Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:31
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střel, čas na ledě 20:38
Tři hvězdy utkání:
1. Steven Stamkos (TBL) 1+1
2. Ben Bishop (TBL) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Valtteri Filpulla (TBL) 1+0
Tampa vyhrává 2:0, na střely aktivnější nebyla, ale dokázala své šance využít. Gólman Ben Bishop ukázal, že zcela správně dostal důvěru. V minulých dvou zápasech inkasoval 10 branek, dnes vychytal čisté konto, kterým pomohl Tampě k vedení v sérii 3:2. Blesky mohou rozhodnout na domácím ledě. Jezdci jsou v situaci, v níž ze sebe musí vydat naprosté maximum, vyřazení a konec sezóny je totiž setsakramentsky blízko.
60:00
59:50
Hostující hráč trefil tyčku prázdné branky.
59:30
Střely létají mimo branku, brankář Tampy moc práce nemá.
59:08
Bishop kryje další střelu protihráčů. Tampa je blízko vedení 3:2 v sérii, naopak domácí jsou v nepříjemné situaci.
59:00
Probíhá poslední minuta hry.
58:30
Domácí brankář znovu míří pryč z branky.
58:21
Oddechový čas pro domácí.
58:21
Vyloučeni Ondřej Palát (sekání) a Derick Brassard (sekání). Bude se hrát 4 na 4.
58:01
Blesky nedokázaly na několik pokusů trefit prázdnou branku.
57:20
Rangers mají puk pod kontrolou v útočném pásmu.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí bez brankáře, zkouší to v šesti.
56:19
Ze hry domácích lze vyčíst pocit zmaru. Snahu jim nelze upřít, ale znáte to, když to nejde, tak to nejde.
55:35
Nikita Kučerov a jeho nebezpečný pokus končí na výstroji domácího brankáře.
55:00
Stamkos mohl vstřelit další branku, v brejku dva na jednoho nepříhrál. Jeho rána byla nepřesná.
54:46
Komerční přestávka v době, kdy do konce utkání zbývá necelých šest minut.
54:00
Šest minut do konce třetí třetiny, domácí se snaží, ale nemohou rozbít obranný val hostů. Těžko, těžko, těžko se dostávají domácí do šancí. Bishop navíc také hraje dnes velký zápas.
53:05
Bishop hodně odvážně vyjel pro kotouč, který nakonec stihl rozehrát.
52:25
Znám mnoho příjemnějších věcí než být v kůži obránce Hedmana, který schytal ránu od modré ho horní části těla.
51:50
Tampa vyhazuje tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.
51:00
Hostující celek hraje zodpovědně v obranném pásmu, soupeře do žádných velkých šancí zatím nepouští.
50:26
Komerční přestávka. Domácí musí zabrat, pokud chtějí alespoň vyrovnat.
50:01
Polovina třetí třetiny je minulostí, skóre stále stejné. Tampa má dvoubrankový náskok, který zodpovědnou hrou drží.
49:25
Blesky se s vypětím všech sil brání.
49:00
Rangers se dostávají do tlaku v útočném pásmu.
48:24
J. T. Miller byl blízko snížení, puk vypadl brankáři Bishopovi z výstroje, domácí hráč kotouč však nedokázal poslat za brankovou čáru.
48:01
Sledujeme pasáž hry, v níž se nic zajímavého neděje. Obrázek hry je stále stejný.
47:30
Nashův průnik skončil střelou, kterou zblokoval první obránce stojící před střelcem.
47:00
Sedm minut ze třetí třetiny pryč, domácí hráči se snaží s výsledkem něco udělat, proti je hostující obrana hrající velmi zodpovědně již ve středním pásmu.
46:35
Stephanova střela byla nebezpečná, Bishop s obtížemi kryl ránu schovanou za obráncem. Následuje komerční přestávka.
45:40
New Yorku mnoho času ne vyrovnání už nezbývá. Navíc Tampa hraje zodpovědně v obranné hře, nic snadného domácí nečeká.
45:01
Jezdci se mohli dostat do brejku, jenomže Nash nedokázal přihrát z první spoluhráči.
44:51
44:10
Přesilovka se hostům nedaří podle představ, nemohou se stabilně dostat do pásma, král Henrik je bez práce.
43:25
Blesky jsou v útočném pásmu, do ideální pozice pro střelu se ne a ne dostat.
42:51
Chris Kreider vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Šance pro hosty.
42:20
Dan Girardi se dostal ke střele, kterou neumístil mezi tři tyče.
41:44
Ondřej Palát ujel po křídle, jeho rána byla nepřesná. Dobrý pohyb českého hráče vedl k šanci hostů.
41:30
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Bena Bishopa. Domácí vyhrávají buly, ke střele se nedostali.
40:01
Po 40 minutách vedou hosté o dvě branky, střelecky je však aktivnější jejich soupeř.
Tampa právě vstřelila branku!
Nááádherná kombinace znamená vedení Tampy o dvě branky Gól v přesilovce..Všechno to začal Nikita Kučerov, který našel přihrávkou Ondřeje Paláta, ten viděl Stamkose. STEVEN STAMKOS do střely jen nastavil hokejku, kterou usměrnil puk za brankovou čáru, mnoho snadnějších branek ve své kariéře nedal. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.
38:00
Blesky před bankou domácího celku. Jezdci se dobře brání.
37:30
Bishop musel zasahovat, domácí se dostali do šance v oslabení.
37:04
Vyloučen domácí Marc Staal na dvě minuty za podražení, komerční přestávka.
36:50
Ondřej Palát znamená pro domácí branku velké nebezpečí, tentokrát se znovu dostal do dobré pozice, kterou neproměnil.
36:00
Hraje se ve středním pásmu, ani jeden tým nechce udělat chybu, což se dá, s ohledem na důležitost utkání, pochopit.
35:20
Prostor vymezený pro druhou třetinu se pomalu ale jistě krátí.
34:30
Tím, že padla branka, se hra zatraktivnila, hraje se útočněji.
34:27
Rozdíl mohl být o dvě branky, nicméně Ondřej Palát v zakončení nedokázal překonat brankáře Lundqvista. Střelecky jsou o jeden pokus aktivnější domácí, vedou 13:12. Následuje komerční přestávka.
33:29
Góóóól. Hosté otevírají skóre. Více než půl zápasu jsme čekali na první branku. Stralman celou akci začal. Posunul na Stamkose, který viděl dobře najetého VALTTERIHO FILPPULU, který rychlou střelou do horní části branky nedal domácímu brankáři šanci. Vstřelený gól hře výrazně pomůže. Asistence: Steven Stamkos, Anton Stralman.
33:02
Garrison rychle posílá puk z předbrankového prostoru ve vlastním pásmu do neutrální zóny.
32:40
Rangers mají více ze hry, dostávají se ke střelám, kterém ovšem mají k dokonalosti daleko. Boyle těžko odchází z ledu.
32:00
Hodně střel letí mimo branku Bishopa, respektive zblokují hráči před ním. Obránci hodně pomáhají v těchto chvílích brankáři.
31:51
31:10
Lightning hrají aktivně již v obranném pásmu, domácí to mají těžké, prakticky jejich přesilovkové snahy jsou paralizovány.
30:34
Domácí se nemohou dostat do správného postavení v útočném pásmu. Hodně, opravdu hodně zlepšila Tampa obrannou hru proti minulému dvojzápasu.
30:05
Polovina zápasu pryč, gól je v nedohlednu.
29:51
Na trestnou lavici míří Andrej Šustr na dvě minuty za podražení Hagelina.
29:16
29:12
V oslabení to zkusil Andrej Šustr a Alex Killorn. Ani jeden z nich si na domácího brankáře nepřišel. Král Henrik drží svůj tým.
28:44
J.T. Miller vystřelil, Ben Bishop byl připraven. Byl to pro něho těžký zákrok.
28:16
Jezdci mají puk pod kontrolou, ale ne v útočném pásmu, založení ofenzivní akce je hodně čitelné.
27:30
Blesky mají puk pod kontrolou, přesilovku nezačínají domácí dobře. Musí se totiž bránit.
27:16
Vyloučen hostující Jason Harrison na dvě minuty za hru vysokou holí.
27:10
Domácí nebo hosté, to je jedno, ale jeden tým by měl vstřelit branku, obrazu hry by to pomohlo. Rick Nash byl blízko, jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
26:35
Stephan jen nastřelil kotouč do útočného pásma, načež jeho formace i on sám šel střídat.
26:00
Hosté musí od své branky zakládat útočnou akci.
25:20
Momentálně sledujeme pasáž utkání, která se sice nepřerušuje, nicméně zajímavý hokej týmy opravdu nehrají.
25:00
Střely na branku 8:5 pro domácí.
24:25
Jezdci jsou opticky aktivnější, jejich tlak se jim nedaří přetavit v gól. Blesky se nějakou tu chvíli brání.
23:30
Ondřej Palát se před brankou Tampy zorientoval nejlépe, dostal se k volnému kotouči, který odehrál do středního následně útočného pásma.
23:07
Derek Stephan a jeho povedená střela našla lapačku brankáře Bishopa, který i dnes dostal důvěru.
22:50
Nikita Kučerov kroužil v útočném pásmu, jeho akce končí zákrokem brankáře domácího týmu.
22:16
Callahan a Moore si navzájem dali vysokou hokejkou do obličeje. Sudí nevylučují ani jednoho.
22:10
Hra se vyrovnala, sledujeme rovnocennou partii, v níž vyhraje pravděpodobně šťastnější tým.
21:16
Steven Stamkos neuspěl v jasné gólové pozici, kterou parádně zneškodnil brankář Lundqvist.
21:08
Keith Yandle střelou zápěstím trefil prostor, kde byl připravený brankář Ben Bishop.
21:00
Během první minuty druhé třetiny se nic zvláštního nestalo.
20:01
První třetina skončila bezbrankovým stavem. Střelecky aktivnější jsou domácí, vedou 6:4. Ani jednu velkou šanci jsme neviděli.
20:00
19:55
19:38
Zakázané uvolnění Tampy, poněkud zbytečné. Buly ještě před Bishopem.
19:20
Puk mají domácí v neutrální zóně.
18:50
Hraje se ve středním pásmu, zdá se, že první třetina branku nepřinese. Ani šancí nebylo mnoho.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:45
Hagelin vystřelil z první, rána se mu nepovedla, nicméně i tak musel hostující brankář zasahovat.
17:01
17:00
Brassard to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Bishop ho vychytal.
16:30
Přesilovka Rangers se blíží ke svému konci, k žádné šanci nevede.
16:20
Blesky se osvobozují snadným vyhozením po hrazení.
15:50
Boyle zaváží do ofenzivní zóny, nicméně se zde Jezdci nemohou udržet dlouho.
15:21
Filppula posílá kotouč za branku domácích, hosté střídají.
15:01
Vyloučen hostující Tyler Johnson na dvě minuty za sekání.
14:50
Domácí mají ponechanou výhodu.
14:03
Tampa se dostala k puku, v klidu rozehrává útočnou akci, která končí na velmi rychle. Neboť nepřesnou přihrávkou přicházejí o kotouč.
14:01
Zakázané uvolnění hostů, buly před Bishopem.
13:16
Keith Yandle se vší silou opřel do kotouče, který branku minul. Častý jev v této třetině.
12:51
Brankáři mnoho hráče nemají, zatím na ně šlo deset střel celkem.
12:31
Blesky se v útočném pásmu neudržely dlouho. Souboje se odehrávají u mantinelu ve středním pásmu.
12:10
Hosté se osvobozují, následuje jejich střídání. Tempo hry poněkud opadlo.
11:50
Domácí hráči jsou v útočném pásmu, nicméně nemohou vyprodukovat nějakou kvalitnější střelu.
10:48
Dan Girardi se pokoušel rychlou střelou překonat brankáře Tampy, ten jeho úmysl odhalil, a tak se stihl přemístit.
10:27
Komerční přestávka, po níž bude buly před brankou domácích.
10:00
Polovina první třetiny je minulostí, domácí ani hosté neskórovali.
09:23
Jezdci se v pohodě ubránili.
08:40
Stejně jako při předchozí přesilovce, i tentokrát chybí střelba. Po dlouhé době to zkoušel Rick Nash v oslabení.
07:53
Steven Stamkos střelou příklepem nedokázal překonat domácího brankáře.
07:23
Vyloučen domácí hráč na dvě minuty za nedovolené bránění. Je to Marc Stall.
07:16
Střely na branku 4:1.
07:00
Ondřej Palát zkušeně vyhazuje tak, aby jeho tým mohl vystřídat, zároveň, aby nezahrál na icing.
06:37
06:10
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
06:04
Puk v ochranné síti, hra je přerušena. Buly před Bishopem.
05:50
Domácí jsou v pásmu, ovšem hráči Tampy velmi dobře brání.
05:30
Chybí střelba, to je hlavní nedostatek přesilovky.
04:55
Střelec od modré trefil prvního hráče před sebou, to je noční můra hráče chodícího na početní výhodu.
04:37
Vyloučen hostující Nikita Kučerov na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Uvidíme první přesilovou hru, kterou hrají domácí.
04:31
Domácí se dostali do dobré střelecké pozice, ve které ovšem selhal Martin St. Louis.
03:30
Tyler Johnson se dostal po zaváhání domácího hráče do šance, kterou ovšem nedokázal využít.
02:45
Jezdci mají optickou převahu, k přímé střele na Bishopa se ještě nedostali.
02:20
Domácí brankář v klidu rozehrává kotouč. Jeho spoluhráči se dostávají do útočného pásma.
01:50
Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, zatím však další šance k vidění nebyla.
00:25
Do první velké šance se dostal Tyler Johnson, který v dobré pozici branku minul. Rychlý přechod středního pásma, na který nedokázali domácí beci zareagovat.
00:01
Úvodní buly vyhráli hosté, jejichž první formace se dostala do útočného pásma.
00:01
Utkání začne o něco později, jak to již bývá zvykem.
Kdo zcela jistě do zápasu nenastoupí, je domácí útočník Matt Zuccarello, který má poranění v horní části těla. S ním také odcházejí dvě asistence v letošním play-off a 13 střeleckých pokusů.
Otazník zatím stále visí nad obráncem hostů Matthewem Carlem, který vynechal utkání číslo 4 vinou nespecifikovaného zranění. Podle nejnovějších informací jeho start stále ještě není jistý, trenér však doufá, že bude k dispozici.
"Bez kvalitního gólmana bychom se do play-off nedostali. Navíc, probojovali jsme se až do konferenčního finále, takže máme dobrého brankáře. Pravda, v posledních dvou zápasech inkasoval 10 branek, nicméně jeho spoluhráči mu vůbec nepomohli. Nedával bych to za vinu jen jemu," pravil na adresu Bena Bishopa trenér Jon Cooper.
...A fanoušci domácího týmu budou potřebovat hodně sladkého na obalení nervů dnes, neboť Tampa nedá Jezdcům zadarmo ani píď ledu.
Předchozí utkání
1. zápas New York Rangers – Tampa Bay Lightning 2:1 sestřih;
2. zápas New York Rangers – Tampa Bay Lightning 2:6 sestřih;
3. zápas Tampa Bay Lightning New York Rangers – 6:5 v prodloužení sestřih;
4. zápas Tampa Bay Lightning New York Rangers – 1:5sestřih.
Na straně domácích je nejproduktivnějším hráčem Derek Stephan (5+7), druhý je Derick Brassard (6+5), trio uzavírá Rick Nash (4+6). Mezi třemi tyčemi nemůže chybět Henrik Lundqvist.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Tyler Johnson (12+6), druhý je Nikita Kučerov (7+9), tří pak Alex Killorn (6+9). Jedničkou v brance je Ben Bishop, který dostane důvěru i v zápase číslo pět.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího klubového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí New York Rangers a Tampa Bay Lightning. Stav série je 2:2, a tak vítěz dnešního duelu udělá velký krok k postupu do velkého finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.