NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Devils - 31. ledna 2021   19:08

Buffalo
Buffalo
34:11' Lazar (Ristolainen, McCabe) • 35:23' Dahlin (Olofsson, Eichel) • 43:53' Ristolainen (Olofsson, Eichel)
3:5
(0:2, 2:1, 1:2)
Devils
Devils
00:20' M. McLeod  (P. K. Subban, R. Murray) • 19:44' J. Hughes  (Bratt, T. Smith) • 39:59' Wood  (Kuokkanen) • 50:40' M. McLeod  (Wood, Bastian) • 59:53' Wood  (Zacha, Severson)

Carter Hutton (BUF) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 58:03
Eric Comrie (NJD) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:00.
Utkání je u konce a po zásluze se dnes raduje New Jersey, které předvedlo velice dobrý výkon. Buffalo v utkání dvakrát srovnalo stav, ale Devils pokaždé celkem vzápětí hned udeřili zpátky. Dvakrát se dnes gólově prosadili Michael McLeod a Miles Wood, pátou branku přidal Andreas Johnsson. Za domácí se prosazovali Lazar, Dahlin a Ristolainen.

Střely na branku: 33:37
59:53'
Devils právě vstřelili branku!
Buffalo se nedostalo do žádného tlaku a bylo otázkou času, kdy se někdo pokusí trefit prázdnou branku. MILES WOOD se dostal ke kotouči ve vlastní třetině a podtrhl svůj dobrý výkon druhou branku v duelu. Asistence: Pavel Zacha a Damon Severson.
59:04'
Pavel Zacha projel do střední třetiny a bekhendem se pokoušel z dálky trefit prázdnou branku, což se mu ale nakonec nepovedlo.
58:48'
Hodně blízko k trefení prázdné branky byli Devils, ale nakonec kotouč skončil milimetry vedle pravé tyčky. Píská se další icing.
58:38'
Devils se pokoušeli osvobodit, ale vyhození přes všechny čáry končí nakonec na zakázaném uvolnění. Sabres si mezitím berou timeout.
58:03'
Hutton opustil branku a Buffalo hraje v šesti hráčích!
57:33'
Wood si vyměnil kotouč s Bastianem, který jej hledal před brankou. Zblízka se ale střelec třetí branky Devils nakonec neprosadil.
57:11'
Nakonec to hosté přežili a Zacha ujel do protiakce. Jeho střela z levého kruhu byla ovšem tečována do ochranné sítě nad brankou. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

Střely na branku: 33:35
56:42'
Devils poté trefili také tyčku. Nicméně Buffalo se dokázal vymanit z tlaku a do útoku se dostal Olofsson, který před brankou zakončoval jen do zadního mantinelu.
55:48'
Hosté pokračují ve tlaku. Ty Smith svižně nahazoval do brankoviště, kde se ale nikdo v bílém nakonec neprosadil.
55:07'
Johnsson nyní skvěle našel před brankou volného Hughese, který mohl potvrdit vedení Devils, ale jeho zakončení nad lapačku se neujalo – skvělý Hutton!
53:28'
Nyní Hutton domácí zachránil! Nejdříve zlikvidoval průnik Wooda i dorážku Bastiana zadovkou mezi betony.
53:08'
Jegor Šarangovič si sjel do útočné třetiny, ale jeho zakončení zápěstím nebylo nebezepečné, neboť došlo k teči od bránícího hráče Sabres.
52:27'
Poté se Buffalu nepovedlo rozjet útočnou akci a přihrávka do útoku skončila jen na icingu. Vhazovat se bude před Huttonem.
52:14'
V další útočné akci byl Lazar, ale také jeho zakončení se do branky nevešlo po obranné teči jednoho z hostů.
51:25'
Rasmus Dahlin natáhl kotouč na modré čáře, který byl ale před tím, než mohl vletět do branky, skončil po teči jen vedle branky New Jersey.
51:12'
Domácí se hned vrátili zpátky do útoku, ale Comrie proti pokusům Sabres vystavil stopku. Hra bude pokračovat po komerční pauze.

Střely na branku: 33:31
50:40'
Opět výborně hrající čtvrtá lajna New Jersey, Devils opět vedou! Miles Wood našel před brankou volného MICHAELA MCLEODA, jehož zakončení propadlo Huttonovi do branky. Asistence: Miles Wood a Nathan Bastian.
49:50'
49:41'
Až po dlouhé době se Devils dostali do kombinace a nakonec přišla jediná střela. Subban střílel mezi kruhy, ale dělovkou branku nakonec pouze minul.
48:15'
Přesilovky New Jersey jsou ovšem dnes neskutečně špatné a v podobném duchu to začalo i nyní. Buffalo hned vyhodilo kotouč mimo pásmo.
47:50'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., držení).
47:26'
Jack Hughes se dostal do šance na levé straně, ale jeho střela příklepem skončila na brankáři Huttonovi. Následná dorážka z úhlu se do branky nedostala.
46:18'
Následně se píská icing Devils a pokračovat se tak bude po levici Erica Comrieho.
46:05'
V útočné akci Buffala spadla helma Comriemu a hra se tak musela přerušit. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
45:50'
Irwin se pokoušel zachránit akci a na hranici ofsajdu nahazoval na branku Devils, ale sudí i tak viděli ofsajd.
45:11'
Po hlušším období hry se pokoušel překvapit brankáře Kulikov, ale jeho nahození s menší tečí skončilo jen na betonech Cartera Huttona.
43:53'
Sabres právě vstřelili branku!
Přesilovka nabídnuta zadarmo končí brankou! RASMUS RISTOLAINEN se po střele Olofssona dostal před brankou k několika dorážkám a nakonec puk dostrkal do branky. Asistence: Victor Olofsson a Jack Eichel.
43:10'
42:41'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Nejdříve šel do obrany Hughes, ale nezakončil. Následně střílel ještě Subban, ale Hutton si připsal dobrý zákrok.
42:19'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Andreas Johnsson – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
42:19'
Nikita Gusev se snaží, ale stále nemůže skórovat. Nyní zakončoval před levým kruhem, ale jeho rána byla tečována nad branku.
41:50'
Zatím se hostujícímu celku nedaří ani tato přesilovka. New Jersey se ještě nedostalo do kombinace a Buffalo vyhazuje.
41:10'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brandon Montour – 2 min., sekání).
40:25'
Domácí se hned na srartu třetiny dostali do velké šance, ale Hall se střelecky nadále trápí. Bekhendová klička mu totiž nevyšla.
40:01'
Je za námi parádní druhá třetina, která nabídla aktivní hokej z obou stran. Domácímu celku se povedlo po brankách Lazara a Dahlina srovnat stav skóre, ale v úplně posledních sekundách vrátil vedení na stranu Devils rychlonohý Wood.

Střely na branku: 24:23
40:00'
39:59'
Devils byli v posledních sekundách třetiny pod tlakem, ale nakonec právě oni dávají rozdílovou branku! MILES WOOD v posledních sekundách ujel a nadvakrát překonal Huttona v brance Sabres. Asistence: Janne Kuokkanen.
38:54'
Curtis Lazar se dostal na levém kruhu ke střele a zkoušel to do bližší šibenice, ale branku se mu ani nepovedlo vůbec trefit.
37:55'
Zacha bude chtít napravit svou minelu ještě za stavu 2:0. Tentokráte střílel z pravého kruhu, ale Hutton si s jeho zakončením poradil.
37:34'
Buffalo se hnalo do útočné třetiny, ale nic se jim vymyslet nepovedlo. Poslední chvilky ale probíhají v opravdu velké rychlosti.
36:23'
Devils jsou ovšem mnohem aktivnějším týmem v této třetině a jsou opět na kotouči. Hutton úspěšně řešil dva střelecké pokusy z levé strany.
35:23'
Nyní šance Zachy mrzí ještě více, místo 3:0 je to najednou 2:2. RASMUS DAHLIN dostal přihrávku na modrou, kde si kotouč zpracoval a po ledě překonal bezmocného Comrieho. Asistence: Victor Olofsson a Jack Eichel.
35:07'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., držení).
34:48'
Vrátit dvoubrankové vedení mohl hostům Hughes, ale ten v samostatném úniku neskóroval. Neujala se ani dorážka Bratta.
34:11'
Domácí celek se následně dostal do aktivního obléhání branky a Ristolainen z voleje zakončoval. CURTIS LAZAR do jeho rány ještě vložil hokejku a překonal zatím stoprocentního Comrieho v brance! Asistence: Rasmus Ristolainen a Jake McCabe.
33:46'
V další akci Devils si sjel mezi kruhy Gusev, ale jeho rána skončila na bránících hráčích. Na druhé straně dostal puk před branku Lazar, ale ten nezakončil.
32:27'
Hosté to nyní luxusně vykombinovali a Pavel Zacha se najednou zjevil před prázdnou brankou, kterou ale trestuhodně netrefil po zbrklém zakončení!
31:56'
Dahlin rozjížděl akci od své branky, ale přihrávka do útoku nebyla spoluhráčem zachycena. Nepíská se ovšem ani icing.
31:10'
Hall se pokoušel dávat přihrávku před branku, ale jeho pokus byl zablokován. Do útoku tak jde jeho bývalý zaměstnavatel.
30:12'
Gusev se dostal do střeleckého pokusu na levém kruhu, ale jeho svižné zakončení skončilo jen na hrudi pozorného Huttona.
29:22'
Zacha se pokoušel obhodit si bránícího hráče, ale kotouč se nakonec dostal až k brankáři Huttonovi. Pokračovat se bude po jeho levici.
28:57'
Po dlouhém obléhání se bránícím hráčům Sabres povedlo vyhodit pouze na icing. Pokračovat se tak bude vhazováním před Huttonem.
28:24'
Nathan Bastian dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale ve velice dobré šanci se mu nepovedlo trefit ani branku. Devils mají velký tlak.
27:30'
Devils byli aktivní v pásmu, ale po hitu na Hughese o kotouč přišli. Hughes se ovšem rychle zvedl a kotouč v obraně dokázal vybojovat zpátky.
26:42'
Subban přihrával do útoku a našel Šarangoviče. Ten se nakonec dostal k dalším dvěma střeleckým pokusům, ale ani jeden v brance nakonec neskončil.
25:50'
Rasmus Dahlin viděl volný kotouč, do kterého svižně plácnul. Puk mířil na branku, ale nakonec byl bránícími hráči sražen do rohu.
25:23'
Domácí se pokoušeli dostat do útočné třetiny podél pravého mantinelu, ale jeden z hráčů si kotouč hodil až na střídačku.
25:00'
Wood objel branku a připravil kotouč pro Smitha, který zakončoval z první. Jeho rána byla ovšem blokována, Devils ale pokračují v aktivní hře.
24:35'
Po vhazování to zkoušel od modré čáry Matt Irwin, ale Comrie byl opět na svém místě a zatím v debutu v dresu Devils chytá opravdu jistě a dobře.
24:29'
V další akci Sabres musel zasahovat opět Comrie, ke kterému se dostal kotouč zpoza branky.
24:11'
Šarangovič se hnal do další akce a v protiakci dva na jednoho zakončoval jen nad branku. Poté se New Jersey dostalo do ofsajdové pozice.
23:40'
23:36'
Jegor Šarangovič tentokráte ujel v oslabení a od pravého mantinelu si sjel až před branku, kde ale kotouč nedocpal po ledě do branky!
22:57'
Nyní si Eichel sjel s kotoučem mezi kruhy, ale jeho střela se na branku ani nedostala a skončila na hráčících clonících před Comriem.
21:54'
Hall nyní našel před brankou naprosto volného Dahlina, ale ten nedokázal prostřelit skvěle přesouvajícího se Comrieho! Velký zákrok brankáře Devils.
21:40'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dmitrij Kulikov – 2 min., hákování).
21:31'
Po zaváhání v obraně Devils se ke střele dostal Staal, ale jeho rána ke vzdálenější tyčce skončila jen v lapačce připraveného brankáře.
20:46'
McCabe dostával přihrávku na pravé straně, ale kotouč se mu nepovedlo zpracovat a ten skončil na střídačce Devils. Vhazovat se bude v útočné třetině New Jersey.
20:07'
Hned po vhazování se Subban snažil rozehrát dopředu, ale puk skončil nakonec až na icingu. Pokračovat se tak bude po levici Comrieho.
20:01'
Je za námi první třetina, která nám nabídla dvě branky. Devils skórovali hned po dvaceti sekundách, kdy se v úniku prosadil Michael McLeod. Pak byla hra vyrovnaná, aby se v závěru třetiny dostali Devils do dvoubrankového trháku po brance Andrease Johnssona.

Střely na branku: 9:11
20:00'
19:44'
Hodně šťastná, ale důležitá branka od New Jersey! Po střele od Bratta byl v brankovišti aktivní ANDREAS JOHNSSON, jenž s pomocí několika odrazů dostal kotouč do branky. Asistence: Jesper Bratt a Ty Smith.
19:14'
Sabres dlouho kombinovali v útoku a McCabe se nakonec dostal ke střele od modré čáry. Kotouč se odrazil od Comrieho, ale k dorážce se nikdo nedostal.
17:21'
Jack Eichel se tentokráte dostal do útoku po pravé straně a tvrdě zakončoval, ale jeho rána skončila jen na těle připraveného Comrieho.
16:49'
Severson dostal nabito na levý kruh, ale jeho střela šla jen těsně vedle první tyčky. Devils pokračují v aktivní hře.
16:35'
16:22'
Nikita Gusev dostal nabito na levý kruh, ale jeho střela z první se mu nepovedla a kotouč se sotva dostal k brance.
15:47'
Zacha to nyní myslel dobře a přihrával před branku, kde měl spoluhráče. Nabídka byla nakonec blokována a puk skončil nakonec po vyhození až za brankou Comrieho.
15:26'
Stále se New Jersey nemůže dostat do něčeho zajímavého. Tentokráte se píská ofsajd a vhazovat se bude ve střední třetině.
15:10'
Devils se ještě nestihli zformovat a Buffalo již dvakrát vyhodilo kotouč mimo obranné pásmo.
14:35'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Matt Irwin – 2 min., podrážení).
13:51'
Po delší době bez přerušení se hra přerušuje po icingu Sabres. Vhazovat se tak bude před brankou Cartera Huttona.
13:10'
Gusev mohl jít do zakončení, ale proti dvojici bránících hráčů si moc nevěřil. S kotoučem se tak vrátil do obrany a hru o něco uklidnil.
12:02'
Cozens připravil střeleckou pozici pro bránící hráče svého celku, ale rána šla jen vedle branky Erica Comrieho.
11:28'
11:14'
Olofsson se pokoušel najít přes šíři kluziště Eichela, ale do přihrávky vložil hůl jeden z hostů, který následně puk vyhodil až za branku Huttona.
10:30'
Devils se následně poprvé v oslabení osvobodili a minutu oslabení mají úspěšně za sebou.
10:04'
Následně střílel z levého kruhu také Jack Eichel, ale ani on se gólově neprosadil a trefil jen přesouvajícího se Comrieho.
09:55'
Ve své klasické pozici zakončoval Victor Olofsson, ale z pravého kruhu střílel jen do bruslí bránícího hráče.
09:28'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Janne Kuokkanen – 2 min., vysoká hůl).
09:28'
Snažení třetí lajny New Jersey pokračovalo, ale do zakončení se nedostalo. Buffalo vyhodilo na icing a nakonec se bude ještě vylučovat.
09:01'
Devils se tentokráte dostali do nebezpečného obléhání branky, ale Jegor Šarangovič ležící puk vedle branky do klece nakonec neposlal.
08:10'
Nejdříve od modré střílel Ristolainen a poté to u pravého kruhu zkoušel Rieder. Comrie první pokus vyrazil, pokusy německého útočníka šli jen do bránícího hráče.
07:33'
Opět domácím zatopila čtvrtá lajna Devils. Michael McLeod měl na hokejce druhý gól, ale u levé tyčky mu puk skončil na brusli a hostující útočník nakonec zboural branku.
07:02'
Po nepřesnostech v útoku Sabres se nakonec kotouč dostal na hokejku Ristolainena, který hned zakončoval. Comrie ale jeho pokus zachytil.
06:33'
Buffalo ze střední třetiny nahazovalo do útoku, ale kotouč skončil mimo ledovou plochu, a tak se hra přerušuje. Pokračovat se bude po komerční pauze.
05:47'
Devils si dobře zakombinovali v útočné třetině a Michail Malcev se v prvním utkání v NHL dostal do zakončení. Střela po ledě ale skončila na betonech Huttona.
05:13'
Akci domácích zakončil střelou od modré čáry Johnsson, ale Hutton si jeho zakončení našel a lapačkou kotouč chytil. Vhazovat se bude v pásmu Buffala.
03:59'
Eichel rozehrával v útočném pásmu na modrou čáru podél mantinelu, ale kotouč byl tečován na střídačku Devils. Pokračovat se tak bude vhazováním.
03:05'
Hutton byl nyní prověřen dělovkou přes celé hřiště, kterou se mu ovšem povedlo zachytit a následně rychle rozehrát.
02:20'
Brandon Montour to zkoušel na hostující branku střelou od modré čáry, ale kotouč nakonec skončil na zadním mantinelu a Comrie nemusel zasahovat.
01:37'
Jesper Bratt následně na levé straně dojížděl kotouč, ale ten se mu nakonec zachytit nepovedlo. Vhazovat se ale bude ve střední třetině, rozhodčí zrušili icing.
01:00'
Sabres se hned pokoušeli vrátit úder, ale nic zajímavého se jim vymyslet nepovedlo. Devils se tak opět dostávali do útočné třetiny.
00:20'
Hodně aktivně do utkání naskočila čtvrtá lajna Devils a je z toho hned první branka! Subban přihrávkou přes celé hřiště našel MICHAELA MCLEODA, který vymíchal Huttona a Devils vedou! Asistence: P.K. Subban a Ryan Murray.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – McCabe, Ristolainen, Irwin, Montour, Dahlin, C. Miller – Mittelstadt, Eichel, Olofsson – Hall, E. Staal, Cozens – Rieder, Eakin, Okposo – Skinner, Lazar, Sheahan.

New Jersey Devils: Comrie (Wedgewood) – R. Murray, P. K. Subban, T. Smith, Severson, D. Kulikov, Tennyson – A. Johnsson, J. Hughes, Bratt – M. Malcev, Zacha, N. Gusev – J. Boqvist, Šarangovič, Kuokkanen – Wood, M. McLeod, Bastian..
Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) – 8 utkání, 3 body (2+1)
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Sobota 30.01.2021 • KeyBank Center, Buffalo
Buffalo Sabres 4:3sn. New Jersey Devils
Branky a nahrávky: 30. E. Staal (Hall, Montour), 43. Rieder (Eakin, C. Miller), 51. Olofsson (Dahlin, Hall), rozh. náj. Eichel – 39. T. Smith (P. K. Subban, Zacha), 42. A. Johnsson (J. Hughes, Severson), 55. Kuokkanen (M. McLeod, Bastian)

BUFFALO SABRES

Naopak Sabres byli před sezónou právem považováni za jednoho z černých koňů celé NHL. Buffalo velice dobře posílilo, udrželo lídry a ještě do sestavy zakomponovalo talentovaného Cozense. Aktuálně jsou Šavle na pátém místě se ztrátou jediného bodu na čtvrtý Pittsburgh, ale právě Devils je dnes mohou v případě výhry dostihnout, a to mají ještě zápas k dobru. Buffalo si v tomto týdnu vyšláplo například na Washington či Rangers.

Nejproduktivnější hráči týmu
Jack Eichel – 9 utkání, 11 bodů (4+7)
Taylor Hall – 9 utkání, 9 bodů (1+8)
Victor Olofsson – 9 utkání, 8 bodů (4+4)
NEW JERSEY DEVILS

Ďáblové naskočili do nového ročníku jako největší outsider celé divize, ale hned na startu obrali v obou zápasech o body Boston Bruins. Poté si poradili jednou s Rangers a doma porazili následně také Islanders. V posledních třech zápasech ale New Jersey získalo jediný bod po dvou domácích prohrách s Flyers a sobotní nájezdovou prohrou s Buffalem (3:4sn.). Bodově se daří mladíkům Jackovi Hughesovi a obránci Ty Smithovi. Naopak trenéra Lindyho Ruffa musí trápit výkony střelců Palmieriho a Guseva, kteří se dosud neprosadili.

Jack Hughes – 8 utkání, 8 bodů (3+5)
Ty Smith – 8 utkání, 7 bodů (2+5)
Miles Wood – 8 utkání, 5 bodů (3+2)
Krásný den všem fanouškům nejlepší hokejové ligy světa. V odvetě sobotního duelu budeme sledovat utkání mezi Buffalem a New Jersey. Utkání opět startuje v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.