Tři hvězdy utkání:

1. Craig Anderson (OTT) 27 zák., 1 gól, 96,4%
2. Bobby Ryan (OTT) 1+0
3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 14-22; Vhazování: 49%-51%; Hity: 27-32; Přesilové hry: 0/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
Ottawa v úvodním zápase finále Východní konference dlouho vedla poté, co se v závěru první třetiny prosadil Jean-Gabriel Pageau, na jehož gól sice v závěru normální hrací doby dokázal odpovědět Jevgenij Malkin, jenže v prodloužení se střelec úvodní branky zaskvěl přihrávkou, po které se Bobby Ryan řítil do samostatného úniku a po parádním zakončení rozhodl o výhře Senators. Ottawa se ujala v sérii vedení 1:0. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 1 Ottawa Senators 2 po prodloužení.
64:59
Ottawa právě vstřelila branku!
Justin Schultz se ocitl u hrazení v blízkosti obranné modré čáry pod tlakem dvou protihráčů a Jean-Gabriel Pageau po skvělém forčekingu Marka Stonea kolmou přihrávkou našel BOBBYHO RYANA, který si na útočné modré čáry krásně hodil puk do jízdy kolem jednoho z hráčů Pittsburghu a poté samostatný únik zakončil krásnou bekhendovou střelou do levého horního rohu brány! Ottawa vítězí v prvním zápase finále Východní konference 2:1! Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Mark Stone.
64:49
Jake Guentzel ztratil v levém kruhu pro vhazování stabilitu a vzápětí z jeho vrcholu bez přípravy vypálil Olli Määttä, jeho rána ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
64:38
Další přerušení hry poté, co byl puk ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček. Hra je kouskována.
64:30
Phil Kessel se ocitl v postavení mimo hru, a ačkoliv se mu to hodně nelíbilo, vhazovalo se ve středním pásmu.
64:07
Tom Pyatt vyrážel podél střídaček do protiútoku, jeho útočná snaha ovšem měla jepičí život a rychle skončila.
64:00
Brian Dumoulin vypálil od modré čáry zápěstím a jeho pokus nad ledem mířil přesně k pravé tyči, Craig Anderson ale předvedl krásný zákrok a puk ukryl v lapačce!
63:21
Od úvodního vhazování prodloužení se zatím nepřerušovalo a hraje se velice plynulý hokej, během něhož se hra přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez dalších šancí.
62:54
Bobby Ryan se nedokázal prosadit na pravém křídle, kde v kruhu pro vhazování ztratil kontrolu nad pukem.
61:33
Chris Kunitz se málem řítil do samostatného úniku, jenže jeden z hráčů Ottawy mu dokázal puk v mezikruží vypíchnout.
60:55
Jean-Gabriel Pageau z opačné strany mířil do předního levého horního rohu brány, brankář Penguins ale tentokrát dobře zasáhl pravým ramenem a v rychlém sledu předvedl druhý zákrok.
60:33
Erik Karlsson mohl rychle rozhodnout, jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování ale dokázal Marc-André Fleury levým betonem vyrazit mimo! Skvělý zákrok.
60:01
V Pittsburghu právě začalo prodloužení a tým, který nyní skóruje, se bude radovat z úvodního vítězství ve finále Východní konference.
60:01
Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 26-32; Zablokované střely: 13-20; Vhazování: 52%-48%; Hity: 25-27; Přesilové hry: 0/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.
Prodloužení začne přibližně ve 4:16.
Jean-Gabriel Pageau poslal Ottawu necelých šest minut před koncem první třetiny do vedení, na které ve stejném čase v závěru zápasu odpověděl Jevgenij Malkin. Úvodní zápas finále Východní konference bude muset rozhodnout prodloužení. Skóre po třetí třetině: Pittsburgh Penguins 1 Ottawa Senators 1.
60:00
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:37
Clarke MacArthur po levé straně pronikl do útočného pásma a rychle vypálil zápěstím. Jeho střela sice mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury ji ale v závěru třetí třetiny vykopl levým betonem mimo.
57:59
Chris Kunitz se málem řítil do samostatného úniku, jenže nedokázal na prudkou přihrávku dosáhnout a puk skončil za zakázaném uvolnění. Vhazování před bránou Marca-Andrého Fleuryho.
57:05
Chris Kunitz z levého křídla krásně přenesl hru na Phila Kessela, který před vrcholem pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné táhlé střele, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, nakonec se ale puk od horní tyče odrazil do ochranné sítě!
56:41
Clarke MacArthur promeškal ideální moment pro zakončení a jeho následnou střelu z levého kruhu pro vhazování Chad Ruhwedel srazil za bránu Marc-Andrého Fleuryho.
56:02
Bryan Rust vyrazil po levé straně do protiútoku, u hrazení si ale nedokázal prohodit puk mezi nohama Diona Phaneufa.
55:13
Dion Phaneuf napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, kterou na přední tyči ukryl v náručí Marc-André Fleury, a po jeho zákroku přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
54:25
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Ron Hainsey podstoupil za bránou tvrdý osobní souboj a po ostrém hitu skončil na ledě. Volného puku se ovšem za bránou Ottawy ujal Chris Kunitz a po vybruslení z rohu útočného pásma našel před bránou krásnou přihrávkou JEVGENIJE MALKINA, která zády k bráně dokázal puk usměrnit mezi betony Craiga Andersona – 1:1! Asistence: Chris Kunitz a Ron Hainsey.
53:52
Senators se nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění se vhazovalo před Craigem Andersonem.
53:14
Cody Ceci na pravém křídle od modré čáry nahodil puk zápěstím před bránu, kde ho jeden z jeho spoluhráčů tečoval. Marc-André Fleury byl ale připraven a puk hrudí vyrazil.
52:38
Do konce základní hrací doby prvního zápasu finále Východní konference zbývá odehrát necelých osm minut a stále jsme byli svědky pouze jednoho gólu. Ottawa vede 1:0.
51:32
Penguins se ocitli v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže puk nějakým záhadným způsobem zamířil vedle přední levé tyče. Nakonec to byl Bryan Rust, který minul bránu! Jake Guentzel poté na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, do jeho střely se ale obětavě vrhl vleže jeden z hráčů Ottawy.
51:05
Sidney Crosby číhal před bránou a chystal se tečovat puk, jenže skvěle k němu přistoupil Erik Karlsson.
50:41
Patric Hörnqvist na levém křídle útočného pásma zboural u hrazení Alexandra Burrowse a o několik sekund později Penguins napřáhli na levém křídle ke střele, která se od Toma Pyatta odrazila do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
49:47
Jake Guentzel, Jevgenij Malkin a Sidney Crosby jsou třemi nejproduktivnějšími hráči Pittsburghu v playoff, ani jeden z domácích hokejistů se ovšem zatím nedokázal prosadit a navíc se nedostal ani do žádné slibné brankové příležitosti.
49:24
Phil Kessel udělal na pravém křídle oblouk ze středu útočného pásma směrem ke hrazení a poté puk diagonálně nahazoval před bránu, před ní ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů a nahozený puk zamířil do levého rohu ledové plochy.
48:28
Další přerušení hry. Tentokrát po zakázaném uvolnění Ottawy, které se nepodařilo přesně rozehrát.
48:14
Dion Phaneuf na pravém křídle vypálil od hrazení a připravený Marc-André Fleury puk ukryl ve svém náručí.
47:16
Frederik Anderson rychle vyjel ze své brány, aby v mezikruží před jedním z hráčů Pittsburghu volný puk zmrazil pod lapačkou. V rohu ledové plochy se poté vytvořili dvě dvojice, z nichž jednu tvořili Tommy Wingels a Phil Kessel. Nevylučovalo se.
46:48
Brian Dumoulin byl hráčem, který u hrazení sestřelil tvrdým hitem Bobbyho Ryana. A poté pálil Jean-Gabriel Pageau.
46:38
Jean-Gabriel Pageau v mezikruží srazil krosčekem jednoho z hráčů Pittsburghu k ledu poté, co jeden z domácích hráčů sestřelil u hrazení jeho spoluhráče, a čekal trest. Jenže ten nepřišel a střelec úvodní branky vestoje napřáhl během pokračující hry k prudké střele s příklepem, která mířila z mezikruží ke vzdálenější levé tyči, Marc-André Fleury ji ale dokázal pravým betonem zastavit!
45:14
Justin Schultz se ocitl v blízkosti pravé tyče v šanci, jenže jeho následná střela skončila na pravém betonu Craiga Andersona, který je v Pittsburghu stále bezchybný!
44:45
Brian Dumoulin vyhrál bruslařský souboj a proti Ottawě Senators bylo odpískáno zakázané uvolnění.
43:49
Derick Brassard si najel v levém kruhu pro vhazování na krátkou přihrávku z mezikruží a poté mířil táhlou střelou zápěstím do bližšího horního rohu brány, puk se ovšem od bližší levé tyče odrazil zpět do hry!
43:22
Mark Stone v závěru přesilové hry vypálil z pravého kruhu pro vhazování nad a vyloučený Chad Ruhwedel je zpět na ledě.
42:08
Olli Määttä si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a v oslabení mohl vyrovnat, když po ledě mířil přesně ke vzdálenější pravé tyči, jenže Craig Anderson proti jeho střele vytasil svůj levý beton a puk vyrazil mimo!
41:48
Erik Karlsson napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele, která byla zablokována, a Penguins poté s přispěním teče vyhodili puk přes ochranné sklo.
41:22
Alexandre Burrows se snažil v blízkosti pravé tyče proniknout před bránu a Chad Ruhwedel usedl na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Ottawa si zahraje druhou přesilovou hru a má šanci navýšit své jednobrankové vedení.
41:14
Senators se dostali v pravém kruhu pro vhazování k další střele, kterou Marc-André Fleury hravě ukryl ve své lapačce.
40:38
Erik Karlsson krásně vypálil na levém křídle z prostoru mezi modrou čárou a kruhem pro vhazování, Marc-André Fleury ale dokázal jeho střelu mířící těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči levým betonem vykopnout.
40:10
V PPG Paints Areně před pár okamžiky začala závěrečná část dnešního utkání a zatím je blíže k prvnímu vítězství ve finále Východní konference hostující Ottawa, která vede 1:0.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-18; Zablokované střely: 7-10; Vhazování: 40%-60%; Hity: 11-19; Přesilové hry: 0/5-0/1; Trestné minuty: 2-10.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:18.
Prostřední třetina v Pittsburghu žádnou branku nepřinesla, když ani jeden z týmů nedokázal v jejím průběhu využít jednu přesilovou hru a v jejím závěru Bobby Ryan krásnou střelou orazítkoval tyč. Ve finále Východní konference zatím hrají klíčovou roli brankáři, Marc-André Fleury ovšem na rozdíl od svého protějšku Craiga Andersona jednou inkasoval. Skóre po druhé třetině: Pittsburgh Penguins 0 Ottawa Senators 1.
40:00
39:29
Erik Karlsson napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé ráně s příklepem, kterou na přední tyči ukryl v náručí připravený Marc-André Fleury. Zatím je to souboj brankářů.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:51
Derick Brassard zavezl puk do útočného pásma středem ledové plochy a poté ho rozdal doprava, kde Bobby Ryan napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím a mířil přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, puk se ale nakonec od levé tyče odrazil mimo!
38:29
Carter Rowney z levého křídla krásnou přihrávkou mezi dvěma protihráči přenesl doprava, kde Scott Wilson napřáhl ve vzdálenějším kruhu pro vhazování bez přípravy k prudké střele, jenže jeden z hráčů Ottawy ji dokázal zablokovat a Craig Anderson v blízkosti své levé tyče bez problému přikryl sražený puk lapačkou.
37:41
Conor Sheary se ocital v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici a už se chystal vypálit, jenže mu puk sjel z čepele hole. V hledišti to hlasitě zahučelo.
37:00
Sidney Crosby se vydal do obranného pásma, aby v jeho levém rohu zastavil akci Ottawy a podél hrazení puk vyhodil.
35:06
Matt Cullen se na levém křídle k ničemu nedostal a puk opustil ledovou plochu. Hra byla po pár sekundách znovu přerušena.
34:53
Derick Brassard měl k puku na levém křídle dále a proti Senators bylo odpískáno zakázané uvolnění. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
34:29
Bryan Rust se snažil v mezikruží vypálit z otočky, jenže včas k němu dokázal přistoupit Zack Smith.
33:34
Nechybělo mnoho a Ottawa mohla stejně jako v závěru první třetiny v závěru té druhé znovu z ničeho nic udeřit. Pittsburgh si určitě pořádně oddechl, že je to stále o jeden gól.
32:48
Fredrik Claesson na levém křídle nabral rychlost a po rychlém objetí brány nedokázal v blízkosti pravé tyče zasunout puk za levý beton Marca-Andrého Fleuryho. Dojíždějící Alexandre Burrows to sice dokázal, jenže gól vzápětí nebyl uznán! Hra už zřejmě byla přerušena.
32:41
Chris Wideman na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus zamířil vedle bližší tyče brány domácího Pittsburghu.
31:23
Jake Guentzel krásnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány připravil šanci pro jednoho ze svých spoluhráčů. Olli Määttä z levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde došlo k nebezpečné teči, Craig Anderson ale předvedl opět v akci svou lapačku!
30:18
Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Senators stále vedou v Pittsburghu těsně 1:0. Vhazovat se bude po levici Marca-Andrého Fleuryho.
29:33
Vyloučený Mark Stone je zpět na ledě a Penguins dnes nedokázali využít ani jednu z pěti přesilových her.
28:50
Chad Ruhwedel vypálil na levém křídle z úhlu a Craig Anderson jeho střelu od hrazení ukryl ve svém náručí.
27:42
Patric Hörnqvist napřáhl od modré čáry k nádherné střele, kterou ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů, a puk mířil pod horní tyč do protipohybu Craiga Andersona, brankář Ottawy ale předvedl spektakulární zákrok, po kterém puk ukryl ve své lapačce!
27:33
Mark Stone dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Penguins si zahrají již pátou přesilovou hru!
27:33
Jevgenij Malkin se z pravého kruhu pro vhazování mezi dvěma protihráči skvěle protáhl před bránu, jenže ztratil po souboji s jedním z ním stabilitu a puk nedokázal zasunout za pravý beton Craiga Andersona! Pens měli poskytnutou výhodu.
26:54
Penguins si vytvořili obrovský tlak a Justin Schultz na pravém křídle napřáhl ke krásné střele, která od modré čáry těsně nad ledem mířila k přední tyči, jenže Craig Anderson ji levým betonem vyrazil za bránu.
25:20
Erik Karlsson ihned po vhazování po zakázaném uvolnění Pens na pravém křídle vypálil v blízkosti modré čáry zápěstím a mířil přesně do bližšího pravého rohu brány, Marc-André Fleury ale předvedl krásný semafor a fanoušci začali skandovat jeho jméno!
25:05
Senators tvrdě vypálili od modré čáry a Marc-André Fleury toho příliš neviděl, střela hostujícího celku ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji brankář Penguins hrudí vyrazil.
23:50
Bryan Rust nabral na levém křídle obrovskou rychlost a z ostrého úhlu si najel po pokrytí puku bekhendem před bránu, kde se snažil puk zasunout do brány z forhendu, jenže v rozhodujícím okamžiku mu kotouč sjel z čepele hole.
23:18
Cody Ceci z vrcholu pravého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval Bobby Ryan mezi betony Marca-Andrého Fleuryho zády k bráně, brankář Penguins je ale během oslabení dokázal včas sevřít a připsal si skvělý zákrok! Ottawa se po skončení přesilové hry snažila vrátit zpět do pásma, puk ovšem skončil na zakázaném uvolnění.
22:49
Faul Jevgenije Malkina zůstal nepotrestán a ani hokejisté Ottawy nedokázali úvodní přesilovou hru v zápase využít.
21:25
Fredrik Claesson se vrátil zpět na ledovou plochu a začíná zkrácená úvodní přesilová hra Ottawy Senators.
21:08
Na opačné straně mohl udeřit střelou od modré čáry Bryan Rust, jeho táhlá střela mířící k přední tyči ale skončila na hrudi připraveného brankáře Sens Craiga Andersona.
20:55
Chris Wideman na levém křídle vypálil od modré čáry ihned po vhazování a klečící Marc-André Fleury puk sevřel v náručí.
20:49
Tom Pyatt se na levém křídle snažil protáhnout před bránu a v kruhu pro vhazování ho nedovoleně přidržel Jevgenij Malkin. Sedmatřicet sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.
20:01
Vstupujeme do prostřední části utkání, ve které Penguins dohrávají čtvrtou přesilovou hru poté, co z úvodních tří nevyužili ani jednu a do druhé třetiny vstupují s jednobrankovým mankem.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-6; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 5-11; Přesilové hry: 0/4-0/0; Trestné minuty: 0-8.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:18.
Pittsburgh mohl jít v průběhu první třetiny několikrát do vedení, jenže nedokázal ani jednu ze tří přesilových her, včetně jedné 5 na 3, využít. Conor Sheary po skvělé teči a Patric Hörnqvist po táhlé střele byli hodně blízko, jenže oba dva orazítkovali brankovou konstrukci. Penguins své šance neproměnili a v závěru první třetiny přišel trest, když se prosadil po krásné bekhendové přihrávce Bobbyho Ryana zpoza brány parádní střelou bez přípravy Jean-Gabriel Pageau. Pens doplatili na neproměněné šance. Skóre po první třetině: Pittsburgh Penguins 0 Ottawa Senators 1.
20:00
19:59
Marc-André Fleury nejprve vyrážečkou fantasticky vyrazil střelu Toma Pyatta z pravého kruhu pro vhazování, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány. A na opačné straně se poté zaskvěl Craig Anderson, který včas dostal po krásné souhře Penguins beton k levé tyči a skvělou teč Justina Schultze po kolmé přihrávce z vrcholu mezikruží vyrazil!
19:25
Fredrik Claesson dostal dvě minuty za vysokou hůl poté, co na levé straně obranného pásma Ottawy zasáhl hokejkou do obličeje útočníka Jakea Guentzela. Čtvrtá přesilová hra pro Pens.
19:09
Hokejisté Ottawy se ocitli v závěru první části pod tlakem a raději puk vyhodili z pravého rohu obranného pásma na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Craiga Andersona.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:12
Vyloučený Zack Smith se vrátil zpět na ledovou plochu a Pittsburgh nedokázal využít ani třetí přesilovou hru, přičemž během prvních dvou Ottawa hrála v oslabení 5 na 3.
17:57
Nick Bonino se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže bránu Craiga Andersona prudkou střelou zápěstím přestřelil.
16:49
Phil Kessel napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která zřejmě těsně před bránou byla tečována, Craig Anderson šel ale včas do kolen a volný puk poté rychle zmrazil pod lapačkou.
16:15
Jevgenij Malkin ihned po vhazování z vrcholu levého kruhu pro vhazování dobře pálil nad lapačku Craiga Andersona, jeho táhlá střela ale nakonec minula vzdálenější pravý horní roh brány.
16:12
Zack Smith se ocitl v pravém rohu obranného pásma pod tlakem Jakea Guentzela a vyhodil puk přes ochranné sklo do hlediště. Pens si zahrají po reklamní přestávce třetí přesilovou hru.
16:01
Alexandre Burrows si najížděl na levém křídle na prudkou kolmou přihrávku podél hrazení, kterou nedokázal zachytit, a hra byla po zakázaném uvolnění Senators opět přerušena.
14:40
Penguins se pokusili rychle odpovědět, jenže jejich následná přihrávka byla příliš prudká a skončila na zakázaném uvolnění.
14:32
Brian Dumoulin předvedl za bránou velice špatnou bekhendovou přihrávku, čehož využil dokonale Bobby Ryan, který krásnou zadovkou zpoza brány našel v blízkosti pravé tyče JEANA-GABRIELA PAGEAUA, který bez přípravy nad levým ramenem Marca-Andrého Fleuryho zamířil do bližšího horního rohu brány! Ottawa vede v Pittsburghu náhle 1:0! Asistence: Bobby Ryan.
13:32
Senators se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Stejně jako vzápětí na straně Penguins, když na pravém křídle nedosáhl na prudkou přihrávku Nick Bonino. Hra byla přerušena a na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
12:06
Scott Wilson si najel mezi kruhy pro vhazování na přihrávku z pravého křídla a ostrého úhlu a bez přípravy vypálil, jenže pouze doprostřed brány, kde byl připravený Craig Anderson a puk hrudí vyrazil.
11:26
Vzápětí to zkoušel na pravém křídle táhlou střelou od modré čáry Mark Stone, Marc-André Fleury šel ale včas do kolen a levým betonem puk vyrazil, přestože měl zacloněný výhled.
11:15
Bobby Ryan dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování, Marc-André Fleury ale dokázal jeho pokus vyrazit mimo.
10:52
Erik Karlsson na útočné modré čáře ve středu ledové plochy zamíchal s pukem a ocitl se v postavení mimo hru, po kterém na řadu přichází první reklamní přestávka.
10:20
Další přerušení hry. Jevgenij Malkin nedokázal na levém křídle dosáhnout na prudkou přihrávku. Zakázané uvolnění Penguins.
09:50
Penguins se nepodařilo rozehrát podél hrazení, kde jsou umístěny trestné lavice, a puk skončil na zakázaném uvolnění.
09:02
Jake Guentzel na levém křídle vypálil v rychlosti z úhlu a připravený Craig Anderson na přední tyči puk hrudí vyrazil.
08:32
Mike Hoffman se snažil dostat ke střele mezi kruhy pro vhazování, proti trojnásobné přesile ovšem neměl příliš šancí na úspěch a puk skončil v levém rohu útočného pásma.
06:58
Mark Stone, který odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, už je také zpět z vězení a Ottawa přečkala oslabení 5 na 3.
05:43
Vyloučený Clarke MacArthur se vrátil zpět na led a Ottawa už brání ve čtyřech poté, co mohl v blízkosti pravé tyče skórovat Sidney Crosby, jenže si vylámal zuby na levém betonu Craiga Andersona, který si v rychlém sledu připsal tři nebo čtyři zákroky!
05:22
Patric Hörnqvist napřáhl na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování k nádherné táhlé střele zápěstím, která se od vzdálenější levé tyče odrazila zpět do hry! Craiga Andersona v bráně Ottawy podruhé v zápase zachránila tyč.
04:58
Mark Stone odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který přišel v oslabení, takže Penguins si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Pittsburgh má obrovskou šanci ujmout se vedení.
04:27
Tom Pyatt se málem v oslabení protáhl před bránu Pittsburghu, puk mu ovšem dokázal včas vypíchnout Patric Hörnqvist.
03:43
Clarke MacArthur zahákoval ve středovém kruhu rozjetého Jevgenije Malkina a dostal dvě minuty za hákování. Penguins si po necelých čtyřech minutách hry zahrají první přesilovou hru.
03:15
Ron Hainsey na pravém křídle parádně vypálil od modré čáry a jeho střelu letící těsně nad ledem mezi kruhy pro vhazování tečoval Conor Sheary, od jehož hole se puk odrážel pod horní tyč, nakonec se ale od ní odrazil zpět do hry! Obrovská šance!
01:33
Mike Hoffman nebezpečně vypálil z levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury si připsal první ostrý zákrok, když jeho nebezpečný pokus vyrazil zřejmě svým levým betonem mimo!
00:56
Kyle Turris se snažil protáhnout ke střele na levém křídle podél hrazení, jenže byl tvrdě dohrán a o puk vzápětí přišel. Senators ale každopádně vstoupili do utkání mnohem aktivněji.
00:44
Cody Ceci nedokázal přesně rozehrát a jeho prudká kolmá přihrávka po 44 sekundách hry zamířila na zakázané uvolnění.
00:01
Hokejisté obou týmů se sjeli ke středovému kruhu a očekávaný první zápas finále Východní konference byl právě zahájen!
00:01

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, J. Schultz, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Sheary, Bonino, Hörnqvist – S. Wilson, Cullen, Rowney. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Wingels, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – MacArthur, Z. Smith, Burrows. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Scott Cherrey, Brian Murphy.
Americká stanice NBC má dnešní utkání vysílat, jenže na ní právě běží golf. Podle oficiálního Twitteru domácího Pittsburghu se ale fanoušci nemusí bát, že by o dnešní zápas přišli. Kvůli televizním právům se zřejmě začátek posunul. Utkání stále ještě nezačalo.
Čas se téměř nachýlil. Oba týmy vyrazily na rozbruslení, po kterém bude následovat oficiální nástup na led, zaznění americké a kanadské hymny a poté už bude moci úvodní zápas finále Východní konference začít.
„Bude to velký test, jehož budu součástí. Mají (Penguins) několik opravdu talentovaných hráčů, ale já jsem na výzvu připraven,“ prohlásil před prvním zápasem finále Východní konference v PPG Paints Areně útočník Ottawy Senators Jean-Gabriel Pageau.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Hainsey, Dumoulin, Määttä, J. Schultz, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Sheary, Bonino, Hörnqvist – S. Wilson, Cullen, Rowney – Hagelin.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman, Harpur – Wingels, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – MacArthur, Z. Smith, Burrows.

Vzájemné zápasy v základní části:

24.03.17 Ottawa – Pittsburgh 2:1
13.01.17 Ottawa – Pittsburgh 4:1
06.12.16 Pittsburgh – Ottawa 8:5
OTTAWA SENATORS

Ottawa patří mezi největší překvapení letošního playoff a je krok od vysněného finále Stanley Cupu, který během své historie nikdy nevyhrála. Podaří se Senators přepsat historii organizace? Ke splnění snu by měli pomoci dvě největší osobnosti týmu, kterými jsou obránce Erik Karlsson a Craig Anderson. Brankář Ottawy v základní části prožíval těžké období, když jeho manželce diagnostikovali rakovinu, přesto mu řekla, aby se místo ní věnoval hokeji a šel pomoci týmu. Příběh měl šťastný konec, protože rakovina Nicholle v prosinci loňského roku ustoupila. Zisk Stanley Cupu by byl třešinkou na dortu pro všechny.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Erik Karlsson 13 bodů (2+11)
2. Bobby Ryan 9 bodů (4+5)
3. Derick Brassard 9 bodů (3+6)
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh postoupil do finále Východní konference přes Columbus, který vyřadil po jednoznačné sérii 4:1 na zápasy, a Washington. Capitals skončili v základní části na druhém místě za prvními Penguins, kteří v semifinále konference vedli v sérii už 3:1, jenže svěřenci Barryho Trotze se dokázali zvednout a vyrovnat na 3:3. V rozhodujícím sedmém zápase ovšem uspěli obhájci trofeje a postoupili do finále Východní konference. Matt Murray už se sice uzdravil, mezi třemi tyčemi by ale neměl chybět brankář Marc-André Fleury, jenž v posledním zápase série proti Washingtonu vychytal čisté konto a Pens vyhráli 2:0.

1. Jevgenij Malkin 18 bodů (5+13)
2. Jake Guentzel 14 bodů (9+5)
3. Sidney Crosby 14 bodů (4+10)
Ottawa prožívá překvapivě vydařenou sezónu, která pokračuje i po základní části, a od vysněného finále už ji dělí pouze jeden soupeř. Protivník je to ovšem velice silný. Senators změří ve finále Východní konference síly s Pittsburghem, obhájcem Stanley Cupu a vítězem základní části. Dokáže tým kolem jednoho z nejlepších obránců Erika Karlssona zastavit tým plný hvězd v čele s triem Jevgenijem Malkinem, Jakem Guentzelem a Philem Kesselem? Série startuje již v neděli v noci!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.