NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Dallas - 16. května 2022   03:30

Calgary
Calgary
21:46' Toffoli (Kylington, Stone) • 28:44' Tkachuk (J. Gaudreau, Markström) • 75:09' J. Gaudreau (E. Lindholm, Tkachuk)
3:2
(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Stav série: (4:3)
Dallas
Dallas
00:40' Ja. Benn  (Seguin, Suter) • 22:17' Naměstnikov  (Pavelski, J. Robertson)
Calgary
Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Stone, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm (A), Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – Dubé, Järnkrok, Toffoli – Lucic, Lewis, Ritchie.
O'Rourke, StLaurent – Murchison, Daisy
Scotiabank Saddledome, Calgary
19 289 diváků
Dallas
Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen (A), Lindell, Klingberg (A), Hanley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Naměstnikov, Ja. Benn (C), Seguin – Raffl, Faksa, Kiviranta – Peterson, Dellandrea, Studenič.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 75:09
Jake Oettinger (DAL) – 64 zákroků, 3 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 75:09

Česká a slovenská stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:51
Marián Studenič (DAL) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:13

Tři hvězdy utkání

1. Johnny Gaudreau (CGY) – 1+1
2. Jake Oettinger (DAL) – 64 zákroků, úspěšnost 95,5%
3. Jacob Markström (CGY) – 26 zákroků, úspěšnost 92,9%
Je neděle, 15. května krátce před 23 hodinou a Calgary se třese v základech. Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas číslo sedm 3:2 v prodloužení a prosazuje se Johnny Gaudreau. Je to jasné, Flames jdou dál a pro Dallas série končí. Velmi kvalitní série z obou stran.
75:09'
Calgary právě vstřelilo branku!
Je to hrdina. JOHNNY GAUDREAU se dostal k odraženému puku a poslal ho do horní části branky, na tohle už Jake Oettinger, senzačně chytající, nedosáhl. Asistence: Elias Lindholm a Matthew Tkachuk.
75:01'
Dostáváme se do finální fáze prvního prodloužení.
74:40'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.
74:15'
Erik Gudbranson pálil, jeho rána byla zblokovaná před brankou.
74:08'
Jake Oettinger senzačně zastavil další dvě šance soupeře. Noah Hanifin měl před sebou odkrytou část branky, ale neuspěl. Následně výborně zasáhl brankář.
72:47'
Calle Järnkrok měl na hokejce rozhodnutí, ale odkrytou část branky minul.
72:00'
Matthew Tkachuk hlídkoval před brankou, ale puk se k němu nedostal.
71:48'
Vhazovat se nyní bude před brankou Stars.
71:34'
Zakázané uvolnění proti Stars, buly před jejich brankou.
70:47'
Více ze hry mají hráči Flames, Milan Lucic pálil, ale brankáře nepřekonal, Blake Coleman trefil následně tyč.
70:13'
Johnny Gaudreau neuspěl, soupeř jej od kotouče odstavil. Hrají tak domácí.
70:01'
Dostáváme se do druhé poloviny prvního prodloužení.
69:20'
Na nějakou výraznější šanci nyní čekáme.
68:51'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
68:13'
Tyler Seguin měl před sebou odkrytou část branky, ale minul. Následně neuspěl ani Dillon Dubé.
68:00'
Erik Gudbranson minul branku ránou od modré čáry.
67:42'
Matthew Tkachuk minul branku, jeho akci nechybělo mnoho.
67:06'
Jacob Markström vytáhl proti střele Pavelského velmi dobrý zákrok. Zápas pokračuje dál.
66:16'
Domácí rozehrávají od své branky, ale do šance se po rychlé akci nedostali.
65:58'
Tyler Toffoli pálil a Jake Oettinger znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
65:30'
Johnny Gaudreau pálil, ale minul branku.
65:30'
Jake Oettinger vytáhl tři skvělé zákroky během pár vteřin. Díky němu tento zápas pokračuje dál.
65:08'
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Tyler Seguin – 2 min., hákování.
64:42'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. ani jeden celek se nikam nežene.
63:58'
Vladislav Naměstnikov pálil po zisku puku, jeho rána končí vedle.
63:42'
Jacob Markström odrazil kotouč do ochranné sítě nad brankou, bude se vhazovat.
62:45'
Dallas je nyní aktivnější, snadněji se dostává do zakončení. Domácí mají problémy.
62:21'
Vladislav Naměstnikov pálil bekhendem, jeho pokus vyrazil brankář, náslendě Jacob Markström kryl další pokus.
61:42'
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
61:03'
Miro Heiskanen pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky. Následně neuspěl. Marián Studenič.
60:40'
Jacob Peterson minul branku, následně domácí zahráli jen na zakázané uvolnění.
60:17'
Dallas má kotouč a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.
60:01'
Dramatický zápas pokračuje prodloužením.
60:01'
Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak uvidíme i v tomto zápase prodloužení.
60:00'
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:35'
Matthew Tkachuk se k dorážce už nedostal, následně Stars otočili směr hry.
58:03'
Domácí hokejisté mají velkou převahu, snaží se rozhodnout v základní hrací době.
57:50'
Rasmus Andersson minul branku ránou od modré čáry.
57:13'
Jake Oettinger kryje další střelu soupeře, 48. zákrok.
56:53'
Andrew Mangiapane mířil sám na branku, ve správný moment vypálil. Jeho rána míří příliš vysoko, pálil nad.
56:22'
Miro Heiskanen měl obrovskou šanci, po zaváhání obrany soupeře se dostal ke střele, ale netrefil přesně.
56:13'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
55:54'
Johnny Gaudreau mohl rozhodnout, ale jeho rána z první končí vedle branky.
55:47'
Hra je přerušena, sudí ztratili kotouč z dohledu. Buly před brankou Stars.
55:15'
Jake Oettinger přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
54:57'
Miro Heiskanen pálil od modré čáry, ale jeho pokus končí v moci brankáře, který rychle rozehrál.
54:30'
Domácí fanoušci vytváří velmi pěknou atmosféru, hráči musí podporu cítit. Ale stav zápasu je stále vyrovnaný.
54:26'
Komerční přestávka.
54:10'
Stars bojují o kotouč v útočném pásmu, sledujeme velkou dramatickou bitvu.
53:35'
48:21, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Více ze hry mají rozhodně domácí.
52:57'
52:35'
Jacob Peterson se dostal do brejku, ale nedokázal blafák dotáhnout do konce, brankář si poradil.
52:17'
Dillon Dubé pálil z levé strany, Jake Oettinger znovu pozorný.
52:00'
Ofsajd Stars, hosté nemohou hrát a musí vyklidit útočné pásmo.
51:35'
Miro Heiskanen pálil z osy hrací plochy, jeho ránu tak tak vytěsnil brankář vedle branky.
50:48'
Johnny Gaudreau zůstal volný před brankou, dostal přihrávku a zakončoval. Jake Oettinger si dokázal poradit.
50:25'
Michael Raffl se dostal do útočného pásma, přenechal puk spoluhráči, ale ten zakončit nedokázal.
49:23'
Flames rozehrávají od své branky, následně o puk přišli. Od své branky rozehrávají hosté.
48:58'
Flames jsou aktivnější, tlačí se do zakončení, ale nemohou si poradit s brankářem soupeře. Erik Gudbranson minul branku ránou z první.
48:47'
Jake Oettinger znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
47:46'
Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
47:14'
Vladislav Naměstnikov vedl zajímavou akci Stars, ale zakončit nedokázal přes obránce.
46:22'
Miro Heiskanen pálil od modré čáry, ale minul a následně neuspěl ani Marián Studenič.
46:00'
Flames se dostali do útočného pásma, kde přišli o puk, a tak mohl Joe Pavelski otočit směr hry.
45:47'
Sledujeme rychlý hokej, který ale mnoho šancí nenabízí.
44:30'
Po rychlé akci zakončovali hosté, brankář Jacob Markström rychle rozehrál na spoluhráče, ale do brejku se Flames nedostali.
44:00'
Oliver Kylington se dostal ke střele od modré čáry, před brankou byl kotouč zblokovaný.
41:58'
Michael Stone pálil od modré čáry. Ránu domácího obránce kryje brankáč Jake Oettinger.
41:35'
Velkou šanci měli hosté, z ničeho nic se dostali ke střele, která se odrazila od tyče ven z branky.
40:50'
Matthew Tkachuk měl další velkou šanci, ale i tentokrát ho výborně vychytal brankář. Jake Oettinger se vyznamenal.
40:20'
Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
40:01'
V samotném závěru třetiny měl šanci ještě Matthew Tkachuk, ale neuspěl. Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Zatím tedy platí stav 2:2 a uvidíme, co přinese třetí třetina.
40:00'
39:36'
Jake Oettinger vytáhl proti domácí střele velmi dobrý zákrok.
39:12'
Joe Pavelski to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Zakončit nedokázal.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:09'
Jake Oettinger si počkal na střelu soupeře, Johnny Gaudreau ho nepřekonal. Komerční přestávka.
37:48'
Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
37:20'
Dillon Dubé minul branku střelou z mezikruží, jeho pokus možná ještě jemně vytěsnil brankář.
36:45'
Nikita Zadorov pálil od modré čáry, jeho rána byla hodně nepřesná.
36:13'
Brett Ritchie rozehrává od své branky, dostal puk do útočného pásma, ale nedokázal ohrozit branku.
34:24'
Fanoušci ženou domácí hráče za vedoucí brankou, ale zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.
33:24'
Střely na branku 33:10, stav zápasu je vyrovnaný.
32:55'
Ofsajd Flames.
32:41'
Erik Gudbranson pálil od modré čáry, jeho pokus končí na hrudi brankáře.
32:27'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.
32:00'
31:30'
Stars hrají aktivně tlačí se do zakončení, ale zatím obrana Flames je pozorná.
31:10'
Joe Pavelski byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho rána končí vedle.
30:17'
Trevor Lewis to zkoušel individuálně, ale neuspěl.
29:50'
Sledujeme klidnější pasáž hry, stav zápasu je vyrovnaný.
28:44'
Je vyrovnáno, domácí brankář rychle rozehrál, a pak Gaudreau přenechal puk spoluhráči. Tím byl MATTHEW TKACHUK, který rychlou střelou do horní části branky srovnává stav zápasu. Asistence: Johnny Gaudreau a Jacob Markström.
28:29'
Matthew Tkachuk pálil, Jake Oettinger si dokázal poradit.
28:01'
Flames rozehrávají od své branky, Rasmus Andersson se zapojil do kombinace, ale nedokázal najít spoluhráče před brankou.
27:45'
Johnny Gaudreau dostal puk do útočného pásma, ale Matthew Tkachuk nedokázal přesněji zakončit.
27:35'
Domácí hrají v plném počtu, začíná jejích přesilovka.
26:43'
Michael Raffl – 2 min., vražení na hrazení.
26:25'
Jason Robertson měl na hokejce další branku, ale jeho rána se od horní tyče odrazila zpět do hry.
26:05'
Flames rozehrávají od své branky, následně vyhodili přes všechny čáry. Hosté mají problémy.
25:34'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Trevor Lewis – 2 min., podrážení.
25:16'
Johnny Gaudreau si sjel před branku, měl obrovskou šanci, ale puk končí vedle. Buď minul branku, nebo ho vychytal brankář.
25:00'
Jake Oettinger si poradil s další střelou soupeře, výborně vykopl kotouč.
24:35'
22:9, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, převahu mají hráči Flames, ale nedaří se jim odpovědět na druhou branku soupeře.
24:07'
Erik Gudbranson pálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil brankář Stars, bude se vhazovat.
22:17'
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas přispěchal s bleskovou odpovědí, situaci dva na jednoho zakončil přihrávkou Pavelski a VLADISLAV NAMĚSTNIKOV rychlou střelou překonal brankáře. Asistence: Joe Pavelski a Jason Robertson.
21:46'
Konečně to domácím vyšlo a je vyrovnáno, Oliver Kylington pálil od modré čáry a před brankou nechytatelně tečoval puk TYLER TOFFOLI. Asistence: Oliver Kylington a Michael Stone.
21:24'
Flames se usadili v útočném pásmu, Calle Järnkrok vypracoval šanci pro spoluhráče, ale Oliver Kylington minul branku.
21:08'
Oliver Kylington pálil a jeho pokus kryje brankář Stars, vhazovat se tak bude před jeho brankou.
20:53'
Hostující celek se nastěhoval do útočného pásma, ale do výraznější šance se Dallas nedostal.
20:06'
Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme klidnější pasáž hry z kraje třetí části.
20:01'
Jamie Benn je jediným střelcem tohoto zápasu, po první třetině tak vede hostujíc Dallas na ledě Calgary těsně 1:0.
20:00'
19:14'
Už se toho mnoho nestane v první třetině.
18:50'
Jake Oettinger rozehrává od své branky, následně se John Klingberg pokoušel vypálit, ale puk netrefil podle představ.
18:30'
Buly před brankou Dallasu, domácí se pokouší ještě před koncem třetiny vyrovnat.
17:43'
Kotouč nyní vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:30'
Hosté mohou hrát, zakázané uvolnění se nepíská.
17:09'
Hra je nyní přerušena, Jake Oettinger přišel o masku.
17:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, více ze hry mají domácí hokejisté.
16:32'
14:8, tak vypadá statistika střel na branku.
16:07'
Flames přišli ve svém pásmu o puk, a tak zahrozili hosté. Ti se do výraznější šance neprobojovali.
15:01'
Dillon Dubé vedl situaci dva na jednoho, ale nedokázal se přesněji prosadit. Obrana Stars si poradila.
14:21'
Vhazovat se nyní bude před brankou Flames, hostující celek se nyní nadechuje k aktivní hře.
14:03'
Jacob Markström se nyní vyznamenal proti střele soupeře, Joe Pavelski měl obrovskou šanci, ale brankář se vyznamenal.
13:57'
Zakázané uvolnění proti Flames.
13:41'
Miro Heiskanen se po individuální akci dostal do útočného pásma, následná rána Sutera končí mimo.
13:15'
Marián Studenič to zkoušel individuálně, ale z obranného pásma se moc daleko nedostal, přišel o puk, a proto mohou hrát domácí.
13:00'
Flames pokračují v aktivní hře, mají převahu, snadněji se dostávají do pásma.
12:27'
Dillon Dubé dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali kotouč dorazit do odkryté branky.
11:54'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme hokej, který musí fanoušky bavit.
11:37'
Jake Oettinger kryje kotouč, bude se vhazovat, komerční přestávka.
11:13'
11:04'
Matthew Tkachuk pálil z dobré pozice, minul branku, následně neuspěl ani Nikita Zadorov.
10:27'
Michael Raffl při vlastním oslabení nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo.
10:01'
Na led se dostává druhá přesilovková formace, Andrew Mangiapane z dobré pozice minul branku, následně Stars vyhodili.
09:54'
Noah Hanifin pálil od modré čáry, puk před brankou zblokoval Michael Raffl, následně zasáhl brankář.
09:36'
Přesilovku hrají domácí, kteří se poměrně rychle usadili v útočném pásmu, kde kombinují.
09:13'
Miro Heiskanen – 2 min., vysoká hůl.
09:01'
Desátá střela Flames na branku soupeře, Jake Oettinger byl pozorný a dokázal si poradit.
08:40'
Domácí celek je výrazně aktivnější, snadněji se dostává do střeleckých pozic, naopak hosté mají velké problémy.
07:26'
Zakázané uvolnění proti Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou.
07:14'
Ofsajd domácích, v něm byl Oliver Kylington. Komerční přestávka.
06:50'
Sledujeme rychlý hokej, fanoušky musí bavit, převahu mají hráči Calgary, kteří na střely vedou 8:2.
06:20'
Jacob Markström na druhé straně musel zasahovat, první jeho zákrok v zápase. Z první střely dostal gól.
05:50'
Jake Oettinger si dokázal poradit s další střelou soupeře, Andrew Mangiapane hlídkoval před brankou. Nejprve minul branku, následně jeho pokus kryje brankáře.
05:10'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, domácí mají více ze hry. Brankář Stars nyní zasahuje a přerušil hru, bude se vhazovat.
03:08'
Sledujeme rychlý hokej, ale Andrew Mangiapane se dostal do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
02:21'
Hra je nyní pro ofsajd přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:05'
Miro Heiskanen autorem další střely Stars, kotouč je zblokovaný.
00:40'
Hned v první minutě vidíme úvodní branku, prosazují se hostující hokejisté, kotouč do branky po dobré přihrávce Seguina dostal z předbrankového prostoru JAMIE BENN. Asistence: Tyler Seguin a Ryan Suter.
00:22'
Hra je přerušena a po souboji u mantinelu tu máme první potyčku. Mikael Backlund hodně důrazně dohrál souboje, Michael Raffl by tím, koho dohrál.
00:01'
Zápas začne o něco později.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Stone, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, Tkachuk – Mangiapane, Backlund, Coleman – Dubé, Järnkrok, Toffoli – Lucic, Lewis, Ritchie.

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Sekera, Heiskanen, Lindell, Klingberg, Hanley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Naměstnikov, Ja. Benn, Seguin – Raffl, Faksa, Kiviranta – Peterson, Dellandrea, Studenič.
Jedná se o hodně defenzivní série, ve které bylo odehrálo už šest zápas, ten sedmý, rozhodující, se odehraje dnes. Zatím diváci viděli 24 branek, což je v průběhu 4 na zápas, což opravdu není moc.
Zápasy této série
Calgary – Dallas 1:0
Calgary – Dallas 0:2
Dallas – Calgary 4:2
Dallas – Calgary 1:4
Calgary – Dallas 3:1
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.