Ode mě je to už pro tento zápas úplně všechno, příjemné sváteční ráno nebo ještě dobrou noc přeje Petr Sumbal.
Československá stopa v utkání:
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Tři hvězdy utkání:
1. Leon Draisaitl (EDM) 3+2
2. Mark Letestu (EDM) 2+2
3. Cam Talbot (EDM) 34 zák., 1 gól, 97,1%
Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.
Zápas skončil. Byli jsme svědky utkání, které nebylo vůbec napínavé. Už od prvních minut směřoval Edmonton k vítězství a ke srovnání série na 3:3 na zápasy. Rozhodla už první třetina, kterou Edmonton vyhrál 5:0. Konečný výsledek zápasu nakonec zní 7:1. Hattrick vstřelil Draisaitl, dvě branky vsítil Letestu.
59:08
Proti střele Lindholma už Cam Talbot zasahovat musel.
58:53
Střela Montoura netrefila Talbotovu branku.
56:50
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, Vyprovokování bitky).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
56:50
56:50
56:50
56:50
56:50
Obětí provokací se stal Kesler, který schytal několik krosčeků a sekyr. Poté se do strkanice připojila většina hráčů na ledě.
56:50
V rohu útočného pásma Anaheimu vypukla hromadná bitka. Uvidíme, jak rozhodčí rozdělí tresty.
56:40
Chris Wagner střílel z mezikruží a Talbot vytáhl vynikající zákrok.
56:08
Nahození Larssona od modré čáry skončilo v rohu kluziště.
54:29
Gryba dostal nabito na modrou čáru, branku Anaheimu však netrefil.
53:45
53:25
Russel minul branku Berniera a hosté jsou již ve čtyřech.
52:55
Střela Nugenta-Hopkinse s mezikruží byla zablokovaná.
52:15
McDavid ani na dvakrát z blízka nepřekonal Berniera. Hosté poté vyhodili puk.
51:42
Edmonton si zahraje minutu a 40 sekund přesilovku pět na tři. Za krosček byl vyloučen Lindholm.
51:22
Theodore trefil vysokou holí Benninga a Edmonton má tak další možnost přesilové hry.
50:55
Shea Theodore nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej za svou bránou zastavil Talbot.
50:04
Kessler střílel z pravé strany, Talbot si připsal poměrně pohodový zákrok.
49:01
Z protiútoku zakončoval Drake Caggiula, ale branku Jonathana Berniera minul.
48:38
Lindholmovo nahození po obětí branky se až k Talbotovi nedostalo.
48:05
Ducks se nakonec ubránili a jejich následnou akci zastavil ofsajd.
47:55
Edmonton uzamkl Anaheim v jeho obranném pásmu.
46:45
Rozhodčí si všimli, že puk byl na malou chvíli ve středním pásmu a pískají Anaheimu ofsajd.
45:54
Rickard Rakell si vyměnil puk Vermettem a vypálil z levého bodu pro vhazování. Puk směřoval přesně do náručí Cama Talbota.
45:35
Talbot před dojíždějícím Nickem Ritchiem raději přikryl puk pod lapačku.
44:28
V době, kdy už jsou hosté kompletní z levé strany vystřelili Zack Kassian.
43:52
McDavid se odhodlal ke střele z pravého kruhu, ale Berniera překonat nedokázal.
42:41
Puk po vyhození Anaheimu doklouzal až za branku Talbota.
42:06
Hned tři hráči najednou se ocitli na ledě. Rozhodčí si nakonec vybrali nedovolené bránění Perryho.
41:27
Domácí jsou v plném počtu.
40:45
Obrovská smůla pro Anaheim střela Getzlafa se odrazila od tyče, stejně jako následná dorážka.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 3:16.
Už v první minutě druhé třetiny se dokázal prosadit Slepyšev a zvýšil už na 6:0. Pak se poprvé trefili také hosté, skóre kosmeticky upravil Rakell. O šest minut později přišla velká chvíle Leon Draisaitla, který zkompletoval hattrick.
40:00
39:10
Keslerovu střelu z pravé strany dokázal Talbot vyrazit. Následně domácí vyhazují puk.
38:51
Zack Kassian se pokusil získat puk, ale přitom se dopustil podražení.
38:21
Grybovu střelu tečoval Letestu, puk skončil v ochranné síti.
37:58
Výborný zákrok předvedl Bernier proti střele Benoita Pouliota z levého kruhu.
37:33
Draisaitl sice srdnatě bojoval na modré, ale útočné pásmo nakonec neudržel.
36:55
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nate Thompson – 2 min., hrubost).
36:55
36:54
Tahle přesilovka zatím domácímu týmu moc nevychází.
36:01
Další přesilovka pro Edmonton. Josh Manson je vyloučen za držení Eberleho.
35:55
Po vhazování hned vystřelil Eberle, ale jeho střela byla zablokovaná.
35:49
Také Letestu má náběh na hattrick. Jeho střela z levé strany mu ale tuto radost nepřinesla.
35:27
Edmonton právě vstřelil branku!
Máme tu hattrick! Čepice zaplňují ledovou plochu. LEON DRAISAITL si vyměnil kotouč s Lucicem a z pravé strany vypálil. Bernier se nestihl přesunout. Asistence: Milan Lucic, Mark Letestu.
35:08
Letestuova nabídka na teč se neujala a hosté poté vyhodili kotouč.
34:34
Máme tu vyloučení. Na trestné lavici se usadí Ryan Kessler za hrubost.
34:27
Slepyšev byl hodně natěsno bráněn, ale i tak dokázal bekhendem poslat puk na branku Anaheimu.
33:57
Ani Getzlaf neměl při své střele z pravého kruhu přesně seřízená mířidla.
33:19
Další dobrá šance Nugenta-Hopkinse. Tentokrát ale útočník Edmontonu minul branku.
32:28
Ryan Nugent-Hopkins z předbrankového prostoru otestoval pozornost Berniera. Ten dokázal puk lapačkou chytit.
31:43
Znovu dobře zapracoval Montour, tentokrát zachytil McDavidovu přihrávku směřující před bránu.
31:22
Lucic u mantinelu zboural Montoura, ale kotouč nezískal.
30:45
Fowlerovu střelu od modré obětavě zablokoval Russell.
30:39
Další Talbotův zákrok, tentokrát proti střele Getzlafa. Anaheim prožívá zatím nejlepší úsek dnešního utkání.
30:24
Po vhazování střílel Sami Vatanen. Pak si ještě musel Talbot poradit s dorážkou Vermetta.
29:56
Eberle přihrál puk do skrumáže před brankou. Puk nakonec dostala obrana hostů do bezpečí.
28:56
Anaheim právě vstřelil branku!
Máme tu první gólový úspěch Ducks. Perry předložil nádhernou přihrávku RICKARDU RAKELLOVI, kterému už jen stačilo trefit odkrytou bránu. Asistence: Corey Perry, Cam Fowler.
28:19
Getzlafova střela z levé strany byla zablokovaná.
27:52
Nyní už Tylbot musel zasahovat, se střelu Ryana Keslera si dokázal poradit.
27:40
Tvrdá střela Ritchieho jen zaduněla o mantinel za brankou Talbota.
27:23
McDavid přihrál na Maroona, než stihl ale jeho spoluhráč zakončit, McDavid v pádu posunul branku.
26:42
Draisaitlovo nahození od modré čáry bylo sraženo do rohu kluziště.
25:24
Z mezikruží vypálil David Desharnais, Bernier dokázal puk vyrazit.
24:58
Největší šanci Anaheimu měl právě Andrew Cogliano. Talbot ale předvedl pohotový zákrok lapačkou a udržel si čisté konto.
23:27
Ihned po buly vypálil Getzlaf. Talbot nadvakrát kotouč zkrotil.
23:24
Od modré čáry vystřelil Vatanen, ale Talbota se mu překvapit nepodařilo.
22:37
Darnell Nurse drží kotouč a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
20:45
To je neuvěřitelné. Tam kde Edmonton v první třetině přestal, tam ihned ve třetině druhé pokračuje. Maroon našel pěknou přihrávkou na pravé straně ANTONA SLEPYŠEVA. Tomu stačilo jen nastavit hokejku a mohl se jít radovat. Asistence: Patrick Maroon, Leon Draisaitl.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 2:11.
První třetina je za námi a takovýto průběh asi nikdo neočekával. Edmonton svého soupeře doslova přejel a po úvodních dvaceti minutách hry vede už 5:0. První tři góly inkasoval Gibson, pak jej vystřídal Bernier a lovil puk ze sítě dvakrát. Pokaždé jej překonal Mak Letestu. Dva góly si také připsal Leon Draisaitl.
20:00
19:58
Ještě jednu velkou šanci měl na hokejce Lucic, ale z dorážky Berniera překonat nedokázal.
19:46
Nurse střílel od modré čáry, branku však netrefil.
19:28
Cam Talbot si připisuje jednoduchý zákrok lapačkou proti střele Getzlafa.
18:49
Edmonton ještě nemá dost a střílí druhý gól z přesilovky a celkově už pátý v první třetině. Z levé strany bez přípravy vypálil MARK LETESTU a překonal Berniera. Asistence: Matt Benning, Leon Draisaitl.
18:30
Bernier dokázal vyrazit McDavidovu střelu z pravého kruhu.
18:20
Za podražení je vyloučen Brandon Montour. Jednu sekundu budou hrát hosté ve třech, pak se do hry vrátí Kesler.
18:17
McDavid si nabruslil na osu hřiště, jeho střela pak ale byla zablokovaná.
17:57
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
17:50
Výborný Bernierův zákrok proti střele Nugenta-Hopkinse z pravé strany.
17:15
Lucic střílel z předbrankového prostoru, Bernier jej však dokázal vychytat.
17:05
Hosté vyhodili kotouč, ale nestihnou kompletně vystřídat.
16:21
Domácí si zrahrjaí přesilovku. Za krosček je vyloučen Kesler.
15:54
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Drake Caggiula – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 5 min., bitka).
15:54
15:54
Máme tu pěstní potyčku! V bitce se utkali Drake Caggiula a Andrew Cogliano.
15:09
Anahem nemá čas na rozehrávku. Tu dokázal vystihnout Patrick Maroon a okamžitě prověřil pozornost Berniera.
14:10
Střela Montoura od modré už byla zajímavější, protože měl Talbot zakrytý výhledem. Ale bylo před ním tolik těl, že na něj kotouč nakonec ani neprošel.
13:51
Od modré čáry vypálil obránce Anaheimu Cam Fowler, ale Talbotovi moc těžké chvilky nepřipravil.
12:16
Po dlouhé době byl v akci také brankář Edmontonu Talbot. Se střelou Lindholma si dokázal poradit.
11:39
Bernier je v brance přivítán, jak se patří. Střelu z levé strany ještě dokázal chytit, ale puk vyrazil jen přímo před sebe. Před brankou pak nelepší orientaci a tvrdost uplatnil MARK LETESTU a doklepl puk za brankovou čáru. Bez asistence.
10:46
Lucicovu střelu bekhendem od pravého mantinelu dokázal Bernier vytěsnit betonem.
10:11
Edmonton pokračuje v tlaku, opět strávil několik desítek sekund v útočném pásmu.
08:25
GIbson je po třetí obdržené brance střídán. Nahradí jej Jonathan Bernier. Uvidíme, jak si proti rozjetému soupeři povede.
08:25
Anaheimu nepomohl ani oddechový čas, který si po druhém inkasovaném gólu vzali. Gólová lavina v podání kanadského mužstva pokračuje. ZACK KASSIAN dostal ideální pas za obranu a střelou mezi nohy Gibsona zvýšil na 3:0. Asistence: Mark Letestu.
07:22
Lucic ihned po obětí branky zakončil, Gibson puk dokázal vyrazit. Jenže ke své smůle jen k LEONU DRAISAITLOVI. Ten pohotově z otočky vypálil a zdvojnásobil náskok svého mužstva. Asistence: Milan Lucic.
06:48
Při rychlé akci tři na dva McDavid předal kotouč na pravou stranu Caggiulovi. Ten ale trefil jen tyčku!
06:00
Andrew Cogliano byl tvrdě naražen Grybou na mantinel a crčí mu z obličeje krev. Rozhodčím trvalo překvapivě dlouho, než hru přerušili.
05:43
Okamžitě po vhazování vypálil Anton Slepyšev. Gibson vyrazil puk do ochranné sítě.
05:29
05:11
Další vyhození Oilers přes všechny čáry.
04:35
Přesilovka se zatím hostům moc nedaří, Edmonton se velmi dobře brání.
03:29
Poprvé v utkání se bude vylučovat. Za faul vysokou holí na trestné lavici už sedí Matt Benning.
02:45
LEON DRAISAITL si bruslí zpracoval ještě ve středním pásmu skákavý puk. přejel za modrou čáru a byl faulován. Jenže to mu vůbec nevadilo. I tak dokázal kotouč zakončit mezi betony Gibsona. Asistence: Adam Larsson.
01:14
Talbot musel poprvé v utkání zasahovat. Zaměstnala ho střela Rakella.
00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Gryba, Nurse – Caggiula (C), McDavid, Maroon – Slepyšev (A), Draisaitl (A), Lucic – Eberle, Nugent-Hopkins, B. Pouliot – Kassian, Desharnais, Letestu.

Anaheim Ducks: Gibson (9. Bernier) – Vatanen, Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Theodore, Holzer (A) – Perry (C), Getzlaf, Rakell – Silfverberg (A), Kesler, Cogliano – Kerdiles, Vermette, N. Ritchie – N. Thompson, Wagner.

Rozhodčí: Dan O’Rourke, Jean Hebert – Derek Amell, Bryan Pancich.
Vzájemné zápasy

V základní části se tyto dva týmy utkaly pětkrát. Třikrát zvítězil Edmonton, z toho dvakrát v prodloužení. V play-off se zatím utkaly jen jednou, v roce 2006 ve finále východní konference zvítězil Edmonton 4:1 na zápasy.

Anaheim v této sérii prohrál první dvě domácí utkání a vypadalo to na jeho rychlý konec. Pak ovšem zabral, vyhrál dvakrát na ledě Edmontonu a doma si následně vybojoval mečbol

Anaheim vede 3:2 na zápasy
1. zápas: Anaheim 3:5 Edmonton
2. zápas: Anaheim 1:2 Edmonton
3. zápas: Edmonton 3:6 Anaheim
4. zápas: Edmonton 3:4 Anaheim (po prodloužení)
5. zápas: Anaheim 4:3 Edmonton (po prodloužení)
Anaheim Ducks

Anaheim zvládl základní část ještě o něco lépe než jeho dnešní soupeř, skončil na 3. místě. V prvním kole Stanley Cupu Anaheim rozdrtil Calgary 4:0 na zápasy. Hned třikrát ovšem utkání skončilo rozdílem jen jednoho gólu, z toho jednou muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení.
Edmonton Oilers

Edmonton skončil v základní části na 4. místě Západní konference a po letech strádání se konečně dokázal probojovat do play-off. Může za to zejména skvělý Connor McDavid, kterému zdatně sekundovat Leon Draisaitl. V prvním kole play-off si kanadský tým poradil s San Jose 4:2 na zápasy.
Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u sledování utkání 2. kola play-off NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Anaheim Ducks. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.