S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 18 629 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

3. Erik Karlsson (OTT) 0+1
Dnešní nádherné utkání je tedy u konce a Ottawa srovnává sérii na 1:1. Utkání se sice pro domácí nevyvíjelo ideálně, když po nepovedené druhé třetině prohrávali 1:3, avšak dvěma góly ve třetí části si Senátoři vybojovali prodloužení. V jeho samotném úvodu svěřenci Guye Bouchera nevyužili početní výhodu, nicméně 12 sekund po jejím konci se do kotouče na modré čáře opřel Dion Phaneuf a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Do Bostonu se tedy série stěhuje za vyrovnaného stavu.

Střely na bránu

Ottawa Senators – 29 (9; 9; 8; 3)
Boston Bruins – 29 (10; 13; 6; 0)
61:59
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Přesilovou hru sice domácí nevyužili, ale nadále se dokázali udržet v útočném pásmu. První střela DIONA PHANEUFA sice skončil na Raskovi, avšak jeho druhá bomba od modré čáry už prolétla za záda finského brankáře. Asistence: Mark Stone.
61:47
61:18
Kotouč je hned po dalším buly vyhozen za Andersona. Z přesilové hry Ottawy už moc nezbývá.
61:10
Tak teď byli domácí blízko! Turris měl prostor na levém kruhu a svižnou střelou trefil břevno Raskovy brány.
60:43
Ani další střela nešla do prostoru brány. Erik Karlsson se musí vrátit až za Andersona.
60:24
První zakončení obstaral Erik Karlsson. Jeho razantní pokus od modré čáry letěl těsně vedle Raskovy brány.
60:04
Domácí vyhráli úvodní buly dvacetiminutového prodloužení a míří do útočného pásma. Začínají totiž přesilovou hrou.
60:01
Další třetina začne přibližně v 0:06.
Strhující řádné hrací doba tohoto utkání nakonec nepřinesla vítěze. Domácí sice před třetí části ztráceli dvě branky, ale Chris Wideman nejprve dokázal snížit a následně se po parádní Karlssonově akci prosadil Derick Brassard. Od 48. minuty je tak stav utkání vyrovnaný a půjde se do prodloužení. Nyní ale přichází přestávka o délce 15 minut.

Střely na bránu po 3. třetině

Ottawa Senators – 26 (9; 9; 8)
Boston Bruins – 29 (10; 13; 6)
60:00
59:53
Tvrdou střelou hned po vhazování obstaral Derick Brassard. Jeho projektil však neprošel až k Raskovi.
59:47
Ale pozor! Přichází komplikace pro hostující celek. Zdeno Chára (BOS) puk vyhodil rovnou mezi diváky a Senátoři budou mít přesilovou hru.
59:38
Zpátky do útočného pásma Ottawy puk dostal Mike Hoffman. Ani on však neodkázal vymyslet přesnější přihrávku.
59:15
Smith sice dobruslil nahozený puk, avšak posléze nedokázal najít lépe postaveného spoluhráče.
58:38
V samotném závěru je ale Boston aktivnější a znovu je u Andersona. Ottawa puk pouze vyhazuje do středního pásma.
58:09
Rychlejší výpad Bostonu byl ubráněn a z následné kombinace hosté vytěžili jen Chárovu nepřesnou střelu.
57:47
Turris je bez helmy, ale nadále pokračuje ve hře. musí se však soustředit na obranu, neboť hosté míří do útočného pásma.
57:05
Nádhernou akci předvedl Brad Marchand, který se uvolnil na levé straně útočného pásma a bleskově zakončoval po objetí brány. Anderson se však rychle dostal ke vzdálenější tyči.
56:54
Tvrdá střela od modré čáry v podání Erika Karlssona. Rask puk dokázal vytěsnit pravým betonem.
56:14
Jako první se nyní k dalšímu nahozenému kotouči dostal Pageau. Ottawa se usazuje u Tuukky Raska, ale defenzíva Bostonu se bleskově zformovala.
55:36
Brassardova rozehrávka prošla přes všechny čáry, ale zjevně byla ve středním pásmu tečována. Chára tedy musí spěchat za gólmana.
55:13
Jeden z hostů se dopustil přihrávky rukou. Vhazování nařízeno u Raska, ale konat se bude až po komerční přestávce.
54:35
Jenže teď se kotouč dostal mezi kruhy, kde byl osamocený Zack Smith. Rask se bleskově přesunul a vytáhl důležitý zákrok pravým ramenem.
54:12
Zdá se, že s blížící se koncovkou se tempo hry poněkud uklidní. Ani jeden z týmů rozhodně nebude chtít udělat chybu.
52:53
Hned po vhazování šel puk do Andersonovy lapačky. Následuje další komerční přestávka.
52:50
Právě Phaneuf s Backesem po sobě ještě chvíli štěkali, ale rozhodčí případnou rvačku nedopustí.
52:50
Backes velmi dobře napadal rozehrávajícího Phaneufa, který se pod tlakem dopustil chyby. Zakázané uvolnění Senátorů.
52:11
Vysoké nahození Cháry zapříčinilo ofsajd hostujícího celku. V útočném pásmu se totiž nacházel David Pastrňák.
51:52
Po komerční přestávce se Medvědi drží u Andersona. Ten však zatím nemusel řešit další zakončení.
51:21
Boston se ujal puku v blízkosti Andersonovy brány, ale přihrávka šla jen na modrou čáru a poté už si domácí gólman pohlídal zakončení jednoho z beků.
50:41
Kotouč se vrací do středního pásma. Oba celky střídají a Erik Karlsson proto čeká s rozehrávkou.
50:13
Domácí jsou nyní všude, ale také hosté výrazně zvýšili aktivitu. Sledujeme naprosto parádní hokejové představení.
49:38
Atmosféra je opravdu bouřlivá. Do výborné pozice se teď dostal Brassard, ale střelec vyrovnávací branky tentokrát nechal vyniknou Raska.
49:06
jeden z hostů měl před sebou odkrytou polovinu brány, ale v rozhodujícím momentu mu zakončení znemožnil domácí obránce.
48:53
V rohu kluziště puk vybojoval Kuraly, nicméně jeho nahození si Anderson poměrně bez problémů pohlídal.
48:29
Po vyrovnávací brance se kotouč ujali Medvědi, nicméně těm se zatím nedaří přechod do útočného pásma.
47:48
Canadian Tire Centre se otřásá v základech! Erik Karlsson si nádherně poradil na modré čáře, kde se zbavil protihráčů a předložil dokonalou přihrávku DERICKU BRASSARDOVI. Tomu už stačilo z pravého kruhu trefit odkrytou bránu. Asistence: Erik Karlsson, Dion Phaneuf.
47:34
Stone šel do útoku sám, ale chytře počkal na dojíždějícího spoluhráče. Ten pálil mimo.
46:58
Hra se rychle přenáší ze strany na stranu. Po gólu domácího celku se střední pásmo zcela otevřelo.
46:13
Boston se okamžitě vydal do útočného pásma. Nakonec pálil Marchand, který měl prostor na levém kruhu, ale svižnou střelou trefil Andersonův beton.
45:28
Za svou pasivitu jsou hosté potrestáni gólem na 2:3! Sens se znovu natlačili do útočného pásma, Phaneuf puk posunul po modré čáře a CHRIS WIDEMAN obstaral rychlé nahození. Rask toho zřejmě moc neviděl, kvůli čemuž mu kotouč prošel mezi rukou a tělem. Asistenece: Dion Phaneuf.
45:06
Boston se nadále soustředí především na precizní defenzívu. Anderson může být úplně v klidu.
44:31
Teď byli domácí blízko! Nahození od modré čáry se zastavilo před bránou, ale Brassard puk z dorážky nasměroval těsně vedle brány.
44:25
Až teď Turris zaměstnal finského gólmana, který však nemusel předvést nikterak těžký zákrok.
44:14
Ještě chvíli se Senátoři drželi v útočném pásmu, ale žádné zakončení neprošlo až k Raskovi. Kotouč jde do neutrální zóny.
43:46
Ryan kotouč posunul na MacArthura, jenž zadovkou hledal Kylea Turrise. Puk šel příliš daleko od hokejky domácího útočníka.
43:31
Nyní může Ottawě pomoct zakázané uvolnění, kterého se dopustili hokejisté Bruins. Buly nařízeno napravo od Raska.
42:58
Znovu hosté pouze vyhazují puk za Andersona a poté se rychle formují mezi modrými čarami. Ottawa se vůbec nedostává do potřebného tlaku.
42:23
Boston skvěle brání již ve středním pásmu a nepouští soupeře do kombinace před vlastním gólmanem.
41:47
Rychlá akce Ottawy vyústila v dobře myšlenou přihrávku Chrise Widemana. Ten ale nakonec vůbec netrefil prostor, kam sjížděli jeho spoluhráči.
41:21
Také Craig Anderson si připsal jednodušší zákrok, když čelil Mooreově nahození z levé strany. Začátek třetiny je opatrný.
41:04
Rask dokázal zakročit proti Hoffmanově rychlé střele. Poté ještě domácí útočník dotíral v brankovišti, ale k mantinelu ho rychle odstavila dvojice McAvoy-Chára.
40:48
A zakázané uvolnění pro změnu přichází i na druhé straně. Hra se přesune do blízkosti Tuukky Raska.
40:27
Domácí se jistě v úvodu třetí třetiny chtěli vydat do útoku, nicméně po krátké pasáži ve vlastním obranném pásmu se dopustili icingu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 23:15.
Také druhá třetina zápasu je minulostí, ale nyní už jsou výrazně spokojenější hosté. Na první branku jsme sice museli čekat do 30. minuty, ale nakonec přišly hned čtyři zásahy. Jako první se tedy prosadil Drew Stafford, nicméně branka bude zřejmě ještě hodně diskutovaná, neboť přechod do útočného pásma byl hodně na hraně ofsajdu. Úvodní branka hosté však Ottawu nesrazila a Clarke MacArthur z následné přesilové hry okamžitě vyrovnal. Posléze hráli Senátoři další přesilovku, avšak Andersonova obrovská chyba přinesla gól Tima Schallera. Ve 37. minutě se navíc prosadil i Patrice Bergeron a Medvědi tedy po 40 minutách míří za druhým vítězstvím v sérii.

Střely na bránu po 2. třetině

Ottawa Senators – 18 (9; 9)
Boston Bruins – 23 (10; 13)
40:00
39:53
Chárova rozehrávka byla tečována ve středním pásmu a proto se nepíská icing Bostonu. V této třetině už nic dalšího neuvidíme.
39:36
Ottawa puk rychle dostala k Raskovi, ale Turrisovi střela z levého kruhu vůbec nesedla. Finský gólman kotouč bez problémů schoval pod lapačkou.
39:10
38:43
Senátorům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Z přesilové hry hostů už moc času nezbývá.
38:25
Tvrdá střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Craiga Andersona.
37:52
Nepřesná přihrávka Marchanda šla do neutrální zóny. U kotouče už je ale Pastrňák, jenž míří do rohu útočného pásma.
37:29
Medvědi se okamžitě usazují v útočném pásmu. Dosud jediné zakončení však letělo pouze do Andersona.
37:10
Další naprosto zbytečný přestupek domácího celku. Clarke MacArthur (OTT) u zadního mantinelu strčil do Morrowa a je vyloučen za krosček.
36:52
Po zvýšené aktivitě domácích se hosté odhodlali pouze k nahození kotouče do středního pásma.
36:01
Bruins právě vstřelili branku!
Také hosté využívají přesilovou hru a odskakují soupeři o dvě branky. Svižné zakončení z vrcholu levého kruhu sice zřejmě nemělo gólové parametry, ale PATRICE BERGERON puk skvěle tečoval a Anderson nestihl reagovat. Asistence: David Pastrňák, Ryan Spooner.
35:36
Jenže nyní už se znovu hraje u Andersona. Boston rozjíždí přesilovkovou kombinaci, nicméně zatím je to bez zakončení.
35:19
Domácí hokejisté vyhráli buly u svého gólmana a Jean-Gabriel Pageau kotouč razantně vyhodil k Raskovi.
35:13
Za bránou si hodně neohrabaně počínal Chris Wideman (OTT), který dal hokejku mezi Pastrňákovy nohy. Jednoznačné podražení a dvě trestné minuty.
34:59
Nepřesná rozehrávka domácího celku končí zakázaným uvolněním. Mark Stone na kotouč snad ani nemohl dosáhnout.
34:43
Ofsajdové postavení teď zhatilo další akci Bostonu. Čas na komerční přestávku.
34:14
Domácí jsou po inkasování gólu ve vlastní přesilové hře hodně otřeseni a zatím se nedostávají do rozvážnější kombinace. Boston má momentálně navrch.
33:37
Anderson se znovu dostal do hry, ale tentokrát zákrokem proti střele Brada Marchanda.
33:00
32:39
Obrovská chyba domácího brankáře! Anderson chtěl pomoct s rozehrávkou, ale místo toho kotouč poslal jen do mantinelu. Napadající Moore puk sice za brankovou čáru nedostal, ale dojíždějící TIM SCHALLER už naprosto bez problémů skóroval. Asistence: Dominic Moore.
32:22
Tři domácí hráči se zjevili u Raska, ale Brassard puk nedokázal rozehrát. Následně pálil jen do gólmana.
31:57
Nyní už se sice domácí usadili v útočném pásmu, ale zatím nevyprodukovali ani jednu střelu.
31:32
Úvod přesilové hry se Senátorům znovu nedaří podle představ. Kotouč je až za Craigem Andersonem.
31:00
Na lavici hanby usedá Matt Beleskey (BOS), který dostává 2+2 trestné minuty za hrubost. Naopak Zack Smith (OTT) dostal jen dvouminutový trest a Ottawa bude hrát přesilovku.
31:00
31:00
Okamžitě po vhazování se ve středovém kruhu strhla velká mela, do které se zapojily celé pětky týmů. Bude se vylučovat!
30:57
Ohromně důležitá odpověď na úvodní branku Bostonu. Domácí se usadili v útočném pásmu, kotouč šel od mantinelu na Bobbyho Ryana, jenž hned oslovil lépe postaveného CLARKEA MACARTHURA. Domácí útočník vypálil z okraje levého kruhu a Rask byl bez šance. První MacArthurova trefa poté, co promarodil prakticky celé dvě sezóny. Asistence: Bobby Ryan, Derick Brassard.
30:24
Druhá přesilová hra Ottawy začíná stejně jako ta první. Hosté vyvážejí kotouč do středního pásma.
30:16
Senátoři dostanou šanci na rychlé vyrovnání. Za podražení je totiž dvěma trestnými minutami odměněn Frank Vatrano (BOS).
29:47
Gól platí, ale domácí kouč nadále kroutí hlavou. Nutno říci, že přechod do útočného pásma hodně zaváněl ofsajdem.
29:47
Hosté jdou v dnešním utkání do vedení! Střela od modré čáry sice byla zablokována, ale kotouč se poté od mantinelu dostal před bránu. S trochou štěstí puk přistál na holi DREW STAFFORDA, jenž vypálil přesně za přesunujícího se Andersona. Asistence: David Backes, Zdeno Chára.
29:21
Smith kotouč udržel u mantinelu, nicméně následná Stålbergova střela šla pouze do Raskovy vyrážečky.
28:50
Na modré čáře teď bylo hodně přehuštěno. Postup hostujících Medvědů tak vyústil pouze v ofsajd.
28:38
Až nyní si další úspěšný zákrok připisuje Tuukka Rask, který zlikvidoval poměrně nevýrazné zakončení Bobbyho Ryana.
28:06
Vinou zlomení hole Erika Karlssona se domácí dostali trochu pod tlak. Boston ale nedokázal vystřelit do prostoru brány.
27:48
Dobrou přihrávku dostal rozjetý Pageau, nicméně ten musel zamířit více do strany a v útočném pásmu již nic nevymyslel.
27:26
Tvrdý hit na útočné modré čáře nyní inkasoval Stone, který se chvíli nezvedl z ledu. Nakonec to ale nevypadá vážně.
26:57
Domácí se trochu rozčilovali, neboť střídání Bostonu bylo na hraně hry v šesti, ale sudí razantně rozpažili.
26:35
Bruins se znovu poměrně rychle dostali do útočného pásma. Kotouč se poté odrazil na hůl McAvoye, nicméně ten neprostřelil soupeře.
26:09
Jenže Chára už se nedostal k lepší střelecké příležitosti a jeho nahození od modré čáry bylo sraženo vysoko do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
25:43
Boston je stále nastěhován v útočném pásmu. Tohle je pro domácí hodně těžké střídání.
25:01
Zakončení při přečíslení dvou na jednoho vzal na sebe Riley Nash. Jeho svižná střela z levého kruhu trefila Andersona.
24:41
Protiútok rovněž vyřešil gólman. Tentokrát se ale pochopitelně jednalo o Tuukku Raska.
24:32
Dva hostující útočníci se tlačili před Andersona. Výsledkem byla střela do betonů domácího gólmana.
24:04
Na obou stranách jsme byli svědky nepřesnosti při pokusu o založení útoku. Defenzívy jsou naprosto bezchybné.
23:37
Další zablokovaná střela od modré čáry. Navíc se dopředu rychleji mohli vydat domácí, nicméně Pageau neměl dostatečnou rychlost.
23:14
Poměrně nevýraznou pasáž přerušuje postavení mimo hru v podání Brada Marchanda.
22:38
Wideman byl na modré čáře zbourán jedním ze soupeřů, ale přesto poté vsedě dokázal udržet kotouč mimo dosah hráčů Bostonu.
22:17
Slabý okus Alexandrea Burrowse se stal chuťovkou pro Tuukku Raska. Ten kotouč bez problémů vyrazil.
21:43
Ani nahození Erika Karlssona nyní neprošlo až ke gólmanovi. Před oběma bránami je opravdu hodně husto.
21:22
Začátek druhé periody je poměrně opatrný. Oba týmy si velmi dobře hlídají prostor u modré čáry.
20:49
Dion Phaneuf puk ztratil při rozehrávce a Boston se tak poprvé v této třetině dostal do pásma Ottawy. Spooner trefil jen hradbu těl před sebou.
20:16
Nahození od červené čáry teď Raskovi způsobilo menší potíže, ale i přesto finský gólman v pohodě posunul puk do rohu kluziště.
20:01
Další třetina začne přibližně v 22:10.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je za námi. Zatím jsme svědky vyrovnaného hokeje, který nabízí dost osobních soubojů. Na druhou stranu vyložených gólovek moc opravdu nebylo a za jedinou pořádnou šanci můžeme brát jen tu z druhé minuty. Mike Hoffman se totiž dostal za záda obránců, avšak na Raska zblízka nevyzrál. Doufejme, že v druhé periodě se dočkáme nějaké té branky.

Střely na bránu po 1. třetině

Ottawa Senators – 9
Boston Bruins – 10
20:00
19:54
Zřejmě poslední akce v této třetině byla zastavena u mantinelu, kde neprošel David Pastrňák. Puk jde do středního pásma.
19:38
Moore s Vatranem skvěle bojují u zadního mantinelu, avšak ke střele se zatím ani jeden z nich nevymotal.
19:15
Výpad tří domácích hokejistů končí dalším postavením mimo hru. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
18:54
Po delší době se Boston aspoň na chvíli usadil v pásmu soupeře. zatím je to bez zakončení.
18:17
Ottawa se díky napadání dostala ke kotouči v útočném pásmu. Rychlá kombinace pak vyústila ve střelu z levého kruhu, nicméně s tou si Rask poradil.
17:42
Ani jeden z celků si teď ne a ne vypracovat trvalejší převahu. Gólmani mají v posledních minutách výrazně méně práce než na začátku.
17:17
Hned po komerční přestávce a následném buly si to dopředu namířil Bobby Ryan. Klička na útočné modré čáře však zapříčinila ofsajd.
17:10
Dva hostující útočníci se nacházeli v pásmu Ottawy, zatímco kotouč do něj teprve doklouzal. Ofsajd!
16:57
Nepřesnou rozehrávku Bruins teď ve středním pásmu vystihl Kyle Turris. Na pravé straně však neměl prostor pro pokračování v útoku.
16:24
Karlsson se zbavil soupeře, díky čemuž posléze roztáhl hru na pravou stranu. Zack Smith si puk navedl na střed, ale z mezikruží trefil Raska.
15:56
Ottawa má problémy ve vlastním pásmu, kde ji dobře napadají hosté. V posledních desítkách vteřin se hraje jen u Andersona.
15:25
Hned trojice hostů byla na hranici brankoviště. Kotouč se však nedostal na hůl ani jednoho z nich. Místo toho míří k modré čáře.
14:59
Na druhé straně se rodilo přečíslení dvou na jednoho, nicméně rozhodující přihrávka šla příliš daleko od volného útočníka Bostonu.
14:34
Pěknou rychlou střelu teď vyprodukoval Erik Karlsson. Kotouč prošel až k Raskovi, jenž ale zasáhl levým betonem.
14:23
Dobře nyní zapracoval Turris, který díky své aktivitě vybojoval puk v útočném pásmu. Svižné zakončení bylo sraženo do ochranné sítě.
14:03
Alexandre Burrows se do útoku zapojil hned po návratu z trestné lavice. Slabým nahozením však trefil pouze blokujícího soupeře.
13:33
13:26
Dvakrát se domácím nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma. Napotřetí už však ano a krátká přesilová hra Bostonu bude záhy u konce.
13:07
12:46
Pageau kotouč zavezl z obranného pásma Ottawy až do toho útočného, avšak u Raska neměl podporu spoluhráčů, což vedlo ke ztrátě.
12:16
Medvědi hru přesunuli k Andersonovi, nicméně do nějaké déle trvající kombinace se nedostali.
11:55
Senátoři využili nepřesnosti v rozehrávce Bostonu, ale tvrdá střela Erika Karlssona šla od modré čáry jen do Raskovy vyrážečky.
11:33
Jenže přesilová hra Ottawy je záhy ukončena. Sudí za Raskem viděli nedovolené bránění v podání Alexandrea Burrowse (OTT).
11:13
Po komerční přestávce je tedy Boston ve čtyřech, ale okamžitě puk vyhazuje až k Andersonovi.
11:07
Uvidíme první přesilovou hru zápasu. Za podražení je totiž potrestán Drew Stafford (BOS) a v početní výhodě si tedy zahrají domácí.
10:56
Stafford měl našlápnuto na levé straně útočného pásma, ale poté byl přibrzděn a následně již nedokázal prostřelit soupeře.
10:26
Po icingu soupeře se hosté mohli usadit v útočném pásmu. Jenže prohráli vhazování a Ottawa puk rychle dostala mezi modré čáry.
09:59
Znovu se do útoku trochu více tlačí hostující Medvědi. Zápas je zatím hodně proměnlivý a celky se střídají s krátkými pasážemi převahy.
09:28
Po několika tvrdších soubojích u mantinelu se Chárovi podařilo zachytit puk na modré čáře. Následná střela ale neprošla přes hradbu těl nacházející se před Andersonem.
08:57
Zatímco domácí posouvají puk přes všechny čáry, Mark Borowiecki jde za doprovodu lékařů do kabiny. To nevypadá moc dobře.
08:27
Dělovka Erika Karlssona se odrazila od jednoho z hráčů před Raskem a ten byl chvíli zcela mimo hru. Před odkrytou bránou se ale ke kotouči nedostal nikdo z domácích.
07:59
Senátoři přicházejí s další ofenzívou. Obrana Bostonu je však velmi pozorná.
07:15
Cody Ceci to nemyslel vůbec špatně, avšak jeho prudkou přihrávku před odkrytou bránu se nepodařilo trefit ani jednomu z útočníků Sens.
07:04
Po rychlém výpadu se v pásmu soupeře usazuje také Ottawa. Rask si před chvílí nebyl vůbec jistý, ale puk se dostal k modré čáře.
06:41
Brad Marchand se vytočil zpoza brány a nakonec vypálil z levého kruhu. Anderson střelu vyrazil ramenem.
06:16
Bruins mají v úvodu zápasu více ze hry a znovu se natlačili do útočného pásma. Nějaké nebezpečnější zakončení jsme však zatím neviděli.
05:42
Dobrou rychlou střelou se připomněl Sean Kuraly, který zakončoval po odrazu kotouče od bočního mantinelu. Anderson byl na ledě včas.
05:14
Nahození ze středního pásma teď v pohodě sbírá Adam McQuaid. Hra se vrací do neutrální zóny.
04:42
Rychlá kombinace Ottawy nakonec vyústila v přečíslení tří na dva. Turris ze středu oslovil spoluhráče, ale ten vypálil jen do Raska.
04:28
Na druhé straně hosté využili nepřesnosti v rozehrávce Senátorů, ale Drew Stafford svou střelu namířil přesně do Andersonovy hrudi.
04:00
Jedovatou střelou zpoza obránce se prezentoval Stålberg, jenž zakončoval z pravého kruhu. Tuukka Rask byl pozorný.
03:38
Znovu se hosté chvíli drželi u Andersona, avšak k zakončení se nedostali. Defenzíva Sens byla tentokrát bezchybná.
03:08
Ke kotouči se snažil dostat Ryan Dzingel, nicméně domácí mladík měl proti sobě přesilu a Boston spěchá do útočného pásma.
02:44
Pokus o rychlejší přechod do obranného pásma Bostonu končí ofsajdem domácího celku.
02:36
Až teď Craig Anderson dokázal schovat kotouč v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
02:19
Ke dvěma dobrým střelám se teď dostal jeden z hostů. Bruins mají velmi dobrý tlak a v útočném pásmu je ještě drží Zdeno Chára.
01:53
Boston hru znovu přenesl do pásma soupeře, nicméně kotouče se záhy ujímají Senátoři.
01:15
Obrovská šance domácích! Mike Hoffman dostal přihrávku do jízdy, prohnal se kolem pomalejšího obránce, avšak z hranice brankoviště již nedokázal zakončit mezi Raskovy betony.
00:34
Nyní už se hraje u Andersona. Elitní formace Bostonu se však zatím nedokázala vymanit od mantinelu.
00:11
Domácí se okamžitě natlačili do útočného pásma. Tom Pyatt kotouč bekhendem nahodil k brankovišti a Rask musel předvést první zákrok.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly druhého zápasu série play-off NHL mezi domácí Ottawou a hostujícím Bostonem!
Právě dozněla americká státní hymna. Nyní bude následovat hymna Kanady, kterou svým zpěvem doplní také zaplněná Canadian Tire Centre.
Konečně se na ledě objevují hokejisté hostujícího Bostonu, které již následují domácí borci. V jejich sestavě dnes nebude chybět ani Marc Methot, který se vrací po nepříjemném zranění prstu na ruce.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Z. Smith, Turris (A), Mark Stone – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Stålberg, Burrows, Dzingel.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McQuaid, K. Miller, McAvoy, Liles, Morrow – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – Stafford, Spooner, Backes (A) – Beleskey, Riley Nash, Vatrano – Kuraly, D. Moore, Schaller.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Marc Joannette – Steve Barton, Jonny Murray.

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

David Krejčí
David Pastrňák
Zdeno Chára
PRVNÍ UTKÁNÍ SÉRIE

13.4.2017 – Canadian Tire Centre, Ottawa

Ottawa – Boston 1:2 (0:0;1:0;0:2)

Góly: 31. Ryan (Karlsson) – 45. Vatrano (Nash, McQuaid), 58. Marchand (Bergeron, Pastrňák)

BOSTON BRUINS

S hosty to poměrně dlouho nevypadalo nejlépe, ale v poslední pasáži základní části nabrali výbornou formu a zajistili si sedmé místo Východní konference. Také Medvědi jsou defenzivně založeným týmem, ale na rozdíl od Ottawy vstřelili o 22 branek více a to se počítá. Navíc se Boston dokázal vzpamatovat ze dvou porážek v závěru základní části a v prvním zápase vybojovali důležité vítězství.

Kanadské bodování týmu v základní části

Brad Marchand 85 (39+46)
David Pastrňák 70 (34+6)
David Krejčí 54 (23+21)
OTTAWA SENATORS

Šestý tým Východní konference měl pátou nejlepší defenzívu na východě NHL, ale s útokem to ani zdaleka nebylo tak slavné. Za 82 utkání základní části totiž Senátoři nastříleli jen 212 branek a to v této statistice stačilo jen na 22. pozici. V posledních utkáních se sice Ottawě znovu začalo dařit, ale po třech výhrách přišla přeci jenom prohra s Islanders a hlavně ztráta prvního domácího zápasu této série.