30:37' J. Hughes  (Hamilton, Bratt) • 71:36' Hamilton  (Bratt, Hischier)
Nicholson, Sutherland – Brisebois, Gibbons
Madison Square Garden, New York
18 006 diváků
Devils

Utkání je u konce. Prodloužení přineslo celkem živý hokej, více aktivnější byli domácí, nic jim však nebyla převaha platná, z výhry se nakonec radovali hosté. Ti v probíhající 72. minutě přešli do útoku, do druhé vlny dostal přihrávku Dougie Hamilton a ranou nad Šesťorikovu lapačku rozhodl zápas. New Jersey tak vyhrává na ledě soupeře, navrch v sérii mají ale nadále hráči NY Rangers, ti stále vedou 2:1 na zápasy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

New Jersey právě vstřelilo branku!
Teď ale domácí trochu propadli a hned byli potrestáni. New Jersey se dostalo do útočného pásma, rozhodilo obranu soupeře dobrým pohybem, následovala příhra na z druhé vlny najíždějícího DOUGIEHO HAMILTONA a ten ranou nad Šesťorkinovu lapačku rozhodl zápas – 1:2! Asistence: Jesper Bratt, Nico Hischier.
71:12'
Oba celky si dávají obrovský pozor v obranné činnosti, akce tak jdou do plných.
70:31'
Boqvist schytal u mantinelu tvrdý hit od Schneidera, tohle bylo ale v rámci pravidel.
69:39'
Na opačné straně předvedl prudký pokus přes obránce Lafreniere a Schmid měl co dělat, aby tuto ránu vůbec vyrazil!
68:56'
Nenápadnou střelu od modré čáry vyslal hostující Bratt a puk prolétl jen těsně vedle Šesťorkinovy branky.
68:32'
Zakázané uvolnění hostů, to se setkalo s velkým nadšením Madison Square Garden.
67:20'
Po rychlé kombinaci v útočném pásmu střílel Zibanejad, trefil ale pouze blokujícího Hischiera.
66:38'
Zakázané uvolnění NY Rangers, za malou chvíli se bude vhazovat po Šesťorkinově pravici.
66:00'
Přihrávku na levou stranu dostal Tarasenko, ten to zkusil z kruhu, prudký pokus zápěstím však Schmid zastavil rychlým semaforem.
65:36'
Závar před Schmidem, zblízka chtěl doklepávat Kakko, mezírku v gólmanově postoji ale nenašel.
65:08'
Neúspěchem skončil i výpad New Jersey, zase se teď začal hrát hokej nahoru a dolů.
64:50'
Chytilova střela přes obránce byla sražena a skončila vedle Schmidovy branky.
63:20'
Trouba hledal Tarasenka, ten byl zastaven hned za modrou čárou a byl tu kontr hostů. Před Šesťorkinem se objevil Meier s dorážejícím Brattem a donutili gólmana NY Rangers jít na led.
62:40'
Kane Schmidovu branku přestřelil, domácí ale i nadále zůstávají v tlaku.
62:12'
Hosté se v prodloužení ještě nedostali do útočného pásma, obrana NY Rangers pracuje opravdu na výbornou.
61:42'
Schneider málem překvapil Schmida střelou zpoza obránce, gólman New Jersey ale puk našel a zakročil levým betonem.
61:16'
Tarasenko se už ke střele dostal, rána od pravého mantinelu ale nebyla úplně přesná.
60:37'
Zibanejad se dostal za kruhy, tam ale přišel obranný zákrok hostů a bylo po rodící se šanci.

Trestné minuty: 8:12
Šedesát minut hry o vítězi tohoto utkání nerozhodlo. Ve třetí třetině jsme sledovali poměrně opatrný hokej, ubylo i tvrdosti, bylo vidět, že nikdo nechce soupeři nabídnout zbytečnou chybu a přesilovku. V závěru sice domácí lehce přitlačili a slušnou šanci rozhodnout měl Panarin, jenže z pravého kruhu minul a my si tak za stavu 1:1 dáme prodloužení.
60:00'
59:38'
Trouba čeká s pukem za vlastní brankou, už se můžeme těšit na prodloužení.
59:10'
Teď už nebude chtít nikdo chybovat, nedá se čekat nějaká akce, který b vyvrcholila šancí na skórování.
58:22'
Hughes byl při založení útoku napadán Lafrenierem, přesto se mu povedlo vymanit a dostat hru alespoň do středního pásma.
57:19'
Kreider bojoval za brankou New Jersey s přesilou, přihrával před branku tak trochu naslepo a podle toho také vypadal výsledek. Hosté se osvobodili.
56:57'
Domácí opět u puku, akce ale půjde do plných.
56:00'
A už jsou také hosté v plném počtu.
55:46'
Chytilova tečovaná střela skončila vedle Schmidovy branky, přesilovka se chýlí ke svému konci.
55:06'
V šanci byl po Kaneově přihrávce Panarin, ten z levého kruhu trestuhodně minul.
54:51'
Zatím to domácím v přesilovce moc nejde, kombinacím i střelám schází přesnost.
54:00'
Už se pískalo, dvě minuty za vysokou hůl si vyslechl Ryan Graves.
53:49'
Za malou chvíli se bude vylučovat na straně New Jersey, domácí mají ponechanou výhodu.
52:25'
Domácí tým nyní kombinuje kolem mantinelu, obrana New Jersey svou dobrou prací Schmidovi velmi pomáhá.
51:28'
Nahozený puk doskákal k Šesťorkinovi, ten jej posunul na levou stranu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
50:14'
Puk je ve Schmidově lapačce, ten tak dal svým spoluhráčům možnost vydechnout a vystřídat.
49:30'
Schneider musel pospíchat do svého pásma pro volný puk a pak měl ještě dost sil na to, aby rozjel útok NY Rangers. Domácí se teď snaží o tlak.
48:09'
Zatím je to nejopatrnější třetina dnešního zápasu, oba celky si jsou vědomy, že jediná chyba by mohla tento duel rozhodnout.
47:20'
Palát přihrával z rohu před branku, Haula nedokázal prudký pas sklepnout.
46:53'
Puk skončil na střídačce domácích, vhazuje se po Šesťorkinově pravé straně.
45:15'
Po přechodu do útočného pásma měl trochu prostoru na zakončení Trouba, mířil pod horní tyčku, branku New Jersey ale přestřelil.
44:31'
Hamilton málem ztratil na modré čáře puk, obrana New Jersey pak musela pozorně hlídat napadajícího Panarina.
43:45'
Kreider dlouhým pasem vybízel do sóla Zibanejada, tomu puk ujel až za Schmidovu branku.
43:10'
Za hosty hrozil pravou stranou Bratt, jenže při přechodu modré čáry chtěl zahranit a u toho upadl. O puk samozřejmě přišel.
42:08'
Lafreniere zadovkou vybízel spoluhráče k zakončení zblízka, Schmid zakročil u své pravé tyčky.
41:29'
Zakázané uvolnění New Jersey, hra se stěhuje před Schmida.
40:45'
Úvod třetí části je opatrnější, nikdo se nikam nežene.

Trestné minuty: 8:10
Čtyřicet minut hry je za námi a stále nám panuje vyrovnaný stav. Už jsme se ale dočkali gólů a také ještě více vyhrocené hry. Jako první udeřili domácí, když po rychlém přechodu do útoku a přečíslení dva na jednoho skóroval Chris Kreider a dal v této sérii svůj už pátý gól. Odpověď New Jersey přišla během jedné z přesilovek, o gól na současných 1:1 se postaral Jack Hughes. Hráči obou celků si nic nedarují, jdou do všeho naplno a i ve třetí třetině se patrně dočkáme fyzicky náročného hokeje.
40:00'
39:31'
A právě Meier se dostal do zakončení přes obránce, jeho rána ale byla sražena.
39:20'
Meier je zpět na ledě, přesilovka NY Rangers je u konce.
39:02'
Trouba zase od modré čáry těsně minul, z dorážky pak neuspěl Chytil.
38:28'
Haula vyhazuje přes všechny čáry, New York musí začínat až od Šesťorkina.
38:08'
Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale zatím je to jen o přihrávkách a žádné střelbě.
37:11'
Timo Meier míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění, NY Rangers si zahrají další přesilovku.
36:39'
Udeřit ale mohlo na opačné straně, když od modré vystřelil Trouba a puk se najednou vykutálel těsně vedle pravé Schmidovy tyčky!
35:55'
Hosté začínají trochu přidávat na tempu, poslední okamžiky patří právě New Jersey. Šesťorkin nemá chvilku na oddech.
34:14'
Přesilovka skončila, hosté jsou v pěti, nicméně NY Rangers i nadále útočí a chtějí zpět vedení.
33:47'
Další Zibanejadův pokus a další Schmidův zákrok. Hosté poté vyhodili přes všechny čáry.
33:26'
Mezi kruhy to bekhendem zkoušel Zibanejad, i tohle gólman New Jersey zvládl zastavit.
32:31'
Z pravého kruhu tlačil střelu na vzdálenější tyčku Kane, Schmid zasahoval betonem.
32:14'
Přesilovka tentokrát pro NY Rangers, dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Jesper Bratt.
31:44'
Vrátit vedení domácím toužil Kane, jeho akce pravou stranou ale postrádala moment překvapení. Schmid svým zákrokem přerušil hru.
30:37'
Přesilovka hostů je využitá, máme srovnáno! Po kombinaci se puk dostal na levý kruh, kde byl připraven JACK HUGHES a ten ranou pod břevno našel mezírku, kudy dostat puk za Šesťorkina – 1:1. Asistence: Dougie Hamilton, Jesper Bratt.
30:07'
Tentokrát se to už bez vyloučení neobešlo, na trestných lavicích už sedí domácí Arťemij Panarin a hostující Kevin Bahl. Trest obdržel i Igor Šesťorkin, za něj to odpyká Vladimir Tarasenko. Všichni byli vyloučeni za hrubost.
30:05'
Zase se pískalo, nyní kontakt v brankovišti, kdy se se Šesťorkinem srazil Meier. Hra ještě chvíli pokračovala a na opačné straně se zase strhla mela.
29:22'
Je po přesilovce New Jersey, Goodrow se zase vrátil do hry.
29:05'
Na ledě narůstá nervozita a počet strkanic. Sudí ale mají s hráči zatím velkou trpělivost.
28:48'
Za Šesťorkinem to zazvonilo, Hamilton totiž ranou od modré čáry trefil jeho břevno!
27:49'
Fox vybojoval puk a neměl problém jej vyhodit přes všechny čáry až ke Schmidovi.
27:22'
Timo Meier dnes dostává naloženo a tentokrát už to bylo mimo rámec pravidel. Dvě minuty za podrážení si vyslechl Barclay Goodrow.
26:48'
Hned dvě střely domácích od modré čáry, oba pokusy byly zablokovány a Schmid zasahovat nemusel.
26:24'
Už je u konce, Graves se vrátil na ledovou plochu.
26:13'
A zase letí puk až k Šesťorkinovi, přesilovka se nám už chýlí ke svému konci.
25:35'
Nepovedený přechod do útočného pásma, hosté pak vyhodili přes všechny čáry.
25:03'
Panarin vystřelil vedle, domácí ale ještě zůstávají v útočném pásmu.
24:24'
Navíc je tu přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Ryan Graves.
23:39'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí jdou do vedení! Zibanejad na vlastní modré čáře vybojoval poměrně tvrdým způsobem puk na Palátovi, založil přečíslení dva na jednoho, přihrál na levou stranu na CHRISE KREIDERA a ten svým už pátým gólem v této sérii otevřel skóre – 1:0. Asistence: Mika Zibanejad, Patrick Kane.
23:10'
Rozhodčí přerušili hru, neboť u červené čáry zůstal ležet Timo Meier, který do obličeje schytal nepříjemný hit. Vylučovat se však nebude.
22:15'
Nevyšlo to ani Lafrenieremu na druhé straně, jeho rána od pravého mantinelu prolétla vedle branky.
21:42'
Schneider srazil Mercerův pokus od levého mantinelu, dopředu už jde domácí tým.
20:50'
Palát se svým bekhendem neuspěl, puk se mu svezl po hokejce.
20:29'
První výpad domácích v této třetině skončil zakázaným uvolněním, vše se stěhuje před Šesťorkina.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která se odehrála ve velkém tempu, oba gólmani si museli dávat velký pozor na dění před svými brankovišti, oba však zvládli udržet čisté štíty. Blíže ke skórování byli domácí, vrcholem snahy bylo Panarinovo sólo, ale když i tako šance skončila bez využití, tak jsme se branky nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:24'
Po zisku puku ve středním pásmu se do akce dostával hostující Severson, při střele mu ale jeden z obránců vložil do pokusu hůl a puk byl sražen.
18:16'
Hned po buly si mezi kruhy najel Zibanejad a Schmid musel dávat obrovský pozor na jeho nepříjemný pokus zápěstím.
18:11'
Zákrok i na opačné straně, Schmid zasáhl proti střele z pravého křídla.
17:41'
O něco lépe vypadala střela Dougieho Hamiltona od modré čáry, na tohle už musel Šesťorkin reagovat.
16:58'
V akci dva na dva se před branku tlačil Hischier, jenže obrana jej zvládla dostat z ideálního úhlu. Akce tak skončila za brankou.
15:48'
Z otočky na druhé straně zakončoval Vesey, Schmid byl ale připraven a u své pravé tyčky zakročil.
15:33'
Z levé strany nahazoval Hischier, tohle ale nebylo pro Šesťorkina náročné, svým zákrokem přerušil hru.
14:55'
Hosté teď dokázali dobře uzamknout střední pásmo, NY Rangers mají docela problém projít do nějakého pořádného útoku.
13:15'
Na opačné straně se po levém křídle do střelecké pozice dostal Meier, Šesťorkin si však na něj počkal a puk srazil k rohu.
12:40'
Panarin dokázal ujet hostující obraně a volil střelu zápěstím. Schmidovu branku přestřelil!
11:49'
Kane byl zastaven kousek za modrou čárou, dopředu se tak už zase hrnou hráči New Jersey.
10:57'
Vesey se dokázal dostat do útočného pásma i přes dva obránce, následně hledal Goodrowa, tomu ale puk přeskočil v rozhodujícím okamžiku hůl.
10:19'
Hosté střídají v nepřerušené hře, nyní to vypadá, že oba celky chtějí alespoň trochu uklidnit zběsilé tempo hry.
09:11'
Hosté se hnali do brejku dva na jednoho, Boqvistovi ale vůbec nevyšla přihrávka, puk se mu svezl po holi.
08:50'
Hraje se teď ve velkém tempu a bez zbytečných přerušení, oba gólmani si musí dávat maximální pozor.
07:02'
Ani domácí svou přesilovku nevyužili, New Jersey je v pěti.
06:11'
Hostům se daří vyhodit přes všechny čáry, bránící čtveřice může vystřídat.
05:35'
Na levý kruh si vyjel Panarin, jeho prudký pokus zápěstím ale prolétl těsně vedle Schmidovy branky.
05:02'
Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Michael McLeod s dvouminutovým trestem za vražení na hrazení.
04:49'
Bude se vylučovat na straně New Jersey, Šesťorkin je na střídačce a domácí v tuto chvíli hrají v šesti.
03:44'
Tarasenko se na pravé straně chtěl uvolnit kličkami, byl ale vytlačen až k zadnímu mantinelu.
02:49'
Domácí vystihli rozehrávku soupeře, bleskově se jim povedlo vystavět kombinaci a po pasu zpoza branky sklepával Chytil. Schmid byl u své pravé tyčky právě včas na zákrok.
02:24'
Přihrávku na levou stranu dostal Tatar, okamžitě vystřelil, Šesťorkin ale i přes zhoršený výhled dokázal puk zastavit.
02:22'
Je po přesilovce, Kane se vrátil zpět do hry.
01:41'
New Jersey je sice v útočném pásmu, obrana NY Rangers ale pracuje velmi dobře a daří se ji střely blokovat.
00:22'
To už také bylo po první šanci, Hischier se tlačil do brejku, dostal se před Šesťorkina, zkusil na něj kličku, gólman domácích jej ale vychytal pravým betonem.
00:22'
Začíná se zostra! Hosté si hned v první minutě vybojovali přesilovku, dvě minuty za hákování obdržel Patrick Kane.
00:01'

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola – P. Kane, Zibanejad, Kreider (A) – Tarasenko, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow, Vesey.
Trenér: Gerard Gallant

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Bratt, Hischier (C), Meier – Palát (A), J. Hughes (A), Haula – Mercer, M. McLeod, Tatar – Bastian, Lazar, Boqvist.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Nicholson, Sutherland – Brisebois, Gibbons.
Pba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Zápas v Madison Square Garden začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.