NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Pittsburgh - 8. ledna 2020   04:00

Vegas
Vegas
27:11' Pacioretty (Hague) • 34:18' Stastny (Mark Stone, Theodore) • 52:42' R. Smith (Stephenson, R. Smith)
3:4
(0:2, 2:1, 1:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
02:53' Malkin  (Rust, Kahun) • 07:10' Hörnqvist  (J. Johnson, Letang) • 24:18' Kahun  (Marino, Riikola) • 42:15' B. Tanev  (Letang)
Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Holden, Engelland – W. Karlsson, R. Smith, Pacioretty – Stephenson, Mark Stone, Carrier – Stastny, Tuch, Nosek – Eakin, Reaves, N. Roy.

Dominik Simon (PIT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:44
Blízko, blízko byl domácí celek od vyrovnání, ale Tristan Jarry se svými spoluhráči dokázal uhájit těsně vedení. Body tak bere hostující celek a domácí jdou vinou výhry Arizony na druhé místo Pacifické divize.
59:54'
Už se asi nic nestane.
59:30'
Nepřesná rána a Vegas je venku z pásma.
59:11'
Další buly v útočném pásmu Vegas. Hosté jsou nyní pod velkým tlakem.
59:00'
Poslední minuta hry.
58:44'
Alex Tuch měl dobrou možnost, ale odkrytou část branky trefit nedokázal. Buly v útočném pásmu Vegas. Domácí diktují tempo hry.
58:16'
Tristan Jarry měl hodně, ale kotouč končí mimo branku.
57:56'
Oddechový čas pro domácí.
57:56'
Shea Theodore už kotouč nestihl v útočném pásmu, je z toho postavení mimo hru.
57:37'
Domácí hrají v šesti. Zkouší to bez brankáře.
57:25'
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.
57:17'
Nová výzva stojí před Vegas. Prohrává o jednu branku a nyní má možnost přesilové hry a pokusit se o vyrovnání.
57:17'
Komerční přestávka.
57:17'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., podrážení).
57:00'
Mark Stone pálil nad.
56:46'
Obrana domácích musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.
56:33'
Fanoušci se ozývají, ženou své oblíbence v před za vyrovnáním.
56:17'
Alex Tuch to zkoušel individuálně, ale přišel o kotouč.
55:44'
Nicolas Hague (Vegas) výborně zapracoval ve svém obranném pásmu a dostal kotouč z moci soupeře.
55:24'
Kotouč je ve středním pásmu, domácí hokejisté začínají diktovat tempo hry.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:35'
Mark Stone (Vegas) se senzačně vrátil do obrany a překazil přečíslení dva na jednoho.
54:18'
Max Pacioretty autorem další střely, se kterou si brankář Tristan Jarry poradil.
54:00'
Max Pacioretty ani Paul Stastny nedokázali vyrovnat.
53:40'
Znovu se domácí hokejisté dostali na dostřel jediné branky.
52:42'
Golden Knights právě vstřelili branku!
A je zaděláno na drama, po skvěle Stephansenově přihrávce za bezmocného brankáře dostal kotouč z ostré pozice zakončující REILLY SMITH. Asistence: Chandler Stephenson a Nate Schmidt.
52:11'
Domácí se dostali do postavení mimo hru, komerční přestávka.
51:24'
Vegas hraje aktivně, pokouší se něco vymyslet, ale zatím marně. Výborně hraje hostující celek, který z minima šancí vytěžil čtyři branky.
50:35'
Tristan Jarry kryje kotouč, buly před jeho brankou.
49:55'
Jevgenij Malkin pálil z první, jeho rána končí mimo branku, Bryan Rust následně také minul.
49:32'
Takticky hraje hostující celek velmi dobře, vede o dvě branky a drží hru bezpečně daleko od své branky.
48:50'
Deryk Engelland pálil od modré čáry, Brandon Tanev tečoval jeho kotouč mimo branku.
48:05'
Vegas rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu přišel tým o o kotouč, a tak se směr hry otáčí.
47:25'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas. Pittsburgh rychle po začátku třetí třetiny navýšil své vedení a nyní jsou domácí pod tlakem.
46:40'
Shea Theodore (Vegas) našel dobrou přihrávkou spoluhráče, zakončoval Alex Tuch (Vegas), jehož pokus dobře vytáhl brankář.
46:26'
Toto je 13. zápas, ve kterém Marc-Andre Fleury inkasoval čtyři a více branek. Celkem těchto zápasů mělo letos Vegas 30.
45:47'
William Karlsson (Vegas) se sice dostal do útočného pásma, ale k zakončení se šikovný hráč Vegas nepropracoval.
45:17'
Buly ve středním pásmu, Vegas znovu prohrává o dvě branky a čas zbývající ve třetí třetině rychle ubíhá.
44:27'
Juuso Riikola se špatně dostal do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
44:00'
Mark Stone při vlastním oslabení postupoval do útočného pásma, ale ztratil balanc, a tak zakončit nedokázal.
43:27'
Bryan Rust (Pittsburgh) dostal kotouč do útočného pásma, jeho akci však zhatila nepřesná rozehrávka.
43:12'
Buly před brankou Vegas, kotouč vypadl z hrací plochy.
43:05'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:15'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Skvěle to nyní sehráli hosté, kteří se díky rychlé a dlouhé Letangově pasu dostali do šance, BRANDON TANEV si položil brankáře a zakončoval snadno. Asistence: Kris Letang.
41:00'
Icing Penguins. Buly před Jarrym.
40:30'
William Karlsson pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.
40:01'
Dominik Kahun poslal hosty do vedení 3:0. Za domácí se pak prosadili Max Pacioretty a Alex Tuch, kteří snížili na 2:3. Za necelých dvacet minut pokračuje duel třetí třetinou.
40:00'
39:23'
Chad Ruhwedel udržel kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se Pittsburgh nedostal.
39:00'
60 vteřin nás dělí od konce druhé třetiny atraktivního duelu.
38:33'
Dominik Simon (Pittsburgh) připravil střelecký pokus pro spoluhráče, ale následná rána končí mimo branku.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:20'
Chandler Stephenson hledal spoluhráče před brankou, ale Nick Holden na kotouč nedosáhl, Vegas přichází o pásmo.
36:55'
Alex Galchenyuk (Pittsburgh) pálil z dobré pozice před brankou, jeho projektil celkem snadno kryje Marc-Andre Fleury.
36:36'
Fanoušci se ozývají a ženou své oblíbence v cestě za vyrovnáním.
36:23'
Marc-Andre Fleury snando kryje ránu od modré čáry, komerční přestávka.
35:43'
Najednou je atmosféra v T-Mobile Areně úplně jiná, domácí hráči cítí velkou podporu fanoušků, navíc už prohrávají jen o jednu branku.
34:18'
Domácí celek proměnil přesilovku, a tak je sníženo na rozdíl jediné branky. Střelu od modré čáry před bránou tečoval PAUL STASTNY. Asistence: Mark Stone a Shea Theodore.
34:05'
William Karlsson (Vegas) pálil z velmi dobré pozice, měl dostatek času na zakončení, ale jeho ránu kryje brankář Pittsburghu.
33:25'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
33:18'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jack Johnson – 2 min., podrážení).
33:03'
Bryan Rust (Pittsburgh) pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná nad branku. Komerční přestávka.
32:40'
Vegas rozehrává od své branky, na ledě je čtvrtá útočná formace Vegas s Tomášem Noskem.
31:47'
Zakázané uvolnění vrací hru do zóny Penguins.
31:12'
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
30:48'
Nyní se Penguins usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Rána byla nepřesná, Zach Aston-Reese pálil nad.
30:10'
Kotouč je nyní ve středním pásmu. Následně jej rychle domácí dostali do útočného pásma.
29:44'
Tristan Jarry kryje další ránu od modré čáry i následnou teč.
29:31'
Nate Schmidt pálil od modré čáry, Tristan Jarry byl připravený.
29:26'
Zakázané uvolnění proti Penguins, vhazovat se bude před jejich brankou. Obrázek je nyní stejný. Domácí mají převahu, hrají aktivně, ale nedaří se jim přidat druhý gól.
28:28'
Max Pacioretty (Vegas) měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho projektil končí mimo.
28:15'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí se dokázali prosadit, nyní prohrávají o dvě branky a pokračují ve snaze dramatizovat duel.
27:11'
Vegas se prosazuje a situace je to hodně podobná situace, ze které se prosadili hosté. Hague vypálil, jeho projektil zblokoval hráč a nakonec pálil přesně MAX PACIORETTY. Asistence: Nicolas Hague.
26:46'
Deryk Engelland (Vegas) pálil od modré čáry mimo branku. Jeho rána končí nad brankou.
26:23'
Hokejisté Vegas nehrají špatně, jen nedokáží své šance oproti soupeři proměnit.
25:27'
Tomáš Nosek (Vegas) to zkoušel individuálně, jeho rána byla nepřesná. Shea Theodore (Vegas) následně trefil jen rukavici brankáře.
24:18'
Hosté v přesilovce nevymysleli vůbec nic. Až pět vteřin před jejím koncem se puk odrazil do míst, kde byl DOMINIK KAHUN. Ten kotouč nasměroval mezi betony brankáře. Asistence: John Marino a Juuso Riikola.
23:54'
Nick Holden (Vegas) vyhazuje, dobře Vegas brání.
23:22'
Polovinu oslabení už domácí celek zvládl. Cody Eakin mohl pokračovat v samostatné akci, ale jen nahodil kotouč.
22:45'
Vegas vyhazuje přes všechny čáry.
22:30'
První přesilovku v zápase mají k dispozici hosté.
22:22'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., držení hole).
22:04'
Marc-Andre Fleury přerušuje hru, buly před jeho brankou.
21:34'
Další domácí rána končí nad brankou, puk mířil příliš vysoko. Na druhé straně minul Juuso Riikola.
20:57'
Jack Johnson pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.
20:38'
Tristan Jarry musel za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská.
20:07'
Tristan Jarry kryje kotouč, vhazovat se bude krátce po úvodu třetiny před jeho brankou.
20:01'
Jevgenij Malkin a Patric Hörnqvist se trefili v první třetině, a tak díky jejich práci vede hostující celek zde na Stripu ve Vagas o´dvě branky.
20:00'
19:30'
Tristan Jarry nyní podržel své spoluhráče, Vegas se natlačilo před branku, ale hostující brankář udržel kotouč před brankovou čárou.
19:00'
Paul Stastny překazil pokus hostů o rychlý brejk, následně Max Pacioretty minul.
18:25'
V závěru třetiny hraje Vegas aktivně a snaží se snížit, ale nedaří se mu vypracovat si výraznější šanci.
18:05'
Teddy Blueger vyhodil kotouč do středního pásma, jeho spoluhráči mohli vystřídat.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:28'
Zakázané uvolnění hostů, buly v útočném pásmu Vegas.
17:08'
Vegas se usadilo v útočném pásmu, ale Dominik Simon dokázal odehrát kotouč rychle do bezpečí.
16:06'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté marně hledají cestu za vstřelením kontaktní branky.
15:48'
Marc-Andre Fleury kryje ránu soupeře od modré čáry. Komerční přestávka.
15:10'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vegas si dokáže vypracovat šance, ale zatím neproměnilo ani jednu.
14:37'
Kotouč je ve středním pásmu a oba celky střídají.
14:02'
Max Pacioretty (Vegas) ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře soupeře, respektive přesněji vypálit.
13:35'
Hosté se pokouší navýšit své vedení, ale nyní se do šance nedostali.
13:00'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, Vegas špatně rozehrálo, je z toho icing.
12:08'
Cody Eakin (Vegas) pálil z kruhu nepřesně, brankář hostů zasahovat nemusel.
11:23'
Přesilovku nedokázal domácí celek proměnit, i když si vypracoval dobré šance, zejména první přesilovková formace.
11:08'
10:42'
Půlka domácí přesilovky je pryč, ránu od modré čáry znovu vyrazil Tristan Jarry.
10:15'
Patric Hörnqvist vyhazuje přes všechny čáry, hostující celek může vystřídat.
10:03'
Alex Tuch po Stonově pasu minul bránu.
09:19'
Max Pacioretty (Vegas) dobře zakončoval, po přihrávce spoluhráče pálil z první, jeho pokus kryje brankář.
09:08'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., zlomená hůl / hraní).
08:35'
Domácím se v tomto zápase zatím nedaří vůbec nic, osobní souboje, vytváření střeleckých pozic.
07:40'
Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry vysoko nad branku.
07:10'
Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu, k dorážce se dostal PATRIC HÖRNQVIST a jeho zakončení mířilo do odkryté části branky. Snadná práce pro zakončujícího hráče. Asistence: Jack Johnson a Kris Letang.
07:05'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku, Marc-Andre Fleury musí být pozorný.
06:10'
Nosek se svými spoluhráči bojoval v útočném pásmu o kotouč, ale nedokázal připravit střeleckou pozici pro kolegy.
05:29'
Domácí rána od modré čáry postrádala přesnost. Gólman Penguins zasahovat nemusel.
05:00'
2:4, tak vypadá statistika střel na branku, mírně aktivnější je hostující celek.
04:33'
Nate Schmidt (Vegas) nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho kolegové šli střídat.
03:44'
Dominik Kahun se dostal do další velké šance, ale tentokrát dokázal Marc-Andre Fleury akci soupeře povedeným zákrokem zastavit.
02:53'
Z první šance se hostující celek dostává do vedení. Bekhendovou stranou hole poslal kotouč z bezprostřední blízkosti kotouč pod horní tyčku JEVGENIJ MALKIN. Asistence: Bryan Rust a Dominik Kahun.
02:24'
Pittsburgh se dostal do postavení mimo hru, jeho akce tak končí. Buly ve středním pásmu.
02:07'
Alex Tuch (Vegas) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.
01:52'
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Vegas, které v úvodu zápasu hraje aktivněji.
01:27'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, vypálit na branku však nedokázal.
01:00'
Vegas začalo aktivně, usadilo se v útočném pásmu, několikrát vystřelilo na branku, ale brankář Tristan Jarry byl připravený.
00:01'
Zápas zde na Stripu v Las Vegas právě začíná.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Carrier, Stastny, Tuch – Nosek, Eakin, Reaves.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Kahun, Malkin, Rust – Simon, McCann, Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: McCauley, Hanson – Alphonso, MacPherson.
Poslední vzájemný zápas se odehrál v říjnu a Vegas bralo dva body za výhru 3:0 (Stastny, Karlsson, Stone).
V zatím posledním zápase dokázalo Vegas vůbec poprvé v historii vyhrát zápas, ve kterém prohrávalo 0:3. Dostalo se do vedení 4:3, Blues dokázali vyrovnat. V nastaveném čase rozhodlo Vegas z brejku.
Vegas Golden Knights odehrálo 45 zápasů s bilancí 18-6-6-15 a získalo 54 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Arizonou Coyotes 4:1, Anaheimem Ducks 5:2, Philadelphií Flyers 5:4 a v prodloužení se St. Louis Blues 5:4. Tým nestačil na Anaheim Ducks 3:4. V tabulce Pacifické divize je Vegas první.
Pittsburgh Penguins odehrál 42 zápasů s bilancí 18-7-5-12 a získal 55 bodů. V tabulce Metropolitní divize je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Nashvillem Predators 6:4, Ottawou Senators 5:2 a v prodloužení s Montrealem Canadiens 3:2. Tým nestačil na San Jose Sharks 2:3 v prodloužení a na Floridu Panthers 1:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.