NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Nashville - 26. března 2018   01:00

Winnipeg
Winnipeg
23:47' Connor (Little, T. Myers) • 31:29' Byfuglien (Wheeler, Armia) • 33:53' Little (Connor, Chiarot) • 40:59' Wheeler (Morrow, Connor) • ' Scheifele
5:4
(0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Nashville
Nashville
10:09' Josi  (Ellis, Arvidsson) • 19:59' Turris  (Ekholm, P. K. Subban) • 26:43' Ellis  (Fiala, Turris) • 35:18' Arvidsson  (Johansen, F. Forsberg)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 47:36 (4:15, 25:8, 15:13 – 3:0)
Zblokované střely – 14:14
Vyhraná vhazování – 32:45
Trestné minuty – 14:14
Hity – 29:15
Na ledě i v hledišti Bell MTS Place vypukla obrovská radost! Jets si totiž výhrou 5:4 po nájezdech zajistili jako čtvrtý tým v celé soutěži postup do play-off. O Stanley Cup si zahrají po přestěhování organizace z Atlanty do Winnipegu teprve podruhé. Nájezdovou loterii rozhodl jediným proměněným pokusem ve druhé sérii Mark Scheifele. Tryskáči dokázaly zvítězit, přestože v základní hrací době pouze dotahovaly náskok soupeře. Ten dvakrát vedl dokonce o dvě branky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
Autorem vítězné branky je MARK SCHEIFELE.
Hellebuyck vychytal i Filipa Forsberga. Je rozhodnuto!
Patrik Laine nerozhodl. Zamíchal s kotoučem a forhendem ho chtěl zasunout za Sarose. Ten tam natlačil beton.
Kevin Fiala si nepřišel na Connora Hellebuycka.
Mark Scheifele dává, trefil se mezi betony!
Nedal ani Ryan Ellis. Ten se pokoušel o bekhendový blafák.
Bryan Little neuspěl po forhendové kličce. Saros puk schoval do lapačky.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, přestože na obou stranách zvonily i tyčky! Uvidíme samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:57'
Branková konstrukce zachránila i domácí! Ze samostatného úniku nastřelil tyčku Kyle Turris!
64:40'
Blake Wheeler se protáhl až před Sarose. Ten ale domácím nedovolil rozhodnout.
63:48'
Málem bylo rozhodnuto! Tyler Myers trefil z pravého kruhu tyčku.
63:38'
Jets se po delší době dostali ke kotouči a Tyler Myers se krásně zbavil protihráče. Rychlý protiútok však domácí nedotáhli do zdárného konce.
63:05'
Preds trpělivě drží kotouč. Snaží se soupeře uspat či utahat.
61:53'
Domácí soupeře přitlačili. Dustin Byfuglien přestřelil.
61:28'
Blake Wheeler už jel sám na Sarose. Zakončení mu však překazil Josi!
60:23'
U puku jsou hosté, kteří se tak budou snažit ohrozit branku soupeře.
60:01'
Ve třetí třetině se trefil jen domácí Blake Wheeler, jenž v jejím úvodu vyrovnal na 4:4. Za tohoto stavu tak půjde zápas do prodloužení.
60:00'
59:38'
Roman Josi se dostal ke střele od modré čáry. Tu Hellebuyck vyrazil.
59:01'
Začala už poslední minuta třetí třetiny.
58:20'
Domácí soupeře zamkli v jeho obranné třetině. Nahození Patrika Laineho schoval do lapačky Saros.
57:21'
Výbornou práci v obraně odvedl Miika Salomäki! Ten zabránil v dorážce Connorovi.
57:01'
Po vhazování vystřelil od modré čáry P. K Subban. Branku netrefil.
56:57'
Hellebuyck raději přidržel nahozený puk. Ve vzduchu se pomalu začíná vznášet prodloužení.
56:27'
Domácí oslabení přestáli, jsou kompletní.
56:07'
Byfuglien posílá puk až za branku Nashvillu.
55:56'
Z levého kruhu střílel P. K. Subban. Puk je ve výstroji Connora Hellebuycka.
55:27'
Domácí nyní vyhodili.
54:53'
Po střele Subbana dorážel z předbrankového prostoru těsně vedle tyčky Craig Smith!
54:26'
Přesilovka Predators začne po reklamní přestávce.
54:26'
Hostující protiútok přibrzdil taktickým faulem Patrik Laine. Ten je vyloučen za držení.
53:28'
Ze středního pásma to zkusil Ben Chiarot. Saros opět pozorný.
52:53'
Zasahovat musel také Connor Hellebuyck. Zkoušel to Filip Forsberg.
52:45'
Mark Scheifele střílel ke vzdálenější tyčce, Juuse Saros byl na místě. Na svém kontě má už 40 zákroků!
51:50'
Bekhendovou střelu Adama Lowryho vyrazil Saros k Brandonu Tanevovi. Ten mohl dorážet do odkryté klece, ale gólman Preds se přesunul bleskově!
51:25'
Puk se od hole domácího obránce Morrisseyho odrazil do hlediště. Následuje další reklamní brejk.
51:01'
Roman Josi vyhodil a mezitím vyloučený Subban naskočil zpět na led.
50:11'
Do další střely Patrika Laineho vložil hůl Matt Irwin. Puk je v ochranné síti.
49:46'
Patrik Laine se uvolnil na osu kluziště. Sarose neprostřelil.
49:30'
Hosté vyhazují.
49:00'
P. K. Subban se nechal vyloučit za vysokou hůl. Domácí si zahrají přesilovku.
48:48'
Ránu Coltona Sissonse vyrazil Hellebuyck až do ochranné sítě za brankou.
48:09'
Další střela aktivního Connora. Saros tentokrát přerušuje hru.
48:01'
Pěknou střelu Kylea Connora vyrazil Saros lapačkou jen před sebe. Naštěstí pro hosty se pak stačil přemístit proti dorážce Dustina Byfugliena.
47:24'
Okamžitě následuje další icing Nashvillu.
47:17'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Juuseho Sarose.
46:43'
Dělovka Tuckera Poolmana zaduněla o zadní mantinel. Saros si asi oddechl, že tahle střela neletěla ne jeho branku.
46:15'
Hellebuyck jistým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
45:22'
Oba týmy jsou zpět v plném počtu.
45:16'
Kyle Connor si obhodil Subbana a už byl sám před Sarosem. Ten jeho bekhendové zakončení vytěsnil lapačkou, kterou přitlačil na svůj levý beton!
45:00'
Byfuglien se dostal před branku a ještě hledal Marka Scheifeleho. Ten ale na kotouč nedosáhl.
44:16'
Ani jeden z týmů zatím většího prostoru na ledě nevyužil. Hostující Craig Smith drží puk ve vlastním obranném pásmu.
43:21'
Do křížku se dostali Mathieu Perreault a Anthony Bitetto. Oba hráči jsou potrestáni za krosček a tak se bude hrát 4 na 4.
43:14'
Domácí v přečíslení 2 na 1. To zakončoval Joel Armia, ale Saros si jeho střelu z pravého kruhu pohlídal!
42:48'
Puk se dostal ke Connorovi Hellebuyckovi, který ho raději přidržel.
42:16'
Další střela Joea Morrowa. Tentokrát netrefil branku.
40:59'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Třetí třetina začala pořádně zostra! Hosté nejprve mohli navýšit skóre, ale Ryan Johansen nepřekonal Hellebuycka ze samostatného úniku. A tak se radovali domácí. Kyle Connor poslal puk na modrou čáru, odkud vystřelil Joe Morrow a BLAKE WHEELER dopravil vyražený puk kotouč za Sarosova záda – 4:4. Asistence: Joe Morrow a Kyle Connor.
Hity – 19:13
Ve druhé třetině se Jets hodně zlepšili. Zatímco v první části vyslali na branku soupeře pouhé čtyři střely, tak ve druhé pálili hned 25 krát! Ve 24. minutě také snížil Kyle Connor, ale hosté dokázali vytěžit gól i z mála, když po vyhraném vhazování propálil Hellebuycka Ryan Ellis. Winnipeg však dvoubrankovou ztrátu smazal. Nejprve se trefil v přesilovce od modré Dustin Byfuglien a o chvíli později vymetl šibenici Bryan Little. Predátoři si ale vzali ve 36. minutě vedení zpět. Puk dorazil do odkryté branky důrazný Viktor Arvidsson. Tryskáči tak po čtyřiceti minutách prohrávají 3:4.
40:00'
39:48'
Domácí se ještě snaží něco vymyslet. Joel Armia z dobré pozice netrefil branku.
39:13'
Bekhendem nahodil na Sarose puk Tyler Myers. Brankář Nashvillu přerušil hru.
38:57'
Paul Stastny přenechal puk Patrikovi Lainemu, který střílel z levého kruhu. Zamířil vedle bližší tyčky.
38:41'
Craig Smith nabral ve středním pásmu velkou rychlost a prodral se až před Hellebuycka. Ten se však nenechal překonat!
38:20'
Puk, který se odrazil od Mathieua Perreaulta do brankoviště, přikryl Jusse Saros.
37:47'
Domácí ve druhé třetině střílejí hodně často. Rána Tylera Myerse skončila ve výstroji Sarose.
37:02'
Dustin Byfuglien vypálil od pravého mantinelu. Saros si připsal další zákrok.
36:25'
Od modré to zkoušel Josh Morrissey. Saros jeho pokus vyrazil.
35:18'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení zpět! Filip Forsberg uvolnil Ryana Johansena, který ještě tváří v tvář Hellebuyckovi neuspěl. Puk ale zůstal ležet v brankovišti a důrazný VIKTOR ARVIDSSON ho dopravil do volné klece – 3:4. Asistence: Ryan Johansen a Filip Forsberg.
34:24'
Oba celky jsou v plném počtu.
34:02'
Hned po vhazování ve středovém kruhu se protáhl dopředu Craig Smith. Connor Hellebuyck pokryl jeho střelu.
33:53'
Domácí dorovnávají dvougólové manko! Kyle Connor našel na pravém křídle rozjetého BRYANA LITTLA, který mohutným nápřahem vymetl vzdálenější horní růžek Sarosovy svatyně – 3:3. Asistence: Kyle Connor a Ben Chiarot.
33:29'
Od modré čáry to zkusil Anthony Bitetto. Puk je v moci brankáře Hellebuycka.
33:10'
Nick Bonino přejel s kotoučem útočnou modrou a zápěstím vystřelil. Zamířil nad.
32:23'
Tentokrát se už opravdu vylučuje. Mattias Ekholm dostal trest za krosček a Tyler Myers za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
32:23'
Josh Morrissey se po hitu Miiky Salomäkiho ocitl na střídačce Predátorů! Za brankou hostí se následně opět rozpoutala šarvátka. Začínají planout emoce!
32:15'
Je to tak, už se opět hraje.
32:08'
Vypadá to, že muži v pruhovaném vše nakonec přešli a na trestnou lavici nikoho nepošlou!
32:08'
Máme tu potyčku za hostující brankou, do které se zapojilo hned několik hráčů. Uvidíme, jak to vyřeší rozhodčí!
31:29'
Domácí početní výhodu využívají a snižují na 2:3! Od modré čáry vypálil DUSTIN BYFUGLIEN a Saros, který toho moc neviděl přes clonícího Paula Stastneho, propustil kotouč za svá záda. Asistence: Blake Wheeler a Joel Armia.
31:04'
Colton Sissons vyvezl puk až za branku domácích a ušetřil tak Predátorům cenné sekundy z oslabení.
30:37'
Ryan Johansen podrazil Scheifeleho a odchází na trestnou lavici. Jets tak dostávají šanci na snížení.
30:31'
Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.
29:56'
Velký závar před brankou Nashvillu! Od modré čáry vypálil Morrow a k dorážce se ještě dostal Joel Armia. Saros proti puku natáhl levý beton!
28:59'
Je to potvrzené. Gól neplatí!
28:59'
Domácí se radovali z gólu, ale ten asi platit nebude! Andrew Copp totiž puk do branky kopl ukázkovou fotbalovou placírkou. Rozhodčí se ještě odjel poradit s centrálou v Torontu, ale tady by mělo být rozhodnutí jasné.
27:59'
Saros nyní přikryl nahozený puk a opět se tak postaral o přerušení hry.
27:10'
Od modré čáry pálil Ben Chiarot. Saros svým zákrokem přerušil hru.
26:43'
Jako blesk z čistého nebe přichází třetí gól hostí! Kyle Turris vyhrál buly v útočném pásmu na Kevina Fialu, který puk posunul na modrou čáru a RYAN ELLIS vymetl prostor nad lapačkou brankáře Hellebuycka – 1:3. Asistence: Kevin Fiala a Kyle Turris.
26:27'
Po dalším zákroku Sarose tu máme reklamní přestávku. Hosté si tak mohou oddechnout.
25:34'
Do bekhendového zakončení se prodral Paul Stastny. Saros opět na místě.
25:26'
Domácí po snížení neskutečně ožili a ostřelují branku Nashvillu ze všech pozic. Juuse Saros je hrdinou okamžiku, když zlikvidoval šance Tuckera Poolmana, Kylea Connora či Marka Scheifeleho!
24:08'
Mohlo být dokonce vyrovnáno! Na konci rychlé akce se ocitl Adam Lowry, ale Saros proti němu stačil povyjet a udržel tak hostům vedení!
23:47'
Tuhle přesilovku už domácí využili! Po střele Bryana Littlea vyrazil Saros puk jen před sebe a pohotový KYLE CONNOR už dopravil kotouč za jeho záda – 1:2. Asistence: Bryan Little a Tyler Myers.
23:29'
Hosté si v pěti na ledě moc dlouho nepobyli! Za hákování je potrestán P. K. Subban.
23:14'
Dustin Byfuglien neprostřelil Sarose, který měl na puk dobrý výhled. Hosté jsou v plném počtu.
23:05'
Ke střele z levého kruhu se dostal Patrik Laine, branku netrefil.
22:20'
Nikolaj Ehlers si od brankové čáry vybruslil až před Sarose. Ten jeho zakončení pokryl.
21:46'
Tyler Myers střílel od modré čáry, hostující branku minul.
21:12'
Domácí si zahrají přesilovku. Filip Forsberg u mantinelu atakoval Joela Armiu a je vyloučen za hrubost.
20:27'
Hosté nahazují puk za Hellebuycka a rychle posílají na led čerstvé síly.
Hity – 12:8
S první třetinou mohou být mnohem spokojenější hráči Nashvillu. Domácí sice odehráli samotný úvod aktivně, ale pak už byli horším týmem. Skóre utkání otevřel v 11. minutě při hře 4 na 4 Roman Josi. Pouhé 3 desetinky sekundy před přestávkou pak náskok Predátorů ještě navýšil v početní výhodě Kyle Turris.
20:00'
19:59'
Hosté přesilovku využívají pouhé 3 desetiny sekundy před koncem třetiny! Domácí obrana už byla hodně rozhozená, jedna ze střel navíc sestřelila Scheifeleho, který po ledě s bolestivou grimasou jen pokulhával. V úplném závěru třetiny se tak ještě dostal k zakončení z mezikruží KYLE TURRIS a kotouč zapadl k pravé tyčce z pohledu Connora Hellebuycka. Asistence: Mattias Ekholm a P. K. Subban.
19:45'
Hosté stále v útočném pásmu, ale schází střelba!
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:43'
Hosté se pevně usadili v útočné třetině a roztáčejí přesilovkový kolotoč.
18:08'
Bude se ale vylučovat! Brandon Tanev přistrčil na brankovou konstrukci Ellise a oslabuje domácí tým.
18:08'
Do zakončení se nyní opět dostal Dustin Byfuglien. Jeho střela ale minula bližší tyčku.
17:33'
Zakázané uvolnění Preds.
16:28'
Do zatím největší šance Winnipegu v zápase se dostal Patrik Laine. Zblízka ale ve finském souboji proti Juusemu Sarosovi bekhendem neuspěl a z dorážky se neprosadil ani Dustin Byfuglien!
16:13'
Hosté to zkouší častěji. Po ráně Subbana přerušil hru Hellebuyck.
15:39'
Jets dosud vystřelili na brankáře Sarose jen dvakrát. To je opravdu hodně málo.
14:36'
Viktor Arvidsson od mantinelu posílal puk před branku, kde se ale jeho spoluhráč nedostal ke kvalitní teči. Dopředu mohou vyrazit Tryskáči.
14:15'
Domácí první lajna zatlačila svého soupeře. Blake Wheeler nyní nabíjel Scheifelemu, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Je tu další reklamní přestávka.
13:52'
Jets vyrazili do přečíslení 2 na 1. Přihrávku Marka Scheifeleho ale zablokoval holí obránce!
13:11'
Domácím se zatím v ofenzivě moc nedaří. Teď se sami vyhodili do středního pásma.
12:50'
Joel Armia si to namířil s kotoučem do útočného pásma. Jeho střela ale nebyla přesná.
11:43'
Do střely Mikea Fishera vložil hůl Tyler Myers. Vhazuje se v útočném pásmu Nashvillu.
11:16'
Střelu Ryana Hartmana ukryl ve výstroji Hellebuyck. Následuje reklamní přestávka.
10:09'
Hosté skórovali v momentě, kdy se už hrálo ve čtyřech na obou stranách! Ryan Ellis nabil na pravý kruh ROMANOVI JOSIMU a ten z první prostřelil Hellebuycka. Asistence: Ryan Ellis a Viktor Arvidsson.
09:36'
Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Kevin Fiala. Hostující dvojnásobná početní výhoda tak rychle končí.
09:23'
Domácí jdou do tří! Ben Chiarot krosčekoval Sissonse a odchází na trestnou lavici.
09:12'
Roman Josi se ocitl před částečně odkrytou brankou, ale puk měl někde mezi bruslemi a nedokázal ho uklidit na místo určení!
08:57'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Roman Josi. Střela byla sražena a následná dorážka minula domácí klec.
08:06'
Paul Stastny je vyloučen za sekání. Je tu druhá přesilová hra Nashvillu.
07:58'
Mattias Ekholm zavezl puk do útočného pásma po pravém křídle. Jeho střelu vyrazil pozorný Hellebuyck.
07:21'
Zápas je zatím poměrně chudý na střely. Hosté na ně vedou 3:1.
06:43'
Connor Hellebuyck přikryl puk, který se odrazil do jeho brankoviště. Následuje reklamní přestávka.
06:12'
06:08'
Od modré čáry střílel P. K. Subban. Branku těsně minul a domácí brankář pak netušil, kam se puk od zadního mantinelu odrazil! Pomohli mu ale jeho obránci.
05:23'
Od modré pálil Mattias Ekholm. Hellebuyck puk vyrazil levým betonem.
05:12'
Z levého kruhu střílel Craig Smith, Hellebuyck si připsal první úspěšný zákrok v utkání.
04:53'
Domácí vyhazují.
04:11'
Domácí špatně vystřídali a na ledě jich bylo šest. Preds si tak zahrají přesilovku.
03:30'
Dustin Byfuglien uzemnil čistým hitem Miiku Salomäkiho. Ten se zvedá z ledu, ale jistě si teď bude v blízkosti branky soupeře počínat s větším respektem.
03:01'
Viktor Arvidsson po kontaktu s protihráčem upadl. Vylučovat se ale zatím nebude.
02:38'
Hráči Nashvillu se už vymanili z tlaku soupeře. Na zakázané uvolnění museli zahrát i domácí.
01:33'
Predátoři zahráli na icing. Hosté se zatím jen brání.
00:42'
K dorážce po střele od modré se dostal Joel Armia a zasahovat musel Saros. Domácí začali zápas aktivně.
00:08'
Brandon Tanev se hned snažil protlačit do zakončení. Nakonec byl vytlačen za branku.
00:01'
Zazní hymny Kanady a USA. Na ledě jsou přítomny také hokejistky klubu Manitoba Bisons, které opanovaly národní univerzitní šampionát.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – T. Myers, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, Morrow, Poolman – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Little, Copp, Perreault – Armia, Lowry, B. Tanev.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm (A), Irwin, Bitetto – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Hartman, Bonino, Hartnell – Salomäki, Fisher, Sissons.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Meier – Sericolo, Barton.
Winnipeg Jets:
Hokejisté Winnipegu se letos oproti předchozím sezónám hodně zlepšili a míří do play-off. Momentálně mají na kontě rovných 100 bodů a v tabulce Západní konference jim patří třetí pozice. Tryskáči navíc táhnou sérii čtyř vítězných zápasů v řadě. Naposledy přehrály 3:2 v prodloužení Anaheim. Na marodce Jets momentálně figurují například obránce Jacob Trouba, či zkušený útočník Matt Hendricks.