NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Pittsburgh - 13. dubna 2019   01:30

Islanders
Islanders
33:25' Beauvillier (Barzal, Eberle) • 47:54' Eberle (Barzal, Boychuk) • 51:38' Jo. Bailey (Lee, D. Toews)

3. Robin Lehner (NYI) 32 zák., 1 gól, 97,0%
Statistiky: Střely na bránu: 34-33; Zablokované střely: 15-16; Vhazování: 58%-42%; Hity: 41-36; Přesilové hry: 1/6-0/2; Trestné minuty: 8-16.
Erik Gudbranson sice otevřel v dresu Pittsburghu skóre, jenže Anthony Beauvillier krátce na to vyrovnal a zahájil obrat Islanders, na kterém se podíleli ve třetí části gólem Jordan Eberle a Josh Bailey. Penguins se nechali zbytečně vylučovat a poté už neměli síly na to, aby s nepříznivým vývojem něco udělali. Série se stěhuje do Pittsburghu za stavu 2:0 pro NY Islanders. Konečný výsledek dnešního druhého zápasu. New York Islanders 3 Pittsburgh Penguins 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:43'
Phil Kessel se ocitl v mezikruží ve velké šanci a parádní střelou chtěl vymést pravý horní roh brány, Robin Lehner ale vytáhl parádní semafor!
57:25'
Matthew Murray vyrazil na střídačku a Penguins se snaží zdramatizovat závěr bez brankáře!
57:02'
Islanders se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
56:46'
Patric Hörnqvist si najel v mezikruží na přihrávku zpoza brány, Islanders ho ovšem do zakončení nepustili.
56:14'
Penguins vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner na přední tyči snadno zasáhl vyrážečkou.
55:02'
Jsem hodně zvědavý na to, jak si povede Pittsburgh v domácím prostředí. V New Yorku mu zápasy nevyšly.
54:39'
Penguins se v závěru zápasu vůbec nedaří a je vidět, že po šesti hrách v oslabení už jsou hodně unavení.
53:25'
Anders Lee vystřelil na pravém křídle bekhendem a jeho pokus z úhlu zamířil do boční sítě brány Penguins.
52:23'
Josh Bailey se dostal ke střele v blízkosti pravé tyče, tentokrát ale Matthew Murray dokázal puk zachytit.
51:45'
Nahození Penguins opustilo ledovou plochu a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
51:38'
Islanders právě vstřelili branku!
Útočník JOSH BAILEY se dostal u pravé tyče k odraženému puku a mezi levým betonem a levou rukou roztaženého Matthewa Murrayho ho procedil do sítě! Islanders využili přesilovou hru – 3:1! Asistence: Anders Lee a Devon Toews.
50:56'
Aby jste věděli, jak je atmosféra důležitá a může ovlivnit průběh zápasu, fanoušci Islanders nyní vyvolávají jméno Matthewa Murrayho, aby ho rozhodili.
50:28'
Penguins se podařilo vyhodit, a tak mám čas dokončit svou myšlenku, že je neskutečné, jakým způsobem Islanders dokáží vyřadit ze hry Sidneyho Crosbyho.
49:50'
Patric Hörnqvist byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Penguins mají neustále velké problémy.
48:39'
Jake Guentzel vystřelil na vrcholu levého kruhu a Robin Lehner puk na přední tyči vyrazil pravým betonem.
47:54'
JORDAN EBERLE si z pravého kruhu sjel před bránu a po nádherné stahovačce bekhendem vymetl nad vyrážečkou Matthewa Murrayho vzdálenější levý horní roh brány! Je tu obrat! Asistence: Mathew Barzal a Johnny Boychuk.
47:42'
Islanders chtěli přenést hru zleva doprava a Patric Hörnqvist puk přizvedl mimo kluziště. Komerční brejk.
47:02'
Penguins se usadili na delší dobu v útočném pásmu, Ryan Pulock ale dokázal puk dostat do střední zóny.
46:28'
Dnešní utkání sleduje 13917 diváků.
45:43'
Brian Dumoulin vystřelil ihned po zakázaném uvolnění Islanders od modré čáry a Robin Lehner puk vkleče bez problému podržel ve své výstroji. Hra přerušena.
45:04'
Jake Guentzel vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a připravený Robin Lehner puk vyrazil mimo bránu.
44:44'
Tom Kühnhackl chtěl skórovat do sítě svého bývalého týmu, z ostrého úhlu ale rozvlnil pouze boční síť.
43:58'
Casey Cizikas objel bránu Penguins a u pravé tyče rychle vystřelil z otočky, Matt Murray ale puk vyrazil.
43:19'
Islanders vstoupili do třetí třetiny s velkou touhou rozhodnout, jenže Matthew Murray je zatím proti.
42:09'
Devon Toews vypálil od modré čáry a jeho rána zasvištěla těsně nad bránu Matthewa Murrayho.
41:56'
Scott Mayfield na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím minula přední tyč brány.
41:53'
Josh Bailey vystřelil na pravém křídle z otočky a jeho střela zápěstím skončila v lapačce Matta Murrayho.
41:26'
Jake Guentzel vystřelil na začátku třetí třetiny po přihrávce zpoza brány, u levé tyče ale neskóroval.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-18; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 59%-41%; Hity: 30-25; Přesilové hry: 0/5-0/2; Trestné minuty: 8-14.
Třetí třetina začne přibližně v 3:36.
Penguins po přestávce přečkali přesilovou hru Islanders 5 na 3 a krátce na to otevřel skóre Erik Gudbranson, jenže domácí dokázali rychle vyrovnat, když se poté z dorážky prosadil Anthony Beauvillier. Po druhé třetině. New York Islanders 1 Pittsburgh Penguins 1.
40:00'
39:03'
Patric Hörnqvist u pravé tyče vystřelil z ostrého úhlu a připravený Robin Lehner podržel puk ve svém náručí.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:41'
Scott Mayfield vypálil dvakrát v rychlém sledu od modré čáry, obě střely ale byly zablokovány. Přestávka.
36:34'
Nahození Penguins bylo přizvednuto do ochranné sítě a na řadu přichází další krátká komerční přestávka.
36:24'
Justin Schultz vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela minula levý horní roh brány.
34:43'
Jevgenij Malkin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem minula domácí bránu Islanders.
33:44'
Islanders vystřelili z bodu pravého kruhu pro vhazování a Matthew Murray na přední tyči podržel puk v náručí.
33:25'
Mathew Barzal byl vyloučen na dvě plus dvě minuty za hrubost, zatímco Erik Gudbranson za stejný prohřešek na dvě minuty, což znamená, že si Penguins zahrají přesilovou hru. Dokáží získat ztrácené vedení zpátky?
33:25'
Mathew Barzal sice na vzdálenější pravé tyči fantastického Matthewa Murrayho nepřekonal, vzápětí se ale prosadil z dorážky ANTHONY BEAUVILLIER, který mu předtím přihrával! Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
32:16'
Penguins vystřelili na pravém křídle od hrazení a připravený Robin Lehner jejich střelu vyrazil mimo.
30:36'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
ERIK GUDBRANSON si na ose útočného pásma najel na přihrávku Jevgenije Malkina z pravého křídla a tvrdou ránou bez přípravy vymetl levý horní roh brány! Asistence: Jevgenij Malkin.
30:21'
Penguins se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hráčům hostů se pískalo zakázané uvolnění.
30:06'
Devon Toews vystřelil od modré čáry a jeho prudká rána minula vzdálenější pravý horní roh brány hostí.
28:56'
Brian Dumoulin před vrcholem levého kruhu vypálil bez přípravy a jeho střela s příklepem skončila na tyči! Islanders málem prohrávali.
28:13'
Ryan Pulock vypálil od modré čáry a Matthew Murray nakonec našel kotouč v náručí. Hra byla přerušena.
27:39'
Matt Martin se po nahození z levého křídla a ostrého úhlu ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci, jenže Matt Murray se stačil včas přesunout a lapačkou puk spektakulárně vyrazit!
27:00'
Penguins se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.
26:31'
Erik Gudbranson už je také zpět na ledě a Islanders nevyužili přesilovou hru pět na tři.
25:42'
Teddy Blueger si z pravého kruhu sjel krásně před bránu, na přední tyči ale Robina Lehnera nepřekonal.
25:25'
Vyloučený Sidney Crosby je zpět na ledě a Penguins jsou z nejhoršího venku. Hosté brání ve čtyřech.
24:57'
Anders Lee se dostal k bekhendové střele v blízkosti pravé tyče, z úhlu ale Matthewa Murrayho nepřekonal.
24:31'
Erik Gudbranson dostal dvě minuty za vysokou hůl a Islanders si zahrají přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 54 sekund. Domácí mají obrovskou šanci skórovat.
23:52'
Jordan Eberle u levé tyče vystřelil z ostrého úhlu a Matthew Murray jeho střelu úspěšně vyrazil hrudí.
23:25'
Kapitán Sidney Crosby chtěl zabránit rychlému protiútoku soupeře a dostal dvě minuty za hákování.
22:35'
Phil Kessel vystřelil v levém kruhu pro vhazování zápěstím a jeho následný pokus byl zablokován.
22:01'
Střela Penguins od modré čáry minula pravou tyč a Robin Lehner odražený puk zmrazil pod lapačkou.
20:59'
Garrett Wilson se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a mohl skórovat do prázdné brány, jenže Robin Lehner mu ukradl gól levým betonem!
20:40'
Zach Aston-Reese od střídaček nahodil puk za bránu Robina Lehnera a hráči obou týmů odjeli rychle střídat.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 76%-24%; Hity: 18-14; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 4-8.
Druhá třetina začne přibližně v 2:42.
Islanders si během první třetiny zahráli tři přesilové hry, ani jednou ovšem Matthewa Murrayho nepřekonali. Největší šanci měl Nick Leddy, který se po vyvezení puku z obranného pásma protáhl do samostatného úniku, zatímco Devon Toews orazítkoval tyč. Po první třetině. New York Islanders 0 Pittsburgh Penguins 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:52'
Anders Lee je zpět na ledě a vypadá to, že během první třetiny utkání v Nassau Coliseum gól neuvidíme.
18:24'
Phil Kessel vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner nadvakrát kotouč zachytil v náručí.
17:47'
Jack Johnson se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilová hra Penguins.
17:02'
Nick Leddy rychle vyvezl puk z obranného pásma a mezi dvěma protihráči se protáhl až před bránu, v závěru samostatného úniku poté ale ztroskotal na pravém betonu Matta Murrayho!
16:52'
Anders Lee byl vyloučen na dvě minuty za hákování a za 55 sekund si Penguins zahrají první přesilovou hru.
16:47'
Jorden Eberle vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Matthew Murray úspěšně vyrazil puk mimo bránu.
16:32'
Devon Toews vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho ostrá rána byla Pens zablokována.
15:47'
Jack Johnson vyfasoval během komerční přestávky dvě minuty za nedovolené bránění. Další vyloučení.
15:47'
Jack Johnson opustil trestnou lavici a krátce na to ostrým hitem sestřelil Adama Pelecha. Komerční blok.
15:38'
Vyloučený Jack Johnson je zpět na ledě a Penguins přečkali i druhou přesilovou hru domácích Islanders.
14:16'
Brock Nelson se ocitl v blízkosti pravé tyče v šanci, ani on ale Matthewa Murrayho nepřekonal. Přerušení hry.
13:46'
Anders Lee vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro buly zápěstím a Matthew Murray podržel kotouč v náručí.
13:38'
Tom Kühnhackl byl zasažen do obličeje vysokou holí a Jack Johnson vyfasoval dvě minuty. Přesilová hra NY.
13:02'
Phil Kessel vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a Robin Lehner tentokrát podržel puk v náručí.
12:45'
Phil Kessel vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím, gólmana Robina Lehnera ale mezi betony nepřekonal.
11:53'
Johnny Boychuk na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem minula vzdálenější tyč.
11:26'
Islanders vyhodili puk ze svého obranného pásma a jejich nahození zamířilo mimo led. Komerční přestávka.
11:07'
Marcus Pettersson vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner puk vyrazil vyrážečkou.
10:56'
Domácí Islanders nevyužili ani jednu ze dvou slibných příležitostí a v Nassau Coliseum trvá nerozhodné skóre.
09:54'
Brock Nelson napřáhl na vrcholu mezikruží ke tvrdé ráně s příklepem, kterou brankář Matthew Murray vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě!
09:14'
Devon Toews napřáhl od modré čáry k nádherné střele, která se od pravé tyče odrazila do hry!
08:23'
Jevgenij Malkin dostal dvě minuty za vysokou hůl, zatímco Leo Komarov byl vyloučen za hrubost.
08:23'
Penguins se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a poté se strhla velká mela, ve které byli nejvíce aktivní Jevgenij Malkin a Leo Komarov. Komerční brejk.
07:51'
Jevgenij Malkin je zpět na ledové ploše a Penguins přečkali úvodní přesilovou hru Islanders bez pohromy.
07:38'
Nick Leddy nedokázal na pravém křídle udržet útočné pásmo a Islanders se ocitli v postavení mimo hru.
06:29'
Islanders se dostali na bodu levého kruhu ke střele zápěstím, která byla sražena vedle přední levé tyče.
05:51'
Jevgenij Malkin zbytečně fauloval v útočném pásmu a byl vyloučen na dvě minuty mimo hru za hákování.
05:23'
Erik Gudbranson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla sražena mimo ledovou plochu.
04:35'
Phil Kessel krásně vystřelil v pravém kruhu a jeho střela mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ale puk skvěle vykopl pravým betonem.
03:56'
Sidney Crosby se dostal u pravé tyče domácí brány k bekhendovému zakončení, jednou rukou ale Robina Lehnera nepřekonal. Hra byla vzápětí přerušena.
03:10'
Casey Cizikas na pravém křídle vystřelil z nulového úhlu, ani nadvakrát ale Matthewa Murrayho nepřekonal.
02:08'
Leo Komarov vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Matthew Murray na přední tyči puk vyrazil.
01:47'
Penguins nemohli pokračovat v útočném snažení, jelikož se ocitli v postavení mimo hru. Úvod je pomalý.
01:35'
Další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem nepřesně rozehráli podél trestných lavic hosté z Pittsburghu.
01:19'
Islanders se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
00:05'
Casey Cizikas vyhrál úvodní vhazování druhého zápasu a nahození domácích zamířilo mimo ledovou plochu.
00:01'

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), Barzal, Eberle – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Kühnhackl – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Aston-Reese, Malkin (A), Hörnqvist – Simon, Bjugstad, Kessel – Blueger, Cullen, G. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Scott Cherrey, Devin Berg.
PITTSBURGH PENGUINS

Navzdory úvodní porážce Penguins nemusí panikařit, když pod hlavním trenérem Mikem Sullivanem po porážce v playoff vyhráli 17 a prohráli pouhých 5 zápasů. Dalším faktem, který hraje pro Pittsburgh je, že nedávno získal Stanley Cup dvakrát v řadě a má bohaté zkušenosti, které může proti Islanders zúročit.
NEW YORK ISLANDERS

Klíčovým faktorem vedoucím k vítězství Islanders bylo, že domácí hokejisté NY dokázali eliminovat Sidneyho Crosbyho. Skvělou práci odváděla útočná formace ve složení Casey Cizikas, Matt Martin a Cal Clutterbuck a obranná dvojice Adam Pelech a Ryan Pulock. Kapitán Pittsburghu zůstal bez bodu a měl pouze dvě střely.
New Yorku Islanders vyšel vstup do playoff lépe, když v úvodním zápase série porazil Pittsburgh Penguins po prodloužení, které rozhodl Josh Bailey. Penguins sice třikrát dokázali smazat náskok soupeře a dotáhnout utkání do prodloužení, nakonec ale přece jen padli. Hokejisté NY Islanders se mohou před přesunem série do Pittsburghu ujmout vedení 2:0 na zápasy a využít fantastické atmosféry v domácím Nassau Coliseum.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.