Andrej Sekera (EDM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:02
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:39
1. Jonathan Quick (LAK) 28 zák., 2 góly, 92,9%
2. Cam Talbot (EDM) 34 zák., 3 góly, 91,2%
3. Tanner Pearson (LAK) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 16 839 diváků.
Střely na bránu: 28 – 34.
Uff. Tak to byly pořádné nervy až do samého konce. Ještě sedm minut před koncem třetí třetiny vedlo LA 2:1. Pak se ale povedlo domácím vyrovnat a zdálo se, že utkání míří do prodloužení. Necelé čyři minuty před koncem základní hrací doby se však hokejistům v bílém povedlo vrátit vedení na svou stranu a tři vteřiny před zazněním sirény brankář Los Angeles Kings Jonathan Quick zázračným, ale zároveň velmi sporným, zákrokem vychytal vítězství hostujícímu celku. Byly to pořádné nervy až do konce.
59:57
Hlavní rozhodčí se nakonec po radě s videorozhodčím rozhodl pro neuznání gólu.
59:57
A znovu v hlavní roli brankář LA, který chytil puk takřka na poslední chvíli. Hokejisté domácích už se radovali z gólu, ale nic není vůbec jisté, protože, puk se brankáři hostů podařilo chytit do lapačky. Myslím, že videorozhodčí to teď bude mít opravdu těžké. No, nechtěl bych být v jeho kůži.
59:55
Quickovi teď prolítl puk doslova pod výstojí a prosvištěl brankovým pásmem. To bylo velmi nebezpečné a v hale jen všichni zatrnuli.
59:43
Oddechový čas pro domácí.
59:35
Hostům se daří držet puk daleko od Quicka.
59:23
Oddechový čas pro hosty.
59:10
Tak nyní se málem rozhodlo, ale hosté jen o kousek minuli prázdnou bránu.
58:31
Talbot je venku z brány.
58:30
Quick se teď vyznamenal po stele jednoho z hráčů domácích.
57:41
Quick teď bude zcela jistě nejdůležitějším článkem hokejistů LA.
57:30
Znovu je všechno jinak. Nyní se dá očekávat obrovský nápor domácho celku.
56:34
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings využívají přesilovku. Autorem branky je TANNER PEARSON, který se po zablokované střele Muzzina zorientoval před bránou Talbota nejlépe a puk se mu povedlo napálit přímo do brány Oilers. Asistence: Jake Muzzin a Drew Doughty.
56:00
Zatím se jim to ale moc nedaří.
55:10
Hosté teď mají jedinečnou příležitost opět si vrátt vedení.
55:05
Korpikoski (EDM) – 2 minuty, hákování.
54:30
A hraje se ipět od nuly.
53:56
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak přeci jen! Autorem druhé branky Oilers je TAYLOR HALL, který před bránou dokázal šikovnou tečí usměrnit do sítě střelu Nugenta-Hopkinse. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Oscar Klefbom.
53:17
Za svou snahu by si urřitě domácí vyrovnání zasloužili.
53:00
Oilers jsou sice nebezpeční, ale chybí ta správná finální fáze.
52:07
McNabb (LAK) – 2 minuty, podražení.
52:00
A hraje se opět před Talbotem.
51:18
Brown opět ve chvíli nebezpečí dostal šikovně puk z obrenného pásma.
50:35
Kopitar si sjel s pukem do mezikruží a připravoval se ke střele. Na poslední chvíli mu ale jeden z domácích beků naštěstí vypích puk z hole.
48:55
Pro domácí hokejisty není tak velký problém se dostat do útočného pásma. Tam už ale jsou u každého puku o krok déle, než je potřeba. Obránci LA jdou pro každý puk s neskutečnou vervou.
47:40
Brown se šikovně prodral aždo útočného pásma, kde se mu povedlo i nebezpečně vystřelit. Nic z toho nakonec ale nebylo.
46:32
Teď bylo ale několik rušných chvil před Quickem, ale LA zatím stále drží nejtěsnější jednogólový náskok.
45:44
Pokud chtějí hokejisté Edmontonu dnes bodovat, budou muset ještě přidat. LA dobře brání.
45:02
Teď vyhlašuje pohotovost prozměnu brankář LA, před kterým se nyní bojuje o puk.
44:05
Talbot teď musel zasahovat po pokusu jednoho z hráčů hostů. I on ale drží prodoácí stále naději.
42:40
Quick měl teď pořádné nervy, když po střele jednoho z hostujících hráčů vůbec nevěděl, kde je puk.
42:20
Kings vstoupili do poslední části aktivně, rádi by očividně přidali jistotu b podobě třetí branky.
41:20
Martinez za svou bránou dobře ubránil puk proti přesile dvou hráčů Oilers.
40:54
Muzin chtěl jít do šance, ale zastavilo ho zakázané uvolnění.
40:02
Úvodní vhazování ve třetí třetině pro Los Angeles.
40:01
Je za námi druhá část dnešního vyrovnaného duelu. V něm, i když po celou třetinu podle mého tahali spíše za kratší konec, vedou zatím hosté z Los Angeles, poté, co se jim povedlo prosadit se po hrubé chybě jednoho z domácích beků. I tak ale slibuje třetí třetina zajímavou podívanou.
40:00
39:11
Lučičovi se ale povedlo dostat puk ven.
38:53
Teď se ale Kings musí bránit, protože se hraje v jejich obranném území.
37:57
Druhá část se nám pomalu blíží k závěru. Hosté stále vedou.
37:13
Teď se domácím povedlo osvobodit.
36:51
Talbot se teď musel pořádně zapotit po nepříjemném doléhání Pearsona na jeho bránu. Domácí brankář ale udrřel nervy na uzdě a dále drží Oilers v nadějí na bodový zisk.
36:24
Korpikoski (EDM) – 2 minuty, držení protihráče.
35:00
Oilers mají sice puk více na svých holích, ale co jim to je platné, kdž s ním nic nedovedou udělat.
33:36
Autorem branky je ANZE KOPITAR, který dostal dobrý puk od Clifforda po hrozitánské chybě Gryby na hranicic středního a obranného pásma Oilers. Kopitar se ze střední vzdálenosti přesnou střelou nemílil a prostřelil vše, včetně Talbota. Asistence: Kyle Clifford a Jordan Nolan.
33:16
Ou tak to byla hrubá chyba Gryby v obraně.
32:20
Lučič teď odvedl dobrou práci za Talbotovou bránou, ale nakonec z toho nic nebylo.
31:00
Klinkhammer teď chytře zbrzdil akci svého celku, protože si uvědomil, že v případě překročení modré čáry by následoval ofsajd.
29:45
Zápas je to opravdu vyrovnaný. Puk neustále střídá majitele.
29:10
Brown se ocitl v dobré pozici před domácí bránu, ale ve shluku domácích beků se mu nepovedlo prosadit.
28:01
Los Angeles se ve druhé části hry o něco více brání, ale Oilers z toho zatím nic vytěžit nedokázali.
26:30
Do větší šance se Oilers dostali paradoxně ve chvíli, kdy už byli hosté v plném počtu, i tak se ale stav utkání zatím nezměnil.
26:05
25:12
Kings navíc velmi dobře brání.
24:52
Domácím zatím přesilovka moc nevychází, ještě se nedokázali dostat do výraznější situace.
24:05
Carter (LAK) – 2 minuty hákování.
23:28
Kings se teď musejí bránit pro změnu ataku Oilers.
22:42
Teď se v nebezpečné situaci sám před Talbotem ocitl Clifford, ale domácí brankář mu změnu skóre nedovolil.
21:30
I teď to vypadá na vyrovnaný boj.
20:37
Talbot si po střele McNabba schoval puk do své lapačky.
20:01
V první třetině byly k vidění dvě branky, o jedné na každé straně. Domácím se podřilo vstřelit úvodní branku, ale hosté brzy vyrovnali. K tomu byla možnost vidět i pěkný pěstní souboj. Zkrátka bylo o zábavu dobře postaráno. Navážou na to obě mužstva i ve druhé části?
20:00
19:28
Teď se kotouč zase přemístil ke Quickovi ale zase se vrací před domácí bránu.
19:10
Talbot si nyní musí dávat pozor.
18:50
První třetina se neodvratně blíží ke svému závěru.
18:12
Na druhé straně pozlobil domácí beky právě Lučič, ale stav utkání se zatím nemění.
17:55
Domácí teď byli hodně dlouho v útočném pásmu, ale Kings se nakonec díky dobrému obrannému zákroku Lučiče ubránili.
16:21
Puk teď putuje z jedné strany na druhou. Obě mužstva by ráda zjevně ještě do konce třetiny přidala určitě druhou branku. Jak se říká, do šatny....
14:41
Dnešnímu utkání zatím nechybí zhola nic. Má náboj a myslím, že se ještě nějaké branky dočkáme...
13:30
Po průniku Doughtyho před Talbota a jeho jedovaté střele zůstala posunuta brána domácíh brankáře a tak rozhodčí museli přeřušit hru.
12:37
Ze strany Edmontonu byl teď náznak na ohrožení Quickovy brány, ale hráči LA dostali puk včas mim ohrožení své brány.
11:40
Teď se na ledě hra trochu uklidnila.
09:50
Ale hosté se jejich náporu v pohodě ubránili.
09:32
Nyní jsou na tahu Oilers.
08:48
Vypadá to, že dnešní soboj bude hodně vyrovnaný.
07:30
Takže po necelé odehrané desetiminutovce se začíná opět nanovo.
06:04
Autorem branky je JEFF CARTER, který dostal puk za Talbotova záda po skvěle odvedené práci Lucice. Asistence: Milan Lucic a Drew Doughty.
05:04
Clifford (LAK) – 2 minuty, bitka.
05:04
Gazdic (EDM) – 2 minuty, bitka.
05:04
Máme tu první bitku v zápase. Clifford si to po nepovedeném boji rozdal v pěstním souboji s Gazdičem, který, řekl bych, měl nad svým soupeřem o něco navrch.
04:42
Autorem branky je BENOIT POULIOT, který dorazil puk za Quickova záda po průniku McDavida. Asistence: Connor McDavid a Nail Yakupov.
03:40
Připadá mi zatím, že hráči LA mají na ledě lepší pohyb.
02:52
Clifford pálil po řechodu do útočného pásma přímo zpod modré, ale mířim mimo a Talbota tím v bráně nijak neohrozil.
02:20
Teď se domácí na několik vteřin dostali k bráně Quicka, ale už se hraje opět v jejich obranném pásmu.
01:47
LA jsou zatím aktivnější.
00:50
LA dobře zachytili nepovedenou rozehrávku Oilers ve středním pásmu a dostali se do útočného území, kde otestoval pozornost Talbota Brown. Brankář domácích si připsal první úspěšný zákrok.
00:02
Úvodní vhazování pro domácí celek.
00:01
Oba týmy už jsou na ledě, zpívají se hymny a pak už to vypukne.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Davidson, Gryba, Sekera, Fayne, Klefbom, Schultz – Gazdic, Letestu, Pakarinen – Korpikoski, Lander, Purcell – Pouliot, McDavid, Yakupov – Hall, Nugent-Hopkins, Klinkhammer

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Forbort, Ehrhoff, Muzzin, Martinez, McNabb, Doughty – Nolan, Andreoff, Clifford – Lewis, Shore, Pearson – Toffoli, Carter, Lucic – Brown, Kopitar, Gáborík.
Los Angeles Kings

Ani Los Angeles na tom není zrovna nejlépe. Je jen dva bodíky před Oilers a to znamená desáté místo v tabulce západní koference. Dnešní duel se tak klidně dá považovat za přímý boj o desátou příčku. Z posledních čtyř duelů nicméně LA vyšlo jako vítěz, takže může být oproti svému dnešnímu soupeři v psychické výhodě.

Poslední zápasy:
Los Angeles Kings – Carolina Hurricanes 3:0
San Jose Sharks – Los Angeles Kings 1:4
Los Angeles Kings – Colorado Avalanche 2:1
Edmonton Oilers

Edmonton v posledním utkání podlehl v přestřelce na domácím ledě Washingtonu Capitals, v jehož dresu zazářil Jevgenij Kuznětsov, který o výhře nad Oilers rozhodl hattrickem. Mezi třemi hráči zápasu skončil ale i Ryan Nugent-Hopkins z Edmontonu, který v tomto utkání jeden gól dal a na druhý pak přihrál. V tabulce západní konference je pak Edmonton až na jedenáctém místě s pouhými šesti body.

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers 1:2 po prodl.
Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 3:1
Edmonton Oilers – Wshington Capitals 4:7
Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu dalšího utkání zámořské NHL mezi Edmontonem Oilers a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.