NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Buffalo - 10. ledna 2020   02:00

St. Louis
St. Louis
04:47' Thomas (Bozak, Steen) • 13:29' Bozak (Thomas, Mikkola) • 30:17' Perron (B. Schenn, Schwartz) • 45:36' Steen (Thomas, Bozak) • 55:18' Steen (R. O'Reilly)
Buffalo

To už je z mé strany vše. Někdy se těším u NHL opět na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:19 (11:7, 15:6, 5:6)
Zblokované střely – 5:11
Vyhraná vhazování – 30:24
Trestné minuty – 4:4
Hity – 16:23
Hokejisté St. Louis poráží Buffalo poměrně jasným výsledkem 5:1. Domácí vyšla hned první třetina, po níž díky trefám Roberta Thomase a Tylera Bozaka vedli 2:0. V prostřední dvacetiminutovce sice snížil Jack Eichel, ovšem na jeho zásah odpověděl v přesilovce David Perron. Ještě ve druhé části pak Bluesmanům nebyl uznán další gól pro předchozí ofsajd, ale mrzet je to nakonec nemuselo. Ve třetí třetině si totiž domácí vítězství zkušeně pohlídali a dvěma brankami Alexandera Steena ještě výsledek navýšili. Druhou trefu zaznamenal švédský útočník do prázdné klece, jelikož Šavle zkusily při hře 4 na 4 power-play.
59:40'
Diváci na tribunách již stojí a děkuji Bluesmanům za dnešní výkon.
59:02'
Conor Sheary nepřekvapil Binningtona, který si pohlídal svou bližší tyčku. Máme tu už poslední minutu.
58:09'
Jack Eichel si narazil puk se spoluhráčem a řítil se na Binningtona. Dokonce mohl i nahrávat, ale volil individuální koncovku, kterou brankář Blues přečetl a zneškodnil!
57:21'
O'Reilly dobře zapracoval v obraně. Od puku odstavil Zemguse Girgensonse.
56:51'
Oba týmy jsou v plném počtu.
56:03'
O osudu zápasu je teď už definitivně rozhodnuto. Bluesmani mohou závěrečné minuty v klidu dohrát.
55:18'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Riziko Šavlí je rychle potrestáno! ALEXANDER STEEN si několikrát vyměnil puk s Ryanem O'Reillym a od modré čáry zamířil do opuštěné branky soupeře. Asistence: Ryan O'Reilly.
54:52'
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
54:50'
Zach Sanfort i Rasmus Ristolainen dostali tresty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.
54:50'
U střídačky domácích se rozpoutala strkanice, kterou odstartoval hit Sanforda na hostujícího obránce Ristolainena. Po reklamní přestávce uvidíme, zda se případně nebude vylučovat.
54:13'
Střelu obránce Buffala Lawrence Piluta ztlumil Binnington na klíně a přerušil hru.
53:31'
Nahození Bozaka, které mělo oslovit Vinceho Dunna, sebral do lapačky Ullmark. Následuje reklamní přestávka.
52:59'
Domácí nadále drží poměrně jasné vedení. Zdá se, že míří za dvoubodovým ziskem.
51:39'
Čtveřice domácích hráčů, která bránila oslabení byla na ledě dlouho. Bluesmani se tedy spokojili s vyvezením kotouče do bezpečí a mohli prostřídat.
51:16'
50:52'
Domácí nedokázali vyhodit a už to vypadalo, že hráči Buffala sehrají kombinaci do prázdné. Tomu však zabránil výtečným obranným zákrokem Bouwmeester!
50:10'
Johansson centroval puk na zadní tyčku, kam si sjížděl Jack Eichel. Ten ze vzduchu nedokázal sklepnout kotouč směrem na branku.
49:57'
Dahlin nabil na levý kruh Eichelovi, do jehož střely obětavě klekl Robert Bortuzzo.
49:15'
Alex Pietrangelo zasáhl hokejkou helmu Michaela Frolíka. Domácí kapitán tak dostal dvě minuty za vysokou hůl.
48:27'
Nepříjemnou střelou přes obránce se prezentoval jeden z hostujících hráčů. Binnington se natáhl a vyrazil puk.
48:00'
Robert Thomas zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Ullmark vyráží.
47:46'
Závar před před domácím brankovištěm vyřešil brankář Binnington zachycením puku. Následuje reklamní přestávka.
45:59'
Domácí jsou na koni. S ranou Oskara Sundqvista si Ullmark poradil.
45:36'
Už to vypadalo, že domácí velkou šanci prováhali, ale nakonec se přeci jen radují! Po zakončení Steena nejprve projel kotouč mezi Ullmarkovými betony a zůstal stát v brankovišti. Poté se puk dostal k Robertovi Thomasovi, který dorážel do odkryté branky, ale gól mu ukradl senzačním obranným zákrokem Rasmus Dahlin! Následně se ale po Thomasově nahrávce zpoza branky ocitl před odkrytu klecí ALEXANDER STEEN a ten se už nemýlil. Asistence: Robert Thomas a Tyler Bozak.
45:11'
Další ofsajd domácích. Ve třetí třetině se téměř nic neděje, což rozhodně více vyhovuje St. Louis, které hájí dvoubrankové vedení.
45:01'
Domácí se dopustili postavení mimo hru.
44:44'
Hostující brankář Ullmark musel rozehrávat pod tlakem forčekujících hráčů. Poradil si ale dobře a po mantinelu dokázal poslat kotouč na svého spoluhráče.
44:12'
Sheary hledal od zadního mantinelu Michaela Frolíka, který byl ale pokrytý.
43:32'
Druhá třetina se zatím hrála bez střel na branku. Tu první vyprodukovali domácí, Linus Ullmark byl ale na místě.
43:07'
Bozakovo vyhození dobruslil jako první Ivan Barbašev. Ruský útočník tak zabránil odpískání zakázaného uvolnění v domácí neprospěch.
42:26'
Conor Sheary posunul puk za domácí branku. Tam si pro něj dojel Jordan Binnington, který rozehrál na své spoluhráče.
41:49'
Teď se jim navíc nepovedla základní rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
41:32'
Hosté se v úvodu třetí třetiny snaží tvořit, ale už poněkolikáté jim nevyšel přechod do útočného pásma.
40:27'
Dobrá střela Justina Faulka od modré čáry. Nakonec byla tečována vedle branky.
Hity – 12:16
Také po druhé třetině vede St. Louis o dva góly. Hosté nejprve snížili na 2:1, o což se ve 25. minutě postaral Jack Eichel. Jeho střela byla paradoxně dlouho jediným střeleckým pokusem, který Sabres na brankáře Binningtona vyslali. Ve 31. minutě pak Bluesmanům vrátil klid na hole přesilovkovou trefou David Perron. Domácí mohli přidat i čtvrtý gól, ale zásah Schwartze byl po úspěšné challenge trenérů Buffala odvolán. Gólové akci totiž předcházelo postavení mimo hru.
40:00'
39:41'
Pietrangelo hrál na jistotu a puk z domácí obranné třetiny obloučkem vyhodil.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Hosté tedy stále ztrácejí jen dva góly. To není komfortní situace, ale pořád lepší, než jít do kabin za stavu 1:4.
37:24'
Tohle bylo výborné rozhodnutí hostujícího kouče Ralpha Kruegera! V momentě, kdy Brayden Schenn zavážel puk přes modrou, byl v postavení mimo hru Jordan Kyrou, který neudržel brusli na ledě. Následný zásah Jadena Schwartze tak nemůže platit.
37:24'
Domácí vstřelili gól, ale lavička Buffala si bere challenge! Předcházel gólové akci ofsajd?
36:55'
Z poměrně ostrého úhlu zakončoval z levé strany Jaden Schwartz. Ullmark byl na místě a vyrazil jeho pokus.
36:21'
Bekhendové nahození Zacha Sanforda pokryl hokejkou hostující Ullmark.
35:20'
Jack Eichel se dostal za obranu Blues a po naznačení forhendové kličky házel puk do protipohybu Binningtona. Ten ale dokázal zareagovat a skvělým zákrokem domácí podržel!
34:56'
Sheary s Michaelem Frolíkem do vyměnili puk na levé straně a druhý jmenovaný mohl střílet na domácí branku. Binnington má kotouč pod betony a tak tu máme reklamní přestávku.
34:04'
Teprve druhá střela Buffala na branku v prostřední části hry. Binnington si připsal úspěšný zákrok.
33:37'
Po přihrávce Steena vypálil na Ullmarka Justin Faulk. Hostující brankář vyrazil kotouč do vzduchu, kde ho zahrál vysokou holí Jack Eichel. Hra je přerušena, vhazuje se v útočné třetině Blues.
33:06'
Do přihrávky Reinharta na Asplunda vložil hokejku Bozak, který se dobře vrátil do obrany. Rozhodčí nařizují bully v útočném pásmu Buffala.
32:38'
Bortuzzovu střelu vyrazil Ullmark před sebe. Následně mu pomohli obránci.
32:00'
Pokus Braydena Schenna z pravé strany pokryl Ullmark. Binnington je na druhé straně ve druhé třetině bez práce. Šavle na něj vystřelily pouze jednou a paradoxně z toho byl gól.
31:17'
Na levém křídle měl našlápnuto Ivan Barbašev. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Dahlin.
30:47'
Puk byl sražen do prostoru střídaček. Následuje reklamní přestávka.
30:17'
Domácí přesilovku využívají a odskakují Buffalu opět na rozdíl dvou zásahů! Bluesmani postupně vytáhli puk až na osu kluziště, odkud se do něj z první opřel DAVID PERRON a Ullmark svou lapačkou nestačil adekvátně zareagovat – 3:1. Asistence: Brayden Schenn a Jaden Schwartz.
29:52'
Teď už se hosté osvobodili vyhozením.
29:39'
Alex Pientrangelo vypálil nad břevno branky Buffala. Blues zůstávají v útočném pásmu.
29:01'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Asplund – 2 min., vysoká hůl).
29:01'
Tohle byla hodně dlouhá výhoda! Byl to Jay Bouwmeester, který puk nahodil od modré na branku a Ullmark měl co dělat, aby mu kotouč nepropadl mezi betony za brankovou čáru. Nakonec ho v brankovišti zalehl!
28:10'
Rozhodčí signalizuje vyloučení na hostující straně. Domácí zatím mají výhodu.
27:15'
Thomas hledal zpoza branky obránce Roberta Bortuzza. Tomu puk mezi kruhy odskočil z hokejky.
26:30'
Vince Dunn je ve druhé třetině velmi aktivní. Obránce St. Louis vyslal na hostující branku další střelu, kterou musel likvidovat Ullmark. Následuje reklamní přestávka.
26:12'
Thomasovi sjížděl před branku Tyler Bozak, který by byl sám před Ullmarkem. Přihrávku prvně jmenovaného ale zablokoval obránce.
25:38'
Hostům stačila na snížení jediná střela, kterou zatím ve druhé třetině vyslali na branku.
24:22'
Sabres právě vstřelili branku!
JACK EICHEL si teď vystačil sám! Hostující kapitán převzal puk na pravé straně útočného pásma. Následně s ním zajel za branku, tu objel a vybruslil si až mezi kruhy, odkud zamířil k pravé tyčce z pohledu brankáře Binningtona – 2:1. Asistence: Sam Reinhart a Rasmus Dahlin.
23:27'
Na přihrávku Sundqvista si sjížděl Vince Dunn. Puk mu ale přeskočil čepel hole.
22:52'
Zakázané uvolnění Buffala. Hosté se v úvodu druhé třetiny především brání.
21:13'
Hned po buly střílel Alex Pietrangelo. Do akce opět musela lapačka gólmana Šavlí.
21:09'
Teď už ano. Do střelecké pozice si vybruslil Brayden Schenn a Ullmark schoval puk do lapačky.
20:28'
Od modré čáry vypálil Justin Faulk. Kotouč trefil jednoho z hráčů před brankou a Ullmark tak zasahovat nemusel.
Hity – 5:11
První třetina vyšla lépe domácím hokejistům. Do utkání vstoupili aktivněji a v 5. minutě svou převahu korunovali vedoucím zásahem Roberta Thomase. Sabres poté srovnali hru a Jack Eichel dokonce nastřelil tyčku. Ve 14. minutě se však podruhé radovali fanoušci Blues. Thomas tentokrát nahrával a do poloodkryté branky se trefil Tyler Bozak. St. Louis tedy vede nad Buffalem 2:0.
20:00'
19:46'
Střelu Ristolainena zablokoval domácí obránce Faulk. V první třetině se už asi nic nestane.
19:20'
To rána Rasmuse Dahlina už nebezpečná byla, ale kotouč je někde v podpaždí gólmana Bluesmanů.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:52'
Tu trefil po Eichelově zadovce Sam Reinhart, ovšem Binningtonova lapačka měla poměrně snadnou práci.
18:16'
Johansson nahrál na pravou stranu obránci Lawrencemu Pilutovi, který vystřelil. Domácí branku ale netrefil.
17:32'
Sanford nabyl z rohu kluziště Vincemu Dunnovi. Ten vypálil tvrdě, ale Ullmark měl na kotouč dobrý výhled a tak ho ztlumil na svém těle.
16:45'
Druhá lajna hostí s Michaelem Frolíkem bojovala v útočném pásmu. Všechna snaha ale skončila jen u mantinelu. Tam puk vyškrábli hráči Bluesmanů.
15:22'
Další střelu na Ullmarka vyslal Brayden Schenn. Hostující brankář byl v rozkleku včas.
15:04'
Přihrávku na pravou stranu obdržel Tyler Bozak. Ten na nic nečekal a příklepem vypálil na vzdálenější tyčku. Ullmark zasáhl pravým betonem.
14:48'
Domácí brankář Binnington svým zákrokem přerušil hru. Máme tu poslední reklamní přestávku v úvodní třetině.
13:29'
Domácí zvyšují svůj náskok! Střelec prvního gólu Robert Thomas se tentokrát proměnil v nahrávače, když zpoza branky oslovil TYLERA BOZAKA, jehož hostující obrana nezachytila a Bozak zblízka zakončoval do poloodkryté klece. Asistence. Robert Thomas a Niko Mikkola.
13:14'
Takovou hlušší pasáž přerušila střela Alexe Pietrangela z pravé strany hřiště. Tu odrazil vyrážečkou až do ochranné sítě Linus Ullmark.
11:30'
Šavle postupně zvyšují svou aktivitu. Role prohrávajícího týmu se jim nelíbí.
10:48'
Po vyhraném buly hostí posunul Pilut puk na Rasmuse Ristolainena. Jeho střelu pokryl bez větších problémů Jordan Binnington. Reklamní přestávka.
10:42'
Zakázané uvolnění Blues.
10:01'
Nyní najížděl Jaden Schwartz sám na Ullmarka. Zezadu ho ale přeci jen tísnil bránící hráč a domácí útočník tak raději střílel. Ullmark byl připraven a podržel Buffalo.
09:40'
Před brankou se dostal ke kotouči Jaden Schwartz! Do střely z velmi dobré pozice mu ale vložil hokejku bránící hráč.
09:14'
Kotouč nyní vypadl na domácí střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:49'
Na druhé straně střílel z pravé strany Alex Pietrangelo. Rána kapitána Blues byla sražena do ochranné sítě.
08:17'
Jack Eichel objel branku a připravil šanci pro Sama Reinharta, jehož střelu vykopl Binnington pravým betonem!
07:46'
Střelu Henriho Jokiharjua srazil jeden z bránících hráčů St. Louis mimo hrací plochu. Vhazuje se v útočném pásmu Buffala.
07:27'
Střely na branku – 3:1.
06:20'
Mohlo být srovnáno! Jack Eichel nastřelil z mezikruží tyčku domácí branky. Poté ještě pálil Rasmus Ristolainen a tentokrát puk končí ve výstroji Binningtona. Následuje reklamní přestávka.
04:47'
Bluesmani jdou zaslouženě do vedení! Hráči Buffala nedokázali dostat puk z obranné třetiny. Tyler Bozak pak poslal sice trochu nepřesnou přihrávku pro ROBERTA THOMASE, ale ten puk u pravého mantinelu dojel a vybruslil si s ním na kruh pro vhazování, odkud přesně umístěnou a skrytou střelou překonal Ullmarka. Důležitou práci odvedl u brankoviště také Alexander Steen, přes něhož hostující gólman asi nic neviděl. Asistence: Tyler Bozak a Alexander Steen.
04:16'
Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Jaden Schwartz se snažil žabičkou najít Braydena Schenna, ovšem kotouč tečoval obránce.
03:45'
Hraje se už hodně dlouho bez přerušení. Úvod utkání tak rychle utíká.
02:46'
Vince Dunn vypálil od modré čáry. Puk proskákal až k Ullmarkovi, který ho vyrazil.
01:36'
Poprvé na ledě v dresu Buffala je Michael Frolík. Domácí brankář Binnington vyjel rozehrát za branku a při návratu do brankoviště zakopl. Puk ale měli jeho spoluhráči, takže to pro Blues žádný problém neznamenalo.
00:24'
Domácí se v úvodu usadili v útočném pásmu. Ke střele z levé strany se dostal Jay Bouwmeester a Ullmark musel poprvé zasahovat.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Bozak, Thomas, Steen (A) – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Pilut, Dahlin, Bogosian, Jokiharju, Montour – S. Reinhart (A), Eichel (C), Asplund – Sheary, Ma. Johansson (A), Frolík – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons – Lazar, Vesey, C. Miller.

Rozhodčí: Dunning, Meier – Brisebois, Murchison.
Premiéru v dresu Buffala si odbude český útočník Michael Frolík, který byl do celku od Niagarských vodopádů vyměněn z Calgary za volbu v draftu. Frolík by měl nastoupit na pravém křídle formace s Marcusem Johanssonem a Conorem Shearym.

St. Louis Blues:
Bluesmani si na jaře dokráčeli až pro Stanley Cup a v této sezóně potvrzují, že to nebyla náhoda. Ze 44 zápasů získali 41 bodů a jsou lídrem tabulky Západní konference. Naposledy hráči St. Louis doma přehráli 3:2 San Jose. Před tím si prošli trochu slabším období, kdy ze tří utkání uhráli jediný bod. Z absencí hráčů musíme zmínit dlouhodobě zraněného útočníka Vladimira Tarasenka. Nedávno ze sestavy vypadl také obránce Colton Parayko.