NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Ottawa - 19. února 2019   02:38

Chicago
Chicago
03:54' DeBrincat (J. Toews, P. Kane) • 05:07' DeBrincat (Kahun, D. Strome) • 12:36' P. Kane (Keith) • 13:22' D. Strome (Keith) • 14:53' Saad (Sikura, Anisimov) • 28:19' DeBrincat (D. Strome) • 30:31' Forsling (Saad, DeBrincat) • 43:51' J. Toews (DeBrincat, P. Kane)
8:7
(5:4, 2:1, 1:2)
Ottawa
Ottawa
02:06' B. Ryan  (Duchene, Dzingel) • 02:40' Balcers  (Tierney, Bødker) • 07:55' White   • 17:46' Mark Stone  (B. Tkachuk, White) • 21:32' White  (B. Tkachuk, Mark Stone) • 49:01' Chabot  (Ceci, Duchene) • 54:43' Chabot  (Pageau, Pääjärvi)
Chicago
Delia (8. C. Ward) – Keith (A), E. Gustafsson (A), Forsling, C. Murphy, Koekkoek, Dahlström – P. Kane, J. Toews (C), Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Saad – Hayden, Krüger, Perlini.
Morton, Schlenker – Brisebois, Shewchyk
United Center, Chicago
21338 diváků
Ottawa
A. Nilsson (14. C. Anderson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Jaroš, Harpur – B. Ryan, Duchene (A), Dzingel – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Pageau, Z. Smith (A) – Balcers, Tierney, Bødker.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Slovenská stopa v utkání
Christián Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:21
Tři hvězdy utkání
1. Alex DeBrincat (CHI) 3+2
2. Patrick Kane (CHI) 1+2
3. Colin White (OTT) 2+1
Je za námi neskutečný zápas, ve kterém padlo hned 15 branek. Z toho 9 bylo vstřeleno už v první třetině. Lépe do utkání vstoupila Ottawa, která ale své vedení neudržela a ještě v první třetině se do vedení dostali domácí.

Ti si od stavu 5:5 ve druhé třetině vypracovali až třígólový náskok, na který se hosté mohutně dotahovali díky dvěma brankám Thomase Chabota. Ke kýženému vyrovnání na 8:8 ale nedošlo, a to ani přes přesilovku a možnost hrát v šesti proti čtyřem.
59:47'
Keith vystihl přihrávku soupeře a narušil jejich kombinaci! Domácí vyhazují.
59:40'
Ottawa si přihrává podél mantinelu.
59:31'
Oddechový čas pro hosty.
59:31'
Duchene z pravého kruhu poslal puk jen na hruď brankáře Warda. Ten přerušuje hru.
59:20'
Senators se podařilo usadit v útoku a hledá výhodnou střeleckou pozici.
58:55'
Přes celé kluziště se snažili domácí vstřelit rozhodující gól, ale minuli klec. Následně se dostali k puku i v útoku, ale Toews z ostrého úhlu trefil tyč!
58:31'
Domácí vyhodili puk.
58:20'
Ottawa je v útoku v šesti, hraje bez brankáře!
58:20'
Ottawa si zahraje přesilovku! A je více než pravděpodobné, že si zahraje v 6 proti 4! Koekkoek se provinil hákováním!
57:55'
Dá se očekávat, že jakmile se Ottawa usadí v útočném pásmu, bude Anderson odvolán.
57:33'
Kotouč byl vystřelen mezi střídačky. Komerční pauza.
56:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Ward si připsal těžký zákrok proti střele Tkachuka z prostoru před brankovištěm.
55:38'
Saadovu střelu zpoza kruhů Anderson vyráží.
55:20'
Senators cítí šanci a snaží se dál rychle útočit. Dzingel byl dvakrát za sebou zblokován.
54:43'
Ottawa právě vstřelila branku!
O zápletku je postaráno! Ward sice vyrazil střelu z mezikruží, ale skončil v pozici vleže. Ke kotouči se dostal THOMAS CHABOT, jenž šikovně přehodil ležícího brankáře a vsítil kontaktní branku! Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Magnus Pääjärvi.
54:26'
Přečíslení domácích, kteří šli do útoku ve třech proti dvěma, zhatila nepřesná přihrávka.
53:55'
Velký tlak na branku Andersona! Toews nepropasíroval natřikrát puk pod beton hostujícího brankáře. Odražený puk poté chtěl do branky nasměrovat Kane, ale Anderson ho vyrazil před sebe a konečně ukryl pod lapačku.
53:25'
Další útok Ottawy mířil jen do semknuté obrany, která nechala puk dostat k zadnímu mantinelu, kde se ho zmocnila.
53:11'
Sikura střelou od levéo mantinelu trefil jen přímo postaveného Andersona, jenž podržel puk na své hrudi a přerušil hru.
52:36'
Komerční přestávka.
52:36'
Keithovu dělovku od modré se snažil před brankou tečovat Kahun. Neuspěl a Anderson letící puk zachytil.
52:10'
Co je pro Chicago nejdůležitější, drží puk daleko od své branky.
51:25'
Přes semknutou obranu se Senators nedaří prosadit. Hra se tak přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.
50:15'
Po gólu Ottawy se tempo hry výrazně snížilo. To moc nenahrává hostům, kteří potřebují rychlejší hokej kvůli možným oknům v obraně soupeře a případným brejkům.
49:01'
Chicagu bylo signalizováno vyloučení, k němuž ale nevyjde. Rozjetý THOMAS CHABOT sice sjel do hodně ostrého úhlu, ale obloučkem přehodil přikrčeného Warda, který si nepohlídal prostor u horní tyčky. Asistence: Cody Ceci, Matt Duchene.
48:28'
Kahunova rána z voleje skončila na zadním mantinelu. Rychlý útok domácích, kteří by rádi ještě navýšili vedení.
48:11'
Ryan, po přejetí modré čáry a najetí k pravému kruhu, vyslal prudkou střelu, kterou Ward zastavil na hrudi.
47:54'
Přechod Ottawy do útoku zastavilo postavení mimo hru.
47:47'
Anderson, ke svému štěstí, zastavil střelu Haydena od modré do lapačky. Na obou stranách brankoviště totiž číhali hráči Chicaga na případnou dorážku.
47:22'
Po vhazování musel Anderson pohotově zakročit proti střele zpoza kruhu. Komerční přestávka.
47:18'
Další zakázané uvolnění Ottawy. Ta se snaží hrát na rychlé brejky.
46:56'
Stone se ve středním pásmu zmocnil puku a vyrazil do pravého kruhu. Místo střely zvolil přihrávku na střed, ale White z první minul klec domácích.
46:10'
Senators, ve snaze o rychlý návrat do útoku, zahráli na zakázané uvolnění.
45:50'
Tierney mezi kruhy chtěl zvednout puk pod horní tyč, ale přestřelil Wardovu klec.
45:12'
Murphyho jedovatou střelu od modré čáry ukryl Anderson ve výstroji a přerušil hru.
44:06'
Chabot zblokoval střelu Anisimova z levého kruhu. Chicago se dál tlačí do zakončení.
43:51'
Chicago právě vstřelilo branku!
Nakonec domácí přesilovku využívají! JONATHAN TOEWS mezi brankovištěm a pravým kruhem našel prostor v postavení Andersona a střelou kolem lapačky zvýšil na 8:5. Asistence: Alex DeBrincat, Patrick Kane.
43:20'
DeBrincat číhal v levém kruhu na přihrávku. Kane mu puk poslal, ale domácí útočník trefil jen zadní mantinel.
42:56'
Harpur podél mantinelu vyhazuje kotouč.
42:36'
DeBrincat neudržel puk a Pageau toho využil k vyhození.
42:13'
Senators vyhazují záhy po vhazování puk ze svého pásma.
42:07'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
41:31'
Nepřesná rozehrávka Senators končí zakázaným uvolněním.
41:18'
Kahunovu střelu z levého kruhu chytá Anderson do lapačky.
40:47'
Oba týmy se v úvodu třetí třetiny pokusily vyzkoušet nahození puku. V útoku se ale neusadily.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:34.
Druhá třetina přinesla tři branky. Ottawě se podařilo srovnat na 5:5, ale dlouho tento stav nevydržel. Ve 29. minutě DeBrincat zkompletoval hattrick a na současných 7:5 o dvě minuty později zvýšil obránce Forsling.
40:00'
39:19'
Zblokovaná střela Dzingela končí mezi diváky.
39:13'
Ward chytá střelu od modré čáry a drží puk ve své lapačce, než rozhodčí přeruší hru.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:17'
Senators se podařilo po delším úseku obrat soupeře o puk a dostat ho do neutrální zóny.
37:59'
Anderson je znovu v permanenci. Úspěšně si ale poradil se dvěma střelami Chicaga. Tu třetí zastavila vnější strana tyče.
37:16'
Domácí se dostali do útoku ve dvou proti jednomu. Toews hledal na levé straně Anisimova, jenž se ale dostal až moc blízko k Andersonovi a nepřehodil jeho beton.
37:10'
36:45'
Ottawa neudržela útočné pásmo.
36:30'
Ward si musel pohlídat mezeru mezi betony, kam se snažil vpíchnout puk útočící White. Chicago následně vyhazuje.
36:06'
A Keith vyhazuje opět puk.
35:43'
Dobrá obrana domácích dostala obloučkem puk mimo vlastní třetinu.
35:15'
Blackhawks rychle dostali puk ze svého pásma. Už musí ale formovat obranu před návratem soupeře.
35:10'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dominik Kahun – 2 min., hákování).
34:54'
Ottawa, konkrétně Stone, se dostala do postavení mimo hru.
34:10'
33:47'
Hra je přerušena v útočném pásmu Chicaga, jež vyvinulo další tlak na branku Andersona. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
33:14'
33:01'
Ottawa vytěsnila hru do středního pásma.
32:24'
Ward po zachycení puku sice chtěl rozehrávat, ale domácí branku zbourali dva vracející se hráči Chicaga. I to se může stát.
32:05'
Za zády brankáře Andersona zazvonila tyč po střele DeBrincata z pravého kruhu!
31:37'
Hrubka v rozehrávce Chicaga! Tierney se zmocnil puku a počkal si na dojíždějícího Pageaua, který ale z mezikruží neprostřelil Warda.
31:28'
Hosté se pokusili o únik, ale přihrávka nebyla přesná. Je toho alespoň vyhození puku.
31:21'
Anderson zachytil lapačkou rychlou střelu Kanea.
31:14'
Znovu se vylučuje. Dvě minuty dostává hostující Ryan. Komerční pauza.
30:45'
Nescházelo mnoho a Ottawa snížila! Bleskový útok hostů ale zastavila tyč!
30:31'
Gólová noc rozhodně nekončí! Saad přihrál za pravý kruh na volného GUSTAVA FORSLINGA, jenž dělovkou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Brandon Saad, Alex DeBrincat.
29:55'
Gustafsson se krásně prokličkoval přes obránce hostů a už to vypadalo, že po další kličce zamíří na střed před brankoviště, ale nakonec zajel za branku.
29:03'
Rychlý přechod do útoku ze strany domácích. Kane se k zakončení nedostal.
28:43'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Bobby Ryan – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., hrubost).
28:43'
Bude se vylučovat na obou stranách.
28:19'
Čtvrtý hattrick v kariéře ALEXE DEBRINCATA! Domácí útočník si v levém kruhu počíhal na přihrávku Stromea a ránou z první překonal přesunujícího se Andersona. 6:5! Asistence: Dylan Strome.
27:26'
A Smith jen přestřelil. Domácí se následně zmocnili puku a dostávají ho z pásma.
27:19'
Obrovský nápor hostů! Ward v pádu vyráží puk po bekhendové střele Paajarviho.
27:06'
Těžký zákrok Warda, který teď podržel svůj tým a nepustil puk ani z dorážky za svá záda.
26:32'
Anderson drží kotouč ve své moci a přerušuje hru. Komerční přestávka.
26:10'
Duchene sice pokazil přihrávku přes střední pásmo, ale zakázané uvolnění hostů odpískáno není. Puk byl tečován.
25:26'
Tierney ve vlastním pásmu poslal puk přes plexisklo. Rozhodčí však ukazuje teč Chicaga. Vylučovat se tak nebude.
25:00'
Anisimov zůstal za obranou, těsně u brankáře Andersona. A to pro něho byl problém ve chvíli, kdy k němu doletěla přihrávka. Neměl totiž prostor ke střele a o puk přišel.
24:48'
24:28'
Senators vyhazují puk ze svého pásma.
24:03'
Saad byl až příliš rychlý a místo střely se dostal s pukem za branku Andersona.
23:35'
Další útok Ottawy, tentokrát už Ward musel zasahovat proti střele Stonea.
23:12'
Hosté vyrazili do úniku ve dvou proti jednomu. Pageau ale nezpracoval přihrávku a o šanci ho obral vracející se obránce Chicaga.
22:48'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dylan DeMelo – 2 min., držení).
22:32'
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:07'
Dvě střely od modré, s nimiž si Anderson v brance Ottawy poradil. Napřed vychytal Sikuru, poté Dahlstroma.
21:32'
Přestřelka pokračuje a je znovu vyrovnáno! Obrana Chicaga nechala trestuhodně volného COLINA WHITEA na levém křídle. Právě tam zamířil svůj pas Tkachuk a White ránou z první pod horní tyčku dokázal propálit přesouvajícího se Warda. Asistence: Brady Tkachuk, Mark Stone.
21:16'
Nepříjemná střela od modré na druhé straně Warda nepřekvapila.
20:51'
Kane byl dostatečně důrazný a dostal se s pukem z pravé strany až k brankovišti. Anderson byl ale na jeho zakončení připravený.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:37.
Rozhodně bláznivá první třetina, jež přinesla neskutečných devět gólů! Ottawa neudržela vedení 2:0, a poté ani za stavu 3:2 se nedokázala ubránit následnému tlaku domácích. Ti třemi góly otočili vývoj třetiny a ujali se sami dvoubrankového vedení. Senators se však podařilo necelé tři minuty před koncem ještě vsítit kontaktní gól.

Oba týmy navíc už mají prostřídány brankáře. Delia opustil brankoviště v osmé minutě, Nilsson ve čtrnácté.
20:00'
19:34'
Paajarvi od modré trefil jen Warda.
19:20'
Tempo hry mírně povadlo. Oba týmy jsou dost možná zaskočeny vývojem první třetiny a nechtějí před odchodem do kabin udělat další chybu v obraně.
18:36'
Přes modrou čáru se nedostali.
18:25'
Hosté drží puk ve svém pásmu a rozehrávají postupný útok.
17:46'
Bláznivá první třetina pokračuje. Tkachuk si dojel za branku pro puk a přihrál před brankoviště na zcela volného MARKA STONEA, jenž střelou z první snížil na 4:5. Asistence: Brady Tkachuk, Colin White.
16:56'
Murphy od modré byl zablokován, obrana Senators teď pomáhá svému brankáři.
16:35'
Domácí opět zahrozili, puk ale nakonec k Andersonovi vůbec nedoletěl.
15:50'
Ottawa se v útočném pásmu nedokázala vymanit od mantinelu a o puk nakonec přichází.
14:53'
Osmý gól v první třetině! Střílená přihrávka z pravého kruhu od Sikury sice šla mimo branku, jenže hosté si nepohlídali BRANDONA SAADA, který prudký kotouč usměrnil do odkryté klece. Asistence: Dylan Sikura, Arťom Anisimov.
14:40'
Ward zachytil letící puk po střele Boedkera a přerušil hru. Komerční pauza.
13:57'
Anderson má za sebou první zákrok proti rozjetému Perlinimu. Přerušuje hru.
13:22'
Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Anders Nilsson, přichází Craig Anderson.
13:22'
Velká chyba brankáře Nilssona, který si nepohlídal skulinu u své pravé tyče a DYLAN STROME, ač do puku klepl hokejkou jen v jedné ruce, dokázal malý prostor trefit! Asistence: Duncan Keith.
12:36'
Rychlý akce Blackhawks! Keith z vlastního pásma vysunul Kanea, jenž po najetí do levého kruhu propálil Nilssona! Asistence: Duncan Keith.
12:18'
Napřed Toews z ostrého úhlu nedokázal překvapit Nilssona, poté Kane z mezikruží míjí branku.
11:11'
Hra je přerušena, puk skončil na jedné ze střídaček. Komerční přestávka.
10:10'
Na druhé straně ledu se marně snažil Boedker propálit dobře postaveného obránce a neprotlačil puk až na Warda.
09:30'
DeBrincat našel za obranou rozjetého Stromea, který pohotově protečoval přihrávku na Nilssona. Brankář Ottawy ale ještě pohotověji zasáhl a puk vyrazil do strany.
09:04'
Kahun rychlostí blesku vjel do útočného pásma, ale zakončení z bekhendu Nilssona ohrozit nedokázalo.
07:55'
Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Collin Delia, přichází Cam Ward.
07:55'
Přestřelka pokračuje! Delia po úspěšném zákroku proti střele Stonea si už chtěl puk přisunout k sobě a schovat pod lapačku, jenže nebyl dostatečně rychlý a k, pro něho nečekané, dorážce se dostal COLIN WHITE. Bez asistence.
07:26'
Dzingel se protlačil ke skryté střele zpoza obrany. Delia ale stačil zareagovat. Bude se znovu vhazovat po jeho pravici.
07:08'
Po prudkém nahození ze středního pásma si Delia připsal další zákrok na konto. Komerční přestávka.
06:30'
Senators museli vyhodit puk, ale povedlo se jim to tak, že se nedopustili zakázaného uvolnění.
05:40'
Domácí cítí šanci na rychlý obrat. Kane si sjel do ostřejšího úhlu a nepodařilo se mu najít skulinu v Nilssonově postavení.
05:07'
A je vyrovnáno! Dominik Kahun viděl rozjetého ALEXE DEBRINCATA za obranou v pravém kruhu, poslal mu přesný pas a útočník domácích usměrnil rychlý puk pod horní tyčku Nilssona! Asistence: Dominik Kahun, Dylan Strome.
04:15'
Lajoie ránou od modré přinutil Deliu k zákroku a přerušení hry.
03:54'
Domácí se okamžitě vydali s pukem zpět do útoku. Kane viděl na pravé straně brankoviště Toewse, který se rozhodl nestřílet a rychle přihrál ještě na levou stranu vymezeného území na ALEXE DEBRINCATA, jenž využil zčásti odkryté branky. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane.
03:42'
Hosté ujeli ve dvou v oslabení do přečíslení. Vracející se obránce ale parádně vypíchl soupeři puk a zažehnal hrozbu.
03:23'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Cody Ceci – 2 min., hákování).
03:08'
Chicago se dostalo do tlaku na branku Nilssona. Toews a Caggiula ale nedokázali nadvakrát hostujícího gólmana překonat.
02:40'
Tak to je vstup do zápasu jako hrom! Boedker rozehrál po najetí do útoku na střed, odkud Tierney našel před brankovištěm volného RUDOLFSE BALCERSE. A tomu se podařilo překonat z blízkosti domácího brankáře. Asistence: Chris Tierney, Mikkel Boedker.
02:06'
Hosté využívají přesilovku! Duchene našel přihrávkou mezi kruhy BOBBYHO RYANA, který sice s problémy, ale dokázal puk zpracovat. Po otočce ho poslal po ledě mezi betony Delii, který nestihl položit nohu k zemi. Asistence: Matt Duchene, Ryan Dzingel.
01:35'
Domácí vytlačili hru do středního pásma.
01:15'
Poprvé se ale vylučuje. Domácí jdou do čtyř za faul Koekkoeka, jenž se provinil sekáním.
01:08'
Senators do zápasu vlétli po hlavě. Po vyhraném vhazování se tlačili do branky, Deliovi ale pomohla obrana, která nepustila puk až k němu.
00:51'
Záhy si brankář Delia připisuje první zákrok proti střele z levého kruhu.
00:20'
První útok obstarali hosté. DeMelo zkoušel nahazovat na branku od modré, ale puk byl zblokován.
00:01'

Chicago Blackhawks: Delia (C. Ward) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, C. Murphy, Koekkoek – P. Kane, J. Toews (C), Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Saad – Hayden, Krüger, Perlini.

Ottawa Senators: A. Nilsson (Gustavsson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Jaroš, Harpur – B. Ryan, Duchene (A), Dzingel – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Pageau, Z. Smith (A) – Balcers, Tierney, Bødker.

Rozhodčí: Morton, Schlenker – Brisebois, Shewchyk.
Ottawa je na posledním místě celé ligy, a nic s tím neudělaly ani solidní výkony v posledních dnech a tři výhry z posledních pěti zápasů. Do duelu s Chicagem půjdou posílení po vítězství po prodloužení nad silným Winnipegem a s vědomím, že pokud nepředvedou nějakou velmi dlouhou šňůru výher, pomalu přijdou i o teoretickou naději na vylepšení tohoto ročníku. Ostatně ztráta 20 bodů na osmé místo ve Východní konferenci je sama o sobě ohromná, ale 24 zápasů před koncem základní části ještě stále teoreticky smazatelná.
Domácí se v posledních týdnech dokázali herně zvednout. Z posledních 10 zápasů vyhráli hned 8 a jen těžký los jim v minulém týdnu způsobil menší problémy. Blackhawks totiž padli na ledě Bostonu a doma s Columbusem. Celkově se ale jejich aktuální forma dá hodnotit jako výborná a potvrdit to budou chtít proti Senators, které už na začátku sezony v říjnu dokázali porazit.
Nejhorší tým celé NHL z Ottawy se v noci na úterý představí na ledě Chicaga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.