NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Toronto - 11. listopadu 2019   01:00

Chicago
Chicago
05:18' P. Kane (DeBrincat, D. Strome) • 12:00' Dach (A. Shaw, de Haan) • 12:10' P. Kane (DeBrincat, D. Strome) • 17:28' J. Toews (DeBrincat, P. Kane) • 56:26' Saad (J. Toews, Caggiula)
5:4
(4:1, 0:0, 1:3)
Toronto
Toronto
16:29' W. Nylander  (Matthews) • 42:27' W. Nylander  (Matthews) • 52:41' Tavares  (A. Johnsson, Matthews) • 59:18' A. Johnsson  (Tavares, Matthews)

3. William Nylander (TOR) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 34-57; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 52%-48%; Hity: 25-18; Přesilové hry: 1/5-2/5; Trestné minuty: 14-12.
Patrick Kane sice hattrick nedovršil, během úvodní třetiny ale vstřelil dva góly, které prakticky rozhodly o osudu zápasu. Úvodní část utkání přinesla pět gólů, z nichž čtyři vstřelili Blackhawks. Chicago předvedlo velice slušný výkon, který v bráně podpořil Robin Lehner a v útoku třemi asistencemi Alex DeBrincat. Dvě branky vstřelil i William Nylander, zatímco Auston Matthews se podílel asistencí na všech čtyřech gólech Toronta, hostům se ale nakonec vyrovnat nepodařilo. Konečné skóre. Chicago Blackhawks 5 Toronto Maple Leafs 4.
59:50'
Auston Matthews vystřelil na vrcholu mezikruží a Robin Lehner jeho pokus hrudí vyrazil mimo.
59:18'
Toronto právě vstřelilo branku!
ANDREAS JOHNSSON využil nádherné zpětné přihrávky a bez přípravy z levého kruhu zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Naděje Leafs ještě žije. Asistence: John Tavares a Auston Matthews.
59:07'
Andreas Johnsson vypálil v levém kruhu pro vhazování a Robin Lehner kotouč vyrazil do ochranné sítě.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:23'
Zach Smith dostal dvě minuty za hákování a Maple Leafs mají obrovskou šanci snížit na rozdíl gólu.
56:26'
Chicago právě vstřelilo branku!
BRANDON SAAD si najel před bránu na přihrávku Jonathana Toewse z levého křídla a puk se od jeho levé brusle odrazil k pravé tyči poté, co hráči Maple Leafs neskórovali do prázdné brány! Asistence: Jonathan Toews a Drake Caggiula.
56:04'
Blackhawks se ocitli pod velkým tlakem a raději vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
55:56'
Maple Leafs se dostali v blízkosti levé tyče k bekhendové střele, která skončila v náručí Robina Lehnera.
55:09'
Ilja Michejev na pravém křídle vystřelil od hrazení a puk skončil v lapačce Robina Lehnera. Komerční přestávka.
54:41'
Robin Lehner vyrazil střelu Maple Leafs z levého kruhu pouze přes sebe a měl kliku, že se nedostali k dorážce.
53:20'
Maple Leafs na pravém křídle vypálili od modré čáry a Robin Lehner puk vyrazil, přestože toho moc neviděl.
52:41'
Robin Lehner nedokázal udržet střelu Austona Matthewse z vrcholu mezikruží a JOHN TAVARES u pravé tyče dotlačil puk do sítě! Leafs bleskově využili přesilovou hru a je to o gól! Asistence: Andreas Johnsson a Auston Matthews. (4:3)
52:37'
Erik Gustafsson fauloval v blízkosti brány svého týmu a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
51:44'
Brandon Saad v pravém kruhu pro vhazování předvedl nádherný oblouk, kterým se zbavil protihráče, a poté mohl skórovat na vzdálenější levé tyči, jenže Michael Hutchinson mu puk do sítě pravým betonem zasunout neumožnil!
51:23'
Maple Leafs se ihned po vhazování podél střídaček rozehrát nepodařilo a pískalo se zakázané uvolnění.
51:16'
Cody Ceci vypálil z prostoru pravého kruhu a jeho rána skončila v náručí Robina Lehnera. Komerční přestávka.
50:49'
Blackhawks se na levém křídle prosadit nedokázali a Auston Matthews okamžitě vyrazil do protiútoku.
49:25'
Jake Muzzin odpověděl střelou z levého křídla, jeho pokus od modré čáry ale na bránu Blackhawks neprošel.
48:48'
Drake Caggiula vystřelil po zpětné přihrávce Andrewa Shawa a jeho střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování minula vzdálenější levý horní roh brány Leafs.
48:17'
Jake Muzzin zablokoval střelu Brandona Saada z vrcholu pravého kruhu a následuje krátká komerční přestávka.
47:18'
Robin Lehner šel rychle do kolen, aby nebezpečnou střelu Maple Leafs vyrazil betony do bezpečí.
47:08'
Auston Matthews se také vrátil zpět na ledovou plochu a Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho střela ale minula vzdálenější pravou tyč brány.
46:35'
Alex DeBrincat vypálil na vrcholu levého kruhu a Michael Hutchinson jeho ránu bez přípravy sevřel mezi pravou rukou a tělem. Další solidní zákrok brankáře Leafs.
45:55'
Alex Nylander je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra domácích hráčů Blackhakws.
45:25'
Maple Leafs se dostali ke střele v prostoru mezikruží a Robin Lehner jejich ránu vyrazil levým betonem.
45:04'
Auston Matthews byl vyloučen také za vysokou hůl a jednapadesát sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.
44:36'
Morgan Rielly se z levého křídla nádherně natlačil před bránu, bekhendem ale našel pouze náruč připraveného brankáře Robina Lehnera.
44:21'
Michael Hutchinson vyrazil střelu Zacka Smithe z levého kruhu pouze před sebe a David Kämpf se dostal k dorážce, po které už brankář hostí hru přerušil, když kotouč zmrazil pod svou lapačkou!
43:55'
Alex Nylander fauloval u hrazení Johna Tavarese a byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
43:42'
Jonathan Toews z levého křídla centroval před bránu a Maple Leafs kotouč přizvedli mimo ledovou plochu.
42:27'
WILLIAM NYLANDER v blízkosti levé tyče rychle zamíchal s pukem a nad pravým ramenem Robina Lehnera vymetl bližší horní roh! Útočník hostí vstřelil druhý gól. Asistence: Auston Matthews.
41:43'
Zack Smith na pravém křídle dobruslil nahozený puk a před bránou číhal Dominik Kubalík, jenže první jmenovaný muž se k přihrávce na českého útočníka nedostal.
41:36'
Trevor Moore na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk skončil v náručí brankáře Robina Lehnera.
40:26'
Auston Matthews vystřelil na bodu levého kruhu a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horní rohu brány, Robin Lehner ale předvedl krásný semafor a navíc dokázal rychle rozehrát.
40:01'
Maple Leafs jsou střelecky mírně aktivnější, jenže na začátku třetí třetiny prohrávají o tři branky.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-31; Zablokované střely: 9-10; Vhazování: 54%-46%; Hity: 19-13; Přesilové hry: 1/4-0/2; Tr. minuty: 8-10.
Třetí třetina začne přibližně v 3:04.
Robin Lehner a Michael Hutchinson v prostřední části utkání předvedli několik skvělých zákroků a po divoké první třetině jsme se žádného gólu nedočkali. Patrick Kane mohl zkompletovat hattrick, jenže ani jednu ze dvou slibných šancí nevyužil. Skóre po druhé třetině duelu. Chicago Blackhawks 4 Toronto Maple Leafs 1.
40:00'
39:17'
Patrick Kane nyní mohl skórovat po nádherné přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči brány, Michael Hutchinson ho ale vychytal!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:38'
Zack Smith mohl skórovat v oslabení, jenže se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru.
38:05'
Auston Matthews na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a brankář Chicaga puk vyrazil za bránu.
37:52'
Maple Leafs vystřelili z prostoru levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner puk na přední tyči vyrazil.
37:44'
Jonathan Toews mohl vystřelit během oslabení, jenže na levém křídle ztratil kontrolu nad pukem.
37:18'
Maple Leafs se dostali v mezikruží ke střele, která skončila pouze na hrudi Robina Lehnera.
37:05'
Dylan Strome zbytečně fauloval na útočné modré čáře a za drobné seknutí přes ruce byl vzápětí vyloučen.
36:47'
Blackhawks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
36:23'
Jake Muzzin rychle vystřelil z prostoru pravého kruhu a Robin Lehner puk na přední tyči vyrazil mimo.
36:02'
A další zákrok Robina Lehnera, který zmrazil nebezpečné nahození Maple Leafs pod lapačkou.
35:44'
Cody Ceci vypálil na vrcholu mezikruží a Robin Lehner jeho ránu vyrazil pravým betonem mimo.
35:09'
Cody Ceci se vrátil zpět na led a Michael Hutchinson vyrazil puk do ochranné sítě. Komerční přestávka.
34:52'
Další zákrok brankáře Toronta, který zasáhl proti střele domácího týmu z levé strany vyrážečkou.
34:12'
Michael Hutchinson včas sevřel betony, aby vyrazil ránu Chicaga od modré čáry, a dorážka Jonathana Toewse byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.
33:18'
Andrew Shaw vypálil v pravém kruhu pro vhazování a jeho rána minula bližší pravý horní roh brány.
33:08'
Cody Ceci dostal dvě minuty za hákování a Chicago si zahraje čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase.
32:25'
Adam Boqvist vystřelil z prostoru levého kruhu pro vhazování a po zákroku Michaela Hutchinsona, který puk podržel v lapačce, následuje komerční přestávka.
31:22'
Alex DeBrincat nyní vypálil v pravém kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem mířila bez přípravy ke vzdálenější levé tyči brány, Michael Hutchinson ale puk vykopl pravým betonem!
30:58'
Robin Lehner zastavil střelu Johna Tavarese z bodu levého kruhu a navíc dokázal rychle rozehrát.
30:39'
Blackhawks mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, Michael Hutchinson ale dokázal jejich pokus vyrazit.
30:01'
Vyloučený Morgan Rielly je zpět na ledové ploše a Chicago vede v polovině utkání stále 4:1.
29:16'
Patrick Kane se pokusil zkompletovat hattrick, jeho střela z levého kruhu ale skončila v lapačce Michaela Hutchinsona.
28:01'
Blackhawks z blízkosti těsně minuli levou tyč a Morgan Rielly byl vzápětí vyloučen na dvě minuty za hákování.
27:39'
Kasperi Kapanen vystřelil na vrcholu levého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Robin Lehner ale puk vykopl špičkou pravého betonu.
26:52'
Vzápětí na vrcholu levého kruhu vypálil Jake Muzzin a Robin Lehner měl co dělat, aby kotouč zachytil. Puk ležel za jeho zády, jeden ze spoluhráčů ho ale zametl pod něj.
26:38'
John Tavares vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner bez problému podržel puk v náručí.
26:17'
Parádní průnik na pravém křídle nyní předvedl Auston Matthews a z blízkosti se snažil bekhendem zamířit ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ale zasáhl pravým betonem a po přerušení probíhá komerční přestávka.
25:38'
Maple Leafs se dostali na levém křídle k nahození, se kterým si brankář Robin Lehner snadno poradil.
25:12'
Dylan Strome na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho bekhendová střela byla zablokována.
24:36'
Michael Hutchinson zasáhl proti ráně Brenta Seabrooka a Maple Leafs dostali puk do neutrální zóny.
24:02'
Robin Lehner vyjel z brány, aby hrál puk, jenže rozhodčí po odpískání postavení mimo hru přerušili hru.
23:29'
William Nylander nabral velkou rychlost a mohl skórovat u pravé tyče, Robin Lehner ho ale vychytal.
21:51'
Alex DeBrincat si najel před bránu na parádní přihrávku Patricka Kanea z pravé strany a těsně minul levou tyč.
21:08'
Maple Leafs operovali s pukem na levém křídle, u hrazení se ale do zakončení dostat nedokázali.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-15; Zablokované střely: 2-7; Vhazování: 67%-33%; Hity: 12-6; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 6-6.
Druhá třetina začne přibližně v 2:12.
Patrick Kane otevřel skóre dnešního zápasu a po 10 sekundách navázal na gól Kirbyho Dacha. Blackhawks vedli rychle o tři branky a za hosty poté snížil William Nylander, jenže domácí Chicago si přichystalo rychlou odpověď, když v přesilové hře skóroval po nádherné kombinaci Jonathan Toews. Skóre po první třetině utkání. Chicago Blackhawks 4 Toronto Maple Leafs 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části zbývá odehrát 1 minuta.
18:38'
Začala zkrácená přesilová hra Blackhawks a Dylan Strome mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Justin Holl jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.
17:49'
Chicago mohlo skórovat po střele z levého kruhu, Michael Hutchinson ale kotouč podržel v náručí.
17:28'
JONATHAN TOEWS si najel u pravé tyče brány na nádhernou přihrávku napříč útočným pásmem a parádní střelou z úhlu vymetl vzdálenější levý horní roh! Chicago bleskově využilo přesilovou hru a po nádherné kombinaci vede opět o tři góly. Asistence: Alex DeBrincat a Patrick Kane.
17:17'
Jake Muzzin dostal dvě minuty za podrážení a Blackhawks si nyní zahrají přesilovou hru 4 na 3.
16:51'
Robin Lehner vyrazil ránu Maple Leafs z levého křídla vyrážečkou a kotouč skončil v ochranné síti.
16:29'
Auston Matthews na levém křídle vyhrál buly a WILLIAM NYLANDER si sjel před bránu, aby mezi betony Robina Lehnera zamířil ke vzdálenější levé tyči – 3:1! Asistence: Auston Matthews.
16:26'
Dylan Strome fauloval v rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za sekání. Bude se hrát 4 na 4.
16:16'
Justin Holl dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Hawks si zahrají v závěru třetiny přesilovou hru.
16:16'
Kirby Dach se z blízkosti neprosadil a po zákroku Michaela Hutchinsona byla hra přerušena, protože na pravém křídle zůstal ležet na hrací ploše Drake Caggiula.
15:30'
Cody Ceci vypálil na vrcholu pravého kruhu a Robin Lehner jeho ránu skvěle vyrazil pravým betonem.
15:07'
Auston Matthews se v blízkosti pravé tyče neprosadil, stejně jako jeden z jeho spoluhráčů střelou z levého kruhu, která skončila v náručí Robina Lehnera.
14:38'
Robin Lehner vyrazil střelu Maple Leafs do ochranné sítě a vypadá to, že zamkl bránu na sto západů.
14:14'
Nahození Maple Leafs bylo sraženo mimo ledovou plochu a po přerušení následuje komerční přestávka.
13:52'
Dobrý tlak Maple Leafs na levém křídle vyvrcholil další střelou, kterou Robin Lehner vyrazil do rohu kluziště.
13:26'
John Tavares vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner puk na přední tyči vyrazil.
13:12'
Robin Lehner si bez problému poradil s táhlou střelou Maple Leafs a podržel kotouč ve své lapačce.
12:10'
PATRICK KANE se dostal v levém kruhu ke střele, kterou dobře zablokoval Travis Dermott, a tak to hvězdný útočník zkusil znovu a bekhendovou střelou z mezikruží vymetl pravý horní roh sítě! Hawks vstřelili dva góly v rozpětí 10 sekund – 3:0! Asistence: Alex DeBrincat a Dylan Strome.
12:00'
KIRBY DACH si najel v pravém kruhu pro buly na odražený kotouč po střele Andrewa Shawa z levého křídla a nekompromisně ho napálil do sítě! Asistence: Andrew Shaw a Calvin de Haan.
11:32'
Blackhawks se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává další komerční přestávka.
09:58'
Ilja Michejev vystřelil na bodu pravého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Robin Lehner předvedl fantastický postřeh a pravým betonem puk vykopl.
08:12'
Dominik Kubalík vypálil na vrcholu pravého kruhu s příklepem a Michael Hutchinson jeho ránu podržel.
07:43'
Michael Hutchinson vyrazil ránu Chicaga od modré čáry a u pravé tyče se dostal k dorážce Dominik Kubalík, který střelou bez přípravy orazítkoval vzdálenější levou tyč brány hostí!
07:18'
Maple Leafs se ocitli pod sprchou střel a raději puk podél střídaček vyhodili na zakázané uvolnění.
06:15'
Auston Matthews vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner puk vkleče úspěšně vyrazil.
06:09'
Justin Holl na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Robin Lehner puk zastavil v lapačce. Komerční přestávka.
06:02'
Jason Spezza se pokusil vyrovnat střelou z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.
05:18'
PATRICK KANE nahodil puk z pravého kruhu pro vhazování mezi dvěma protihráči před bránu a Michael Hutchinson si ho srazil pravým betonem mezi nohama do sítě! Blackhawks udeřili a vedou 1:0. Asistence: Alex DeBrincat a Dylan Strome.
04:30'
David Kämpf byl na levém křídle natlačen na hrazení Austonem Matthewsem a ke střele se nedostal.
03:56'
Maple Leafs po kostrbaté rozehrávce vystřelili na vrcholu levého kruhu a jejich střela těsně minula přední tyč.
02:32'
Vyloučený Jonathan Toews se vrátil společně s Dylanem Stromem zpět na led a domácí hrají v pěti.
02:28'
Jason Spezza z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde ho sebrali Blackhawks a úspěšně vyhodili.
00:32'
Dvě minuty za hrubost dostal také hostující útočník Jake Muzzin. Hrát by se tedy mělo ve hře 4 na 4.
00:32'
Jonathan Toews poté dostal dvě plus dvě minuty za hrubost a Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru. Polovinu z trestu kapitána odpyká Dylan Strome.
00:32'
Jake Muzzin za vlastní bránou sestřelil Duncana Keitha, kterého se okamžitě vydal pomstít Jonathan Toews.
00:24'
William Nylander vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho úvodní střela byla zablokována.
00:01'
Utkání v United Center bylo zahájeno a Blackhawks se budou snažit vyhrát třetí střetnutí za sebou.
00:01'

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), E. Gustafsson, de Haan, Seabrook (A), Määttä, Boqvist – Saad, J. Toews (C), A. Nylander – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Z. Smith, Kämpf, D. Kubalík – Caggiula, Dach, A. Shaw. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Dermott, Holl – Moore, Tavares (C), Kapanen – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Spezza – Timashov, N. Shore, F. Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Steve Kozari. Čároví: Kyle Flemington, Ryan Galloway.

David Kämpf (CHI) 16 zápasů, 3+2, +/- -2
Dominik Kubalík (CHI) 15 zápasů, 4+3, +/- 0
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v loňské sezóně NHL potkaly dvakrát a vítězství si rozdělily, když oba shodně dokázaly vyhrát venku. Úvodní střetnutí v Chicagu vyhrálo Toronto, zatímco druhé na kanadské půdě naopak Blackhawks.
Toronto Maple Leafs

Toronto v posledním domácím zápase nestačilo na Philadelphii a jeho série tří vítězství v řadě skončila. O osudu utkání proti Flyers rozhodly samostatné nájezdy, v kterých se prosadili Claude Giroux a Sean Couturier, zatímco za Maple Leafs jen útočník William Nylander.
Chicago Blackhawks

Chicagu patří v Centrální divizi šesté místo a v pondělí se bude snažit odčinit porážku s Pittsburghem, jemuž podlehlo po nájezdech 3:2. O góly Hawks se postarali Dominik Kubalík s Patrickem Kanem, když se v průběhu druhé třetiny prosadili v rozpětí pouhých 98 sekund.
Chicago vyzve na začátku nového týdne NHL Toronto, proti kterému bude mít výhodu domácího prostředí United Center a před svými fanoušky bude usilovat o třetí domácí výhru v řadě. Leafs se venku nedaří, když z posledních čtyř venkovních utkání vyhráli jen jednou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.