NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Detroit - 24. března 2019   03:05

Detroit
03:06' Glendening  (Athanasiou, Hirose) • 51:17' Mantha  (Athanasiou, Kronwall) • 60:19' Mantha  (D. Larkin)
Vegas
M. Subban (Lagacé) – Engelland (A), Schmidt (A), Theodore, McNabb, Holden, Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone, Stastny, Tuch – Zykov, Eakin, Carpenter – Reaves, Nosek, Carrier.
Sutherland, L'Ecuyer – Sericolo, Cameron
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 437 diváků
Detroit

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 4:6
Zápas je u konce, prodloužení bylo opravdu krátké. Po chybě domácích ve vlastním pásmu rozhodl Anthony Mantha a svou dnes druhou brankou tak zařídil pro Detroit prémiový bod. Hosté si odváží výhru 3:2.
60:19'
Detroit právě vstřelil branku!
Tak tohle bylo rychlé! Domácí Smith chyboval ve vlastním pásmu, jeho zadovku vystihl Larkin, ten pak sám nedokázal zakončit, ale posunul puk na volného ANTHONYHO MANTHU a ten pohotově trefil odkrytou část Subbanovy branky – 2:3! Asistence: Dylan Larkin.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 30:29
Vyhraná vhazování: 26:32
Hity: 38:23
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. I třetí třetina byla o hokeji ve vysokém tempu, rychlých přechodech do útoku, šancích, a k vidění byly i dva góly. Obrat ve skóre se domácím povedlo uskutečnit v 51. minutě, kdy v oslabení ujel Reilly Smith a zakončil povedeným blafákem, Jenže ještě v té samé přesilovce srovnal Anthony Mantha a jelikož byl posledním skórujícím, za stavu 2:2 následuje pětiminutové prodloužení.
60:00'
59:32'
Hraje se za brankou Detroitu, DeKeyser se jej snaží dostat do míst, odkud by hostům nehrozilo nebezpečí.
58:45'
Howard si teď nebyl zcela jistý zákrokem, od levého mantinelu to na něj zkusil mohutným nápřahem Karlsson.
58:14'
Neuspěl ani Smith, jeho střela přes obránce byla sražena mimo branku.
57:39'
Domácí v přečíslení, akci zakončil Stone střelou nad Howardovu branku.
56:44'
Detroit má v zakončení docela smůlu, Vanek totiž trefil Subbanovu tyč. Dnes už několikerý pokus, který skončil na brankové konstrukci.
56:08'
Stone byl blízko gólu, u tyčky chtěl zpracovat sražené nahození a zasunout za brankovou čáru, puk mu ale přeskočil hokejku.
55:32'
Nahozený puk od hostů skončil mimo led, vhazuje se ve středním pásmu.
54:40'
Puk je mimo ledovou plochu, domácí svůj mírný tlak nezužitkovali.
54:21'
Carpenter přiklepl na Tucha, jeho prudký švih zvládl Howard pokrýt.
53:41'
Chyba domácích v rozehrávce, o puk přišli ve vlastním pásmu, Detroit toho ale nevyužil a akce skončila u mantinelu za brankou.
52:43'
Detroit v přečíslení tři na dva, Bertuzziho nakonec před brankovištěm zablokoval Carrier.
51:50'
Pokračuje útočný hokej, o zakončení se teď snaží domácí hráči.
51:17'
Už je ale zase srovnáno a Detroit stihl využít svou přesilovku. Po buly v útočném pásmu předvedli hosté rychlou kombinaci a v pravém kruhu zcela volný ANTHONY MANTHA překonal přemisťujícího se Subbana. Asistence: Andreas Athanasiou, Niklas Kronwall.
50:12'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Gól v oslabení! REILLY SMITH vystihl rozehrávku hostů, dostal se do sóla a to zakončil perfektním bekhendovým blafákem. Puk pověsil do horního růžku Howardovy branky a je to 2:1. Bez asistence.
49:40'
Přesilovka tentokrát pro Detroit. Dvě minuty za hákování dostal Ryan Carpenter.
49:32'
Mantha se s pukem na holi tlačil od pravého mantinelu k Subbanovi, byl pak ale dobře zastaven a Subban si puk dokázal pokrýt.
48:45'
Je po přesilovce, Larkin je zpět ve hře.
48:04'
Smithova střela zápěstím skončila nad brankou, domácí ale i nadále tlačí a snaží se využít přesilovku.
47:37'
Po krátkém náporu domácí ztratili puk a Detroit vyhodil přes všechny čáry.
47:12'
Smith nabízel puk na teč, puk byl před Howardem sražen mimo jeho branku.
46:45'
Přesilová hra pro Vegas, Dylan Larkin se ve svém pásmu dopustil podrážení a už zamířil na trestnou lavici.
46:25'
Do další akce se cpal Karlsson, bleskově však u něj byl obránce a znemožnil mu zakončit.
45:55'
Tvrdá střela z pravého kruhu, Howard vyrazil před sebe. O zbytek se pak postarali jeho spoluhráči.
44:25'
Glendening si vyjel zpoza branky, poté ale předvedl pouze slabé zakončení, které nemohlo Subbana překvapit.
43:57'
Subban má za sebou další úspěšné zákroky, jeho spoluhráči už zahajují protiútok.
42:49'
Zakázané uvolnění hostů, po krátké pauze se bude vhazovat po Howardově levici.
42:13'
Nepřesná rozehra hostů, Holden za Subbanovou brankou rozjíždí protiakci Vegas.
41:35'
Nosek se bez úspěchu snažil natlačit se z levé strany do zakončení, skončil za brankou Detroitu.
40:55'
Domácí se do třetí třetiny pustili v pěkném tempu, snaží se o rychlý gól.

Trestné minuty: 2:4
Čtyřicet minut hry je za námi a stále sledujeme hokej ve velkém tempu a bez zbytečných prostojů. Snaha domácích o vyrovnání přinesla ovoce v 35. minutě, kdy stál Cody Eakin na správném místě před brankovištěm a povedlo se mu dorazit puk, který chviličku předtím vyrazil gólman Howard. Přesto mohli jít do šaten hosté s vedením, v zakončení však měli trochu smůly, když se jim podařilo trefit Subbanovu tyč. Výsledek po druhé třetině je tak 1:1, o náboj do třetí části je tak postaráno.
40:00'
39:54'
Domácí rozjeli ještě jednu akci a na konci byl Engelland, zakončující od modré čáry. Tvrdý pokus skončil mimo branku Detroitu.
39:14'
Subban zastavil za svou brankou protečovaný puk a ve spolupráci s Merrillem rozehrál.
38:41'
McNabbova dělovka od modré čáry nadělala Howardovi velké problémy, první zákrok nebyl zrovna nejjistější, přesto se mu pak povedlo puk přikrýt a přerušit hru.
38:09'
Oba vyloučení hráči se již vrátili na ledovou plochu, hraje se tak v pěti na obou stranách.
37:33'
Bertuzzi se dostával do útočného pásma, nechal však puk trochu za sebou a nemohl tak střílet. Přihrávka za sebe pak skončila u hráčů Vegas.
36:58'
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím lépe vyhovuje hostům, ti drží puk na hokejkách a snaží se o rozvinutí akce.
36:09'
No a je po přesilovce, neboť u mantinelu přehnal důraz Dylan Larkin a za strkanici s Eakinem dostal dvě minuty za hrubost
35:43'
Přesilovku si zahrají i hosté, dvě minuty za držení dostal Nick Holden.
34:43'
Hosté už sice byli v plném počtu, museli se ale i nadále bránit a Vegas se v tlaku konečně dočkalo gólu. Střelu od modré čáry tečoval Reaves, Howard tuto ránu pouze ztlumil, puk se odrazil k volnému CODY EAKINOVI, který pak neměl problém z bezprostřední blízkosti zamést dorážku za brankovou čáru. Asistence: Ryan Reaves, Nate Schmidt.
34:33'
A Bowey je již na ledě. Hosté jsou v plném počtu.
34:18'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, blíží se konec přesilovky.
33:27'
Z mezikruží neuspěl ani Marchessault, Howard se blýskl pohotovým zákrokem betonem.
33:06'
Neuspěl ani Stone, Howard jeho střelu od vrcholu pravého kruhu skryl v lapačce.
32:39'
Hned po buly pálil Marchessault, Howard zvládl vyrazit a puk skončil mimo ledovou plochu.
32:33'
Je tu vůbec první vyloučení utkání, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Madison Bowey a domácí tým si zahraje přesilovku.
32:05'
Středem to zkusil domácí Stone, jeho ránu ale srazil Hronek. Puk skončil v rohu kluziště.
31:51'
Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po Subbanově pravici.
31:34'
Středem si to do útočného pásma namířil Mantha, jeho švih však šel mimo Subbanovu branku.
30:43'
Larkin měl možná zakončovat, na pravé straně se mu otevíral prostor. Volil však bekhendovou přihrávku do druhé vlny a akci tím pokazil.
29:55'
Protečovaný puk skončil za brankou domácích, Detroit si jej dojel a je tu tak další z náporů hostů.
29:03'
Další vyhození hostujících hráčů, nyní ale puk nedoputoval až na zakázané uvolnění. Hosté mohou dostřídat.
28:53'
Glendening zablokoval střelu z levé strany, hosté poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
27:47'
Od levého mantinelu se do lepší pozice dostával domácí Karlsson a po bleskové otočce vyslal na Howarda nepříjemný bekhend. Brankář Detroitu vyrazil.
27:22'
Subban měl o mnoho těžší práci, míří na něj poměrně těžké střely, navíc se musí vypořádávat i s dorážkami z bezprostřední blízkosti.
26:57'
Howard holí posunul nahození z levé strany do volného prostoru, tohle nebylo něco, co by jej mělo ohrozit.
25:42'
Detroit i nadále působí aktivněji a nebezpečněji, domácí se převážně pouze brání.
24:23'
Subban má i trochu štěstí, nyní totiž hosté z brejku dvou na jednoho napálili jeho břevno. Autorem střely byl Athanasiou.
23:45'
Od modré nahazoval Bowey a Subban měl opět práci. Nepříjemný pokus zvládl vyrazit mimo své brankoviště.
23:04'
Už se zase hrálo u Subbana a ten měl štěstí, že Ehn po přihrávce zpoza branky mířil vedle.
22:28'
Dvě střela vyslal Zykov, nebezpečná byla hlavně ta první z mezikruží, tu mu Howard pohotovým zákrokem vyrazil před sebe.
21:55'
I úvod druhé třetiny se hraje v rychlém tempu, hra doslova poletuje ze strany na stranu.
20:28'
Manthovu střelu z pravé strany zvládl Subban vykopnout, dorážka ze strany hostů pak nepřišla.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, která přinesla chvílemi až zběsilý hokej nahoru a dolů a během toho jsme se dočkali několika střel a také jednoho gólu. Ten dali už ve čtvrté minutě hosté, zblízka se dokázal prosadit Luke Glendening. SNaha Vegas o srovnání zatím naráží na gólmana Howarda a jelikož Subban už další puk za svá záda nepustil, do kabin se odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:50'
Marchessault dostal puk od mantinelu, jeho spoluhráči ovšem poslední akci první třetiny střelou nezakončili.
18:39'
Reaves zpoza branky poslal puk na modrou, Merrill měl ale problémy se zpracováním a ke střele se nedostal.
17:50'
Vegas v kontru, Stone svůj prudký švih z pravé strany neusměrnil přesně, rána prolétla kolem Howardovy branky.
17:17'
Tuch nedokázal zpracovat a dostat puk z vlastního pásma, hosté situace ale nevyužili a nezakončili.
16:51'
Na druhé straně pálil z pravé strany Larkin a donutil Subbana k zákroku na svém brankovišti. Ten uspěl a přerušil hru.
15:27'
Theodore si zajel pro puk za vlastní branku a rozjel další útočný výpad. Ten ovšem skončil bez střeleckého vyjádření.
14:13'
Přes obránce pálil Stastny, jenže právě hráč Detroitu srazil puk do rohu a Howard tak zasahovat nemusel.
13:24'
To se však nepovedlo ani Carrierovi, ten byl dalším z domácích, co si najel před Howarda, jenže se mu nepovedlo přesně zakončit.
12:48'
Hra se nám teď trochu uklidnila, domácí však stále touží po srovnání.
11:16'
Vanek od pravého mantinelu hledal na zadní tyčce Nielsena, ten ovšem nezpracoval a puk pouze prolétl prostorem.
10:18'
Začal se hrát hokej bez obran, domácí teď nezvládli dotáhnout brejk tři na jednoho, hosté dokonce tři na jednoho a vzápětí čtyři na jednoho.
09:54'
Reaves v šanci na srovnání. Najel si před branku na přihrávku z levé strany, Howard se však stačil přemístit a střelu jakýmsi způsobem zastavit.
08:30'
Carpenter nahazoval z levého kruhu pro vhazování, Howard sice puk neudržel, Eakin jej však dorazit nedokázal.
07:31'
Hraje se v opravdu divokém tempu, po rychlém přechodu do útoku ze strany Vegas zakončoval z mezikruží Stone, Howard musel opět do práce.
07:09'
Za hosty teď pálil Mantha, puk prolétl vedle Subbanovy branky.
06:51'
Ten teď zasáhl i proti střele McNabba od modré čáry i dorážkách před svým brankovištěm, Detroit stále těsně vede.
05:37'
Domácí konečně trochu delší dobu v útočném pásmu, na Howarda to však zatím nestačí.
04:11'
Detroit je v úvodních minutách při chuti, opět je usazen v útočném pásmu a domácí se mají co ohánět.
03:06'
Hosté jdou do rychlého vedení. V útočném pásmu se puku zmocnil Hirose, okamžitě jej poslal před branku, kde sice Athanasiou nepřekonal Subbana, nicméně dojíždějící LUKE GLENDENING už zblízka zamířil přesně a dorazil. Asistence: Andreas Athanasiou, Taro Hirose.
02:48'
Chybná rozehrávka Vegas, puk skončil na zakázaném uvolnění, hra se tak vrací před Subbana.
01:59'
Teď už ale Subban musel zasahovat, poměrně prudký švih na něj vyslal Vanek.
01:13'
Nevyšlo to ani po Glendeningově průniku pravou stranou, přihrávka z rohu nenašla spoluhráče před brankou.
00:55'
Začalo se ve velkém tempu, oba týmy se už dostaly do útočného pásma, zatím tomu ale schází střelecké vyjádření.
00:01'

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Engelland (A), Schmidt (A), Theodore, McNabb, Merrill, Holden – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone, Stastny, Tuch – Nosek, Eakin, Carpenter – Reaves, Zykov, Carrier.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Hronek, DeKeyser, Bowey, Kronwall (A), Witkowski, Lashoff – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Glendening, Athanasiou, Hirose – Helm, Nielsen (A), Vanek – Puempel, Ehn, Kuffner.

Rozhodčí: Sutherland, L'Ecuyer – Sericolo, Cameron.
Oba týmy jsou již na ledě, zápas může začít.
Zápas v T-Mobile Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.