NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Rangers - 21. dubna 2023   01:30

(1:0, 0:3, 0:2)
Stav série: (0:2)
Rangers
Rangers
25:43' Tarasenko  (Fox, P. Kane) • 29:57' Kreider  (P. Kane, Zibanejad) • 35:59' Kreider  (P. Kane) • 46:34' P. Kane   • 53:05' Kakko  (Chytil, Mikkola)

3. Vladimir Tarasenko (NYR) 1+0
To už je pro dnešek vše, je dobojováno. Navzdory vedení po první třetině se nakonec v průběhu zápasu prokázalo, že Rangers hrají aktuálně lépe a opět vítězí o čtyři branky a v sérii se ujímají vedení 2:0. Domácí se mohou utěšovat alespoň tím, že na rozdíl od předchozího utkání je jim povedla jedna opravdu dobrá přesilová hra a prokletí v této herní činnosti tak alespoň částečně nalomili.

Třetí zápas série se odehraje v neděli ve dvě hodiny ráno v New Yorku, kde se odehraje také čtvrté, potenciálně poslední utkání celého tohoto čtvrtfinále Východní konference.

To už je pro dnešní noc opravdu všechno, přeji vám všem top den!
59:34'
V samotném závěru střetnutí musí ještě jeden dobrý zákrok předvést Šesťorkin.
58:50'
Obrovská šance Ondřeje Paláta, který jen těsně minul branku!
58:00'
Do konce zápasu zbývají dvě minuty, již brzy se dozvíme, zda i druhý mač série skončí poměrem 5:1 pro New York Rangers.
57:49'
Závěr zápasu postrádá hokejovou kvalitu, posledních deset minut zápasu je už pouze o vyloučeních. Teď to alespoň zkoušel dopředu K'Andre Miller, jeho střelecký pokus zastavuje bránící hráč.
57:22'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Erik Haula – 2 min., sekání.
56:16'
Zakázané uvolnění New York.
55:03'
Mimo branku střílel právě teď Ondřej Palát.
54:50'
Po naprosto nepřehledné sérii vyloučení na obou stranách se aktuálně hraje 4 na 4.
53:38'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Adam Fox – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
53:38'
Timo Meier – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Jegor Šarangovič.
53:20'
Brendan Smith – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
53:20'
Barclay Goodrow – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Alexis Lafreniere.
53:20'
Zatím se nehraje, sudí cosi řeší, diskuze se teď účastní také kapitán Trouba.
53:20'
Po sérii tvrdých hitů je k vidění vyrovnaná bitka, oba její aktéři jsou vyloučeni na pět minut.
53:05'
Nathan Bastian – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
53:05'
Rangers právě vstřelili branku! Přesilovou hru se sice podařilo ubránit, o dvacet vteřin později se však prosazuje KAAPO KAKKO! Velkou porci kreditu si bez pochyby zaslouží brilantní pas Filipa Chytila spoza branky.

Asistence: Filip Chytil, Niko Mikkola.
52:45'
VÍTEKčně! Vaněček opět předvádí v brankovišti famózní zákrok, zlikvidoval ránu Trochecka i následné dorážky, pak zase přichází potyčka.
51:58'
Jedovatou pecku Patricka Kanea dokázal Vaneček zlikvidovat a následně zabránil i jakýmkoliv pokusům o dorážku.
51:24'
Jeden z útočníku NYR hledal pukem Kreidera na teč, hattrick z toho zatím není.
50:47'
Dvě minuty za sekání dostává Damon Severson, ofenzivní snažení Devils se zastavuje a uvidíme naopak snažení týmu z New Yorku o pátou branku v zápase.
50:28'
Mimo branku míří Timo Meier.
50:18'
Chrise Kreidera výborně vychytal Vítek Vaněček!
49:15'
Hughes kroužil kolem branky Rangers a následně pálí od modré, jeho pokus ale golmana hostí ohrozit nedokázal.
48:30'
Po pomalejší pasáži hry byla k vidění střela Brendana Smithe, kterou zblokoval Trocheck.
47:04'
Ránu zápěstím Jacka Hughese chytá Igor Šesťorkin.
46:41'
Puk končí na střídačce, o vítězi dnešního zápasu už je asi rozhodnuto. Za stavu 2:0 čeká na Devils hodně těžký úkol, je kruté, že finální hřebíček do rakve inkasovali zrovna teď, když se jim konečně dařilo zahájit útočný tlak.
46:34'
Rangers právě vstřelili branku! PATRICK KANE!!! Brilantní, famózní, perfektní individuální akce! Kane získal puk ve středním pásmu a předvedl nádherný průnik přes více než polovinu hřiště a naprosto suverénní branka bekhendem.
45:11'
Mimo branku Vaněčka mířil Filip Chytil.
44:30'
Z dálky to zkoušel McLeod, plánem Devils pro závěr zápasu se zdá být sypat vše na branku.
43:53'
Ramenem dokázal zareagovat na ránu Miky Zibanejada Vítek Vaněček.
43:30'
Tlak domácích pokračuje, do závěrečné třetiny nastoupili jako vyměnění,
42:49'
Dva další dobré zákroky si připisuje Šeesťorkin, střelci byli Bratt a Meier.
42:05'
Bleskovou ránu Seversona dokázal vyřešit Šesťorkin, ten dnes působí zcela jistě.
41:36'
Zakázané uvolnění New Jersey.
41:20'
Brankovou konstrukci na druhé straně míjí Vincent Trocheck a o deset vteřin později také Vladimir Tarasenko.
40:13'
Tyč! Jesper Bratt hned v úvodu závěrečné třetiny jen velmi těsně nevyužil obrovskou příležitost vstřelit kontaktní gól!
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:36.
Druhá třetina je u konce, výrazně více se v ní, jak je ostatně ze skóre patrné na první pohled, dařilo týmu hostí. Celkově vede na střely poměrem 23:14 a drží zasloužené dvoubrankové vedení. Rozhodně však musím vyzvednout výkon Vítka Vaněčka, který dokázal dnes předvést celou řadu obdivuhodných zákroků.
40:00'
39:43'
Zakázané uvolnění New Jersey na závěr třetí třetiny.
38:57'
Rána Johna Marina míjí branku.
38:09'
Od modré to zkoušel Brandon Smith, jeho pokusu chyběla přesnost.
36:58'
Puk je na střídačce, musíme mezitím ocenit, že Krieder se celkem prosadil v sezóně metodou teče již třicet osmkrát.
35:59'
Rangers právě vstřelili branku! Autorem branky v přesilové hře je dnes již podruhé CHRIS KREIDER. Již počtvrté v rámci série se prosazuje tečí, to je neuvěřitelný výkon. Tentokráte se přeci jen jednalo o teč trochu méně instinktivní, geniální pas Patricka Kanea dokázal nasměrovat za záda Vaněčka, který i přes svůj výborný výkon potřetí inkasuje.

Asistence: Patrick Kane.
35:17'
Timo Meier – 2 min., držení.
34:36'
Bekhendový pokus Jespera Bratta brankou rovněž neskončí zásluhou domácího brankáře.
34:22'
Následuje zakázané uvolnění New Jersey.
34:10'
Na druhé straně to z úhlu zkoušel Jegor Šarangovič, tohle byla ovšem lahůdka pro Šesťorkina.
33:36'
Naopak na druhé straně ujel rovnou z trestné lavice Trouba, Vaněček ho dokázal vychytat lapačkou a nepřipustil žádné dorážky dojíždějících protihráčů.
33:05'
Rangers vyhazují přes celé hřiště a vypadá to, že se New Jersey opět zmocnil démon, který zakazuje střílet v powerplay.
32:18'
Tato přesilová hra se zatím Devils příliš nedaří, vlastní nepřesnou přihrávku se vyhánějí z pásma a dosud nevystřelili.
31:28'
Velmi vydařený útok Devils a jednoznačný faul Jacoba Trouby, který prudce přistrčil protihráče a vykoledoval si tak dvě minuty za nedovolené bránění.
30:50'
Zakázané uvolnění Rangers, na vhazování následně uspěl Filip Chytil.
29:57'
Rangers právě vstřelili branku! Přesilová branka je tady, puk za záda Vaněčka tečoval CHRIS KREIDER, který tak otáčí stav zápasu! Již potřetí v sérii se prosazuje tímto způsobem, tedy tečí puku v přesilové hře.

Asistence: Patrick Kane, Mika Zibanejad.
29:14'
Dělovka Adama Foxe je ztečována nad branku.
28:41'
Bránit oslabení se zatím daří Devils výborně, vyhazují touč přes všechny čáry.
28:16'
Miles Wood – 2 min., sekání.
27:21'
Nepřesný pokus vyslal Jesper Bratt a následně na druhé straně Vaněčkovu bránu netrefil K'Andre Miller.
26:32'
Ránu Kaapa Kakka likviduje Vítek Vaněček.
25:43'
Rangers právě vstřelili branku! Skóre zápasu srovnává VINCENT TROCHECK. Nádherná rána z prostoru mezikruží prošla na Vaněčka, ten měl zakrytý výhled a neměl nárok jakkoliv zakročit.

Asistence: Vladimir Tarasenko a Adam Fox.
24:57'
A další výborný Vítkův zákrok, každá střela teď znamená obrovské nebezpečí.
24:29'
Veliká šance Patricka Kanea! Ještě lepší zákrok než Šesťorkin teď ale vytáhl Vaněček.
23:32'
Igor Šesťorkin skvěle vychytal Meiera.
22:40'
Druhá třetina je zatím hodně upocená, o každý puk sledujeme tvrdou strkanici u mantinelů.
22:01'
21:05'
Braden Schneider mohl pálit o poznání pálivěji, jeho rána je však ztečována mimo branku.
20:22'
Hned po úvodním buly to zkoušel Jack Hughes, ruský brankář ho vychytal.
20:01'
Druhá třetina bude probíhat 42 vteřin ve formátu 4 na 4 a následně uvidíme na minutu a 18 vteřin opět přesilovou hru Devils.
První třetina končí, poněkud překvapivě jsou na jejím konci nepochybně spokojenější hráči New Jersey Devils. Ačkoliv je soupeř přestřílel poměrem 13:9 (a to to bylo během první třetiny i 9:2), podařilo se jim využít přesilovou hru a získat tak vedení na svou stranu. Utkání v první polovině třetiny příliš krásy nepobralo především vinou extrémního kouskování ze strany neustále bránících hráčů Devils, ale od proměněné přesilovky se zápas rozjel, hraje se ve velmi rychlém tempu a bez pochyby je co sledovat.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:41.
20:00'
20:00'
Adam Fox – 2 min., hrubost.
19:59'
Třetina už je u konce, opět sledujeme menší bitku, domácí naštvali pokusy dostat puk zpoza Vaněčka v samotném závěru třetiny.
19:48'
Ránu zápěstím Patricka Kane opět parádně chytá Vaněček.
19:33'
Skvěle Vaněček! Ačkoliv měl poměrně zakrytý výhled a Kreider se ještě předním natahoval k dorážce, dokázal si český golman poradit.
19:18'
Emoce opět pracují, zezadu vrazil Ryana Lindgrena na hrazení Nathan Bastian a přesilovku si v závěru první třetiny vyzkouší také hosté.
18:47'
Nádherný hit na Hughese teď předvedl Adam Fox.
18:08'
Po poměrně dlouhé době se opět objevuje kolorit dnešního utkání, tedy zakázané uvolnění Devils.
17:02'
Ani jednomu z celků se teď ovšem ani přes zlepšený pohyb nedaří vytvořit si pořádné střelecké pozice.
16:30'
Zápas se konečně rozjíždí, nyní sledujeme hokej nahoru dolů, úvodní branka utkání rozhodně značně pomohla.
15:40'
Rychlý protiútok zakončoval Jack Hughes, vychytal ho Šestorkin.
14:41'
Ani další hrozivý pokus, který tentokráte směřoval na českého lva Artěmij Panarin. nekončí díky zákroku golmana brankou.
14:11'
Chris Kreider ohrozil ranou švihem Vaněčka, ten si dokázal poradit.
13:31'
Puk je opět na střídačce a zápas stále nemůže vinou častých přerušování plně rozvinout svůj potenciál.
13:06'
Tima Meiera vychytal Šestorkin.
12:34'
John Trouba, kapitán Rangers, zblokoval pokus Marina.
11:44'
New Jersey právě vstřelilo branku!
Přesilovou hru proměňuje ERIK HAULA., který po Palátově ráně od modré dokázal dorazit odražený kotouč a dvě vteřiny před koncem před koncem přesilové hry ji využívá! Po 4 přesilovkách bez jediné střely na branku tak hned ta pátá přináší rovnou gól. Nás může navíc hřát také bod za asistenci pro Ondřeje Paláta!

Asistence: Michael McLeod a Ondřej Palát.
11:25'
Neuvěřitelně dlouhá série končí, po více než devíti minutách přesilových her se podařilo vystřelit! První ránu předvedl Damon Severson, nedlouho po něm poslal poměrně snadnou transparentní ránu Erik Haula.
10:35'
Ofsajd Devils, zatím vše výborně zvládá formace Rangers na oslabení.
10:04'
Pískána je hra vysokou holí. Připomínám, že v prvním utkání se Devils nepodařilo ve čtyřech přesilových hrách ani vystřelit, natož skórovat.
09:46'
Po dlouhé době budeme mít možnost sledovat ofenzivní snažení domácích, dvě minuty za krosček dostává Niko Mikkol.
09:27'
A další přerušená, hra zatím zcela postrádá tempo. Přihrávka rukou pískáná Jersey.
09:13'
Vyhození puku na střídačku přerušuje hru.
09:05'
Pokud se nepletu, tak vidíme již šesté zakázání puku Ďáblů.
08:57'
A další zakázané uvolnění domácích, kteří i ve druhém zápase série jasně ztrácí.
08:35'
Sledujeme strkanici o puk za brankou Vaněčka.
08:03'
Ofsajd odpískán proti New Jersey.
07:33'
Na střely zatím i zásluhou přesilové hry vedou Rangers jasně poměrem 7:2.
07:18'
06:40'
Precizní hra přesilovkové formace New Yorku, zatím pokusy Kanea a Zibanejada dokázal Vaněček vyřešit, proti Panarinovi pak pomohla branková konstrukce.
05:17'
Tohle už ale pustit nešlo, zcela mimo hru fauloval Brandon Smith, jehož obětí se stal Tyler Motte. Dvě minuty za hrubost.
05:10'
Ah, tak nakonec nikoliv, přestože boj obou celků vypadal celkem drsně, sudí se rozhodli netrestat a zvolit hned od úvodu zápasu tolerantnější metr.
05:10'
Emoce hned od úvodu utkání pokračují, po krosčeku právě na Kakka následuje konflikt obou celků a bude se vylučovat.
04:24'
Jednička draftu z roku 2019 Jack Hughes (na úkor Kaapa Kakka, který si s ním může dnes srovnat účty) pálí mimo branku.
04:01'
Bekhendovou ranou se Šestorkina snažil neúspěšně ohrozit Jesper Bratt.
03:44'
Po chybě v domácí rozehrávce pálil velmi nebezpečně Vladimir Tarasenko, následuje zakázané uvolnění Jersey s číslem tři.
02:46'
Po zákroku Vanečka následuje zakázané uvolnění New Jersey.
01:29'
První zakázané uvolnění si připisují Devils.
01:18'
Zblokovaná rána Nika Mikkoly končí na ochranném skle.
00:38'
Výborně musel po ráně Vincent Trochecka zakročit také Vítek Vaneček.
00:22'
John Marino pálil z poměrně velké dálky, přesto dokázal k zákroku dobře donutit Šestorkina. Následuje první potyčka hned na počátku utkání.

letošní průměr gólu na zápas: 2.48

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – B. Smith, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Meier, Hischier (C), Mercer – Palát (A), J. Hughes (A), Bratt – Wood, Haula, Tatar – Šarangovič, M. McLeod, Bastian.
Trenér: Lindy Ruff

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Lindgren, K. Miller, Fox, Trouba (C), Mikkola, B. Schneider – Kreider, Zibanejad (A), P. Kane – Panarin, Trocheck, Tarasenko – Lafreniere, Chytil, Kakko – Vesey, Goodrow (A), Motte.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: McCauley, L’Ecuyer; Brisebois, Gibbons.
Čtvrtfinále konference se hraje stejně jako všechny ostatní kola play off na 4 vítězné zápasy.
První zápas

Branky a nahrávky: 58. J. Hughes (TS) – 5. Tarasenko (K. Miller, Panarin), 10. Kreider (Fox, Panarin), 37. Lindgren (Fox, Chytil), 52. Kreider (Fox, P. Kane), 59. Chytil (Kakko, Fox)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Mercer, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Palát (A) – Boqvist, Haula, Meier – Bastian, M. McLeod, Wood.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola – P. Kane, Zibanejad (A), Kreider – Tarasenko, Trocheck, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow (A), Vesey.

Ondřej Palát (NJD)
Útočník, 32 let, 50 zápasů, 23 bodů (8+15)

Tomáš Tatar (NJD)
Útočník, 32 let, 83 zápasů, 48 bodů (20+28)

Jaroslav Halák (NYR)
Brankář, 37 let, 25 zápasů, úspěšnost 90,29 %

Filip Chytil (NYR)
Útočník, 23 let, 75 zápasů, 47 bodů (23+24).