NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Anaheim - 19. ledna 2019   19:00

Devils
Devils
06:50' Ma. Johansson (Bratt, Butcher) • 59:04' Bratt (Butcher)
2:3
(1:2, 0:0, 1:1)
Anaheim
Anaheim
09:10' Sprong  (N. Ritchie, Henrique) • 10:38' Terry  (H. Lindholm, Sprong) • 45:11' D. Grant  (Terry)
Devils
Eric Furlatt, TJ Luxmore – Kory Nagy, Darren Gibbs
Prudential Center, Newark
15 231 diváků
Anaheim

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera!
Statistiky brankářů

NJD: Mackenzie Blackwood – 11 zákr., 3 OG, 78.6%, 56:12

ANA: John Gibson – 29 zákr., 2 OG, 93.5%, 60:00
Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:32

Andrej Šustr (ANA) a Ondřej Kaše (ANA) do utkání nezasáhli.

Trestné minuty: 9 – 13
Ducks zapsali druhou výhru v řadě. Polepšili si tak na 51 bodů. Devils prohráli třetí zápas po sobě a šestý zápas z posledních osmi.
59:55'
Ducks to ale vadit příliš nebude.
59:47'
Rakell z pravé strany minul prázdnou bránu.
59:21'
Blackwood na střídačce, Devils opět v šesti.
59:21'
Zakázané uvolnění v podání Anaheimu.
59:04'
Oddechový čas pro domácí.
59:04'
Devils právě vstřelili branku!
Domácí snižují 56 vteřin před koncem třetí třetiny na 2:3! Zprava se trefil parádně JESPER BRATT. Jeho čtvrtý gól v letošní sezoně, druhý bod v dnešním utkání! Asistence: Will Butcher.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:30'
Kačeři pouze vyhazují puky do střední třetiny. Ďáblům se nedaří dostat do nějakého většího závěrečného tlaku.
57:07'
Blackwood zamířil na střídačku, Devils zkoušejí hru bez brankáře.
57:04'
56:43'
Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Anaheimu.
56:41'
Severson pálil zleva z první, Gibsona zvládl kotouč vyrazit. Černá pryž následně opustila hrací plochu.
56:05'
Začala druhá minuta z trestu Fowlera.
55:44'
Palmieri střílel dvakrát z pravé strany, avšak ani jednou Gibsona nezaměstnal.
55:10'
Ducks zahajují oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením puku až k Blackwoodovi.
55:04'
Čtyři minuty a 56 vteřin do konce třetí třetiny. Pokud chtějí ještě hokejisté New Jersey pomýšlet na nějaký bodový zisk z dnešního utkání, musí následující přesilovku bezpodmínečně využít.
55:04'
Před čtvrtou přesilovou hrou Devils proběhne poslední reklamní přestávka.
55:04'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., krosček).
55:01'
Nebezpečná střela Seversona z pravé strany, Gibson zasáhl na jedničku.
54:13'
Johansson obkroužil bránu soupeře, zakončit z pravé strany se mu ale následně ideálně nepodařilo.
53:46'
Hischier a Henrique na vhazování po pravici Blackwooda.
53:46'
Hra je po delší době přerušena. Proběhne reklamní přestávka.
53:01'
Pokus Larssona od modré, zleva, zablokoval hned první bránící hráč – Stafford.
52:06'
Střely na bránu: 26 – 14
51:20'
Čas utíká pro Devils velmi rychle. Dokáží domácí ještě nějak zdramatizovat tento duel?
50:33'
Do dobré šance se dostali Rowney a Kloos, Blackwood měl nyní i štěstí, že kotouč neskončil v jeho bráně.
49:55'
Krátce před polovinou třetí třetiny Ducks vedou na ledě Devils 3:1.
49:00'
New Jersey mělo příležitost dostat se do situace 2 na 1, velmi kvalitní defenzivní práci ovšem odvedl Fowler.
48:13'
Dobrá střela Vatanena z pravé strany, Gibson však dával pozor.
47:39'
Hostující hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
47:29'
Konec reklamní přestávky, Hischier a Grant v souboji na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Ducks.
47:29'
Postavení mimo hru ze strany Ďáblů, máme tu první reklamní přestávku třetí třetiny.
46:51'
Střelecký pokus Boylea z pravé strany postrádal přesnost.
45:40'
V Prudential Center zavládlo naprosté ticho. Slyšet jsou pouze hlasy z kluziště.
45:11'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kačeři jdou do dvougólového vedení! Z levého kruhu pro vhazování vystřelil rychle pod horní tyč DEREK GRANT. Blackwood neměl šanci zakročit. Pro Granta třetí trefa v sezoně 2018/2019! Asistence: Troy Terry.
44:56'
Střely na bránu: 25 – 11
44:33'
Výborný zákrok Gibsona proti pěkné střele Hischiera.
43:44'
Zacha vybídl ke střele Stafforda, jeho střela z pravé strany ale Gibsona neohrozila.
42:43'
Střelecký pokus Kloose zleva na opačné straně kluziště minul tři tyče.
41:55'
Greene zkoušel střelu z otočky ze středu útočného pásma, avšak minul Gibsonovu bránu.
41:29'
Kotouč opět mimo mantinely. Vhazovat by se mělo ve střední třetině.
41:19'
Puk opustil hrací plochu, vhazovat se následně bude podle signalizace sudích v obranné zóně Devils.
40:37'
Butcherova střela z levé strany, Gibson vyráží touš před sebe.
40:29'
Kačeři se svou útočnou akcí příliš nepochodili. Nyní to zkoušejí domácí.
40:03'
Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli Ducks.
40:01'
Hokejisté New Jersey a Anaheimu jsou zpět na ledové ploše Prudential Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli.

39:59'
V posledních vteřinách ještě zkoušel štěstí od modré čáry, z levé strany, Fowler, avšak Blackwooda příliš nezaměstnal.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:40'
Střelu Larssona od modré čáry, zleva, dorážel z předbrankového prostoru Getzlaf, jen těsně přitom minul bránu.
37:53'
37:16'
Palmieri a jeho pokus z pravé strany, Gibson tentokrát zasahovat nemusel.
36:34'
Severson střílel z levého kruhu bez přípravy, před bránou následně ještě dorážel Bratt. Gibson ale v obou případech pozorný.
35:53'
V pořadí třetí přesilovka pro Devils. Vhazuje se opět po levici Gibsona.
35:53'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., podrážení).
34:20'
Devils jsou ve druhé třetině výrazně střelecky aktivnější. Kačerům se prakticky vůbec nedaří prosadit do útočného pásma.
34:11'
Střely na bránu: 18 – 9
34:01'
Pět minut a 59 vteřin do konce druhé třetiny. Souboj na vhazování po pravici Gibsona obstarávají Zajac a Getzlaf.
34:01'
Vatanen vystřelil zleva z první, Gibson sebral puk do své rukavice. Na řadě je další z reklamních přestávek.
33:50'
33:14'
Nahození Seversona od modré čáry, Gibson kotouč vyrazil za bránu.
32:34'
Boyle měl dobrou příležitost z těsné blízkosti, Gibson ale zasáhl skvěle betonem.
31:50'
Druhá početní převaha pro Devils. Vhazování po levici Gibsona.
31:50'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., nedovolené bránění).
31:37'
Následně je tu zakázané uvolnění Ducks.
31:30'
Palmieriho střela z levého kruhu pro vhazování nadělala Gibsonovi větší potíže, než se možná očekávalo.
30:43'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se ve střední třetině, před střídačkou New Jersey, mezi hole Zajaca a Getzlafa.
30:43'
Domácím hokejistům odpískána hra vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.
29:50'
Krátce před polovinou utkání je skóre mezi Devils a Ducks stále 1:2.
28:56'
Johanssonův pokus z pravé strany nebyl z nejpřesnějších.
27:46'
Colemanova střela z levého kruhu pro vhazování, Gibson si nebyl svým zákrokem příliš jistý.
27:25'
Ďáblům byl odpískán icing.
27:16'
27:16'
Oba kohouti vyfasovali pětiminutové tresty, po kterých se samozřejmě budou moci vrátit zpět do utkání. Nyní proběhne reklamní přestávka.
27:16'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Nathan Bastian – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 5 min., bitka).
27:16'
U boxu časoměřičů máme bitku mezi Bastianem a Mansonem!
26:52'
Gibbons se na levé straně pokoušel o střelu, dobrou defenzivní práci ale odvedl Seney.
26:37'
Zakázané uvolnění ze strany New Jersey.
26:14'
Pokus Spronga z pravé strany minul Blackwoodovu svatyni.
25:46'
Střely na bránu: 13 – 8
25:40'
Vatanen pálil prudce od modré, Gibson našel touš ve svém náručí.
24:46'
První práce v prostřední periodě pro Blackwooda. Zleva jeho pozornost vyzkoušel Shore.
24:11'
Také druhá třetina zatím nenabízí nějaké svižné tempo.
23:06'
Píská se icing Anaheimu.
22:44'
Nyní mohl srovnat skóre Zacha, jeho pokus z pravé strany skončil jen těsně vedle levé tyče.
22:25'
Henrique zablokoval střelu Stafforda z levé strany, Gibson zůstal bez práce.
21:54'
Ducks následně poslali puk na zakázané uvolnění.
21:42'
Severson se dostal do velké šance, přičemž mohl srovnat skóre na 2:2. Gibson ale podržel svůj tým.
21:02'
Nahození Colemana od modré čáry, Gibson bez problémů zasahuje.
20:01'
Obě mužstva máme zpět na ledě Prudential Center, druhá část začne za několik málo okamžiků.

19:58'
Zajac vyhrál vhazování přesně na Colemana, jeho následná střela byla ovšem zablokována.
19:55'
Icing Kačerů. Do konce první třetiny zbývá necelých pět vteřin.
19:22'
Nahození Vatanena od modré čáry skončilo mimo Gibsonův dosah.
19:03'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Anaheimu.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:56'
Seneyho útočná akce po pravé straně neměla dlouhého trvání.
18:24'
Střela Montoura od modré z první postrádala razanci, Blackwooda neohrozila.
17:41'
Blackwooda zprava otestoval navrátilec z trestné lavice, Fowler.
17:31'
17:26'
Johansson zprava na střed na Hischiera, jeho teč měl ale Gibson pod kontrolou.
16:32'
Začíná druhá minuta z trestu Fowlera. New Jersey se zatím na přesilovce příliš nedaří.
15:36'
Kačerům se ihned po vhazování podařilo vyhodit.
15:31'
Čtyři minuty a 29 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se mezi hole Zajaca a Granta po levici Gibsona.
15:31'
První přesilová hra Devils začne až po reklamní přestávce.
15:31'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., hákování).
15:31'
Palmieriho střela bez přípravy od modré byla zablokována Grantem.
15:11'
Ďáblové stále s pukem na holích.
15:02'
14:31'
Signalizovaný trest pro Kačery. Domácím zatím ponechána výhoda.
14:00'
Střela Colemana z levé strany při vlastním oslabení Gibsona neohrozila.
13:17'
Anaheimu nevyšel přechod do útočného pásma – odpískáno mu bylo postavení mimo hru.
13:07'
Zajac uspěl na buly proti Shoreovi, jeho spoluhráčům se následně daří vyhodit.
13:02'
Druhá přesilovka pro Ducks. Bude opět úspěšná?
13:02'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Steven Santini – 2 min., podrážení).
12:42'
Zpět do akce! Na vhazování po pravici Blackwooda se staví Rooney a Rowney.
12:42'
Blackwood přerušuje hru, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
12:26'
Střely na bránu: 5 – 4
12:06'
Palmieriho nahození od modré, Gibson touš vyráží před sebe.
11:07'
Konec reklamní přestávky, Zajac a Getzlaf v souboji na vhazování po levici Gibsona.
11:07'
Gibson má puk ve své rukavici, proběhnout bude moci konečně první reklamní přestávka.
10:38'
Hosté využívají početní výhodu a vedou 2:1! Po pasu od Lindholma se trefuje z pravého kruhu TROY TERRY. Jednadvacetiletý Američan zaznamenal svůj premiérový gól v NHL! Asistence: Hampus Lindholm, Daniel Sprong.
10:11'
První minuta z přesilovky Kačerů je minulostí. Blackwood zatím může být naprosto v klidu.
09:10'
Ducks tedy mají možnost první přesilové hry. Podaří se jim otočit skóre ve svůj prospěch?
09:10'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Nathan Bastian.
09:10'
Gól platí, Devils půjdou do oslabení.
09:10'
Devils si ještě berou coach's challenge. Domnívají se, že celé situaci předcházelo postavení mimo hru ze strany Ducks.
09:10'
Začátek desáté minuty, máme srovnáno! Bekhendové nahození Henriquea od pravého mantinelu se odrazilo od Blackwooda před bránu. Odtud kotouč poslal do sítě pohotově DANIEL SPRONG. Gól číslo sedm v této sezoně pro hráče s číslem 11, 1:1! Asistence: Nick Ritchie, Adam Henrique.
06:55'
Ze strany New Jersey to mimochodem byla vůbec první útočná akce.
06:50'
Hokejisté New Jersey otevírají na konci sedmé minuty skóre utkání! Po dobré přihrávce Bratta se prosadil z těsné blízkosti bekhendem MARCUS JOHANSSON. Jeho sedmá trefa v letošní sezoně, 1:0 pro Devils! Asistence: Jesper Brat, Will Butcher.
05:51'
Střely na bránu: 0 – 1
05:25'
Coleman trefil tvrdě Getzlafa u střídačky Devils, přičemž si z ochozů vysloužil aplaus.
04:50'
Úvodní minuty utkání nabízejí hodně klidné tempo.
04:39'
Kotouč si to namířil do hlediště. Vhazovat by se následně mělo v neutrální zóně.
03:58'
Hra je poprvé přerušena. Kačeři se provinili ofsajdem.
03:35'
Pokus Greenea od modré čáry, zleva, na opačné straně ledu minul tři tyče.
03:02'
Ritchieho střela z pravého kruhu byla zablokována Seversonem.
01:33'
Střelecký pokus Larssona od modré, zleva, Blackwooda nezaměstnal.
00:33'
První útočná akce Anaheimu nic významného nepřinesla, oba týmy poprvé střídají.
00:03'
Na úvodní buly uspěli Ducks.
00:01'
Do středového kruhu se na vhazování staví Hischier a Henrique, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Devils a Ducks bude co nevidět odstartováno.
Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Prudential Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

NJD: Blackwood – Butcher, Vatanen – Johansson, Hischier, Bratt

ANA: Gibson – Fowler, Manson – Ritchie, Henrique, Sprong
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NJD: Mackenzie Blackwood – 22 let, CAN
Z:11 REC:5-3-0 OG:21 PR:2.33 %ÚS:93.0 SO:2

ANA: John Gibson – 25 let, USA
Z:41 REC:16-15-8 OG:103 PR:2.68 %ÚS:92.1 SO:2

New Jersey Devils: Blackwood (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Butcher, Vatanen, Müller, Santini – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac (A), Palmieri (A) – Seney, Zacha, Stafford – Boyle, Rooney, Bastian.

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler (A), Manson (A), Ja. Larsson, Welinski – Rakell, Getzlaf (C), D. Shore – N. Ritchie, Henrique, Sprong – Gibbons, Rowney, Kloos – Jones, D. Grant, Terry.

Rozhodčí: Eric Furlatt, TJ Luxmore – Kory Nagy, Darren Gibbs.
Příjemný sobotní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy New Jersey Devils a Anaheim Ducks.

ANAHEIM DUCKS

Ducks odehrají na hřišti Devils čtvrté utkání z pětizápasového tripu. Zabojují přitom o druhou výhru v řadě. Naposledy totiž porazili Minnesotu Wild 3:0.

Za posledních 13 zápasů mají Kačeři ale pouze jednu výhru a bilanci 1-8-4. V tabulce Západní konference je v tuto chvíli najdeme na jedenácté pozici se ziskem 49 bodů.
NEW JERSEY DEVILS

Devils se v domácím utkání proti Ducks pokusí ukončit "sérii" dvou porážek. Za posledních sedm zápasů mají bilanci 2-5-0, přičemž se v tabulce Východní konference nacházejí na třináctém místě se ziskem 43 bodů.

V minulém utkání Ďáblové prohráli na ledě New Yorku Islanders 1:4. Jejich jediný gól přitom obstaral obránce Andy Greene.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Sobotní program v zámoří nabídne celkem jedenáct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy New Jersey Devils a Anaheim Ducks. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Prudential Center vhozeno už krátce po 19:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.