NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Calgary - 7. prosince 2017   01:45

Calgary

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Bodyčeky: 15-23
Dramatický souboj mezi Torontem a Calgary skončil vítězstvím domácích po samostatných nájezdech. Ti se ale na výhru pořádně nadřeli a zejména brankář Andersen, který čelil za 65 minut hry celkem 48 střelám! Propustil za svá záda ale jen jednu a stal se strůjcem domácí výhry. Calgary schytalo třetí porážku v řadě a přerušit negativní sérii bude muset zkusit v dalším utkání v Montrealu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
Vítězný gól vstřelil WILLIAM NYLANDER!
Naopak Backlund při svém nájezdu selhal a vítězství jde na konto Toronta!
Nylander zamíchal před Smithem kotoučem, naznačil, předvedl rychlý bekhendový blafák a překonal Smitha.
Andersen zůstal ledově chladným a Gaudreauovi ujel puk.
Marleau minul.
Calgary srovnává skóre po přesném zásahu Tkachuka.
Marner si sice položil Smitha na led, ale brankář hostí po kličce soupeře do forhendového zakončení vykopl beton a zastavil puk.
Monahan zkusil něco podobného, ale minul Andersenovu klec.
Matthews si nedělal velké starosti s kličkováním a prostřelil Smithovy betony.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:56'
Matthew neprotlačil přihrávku, hosté vyhazují. Rozhodnou nájezdy.
64:32'
Hosté vyhazují.
64:28'
Toronto si bere oddechový čas. Čeká je přesilovka 4 na 3.
64:28'
Teď už ano a Gaudreau putuje na trestnou lavici za držení Bozaka.
64:09'
Publikum se zlobí, Bozak byl podle nich při pokusu o únik faulován. Rozhodčí nepíská.
63:59'
Další zákrok Andersena, tentokrát po střele Monahana.
63:27'
Jankowski dostal přihrávku před branku, ale nastřelil pouze Andersena, který se rychle přesunul brankovištěm!
62:39'
Právě Nylander střílel na Smitha, ale minul.
62:25'
Nylander za svou brankou trochu uklidňuje hru.
61:47'
Gaudreau rozehrál akci hostí a na jejím konci se mu puk vrátil před brankoviště, ale ani nadvakrát nepokořil fantasticky chytajícího Andersena.
61:30'
Jankowski se hnal do úniku, zkusil bekhendovou kličku, ale Andersen si ho výborně vybruslil!
61:13'
Smith vykouzlil fantastický zákrok proti Hymanově zakončení. Rychle se přesunul brankovištěm k levé tyčce a zachytil střelu soupeře.
61:03'
Matthews si počkal na přihrávku Hymana a měl před sebou odkrytou klec, ale nedokázal sklepnout puk za Smithova záda a těsně minul!
60:23'
Ze středního pásma si s pukem nabruslil až mezi kruhy Marner, který však minul Smithovu klec.
60:01'
O vítězi dnešního zápasu rozhodne prodloužení, nebo nájezdy.
60:00'
59:53'
Frolík se dostal mezi kruhy do obrovské šance, ale Andersen drží pro svůj tým remízový stav!
59:42'
Backlund vyslal jedovatou střelu svým zápěstím okamžitě po přechodu útočné modré. Andersen chytá puk do lapačky.
59:23'
Frolík byl v postavení mimo hru.
59:01'
Poslední minuta normální hrací doby.
58:48'
Po přechodu středního pásma Calgary přichází o puk.
58:34'
Kotouč je za brankou Calgary. Hosté váhají s rozehrávkou.
57:44'
Další akce zkušeného veterána, tentokrát si Marleau obkroužil branku a pokusil se o zakončení zpoza klece. Smith ale byl včas na zemi.
57:22'
Marleau napálil tyč za Smithovými zády!
56:50'
Puk létá v obranné třetině Calgary podél mantinelu.
Komerční přestávka.
56:04'
Gaudreauovo zakončení končí sraženo do ochranné sítě.
55:37'
Na zadním mantinelu Toronta dochází k roztržce poté, co Polák strčil do Jankowskiho, který to nesl velmi nelibě. Rozhodčí vylučovat nebudou.
55:37'
Zakázané uvolnění Calgary, které nezvládlo protečování, ani sprinterský souboj.
55:17'
Backlund pálil od modré z otočky, prudký puk ale orazítkoval jen zadní mantinel.
54:48'
Zakázané uvolnění Calgary po pokažené přihrávce.
54:45'
Calgary vede na střely ve třetí třetině 14-3.
54:02'
Stajan s Lazarem pořádně zamotali soupeřům hlavy, ale do střelecké pozice se nedostali.
53:26'
Toronto rozehrálo zajímavou kombinaci, která ale skončila neslavně a pouze nastřelením bránícího protihráče.
52:32'
Další střela Bennetta z prostoru mezi kruhy. Andersen byl připraven a vyráží.
52:20'
Jankowski zachytil puk na pravém mantinelu a okamžitě přihrával před brankoviště, kde se ale Bennett neprosadil.
52:00'
Postavení mimo hru Toronta. Komerční přestávka.
51:38'
Nylanderova rychlá střela z kruhu skončila na Smithově betonu.
50:24'
Po Hamiltonově střele od modré byl Andersen dezorientovaný a neviděl puk, který se zastavil před brankovištěm za clonícím Monahanem. Než se stihl útočník hostí otočit a vystřelit, byl zablokován Matthewsem.
50:18'
Zakázané uvolnění Toronta.
49:46'
Rozehrání Smitha zpoza branky se málem nevyplatila. Puk zachytil až na modré domácí Borgman, ale jeho střela neprošla.
49:35'
Postavení mimo hru Toronta.
49:27'
Zakázaného uvolnění se dopouští pro změnu Toronto.
49:10'
Hathaway ještě dohrál souboj u mantinelu a vysloužil si za to spršku nadávek a potahání za dres.
49:10'
Nepovedená rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.
48:29'
Marleau vystřelil od levého mantinelu a Smith musel vytáhnout pohotový rozklek.
47:40'
Rielly minul Smithovu klec a puk se od mantinelu odrazil přes celé kluziště k Andersenovi.
47:15'
Toronto se ve třetí třetině zatím nedostává moc do hry a na střely prohrává 1-10.
46:50'
Zakázané uvolnění domácích. Nepodařilo se jim protečovat.
Komerční pauza.
46:23'
Hathaway si sjel s pukem do pravého kruku a vypálil prudkou střelu, kterou vytěsnil Anderson ramenem až do ochranné sítě.
45:53'
Zakázané uvolnění po Kadriho nepřesné rozehrávce.
45:10'
Rozhodčí potvrzuje, že gól neplatí.
Bude se volat video! Calgary dosáhlo branky, ale to ve chvíli, kdy byla posunuta branka.
44:56'
Rielly zavážel kotouč do útočného pásma podél levého mantinelu a na středu mu najížděli hned dva spoluhráči. Akce domácích ale neskončila ani střelou.
44:25'
Andersen pozastavil hru a jeho spoluhráči mohou vystřídat.
44:15'
Toronto se dopouští zakázaného uvolnění.
43:53'
Smith ukryl puk ve výstroji.
43:38'
Martin se snažil dosáhnout na dorážku, ale kotouč netrefil.
42:46'
Monahanovi při snaze o únik ujel puk víc, než by potřeboval.
41:57'
Hamiltonovu ránu od modré Andersen vykopl betonem.
41:35'
Tečovaný kotouč skončil v hledišti. Bude se vhazovat před Andersenem.
41:26'
Domácí jsou v plném počtu.
41:04'
Ferland v pravém kruhu pro vhazování při zakončení zlomil hůl a Toronto následně vyhazuje.
40:48'
Prudký puk proletěl těsně vedle Andersenovy branky.
40:22'
Calgary zaváží puk do útočného pásma a rozehrává přesilovkovou kombinaci.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:39.
Druhá třetina souboje v Torontu vyzněla lépe pro domácí, kteří se dočkali v závěru dvacetiminutovky vyrovnávací trefy Riellyho. Calgary tak může litovat nevyužitých šancí, jako například té z oslabení, kdy se hnali ve dvou do přečíslení, ale Frolík nedokázal najít skulinku v Andersenově postavení.
40:00'
39:45'
Domácí se osvobodili a hosté při přechodu útočné modré skončili v postavení mimo hru.
39:25'
Trochu hloupého faulu se dopustil Jake Gardiner, který krosčekoval Tkachuka mimo puk. Nabízí tak Calgary přesilovku.
39:00'
Tkachuk se po nepřesném zakončení dostal do střetu s brankářem Andersenem, do něhož po pádu najel a srazil ho na zem.
38:46'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto minutu před koncem druhé třetiny vyrovnává skóre! MORGAN RIELLY se dostal ke střele na hranici levého kruhu pro vhazování a dokázal propálit Smitha, který toho přes obranu a clonícího protihráče moc neviděl. Bez asistence.
38:17'
Giordano pálil hned po vhazování od modré. Puk končí po zásahu Andersena v ochranné síti.
38:13'
Frolík nahodil puk na Andersena a zasáhl přitom Poláka, kvůli čemuž puk změnil směr. Andersen měl ale dost času zareagovat a chytit puk do lapačky.
37:39'
Snaha o rychlý návrat do útočného pásma končí zakázaným uvolněním Maple Leafs.
37:20'
Marleau se zjevil před Smithem a dostal přihrávku, jenže nastřelil jen beton brankáře hostí.
37:05'
Bozak přihrál před sebe do jízdy spoluhráči, ale tomu puk před Smithem ujel za branku.
36:03'
Hosté jen vyvezli do středního pásma a odevzdali puk nahozením, aby mohli vystřídat.
34:48'
Hosté vyrazili ve dvou na jednoho v oslabení. Frolík si najížděl na pravé straně a dočkal se přihrávky, jeho střelu ale Andersen dokázal chytit!
34:33'
Van Riemsdyk operoval přes Smithem, ale jeho zakončení bylo nedůrazné.
34:24'
Odpovědnost na sebe vzal Marleau, jehož střelu po přechodu modré Smith vyrazil do ochranné sítě.
34:13'
A další vyhozený puk. Calgary se skvěle brání.
33:54'
Stajan vystavěl na modré čáře nepropustnou hradbu a odpálil puk až za Andersenovu klec.
33:38'
Hosté po vhazování vyhazují přes všechny čáry.
33:33'
Calgary se hned zkraje oslabení osvobodilo a Toronto se ve snaze o návrat do útočného pásma dopouští postavení mimo hru.
33:00'
A následně ji nesmyslně hodil směrem k puku a jde na dvě minuty na trestnou lavici. Za nedovolené bránění.
32:54'
Monahan se rozhodl v kličkování mezi kruhy pro zpětnou přihrávku na Gaudreaua, který ale zlomil hokejku.
32:33'
Kotouč byl sražen do ochranné sítě za Andersenem.
32:17'
Elitní formace se hnala před Andersenovo brankoviště, ale puk na Ferlanda před brankou neprošel.
31:25'
Smith chytil nahozený puk do lapačky, rychle ho položil a i přes dojíždějícího protihráče rozehrál do strany. Smith si hru holí užívá a využívá ji kdykoliv může.
31:10'
Puk skončil v hledišti.
30:47'
Frolík se snažil natáhnout po dorážce, ale byl odstaven.
30:32'
Po přerušení hry přichází komerční pauza.
30:02'
Gaudreau rozkmital své nohy, bleskově přebruslil útočnou modrou a z levé strany zkusil rychlou střelu, kterou ale Andersen vytěsnil mimo.
29:30'
Monahan zavezl puk do útočného pásma podél mantinelu, ale rozehrávka skončila stejně jako předchozí nahození.
29:07'
Protečovaný puk do pásma Toronta sbírá domácí obrana.
28:17'
Gardinerova střela nadělala Smithovi hodně problémů. Brankář hostí ale nakonec puk dokázal zkrotit.
27:58'
Flames dostali puk do středního pásma a prostřídali.
27:43'
Zakázané uvolnění Calgary.
26:24'
Zmatky před Andersenem vyústily nakonec jen ve dvě zblokované střely a poté Monahan doslova zahodil šanci, když se zcela osamocen dostal k puku v prostoru mezi kruhy. Uspěchanou střelou napálil puk přímo do Andersena.
26:11'
25:49'
Hra plyne hodně rychle, ale zatím ve druhé třetině bylo k vidění jen pár střel.
25:35'
Giordano zachytil puk už ve středním pásmu. Postavení mimo hru.
25:17'
Nahozený puk se nesetkal s úspěchem.
25:02'
Ale puk ztrácí a do útoku se vrhají opět domácí.
24:36'
Jankowski nakonec vybojoval puk na zadním mantinelu v útočném pásmu a Calgary se může pokusit o kombinaci.
24:02'
Polákovu ránu od modré a pravého mantinelu tečoval Van Riemsdyk. Smith raději skákající puk ukryl do lapačky a poprvé ve druhé třetině přerušil hru.
23:53'
Bozakovu střelu dokázal Smith pouze vyrazit.
23:29'
Tvrdou střelu ze středního pásma Andersen bez problémů vykryl a poslal puk do rohu.
23:10'
Hraje se dlouho bez přerušení. Puk je ve středním pásmu.
22:33'
Gaudreau prohrál sprinterský souboj s Moorem a Toronto zakládá novou akci zpoza své branky.
21:47'
Flames jsou v plném počtu.
21:26'
21:06'
Van Riemsdyk se snažil clonit před Smithem a natahoval se po teči, ale letící puk netrefil a ten se pouze odrazil od brankáře hostí mimo nebezpečí.
20:34'
Přesilovka Toronta pokračuje. Calgary vyhazuje puk přes všechny čáry.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:40.
První třetina dlouho patřila hostujícímu týmu, který v jeden okamžik přestřílel Toronto dokonce 14-5. Ale poslední minuty se přeci jen domácí herně zvedli, k čemuž jim pomohly i dvě přesilovky a Smith se pořádně zapotil, aby jejich náporu odolal. Podařilo se mu to, a tak Calgary díky gólu Giordana z 11. minuty vede 1:0.
20:00'
19:57'
Velká šance Toronta v závěru první třetiny! Smith už byl na zemi a pouze se snažil reagovat betony a rukama. To se mu ale podařilo a odolal hned dvěma rychlým zakončením Kadriho.
19:49'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., hákování).
19:45'
Matthews se před brankovištěm dostal k teči, ale nepokořil brankáře hostí.
19:14'
Šikovnou přihrávku z obranné třetiny nedokázal Matthews zachytit a puk skončil na hokejce hráče z Calgary.
18:36'
Komarov se dostal ke střele v prostoru mezi kruhy, ale minul Smithovu branku. Domácí v první třetině mají hodně vychýlenou mušku.
18:18'
Hosté jsou v plném počtu.
18:15'
Brodie při vyhození puku přestřelil plexi, ale tentokrát to bylo zapříčiněno tečí, takže k dalšímu vyloučení nedojde.
17:56'
Flames se osvobozují.
17:48'
A znovu Nylander a tentokrát napálil jednoho z hráčů před brankou!
17:36'
Další Nylanderova střela, ale opět mimo.
17:12'
Nylander přestřelil a puk se rychle odrazil až do středního pásma.
16:55'
Calgary se osvobobozuje.
16:36'
Van Riemsdyk tečoval letící puk, který ale Smith viděl a vyrazil.
16:18'
Giordanovi se nevydařilo vyhození puku o plexi, poslal ho mezi diváky a jde pykat na trestnou lavici.
16:08'
Brown se sice kostrbatě, ale přeci dostal do útočného pásma. Pokusil se poslat Matthewsovi přihrávku do jízdy, ale mladému forvardovi domácích poslal až moc prudký pas.
15:47'
Ferland se dostal do velké šance, když s pukem probruslil kolem brankoviště a chtěl poslat Andersenovi puk mezi betony. Brankář Toronta byl ale připravený a po puku skočil.
15:10'
Toronto se dál snaží využít nahozených puků, ale nedaří se jim po přechodu útočné modré kotouč zachytit nebo ve sprinterských soubojích předstihnout bránící hráče.
14:55'
Andersenovi zapadl puk do výstroje po střele Brodieho od modré.
14:48'
Taktika nahozených puků se nevyplatila ani jednomu z týmů.
14:07'
To už neplatí. Hra byla přerušena ve středním pásmu, kde se následně strhla hromadná strkanice.
13:59'
Anderson zachytil nahozený puk a rozehrál. Hraje se dlouho bez přerušení.
13:46'
Nylander minul Smithovu klec.
13:08'
Matthews přizastavil puk u mantinelu a rozehrál za branku Calgary, kde o puk bojovali dva jeho spoluhráči. Ale o pásmo Toronto přišlo.
12:35'
Oba týmy se nyní marně snaží usadit v útočném pásmu.
11:39'
Český útočník se musel zase rychle vrátit do vlastní třetiny, ale byl na svém zadním mantinelu včas.
11:20'
Frolík bojuje o puk na zadním mantinelu v útočném pásmu.
10:37'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovku! MARK GIORDANO od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a využil i výborné clony Brouwera, který znemožnil Andersenovi výhled. Asistence: Sean Monahan, Troy Brouwer.
09:57'
Za Andersenovými zády zazvonila tyč!
09:39'
Brodie přinutil Andersena k zákroku. Brankář domácích srazil puk jen vedle sebe a měl štěstí, že na dorážku nečíhal nikdo z hostujících hráčů.
09:27'
Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za držení obdržel domácí Martin.
08:30'
A ještě jedna rána od modré! Hamonic však ztroskotal na Andersenovi.
08:25'
Dobré střídání čtvrté formace Calgary, která dostala puk do útočného pásma a vyprodukovala i dvě střely. Brouwer, ani Lazar ale neuspěli.
08:07'
Menší nápor domácích pokračoval a vyřešil ho až svou lapačkou Smith, který si stáhl střelu Gardinera.
07:37'
Komarov se natahoval po puku, ale nedokázal ho dopíchnout za Smithova záda. Minul klec hostí.
06:37'
Monahan byl sice na vhazování úspěšnější, ale Toronto přesto zůstalo v útočném pásmu a Hainsey se dostal ke střele od modré. Minul.
06:20'
Hyman napálil jen Monahana, od něhož puk vylétl do ochranné sítě. Komerční přestávka.
05:55'
Nylander po přebruslení útočné modré pálil z hranice levého kruhu, ale Smith ramenem vytěsnil ránu mimo.
05:15'
Lazar chtěl přihrávat zpoza klece na najíždějícího spoluhráče, ale trefil jen brusli bránícího hokejisty, od níž se puk odrazil až do středního pásma.
04:46'
Bennettova střela z mezikruží byla sražena mimo branku. Andersen nemusel zasahovat.
04:15'
Frolíkova formace jen zaklidila puk za branku domácích a odchází střídat.
03:23'
Gardiner se pokusil dlouhou přihrávkou poslat do brejku Komarova, tomu ale puk ujel až ke Smithovi.
02:40'
Do velké šance se dostal Lazar, který se natahoval po odraženém puku, ale Andersen pohotově mrštil beton ke své levé tyčce a nepropustil doklepnutí Lazara do odkryté klece.
02:22'
Postavení mimo hru zastavuje akci Calgary.
01:59'
Hra se rychle přesunula před Smitha a v levém kruhu se k bekhendovému zakončení dostal Marner. Smith puk vyrazil vyrážečkou.
01:32'
Bennett také nezamířil zrovna přesně.
01:09'
Dělovka Stonea jen zaduněla o zadní mantinel.
00:56'
Domácí se dopouští zakázaného uvolnění, když se jim nepodařilo protečovat nahozený puk skrz střední pásmo.
00:07'
Andersen musí hned na začátku vytáhnout pohotový zákrok. Nahozený puk se odrazil od zadního mantinelu k jeho noze a brankář Toronta raději ukrývá neposedný kotouč pod lapačku.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly, N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Borgman – Co. Brown, Matthews, Hyman – Komarov, Kadri, Marleau – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – W. Nylander, D. Moore, M. Martin.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton, Giordano, Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Brouwer.

Rozhodčí: L’Ecuyer, McCauley – Brisebois, Shewchyk.
Do utkání podle posledních informací nenastoupí kvůli zranění v dolní části těla Jaromír Jágr. Podle kouče Flames Glena Gulutzana se jedná o stejné zranění, které stálo Jágra několik zápasů zkraje ročníku.
10. 02. 2016 Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 4 : 3
Calgary do karet nehraje ani týden staré utkání právě s Torontem, které tehdy Flames přivítali na svém ledě a prohráli 1:4.
Kanadské derby mezi Torontem a Calgary okoření program zámořské NHL v noci ze středy na čtvrtek. Oba týmy se nachází v trochu odlišných pozicích. Zatímco Maple Leafs na Východě jsou pevně usazeni v první osmičce, a to i přes poslední porážku ve Vancouveru, Calgary se nachází až na devátém místě v Západní konferenci. Forma Flames šla za poslední týden razantně dolů a tři porážky ze čtyř zápasů srazily kanadský celek mimo první osmičku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.