NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Minnesota - 12. dubna 2018   01:15

Winnipeg
Winnipeg
37:37' Scheifele (Wheeler, Byfuglien) • 44:51' Laine (Stastny) • 52:47' Morrow (Ehlers)
3:2
(0:0, 1:0, 2:2)
Stav série: (1:0)
Minnesota
Minnesota
41:46' Cullen  (Greenway, Prosser) • 43:56' Parise  (Mikael Granlund, M. Koivu)
Winnipeg
Pollock, St. Laurent – Murchison, Cherrey
Bell MTS Place, Winnipeg
Minnesota

To je z mé strany již vše, dobrou noc a příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Adam Lowry (WPG): 0+0
2. Devan Dubnyk (MNS): 37 zák., 3 góly, úsp. 92.5%
3. Patrik Laine (WPG) 1+0
Svěřenci Bruce Boudreaua už svůj tlak nestihli přetavit v závěrečný gól, Winnipeg vítězí 3:2 a získává tak svou první výhru v klubové historii (včetně původní Atlanty Trashers)! Domácí se poprvé ujali vedení až v závěru druhé třetiny, načež se hráčům Wild podařilo dvěma slepenými góly otočit stav zápasu ve svůj prospěch, tím ale dramatický duel neskončil. Na trefy Cullena a Pariseho zareagovali Laine s Morrowema a Jets si těsný náskok k velké radosti skvělého publika pohlídali až do konce.
59:54'
Ještě jedno zakázané uvolnění v podání domácích, šest sekund před sirénou se bude vhazovat po Hellebuyckově levici.
59:32'
Devan Dubnyk se krátce poté vrátil na střídačku, hráčům Jets se ale vzápětí podařilo vyhodit puk na další icing. Wild se čas povážlivě krátí...
59:13'
Hra byla přerušena ve středním pásmu, vhazovat se bude poblíž minnesotské střídačky a Dubnyk se musí vrátit do brankoviště.
58:58'
Blake Wheeler si navedl puk do středního pásma, ani nyní se mu ale nepodařilo trefit odkrytou hostující svatyni!
58:35'
Koivu nic nevymýšlel a okamžitě po zisku kotouče z vrcholu levého kruhu vystřelil, jeho střela ale postrádala přesnost a domácí poté poslali černou pryž na další zakázané uvolnění.
57:59'
Teď při hostech stáli všichni svatí, vyhozený puk z hokejky Blakea Wheelera proletěl jen o pár centimetrů vedle levé tyče!
57:42'
Domácí se ihned po vyhraném buly pokusili poslat puk do prázdné branky, je z toho ale jen zakázané uvolnění a buly před Hellebuyckem.
57:30'
Dvě a půl minuty před koncem Bruce Boudreau odvolal Devana Dubnyka, to je vcelku brzy!
57:20'
Dustin Byfuglien natlačil Zuckera do vlastního brankoviště, načež byla Hellebuyckova svatyně posunuta. Poté se ještě strhla hromadná strkanice, rozhodčí ale nejspíše vylučovat nebudou.
56:22'
Po Morrisseyho nepřesné střele od modré Mikko Koivu dostal puk alespoň do středního pásma, domácí už ale opět míří kupředu. Zdá se, že Minnesotě začínají docházet síly...
55:51'
Nikolaj Ehlers ujížděl sám na Dubnyka, svůj samostatný únik ale nedokázal přetavit v uklidňující gól!
55:16'
Tribunami Bell MTS Place obíhá mexická vlna, oslavy jsou ale poněkud předčasné, ještě nás čeká téměř pět dramatických minut.
54:50'
Mikko Koivu si v předbrankovém prostoru ještě přehodil kotouč na forhend, načež se pokusil přehodit Hellebuyckův beton, to se mu ale nepodařilo!
53:46'
Dumbovu rozehrávku vystihl ve středním pásmu Mark Scheifele, domácí ale následně jen nahodili puk do útočného pásma a střídají.
52:47'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Utkání plné zvratů pokračuje. Nikolaj Ehlers nabil na modrou napřaženému JOEU MORROWOVI, jehož dělovka z první se ještě otřela o bránícího Charlieho Coylea, načež kotouč zamířil mezi Dubnykovy betony. Winnipeg sedm minut před koncem třetí třetiny vede! Asistence: Nikolaj Ehlers.
52:34'
Jets jsou v posledních minutách jasně aktivnějším týmem, nechme se překvapit, zdali to po komerční přestávce zúročí v kýženou branku.
51:49'
Tanev zavezl puk do útočného pásma a poté vyzval povedenou zadovkou ke skórování Adama Lowryho, ani on si ale na Dubnyka nepřišel!
51:03'
Přetahovanou v rohu kluziště nakonec ovládli hosté, následná Spurgeonova rozehrávka ale nikoho v bílém dresu nenašla.
50:06'
Joe Morrow vypálil od modré a Dubnyk vyrazil puk přesně do míst, kde číhal na dorážku Andrew Copp, který ale ze skvělé pozice minul!
49:21'
Coppovo nahození z ostrého úhlu se pokusil tečovat Paul Stastny, což se mu sice nepodařilo, domácí ale ještě pokračují v akci.
48:26'
Svěřenci Bruce Boudreaua teď zaváhali v rozehrávce a na konci následné akce Jets stál Ben Chiarot, který si ale střelou od modré na Dubnyka nepřišel.
47:45'
Po komerční přestávce se hra trochu uklidnila, ani jeden tým teď soupeře k ničemu nepouští.
47:02'
Nikolaj Ehlers to zkusil ještě ze středního pásma, jeho jedovatici si ale Dubnyk pohlídal a okamžitě poté rozehrál.
46:05'
Z ostrého úhlu to teď zkusil Blake Wheeler a Dubyk pro jistotu opět přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
45:54'
Třetí třetina začala v neskutečném tempu. Kyle Connor teď vyzval ke skórování Scheifeleho, ten ale tváří v tvář Dubnykovi neuspěl!
45:23'
Málem jsme byli svědky dalšího gólu. Little byl před Dubnykem zcela sám, ale neuspěl! Kotouč se poté ještě povaloval na brankové čáře, nikdo v modrém dresu ho ale nedokázal dorazit do sítě.
44:51'
Jak je dobré míti Laineho aneb ani ne o minutu později je opět vyrovnáno! PATRIK LAINE vybojoval puk ve středním pásmu, vyměnil si ho se Stastnym a poté z vrcholu kruhů parádní dělovkou propálil Dubnyka! Asistence Paul Stastny.
43:56'
Minnesota právě vstřelila branku!
No a sotva o dvě minuty později hosté přidávají další gól a najednou vedou! Koivu dokázal zblokovat Byfuglienovu nepovedenou střelu od modré a vyslal do přečíslení dva na jednoho Pariseho a Granlunda. Na konci této rychlé akce stál ZACH PARISE, který nedal přesouvajícímu se Hellebuyckovi šanci!
42:45'
Svěřenci Paula Mauriceho se pokoušejí o rychlou odpověď a už zavážejí puk do útočného pásma.
41:46'
To jsou věci. Vedení Winnipegu vydrželo jen pár minut, na začátku třetí třetiny začínáme opět od nuly! Nepostaral se o to nikdo jiný, než MATT CULLEN, který se tak v play-off prosadil už za šestý tým v NHL! Skvělou práci odvedl Greenway, který v mezikruží neobsazeného Cullena našel. Asistence: Jordan Greenway a Nate Prosser.
40:49'
Brandon Tanev přišel o puk ve vlastním pásmu, o pár sekund později se mu ho ale podařilo vybojovat zpět pro Jets.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:10.
Také ve druhé třetině byl stav dlouho bezbrankový, Jets však měli i nadále více ze hry a ve 38. minutě se zaslouženě ujali vedení díky přesilovkové trefě Marka Scheifeleho. Nechme se překvapit, jak inkasovaná branka ovlivní taktiku Wild. Hosté se dosud spoléhali na defenzívu, ve třetí třetině ale budou muset hru více otevřít.
40:00'
39:44'
Buly se bude opakovat, Hellebuyck teď musel zasahovat proti pokusu Daniela Winnika z levého kruhu.
39:21'
Connor Hellebuyck pro jistotu přerušil hru po nahození z levé strany, v poslední minutě druhé třetiny se tak bude vhazovat poblíž domácí svatyně.
38:30'
Dosud neviditelný Mikko Koivu přišel v rohu kluziště o puk v souboji s Ehlersem a svěřenci Paula Maurice už opět míří kupředu.
37:37'
Tuto přesilovku už Jets využívají a v závěru druhé třetiny se ujímají vedení! Hosté si až příliš všímali Patrika Laineho, čehož si všiml Blake Wheeler a našel v mezikruží trestuhodně neobsazeného MARKA SCHEIFELEHO, který přesnou střelou překonal Dubnyka! Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
37:17'
Až nyní byla hra přerušena a za katr usedne na dvě minuty za držení Taneva Nate Prosser (MNS).
36:57'
Winnipeg má ponechanou výhodu, Connor Hellebuyck už opouští svou svatyni.
36:15'
Carson Soucy rozehrál puk na rozjetého Niederreitera, jehož ale na útočné modré zradilo zpracování a kotouč poté doklouzal až k domácím obráncům.
35:31'
Nakonec z toho byla střela Kylea Connora z mezikruží, Dubnykova lapačka však byla ve správný čas na správném místě.
34:55'
Laine s Byfuglienem vybojovali kotouč v rohu kluziště a domácí už pomalu zakládají další protiútok.
34:29'
Joel Eriksson Ek byl na levém kruhu úplně sám, střela zápěstím mu ale nesedla podle představ a Connor Hellebuyck si bez potíží poradil.
34:06'
Myersovo nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě, hlasatel v Bell MTS Place poté ohlásil další komerční pauzu.
33:08'
Nick Seeler u hrazení povalil k zemi Perreaulta, hra ale plyne dál a do útoku už míří Matt Cullen.
32:31'
Aktivně napadající Jason Zucker donutil Armiu k chybě, načež se hosté usadili v útočném pásmu, zatím ale honí puk jen podél mantinelů.
31:52'
Po ubráněném oslabení je Winnipeg jasně lepší, teď ale útočné choutky domácích přeruší komerční přestávka.
31:10'
Individuálně to teď zkusil také Bryan Little, jemuž se podařilo dostat se až před Dubnyka, ten ale dokázal skvělým zákrokem udržet čisté konto!
30:04'
Nikolaj Ehlers jako nůž máslem projel až do útočného pásma, nakonec se mu ale vůbec nepodařilo zakončit.
28:55'
Švýcarský střelec Nino Niederreiter se před brankovištěm zmocnil odraženého puku, střela mu ale nesedla podle představ a Hellebuyck si snadno poradil.
28:17'
Uzdravený Jared Spurgeon dlouho vyčkával na vlastní modré čáře, načež přenechal puk rozjetému Staalovi, ten ale poté uvízl v ofsajdu.
27:32'
Dumbův pokus z vrcholu levého kruhu byl zblokován, načež se puku ujal Jacob Trouba a vyhodil ho alespoň do středního pásma.
26:46'
Po ní si hosté zahrají přesilovku, Dustin Byfuglien (WPG) půjde pykat na dvě minuty za hrubost.
26:46'
Matt Cullen v pádu nahodil kotouč na Hellebuycka, který pro jistotu přerušil hru. Před námi je nyní další komerční přestávka.
26:07'
Jacob Trouba chyboval při rozehrávce a nabídl puk Charliemu Coyleovi, ten si ale poté na Hellebuycka nepřišel!
25:21'
Rozehrávka adresovaná Zuckerovi nebyla vůbec přesná a puk skončil na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Dubnykem.
24:40'
Hokejisté Wild se urputně brání a nepouštějí domácí do šancí, jinak velmi hlasité publikum v posledních minutách poněkud utichlo.
23:47'
Devan Dubnyk před dotírajícím Coppem radši přerušil hru, tentokrát buse následovat buly v útočném pásmu Jets.
23:25'
Krátce po buly to zkusil Nick Seeler, jehož střelu Hellebuyck vůbec nečekal, nakonec si ale se štěstím nadvakrát poradil.
23:01'
Minnesotští hokejisté své oslabení ubránili a sami nyní vybojovali vhazování po pravé ruce Connora Hellebuycka.
22:05'
Laineho dělovku z levého kruhu schytal Nate Prosser, který dost možná zachránil Dubnyka, sám ale opouští bojiště v bolestech.
21:21'
Wheelerův pokus z pravého kruhu byl značně nepřesný, domácí ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
20:24'
Eric Staal (MNS) podrazil Scheifeleho, na začátku druhé třetiny si tak Jets zahrají přesilovku.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:13.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Sledovali jsme však parádní hokej ve strhujícím tempu a více ze hry měli podle očekávání domácí Jets, všech třináct jejich střel ale Devan Dubnyk dokázal pochytat. To jeho protějšek Connor Hellebuyck byl prakticky bez práce, winnipežský gólman zasahoval jen čtyřikrát.
20:00'
19:27'
Mathieu Perreault číhal v předbrankovém prostoru, tečovat Armiovo nahození od levého hrazení se mu ale nepodařilo a minnesotský brankář znovu ukryl kotouč ve své výstroji.
18:50'
V závěru první třetiny jsou domácí jasně aktivnější, Dubnykovi se ale nyní znovu podařilo přerušit hru.
17:56'
Joe Morrow poslal svou rozehrávku na Coppa, ten byl ale obsazen a o puk vzápětí zase přišel.
17:01'
Na Andrewa Coppa už zívala odkrytá minnesotská svatyně, Devan Dubnyk se ale výtečně přesunul a zabránil téměř jistému gólu!
16:06'
Dustin Byfuglien z levé strany nahodil puk do předbrankového prostoru, ležící Dubnyk ale se štěstím odolal a na tribunách to jen zahučelo.
15:31'
Mark Scheifele z vrcholu kruhů nemířil přesně, o chvilku později pálil ještě Byfuglien, jeho pokus byl ale zblokován.
14:45'
Matt Cullen přišel o puk za winnipežskou brankou, načež Paul Stastny uklidnil hru zadovkou na Chiarota, který je již v pořádku.
13:51'
Devan Dubnyk po nahození od pravého hrazení pro jistotu přerušil hru, dotírající Adam Lowry už se ke kotouči nedostal.
12:53'
Zucker ujel po pravém křídle a z ostrého úhlu zakončil bekhendem, Hellebuyck ale ucpal mezírku mezi svými betony včas.
12:04'
Ben Chiarot s bolestivou grimasou v obličeji opustil ledovou plochu, tak doufejme, že se nejedná o nic vážného. Devan Dubnyk o pár sekund později přerušil hru.
11:20'
Z toho však nakonec pramenila jen velmi nepovedená střela Nicka Seelera, načež domácí založili protiútok, na jehož konci stál Meyers, jeho dělovku si ale Dubnyk pohlídal.
10:51'
Svěřenci Paula Maurice o kotouč vzápětí přišli a Zucker s Prosserem ho zavezli na opačný konec kluziště.
10:17'
Adam Lowry nabral rychlost ve středním pásmu a poté se pokusil najít v mezikruží volného Coppa, k tomu se ale puk vůbec nedostal.
09:25'
O pár sekund později byla hra přerušena a hlasatel v Bell MTS Place ohlásil komerční přestávku.
09:14'
Jacob Trouba teď pořádně vystrašil winnipežské publikum nepovedeným křižným pasem, který měl namířeno do branky, Connor Hellebuyck ale stihl včas zareagovat!
08:28'
Bryan Little ze středního pásma jen nahodil kotouč do toho útočného a odjel střídat, oba týmy zatím hrají očividně na jistotu.
07:50'
Tyler Myers vyčkává za Hellebuyckovou svatyní na dostřídávající spoluhráče, domácí se pokouší trochu uklidnit dosti rozháranou hru.
06:56'
Hra se stěhuje ze strany na stranu bez většího efektu, oba brankáři jsou zatím prakticky bez práce.
06:08'
Svěřenci Bruce Boudreaua se prokousali do útočného pásma, vzápětí ale o kotouč přišli a na opačnou stranu se okamžitě vydal Mark Scheifele, jehož následný pokus z ostrého úhlu ale postrádal přesnost.
05:12'
Akce Minnesoty byla přerušena pro ofsajd, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
04:52'
Tyler Myers prováhal ideální moment ke střele a nakonec se nechal o puk připravit, poté ho ale v mezikruží vybojoval Armia a bez váhání vypálil, jeho rána ale byla zblokována do ochranné sítě.
04:24'
Na konci rychlé protiakce Wild stál Charlie Coyle, ale on ani nemířil přesně, a Hellebuyck tak mohl zůstat v klidu.
03:58'
Soucymu se nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma, načež od modré vypálil Dustin Byfuglien, po jeho dělovce ale kotouč zaduněl o zadní hrazení.
03:30'
Mark Scheifele se ocitl v obklíčení dvou hráčů Minnesoty, načež jen odevzdal puk hostům, ti jej ale obratem poslali na zakázané uvolnění.
02:45'
Akci Perreaulta podél pravého hrazení zastavil Daniel Winnik a okamžitě nahodil puk do útočného pásma, zatím se hraje v opravdu parádním tempu.
02:12'
Svěřenci Paula Maurice založili rychlý protiútok, načež se usadili v útočném pásmu, ke střele se ale ani tentokrát nedostali.
01:27'
Nepovedená rozehrávka Dustina Byfugliena doletěla až na zakázané uvolnění, Coppovi pokus o tečování prudce letícího kotouče nevyšel, a hra se tak přestěhuje před Connora Hellebuycka.
00:56'
Minnesotští vyhodili kotouč až k Hellebuyckovi, jenž okamžitě rozehrál, následná akce Jets ale neměla dlouhého trvání.
00:27'
Pár sekund po úvodním buly se Blake Wheeler pokusil uvolnit Scheifeleho, který se sice k puku nedostal, domácí ale ještě pokračují ve hře v útočném pásmu.
00:01'
Hráči obou týmů už jsou na ledě, za chviličku začínáme!

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Morrow, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Little, Armia – Copp, Lowry, B. Tanev.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Dumba, Soucy, Spurgeon, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Niederreiter – Parise, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, Cullen, Coyle – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Pollock, St. Laurent – Murchison, Cherrey.
MINNESOTA WILD

Také Minnesota si účast v bojích o Stanleyův pohár zajistila bez nervů, v nedávné době se ale svěřencům Bruce Boudreaua příliš nedařilo, když z posledních deseti zápasů základní části Wild zvítězili jen čtyřikrát. Celek z hokejem poblázněného města St. Paul bude mít proti rozjetým Jets situaci o to komplikovanější, bude se muset obejít bez zraněného elitního obránce Ryana Sutera.

Tradiční opora útočných řad Zach Parise zase promarodila nezanedbatelnou část sezóny a není v ideální formě. Zatímce Parise si letos připsal jen 24 kanadských bodů, mnohem více se dařilo dalšímu veteránovi Ericu Staalovi. Ten dal vzpomenout na staré dobré časy a řídil ofenzívu Wild se 76 body. Pokud chce Minnesota proti favoritovi pomýšlet na postup, bude se muset spoléhat na skvělé výkony čahouna v brankovišti Devana Dubnyka.
WINNIPEG JETS

Jets za sebou mají parádní základní část zakončenou ziskem 114 bodů a bezproblémovým postupem do play-off. Winnipeg patří k nejpříjemnějším překvapením této sezóny, velmi mladý tým manitobského klubu místy drtil protivníky rychlostí a produktivitou – Jets se mohou pyšnit nejvyšším počtem vstřelených gólů v celé Západní konferenci! Také vzájemné zápasy hovoří ve prospěch kanadského klubu, Jets ovládli tři ze čtyř dostaveníček v této sezóně.

Kromě finského ostrostřelce Patrika Laineho, který nějakou dobu proháněl Alexandra Ovečkina na čele tabulky střelců, se dařilo především Blakeu Wheelerovi, který nasbíral úctyhodných 91 kanadských bodů. Klíčovou roli měli i mladíci Nikolaj Ehlers, Mark Scheifele a Kyle Connor, v brance se dařilo Connoru Hellebuyckovi. Ten Winnipegu vychytal hned 44 výher.
Co nejsrdečněji vítám všechny hokejové nadšence u sledování jednoho z prvních zápasů letošních bojů o Stanleyho pohár! Konečně jsme se dočkali, následující dva měsíce nabídnou ten vůbec nejlepší hokej. Už od 1:00 změří Winnipeg Jets síly s Minnesotou Wild, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.