NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Dallas - 9. února 2020   02:00

St. Louis
St. Louis
07:18' Parayko (Dunn, Thomas) • 10:49' Parayko (Perron)
2:3
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Dallas
Dallas
17:48' Ja. Benn  (Janmark, Pavelski) • 33:25' Hintz  (Perry, Heiskanen) • 62:19' Hintz  (Heiskanen, Chudobin)
St. Louis
Chris Rooney, Tom Chmielewski. Čároví: Brian Mach, Kory Nagy
Enterprise Center, St. Louis
18096 diváků
Dallas
Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak – Gurjanov, Dickinson, Ja. Benn (C) – Perry, Seguin, Hintz – Kiviranta, Pavelski, Janmark – Comeau (A), Faksa, Cogliano. Hlavní trenér: John Stevens.

3. Anton Chudobin (STL) 23 zák., 2 góly, 92,0%
Statistiky: Střely na bránu: 25-34; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 57%-43%; Hity: 27-29; Přesilové hry: 1/3-1/4; Trestné minuty: 8-6.
Dallas sice na přelomu závěrečné třetí třetiny a začátku prodloužení nevyužil přesilovou hru, Anton Chudobin ale vzápětí předvedl další skvělý zákrok betonem a na opačné straně rozhodl o výhře hostů Roope Hintz. Konečný výsledek zní. St. Louis Blues 2 Dallas Stars 3.
62:19'
Dallas právě vstřelil branku!
ROOPE HINTZ vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování přes clonu a jeho střela zápěstím zamířila mezi betony Jordana Binnigtona! Stars dnes vítězí po prodloužení nad Blues těsně 3:2! Asistence: Miro Heiskanen a Anton Chudobin.
62:07'
Blues mohli skórovat po střele z pravého kruhu pro vhazování, Anton Chudobin ale zasáhl pravým betonem.
61:14'
Střela Radka Faksy z bodu levého kruhu pro vhazování byla zablokována a vyloučený Jay Bouwmeester se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.
60:44'
Dnešní utkání sleduje 18096 diváků.
60:01'
Anton Chudobin předvedl v závěrečné části senzační zákrok, když svým levým betonem ukradl gól Ryanovi O'Reillymu, a Dallas mohl v závěru rozhodnout během přesilové hry, jenže ji nevyužil a přenese se tedy do prodloužení. Skóre je. St. Louis Blues 2 Dallas Stars 2.
60:00'
59:14'
Jay Bouwmeester dostal dvě minuty za držení hole a Dallas si zahraje v závěru střetnutí přesilovou hru.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:47'
Colton Parayko chtěl na pravém křídle vypálit od modré čáry, jeho rána s příklepem ale byla zablokována.
56:56'
A další střela Blues z pravého kruhu pro vhazování, která tentokrát skončila na pravém betonu pozorného brankáře Jordana Binningtona. Stále je to 2:2.
56:19'
Brayden Schenn předvedl nádhernou stahovačku a na bodu pravého kruhu pro vhazování se dostal ke střele bekhendem, která minula vzdálenější levou tyč.
55:09'
Ryan O'Reilly se teď ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a zdálo se, že skóruje do prázdné brány, jenže Anton Chudobin ho poté senzačně vychytal levým betonem! Spektakulární zákrok!
54:04'
Dallas zřejmě zastavilo postavení mimo hru, prostor každopádně dostává poslední komerční přestávka a jsme zvědavi, zda se vyhneme prodloužení nebo ne.
52:29'
Jordan Binnington šel rychle do kolen, aby zachytil střelu Esy Lindella od modré čáry a podržel kotouč v náručí. Po přerušení následuje komerční přestávka.
52:09'
Fanoušci hráčů St. Louis ucítili, že jejich tým potřebuje povzbudit. Enterprise Centre se nese ‚Let's go Blues'!
51:36'
Hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu a oba týmy touží rozhodnout ještě před prodloužením.
50:23'
Jamie Benn na levém křídle vystřelil v blízkosti levého kruhu pro vhazování a puk mířil k přední tyči, gólman Jordan Binnington ho ale vyrazil sevřenými betony.
49:34'
Zachary Sanford na pravém křídle prohrál závod o puk a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
49:15'
Esa Lindell na levém křídle vystřelil od modré čáry a táhlou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější pravé tyči, puk ale skončil v lapačce Jordana Binningtona.
48:10'
Hokejisté Dallasu odolali tlaku ze strany Blues a snažili se prosadit na pravém křídle útočného pásma, hosty ovšem zastavilo postavení mimo hru.
46:03'
Blues si vytvořili tlak a snaží se získat ztracené vedení zpět, jenže nyní se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a následuje komerční přestávka.
45:37'
Ivan Barbašev se dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče, jeho střela ale postrádala razanci a Anton Chudobin ji dokázal vyrazit za svou bránu. Snadný zákrok.
45:12'
Blues odpověděli prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování, která zamířila nad bránu hostujícího brankáře Antona Chudobina. Puk skončil na ochranném skle.
44:37'
John Klingberg na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Jordan Binnington jeho táhlý pokus vyrazil do ochranné sítě. Hra tedy byla přerušena.
44:00'
Jamie Benn dnes nastoupil ke svému jubilejnímu 800. zápasu v NHL a dokázal vstřelit gól. A ještě jedna důležitá informace, hlavní trenér Dallasu Rick Bowness zůstal kvůli onemocnění na hotelu a hostující tým Stars dnes vede John Stevens.
42:40'
A další střela Mira Heiskanena, jehož tečovaný pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování skončil v lapačce pozorného brankáře Jordana Binningtona.
41:53'
Miro Heiskanen na levém křídle vystřelil od modré čáry a na přední tyči se dostal do zakončení Tyler Seguin, Jordan Binnington ho ale dokázal vychytat pravým betonem.
41:01'
Sammy Blais vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravou tyč brány, kterou dnes hájí Anton Chudobin.
40:26'
Dallas se pokusil skórovat v úvodu třetí třetiny a otočit utkání na svou stranu, jenže se nakonec na pravém křídle vůbec do zakončení nedostal a Blues otočili hru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-22; Zablokované střely: 6-8; Vhazování: 58%-42%; Hity: 13-18; Přesilové hry: 1/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:01.
Prostřední část souboje rivalů z Centrální divize přinesla jeden jediný gól, o který se postaral v hostujícím dresu Dallasu útočník Roope Hintz. Stars dokázali smazat dvoubrankové manko a oba týmy budou do závěrečné části utkání vstupovat za nerozhodného stavu. Skóre po druhé třetině zní. St. Louis Blues 2 Dallas Stars 2.
40:00'
39:17'
Alex Pietrangelo vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho střela z pravého křídla skončila v lapačce Antona Chudobina, který dnes chytá velice jistě.
39:12'
Anton Chudobin si bez problému poradil s poskakujícím kotoučem ze středního pásma a ukryl ho ve své lapačce. David Perron ho vzápětí osprchoval sněhem.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:19'
Hokejisté St. Louis se dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování a mířili ke vzdálenější pravé tyči, Anton Chudobin byl ale připraven a zasáhl levým betonem.
37:00'
Alex Pietrangelo rozehrával podél střídaček a jeho přihrávka byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena a následuje komerční přestávka.
36:23'
Dallasu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po zakázaném uvolnění se vhazovalo po pravici brankáře Antona Chudobina. Skóre je nyní vyrovnané 2:2.
35:40'
Vyloučený Jamie Benn je zpět na ledové ploše a hokejisté hostujícího Dallasu hrají v plném počtu.
35:12'
Colton Parayko mohl skórovat na vzdálenější levé tyči po nádherné přihrávce z pravého křídla do prázdné brány, jenže puk netrefil dobře a minul pravou tyč! Hattrick mu zatím není přán.
34:59'
Vince Dunn vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho prudká střela zápěstím ale zamířila nad bránu hostujícího brankáře Antona Chudobina.
33:40'
Jamie Benn byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Blues mohou získat ztracené vedení v přesilové hře.
33:25'
Corey Perry se nádherně uvolnil v blízkosti levé tyče a ROOPE HINTZ po jeho zpětné bekhendové přihrávce nyní z mezikruží vymetl levý horní roh brány! Stars smazali dvoubrankové manko a je to 2:2! Asistence: Corey Perry a Miro Heiskanen.
32:59'
Radek Faksa vystřelil v pravém kruhu pro vhazování z otočky, Jordan Binnington ale včas sevřel betony k sobě a následuje krátká komerční přestávka.
32:13'
Před bránou Jordana Binnigtona nyní došlo k nebezpečné teči, jenže domácí brankář si poté dokázal poradit a puk vyrazil pravým betonem!
31:47'
Vyloučený David Perron je zpět na ledě a Dallas využil jednu ze tří přesilových her, zatímco Blues hráli v početní převaze dvakrát a využili také jednu.
31:43'
Miro Heiskanen vypálil před vrcholem levého kruhu pro vhazování, jenže jeho prudká střela skončila v náručí Jordana Binningtona, který stále inkasoval jednou.
30:32'
Dallasu se zatím během třetí přesilové hry vůbec nedaří. Na pravém křídle se nyní snažil prosadit Tyler Seguin, jenže se ocitl v postavení mimo hru.
29:47'
David Perron byl vyloučen na dvě minuty za hákování a hokejisté Dallasu si nyní zahrají třetí přesilovou hru.
29:26'
Stephen Johns na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána bez přípravy skončila v náručí připraveného brankáře Jordana Binningtona. Skóre činí stále 2:1.
28:44'
Hokejisté Dallasu se dokázali dostat ke střele v blízkosti brány Blues, Jordan Binnington ovšem zasáhl pravým betonem a podržel svůj tým nad vodou.
27:28'
Nahození Stars bylo přizvednuto do ochranné sítě a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
27:11'
Ivan Barbašev se dostal do zakončení po nádherné kombinaci v blízkosti levé tyče brány, Anton Chudobin byl ale připraven a dobře zasáhl pravým betonem.
26:13'
Obránce Esa Lindell se dostal na vrcholu mezikruží k bekhendové střele, která zřejmě byla tečována a skončila na hrudi pozorného Jordana Binningtona.
25:26'
Vince Dunn se ocitl na levém křídle útočného pásma v postavení mimo hru a vhazovalo se v neutrální zóně ledové plochy. Domácí hokejisté vedou těsně 2:1.
24:22'
Roman Polák využil zakázaného uvolnění Blues a na ose útočného pásma vypálil od modré čáry, jeho prudká střela ale skončila v lapačce Jordana Binningtona.
22:45'
Ihned po vhazování v levém kruhu vypálil Vince Dunn, jeho prudká střela s příklepem ale dopadla úplně stejně, když skončila v náručí brankáře Antona Chudobina.
22:41'
Zachary Sanford se dostal ke střele na bodu levého kruhu, jeho střela zápěstím ale skončila na hrudi Antona Chudobina, který puk podržel a přerušil hru.
21:38'
Carl Gunnarsson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela o pořádný kus minula přední tyč brány, takže brankář Anton Chudobin nemusel zasahovat.
20:33'
Jordan Binnington zastavil nahození Stars z pravého křídla útočného pásma a poté holí rozehrál na Vinceho Dunna. St. Louis vede v úvodu druhé třetiny 2:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-14; Zablokované střely: 3-3; Vhazování: 65%-35%; Hity: 8-8; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:06.
Colton Parayko předvedl dvě nádherné dělové rány a poslal St. Louis do dvoubrankového vedení, na které dokázal krátce před přestávkou odpovědět nádhernou tečí kapitán Jamie Benn. Oba dva týmy využily jednu přesilovou hru. Skóre po první třetině dnešního utkání v Enterprise Center je. St. Louis Blues 2 Dallas Stars 1.
20:00'
19:14'
Stars vypálili na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington šel rychle do kolen, aby puk na přední tyči vyrazil svými sevřenými betony.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:48'
Mattias Janmark si nyní potáhl puk po přihrávce Joea Pavelskiho z pravého rohu útočného pásma Stars z mezikruží do levého kruhu a následně ho mezi nohama jednoho z klečících hokejistů Blues poslal na vzdálenější tyč, kde kotouč skvělou tečí za bruslemi usměrnil po ledě do sítě JAMIE BENN! Asistence: Mattias Janmark a Joe Pavelski. (1:2)
17:23'
Ryan O'Reilly získal puk na levé straně obranného pásma domácích hokejistů Blues a odpálil ho nyní až za bránu brankáře Antona Chudobina.
16:50'
Justin Faulk fauloval v pravém rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovka pro hosty.
16:16'
Esa Lindell na levém křídle vypálil od modré čáry a dobře mířil k přední tyči brány, jenže Jordan Binnington zasáhl pravým betonem a vyrazil kotouč mimo.
15:44'
Stephen Johns na levém křídle zavezl kotouč do útočného pásma a po jeho zpětné přihrávce mohl vystřelit Roope Hintz, jenže kotouč nedokázal zpracovat.
15:02'
Jamie Oleksiak vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem skončila v náručí Jordana Binningtona. Následuje komerční přestávka.
14:16'
Andrew Cogliano si vybruslil od pravé tyče před bránu, jenže v rozhodující chvíli ztratil kontrolu nad pukem a jeho následná střela na vzdálenější tyči skončila mimo.
13:29'
Robert Thomas se dostal do zakončení na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela zápěstím ale zamířila nad bránu Antona Chudobina.
12:51'
Sammy Blais se dostal do zakončení po přihrávce zpoza brány u pravé tyče, Anton Chudobin ho ale dokázal vychytat a následuje komerční přestávka.
12:39'
Carl Gunnarsson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho ostrá rána byla sražena vedle pravé tyče brány, takže Anton Chudubin nemusel zasahovat.
10:49'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí COLTON PARAYKO si najel před vrcholem pravého kruhu na zpětnou diagonální přihrávku Davida Perrona z levého křídla a poté nádhernou střelou s příklepem pod vyrážečkou hostujícího gólmana Antona Chudobina zamířil k vzdálenější levé tyči! Druhá branka. Asistence: David Perron.
09:41'
Jamie Benn se dostal ke střele v prostoru mezikruží a mířil k pravé tyči, Jordan Binnington ho ale vychytal levým betonem a Ivan Barbašev je zpět na ledové ploše.
09:12'
Jordan Binnington si připsal v rychlém sledu dva zákroky a z mezikruží poté mohl skórovat do odkryté horní části brány Roope Hintz, jeho střelu ale vleže zablokoval Jay Bouwmeester a zabránil jistému gólu! Obrovská šance St. Louis.
08:16'
Tyler Seguin vypálil bez přípravy v blízkosti levé tyče, jenže Jordan Binnington se stačil včas přesunout k bližší tyči a jeho ostrou ránu zastavil.
07:41'
Ivan Barbašev byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a tentokrát si zahrají přesilovou hru hráči Dallasu.
07:28'
St. Louis se nyní pokusilo skórovat z levého kruhu pro vhazování znovu, následná střela zápěstím ale skončila v náručí připraveného Antona Chudobina.
07:18'
COLTON PARAYKO vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro buly a jeho střela s příklepem poté nad pravým ramenem Antona Chudobina vymetla bližší levý horní roh brány Stars! Colton Parayko bodoval potřetí v řadě a St. Louis rázem vede! Asistence: Vince Dunn a Robert Thomas.
07:08'
Alex Pietrangelo vypálil na vrcholu mezikruží a jeho prudká rána s příklepem byla přizvednuta do ochranné sítě. Anton Chudobin nemusel zasahovat.
06:26'
Hokejisté Blues se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, Anton Chudobin ale obě dvě dokázal vyrazit. Druhou a nebezpečnější svou vyrážečkou.
06:15'
Vince Dunn byl faulován na levém křídle útočného pásma a Jamie Benn dostal dvě minuty za vražení na hrazení. Blues si po reklamním brejku přesilovou hru.
05:15'
Jeden z hokejistů Dallasu byl sražen k ledu v pravém rohu útočného pásma, rozhodčí ovšem podruhé v zápase zatím nevylučovali a hra pokračovala dále.
04:36'
Úvodní přesilová hra domácích hokejistů St. Louis branku nepřinesla a další útočné snažení Blues na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.
03:34'
David Perron dvakrát vypálil bez přípravy v levém kruhu pro vhazování, jeho první rána ale zamířila mimo, zatímco druhá skončila na rameni Antona Chudobina.
03:01'
Brayden Schenn se dostal do zakončení na bodu levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil pod horní tyč, Anton Chudobin ale vytáhl pěkný semafor.
02:29'
Joel Kiviranta byl vyloučen za podrážení a domácí hokejisté St. Louis si zahrají první přesilovou hru.
01:19'
Tentokrát se Blues dostali po přihrávce z levého křídla ke střele v mezikruží a Anton Chudobin skvěle zasáhl, když kotouč vyrazil do ochranné sítě.
00:27'
Utkání začalo náporem domácích hokejistů St. Louis, k žádné nebezpečné střele se ovšem nedostali, a tak Anton Chudobin úvodnímu tlaku odolal.
00:01'
Před začátkem utkání byl slavnostně vyvěšen dres s číslem 44, který nosíval Chris Pronger.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Thomas, B. Schenn, Schwartz – Steen (A), Bozak, Blais – Barbašev, J. de La Rose, MacEachern. Hlavní trenér: Craig Berube.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg (A), Lindell, Johns, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak – Gurjanov, Dickinson, Ja. Benn (C) – Perry, Seguin, Hintz – Kiviranta, Pavelski, Janmark – Comeau (A), Faksa, Cogliano. Hlavní trenér: Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Chris Rooney, Tom Chmielewski. Čároví: Brian Mach, Kory Nagy.

Radek Faksa (DAL) 51 zápasů, 9+9, +/- -6
Roman Polák (DAL) 33 zápasů, 0+4, +/- -4
Vzájemné zápasy

Oba dva rivalové z Centrální divize se střetli v letošní sezóně NHL dvakrát a oba zápasy vyhrálo St. Louis, v říjnu nejprve doma a o měsíc později poté v Dallasu.
Dallas Stars

Dallas utrpěl v posledním utkání proti Minnesotě velice hořkou porážku, když už to za nerozhodného stavu 2:2 vypadalo na prodloužení, jenže 27 sekund před koncem zápasu vystřelil Wild vítězství Joel Eriksson Ek a vstřelil svůj druhý gól v utkání. Stars patří v Centrální divizi třetí místo a na vedoucí St. Louis ztrácejí 7 bodů.
St. Louis Blues

Hokejisté týmu Blues bodovali již v jedenácti domácích zápasech za sebou, v posledním zápase ovšem podlehli Winnipegu a jejich fantastická série skončila. Alexander Steen byl před začátkem zápasu slavnostně oceněn za dosažení milníku tisíce střetnutí v zámořské NHL a na památku dostal stříbrnou hokejku s hodinkami Rolex.
Fantastická série St. Louis Blues v domácím prostředí skončila a v neděli v noci se bude snažit zahájit novou proti Dallasu, který v posledním střetnutí utrpěl velice hořkou porážku proti Minnesotě a prohrál těsně 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.