NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Nashville - 18. dubna 2019   02:00

Dallas
Dallas
03:42' Hintz (J. Klingberg, Seguin) • 04:58' Radulov (Lindell, Dowling) • 08:24' Cogliano (Comeau, Lindell) • 13:45' Zuccarello (J. Klingberg, Spezza) • 30:09' Hintz (J. Klingberg)
Nashville
Rinne (14. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Järnkrok, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

3. Ben Bishop (DAL) 34 zák., 1 gól, 97,1%
Statistiky: Střely na bránu: 29-35; Zablokované střely: 31-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 31-25; Přesilové hry: 3/6-0/2; Trestné minuty: 6-14.
Dallas nasypal do sítě Nashvillu v první třetině čtyři góly a vyhnal z brány Pekku Rinneho, který inkasoval tři ze čtyř gólů nad lapačkou a zároveň během přesilové hry Stars. Výhru domácího týmu režíroval Roope Hintz, který vstřelil dva góly. Roman Josi sice připravil v závěrečné části Bena Bishopa o čisté konto, stav série je ale vyrovnán 2:2. Konečný výsledek jednoznačného zápasu v Dallasu. Dallas Stars 5 Nashville Predators 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:31'
P. K. Subban se za bránou Dallasu střetl s Roopem Hintzem, který ho poslal ramenem k ledu. Hra byla krátce na to přerušena a následuje komerční blok.
57:01'
Zachmuřený Pekka Rinne sleduje zbytek utkání ze střídačky poté, co v první části inkasoval čtyři góly.
56:02'
Dallas má utkání pevně pod kontrolou a nic na tom nezměnil ani fakt, že Ben Bishop přišel o čisté konto.
55:25'
Vyloučený Roman Josi je zpět na ledě a Predators po návratu svého kapitána opět hrají v plném počtu.
54:22'
Alexandr Radulov vystřelil na bodu pravého kruhu a puk se od masky Juuseho Sarose odrazil do ochranné sítě! Slibná příležitost a střela.
53:39'
Stars se dostali na bodu levého kruhu ke střele, kterou na přední tyči Juuse Saros vyrazil vyrážečkou mimo.
53:25'
Roman Josi byl vyloučen na dvě minuty za podražení poté, co fauloval v levém rohu obranného pásma.
53:16'
Ryan Ellis na pravém křídle vypálil bez přípravy a jeho rána od modré čáry byla hráči Dallasu zablokována.
52:50'
Craig Smith se na levém křídle dostal k nahození, které skončilo v lapačce Bena Bishopa. Komerční přestávka.
52:27'
Teď už hokej tak plynulý není. Oba týmy vyhodily puk na zakázané uvolnění. Naposledy domácí hráči Dallasu.
51:57'
Hra je z obou stran hodně plynulá a přelévá se z jedné strany na druhou, ovšem bez nějaké brankové šance.
50:39'
Hokejisté Dallasu se ocitli pod tlakem a raději puk podél trestných lavic vyhodili na zakázané uvolnění. Oddech.
49:06'
Nahození Stars skončilo v ochranné síti a po přerušení hry probíhá v Dallasu komerční přestávka. Skóre 5:1.
48:11'
Nashville právě vstřelil branku!
ROMAN JOSI vystřelil na ose hřiště v blízkosti modré čáry a krásnou střelou zápěstím zamířil nad pravým ramenem Bena Bishopa do levého horního rohu brány! Čisté konto je minulostí. Je to 5:1. Asistence: Ryan Johansen a Ryan Ellis.
47:48'
Vyloučený Mikael Granlund je zpět na ledové ploše poté, co odpykal trest za brankáře Juuseho Sarose.
46:46'
Colton Sissons a domácí Mats Zuccarello byli shodně vyloučeni na dvě minuty za sekání. Nic se nemění.
46:23'
Mats Zuccarello dobře vypálil na bodu pravého kruhu pro buly, Juuse Saros ale puk vykopl pravým betonem.
45:48'
Juuse Saros vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty, které za něj odpyká Mikael Granlund.
45:20'
P.K. Subban podstoupil u hrazení souboj, během kterého ztratil část výstroje, střídačka Dallasu mu ji ale sportovně hodila zpět. Šlo zřejmě o chránič zubů.
44:15'
Predators se dostali na levém křídle k nahození, které se stalo snadnou kořistí brankáře Bena Bishopa.
43:22'
Domácí John Klingberg vystřelil nebezpečně na vrcholu mezikruží a Juuse Saros zasáhl svým pravým ramenem.
42:37'
Kyle Turris se dostal na bodu pravého kruhu ke střele, kterou Ben Bishop lapil bezpečně do své lapačky.
42:02'
Craig Smith si najížděl mezi kruhy na přihrávku z levého křídla, jenže puk mu mířil na paty bruslí a nevystřelil.
41:26'
Viktor Arvidsson se snažil několikrát trefit poskakující puk u pravé tyče a Ben Bishop nakonec vkleče zasáhl.
41:06'
Mikael Granlund vystřelil na pravém křídle od hrazení a klečící Ben Bishop snadno kotouč podržel v náručí.
40:11'
Rocco Grimaldi se ocitl u levé tyče brány Dallasu ve slibné šanci, jenže poskakující kotouč netrefil dobře.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-20; Zablokované střely: 21-10; Vhazování: 46%-54%; Hity: 27-12; Přesilové hry: 3/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 4:08.
Predators jsou ve čtvrtém utkání série proti Dallasu naprosto neškodní a ani střídající Juuse Saros čisté konto neudrží, když po přestávce inkasoval gól z hole Roopeho Hintze. Stars jsou mnohem lepším týmem a hosté by potřebovali hokejový zázrak. Skóre po druhé třetině. Dallas Stars 5 Nashville Predators 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:01'
Hra byla přerušena a diváci v American Airlines Center bučí, Nick Bonino měl být nyní vyloučen za hákování.
37:24'
Calle Järnkrok na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho prudká střela skončila nad bránou Dallasu.
36:35'
Justin Dowling si na vzdálenější levé tyči najížděl na přihrávku Jasona Spezzy z pravého křídla, nakonec se ale do zakončení nedostal. Nebezpečná akce Stars.
35:50'
Viktor Arvidsson rychle obkroužil bránu, z otočky ale u levé tyče puk mezi betony Bena Bishopa nezasunul.
35:16'
Statistika střel byla po první třetině velice vyrovnaná (11:10), jenže Stars byli mnohem produktivnější, když využili tři přesilové hry a vstřelili celkem čtyři góly. Po přestávce pátý.
34:38'
Kotouč ve středním pásmu opustil hrací plochu a po přerušení hry následuje další komerční přestávka.
34:19'
Craig Smith si najížděl na levém křídle na kolmou přihrávku podél hrazení, na puk ale těsně nedosáhl.
33:03'
Vypadalo to na zakázané uvolnění Dallasu, puk ale letěl přímo na bránu a Juuse Saros ho vyrazil za svou klec.
32:25'
Juuse Saros výborně zasáhl vyrážečkou a puk vzápětí skončil mezi střídačkami. Krátká komerční přestávka.
31:58'
Stars pouze nahodili puk za bránu Predators, kteří získali potřebný klid a čas na rozehrávku. Je to ale 5:0.
30:09'
Dallas právě vstřelil branku!
John Klingberg na pravém křídle skvěle vystihl rozehrávku Predators a krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem Stars oslovil ROOPEHO HINTZE, který na vzdálenější levé tyči skóroval do odkryté sítě a vstřelil svůj druhý gól v utkání! Vypadá to na debakl. Asistence: John Klingberg.
29:31'
Blake Comeau se dostal v pravém kruhu ke střele, která byla sražena, a Juuse Saros puk zmrazil pod lapačkou. Ve druhé části zatím čekáme na gól marně.
29:00'
Mattias Ekholm vystřelil od modré čáry a připravený Ben Bishop jeho táhlý pokus snadno podržel v náručí.
28:44'
Ryan Johansen z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde na něj těsně nedosáhl Viktor Arvidsson.
27:55'
Stars na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Juuse Saros na přední tyči zasáhl svým pravým ramenem.
27:38'
Dallas nepřesně rozehrál a po zakázaném uvolnění zmrazil puk pod lapačkou Ben Bishop. Komerční brejk.
26:50'
Viktor Arvidsson z vrcholu levého kruhu posílal puk před bránu a vypadalo to na velkou šanci Predators, kotouč ale skvěle zastavil domácí Andrew Cogliano.
26:11'
Tentokrát se nepodařilo rozehrát podél střídaček Dallasu a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
25:35'
Miika Salomäki si najížděl na levém křídle na dlouhou kolmou přihrávku, skvěle ho ale pokryl Jamie Oleksiak.
24:29'
Rocco Grimaldi chtěl z levého křídla nahodit puk před bránu Dallasu, puk ale zpacifikoval Miro Heiskanen.
23:41'
Predators nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostujícímu týmu se poté pískalo zakázané uvolnění.
22:47'
Tyler Pitlick mohl přidat pátý gól Dallasu, u levé tyče ho ale vychytal vyrážečkou Juuse Saros!
21:59'
Útočník Viktor Arvidsson se dostal po nepřesné střele Predators od modré čáry u levé tyče k dorážce, Ben Bishop se ale mezi betony překonat nenechal. Šance.
21:09'
Jamie Benn se snažil dostat ke střele v blízkosti levé tyče brány, rychle k němu ale přistoupil Ryan Ellis.
20:28'
Mattias Ekholm se na pravém křídle dostal k nahození od modré čáry, které zamířilo přímo do ochranné sítě.
20:07'
Stars vyhráli úvodní vhazování prostřední části utkání a okamžitě puk poslali na zakázané uvolnění. Skóre 4:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-10; Zablokované střely: 12-5; Vhazování: 41%-59%; Hity: 14-3; Přesilové hry: 3/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Druhá třetina začne přibližně v 3:12.
Fanoušci Dallasu jsou na nohou a tleskají svému týmu za fantastickou první první třetinu, během které se postupně prosadili v domácím dresu Roope Hintz, Alexandr Radulov, Andrew Cogliano a Mats Zuccarello. Tři ze čtyř gólů Stars padly v přesilové hře. Po první třetině. Dallas Stars 4 Nashville Predators 0.
20:00'
19:14'
Alexandr Radulov na pravém křídle vypálil od hrazení a připravený Juuse Saros puk na přední tyči vyrazil.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:46'
Vyloučený Andrew Cogliano je zpět na ledě poté, co Ben Bishop vyrazil střelu Predators levým ramenem.
16:46'
Roope Hintz nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování orazítkoval horní tyč brány hostí!
16:15'
P.K. Subban vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Ben Bishop vyrazil puk úspěšně před sebe.
15:46'
Andrew Cogliano dostal dvě minuty za hákování a Predators si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.
15:39'
P.K. Subban na levém křídle vypálil při poskytnuté výhodě od modré čáry, jeho pokus ale minul bránu.
13:45'
Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.
13:45'
MATS ZUCCARELLO si najel v mezikruží na přihrávku Johna Klingberga z pravého křídla a rychlou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Pekky Rinneho pravý horní roh brány! Je to již 4:0! Asistence: John Klingberg a Jason Spezza.
12:54'
Ryan Johansen v levém kruhu pro vhazování vystřelil bekhendem a Ben Bishop ukryl kotouč ve své lapačce.
12:43'
Esa Lindell se ocitl po přihrávce zpoza brány v obrovské šanci, z blízkosti ale Pekku Rinneho nepřekonal! Brankář zasáhl levým betonem.
12:18'
Justin Dowling vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho rána minula přední horní roh brány.
12:03'
Mattias Ekholm byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl, kterou zasáhl útočníka Stars Blakea Comeaua.
11:25'
Puk byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky a v American Airlines Center probíhá komerční přestávka.
10:50'
Vyloučený Calle Järnkrok je zpět na ledě a Predators se konečně podařilo přečkat hru v oslabení. Je to 3:0.
09:31'
Stars se nepodařilo rozehrát přesně podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
08:50'
Calle Järnkrok před střídačkami objal Matse Zuccarella kolem krku a byl vyloučen na dvě minuty za držení.
08:24'
Blake Comeau vypálil na pravém křídle prudce od hrazení a po zákroku Pekky Rinneho se na vzdálenější levé tyči prosadil z dorážky ANDREW COGLIANO! Dallas skóroval potřetí v řadě a je to již 3:0. Asistence: Blake Comeau a Esa Lindell.
08:02'
Roman Josi se pokusil v blízkosti levé tyče brány vstřelit bekhendem, jeho pokus byl ale zablokován.
07:48'
Vyloučený Alexandr Radulov je zpět na ledové ploše a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
07:05'
Roman Josi vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy a Ben Bishop jeho pokus nadvakrát zastavil.
06:54'
Predators se usadili v útočném pásmu Dallasu, zatím se ale na pravém křídle k žádné střele nedostali.
05:30'
Pekka Rinne ukryl nahození Stars v lapačce a Alexandr Radulov byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.
04:58'
ALEXANDR RADULOV na vrcholu mezikruží vystřelil zápěstím a ihned po vhazování Stars v útočném pásmu vymetl nad lapačkou Pekky Rinneho pravý horní roh brány! Dallas využil druhou přesilovou hru a vede nad Preds rychle 2:0. Asistence: Esa Lindell a Justin Dowling.
04:44'
Mats Zuccarello vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila na boční síti brány.
04:31'
Filip Forsberg byl vyloučen na dvě minuty za zdržování hry poté, co vyhodil puk z obranného pásma přes sklo.
03:42'
ROOPE HINTZ napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která nad vyrážečkou Pekky Rinneho vymetla přední horní roh brány! Stars využili přesilovou hru – 1:0. Asistence: John Klingberg a Tyler Seguin.
03:01'
Mattias Ekholm byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Dallas si zahraje první přesilovou hru zápasu.
02:39'
Stars za vlastní bránou ztratili puk, který byl na okamžik volný, u levé tyče ho ale zmrazil pod lapačkou Ben Bishop, který má v úvodu střetnutí více práce.
02:03'
Vzápětí vystřelil na pravém křídle od modré čáry Dante Fabbro a připravený Ben Bishop puk vkleče zachytil.
01:19'
Ryan Ellis vystřelil na pravém křídle od modré čáry a jeho pokus na přední tyči zablokoval Radek Faksa.
00:17'
Stars se poprvé vrhli směrem do útoku, jenže nepřesně rozehráli a pískalo se zakázané uvolnění.
00:01'
Nashville vyhrál úvodní vhazování zápasu a čtvrté utkání série bylo zahájeno. Kdo vyhraje dnešní duel?
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Lovejoy – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Dickinson, Hintz, Zuccarello – Cogliano, Faksa, Comeau – Dowling, Spezza, Pitlick. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Järnkrok, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Kevin Pollock. Čároví: Devin Berg, Scott Cherrey.
DALLAS STARS

Důležitou roli plní v Dallasu uzdravený Jason Spezza, který vynechal úvodní dva zápasy série a ve třetím utkání Stars pomohl zlepšit hru na vhazování. Dallas vyhrál ve třetím zápase série 57 procent vhazování (36 z 63), zatímco v prvním utkání 38 procent (20 z 53) a ve druhém 41 procent (29 z 71). Jason Spezza v základní části vyhrál 58,2 procent buly (337 z 470).
NASHVILLE PREDATORS

Od Nashvillu dnes lze očekávat ofenzivnější pojetí hry, zejména potom od elitní formace Predators ve složení Filip Forsberg, Ryan Johansen a Viktor Arvidsson. Filip Forsberg vyšel během úvodních dvou zápasů série proti Dallasu bodově naprázdno, ve třetím utkání se ovšem dokázal gólově prosadit. Smutné ovšem je, že gól Filipa Fosberga je jediným bodem celé útočné formace během tří zápasů. Rozšíří konečně sbírku?
Nashville může udělat ve čtvrtek v noci významný krok k postupu z prvního kola playoff. Predators se opět představí v American Airlines Center proti Dallasu a v případě vítězství se mohou ujmout vedení v sérii 3:1. Týmy, které se ujaly v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedení 3:1, jsou z historického pohledu velice úspěšné, když jich 90,7% postoupilo do další fáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.