NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Colorado - 6. srpna 2020   00:30

0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Colorado
Colorado
03:19' Makar  (Landeskog, Kadri) • 15:29' Donskoi  (Girard, Burakovsky) • 37:30' Naměstnikov  (MacKinnon, Rantanen) • 41:31' Burakovsky  (Girard, Donskoi)

3. Joonas Donskoi (COL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 27-40; Zablokované střely: 13-4; Vhazování: 52%-48%; Hity: 45-22; Přesilové hry: 0/2-2/5; Trestné minuty: 10-4.
Pavel Francouz předvedl několik senzačních zákroků a během letošního debutu v playoff dokázal udržet čisté konto. Avalanche odehráli skvělý zápas a navázali na těsnou výhru proti St. Louis suverénním způsobem. Vítězný gól vstřelil již ve čtvrté minutě utkání obránce Cale Makar, když se prosadil během přesilové hry. Konečné skóre. Dallas Stars 0 Colorado Avalanche 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:26'
Jamie Benn na opačné straně ledové plochy vystřelil příliš slabě na to, aby Pavla Francouze střelou z levého kruhu pro vhazování překonal. Blíží se konec zápasu.
57:46'
Avalanche chtějí ještě skórovat a střele z levého kruhu pro vhazování nechybělo mnoho, Anton Chudobin si ale bližší horní roh brány pohlídal a kotouč vyrazil.
55:58'
Colorado dnes bylo na rozdíl od zápasu proti St. Louis produktivnější a úplně všem v Rogers Place je jasné, že by Dallas potřeboval zázrak, aby minimálně srovnal.
54:39'
Před bránou Francíka vznikla nepřehledná situace, brankář Colorada se ale rychle vrhl po volném puku, aby zabránil dorážce a přerušil hru. Komerční přestávka.
53:51'
Na opačné straně ledové plochy mohlo popáté v zápase udeřit Colorado, když se dostalo ke střele v blízkosti levé tyče, následný pokus ale minul vzdálenější pravý horní roh brány.
52:49'
Corey Perry dostal nádhernou kolmou přihrávku na útočnou modrou čáru a poté se řítil sám na Pavla Francouze, český brankář se ale překonat nenechal a jeho pokus mířící pod horní tyč horní stranou lapačky vytáhl do ochranné sítě!
52:00'
Hokejisté Dallasu jsou bezzubí i během přesilové hry a Pavel Francouz má namířeno k čistému kontu.
50:58'
Valerij Ničuškin byl málem poslán na střídačku tvrdým hitem, což se nelíbilo Gabrielovi Landeskogovi a vydal se ho pomstít za cenu dvou minut za krosček. Trest.
49:08'
Radek Faksa rychle objel bránu svého krajana a poté v pravém kruhu pro vhazování vystřelil z otočky. Pokus to nebyl špatný, nakonec ale vzdálenější tyč minul.
47:58'
Omlouvám se za odmlčení. V Rogers Place probíhá komerční přestávka a na kostce nad ledem běží zákroky Pavla Francouze, který dnes chytá fantasticky a stále bezchybně.
45:56'
Nazem Kadri se pokusil vystřelit v levém kruhu pro vhazování z otočky, jenže byl nepříjemně tísněn a jeho pokus zápěstím minul přední tyč brány Dallasu.
44:53'
Dallas dokázal odolat závěrečnému tlaku Colorada během přesilové hry a vyloučený Alexandr Radulov už je zpět na hrací ploše. Avalanche vedou vysoko 4:0.
43:56'
Colorado předvedlo nádhernou kombinační akci, která vedla k bezprostřední střele z blízkosti, gólman Anton Chudobin ale včas zavřel dveře!
42:53'
Alexandr Radulov se svou tvrdou střelou neuspěl a poté byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
42:40'
Alexandr Radulov už se na to nemohl dívat a na pravém křídle vypálil od modré čáry. Pavel Francouz měl problémy, nakonec ale tečovanou bombu vyrazil! Hokejistům Dallasu se nedaří.
41:31'
Colorado právě vstřelilo branku!
ANDRÉ BURAKOVSKY se pomazlil s pukem a na pravém křídle napřáhl k parádní táhlé střele zápěstím, kterou vymetl bližší pravý horní roh brány! Colorado využilo druhou přesilovou hru v utkání a vede už o čtyři branky. Skóre činí 0:4! Asistence: Samuel Girard a Joonas Donskoi.
41:01'
Dallas vyhodil puk podruhé v rychlém sledu přes všechny čáry a Pavel Francouz pomohl s rozehrávkou, když se rychle vydal za svou bránu.
40:02'
Colorado vstupuje do závěrečné části utkání s tříbrankovým vedením a navíc bude dohrávat přesilovou hru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-27; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 52%-48%; Hity: 30-17; Přesilové hry: 0/1-1/4; Trestné minuty: 8-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:35.
Francík stále drží čisté konto a Colorado má namířeno ke druhé výhře. Dallas se stále marně snaží dostat do tempa, a když už si nějakou slibnou šanci vytvoří, končí na výstroji Pavla Francouze. V prostřední části hodně dlouho gól nepadal, krátce před druhou přestávkou se ale prosadil Vladislav Naměstnikov. Skóre po druhé třetině utkání. Dallas Stars 0 Colorado Avalanche 3.
40:00'
39:48'
Mikko Rantanen nabral skvělou rychlost a podél hrazení se snažil proniknout do útočného pásma, kde ho podrazil Mattias Janmark. Další trest a vyloučení Dallasu.
39:27'
Anton Chudobin si bez problému poradil s táhlým nahozením od modré čáry a po zákroku lapačkou chtěl rozehrát, nakonec si to ale rozmyslel. Hra přerušena.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:57'
Před bránou Antona Chudobina bylo opět pořádné horko a už to vypadalo na čtvrtý gól v síti Dallasu, jenže brankář Stars dokázal vleže odolat! Nepřehledná situace skončila přerušením.
37:30'
Anton Chudobin chtěl předvést semafor proti střele Nathana MacKinnona z levého kruhu pro vhazování, jenže puk v lapačce nezachytil a pod jeho padajícím tělem se poté z dorážky prosadil VLADISLAV NAMĚSTNIKOV! Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. (stav duelu 0:3)
36:45'
Valerij Ničuškin na levém křídle rychle pronikl do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která našla semafor Antona Chudobina.
35:26'
Zápas začíná nabírat na tempu a oba brankáři si musejí dávat pozor. Po přestávce však zatím gól nepadl.
34:19'
Erik Johnson vypálil na ose útočného pásma a jeho ostrá střela s příklepem mířila k pravé tyči, Anton Chudobin ale puk našel a vytáhl parádní semafor, po kterém následuje komerční brejk!
33:57'
Tyler Seguin nyní mohl využít nepřesvědčivého zákroku Pavla Francouze, jenže český brankář mu ukradl gól úžasným zákrokem, když nejprve zasáhl vyrážečkou a následně ještě dvakrát!
33:32'
Svěřencům Jareda Bednara se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti Avs se pískalo zakázané uvolnění.
32:05'
Miro Heiskanen byl zřejmě hráčem, který vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, Pavel Francouz ale zasahovat nemusel, protože puk byl zablokován.
31:07'
Anton Chudobin nedokázal zachytit nahození Erika Johnsona z pravého kruhu a neujaly se ani další dvě střely, během nichž si brankář Dallasu poradil dobře.
30:26'
Jamie Benn spěchal za prudkou kolmou přihrávkou, jenže k ní měl příliš daleko a Pavel Francouz vyjel z brány, aby puk ve skluzu zmrazil pod svou lapačkou.
30:09'
Kotouč opustil vymezený prostor a skončil někde v blízkosti střídačky Dallasu. Komerční přestávka.
30:03'
Dvojice hráčů Colorada se snažila dojet puk za bránou Dallasu, jenže neuspěla a navíc skončila na čtyřech. Tempo zápasu trochu opadlo a šancí již není tolik.
28:45'
Roope Hintz nabral na levém křídle velkou rychlost a mohl snížit, jenže střelou z levého kruhu pro vhazování Pavla Francouze nepřekonal a vzápětí se neujala ani jeho následná dorážka!
27:14'
Dallas je po přestávce naprosto bezzubý. Jako by jeho hráči čekali, s čím přijde soupeř, což se nemusí vyplatit. Svěřenci Jareda Bednara stále vedou o dva góly.
26:28'
A další pokus Colorada, který přišel z bodu pravého kruhu pro vhazování, Anton Chudobin šel ale rychle do kolen a puk zastavil. Následuje krátká komerční přestávka.
25:54'
Erik Johnson na pravém křídle vystřelil od modré čáry a v blízkosti pravé tyče se mohl prosadit Mikko Rantanen, střela mu ale vůbec nesedla a Anton Chudobin si poradil.
24:38'
Nikita Zadorov vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk mířil do bližšího horního rohu brány, Anton Chudobin měl ovšem čistý výhled a vytáhl semafor.
23:24'
Až v poslední sekundě přesilové hry se Avs dostali do zakončení, střela z levého kruhu ovšem byla zablokována, a tak Anton Chudobin zasahovat nemusel.
22:07'
Colorado má k dispozici třetí přesilovou hru, úvodní kolmá přihrávka ale skončila na zakázaném uvolnění. Dallas navíc nepříjemně napadá a usadil se v útočném pásmu.
21:24'
Valerij Ničuškin si to chtěl z levého křídla namířit před bránu a Roope Hintz ho zezadu zahákoval. Další trest.
21:00'
Colorado vstoupilo do prostřední části velmi aktivně a vykoledovalo si faul. Avalanche mají výhodu.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-14; Zablokované střely: 4-3; Vhazování: 48%-52%; Hity: 17-8; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:39.
Pavel Francouz během úvodních 20 minut neinkasoval a Colorado může být naprosto spokojené, protože vpředu se prosadili Cale Makar a Joonas Donskoi. Po úvodní třetině. Dallas Stars 0 Colorado Avalanche 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:46'
Jamie Benn neúspěšně tečoval nahození od modré čáry a z levého kruhu pro vhazování poté zkoušel skórovat Tyler Seguin, Pavel Francouz ale jeho pokus zachytil.
17:34'
Samuel Girard fauloval v pravém rohu obranného pásma svého týmu a dostal dvě minuty za krosček.
15:59'
V Rogers Place proběhla další krátká komerční přestávka a hra pokračuje za dvoubrankového vedení Colorada 2:0. Dokáže Dallas před přestávkou alespoň snížit?
15:29'
Anton Chudobin nedokázal zachytit nahození beka Samuela Girarda od modré čáry a JOONAS DONSKOI ho za to potrestal, když bekhendovou dorážkou z blízkosti zamířil do prázdné brány! Asistence: Samuel Girard a André Burakovsky.
15:13'
Nathan MacKinnon založil dalším fantastickým průnikem útočnou akci a poté se snažil na bodu pravého kruhu pro vhazování vypálit bez přípravy, puk ale netrefil a prázdná brány zůstala nedotčena.
14:26'
A znovu Mikko Rantanen, který pěknou střelou z pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Anton Chudobin ale zasáhl maskou a poté ji rychle setřásl, aby byla hra přerušena!
13:45'
Útočník Mikko Rantanen vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem mířila těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Anton Chudobin ale skvěle zasáhl svým levým betonem a puk vyrazil! Následovalo nahození z pravého křídla, které snadno zachytil.
13:28'
Mikko Rantanen se snažil z levého kruhu pro vhazování protáhnout před bránu a Tyler Seguin ho fauloval. Útočník Dallasu byl vyloučen za podrážení. Přesilovka.
10:48'
Ian Cole využil klečícího protihráče před sebou a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou brankář Dallasu sevřel mezi betony.
10:28'
Anton Chudobin zmrazil nahození Avalanche z levého kruhu pro vhazování pod lapačkou a v Rogers Place v Edmontonu dostává prostor krátká reklamní přestávka.
09:23'
Nazem Kadri vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin byl na ledě, na pravém boku ale předvedl spektakulární zákrok, když vleže puk vykopl levou bruslí! Senzace.
08:13'
Nahození Coreyho Perry z levého kruhu pro vhazování bylo hodně nebezpečné a Pavel Francouz ho nedokázal zachytit, puk ovšem zůstal na brankové čáře a po přezkoumání videa bylo potvrzeno, že se o gól nejednalo! (0:1)
07:59'
Nathan MacKinnon vyrazil společně s jedním ze spoluhráčů do přečíslení dva na jednoho a po jeho nádherné kolmé přihrávce se pokusil o bekhendový blafák, brankář Anton Chudobin ale kopíroval jeho pohyb pravým betonem a po parádním zákroku zmrazil puk pod lapačkou!
06:50'
Před vhazováním ve středovém kruhu se na pravém křídle dostal ke střele Nazem Kadri a z ostrého úhlu dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, Anton Chudobin byl ale pozorný a pravým betonem jeho pokus vyrazil.
06:32'
Dallas si vytvořil po reklamní přestávce obrovský tlak, bránu Pavla Francouze ovšem neohrozil, a tak se hokejistům Colorada podařilo kotouč vyhodit.
06:18'
Útočné snažení Dallasu žádnou slibnou šanci nepřineslo, zatímco střelu Colorada z levého kruhu pro vhazování zneškodnil Anton Chudobin, když včas sevřel betony.
04:25'
Jamie Benn se dostal do zakončení na pravém křídle, jeho pokus z ostrého úhlu ale skončil v lapačce Pavla Francouze, který postupně nabírá na jistotě.
03:45'
Avalanche využili úvodní přesilovou hru a vzápětí mohli skórovat znovu, Anton Chudobin ale vytáhl proti střele z velké blízkosti fantastický zákrok, když kotouč vyrazil levým betonem!
03:19'
CALE MAKAR si najel na osu útočného pásma a nádhernou střelou od modré čáry vymetl nad lapačkou Antona Chudobina pravý horní roh brány! Obrovskou zásluhu na gólu má ale také Nathan MacKinnon, který bleskově zavezl puk do útočného pásma z obranné třetiny Avalanche. Asistence: Gabriel Landeskog a Nazem Kadri.
02:46'
Matt Calvert sice vypálil z pravého kruhu pro vhazování vedle vzdálenější levé tyče brány, Esa Lindell ovšem ve stejném momentě fauloval a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Úvodní přesilovka pro Colorado.
02:29'
Corey Perry se dostal ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho táhlý pokus zápěstím byl sražen do rohu kluziště. Poté se před bránou pokoušel tečovat nahození z ostrého úhlu, Pavel Francouz byl ale pozorný a puk našel v lapačce.
01:15'
Avalanche vstoupili stejně jako do utkání proti St. Louis mnohem aktivněji a již vystřelili dvakrát na bránu, proti Blues jim ale úvodní aktivita byla k ničemu a inkasovali první.
00:37'
A další střela Avalanche z pravého křídla, výsledek byl ovšem úplně stejný. Anton Chudobin podržel puk na přední tyči v náručí a hra byla znovu přerušena.
00:29'
Nathan MacKinnon se uvedl první střelou, když se v pravém kruhu pro vhazování dostal k bekhendovému zakončení, Anton Chudobin ale na přední tyči puk zachytil.
00:08'
Anton Chudobin si bleskově protřepal ramena, zatímco Nazem Kadri na střídačce protáhl ramena, a utkání mezi Dallasem a Coloradem bylo zahájeno.
00:01'

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Lindell (A), Harley, Heiskanen, Oleksiak, Johns, Sekera – Seguin (A), Hintz, Ja. Benn (C) – Radulov, Pavelski, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Cole, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Naměstnikov – Calvert, Bellemare, Nieto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Kelly Sutherland. Čároví: Tony Sericolo, Jonny Murray.
Vzájemné zápasy

Dallas Stars má proti Coloradu fantastickou vzájemnou bilanci, když proti Avalanche vyhrál šestkrát v řadě a naposledy mu podlehl v březnu 2019 (výsledek 1:3).
Colorado Avalanche

Colorado zveřejnilo před zápasem proti Dallasu skvělou zprávu, podle níž se mezi tyče postaví český brankář Pavel Francouz. Hlavní trenér Jared Bednar se nechal slyšet, že potřebuje do týmu zapojit všechny hráče a udržet v pohodě oba brankáře, což je velice důležité.
Dallas Stars

Dallas Stars sáhl po úvodní prohře s Golden Knights k několika změnám v sestavě. Roope Hintz se posune z třetí formace do středu prvního útoku, kde bude hrát po boku Jamieho Benna a Tylera Seguina. Volné místo po Roope Hintzovi zaplní ruský útočník Denis Gurjanov.
Hokejisté Colorada zahájili svou skupinu o nasazení do playoff těsnou výhrou nad úřadujícími šampióny z St. Louis v normální hrací době, když se pouhou jednu desetinu sekundy před jejím koncem prosadil Nazem Kadri a vystřelil Avalanche výhru 2:1. Dalším soupeřem svěřenců Jareda Bednara bude již dnes v noci Dallas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.