NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Islanders - 26. října 2019   01:38

Ottawa
Ottawa
07:59' Ennis (Chabot, Co. Brown) • 47:08' Ennis (Brown, Duclair)
2:4
(1:2, 0:2, 1:0)
Islanders
Islanders
13:00' Leddy  (M. Martin, Boychuk) • 17:19' Leddy   • 24:58' M. Martin  (Leddy, Clutterbuck) • 26:08' Brassard  (Barzal, D. Toews)
Ottawa
A. Nilsson (27. C. Anderson) – Chabot, N. Zajcev, Brännström, Hainsey, Borowiecki, DeMelo – B. Tkachuk, Brown, Duclair – Naměstnikov, Tierney, B. Ryan – N. Paul, Pageau, Co. Brown – Ennis, Beaudin, Sabourin.
Rooney, Chmielewski – Toomey, Sericolo
Canadian Tire Centre, Ottawa
Islanders
Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk, Dobson – Lee, Barzal, Jo. Bailey – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck – Bardreau, Kühnhackl.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Tři hvězdy utkání
1. Nick Leddy (NYI) 2+1
2. Tyler Ennis (OTT) 2+0
3. Matt Martin (NYI) 1+1
New York Islanders zvládli i další zápas a drží svou vítěznou šňůru, když vyhráli pošesté v řadě. Domácí Ottawu porazili Islanders 4:2 a nic na tom nezměnila ani trefa Tylera Ennise ve 48. minutě, kterou domácí útočník ještě vykřesal pro Senators určitou naději.

Zatímco Islanders sbírají jednu výhru za druhou, u Ottawy je to naopak v této sezoně zatím sběr porážek. V minulém utkání sice vyhrála nad Detroitem, ale dnes proti Islanders připsala už osmou prohru v sezoně. A to z pouhých 10 odehraných zápasů.
59:59'
Ještě jedno přerušení. Pageau střílel z pravé strany, Greiss zachytil puk betonem a přikryl ho lapačkou.
59:53'
Zakázané uvolnění Islanders.
59:15'
Hosté dostali puk do středního pásma, Bailey od červené čáry trefil levou tyč prázdné branky!
59:00'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Tyler Ennis – 2 min., hrubost).
59:00'
Greiss zastavil puk lapačkou a dostal se do konfliktu s Ennisem, který do něho sekl, a do kterého dvakrát strčil. Ennis se chtěl bránit, ale byl sražen Clutterbuckem.
58:48'
Tkachuk trefil z levého kruhu jen připraveného Greisse.
58:25'
C. Brown vystřelil těsně vedle, Chabot poté neudržel puk na modré čáře.
58:10'
Senators kombinují v útočném pásmu, střeleckou pozici ale zatím nenašli.
57:40'
Anderson míří na střídačku, domácí hrají v šesti!
57:26'
Hosté se spokojili s bráněním své třetiny. Znovu je odehráli puk.
56:45'
Islanders výborné brání své pásmo, soupeře nepouští vůbec ke střelbě.
55:55'
Ani z tohoto postavení v útočném pásmu domácí nic nevytěžili. Byli sice před brankou Greisse, ale vůbec ji neohrozili.
54:48'
Domácí se snaží o tlak, zatím se jim ale nedaří. Zajcev od modré pálí mimo, Islanders odehrávají do neutrální zóny.
54:15'
Další přerušení hry, tentokrát pro ofsajd domácích. Komerční přestávka.
53:50'
Hra se nyní kouskuje. Islanders jsou mimo své pásmo, což jim vyhovuje.
53:31'
Anderson rybičkou skočil po puku a přerušil hru. Bude se znovu vhazovat po jeho pravici.
52:45'
Komerční přestávka.
52:30'
51:38'
Další blok střely od modré čáry. Naměstnikov zůstává ležet na ledě a jen s vypětím všech sil se odplazil ke střídačce Ottawy. Rozhodčí hru nepřerušil.
51:03'
Boychuk od modré chtěl střílet z voleje, trefil ale jen nohu bránícího Paula.
50:20'
Hosté tlak domácích ustáli a dostávají puk ze své třetiny.
50:01'
Tlak do branky Greisse. Chabot ani Brown ovšem gólmana Islanders nepokořili. Ottawa však zůstává u puku.
48:57'
Přechod Senators do obranného pásma Islanders byl znovu zastaven kvůli ofsajdu.
48:16'
Rozhodčí rychle rozpažil, zakončení Beauvilliera skončilo na tyči a do branky se puk nedostal!
47:55'
Útok Senators zastavilo postavení mimo hru.
47:08'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a ještě hodlají zápas zdramatizovat! Parádní střelou se prosadil z levého kruhu TYLER ENNIS, jenž poslal puk pod horní tyčku Greissovy branky. Asistence: Logan Brown, Anthony Duclair.
46:37'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., podrážení).
46:32'
Greiss drží kotouč v lapačce a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:42'
Islanders vyhráli buly a Anderson musel rychle vykopnout betonem, aby zastavil letící puk.
45:39'
Anderson čelil střele Bardreaua a vyrazil puk do ochranné sítě.
44:59'
Boychuk před brankou Greisse nepropustil střelu soupeře z mezikruží a zblokoval ji mimo.
44:30'
Ottawa se snaží usadit v útočném pásmu a zápolí o puk u zadního mantinelu.
43:55'
Křižná přihrávka Boychuka na Leddyho před levý kruh. Střílená přihrávka žádného adresáta nenašla a končí v pravém rohu pásma Ottawy.
43:10'
U střídačky Ottawy se do pěstního souboje pustili Tkachuk s Cizikasem. Rozhodčí jejich rvačku po chvíli roztrhli.
42:45'
DeMelo vypálil zpoza kruhů v jízdě, ale trefil tyč!
41:17'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Ottawy.
40:20'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:32.
Islanders se ve druhé třetině dokázali dvakrát střelecky prosadit a navýšit své vedení na 4:1. Dlouho to vypadalo, že Nick Leddy zkompletoval hattrick, ale branka byla nakonec uznána Mattu Martinovi, který puk protečoval za Nilssonova záda. Na 4:1 ve 27. minutě zvýšil Derick Brassard, který vyhnal z brankoviště brankáře Nilssona.
40:00'
39:30'
Kotouč opustil kluziště a končil ve středním pásmu na jedné ze střídaček.
38:55'
Domácí své soupeře nepustili do útočného pásma.
38:28'
Ottawa vyhodila ze svého pásma.
38:20'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Vladislav Naměstnikov – 2 min., podrážení).
37:52'
Chabotovu ránu Greiss vyrazil jen před sebe, dorážka ovšem ke štěstí brankáře hostí nebyla vůbec přesná.
36:58'
Dobrou zprávou pro Islanders je, že Matt Martin je zpět na střídačce a bude v utkání pokračovat.
36:58'
Sabourin se rozhodl vystřelit už od modré čáry. Greiss drží puk pod kontrolou. Komerční přestávka.
36:16'
Brassard z levého kruhu napálil jen mantinel za Andersonovou brankou. Stále se hraje.
35:35'
Hraje se delší úsek bez přerušení. L. Brown se procpal s pukem až před Greisse, který ale odmítá podruhé v utkání kapitulovat.
34:55'
Anderson nadvakrát zachránil svůj tým od páté inkasované branky. Poradil si i se střelou z druhé vlny zpoza kruhů.
34:06'
Beauvillier pálil z levého kruhu těsně mimo branku Ottawy.
33:22'
Hra je přerušena ve středním pásmu. Ottawa měla v předchozích okamžicích obří tlak a velkou šanci, jak se prosadit a snížit své manko. Greiss odolal.
32:28'
32:10'
Pokračuje klasická přesilovka Ottawy.
32:07'
Naměstnikov už mohl téměř zakončovat do prázdné branky, ale Greiss se senzačně přesunul brankovištěm a puk vytěsnil!
31:38'
A navíc Islanders vyhazují.
31:25'
Domácí sice ostřelují branku soupeře, ale na Greisse projde jen málo puků.
30:53'
Domácí v plném počtu. Začíná 74 vteřin trvající dvojnásobná přesilovka.
30:52'
Greiss si se zakončením Duclaira z levého kruhu poradil.
30:28'
Ottawa bude hrát 26 vteřin ve čtyřech proti třem. Poté bude následovat přesilovka 5 na 3.
30:28'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
30:28'
Na ledě s hráči docela dost cloumají emoce. Další přerušení po zákroku Andersona, který byl faulován Leem. Komeční pauza.
30:10'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., sekání).
30:10'
Pageau se dostal za obranu Islanders, ale své zakončení nedokázal procpat za záda Greisse. Byl ale faulován.
28:53'
Islanders mají přesilovku.
28:53'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 10 min. osobní trest).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
28:53'
Během přerušené hry se do sebe pustili Borowiecki s Clutterbuckem, kteří se spolu dohadovali už při zranění Martina. Oba se spolu potkali při cestě na led ze střídaček a skončili na zemi.
28:53'
Greiss svým betonem vykopl střelu Tkachuka do ochranné sítě.
27:14'
Martin byl atakován u střídačky Ottawy a k obrovské smůle byl trefen přímo u vrátek, které rozrazil a zranil si levou nohu. Komerční pauza.
27:14'
Matt Martin se jen s pomocí člena realizačního týmu zvedá z ledu u střídačky Ottawy. Nemůže došlápnout na svou levou nohu. Po Kühnhacklovi je to druhý zraněný hráč Islanders v tomto utkání.
26:08'
Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Anders Nilsson, přichází Craig Anderson.
26:08'
Islanders právě vstřelili branku!
Senators jsou ve velkých problémech. Jak snadno proniknout jejich obranou předvedl Barzal, který se prodral až mezi kruhy a zpětnou přihrávkou vyzval DERRICKA BRASSARDA ke střele. Bývalý hráč Ottawy prostřelil Nilssona z levého kruhu a vyhnal ho z branky. Asistence: Mathew Barzal, Devon Toews.
24:58'
Hosté zvyšují na 3:1! Nick Leddy vystřelil od modré čáry, ale hattrick nezkompletoval. Jeho střelu protečoval MATT MARTIN, který prostřelil Nilssona Asistence: Nick Leddy, Cal Clutterbuck.
23:50'
Ottawa se krátce usadila v útoku, ale o puk zase rychle přichází.
23:03'
Boychuk pálil ještě před modrou čárou ze středního pásma, puk orazítkoval zadní mantinel.
22:26'
Zajcev se snažil zpoza pravého kruhu ohrozit Greisse, ale byl zblokován.
22:09'
Islanders se dostali do postavení mimo hru. Jejich akce je přerušena.
21:48'
Kotouč je sražen do ochranné sítě za Greissem.
21:41'
21:20'
Konečně se domácí dostávají ke kombinaci v útočném pásmu.
20:40'
Ottawa má sice na začátku druhé třetiny přesilovku, ale vůbec se jí nedaří dostat před Greisse, natož ho nějak ohrozit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:35.
Domácí se sice ujali v utkání vedení po trefě Tylera Ennise v 8. minutě, ale radost jim vydržela pouhých pět minut, než Nick Leddy svým prvním gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. Ten samý hráč ještě v 18. minutě využil nařízené trestné střílení a Islanders vedou po 20 minutách 2:1.
20:00'
19:41'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cole Bardreau – 2 min., hrubost).
18:35'
Cizikas se prodral mezi kruhy, Nilsson si připisuje zákrok.
18:10'
Puk pravidelně střídá majitele, ani jednomu týmu se v této části hry nedaří usadit v útočném pásmu.
17:19'
NICK LEDDY si s trestným střílením poradil znamenitě, poslal střelu k pravé tyči, od níž se puk odrazil do sítě.
17:19'
Leddy se dostal za obranu soupeře, ale byl podražen a rozhodčí nařizuje trestné střílení!
16:48'
Tierney sice poslal puk do hlediště, ale rozhodčí signalizuje teč.
16:46'
Tyč zazvonila za zády Nilssona po bekhendové střele Beauvilliera, který se vymotal od levého mantinelu a měl dost času na zakončení.
16:08'
Domácí dostali puk až na zadní mantinel soupeře.
15:53'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nick Paul – 2 min., hákování).
15:25'
Nilsson drží puk pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
15:16'
14:38'
Další vyhození přes všechny čáry. Všemu předcházela ztráta domácích ve středním pásmu, zblokovaná střela hostů a následný návrat s pukem do vlastního pásma, odkud Islanders vyhodili.
14:15'
Hosté vyhazují puk ze svého pásma.
13:50'
Chabot pálil od modré, puk se přes shluk těl před brankou nakonec nedostal a odrazil se do strany.
13:16'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., vysoká hůl).
13:00'
Hosté srovnávají skóre! NICK LEDDY se prosmýkl až téměř k brankovišti a bekhendovou střelou procpal puk mezi betony Nilssona až do branky. Asistence: Matt Martin, Johnny Boychuk.
12:27'
Hra je přerušena. Kühnhackl v jednom ze soubojů ve vlastním pásmu tvrdě narazil do mantinelu, bohužel však nohama napřed. Z ledu odchází jen za podpory svých spoluhráčů a člena realizačního týmu. Nepříjemně se mu zkroutila u mantinelu stojná noha.
11:06'
Obrana hostů zblokovala dvě střely Ottawy z mezikruží. Dvakrát se Tierney snažil jen marně prosadit.
10:20'
Útok Islanders, Martin se snažil zakončit před brankovištěm a zvednout puk k horní tyči, ale trefil jen připraveného Nilssona. Komerční pauza.
09:12'
Kotouč skončil na jedné ze střídaček.
08:53'
Dobrá obranná práce Borowieckiho, který z levé strany brankoviště nepropustil střelu Beauvilliera.
08:39'
Barzala z levého kruhu vychytal Nilsson svým šestým zákrokem. Komerční pauza.
07:59'
Domácí otevírají skóre zápasu! Takřka současně při návratu vyloučeného Leeho se povedlo TYLERU ENNISOVI protečovat mezi kruhy střelu Chabota a poslat puk do protipohybu Greisse. Asistence: Thomas Chabot, Connor Brown.
07:35'
Islanders se dostali do útoku v oslabení, Bardreau z levého kruhu přinutil Nilssona zastavit hru.
07:12'
Kombinaci Naměstnikova a Tierneyho se podařilo hostům narušit a vyhodit puk ze svého pásma.
06:28'
Greiss sice neměl vůbec dobrý výhled přes clonu, ale šikovně vykoukl zpoza útočícího hráče a zastavil střelu Chabota od modré.
05:58'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hákování).
05:30'
Trochu méně záživnější pasáž. Tempo hry je stále vysoké, ale oba týmy hlavně zápolí o usazení v útočném pásmu, bez střelby či smysluplné kombinace vedoucí k šanci.
04:12'
Ofsajd zastavil i hosty.
03:46'
Dlouhý úsek bez přerušení, i s několika šancemi, přerušilo postavení mimo hru domácích.
02:30'
Brannstrom v levém kruhu neprocpal svou střelu přes bránícího Kuhnhackla.
01:51'
Hra se bleskově přesunula před Nilssona, který vytěsnil bekhendové zakončení Barzala z prostoru před brankovištěm.
01:44'
První střela Ottawy, z otočky se před brankovištěm Greisse snažil prosadit Pageau, byl však vychytán.
00:40'
Boychuk naopak od modré zamířil dobře, narazil až na brankáře Nilssona.
00:17'
Cizikas se napřáhl od modré čáry, avšak branku Ottawy míjí.
00:01'

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, N. Zajcev, Brännström, Hainsey, Borowiecki, DeMelo – B. Tkachuk, Brown, Duclair – Naměstnikov, Tierney, B. Ryan – N. Paul, Pageau, Co. Brown – Ennis, Beaudin, Sabourin.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk – Lee, Barzal, Jo. Bailey – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Dal Colle, Bardreau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Rooney, Chmielewski – Toomey, Sericolo.
Domácím příliš nenahrává ani vzájemná bilance s Islanders. S těmi totiž prohráli poslední čtyři odehrané zápasy.
Ottawa se v této sezoně hodně trápí. Je na chvostu Východní divize a až v posledním souboji s Detroitem dokázala vybojovat své druhé vítězství v sezoně. Se ziskem pěti bodů je dokonce aktuálně nejhorším týmem celé ligy.
Hosté se nachází v parádní formě. Vyhráli pětkrát v řadě a vítězství strhli na svou stranu i ve vyrovnaných duelech, kdy museli do prodloužení. Po remíze v normální hrací době dokázali vyhrát během této vítězné série hned třikrát, zdolali obhájce Stanley Cupu ze St. Louis a v noci na pátek ukončili vítěznou šňůru Arizony.
Páteční program v zámořské NHL nabídne další várku zajímavých zápasů. Nejinak tomu bude v případě střetnutí mezi Ottawou a New Yorkem Islanders, který drží pětizápasovou šňůru výher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.