NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Vancouver - 19. ledna 2021   03:00

Calgary
Calgary
32:05' J. Gaudreau (Monahan) • 33:30' Backlund (Lucic, Leivo) • 39:59' E. Lindholm (J. Gaudreau) • 46:40' Giordano  • 59:06' R. Andersson

3. Jacob Markström (CGY)
Statistiky: Střely na bránu: 32-27; Zablokované střely: 8-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 10:14; Přesilové hry: 2/7-0/4; Trestné minuty: 8-14.
Vancouver sice vstoupil do zápasu dobře a po první třetině vedl, jenže ve zbytku utkání marně stíhal, zatímco Calgary v prostřední části dominovalo a třemi góly v řadě otočilo skóre na svou stranu. Na úvodní branku Jakea Virtanena dnes odpověděli Johnny Gaudreau, Mikael Backlund, Elias Lindholm a na začátku třetí třetiny Mark Giordano. Tyler Myers poté v oslabení ještě vykřesal naději, v poslední minutě ale skóroval do prázdné brány Rasmus Andersson poté, co Canucks nevyužili důležitou přesilovou hru. Konečný stav. Calgary Flames 5 Vancouver Canucks 2.
59:06'
Calgary právě vstřelilo branku!
RASMUS ANDERSSON vyhodil puk z obranného pásma tak, že kotouč doskákal do prázdné brány! To je tečka za zápasem. Bez asistence:
59:00'
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:40'
Jacob Markström předvedl sérii tří skvělých zákroků a Canucks mají i ve druhém vzájemném zápase obrovské problémy s jeho překonáním!
58:21'
Elias Pettersson vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě. J. T. Miller si dojel vyměnit hůl a může se pokračovat.
57:58'
Hokejisté Vancouveru hrají během přesilové hry bez brankáře, Flames ale zatím odkrytou bránu netrefili.
56:56'
Quinn Hughes orazítkoval střelou z levého křídla horní tyč a Andrew Mangiapane poté dostal dvě minuty za podražení. Vancouver si vzal ihned oddechový čas.
55:30'
Vancouver na nic nečeká a už nyní zkouší hru bez brankáře! Thatcher Demko je na střídačce.
55:09'
Calgary se ocitlo na levém křídle v postavení mimo hru a před námi je krátká komerční přestávka. Canucks snížili v oslabení a prohrávají opět o dvě branky.
53:15'
Vancouver právě vstřelil branku!
TYLER MYERS vyrazil podél trestných lavic do protiútoku a z pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde si ho mezi betony svého brankáře nešťastně srazil domácí kapitán Mark Giordano. Gól hráčů Canucks v oslabení. Bez asistence.
52:29'
Thatcher Demko zastavil puk po teči Seana Monahana a Quinn Hughes pak dostal dvě minuty za podrážení.
51:34'
Calgary se dostalo na pravém křídle v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována a druhá skončila na výstroji Thatchera Demka. Reklamní brejk.
49:39'
Elias Lindholm mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Thatcher Demko tentokrát jeho pohyb dobře kopíroval, aby na přední tyči jeho dobrý pokus vyrazil.
48:04'
Bývalý obránce Bostonu Milan Lucic na pravém křídle vypálil od modré čáry a dobře mířil pod horní tyč, Thatcher Demko ale puk zřejmě maskou vyrazil nad.
47:41'
Útočné snažení Vancouveru nic kloudného nepřineslo. Hosté se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.
46:40'
MARK GIORDANO si najel na vrcholu mezikruží na odražený kotouč zpoza brány Vancouveru a nádhernou bombou bez přípravy ho poslal nad lapačkou Thatchera Demka ke vzdálenější pravé tyči! Demolice nebere konce. Bez asistence.
44:59'
Hokejisté Vancouveru vůbec nestíhají a po zákroku Thatchera Demka byl vyloučen Antoine Roussel.
43:00'
Noah Hanifin mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, když dobře mířil do bližšího horního rohu brány, Thatcher Demko ale dokázal puk vytáhnout do ochranné sítě! Velká šance.
41:50'
Thatcher Demko nyní předvedl hodně špatnou rozehrávku zpoza vlastní brány a ránou z mezikruží za to mohl být potrestán, brankář Vancouveru se ale stačil vrátit do brány, aby sevřenými betony vkleče puk zastavil! Páni!
41:21'
Hokejisté Vancouveru úspěšně přečkali zbytek přesilové hry a podél střídaček vyhodili puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Calgary vede o dvě branky.
40:37'
Elias Lindholm se pokusil využít druhou přesilovou hru Calgary v řadě, jeho pokus z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale minul vzdálenější levý horní roh brány.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-19; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 58%-42%; Hity: 8:8; Přesilové hry: 1/5-0/3; Trestné minuty: 6-10.
Třetí třetina začne přibližně v 4:55.
Calgary po přestávce zvýšilo obrátky a Vancouver přejelo jako parní válec. Thatcher Demo se sice snažil, jenže postupně ho překonali Johnny Gaudreau, Mikael Backlund a necelou sekundu před druhou přestávkou ještě Elias Lindholm. Skóre po druhé třetině duelu. Calgary Flames 3 Vancouver Canucks 1.
40:00'
39:59'
Johnny Gaudreau přenesl nádhernou zpětnou přihrávkou hru z pravého křídla doleva, kde ELIAS LINDHOLM bez přípravy vypálil na bodu kruhu a Thatcher Demko potřetí lovil puk ze své sítě! Stav je 3:1. Asistence: Johnny Gaudreau.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:57'
Tyler Myers dostal dvě minuty za hrubost a Calgary si zahraje přesilovou hru pět na tři! Obrovská příležitost.
38:29'
Rasmus Andersson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho jedovatý projektil orazítkoval levou tyč! Naštěstí pro Canucks.
38:14'
Hra Vancouveru se úplně rozpadla a Elias Pettersson je znovu na trestné lavici, tentokrát za vysokou hůl.
36:27'
Andrew Mangiapane vystřelil na pravém křídle nepříjemně od hrazení a Thatcher Demko měl velké problémy s tím, aby na přední tyči brány kotouč zachytil.
35:18'
Adam Gaudette zbytečně dohrál protihráče za bránou a dostal dvě minuty za krosček. Komerční přestávka.
33:30'
Thatcher Demko nedokázal udržet střelu Joshe Leiva a MIKAEL BACKLUND ho za to střelou z mezikruží potrestal, když zamířil pod horní tyč odkryté brány! Calgary rychle otočilo skóre a je to 2:1. Asistence: Milan Lucic a Josh Leivo.
32:05'
JOHNNY GAUDREAU si vyměnil puk s Seanem Monahanem a z blízkosti po jeho přihrávce zpoza brány zamířil do bližšího pravého horního rohu brány! Srovnáno. Asistence: Sean Monahan.
31:11'
V prvním letošním vzájemném střetnutí udržel čisté konto Jacob Markström a dnes je k podobnému počinu blíže jeho bývalý spoluhráč Thatcher Demko. Brejk.
30:17'
Derek Ryan spěchal za kolmou přihrávkou podél trestných lavic, jenže k puku měl blíže jeden z hokejistů Vancouveru, který drží těsný jednobrankový náskok.
29:07'
Hokejisté Calgary sice přesilovou hru nevyužili, na rozdíl od Vancouveru ji ale sehráli dobře, když se dostali ke třem střelám, zatímco hosté ani k jedné střele.
28:54'
Calgary dobře rozpohybovalo puk a na pravém křídle v rychlém sledu dvakrát vypálilo, Thatcher Demko ale první střelu vyrazil, zatímco druhou od modré podržel.
27:17'
Matthew Tkachuk se nebezpečně otáčel s pukem v blízkosti pravé tyče a snažil se vystřelit, Thatcher Demko ale tentokrát zasahovat nemusel a Canucks se ubránili.
27:07'
Thatcher Demko zastavil střelu Flames od modré čáry a Elias Pettersson dostal dvě minuty za držení. Calgary si tedy zahraje po komerční přestávce přesilovou hru.
25:41'
A další střela Flames, která tentokrát přišla z vrcholu levého kruhu pro vhazování. Brankář Vancouver byl opět na svém místě a po zmrazení puku přerušil hru.
25:20'
Sean Monahan se ocitl po přihrávce z pravého křídla úplně sám mezi kruhy a střelou zápěstím mířil k levé tyči, Thatcher Demko ale puk vyrazil pravým bokem těla! Další jeho skvělý zákrok.
24:53'
Matthew Tkachuk se ocitl u levé tyče v obrovské šanci a mohl vyrovnat, Thatcher Demko ho ale vychytal pravým betonem! Mohlo to být 1:1.
24:13'
Tyler Myers nahodil puk od modré čáry směrem na bránu a Jacob Markström musel dávat pozor, aby jeho tečované nahození úspěšně sevřel ve svém náručí.
22:17'
Vancouver nevstoupil do třetí přesilové hry vůbec dobře a Calgary se dostalo v rychlém sledu ke dvěma střelám, Thatcher Demko ale puk v obou případech vyrazil.
21:55'
Calgary přesilovou hru nevyužilo a sekundu před jejím skončením byl podruhé v zápase vyloučen Milan Lucic.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-16; Zablokované střely: 4-1; Vhazování: 29%-71%; Hity: 5:5; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:01.
Vancouver vstoupil do zápasu velice dobře a Adam Gaudette měl tři obrovské šance. Jacob Markström ho sice dokázal vychytat a předvedl několik výborných zákroků, nakonec ho ale přece jen překonal Jake Virtanen. Calgary mohlo vyrovnat 14 sekund před přestávkou, Sean Monahan ale nedokázal strašidelnou rozehrávku Thatchera Demka potrestat. Skóre po první třetině. Calgary Flames 0 Vancouver Canucks 1.
20:00'
19:55'
Brock Boeser vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Do konce části 5 sekund.
19:46'
Thatcher Demko předvedl tragickou rozehrávku a Sean Monahan mohl po jeho zkratu skórovat do prázdné brány, jenže trefil z blízkosti levou tyč a následná dorážka skončila na boční síti!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:46'
Další šanci měl Nils Höglander, jehož prudká střela z levého křídla orazítkovala brankovou konstrukci! Vancouver mohl vést o dva góly.
17:56'
Hokejisté Vancouveru vyrazili po nepřesném zakončení Flames z levého kruhu do přečíslení dva na nikoho a Elias Pettersson mohl kotouč usměrnit do odkryté sítě, jenže z blízkosti minul vzdálenější levou tyč! To byla obrovská šance!
17:16'
Juuso Välimäki byl v závěru první třetiny vyloučen za držení a Vancouver si zahraje druhou přesilovou hru.
16:04'
Vancouver má v závěru úvodní části zápasu obrovský tlak a v rychlém sledu se dostal ke dvěma střelám, Jacob Markström byl ale připraven a obě dvě vyrazil.
14:26'
Dillon Dubé mohl vyrovnat po střele z levého křídla, jenže jeden z hokejistů Vancouveru se na poslední chvíli dobře vrátil, aby puk srazil za svou bránu.
14:11'
Adam Gaudette ujel dvěma pronásledovatelům a z levého křídla se řítil sám na bránu, Jacob Markström ho ale potřetí v zápase vychytal! Tentokrát vyrážečkou. Komerční přestávka.
13:49'
Noah Hanifin si zpracoval puk na ose útočného pásma a od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, která mířila do levého horního rohu brány, Thatcher Demko ale výborně zasáhl vyrážečkou a dorážka Flames u levé tyče zamířila mimo.
11:59'
Olli Juolevi na levém křídle využil zpětné přihrávky od Boa Horvata, když bez přípravy vypálil od modré čáry. Jacob Markström byl ovšem připraven a puk ukryl v lapačce.
11:36'
Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení Vancouveru následuje krátká reklamní přestávka.
10:17'
JAKE VIRTANEN na levém křídle zvedl hlavu a od modré čáry nahodil puk směrem na přední tyč, kde se od kalhot jednoho z hráčů Flames odrazil do bližšího rohu brány! Asistence: J. T. Miller.
09:52'
Adam Gaudette mohl opět skórovat, když si u pravé tyče najel na krásnou kolmou přihrávku, Jacob Markström mu ale podruhé gól ukradl!
08:52'
Hra byla přerušena a následuje první reklamní přestávka. Zatím sledujeme hodně rychlý hokej, který zatím gól nenabídl. Nejblíže k němu měl Adam Gaudette.
08:02'
Dillon Dubé hraje v úvodu zápasu velice dobře a nyní mohl skórovat po střele z bodu levého kruhu pro vhazování, Thatcher Demko ho ale vychytal levým betonem.
06:22'
Domácí hokejisté se opět vrátili do útočného pásma a v rychlém sledu se dostali ke dvěma střelám, Thatcher Demko ovšem obě dvě kryl a zatím hrajeme bez gólu.
05:34'
Dillon Dubé na pravém křídle krásně pronikl do útočného pásma Flames v plné rychlosti a míchal s pukem mezi dvěma protihráči, Calgary ale z jeho práce nic nevytěžilo.
04:20'
Adam Gaudette se ocitl před bránou v obrovské šanci po přihrávce z pravého křídla, Jacob Markström mu ale ukradl gól pravým betonem!
03:37'
Vancouver předvedl hodně špatnou rozehrávku a dlouhá kolmá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Do návratu vyloučeného Milana Lucice zbývá 56 sekund.
02:49'
Jacob Markström podržel střelu Canucks z levého kruhu a z opačné strany poté mohl skórovat Elias Pettersson, střela švédského útočníka ale minula vzdálenější levou tyč.
02:32'
Milan Lucic se snažil vybojovat puk na levém křídle, jenže to přehnal s důrazem a byl vyloučen. Podrážení.
02:00'
Canucks přečkali úvodní tlak ze strany domácích Flames a dostali se k nahození, které bylo přizvednuto do ochranné sítě. Zatím na první nebezpečnou šanci čekáme.
00:51'
Vancouver se během úvodní minuty pouze bránil a zatím úspěšně. Flames se podél střídaček znovu neprotáhli do útočného pásma a puk opustil kluziště.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk – Leivo, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Mangiapane – Lucic, D. Ryan, Simon. Hlavní trenér: Geoff Ward.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Hamonic, Q. Hughes, Schmidt, Edler (A), T. Myers, Juolevi – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Höglander, Horvat (C), Pearson – B. Sutter (A), Beagle, Motte – Virtanen, Gaudette, Roussel. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Brad Meier, Kendrick Nicholson. Čároví: Derek Nansen, Kiel Murchison.
Vancouver Canucks

Hokejisté Vancouveru se proti Calgary několikrát ohlíželi za záda svého bývalého spoluhráče Jacoba Markströma, ani jednou ovšem puk v síti nenašli a podruhé během úvodních tří zápasů utrpěli porážku. Canucks ovšem budou mít už v úterý ráno šanci na reparát a do jejich sestavy by se měl vrátit J.T. Miller. Všestranný americký útočník už s týmem trénoval a je připraven nastoupit do ostrého soutěžního utkání.
Calgary Flames

Jacob Markström přestoupil z Vancouveru do Calgary a právě v zápase proti svému bývalému týmu napsal velký příběh. Švédský brankář zneškodnil všech 32 střel Canucks a stal se teprve třetím brankářem v historii organizace Calgary Flames, který během svého domácího debutu vychytal shutout. Jako první to dokázal v lednu 1999 Fred Brathwaite a v říjnu 2001 český brankář a vítěz Stanley Cupu Roman Turek.
Nová sezóna NHL 20/21 se rozjela a zběsilým tempem pokračuje dále. Týmy byly netradičně rozděleny do čtyř divizí podle lokality, ve které se nachází. Severní divize je tak čistě kanadská a bojuje v ní sedm týmů. Kromě Edmontonu, Montrealu, Ottawy, Toronta a Winnipegu také hokejisté Calgary a Vancouveru, kteří se střetnou v úterý ráno v Scotiabank Saddledome.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.