NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Minnesota - 25. října 2019   02:10

Nashville
Nashville
20:37' Salomäki (Sissons, Josi) • 39:31' Järnkrok (Arvidsson, Johansen) • 46:58' C. Smith (Bonino, Grimaldi) • 56:53' Sissons (Ekholm)
Minnesota

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 386 diváků.
Československá stopa v utkání:
Do utkání žádný český, ani slovenský hráč nezasáhl.

Trestné minuty: 4:2
A je dobojováno. Minnesotě tohle utkání vůbec nevyšlo, všechny akce se rozbíjely na obraně domácích, či skvělém Rinnem, který nakonec udržel své letošní první čisté konto. Na druhé straně góly padaly, nejprve se ve 47. minutě prosadil střelou zblízka Craig Smith a v 57. minutě ve vlastním oslabení uzavřel výsledek na 4:0 Colton Sissons. Nashville tak navázal na své předcházející vysoké vítězství a opět potěšil své fanoušky.
59:27'
O vítězi je rozhodnuto, domácí hráči se už pouze snaží držet puk co nejdál od branky tak, aby si Rinne mohl připsat čisté konto. Své první v této sezóně.
58:50'
Vysoký oblouček letí ven z pásma domácích, o obranný zákrok se postaral Hamhuis.
57:52'
Vhazuje se v pásmu před Rinnem, hosté se snaží alespoň o čestný úspěch.
57:17'
Nashville je v plném počtu, oslabení přečkal bez úhony a sám dokonce dokázal udeřit.
56:53'
Nashville právě vstřelil branku!
No a je patrně definitivně rozhodnuto. Ekholm vybojoval ve středním pásmu puk, posunul jej na COLTONA SISSONSE a ten své sólo dotáhl bekhendovým blafákem do zdárného konce. Po gólu v oslabení je to už 4:0. Asistence: Mattias Ekholm.
56:19'
A opět letí puk až ke Stalockovi, tohle oslabení zvládají domácí opravdu na výbornou.
55:45'
Rinne pokryl nahození od modré čáry, jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.
55:17'
Už je pískáno a na trestnou lavici míří Miika Salomäki s dvouminutovým trestem za podrážení.
55:11'
Dlouho nám ale hra v plném počtu nevydržela, bude se opět vylučovat. Hosté mají prozatím ponechanou výhodu.
54:17'
Je po přesilovce, Minnesota hraje v plném počtu.
54:09'
Arvidsson se bleskově přesunul z levé strany až před branku, Stalock ale tento výpad zvládl u tyčky pokrýt.
53:27'
Až nyní došlo na střelu, zprava na Stalocka tvrdě vypálil Arvidsson. Gólman Minnesoty našel puk mezi svými chrániči.
53:06'
Puk už podruhé letí až do obranného pásma domácích, přesilovka se Nashvillu zatím moc nedaří.
52:17'
Přesilovku si teď zahraje i domácí tým, dvě minuty za hrubost dostal Eric Staal.
52:17'
Ekholmova bomba od modré čáry skončila u Stalocka, ten si připsal jeden z těch těžších zákroků.
51:32'
Nashville je již v plném počtu, Johansen se po svém trestu vrátil na led.
51:23'
Järnkrok opět vyhodil, puk letěl přes všechny čáry až ke Stalockovi.
50:22'
Po nahození od pravého mantinelu vznikl před Rinnem menší závar, gólman Nashvillu si s Boninovou pomocí poradil a domácí poté vyhodili ven z pásma.
49:53'
Zuckerova střela prolétla nad Rinneho ramenem, ale také nad jeho brankou.
49:32'
Je tu vůbec první vyloučení utkání! Přesilovku si zahrají hosté, dvě minuty za sekání dostal Ryan Johansen.
48:20'
Rinne zasáhl po buly ve svém pásmu a střele Marcuse Foligna v pádu. Puk zastavil pravým ramenem a opět přerušil hru.
47:45'
Na tribunách se prozpěvuje, domácí publikum je se současným výsledkem spokojeno.
46:58'
Domácí udeřili a opět mohou být o něco klidnější. Akci potáhl Grimaldi, zpoza branky přihrál do rohu, odkud Bonino vyzval před brankou zcela nebráněného CRAIGA SMITHE k zakončení a ten svou příležitost využil pohotovým zakončením zblízka – 3:0. Asistence: Nick Bonino, Rocco Grimaldi.
46:24'
Křížná přihrávka na Zuckera byla opravdu povedená, jenže následná střela zblízka už tak povedená nebyla a skončila vedle Rinneho branky
45:49'
Nashvillu se daří držet hru daleko od Rinneho, v ofenzívě to ale zase trochu skřípe.
44:55'
Opět nám rychle plyne hra, moc často se nepřerušuje.
43:55'
Zmatky před Stalockem, vše odstartoval Arvidsson svou střelou od kruhů. Gólman Minnesoty si však zvládl poradit jak s touto střelou, tak i poté s dorážkami dotírajících hráčů.
43:24'
Josi svou bombou doslova sestřelil bránícího hráče, vzniklý zmatek v pásmu však domácí nedokázali zúročit v gólovou akci.
42:52'
Dumbovu střelu zablokoval hned na modré čáře domácí Smith, samotnému se pak ale nepovedlo založit protiútok.
42:12'
Na druhé straně objel Johansen branku a posunul puk na modrou čáru, odkud pálil Hamhuis, Stalock měl první práci ve třetí třetině.
41:32'
Mezi kruhy si zpracoval neposedný puk Suter a byla z toho poměrně svižná střela. Šla ale vedle Rinneho brány.
40:49'
Rinne zastavil za svou brankou nahozený puk a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ta ale skončila již ve středním pásmu...

Trestné minuty: 0:0
Čtyřicet minut hry je za námi a k výhře mají našlápnuto domácí hokejisté. Ti se ve druhé třetině, která se zhusta nesla v duchu nepřesných kombinací a náznaků šancí, dokázali dvakrát prosadit a oba góly si byly hodně podobné. Jak v úvodu, tak i na konci třetiny podnikl Nashville výpad pravou stranou a střelou od kruhu překonali Stalocka Miika Salomäki a Calle Järnkrok. Domácí tak vedou 2:0 a Minnesota má do třetí třetiny o čem přemýšlet, hra totiž není ze strany hostů vůbec optimální.
40:00'
39:31'
A tak jako blesk z čistého nebe přichází gól domácích, který byl hodně podobný tomu prvnímu. Po další akci pravou stranou přihrál pod sebe Arvidsson, puk si zpracoval CALLE JÄRNKROK a střelou z vrcholu kruhu propálil Stalocka – 2:0. Asistence: Viktor Arvidsson, Ryan Johansen.
38:50'
Zleva doprava a pak zase zprava doleva. Sledujeme hokej bez výraznějších momentů, dalo by se říci akce na náhodu.
37:59'
Do plných šal akce domácích, pokus o kličky skončil kousek za modrou čárou nahozením za Stalockovu branku.
36:40'
Hra se bleskově přesunula na druhou stranu, po vyhraném buly přišla přihrávka na levý kruh, odkud vyslal prudký švih Roman Josi a Stalock se měl co činit, aby si s tím poradil.
36:23'
Přes obránce pálil Eric Staal, jeho pokus byl ale tečován a skončil mimo branku.
36:10'
Další nepřesnost na straně hostujícího týmu, po zakázaném uvolnění se hra vrací před Stalocka.
35:27'
Dumba dokázal udržet na zádech Grimaldiho, domácí se dostali do náznaku šance až po příjezdu dalšího hráče Nashvillu. Je to ale stále velice upracovaný a neatraktivní hokej.
34:53'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, aniž by se ale kdokoliv dostal do opravdu velké šance na gól.
33:59'
Další rozehrávka hostujícího gólmana, nyní ve spolupráci se Spurgeonem dostal puk z pásma.
33:18'
Stalock trochu zariskoval při rozehrávce u vlastní branky a nescházelo moc, aby mu Johansen vypíchl puk a dostal se do šance.
32:35'
Nashville čeká na spoluhráče, Ekholm v tuto chvíli nemá komu přihrát a číhá za Rinneho brankou.
31:46'
Dlouhý pas do pásma Nashvillu, za Rinneho brankou probíhal urputný souboj o puk.
30:19'
Na druhé straně se zleva nacpal před branku Smith, dostal se ale natolik blízko, že už nebyl schopen zvednout puk tak, aby překonal Stalocka.
29:57'
Rinne si lapačkou pohlídal výpad hostů a bekhendovou střelu od kruhů.
29:28'
Vhazuje se před Rinnem, jeho spoluhráčům nevyšla rozehrávka, ta skončila zakázaným uvolněním.
28:58'
Hosté si dávají s rozehrávkou opravdu načas, z hlediště se ozývá nespokojené bučení, diváci by chtěli rychlejší a akčnější hokej.
27:52'
Před brankou tečoval nahození od modré Sissons, Stalock se ale zvládl přemístit, přikrýt puk a přerušit hru.
26:58'
Hned dvakrát domácí objeli branku, aby si připravili šanci po výjezdu, vždy to ale narazilo na připravené obránce. Ke střele se pak nedostal ani na modré čáře číhající Josi.
25:53'
Na druhé straně si za kruhy zpracoval Spurgeon, Rinne jeho ránu zápěstím vyrazil.
25:18'
Od modré čáry pálil Hamhuis, Stalock si zvládl poradit a puk vyrazil před sebe.
24:43'
Po rychlém a svižném úvodu druhé třetiny nám hra opět upadla do mírného útlumu, sledujeme nepřesné kombinace ve středním pásmu.
23:37'
Ellis čeká, až mu dostřídají spoluhráči, sám je s pukem za vlastní brankou.
22:55'
Už se zase hraje u Rinneho, ten si ale dobře hlídá obě tyčky a vydatně mu pomáhá i obrana.
21:28'
V další šanci byl Turris, ten se vyloupl zpoza branky a po otočce se snažil překonat Stalocka u jeho bližší tyče.
20:37'
Tak tohle byl pro domácí povedený vstup do druhé třetiny. Po rychlém přechodu do pásma přenechal Sissons puk MIIKOVI SALOMÄKIMU a ten svižnou ranou pod Stalockovu vyrážečku otevřel skóre. Asistence: Colton Sissons, Roman Josi.

Hity: 5:5
Máme za sebou první část utkání, během které byli aktivnější hosté, ti byli častěji v útoku, dokázali si připravit více nebezpečnějších akcí, jenže nic z toho nedokázali přetavit v gól. Na druhé straně Nashville působil hodně zakřiknutě, dopředu se skoro nedostával a když už vznikla akce se střelou, nebylo to nic, co by mělo Stalocka příliš ohrozit. Výsledkem je tak bezbrankový stav.
20:00'
19:47'
Josi ještě jednou vyváží puk do útoku, je to ale do plně postavené obrany soupeře.
18:54'
Na druhé straně se najednou před Rinnem zjevil volný Koivu, zblízka však nedokázal zvednout puk nad gólmanův beton.
18:14'
Tohle už bylo lepší, před branku si sjížděl Granlund, k teči se však nedostal, neboť Turrisova přihrávka byla sražena mimo led.
17:57'
Náznak akce v podání Nashvillu měl dobrý základ, dokonce bylo k vidění přečíslení, jenže přechod přes modrou útočnou čáru se vůbec nevyvedl a Josimu se pískalo postavení mimo hru.
16:51'
Nepřesná rozehra hostů, prudký pas skončil na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Stalocka.
15:50'
Střídá se během hry, domácí tým jde pomaličku dopředu.
14:58'
Minnesota i nadále předvádí nátlakový hokej, je častěji v útočném pásmu, koncovka ale není dostatečně nebezpečná.
13:36'
Na druhé straně nahazoval od modré čáry Soucy, Rinne toho mnoho neviděl. Puk ale prolétl pouze vedle branky, zákrok nebyl potřeba.
12:30'
Zatím asi nejnebezpečnější akce Nashvillu, po rychlé kombinaci vyslal dělovku od modré Ellis, jeho rána ale prolétla těsně vedle pravé Stalockovy tyče.
11:50'
Brodin měl v levém kruhu trochu času na rychlý švih a ihned vyzkoušel Rinneho připravenost. Ten uspěl a připsal si další úspěšný zákrok.
11:36'
Nashville pro tuto chvíli končí tlak hostů tím, že obrana vyhodila puk na zakázané uvolnění.
10:58'
Další nebezpečná teč před Rinnem, domácí gólman se teď rozhodně nemá čas nudit.
10:35'
A další Rinneho zákrok, nyní proti Spurgeonově ráně od modré čáry, kterou ještě zvládl tečovat Dumont. Stále panuje bezbrankový stav.
10:14'
Po rychlém přechodu do útočného pásma pálil zleva Koivu, jenže přesně mezi chrániče připraveného Rinneho.
09:15'
Foligno se zpoza branky snažil dostat puk do šance pro hosty, před brankovištěm ale bylo přehuštěno a jeho spoluhráči se ke střele nedostali.
08:34'
Ne, domácím to směrem kupředu vůbec nejde. No a jelikož Minnesota se nikam nežene, nesledujeme teď zrovna nejzáživnější hokej.
07:52'
Už to vypadalo, že se domácí dostanou do přečíslení tři na dva, přihrávka skrz pásmo na Josiho však byla lehce sražena a celou akci přibrzdila.
06:34'
Za domácí nahazoval od modré čáry Irwin, jeho pokus se přes hráče vůbec nedostal k brankáři.
06:06'
Naopak Rinne se má co ohánět, nyní se mezi dvěma obránci prosmýkl Zucker a ihned zakončoval, trefil postoj domácího gólmana.
05:57'
Akce Nashvillu zatím končí opravdu daleko od Stalocka, ten tak má poklidný začátek pracovního dne.
04:49'
Zuccarello nahodil přes obránce z levé strany, Rinne našel puk ve své lapačce. Minnesota je v těchto okamžicích jasně aktivnějším týmem.
04:04'
Takřka z nulového úhlu to zkoušel hostující Dumba, přesto to nebylo pro Rinneho snadné. Nakonec zvládl puk vytěsnit do rohu.
03:19'
Výpad Minnesoty zastavil čárový rozhodčí, Mikko Koivu se ocitl v postavení mimo hru.
02:45'
Neprošel ani Craig Smith, ten byl hostující obranou zastaven kousek za modrou čárou.
01:51'
Pokus o první výpad Nashvillu skončil u Sutera, ten v poklidu pohlídal neposedný puk a založil protiútok.
00:59'
Hostující Foligno již zvedal ruce a radoval se z vedoucího gólu, jenže jeho teč nahození z pravého křídla skončila na tyči Rinneho branky.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi, Fabbro, Ekholm (A), Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen (A), Järnkrok – Duchene, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Salomäki.

Minnesota Wild: Stalock (Kähkönen) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Kunin (C), E. Staal, Zuccarello – Zucker, M. Koivu, Parise (A) – Hartman, V. Rask, M. Foligno – Mayhew, Dumont, Donato.

Rozhodčí: South, O'Halloran – Gawryletz, Smith.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v Bridgestone Areně začne ve 2:00, nastavte si tedy budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Brad Hunt 6 (4+2)
Eric Staal 5 (2+3)
Ryan Suter 5 (1+4)
Minnesota Wild

Hosté jsou na tom v Centrální divizi o dost hůře, na šestém místě mají pouze šest bodů, nicméně to vypadá, že se tým zvedá. Poslední dva zápas zvládl na výbornou, nejprve doma zdolal Montreal a naposledy porazil Edmonton 3:0. Všechny branky padly hned v první třetině, dvakrát se trefil Staal a jeden gól přidal Hunt.

Nashville Predators

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Centrální divize s 11 body z devíti odehraných zápasů. No a do dnešního utkání půjde Nashville povzbuzen vysokou výhrou nad Anaheimem v poměru 6:1! Domácí góly rozdělili spravedlivě po dvou v každé třetině a úspěšní byli Josi, Sissons, Grimaldi, Ekholm, Arvidsson a Järnkrok.

Los Angeles – Nashville 7:4
Vegas – Nashville 2:5
Arizona – Nashville 5:2
Nashville – Florida 2:3 sn
Nashville – Anaheim 6:1
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Nashville Predators a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.