NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Edmonton - 10. ledna 2020   01:10

Montreal
Montreal
12:35' Danault (Tatar, Petry) • 22:24' Kotkaniemi (Lehkonen, Kulak)
2:4
(1:0, 1:1, 0:3)
Edmonton
Edmonton
27:16' Sheahan  (Nygård, A. Larsson) • 42:16' Nugent-Hopkins  (McDavid, Draisaitl) • 49:40' Chiasson  (Klefbom, K. Russell) • 59:25' J. Archibald  (Nugent-Hopkins, Draisaitl)
Montreal
Skilliter, Kozari – Murray, Tobias
Bell Centre, Montreal
21.302 diváků
Edmonton

Ode mne to je již z tohoto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek páteční noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Dnešní utkání sleduje 21.302 diváků.
Máme tu konec dnešního utkání. Edmonton prodlužuje Montrealu sérii proher již na číslo osm. Po dvou třetinách to však vypadalo, že černá série skončí, ale třetí třetina byla jasně v režii Olejářů, který ji vyhráli 3:0. Skóre dnešního utkání otevřel po přihrávce Tatara Phillip Danault. Do dvoubrankového vedení poslal Habs přesnou střelou z mezikruží po přihrávce Lehkonena Jesperi Kotkaniemi. Za hosty ještě ve druhé třetině snížil po vybojování puku u levého mantinelu Riley Sheahan. Vyrování přišlo z přesilové hry, když po ose Draisaitl – McDavid střelou mezi betony Price prosadil Ryan Nugent-Hopkins. Vedení v utkání dal Oilers přesnou teči Alex Chiasson. Razítko na výhru hostů dal střelou do prázdné branky Josh Archibald.
59:25'
Edmonton právě vstřelil branku!
A máme rozhodnuto. Nugent-Hopkins předložil puk ve středním pásmu na JOSHE ARCHIBALDA, který trefuje prázdnou branku. Asistence: Ryan Nugent-Hopskins, Leon Draisaitl.
59:08'
Další dělovka Webera od modré, kterou Smith vyrazil pouze před sebe, ale dorážku Kovalčuka také Smith chytá.
58:55'
58:55'
Rána Webera skončila v lapačce Smitha, který si připisuje důležitý zákrok.
58:39'
Habs jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.
58:10'
Price je na střídačce.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:11'
Larsson poslal ve středním pásmu tvrdě k zemi jednoho z domácích, který jeho hit těžko vydýchává.
57:04'
Další zákrok Price proti střele od levého mantinelu.
56:48'
Ránu Beara od modré musel na dvakrát likvidovat Price.
56:16'
Nugent-Hopkins nahodil za branku Price a odjíždí střídat.
55:50'
Střelu Kotkaniemiho od modré vyráží Smith hokejkou do rohu.
55:09'
Oba týmy střídají.
54:27'
V obrovské šanci se zjevil na levé straně brankoviště Gallagher, ale Smith se stačil roztáhnout v brance a puk za záda nepustil.
54:13'
Domi našel na pravém kruhu najetého Kovalčuka, jehož rána skončila v náručí Smitha. Následuje komerční přestávka.
53:40'
Habs nahazují pouze do středního pásma a odjíždějí střídat.
53:04'
Price vyjel za branku a pomohl s rozehrávkou.
52:45'
Ofsajd zastavil akci McDavida po pravé straně.
52:25'
51:50'
Dělovka Webera od modré skončila zákrokem Smitha.
51:30'
Cousins hledal volného Kovalčuka na levé straně brankoviště, ale přihrávka na něj díky bloku neprošla, ruský útočník by jinak puk "zametal" do prázdné branky.
51:17'
Olejáři se osvobozují.
50:41'
Dělovka Domiho z pravého kruhu a ukázkový semafór Smitha.
50:25'
Komerční přestávka.
50:25'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., hákování).
49:40'
Olejáři se poprvé v zápase dostávají do vedení. Russell od modré poslal puk na levou stranu kde stál Klefbom, který od levého kruhu nahazoval puk do brankoviště, kde stál přesně postavený ALEX CHIASSON, který šikovnou tečí překonává bezmocného Price. Asistence: Oscar Klefbom, Kris Russell.
48:49'
Suzuki v rohu útočného pásma přichází proti přesile o puk.
48:17'
Kovalčuk se opět vrátil zpět do středního pásma a tam o puk připravil Draisaitla.
47:58'
Smith vyjel za branku a pomohl s rozehrávkou.
47:29'
Nealova zadovka mezi kruhy nebyla přesná.
46:21'
Thompson našel přihrávkou od pravého mantinelu na brankovišti Lehkonena, kterého vychytal Smith, když se roztáhl ve své brance a puk za záda nepropustil.
46:08'
Nygård to vyzkoušel ihned po obětí branky, Price si jeho zakončení pohlídal. Následuje komerční přestávka.
45:58'
Oba týmy střídají na vlastní brankou jsou Oilers.
45:04'
Scandella při rozehrávce zlomil hůl, ale poradil si fotbalové a puk posílá na přesně na spoluhráče.
44:44'
Dělovka Webera od modré skončila v připravené lapačce Smitha.
44:20'
Gallagher byl na útočné modré zastaven a dopředu pádí Olejáři.
43:42'
Wealovo zakončení z úhlu bekhendem si Smith pohlídal a příložníkem vyrazil za branku.
43:07'
Střela Khairy z nulového úhlu skončila po teči Kulaka v ochranné síti.
43:01'
Puk v hledišti.
42:16'
Máme srovnáno a využitou přesilovou hru. Draisaitl našel z pravého kruhu na tom levém McDavida, který předložil puk mezi kruhy na RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který střelou mezi betony překonává Price. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
41:57'
Canadiens vyhazují až na Smitha.
41:37'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., hákování).
40:50'
Olejáři vstoupili do třetí třetiny nátlakem, ale vyrovnáním to zatím nekončí.
40:17'
Střela od modré skončila v lapačce Price.

Hity: 18 – 16
Po druhé třetině vedou domácí 2:1. Ve druhé třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Domácí poslal do dvoubrankového vedení přesnou střelou z mezikruží Jesperi Kotkaniemi. Za Olejáře snížil díky vybojovanému puku u levého hrazení po přihrávce Nygårda Riley Sheahan. Domácí mohl poslat zpět do dvoubrankového vedení Thompson, rozjel se sám na Smitha, roztáhl si ho v brankovišti, ale jeho bekhendová klička a následná střela skončila pouze na tyči.
Uvidíme, jestli Habs udrží vedení i ve třetí třetině a nebo se Oilers podaří otočit vývoj utkání a odvést si z ledu Canadiens výhru základní hrací době.
40:00'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Thompson ujel sám na Smitha, udělal mu kličku do bekhendu, roztáhl si ho v brankovišti, ale puk ke smůle domácích skončil na tyči.
37:26'
Dělovka Scandelly od modré na Smitha neprošla, díky sražení hostujícího hráče do rohu.
37:15'
Zakázané uvolnění Oilers.
37:04'
Cousins nahazuje na Smitha a odjíždí s celou svojí formací střídat.
36:51'
Icing Habs.
36:03'
Fleuryho střelu od modré tečoval Lehkonen, Smith zasáhl betony.
35:28'
Oba týmy střídají na puku jsou za vlastní brankou hosté.
34:58'
Kovalčuk se výborně vrátil směrem dozadu a ve středním pásmu zastavil rozjíždějící útok Yamamota.
34:21'
Kulakova střela z levého kruhu skončila v náručí Smitha. Následuje komerční přestávka.
33:40'
Oba týmy střídají na puku jsou Olejáři ve svém obranném pásmu.
33:09'
Wealova střela z mezikruží byla sražena do rohu.
32:23'
Nygård se po levém mantinelu k zakončení nedostal a hrají tak domácí ve svém obranném pásmu.
31:57'
Dělovka Kovalčuka z levého kruhu skončila vedle.
31:26'
Střela Suzukiho od levého mantinelu skončilo v lapačce Smitha.
31:02'
Tatarovo zakončení z pravého kruhu skončilo v lapačce Smitha.
30:48'
Dělovka Petryho od modré zaduněla o zadní mantinel.
30:26'
30:19'
Schované nahození Kotkaniemiho od modré skončilo pouze na zadním mantinelu.
29:56'
Gallagher vypálil zápěstím z pravého kruhu, jeho střelu zablokoval Klefbom do ochranné sítě.
29:28'
Oilers se nepřesnou rozehrávkou připravují o útočné pásmo a tak začínají zpátky od Smitha.
28:50'
Ofsajd zastavuje Draisaitla.
28:29'
Danault na pravém mantinelu útočného pásma o puk proti přesile protihráčů přišel.
27:44'
Střelu Kovalčuka si pohlídal Smith.
27:16'
Olejáři snižují na rozdíl jedné branky. Na levém mantinelu vybojoval puk proti přesile Nygård, poslal ho mezi kruhy na RILEYHO SHEAHANA, který přesnou střelou zápěstím do horního rohu branky překonává Price. Asistence: Joakim Nygård, Adam Larsson.
26:50'
26:24'
Yamamoto našel ve středním pásmu Draisaitla, tomu však puk přeskočil hůl a touš se tak dostal na hokejky domácích.
25:58'
Drasaitl se proti Weberovi nedostal k puku, přesto se k puku následně opět dostávají hosté.
25:18'
Vhazování po pravici Smitha.
24:40'
Canadiens mačkají soupeře v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.
23:49'
Ránu Gallaghera z pravého kruhu vyrazil Smith betonem pouze na levou stranu, kde ovšem na dorážku nečekal Kovalčuk.
23:14'
Danault tváří tvář Smithovi neuspěl, domácí již mohli vést o tři branky.
22:24'
Montreal právě vstřelil branku!
Habs vedou již o dvě branky. Kulak poslal puk do středního pásma na Lehkonena, který ho zavezl po levé straně do pásma útočného a našel mezi kruhy JESPERIHO KOTKANIEMIHO, který zamíchal s pukem a přesnou střelou do horního rohu branky posílá domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Artturi Lehkonen, Brett Kulak.
21:53'
Oba týmy střídají na puku jsou za vlastní brankou Olejáři.
21:21'
Kassian našel zadovkou na pravé straně brankoviště Yamamoto, jehož zakončení skončilo v náručí Price.
20:54'
Rána Nurse od modré sražena Suzukim do rohu.
20:39'
Smith vyjel za vlastní branku a pomáhá s rozehrávkou.

Hity: 4 – 7
Po první třetině vedou domácí 1:0, když se po přihrávce Tomáše Tatara prosadil nadvakrát Phillip Danault. Za hosty měl nejblíže brance Chiasson a také po přihrávce McDavida Neal. Habs si zatím výborně hlídají duo hostí McDavid – Draisaitl.
20:00'
19:27'
Gallagher se po levé straně natlačil až do brankoviště, Smith si celou situaci pohlídal a střelu do branky nepustil.
19:00'
Poslední minuta úvodní třetiny.
18:34'
Zakončení Maxe Domiho z levé strany brankoviště skončila v lapačce Smitha.
18:25'
Postavení mimo hru v podání Olejářů.
18:02'
Dorážka Poehlinga z brankoviště skončila těsně vedle.
16:57'
McDavid našel od pravého mantinelu přesnou přihrávkou na brankovišti Neala, tomu stačilo vložit přesně hůl pro přihrávku, což se mu ovšem ke smůle Oilers nepovedlo a puk skončil vedle branky.
16:16'
Domácí se drží v útočném pásmu, ale zatím puk honí po mantinelu.
15:28'
Nygård zastaven s pukem ve střední pásmu a Habs mohou v klidu založit svojí akci od vlastní branky.
15:00'
Canadiens zatím výborně brání a nepouští zatím k zakončení útočné duo McDavid – Draisaitl.
14:23'
Ofsajd Domiho.
14:15'
Tatar byl vytlačen s pukem do středního pásma a následně si musel Price pohlídat střelu z pravého kruhu od Kassiana, která skončila v jeho náručí. Následuje komerční přestávka.
13:35'
Nyní již rozehrávka Habs končí zakázaným uvolněním.
13:20'
Montreal nahazuje do pásma, aby z toho nebyl icing a střídá.
12:35'
Habs se dostávají do vedení. Petry našel přesnou přihrávkou na modré útočné čáře Tatara, který zavezl puk do pásma, kde ho mezi kruhy přenechal na PHILLIPA DANAULTA, jehož první střelu ještě dokázal Smith vyrazit betony, ale pouze před sebe, kde si dorážku našel stejný hráč a puk již napodruhé poslal přesně do horního růžku branky. Asistence: Tomáš Tatar, Jeff Petry.
12:12'
Kulakova nepřesná rozehrávka končí pukem na hokejkách Olejářů.
11:49'
Rána Haase sražena do ochranné sítě.
11:19'
Nygård se obtočil kolem branky, jeho následné zakončení bekhendem nebylo přesné.
10:46'
Rána od modré skončila na betonech Smitha.
10:34'
Petryho zakončení jednoruč z pravé strany brankoviště skončilo v moci Smitha. Následuje komerční přestávka.
10:20'
09:40'
McDavid hledal z levého kruhu na tom pravém Draisaitla, tomu však střela vůbec nesedla, protože mu přihrávka šla na paty.
09:19'
Další vyhození Habs.
08:58'
McDavid ve středním pásmu přišel o puk a Lehkonen ho vyhazuje na Smitha.
08:20'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., držení).
08:00'
Střela Larssona od modré skončila nad brankou.
07:45'
Kulakovu střílenou přihrávku do brankoviště si pohlídal Smith.
07:33'
Meteho skákavá střela od levého mantinelu skončila v lapačce Smitha.
07:16'
Ofsajd Habs končí akci Domiho.
06:27'
Střelu od pravého mantinelu vyráží Smith betonem do rohu.
06:13'
Přihrávka rukou v podání Edmontonu. Následuje komerční přestávka.
05:50'
Smith vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou.
05:15'
Zatím vidíme svižný hokej a více na puku se drží zatím domácí hráči, kteří se budou v dnešním utkání snažit přetrhnout sedmi zápasovou šňůru bez výhry, která se táhle již od 23.12.
04:38'
Chiasson využil chyby domácích ve středním pásmu a ujel s McDavidem do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný vzal zakončení na sebe, ale jeho střela z levé strany byla nepřesná.
04:15'
03:50'
Další vyhození Oilers. Domácím se přesilová hra zatím vůbec nedaří.
03:18'
Canadiens se chybnou přihrávkou připravují o útočné pásmo.
02:33'
Sheahan vyhazuje puk do bezpečí.
02:15'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., držení hole).
02:03'
Puk v hledišti. Vhazování ve středním pásmu.
01:53'
Střela Lehkonena z pravého kruhu skončila sražená v rohu kluziště,
01:30'
Rána Lehkonena z mezikruží skončila na vyrážečce Smitha.
00:54'
Kovalčuk se po levé straně k zakončení nedostal a byl poslán tvrdě, ale čistě k zemi.
00:18'
Dělovka Webera od modré skončí v lapačce Smitha.
00:14'
Rozehrávka Olejářů končí zakázaným uvolněním.
00:01'
Úvodní buly pro Habs.
00:01'
Bell Centre zní státní hymna Kanady a po ní přistoupíme k samotnému dnešnímu střetnutí.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Scandella, S. Weber (C), Kulak, Petry (A), Mete, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Kovalčuk, Domi, Suzuki – Lehkonen, Kotkaniemi, Cousins – Poehling, N. Thompson, Weal.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, K. Russell – Neal, McDavid (C), Kassian – Nugent-Hopkins (A), Draisaitl, Yamamoto – Nygård, Haas, Chiasson – Khaira, Sheahan, J. Archibald.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – Murray, Tobias.
Vzájemné zápasy

22. 12. 2019 Edmonton – Montreal 4:3
3. 2. 2019 Montreal – Edmonton 4:3 po prodl.
14. 11. 2018 Edmonton – Montreal 6:2
Edmonton

„Olejáři“ mají odehráno 45 zápasů. Oilers se po těchto zápasech nachází na 6. místě Západní konference, když si připsali bilanci 19-4-5-17 při skóre 137:142. V Pacifické divizi je Edmonton Oilers na 3. místě. Na venkovních kluzištích si z 24 odehraných zápasů připsali bilanci 10-3-2-9 při skóre 70:65. Po zápase s „Habs“ je čeká venkovní utkání na ledě Calgary.

Nejistý start

obránce Matthew Benning (poranění hlavy)