NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Columbus - 1. února 2020   19:10

Buffalo
Buffalo
16:08' Rodrigues (Dahlin) • 60:36' Eichel (S. Reinhart, Ristolainen)
Columbus

To už je ode mě pro dnešek vše, mockrát Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 17 650 diváků.
Dnešní defenzivní zápas nakonec dopadl lépe pro domácí Sabres, kteří drželi většinu času vedení, ale Columbusu se nakonec podařilo srovnat. Overtime však patřil jen a pouze domácím hokejistům, kteří hostům vůbec nepůjčili kotouč. Výhru pak zajistil individuální akcí Jack Eichel. Buffalo tak zlomili sérii tří proher, naopak Blue Jackets prohráli poprvé po šesti výhrách.
60:36'
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo nepůjčilo soupeři v prodloužení kotouč a ze svého prvního útoku si zajišťuje druhý bod! JACK EICHEL to vzal na sebe, od svého brankáře se dostal až do pravého kruhu pásma Blue Jackets, odkud překonal Matisse Kivleniekse střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Sam Reinhart, Rasmus Ristolainen.
60:17'
Úvodní vhazování prodloužení vyhráli Sabres, kteří vůbec nikam nespěchají a klidně vyčkávají ve své třetině.
60:01'
Šedesát minut herního času o vítězi nerozhodlo. Columbus v poslední třetině dokázal vyrovnat stav zápasu, takže o výherci dnešního duelu bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00'
59:38'
Buffalo ještě jde do posledního útoku, ale těžko se dostává před střední třetinu, takže už nestihne zakončit.
59:08'
Curtis Lazar dostal přihrávku před bránu, ale kotouč nechal za sebou, kvůli čemuž nedokázal zakončit.
58:38'
Prodloužení se velmi rychle blíží. Oba celky by ještě rády vyhrály v základní hrací době, ale nechtějí nic riskovat.
58:10'
Matiss Kivlenieks musí pořád zůstávat pozoru, střelu z úhlu udržel ve své výstroji.
57:46'
Hosté nepouštějí soupeře do zakončení, nyní navíc dostali kotouč do středního pásma.
57:18'
Sabres míří dopředu pomocí nahození. O kotouč se následně musí bojovat u mantinelu, vítězně to dopadlo pro Jacka Eichela.
56:45'
Blue Jackets sice byli vytlačeni z útočného pásma, ale kotouč udrželi na svých holích, takže vzápětí jdou opět dopředu.
56:05'
Po delší době je v útoku také Columbus. Tam vypálil Zach Werenski, Carter Hutton si s mirnými problémy poradil.
55:39'
Johan Larsson tečoval nahození Evana Rodriguese do protipohybu Matisse Kivleniekse, ale kotouč skončil jen na zadním hrazení.
55:23'
Domácí jsou v závěru třetí třetiny aktivnější. Každopádně hra se nyní hodně kouskuje.
54:51'
Hosté se ještě budou muset soustředit na defenzivu, protože se dopouštějí zakázaného uvolnění.
54:24'
Rasmus Ristolainen zastavil postup soupeřícího hráče tvrdým bodyčkem, díky čemuž získal pro své spoluhráče puk.
53:45'
Columbus následně uklidňuje hru, přece jen Sabres by se díky této šanci mohli dostat na koně.
53:12'
Domácí to luxusně vykombinovali, díky čemuž se do úniku dostal Jack Eichel, ale jeho střela ke vzdálenější tyčce se mezi tři tyče nevešla!
52:35'
Sabres jsou zpět u puku, přechod do útoku se jim povedl a Jeff Skinner rovnou vypálil. Matiss Kivlenieks však kryje.
52:03'
Hosté začínají další útok ze své třetiny, ale nemohou se dostat přes útočnou modrou čáru.
51:04'
Buffalo se rychle přesunulo do útoku, ale moc dlouho se tam neohřálo. Kotouč však pořád zůstává v jeho držení.
50:33'
Columbus vstupuje do poslední desetiminutovky základní hrací doby aktivněji, Carter Hutton má v poslední době práce nad hlavu.
50:13'
Carter Hutton pokryl soupeřící nahození dost nejistě. Puk se vzápětí odráží na ochranné sítě, což určitě více vyhovuje domácím hokejistům.
49:43'
Blue Jackets v útočné třetině nekombinují zrovna nejpřesněji, ale nakonec se tam přece jen vrátili ke kotouči.
49:08'
Hosté nemohli útočit, protože se nacházeli v avizovaném ofsajdu. Dopředu se tak opět hrnou Sabres.
48:45'
Matiss Kivlenieks se musel po delší době předvést, což zvládl do jedničku. Střelu schoval do své výstroje, takže se před ním bude vhazovat.
48:23'
Hra se pořád přelévá ze strany na stranu, ale oba celky se vepředu nemohou dostat k ničemu nebezpečnému.
47:50'
Michael Frolík získal puk pro svůj tým. Domácí se následně rychle přesunuli dopředu, kde zatím jen kombinují.
47:24'
Sabres si zkouší vrátit vedení, jenže kvůli nepřesné kombinaci se v útočném pásmu k ničemu nedostali.
46:55'
Hra se po vyrovnávací brance Columbusu poměrně uklidila, ani jeden tým teď totiž netlačí čas.
45:45'
Columbus právě vstřelil branku!
Blue Jackets přece jen srovnávají, ještě navíc mají dostatek času na obrat! Přihrávka Gustava Nyquista se se štěstím odrazila přímo na hůl OLIVERA BJORKSTRANDA, který z první poslal rychlou střelu pod horní tyč. Asistence: Gustav Nyquist, Pierre-Luc Dubois.
45:15'
Matiss Kivlenieks nerozehrál zrovna ideálně, protože nahrál protihráče, ale jeho spoluhráči toto zaváhání odčinili a rychle si přivlastnili kotouč.
44:37'
Buffalo nakonec oslabení zvládlo, i když mělo nemalé problémy. Každopádně tlak hostů se bude každou minut zvětšovat.
44:07'
Alexander Wennberg tentokrát mířil k levé tyči, ale Carter Hutton zkušeně zasáhl vyrážečkou. Soupeřící tlak však stále neukončuje.
43:59'
Střela Setha Jonese byla nepříjemně tečovaná, domácí gólman však pokračuje ve skvělém výkonu a kryje i tuto střelu.
43:19'
Nyní už se Sabres osvobozují, takže mohou měnit svou čtveřici na ledě. Vzápětí střídá také Columbus.
42:45'
Blue Jackets se okamžitě usazují v útočném pásmu, kde už stihli prověřit Cartera Huttona. Ten je stále stoprocentní.
42:31'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., držení).
41:48'
Marcus Johansson se obtočil kolem brány a zkoušel překvapit soupeřícího brankáře, ale to mu nedovolili bránící hráči.
41:19'
Jeden z hosté vypálil okamžitě po vyhraném vhazování. Carter Hutton se ani nestačil ohlédnout, ale naštěstí pro něj skončil puk nad bránou.
41:00'
Jack Eichel s rozehrávkou nikam nespěchá, přece jen Buffalo už pomalu hraje na čas.
40:27'
Jako první ve třetí třetině útočí domácí. Rasmus Ristolainen to už zkusil z hranice pravého kruhu, ale Matiss Kivlenieks dobře zasáhl.
40:01'
Druhé třetina nám regulérní branku nepřinesla. Columbus se sice prosadil, ale nedovoleným způsobem, takže Buffalo stále drží nejtěsnější vedení. Oba celky se pořád soustředí hlavně na defenzivu, takže se dá nakonec očekávat opravdu velmi těsný výsledek.
Další třetina začne přibližně v 20:56.
40:00'
39:48'
Na druhé straně nebezpečně vypálil Sam Reinhart, ale ten mířil těsně nad horní tyčku.
39:19'
Eric Robinson se uvolnil přes dva protihráče a vypálil, mířil pod beton Cartera Huttona, ale ten se překvapit nenechal.
38:46'
Hosté zahrozili díky dobrému napadání, ale domácí jim nakonec zakončení nedovolili. Následně se sami vydávají dopředu.
38:08'
Blue Jackets se stále pokouší o vyrovnání do druhé sirény, ale vepředu nyní jen lacině ztratili kotouč.
37:44'
Carter Hutton tedy stále drží čisté konto, které potvrzuje jistým zákrokem lapačkou. Následuje tak buly po jeho levici.
37:18'
Buffalo si uvědomilo, že jednobrankové vedení je dost nejisté. Vzápětí se tak dostal do velké šance Evan Rodrigues, ale ten tentokrát v přímém souboji s Matissem Kivlenieksem neuspěl!
37:00'
Gól neplatí! Carter Hutton vyrazil střelu do brusle Jacka Eichela, který kotouč zastavil přímo před Alexanderem Wennbergem. Ten však kotouč kopl do brány, takže branka není uznána!
37:00'
Branka se ještě bude přezkoumávat na videu, protože Alexander Wennberg skóroval bruslí! Otázkou tedy zůstává, jestli to bylo úmyslně či neúmyslně.
36:55'
Hosté drží kotouč za svou klecí a nikam nespěchají. Oba celky tak v klidu střídají.
36:27'
Evan Rodrigues dostával přihrávku do jízdy, ale u kotouče byl nakonec první bránící hráč, který zvládl úspěšně a rychle rozehrát.
35:53'
Michael Frolík už se napřahoval k zakončení, ale kotouč mu sjel z čepele, takže nakonec jen promáchl.
35:27'
Buffalo s nemalými problémy dostalo kotouč ze svého pásma, Columbus se však do útoku velmi rychle vrací.
34:58'
Blue Jackets se při bránění pomohli dalším hraničním zákrokem, ale opět se nic nepíská. Následný protiútok musí zastavovat Carter Hutton.
34:04'
Hraje se poměrně v rychlém tempu, hra se pořád přelévá ze strany na stanu. Ani jeden tým se už dlouho nedostal k ničemu nebezpečnějšímu.
33:28'
Hosté se opět nedostali do útočné třetiny, což ale neplatí o Buffalu, které ale tentokrát vepředu nezakončilo.
32:47'
Columbus to opět ustál, následně uklidňuje hru za svou brankou, stále nemusí moc spěchat.
32:11'
Zemgus Girgensons je první u nahozené kotouče, díky čemuž se domácí mohou usadit v útočné třetině.
31:38'
Carter Hutton víceméně bez problémů kryje střelu ihned po vhazování, následuje tak další televizní pauza.
31:20'
Matiss Kivlenieks už ležel, ale i přesto dokázal zastavit dorážku. Jeho spoluhráči pak vyhodili puk z pásma.
30:55'
O kotouč se pořád svádí tvrdé boje u mantinelu. Většinou do dopadne lépe pro domácí, kteří díky tomu mohou jít opět dopředu.
30:07'
Při napadání skončili dva domácí hráči na ledě, ale rozhodčí nepustí Sabres do první přesilovky.
29:29'
Zápas se už začíná přiostřovat, dva hráči se vzájemně poslali k zemi, takže se vylučovat nebude.
28:45'
Blue Jackets se raději osvobozují pomocí nahození, Sabres se tak rychle tlačí zpět do útoku.
28:13'
V pásmu Columbusu se bojuje o kus gumy. Nakonec to lépe dopadlo pro domácí, kteří už krouží v útočném pásmu.
27:47'
Sam Reinhart bojuje o nahozené kotouč. Nakonec ho společně s Jimmym Veseyem dostal před bránu, ale tam v pohodě zasáhl Matiss Kivlenieks.
27:15'
Nahození Jeffa Skinnera je sraženo do ochranné sítě, po komerční přestávce se tak bude vhazovat před Matissem Kivlenieksem.
26:47'
Columbus mířil dopředu pomocí nahození. Už to vypadalo, že Buffalo v klidu rozehraje, ale to se nakonec nepovedlo, takže hosté opravdu útočí.
25:48'
Colin Miller vypálil od modré čáry, ale neuspěl. Následně se kvůli němu přerušuje hra, protože přihrál rukou.
25:00'
Matiss Kivlenieks nyní podržel svůj tým, protože pokryl střelu od modré čáry i následné dorážky.
24:41'
Je tu snad první zakázané uvolnění v zápase, toho se dopouštějí hosté, takže se bude vhazovat před lotyšským gólmanem.
24:18'
Tečované zakončení od modré čáry šlo do protipohybu Cartera Huttona, ale ten si dokázal poradit i tak.
23:52'
Sabres jsou po dlouhé době v útoku, tam přišla rána od modré čáry, ale Matiss Kivlenieks bez problémů zasáhl, protože měl dobrý výhled.
23:13'
Buffalo nemůže dostat puk ze svého pásma, Columbus tak soupeře pořádně tlačí.
22:46'
Riley Nash to zkusil ihned po přechodu modré čáry, jeho rána měla slušné parametry, ale skončil jen v rukavici Cartera Huttona.
22:13'
Jeff Skinner si jednoruč nedokázal zpracovat kotouč, ale ten je díky nepřesnému nahození hostů rychle zpět u domácích.
21:43'
Columbus se rychle přesunul dopředu, kde také vypálil, ale trefil se jen boční sítě. Následně něco zkouší vymyslet pomocí napadání.
21:07'
Matiss Kivlenieks raději přerušuje hru, takže poprvé ve druhém dějství se před ním bude vhazovat.
20:53'
Sam Reinhart přihrával před odkrytou klec, ale Jeff Skinner byl zaneprázdněn soubojem s protihráčem, takže nedokázal zakončit.
20:23'
V druhé periodě je zatím aktivnější Buffalo, ale to se tentokrát v útočné třetině moc dlouho neohřálo.
20:01'
První třetina nám nabídla vyrovnanou podívanou, které rozhodovaly hlavně detaily. Zatím tyto detaily zvládá hlavně Buffalo, které drží těsný jednobrankový náskok, a to když se prosadil Evan Rodrigues. Domácím to ale výhru rozhodně nezajistí, takže nás čeká ještě atraktivní podívaná.
Další třetina začne přibližně v 19:58.
20:00'
19:35'
Hosté se drží v útočném pásmu, ale ke střele se nejspíše nedostanou. Soupeř jim totiž nedává vůbec žádný prostor.
19:13'
Carter Hutton nehodlá nic riskovat, raději přerušuje hru, takže se před ním ještě bude vhazovat.
18:43'
Rasmus Dahlin to zkusil z první, ale z nemalého úhlu se trefil jen na zadní mantinel. Blue Jackets následně jdou okamžitě dopředu.
18:04'
Sabres se po úspěšné obraně ještě natlačili do útoku, kde to zkusil Michael Frolík, ale soupeřícího gólmana výrazně neohrozil.
17:25'
Columbus chce ještě v první periodě vyrovnat, ale to výborným zákrokem nedovolil Carter Hutton.
16:08'
Buffalo se dostává do vedení! Rasmus Dahlin na sebe chytře natáhl dva protihráče. Mezitím se v mezikruží uvolnil EVAN RODRIGUES, který od něj dostal přihrávku. Domácí útočník neváhal, vypálil, a trefil se přesně mezi betony Matisse Kivleniekse. Asistence: Rasmus Dahlin.
15:28'
Po střele Setha Jonese nastal před domácí brankou zmatek. Carter Hutton ho nakonec vyřešil, kotouč schoval do své výstroje.
15:03'
Columbus se nakonec díky dobrému napadání usadil v útočném pásmu. Tam to ale vůbec nemá lehké.
14:28'
Blue Jackets potřebují vystřídat, soupeři tak odevzdali kotouč. Ten začne další ofenzivu zpoza své branky.
13:45'
Nyní už ale nebezpečně vypálil Jean-Sébastien Dea, Matiss Kivlenieks však drží čisté konto a připisuje si dobrý zákrok betonem.
13:24'
Za Buffalo se po dlouhé době zkoušel prosadit Jack Eichel, ale ten se zase trefil jen do prvního protihráče před sebou.
12:46'
Je to tak. Sabres už jsou v plném počtu, ale stále budou muset zůstat pozorní, protože se vhazuje před jejich gólmanem.
12:24'
Buffalo se poprvé osvobozuje, kotouč posílá až za branku hostů, takže první oslabení v zápase nejspíš zvládne.
11:43'
Nyní vystřelil také Seth Jones, ale domácí gólman měl dobrý výhled, takže pohotově zasáhl svým pravým betonem.
11:16'
Carter Hutton potvrzuje dobré reflexy a schovává kotouč pod svou rukavici. Následuje tak vhazování před ním.
11:00'
Jako první v přesilové hře vypálil Oliver Bjorkstrand, ten mířil k pravé tyči, ale nakonec se tam těsně netrefil.
10:44'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Michael Frolík – 2 min., podrážení).
10:04'
Vladislav Gavrikov ukořistil puk, díky čemuž byl sám před Carterem Huttonem. Místo zakončení ale přihrával, což se nevyplatilo, protože jeho spoluhráč přihrávku nečekal!
09:43'
Hostům se tentokrát povedl přechod do útočného pásma, ale opět to vedlo jen k zblokovanému zakončení. Oba celky zatím brání bezchybně.
09:07'
Blue Jackets následně uklidňují hru ve svém pásmu, a čekají na vystřídání.
08:42'
Zemgus Girgensons se dobře uvolnil v levém kruhu, ale k zakončení se nakonec nedostal, protože mu soupeř vypíchl kotouč.
08:13'
Sabres opět dobře rozehrávali, ale v útočné třetině si nedokázal přihrát, takže se hosté raději rychle osvobodili.
07:39'
Columbus také zkouší zahrozit z následného protiútoku, ale za soupeřící klecí musí bojovat o kotouč.
07:09'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, které po přihrávce Jacka Eichela zakončil Jimmy Vesey, ale ten mířil jen těsně vedle brány!
06:30'
Hosté sice vyhráli buly před Carterem Huttonem, ale následná rána byla hodně slabá, protože ji zachytil bránící hráč.
06:03'
Riley Nash dobře vybojoval puk po nahození, ale vzápětí ho ztratil. Buffalo však stále nemůže úspěšně rozehrát.
05:20'
Nakonec vypálil Rasmus Ristolainen, ale ten mířil jen na zadní hrazení, od kterého se kotouč odráží ven z pásma.
05:05'
Sabres se drží v útočném pásmu, tam kombinují hlavně kolem mantinelů, takže se ještě nedostali do zakončení.
04:23'
Cam Atkinson vyslal před bránu nebezpečnou přihrávku. Po chvíli nakonec přišla střela, ale ta byla zablokována bránícími hráči.
04:07'
Jako první prověřil Matisse Kivleniekse Michael Frolík, který však mířil přímo do jeho lapačky, takže se bude vhazovat před brankou Columbusu.
03:30'
Blues Jackets se delší chvíli ohřáli v útočném pásmu, ale k ničemu nebezpečnému to nevedlo. Ani následný protiútok Buffala nebyl moc nebezpečný.
02:20'
Domácí nahození končí mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
01:53'
Střela od modré čáry také nedorazila až k Matissu Kivlenieksovi, který tak stále nemusel zasahovat.
01:19'
Hosté se stále pokouší o úspěšnou rozehrávku, což jim moc nejde, protože Sabres dobře střeží střední pásmo.
00:38'
Na druhé straně střílel Jack Eichel, ale ten se trefil jen do prvního bránícího hráče v cestě. Columbus následně uklidňuje hru.
00:19'
Nick Foligno zakončil první útok svého celku, ale od levého hrazení poslal kotouč jen na to pravé.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Hutton (Johansson) – Dahlin, C. Miller, Pilut, Ristolainen, McCabe, Jokiharju (A) – Vesey, Eichel (C), S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson (A), Frolík – Girgensons, Jo. Larsson, Sheary – Rodrigues, Lazar, Dea.

Columbus Blue Jackets: Kivlenieks (Merzlikins) – Werenski, S. Jones (A), Gavrikov, D. Savard, Nutivaara, Harrington – N. Foligno (C), Dubois, Bjorkstrand – Nyquist, Wennberg, Atkinson – Gerbe, Jenner (A), Bemström – Lilja, Riley Nash, Robinson.

Rozhodčí: MacDougall, Rooney – Berg, Cherrey.
Michael Frolík (BUF)
Columbus Blue Jackets
Columbus je na tom zcela odlišně. V poslední době se mu nesmírně daří, protože vyhrál již šest duelů v řadě, třikrát dokonce nedostal jedinou branku. Blue Jackets tak tato šňůra vymrštila až na šesté místo Východní konference, přičemž na první Washington už ztrácí jen jedenáct bodů. Pokud se bude Columbusu i nadále dařit, tak rozhodně může myslet na lepší pozice. Uvidíme, jestli dnes zapíše sedmou výhru za sebou.

Buffalo Sabres
Buffalo se v poslední době vzdaluje od příček zaručující play off, protože ve Východní konferenci mu už patří dvanáctá příčka. Určitě za to může i aktuální forma Sabres, kteří sice nedávno dokázali vyhrát třikrát v řadě, ale nyní drží šňůru třech porážek za sebou. Buffalo by tak tuto šňůru dnes moc rádo zlomilo, navíc jestli chtějí zaútočit na play off, tak potřebují každý bodík.

Buffalo vs. Montreal – 1:3
Buffalo vs. Ottawa – 2:5
Nashville vs. Buffalo – 2:1

Jack Eichel 64 bodů (30+34)
Sam Reinhart 42 bodů (18+24)
Victor Olofsson 35 bodů (16+19)
Zdravím všechny fandy zámořské NHL! Spolu se mnou dnes budete moci sledovat jeden z nejdřívějších nočních duelů, kde na sebe narazí Buffalo a Columbus. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.