NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Edmonton - 23. října 2019   02:00

Minnesota
Minnesota
11:33' E. Staal (Greenway, Zuccarello) • 12:48' E. Staal (Soucy, Greenway) • 16:46' Hunt (Dumba, E. Staal)
3:0
(3:0, 0:0, 0:0)
Edmonton
Edmonton
Minnesota
Dubnyk (22. Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Parise (A), M. Koivu (C), Zucker – Zuccarello, E. Staal, Greenway – Mayhew, Kunin, Donato – Hartman, Dumont, M. Foligno.
Chris Rooney, Peter MacDougall – Kyle Flemington, Ryan Galloway
Xcel Energy Center, St. Paul
Edmonton

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Tomáš Jurčo (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:41
Tři hvězdy utkání:
1. Eric Staal (MNS) 2+1
2. Mats Zuccarello (MNS) 0+1
3. Alex Stalock (MNS) 16 zák., 0 gólů, 100%
Je konec. Minnesota dnes zvítězila nad Edmontonem 3:0. Vše podstatné se odehrálo pouze v první třetině. Ve 12. minutě Eric Staal otevřel brankový účet a poslal tak domácí do vedení. O minutu později navíc Eric Staal přidal druhou branku. V 17. minutě využil Brad Hunt přesilovou hru už po šesti vteřinách a Wilds tak vedli 3:0. Druhá ale ani třetí třetina přes velké množství šancí žádnou gólovou situaci nenabídla.
59:32'
Nurse se ještě snažil něco vymyslet na levé straně, ale nakonec jen přišel o kotouč.
58:55'
Hosté drží kotouč ve své třetině a fanoušci Minnesoty se zvedají ze sedaček, aby mohli poděkovat svému týmu za předvedený výkon.
57:52'
Wilds s pukem nic velkého nevymýšleli a poslali jej pouze na polovinu Edmontonu, který už se nikam nežene a zápas se dohrává.
57:01'
Následně přišla střela z hole hostujícího hráče, která ale skončila jen v moci gólmana Alexe Stalocka.
56:36'
Domácí se snažili něco vymyslet, ale kotouč ukořistila pouze obrana Edmontonu.
55:48'
Nyní už skončil puk v moci gólmana Alexe Stalocka a následuje komerční přestávka.
55:33'
Střela Matta Benninga od modré nebyla nijak nebezpečná a skončila vede domácí svatyně.
54:36'
Nyní se hraje celkem dlouho bez přerušení, což samozřejmě vyhovuje domácímu týmu, který tak stále hájí luxusní náskok.
53:46'
Riley Sheahan si sjel dopředu po pravé straně, ale následná přihrávka na něj šla mimo a skončila na holích domácích.
52:58'
Oilers se ještě snaží něco udělat s tímto zápasem, ale vypadá to, že dnes nevstřelí ani branku.
51:26'
Mikko Koivu se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus skončil pouze v boční síti.
51:05'
50:26'
Vteřinky pěkně utíkají a Minnesota si dělá v útočném pásmu takřka cokoliv, ovšem čtvrtý pojišťovací gól stále nemůže vstřelit.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby, ovšem o vítězi je s velkou pravděpodobností již rozhodnuto.
49:05'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ethan Bear – 2 min., držení).
49:05'
A opět se Wilds drali do zakončení, ale ani Zach Parise nedostal kotouč za záda Smitha.
48:51'
Mikko Koivu se dostal k puku na levé straně, odkud jej poslal před bránu, kde se snažila zakončit Marcus Foligno, ale brankáře Smitha nepřekonal.
48:26'
Hosté mají problémy s rozehrávkou už ve svém pásmu, od čehož se vlastně odvíjí dnešní celkový výkon Edmontonu.
47:46'
Nyní se hra opět přerušila a následuje komerční přestávka.
46:55'
Minnesota dál pokračuje ve skvělé hře a nepouští svého soupeře do žádných šancí.
45:46'
Luke Kunin mohl definitivně rozhodnout toto utkání, když se po chybě Jurča dostal k puku, ale ani jedna z jeho dvou střel neskončila v bráně!
45:36'
45:09'
Posléze se Oilers v přesilovce dostali do další příležitosti, ale ani nyní z toho nebyla branka.
44:31'
Connor McDavid se po vhazování v útočné třetině dostal k odraženému kotouči, ale posléze jej poslal jen do výstroje brankáře Alexe Stalocka.
43:36'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
43:25'
Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany domácího celku a Devan Dubnyk tak bude muset být ve střehu, jelikož následuje vhazování před jeho svatyní.
42:47'
42:08'
Posléze se Oilers podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a nakonec vybojovali buly před domácí svatyní.
41:35'
Minnesota drží puk v přesilové hře na polovině soupeře, ale nikam se zakončením příliš nespěchá.
40:47'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., sekání).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:58.
Druhá dvacetiminutovka je u konce a hráči Minnesoty jsou opět odměněni potleskem, jelikož nad Edmontonem vedou stejně jako po první třetině 3:0. Druhá perioda sice gól nepřinesla, ale k vidění bylo několik zajímavých situací. Po odchodu do šaten ještě došlo k menší konfrontaci, ale rozhodčí vše zvládli a tak žádné tresty do začátku poslední třetiny nebudou.
40:00'
39:02'
Po skvělé kombinaci přihrávek přišla střela Jonase Brodina, ale ani ta neprošla až do sítě svatyně Edmontonu.
38:29'
Po nepřesné přihrávce se sice Wilds dostali z útočného pásma, ale moc dlouho to netrvalo a kotouč už je opět v blízkosti hostující svatyně.
37:39'
Jason Zucker mohl konečně přidat ten očekávaný čtvrtý gól domácích, ale jeho únik, který byl zakončen bekhendem k pravé tyči skončil na skvělém zákroku Mike Smitha!
37:09'
Chvíli nato přišel pokus také z hole Geralda Mayhewa, ale ten byl zblokován do ochranné sítě.
36:57'
Carson Soucy se pokoušel zakončit z pravé strany, ale jeho střela byla zblokována.
35:48'
Aktuálně toho na hrací ploše moc k vidění není a hra se přesouvá z jedné strany na druhou bez nějakých šancí.
34:56'
Oscar Klefbom nezachytil nepřesnou přihrávku a Edmontonu tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
34:36'
Minnesota opět sevřela svého soupeře v útočném pásmu, ale Mike Smith nyní neměl moc práce, ale stále musí být ve střehu.
33:42'
Alex Stalock tentokrát musel zasahovat, když betonem vyrazil pokus soupeře z pravého kruhu.
32:50'
Opět přišla jen nepovedená střela hostujícího obránce od modré čáry, která byla zblokována.
31:59'
Edmontonu to dnes prostě najde a muselo by se stát něco neskutečného, aby tento zápas dokázal otočit, protože Wilds jsou jednoznačně lepším týmem na ledové ploše a bez problémů hájí třígólový náskok.
31:08'
Zahanbit se ale nenechal ani Alex Stalock, který dokázal chytit puk z hole padajícího Markuse Granlunda!
30:55'
Diváci už se zvedali ze sedadel, ale zakončení domácího hráče z první skončilo na skvělém zákroku Mike Smitha!
30:28'
Oilers stále nemohou najít cestičku, kudy projít blíž k bráně soupeře a vstřelit tak první branku tohoto zápasu.
29:03'
Jason Zucker si už dokázal položit brankáře na lopatky, ale protlačit kotouč do brány se mu nepovedlo a skóre tak zůstalo nezměněno.
28:22'
Edmonton sice dostal kotouč do středního pásma, ale to je momentálně vše a Minnesota je v tlaku.
27:50'
Eric Staal byl opět velice blízko hattricku, ale jeho střela z pravého kruhu skončila pouze těsně vedle levé tyče!
27:18'
Minnesota opět dělá velké neplechy v útočném pásmu a nyní se vehementně snažila procpat kotouč přes brankáře, ale Luke Kuninovi se to nepodařilo.
26:21'
Po přerušení hry opět došlo k menší roztržce mezi Darnellem Nurseem a domácím hráčem, ale vylučovat se nebude.
24:40'
Eric Staal tentokrát útočil na hattrick, ale jeho střelecký pokus nebyl nijak moc nebezpečný.
23:59'
23:33'
Connor McDavid se opět ocitl pouze v ofsajdu a další útok hostů je tak u svého konce.
23:07'
Wilds se opět podařilo vyhodit puk ze své třetiny a Minnesota tak až na úvod toto oslabení zvládá dobře.
22:20'
No a málem se Edmonton dočkal své první branky, ale Alex Stalock pár vteřin potom co se zapojil do hry, vytáhl skvělý zákrok!
22:13'
V této přesilovce Edmontonu tak můžeme čekat spoustu střel na nerozchytaného gólmana Stalocka.
21:59'
Minnesota navíc bude hrát v oslabení, díky faulu, po kterém spadl hostující hráč do domácího brankáře.
21:59'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Donato – 2 min., nedovolené bránění).
21:59'
Vypadá to, že gólman Devan Dubnyk není v pořádku a zamířil rovnou do šatny. Na led tak nastoupí náhrada Alex Stalock.
21:59'
Nepříjemný střet brankáře Devana Dubnyka s hráčem Edmontonu Brandonem Manningem, který v pádu najel do gólmana a hra je přerušená.
21:48'
Wilds se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale Mike Smith tentokrát nemusel zasahovat.
21:10'
Hra je na začátku druhé dvacetiminutovky hodně zasekaná a opět se ozvala píšťalka rozhodčího, která signalizovala, že puk vyletěl z ledové plochy.
20:50'
Devan Dubnyk musel být ve střehu, protože přišla rána Jamese Neala z pravého kruhu, ovšem betony domácího brankáře zafungovaly na jedničku.
20:09'
Krátce po začátku druhé dvacetiminutovky přišla střela domácího hráče, která ale byla zblokována do ochranné sítě a hra je tak přerušena.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:02.
První třetina je u svého konce a domácí hráči jsou okamžitě odměněni hlasitým potleskem, jelikož vedou nad Edmontonem 3:0. První polovina této dvacetiminutovky nebyla nijak zábavná, ale vše zlomil ve 12. minutě Eric Staal, který poslal domácí tým do vedení. O minutu později navíc Eric Staal přidal druhou branku. V 17. minutě využil Brad Hunt přesilovou hru už po šesti vteřinách a Wilds tak druhá půlka první periody vyšla skvěle.
20:00'
19:40'
Dvacet vteřin před přestávkou je hra opět přerušena, jelikož kotouč se zase ocitl mimo ledovou plochu.
19:34'
Domácí i hosté v plném počtu.
18:49'
Edmonton je ve hře 4 na 4 o něco aktivnějším týmem, ale od první obdržené branky se nedostal takřka do žádné šance.
18:19'
Kotouč nyní skončil jen mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.
17:34'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brandon Manning – 2 min., sekání).
16:46'
Minnesota právě vstřelila branku!
Wilds okamžitě využívají přesilovou hru a vedou už 3:0! BRAD HUNT dostal přihrávku od Dumby na modré čáře a vypálil tvrdou přízemní ránu, která se otřela o brusle Darnella Nurseho a zapadla mezi betony bezmocného Smitha. Asistence: Matt Dumba a Eric Staal.
16:40'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Oscar Klefbom – 2 min., držení).
16:40'
Jason Zucker se tentokrát dostal do velké šance, když se z levé strany řítil na bránu, ale byl zfaulován a domácí tak budou mít přesilovku!
16:04'
Minnesota je nabuzená vstřelit třetí gól a opět drží útočné pásmo.
15:18'
Gerald Mayhew se opřel do kotouče, ale Mike Smith zlikvidoval tuto pumelici do své výstroje a následuje poslední komerční přestávka této periody.
13:39'
Oilers samozřejmě chtěli okamžitě odpovědět, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
12:48'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Nebezpečná střela Carsona Soucyho od modré byla vyražená gólmanem Smithem před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval ERIC STAAL a podruhé v krátké době překonal brankáře bekhendovým zakončením. Asistence: Carson Soucy a Jordan Greenway.
12:36'
Domácí se opět vrhli do útoku, ale po chycení puku brankářem přišly menší žduchanice a následuje komerční přestávka.
11:33'
Tak nakonec tady máme úvodní branku tohoto střetnutí! Jordan Greenway po objetí brány přihrával ERICU STAALOVI, ovšem kotouč vyletěl z hole protihráče nahoru, ale Staal si s ním poradila skvěle a po zpracování tělem dokázal zakončit bekhendem mezi betony Smitha. Asistence: Jordan Greenway a Mats Zuccarello.
11:13'
Nyní se Oiles dostali do situace 2 na 2, ale přihrávka z pravé strany směřující na McDavida byla zblokována.
10:28'
Hra nám plynule přešla do druhého poloviny první dvacetiminutovky, ale pokus domácího hráče od modré neprošel.
09:55'
Zápas je zatím velice vyrovnaný a ani jedno mužstvo nemá nějakou převahu. Bude tak menší zázrak pokud se v první třetině dočkáme branky.
09:09'
Ryan Suter prohrál souboj u mantinelu a Edmontonu se tak nabídl prostor pro střelu, která přišla, ale skončila vedle brány.
08:50'
Alex Chiasson se dostal k puku ve středním pásmu a okamžitě jej nahodil směrem na bránu, kde byl ale připraven brankář Devan Dubnyk.
08:03'
Minnesota se pokoušela něco vymyslet po pravé straně, ale zatím je to spíše boj u mantinelu, nýbrž nějaký pohledný hokej.
07:18'
Connor McDavid najel do útočného pásma příliš brzo a rozhodčí mu tak odpískali ofsajdové postavení.
Střely na branku: 5:5
06:35'
Po další nijak nebezpečné střele hostujícího hráče je tady první komerční přestávka a hráči tak mohou na chvíli vydechnout.
05:37'
Minnesota se ale dopustila chyby, když odpálila kotouč přes celé kluziště a je z toho tak zakázané uvolnění.
05:12'
Nyní je to pro změnu Edmonton, který drží kotouč v pásmu soupeře, ale následná střela letěla jen do výstroje Dubnyka.
04:43'
Tentokrát už přišla celkem povedená rána z hole Ryana Hartmana, ale tu Mike Smith viděl a chytil přímo do lapačky.
04:12'
Domácí nyní drží útočné pásmo a snaží si vytvořit nějakou gólovou akci, ovšem Oilers se zatím dobře brání.
03:32'
Hostující gólman Mike Smith trochu povyjel z brány, čehož chtěli domácí využít, ale pokus z velkého úhlu skončil jen v boční síti.
02:57'
Minnesota se sice dostala do zakončení, které ale skončilo pouze na mantinelu za bránou.
01:42'
Ethan Bear se skvěle dostal k puku ve středním pásmu a po chvíli přišla střela z hole hostujícího hráče, která ale byla zblokována.
01:01'
Edmonton sice vstoupil do úvodní minuty aktivněji, ale posléze se dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Mike Smitha.
00:15'
Connor McDavid se hned krátce po úvodním buly dostal ke střele, která ale skončila pouze vedle domácí svatyně.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Seeler – Parise (A), M. Koivu (C), Zucker – Zuccarello, E. Staal, Greenway – Mayhew, Kunin, Donato – Hartman, Dumont, M. Foligno.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), K. Russell, Klefbom, Benning, Manning – Kassian, McDavid (C), Draisaitl (A) – Neal, Nugent-Hopkins, Chiasson – J. Archibald, Sheahan, Khaira – P. Russell, M. Granlund, Jurčo.

Rozhodčí: Chris Rooney, Peter MacDougall – Kyle Flemington, Ryan Galloway.
Minnesota se momentálně v Západní konferenci nachází na posledním 15. místě se čtyřmi body a skóre 18:32. V posledním zápase přivítala na svém ledě Montreal. V tomto utkání byly k vidění velké zvraty, ale nakonec zvítězilo domácí těsně 4:3.
Edmonton aktuálně najdeme rovněž v Západní konferenci na 2. pozici s patnácti body a skóre 31:21. V posledním utkání zavítali Oilers na led Winnipegu, kde ovšem nepadla branka v základní hrací době ani prodloužení a šlo se tak do nájezdů, kde zvítězili Jets.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Minnesota Wild a Edmonton Oilers. Naposled se spolu tato mužstva střetla v únoru na ledě Minnesoty, kde ale Edmonton zvítězil 4:1. Dnes se bude opět bojovat v Xcel Energy Center, St. Paul. Tato hala nabídne kapacitu pro 20 554 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 02:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.