NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : St. Louis - 16. ledna 2021   03:10

Colorado
Colorado
24:03' Landeskog (MacKinnon) • 32:24' Burakovsky (Grubauer) • 34:34' Landeskog (Rantanen) • 37:05' Rantanen (Makar) • 41:13' Kadri (MacKinnon, Makar) • 51:29' MacKinnon (Makar) • 52:02' Donskoi (D. Toews, Girard) • 54:56' D. Toews (Girard, Burakovsky)
St. Louis
Binnington (41. Husso) – Krug, Parayko (A), Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Thomas, Hoffman – Sanford, Bozak, Kyrou – Clifford, Barbašev, Sundqvist.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (COL) – 21 zákroků, 0 OG, 100% úspěšnost, odchytal 58:06
Jordan Binnington (STL) – 20 zákroků, 4 OG, 83,3% úspěšnost, odchytal 40:00
Ville Husso (STL) – 7 zákroků, 4 OG, 63,6% úspěšnost, 17:38

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
8:0. Takový je výsledek dnešního zápasu. Jinými slovy jsme sledovali zcela jiný duel, než jaký oba celky předvedly předevčírem. Colorado mělo od počátku převahu, kterou ale 24 minut nedokázalo přetavit ve vedoucí branku. Kapitán Gabriel Landeskog ovšem odšpuntoval gólovou smršť, která ne a ne zastavit. Kouč Craig Berube dokonce na třetí třetinu poslal do branky debutanta Ville Husseho, ani to ovšem jeho mužstvu nepomohlo k důstojné vizitce. Přesilovky Avalanche byly pro hosty dnes zcela nebránitelné. Colorado využilo šest početních převah, což ho posouvá na dělené čtvrté místo historické tabulky, čtyři přesilovkové góly padly až v závěrečné dvacetiminutovce. Střelecký účet z prostřední části rozšířil ještě Nazem Kadri, Nathan MacKinnon, Joonas Donskoi a také Devon Toews. Ti všichni se zasloužili o vyvedený debakl, na který budou chtít Blues co nejrychleji zapomenout.
59:54'
Grubauer potvrdil svůj čistý štít posledním zásahem. Utkání je u konce.
59:31'
Nahození Hoffmana zpracoval Thomas, ovšem střela od modré čáry v podání Bortuzza skončila hodně daleko od plánovaného cíle.
59:08'
Zakázané uvolnění přesouvá hru do obranného pásma týmu z Denveru. Blues se snaží alespoň o čestný zásah.
59:00'
Přece jen už Colorado přestalo šlapat na plyn a práci má i Grubauer. Robert Thomas vypálil znovu z levé strany, v lapačce to jen mlasklo.
58:06'
Dnes Blues zkrátka gól asi nedají. Není jim přáno. V dalším úniku se Barbašev rozhodl pro ráznou střelu příklepem, která by snad mohla překvapit brankáře Colorada. Jenže ten stál pevně jako skála a černou pryž vyráží.
57:17'
Hodně kombinovaná formace, kterou vede třeba defenzivní obránce Timmins. A hned jsou z toho problémy. Robert Thomas se zmocnil kotouče u modré čáry a málem připravil Němce Grubauera o čisté konto. Ten ovšem nesouhlasí.
56:39'
Uvidíme, jestli Avs zvládnou využít pátou přesilovku v této periodě. Parayko zahodil puk za plexisklo z obranného pásma.
56:07'
Joonas Donskoi nepropašoval přihrávku přes Scandellu a Parayko se dostal ke střele od pravého mantinelu. Pálí znovu nepřesně.
55:29'
Namlsané jsou i další pětky. Tyson Jost nyní bojuje v rohu hřiště, jako by se hrála úvodní minuta zápasu.
54:56'
Colorado právě vstřelilo branku!
Neskutečná a už šestá využitá přesilovka v utkání, čtvrtá v této třetině. Přestože přednost tentokrát dostala druhá formace, Avs tento fakt vůbec nevadí a góly přidávají dál. Konkrétně jde o DEVONA TOEWSE, který se tak prosazuje v dresu Avalanche vůbec poprvé. Na ránu z voleje mu dobře přihrál Samuel Girard, Colorado patrně útočí na přepis některých historických kanonád. Asistence: Samuel Girard, André Burakovsky.
53:52'
St. Louis je dnes extrémně nedisciplinované. Ryan O'Reilly půjde pykat za hákování.
52:02'
Uplynulo 53 vteřin a skóre je už 7:0. Devon Toews nahodil kotouč do předbrankového prostoru a šikula JOONAS DONSKOI chirurgicky přesnou tečí skóroval. Puk zapadl přímo mezi betony brankáře Villea Husseho, který možná bude po dnešním debutu potřebovat psychologa. Avalanche pokračují ve své krasojízdě. Asistence: Devon Toews, Samuel Girard.
51:29'
Dejte mu kolečkové brusle, jinak ho nechytíte. NATHAN MACKINNON si z levé strany parádně nabruslil do středu a proměnil samostatný nájezd. A pochvalu rozhodně zaslouží také na milimetr přesná přihrávka z hole Calea Makara. MacKinnon pak udělal to, co umí nejlépe, tedy vypálil na branku. A zatraceně přesně. Skóre je 6:0. Asistence: Cale Makar.
51:04'
Nathan MacKinnon se znovu pokusil protančit do útočného pásma, teď neúspěšně.
50:23'
Jost se sice vrací na led, Colorado ale chvíli na to opouští útočné pásmo a svůj přesilovkový vzorec musí postavit od základů.
50:16'
Při překonávání modré čáry nevydržel s trpělivostí Sanford, vysekl soupeři hůl z ruky a usedne na trestnou lavici za nedovolené bránění.
49:52'
Vince Dunn byl vyhoštěn za modrou čáru, ofenzivní zmar St. Louis je snad ještě výraznější než ten defenzivní.
49:24'
Další Grubauerův zákrok, který sbírá puky jako jablka ze stromu.
49:10'
Torey Krug se s pukem dostal až za bránu a nabídl O'Reillymu podobnou přihrávku, jakou při první brance inkasoval Landeskog. Avšak kapitán hostů netrefil puk čistě a Grubauer si i z hloubi brankoviště poradil.
48:35'
Hoffman chce předvést svůj střelecký potenciál, když dvakrát během deseti vteřin vypálil tvrdě od modré. Přesnost stále schází.
48:23'
Záchranná brzda Tysona Josta, za kterou se asi nemůže nikdo v kádru Colorada zlobit. Kyrou měl prázdnou bránu.
47:59'
Avalanche se chlubí parádní obranou středního pásma. Faulk kombinuje s Dunnem, pro puk si došel Jordan Kyrou i Mike Hoffman, stále se jim ale nedaří překonat defenzivní val soupeře.
47:15'
Nechybělo mnoho a Conor Timmins by se dostal do velkých problémů. Thomas už mu kradl kotouč, ale Timminsovy ruce byly jednoduše silnější.
46:38'
Colton Parayko už poněkolikáté v této periodě ukazuje, že se nechce vzdát bez boje. Jenže bez podpory spoluhráčů může v útočném pásmu vymyslet ohrožení brány jen stěží.
46:21'
V tomto případě už Nazem Kadri Hussa nešetřil a vyslal štiplavou ránu na přední tyč. Vyrážečka pětadvacetiletého Fina stála na svém místě a dáme si reklamní pauzu.
46:08'
45:50'
Calvert přetlačil dvojici Dunn – Sundqvist a mohl znovu odpálit kotouč do bezpečné vzdálenosti.
45:00'
Blues vůbec nic nefunguje. O'Reilly přihrával naslepo a znovu se do kontru dostal Nazem Kadri. Jeho rána z pravé strany nicméně nebyla tolik nebezpečná a Husso si s ní hravě poradil.
44:20'
J. T. Compher mohl ještě prohloubit tragédii hostů, když získal kotouč a upaloval sám na Hussa. Ten si ale zvýšil sebevědomí, neboť vyrážečkou uchránil svůj celek od další pohromy.
44:08'
Nazem Kadri Parayka poměrně jasně hákoval, takže ani neprotestuje, když se puku konečně zmocnil Saad a sudí mohl ohlásit dvě minuty.
43:48'
Parayko se dostal ke střele z prostoru levého křídla. Sudí už má nějakou dobu zdviženou pravici, hraje se šest na pět.
43:08'
David Perron couval i s pukem a hledal prostor ke střele. Nenašel, a tak Blues znovu zklamaně opouští pásmo, když Bortuzzo neudržel pas před modrou čárou.
41:13'
Netrvalo to dlouho a Ville Husso už musí poprvé ve své kariéře v NHL lovit kotouč ze sítě. Nathan MacKinnon projel hřištěm jako nůž máslem, vypálil na beton brankáře a od něj se puk odrazil rovnou před NAZEMA KADRIHO. Na něj již nečekala nikterak závratná úloha, zkrátka stačilo trefit prázdnou klec. Vypadá to, že Blues se debaklu skutečně nevyhnou, toto byla již třetí využitá přesilovka v utkání. Asistence: Nathan MacKinnon, Cale Makar.
40:51'
Před branku se dostal Nathan MacKinnon a vypálil z mezikruží. To je křest ohněm, který nyní prožívá novic Ville Husso.
40:26'
Avalanche díky faulu Clifforda pokračují v přesilové hře, Blues ale záhy vyhazují. Colorado nepotřebuje spěchat.
40:01'
Máme tu debutanta v brance St. Louis. Jordan Binnington se už pro třetí třetinu mezi tři tyče nevrací, šanci tak dostává nováček z Finska Ville Husso.
Přesilovky/využití: 2/3 : 0/2
Prostřední pasáž v podání Colorada, to byla hotová pastva pro oči hokejového nadšence. Gólový půst přerušil ve 25. minutě kapitán Gabriel Landeskog, v rozmezí 33. a 38. minuty pak Avs přidali další tři branky a disponují pohodovým náskokem 4:0. Landeskog se v této třetině trefil dvakrát a celkově už počítá 200 zásahů v NHL. Zaokrouhloval také Mikko Rantanen, jehož přesilovková trefa znamenala jubilejní 100. rozvlnění sítě z dílny finského šikuly. Lehká pachuť zůstává za druhým gólem, před jehož vstřelením Philipp Grubauer zcela jednoznačně fauloval vysokou holí, ovšem na skvostném výkonu Colorada to nic neubírá. To Blues by měli zabrat, aby z tohoto mače neodcházeli s vysokým debaklem. Snad jedinou jejich příležitost měl na holi Brayden Schenn, který po ztrátě domácí obrany netrefil horní růžek svatyně.
40:00'
40:00'
Za souboj s Ničuškinem půjde Kyle Clifford na trestnou lavici. Dvě minuty za hrubost.
39:56'
Sundqvist skončil na ledě po nárazu Girarda, pak se ještě Ničuškin postrkal s Cliffordem, ale to bude závěrečná tečka za touto třetinou.
39:16'
Útočníci Avalanche se dnes skvěle vrací. Tyson Jost hned za modrou odzbrojil Jordana Kyroua.
38:37'
Blues prakticky neopouští své pásmo. Čestnou výjimkou budiž výlet Tylera Bozaka, který ale musel balit kufry kousek za modrou čárou. Druhý zápas mezi těmito soupeři ve třech dnech, to je rozdíl jako mezi dnem a nocí.
37:05'
Gólová lavina pokračuje. MIKKO RANTANEN dostal skvostnou přihrávku na pravou stranu od Calea Makara, který předtím strategicky udělal tři rychlé kroky k bráně, aby upoutal pozornost. Fin tak využívá přesilovku. Poslední, kdo mohl zamezit puku v cestě do sítě, byl na hraně brankoviště postávající Nathan MacKinnon, který se ale obezřetně vyhýbal. A udělal dobře – i Rantanen totiž zaokrouhluje svůj střelecký účet, toto byla jeho 100. trefa v NHL. Asistence: Cale Makar.
36:25'
MacKinnon zpracoval další Rantanenovu pobídku, jeho ránu ale zvládl zablokovat Tyler Bozak. Bohužel si nešťastně srazil kotouč do obličeje, vypadá ale v relativním pořádku.
36:14'
Mizérie Blues v tomto klání pokračuje, Jaden Schwartz si neodpustil krosček a vůbec svým kolegům nepomáhá.
36:07'
MacKinnon se jako šestý hráč dostal na hřiště při další ponechané výhodě. Jeho ránu vyráží Binnington a Blues před komerční přestávkou přerušují hru.
34:34'
Tak o této asistenci by se mělo referovat v hokejových učebnicích. Mikko Rantanen nejprve zbavil puku nejistého Vince Dunna, poté z otočky za bránou vyzval ke skórování GABRIELA LANDESKOGA. Ten přidává nejen svou druhou trefu v této třetině, ale také 200. zásah kariéry. Jeho dvorní nahrávač mu tak okamžitě sbírá kotouč jako cenný artefakt. Asistence: Mikko Rantanen.
34:20'
Colorado je jasně lepší, další střela Girarda jen těsně minula bránu.
32:24'
Nádherná individuální akce, při které ANDRÉ BURAKOVSKY provedl puk středním pásmem, dostal se do mezikruží a vypálil mezi beton a ruku Jordana Binningtona. Přesto se tento gól neobejde bez kontroverze. Asistující brankář Philipp Grubauer totiž v průběhu své rozehrávky nechtěně holí zavadil o tvář Jadena Schwartze, který pak scházel při bránění oslabení a upaloval na hráčskou lavici. Tady sudí přehlédli jasný faul. Asistence: Philipp Grubauer.
31:47'
Nazem Kadri i Gabriel Landeskog hlídkovali před Binningtonem, ovšem nedokázali střelu Makara tečovat.
31:18'
Píská se úmyslný ofsajd, jelikož Nathan MacKinnon neuposlechl hlasité varování čárového a zbořil Scandellu. To nebylo taktické rozhodnutí vůdce Avalanche.
30:55'
Landeskoga za brankou parádně obral Scandella, kotouč tak putuje až za Grubauera a Avs začnou znovu.
30:40'
A je to Robert Thomas, kdo usedne za katr. Čekají ho dvě minuty plné nervů, které si vysloužil za hákování.
30:40'
MacKinnon se chystal využít ponechanou výhodu, ovšem jeho cirkulace útočnou třetinou neměla patřičný účinek. Bude se tedy vylučovat.
30:08'
Na Josta si počkal Krug, tvrdý, ale zcela čistý zákrok. V tomto utkání se hraje skutečně do těla.
29:14'
Girard nahodil kotouč až na zadní mantinel, od kterého přišel velmi nečekaný odraz. André Burakovsky s Nazemem Kadrim se jako hladoví supi stahovali do nebezpečných míst, ovšem obrana Blues ošemetnou situaci zvládla.
28:11'
Až příliš si rozehrávku užíval Justin Faulk, kterého málem oloupil Valerij Ničuškin. Jenže tím, že puk nezískal, propadnul při obranné činnosti. Brayden Schenn tak znovu zůstal sám před Grubauerem, ovšem v poslední chvíli ho zklamalo vedení puku, který mu unikl do rohu. Neujala se ani střela z otočky kapitána O'Reillyho, jenž ji následně doprovodil vzteklým gestem.
26:33'
Matt Calvert ztratil kotouč v rohu kluziště, na útok se proto vydal Ryan O'Reilly. Napoprvé to nevyšlo, jenže Colorado nezvládlo rozehru a Brayden Schenn z otočky pálil na nedobře postaveného Grubauera. Naštěstí pro celek zpod Skalistých hor minul.
25:55'
Sundqvist neztratil chuť dávat Coloradu branky, teď ho ale o slastný pokrm připravil Philipp Grubauer. Na ránu z mezikruží byl dobře nachystaný.
24:28'
Avs mohli vést už 2:0! Brandon Saad vyplaval za obranou a Jordan Binnington si připisuje stěžejní zákrok. Betonem jeho přízemní ránu vyrazil a zmařil tak stoprocentní příležitost.
24:03'
Skvělý výběr místa prokázal GABRIEL LANDESKOG a Colorado konečně využívá šanci na to odskočit do vedení. Nathan MacKinnon perfektně přihrál zpoza brány a švédský útočník zkušeně umístil střelu za zadní tyč. Tady už byl i jinak parádně chytající Binnington krátký, domácí se mohou poněkud uklidnit. Stejně tak trenér Jared Bednar, který tuto dvojici znovu spojil v jednom útoku. Asistence: Nathan MacKinnon.
23:33'
Ivan Barbašev připravil nemilé překvapení pro Schenna, jehož ve středním pásmu čekal Ryan Graves. Jako když vás přejede vlak...
22:53'
O chvíli později ukázal Cale Makar, že se při defenzivních činnostech určitě neztratí. Kyrou se snažil o protisměrnou kličku, ale zůstal bez kotouče.
22:07'
Krug i v tomto duelu ukazuje svůj smysl pro ofenzivu. Znovu se po levé straně probil do pásma, avšak Kyrou poté nestačil vypálit.
21:49'
Burakovsky už chystal ránu kousek za modrou, ovšem jeho spoluhráči nepočkali a Colorado se vystavilo do postavení mimo hru.
21:06'
Devon Toews takticky nahodil kotouč do rohu, kde tušil Nazema Kadriho. Ten se sice touše zmocnil, dlouho si však pobyt v útoku neužil.
20:34'
Landeskog provedl výpravu před klec Blues, přehodil si puk na bekhend a zkusil svou mušku. Nebyla přesná.
20:04'
Hned první snaha Rantanena o teč do útočného pásma skončila neslavně. Puk překonal plexisklo, a kdyby v hale mohli být fanoušci, určitě by se stal kořistí jednoho z nich.
Přesilovky/využití: 0/1 : 0/2
Je za námi sice bezgólová perioda, která ale přinesla řadu šancí a ve výsledku se museli činit oba brankáři. Rozhodně více práce měl ale hostující Jordan Binnington. Už ve čtvrté minutě ho na hraně brankoviště ohrožoval Matt Calvert, později se s několika nájezdy přidal Nathan MacKinnon či Cale Makar. Kouzlo vítěze Stanley Cupu z roku 2019 ale trvá, za 80 minut hracího času proti Avalanche ho doposud překonal jen André Burakovsky. Blues se dlouho dostávali do hry, chvílemi se zdálo, jako by zápas považovali za předem vyhraný. K pořádné šanci se nicméně v závěru propracoval Brayden Schenn, asi nejaktivnější hráč v bílomodré kombinaci. Jeho střelu ze skvělé palebné pozice zlikvidoval Grubauer, který si o pár vteřin později poradil i s pokusem Justina Faulka. Skóre se nám tedy nehnulo, stále platí stav 0:0.
20:00'
19:46'
Pokus Burakovského se po zásahu hostujícího beka dostal do ochranné sítě.
19:06'
Také Grubauer se nyní nenudil. Brayden Schenn měl ideální možnost ke střele do růžku, ale německý muž s maskou zmenšil úhel a ránu vyrazil. Pak se k pumelici od modré dostal ještě Justin Faulk, a to už kolega Pavla Francouze schoval kotouč do lapačky.
18:21'
Samuel Girard využil clony před Binningtonem, ovšem objev sezony 2018/19 dnes vstal pravým betonem. Žádný puk nechce proniknout za jeho záda.
17:45'
Jordan Kyrou zachytil kotouč do rukavice, následný pas ovšem postrádal přesnost. Doposud Blues v útočné fázi nepůsobí zdaleka tak sebevědomě jako v předchozím duelu.
16:49'
Perfektní zákrok Jordana Binningtona. Nathan MacKinnon propašoval puk do ofenzívy, útok podpořil Cale Makar a po výjezdu od levého mantinelu tlačil kotouč mezi nohy brankáře Blues. Ten ale zůstává ledově klidný a znovu ustál extrémně náročný souboj jeden na jednoho.
16:16'
Třebaže se Robert Thomas dostal za modrou linii, proti přesile raději odcouval do středního pásma.
15:48'
Brayden Schenn nezvládl kličku, tím pádem se k puku nedostal ani plánovaný adresát přihrávky Justin Faulk. O chvíli později už má starosti Grubauer, který si poradil s tečí Jadena Schwartze. Ten pak dopadl tvrdě do brankoviště, jelikož ho zezadu srazil Ryan Graves.
15:30'
Nádherné bruslení, o to horší rozehrávka. Ryan Graves prosvištěl středním pásmem, aby následně poslal puk na icing.
14:36'
Blues po zvládnutém vhazování opustili útočnou třetinu, při hře čtyři na čtyři se tak k ataku dostal Nathan MacKinnon. Nezvládl ani jednu ze svých střel a stále čeká na svou premiérovou trefu.
14:31'
Znovu se hra přerušuje. Na trestnou lavici půjde hned dvojice mužů. Samuel Girard v ostrém souboji s Oskarem Sundqvistem využil krosček, ten oplácel sekáním. Oba už se občerstvují naproti střídačkám.
14:21'
14:08'
Tyson Jost ukradl puk na modré čáře a odchází střídat. Blues v této přesilovce vůbec neohrozili prostor tří tyčí.
13:38'
Vyhrané buly v obranné třetině dává další možnost k tomu, aby se celek z Denveru osvobodil. Z přesilovky zbývá půlminuta.
13:31'
Přesilovkový vzorec Blues nemá jasně daná pravidla. Robert Thomas znovu vyslal jen velmi slabě připravenou střelu, která skončila okamžitě v bloku.
12:51'
Kotouč poměrně záhy opustil útočnou třetinu. A ani napodruhé bývalý hráč Colorada Ryan O'Reilly nezvládl obrátku a Brandon Saad posílá pozdrav Jordanu Binningtonovi na druhou stranu ledu.
12:29'
Brayden Schenn vypálil na bránu, kde postával Perron. Grubauer ještě reklamoval teč útočníka Blues a chtěl vhazování dostat do neutrální zóny, sudí jsou nicméně neoblomní.
12:21'
David Perron byl v útočném pásmu dlouho osekáván a přerušován Calem Makarem, který si nyní odsedí dvě minuty za hákování.
11:45'
Hoffman nechal kotouč za sebou, čímž se akce Blues poněkud zbrzdila. Girard ovšem vystartoval proti nové akvizici St. Louis, a tak na druhé straně vznikl prostor pro Kruga. Nevýrazná střela zapadla do rukavice Philippa Grubauera.
10:40'
Vince Dunn vypustil kotouč z defenzivní části hrací plochy vpřed, ale Jordan Kyrou nezvládl souboj na útočné modré. O chvíli později ale zaváhala obrana Avs a Tyler Bozak málem trestal z bezprostřední blízkosti branky.
10:11'
Za obranou zůstal Rantanen, ale nedosáhl na puk. V rohu pak zbořil Toreyho Kruga, který se snaží fyzickou převahu soupeře rychle oplatit.
09:14'
Na třetí gól ve dvou utkáních proti Avs útočil Oskar Sundqvist. Nahodil tryskový motor a z pravé strany se dostával až před brankáře, ovšem ve finální fázi akce přišel o puk, a tak ani nevypálil. Skvělá defenzivní práce Samuela Girarda.
08:39'
Dunnův pokus se skryl za houštinu těl, ovšem od jednoho z nich se zřejmě odrazil mimo klec. Blues v této přesilové hře mnoho nevymysleli.
08:15'
Tyson Jost se dostal k volnému puku a vyhodil, Jaden Schwartz ale otočil kurs hry a na levé straně našel Coltona Parayka. Jeho rázná střela skončila jen na hrudi Grubauera.
07:48'
Mike Hoffman se poprvé v novém prostředí dostává na přesilovku, dvakrát se mu ale nedaří. Jeho nepřesná přihrávka do slotu znovu vyhnala St. Louis z pásma.
07:14'
Coloradu se povedlo agresivním přístupem rychle vyhodit, puk nezvládl zastavit Torey Krug a Blues začnou z vlastní třetiny.
07:06'
Nikoliv, za nedovolené bránění musí na lavici hanby J. T. Compher. Pro Blues vítaná šance, jelikož doposud se zmohli na jedinou přesnou ránu.
07:06'
Bude se vylučovat, ještě předtím ale přichází na řadu komerční pauza. Po delší době se podívali do útočného pásma hráči St. Louis, patrně se ale dopustili prohřešku.
06:30'
Gravesova střela od modré čáry možná ještě prošla lehkou tečí Mikka Rantanena, finský útočník ve službách Avs ovšem nezměnil směr kotouče dostatečně na to, aby skončil v síti.
06:17'
A znovu přichází zakázané uvolnění hostů. Případná branka by jistě naklonila misky vah výrazně na stranu Colorada.
05:54'
Torey Krug chtěl po vyhraném buly v obranné třetině rozehrát konstruktivně, ovšem Zachary Sanford bohužel pro něj puk nechtěně protečoval za mantinel. Blues se zatím s výjimkou Perronovy šance pouze brání.
05:37'
Elitní útok Avs v tomto utkání funguje skvěle. Předávka mezi MacKinnonem, Landeskogem a Rantanenem přinesla prostor posledně jmenovanému, který ale opět ztroskotal na výstroji Jordana Binningtona.
05:10'
Krásná přihrávka MacKinnona do mezikruží, ale Rantanen měl velmi rychle společnost a nezvládl vypálit.
04:30'
Dobrý přechod neutrální zóny v podání Blues a David Perron už málem zvedal ruce ke stropu haly. Z pravé strany ovšem nevypálil přesně a kotouč skončil na zadním mantinelu.
03:57'
Tak to byla první opravdová příležitost. Pierre-Édouard Bellemare poslal kotouč do brankoviště, kde stál zcela sám Matt Calvert. Obránce Robert Bortuzzo byl v souboji pozdě, a tak Calvert dostal několikanásobnou možnost dorážet. Binnington se znovu ukázal jako muž na správném místě.
03:48'
03:26'
Avalanche prohráli buly a s přesilovou hrou to vypadá bledě. Toews navíc nedokázal projít přes modrou čáru ani na druhý pokus.
02:57'
I ruchové mikrofony zachytily křik Samuela Girarda, který se objevil volný na levé straně a po přihrávce Makara okamžitě vypálil do pravého horního rohu. Tam už ale znovu úřadovala lapačka Binningtona.
02:51'
A ani MacKinnonova střela neskončí v brance. Binnington puk vyrazil před Rantanena, ten ovšem nezvládl dostrkat černou pryž za brankovou čáru a gólman Blues konečně přerušuje hru.
02:26'
Dobrou kombinaci v poslední možné chvíli přerušil Parayko, Kadri už si chystal střelu do poloodkryté brány.
02:02'
Své štěstí okamžitě odzkoušel Cale Makar. Výborně se před brankovištěm pohyboval kapitán Landeskog, ovšem Binnington i přes zakrytý výhled instinktivně zvedl vyrážečku a předvedl první vážnější zásah.
01:48'
Vince Dunn nakonec nedržel Ničuškina, nýbrž Donskoie. Přesilovka ale platí.
01:40'
Ničuškin teď vrátil předchozí náraz, když k mantinelu přišpendlil Bortuzza. Navíc vybojoval faul.
01:12'
Souboj ve středním pásmu musel snést Valerij Ničuškin. Avs poté nezvládli rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění.
00:41'
Robert Thomas se sice zvládl vyhnout hitu Gravese, ovšem pouze odevzdal puk a rozehrávají Avalanche.
00:09'
Makar nahodil kotouč po mantinelu až do útočné třetiny, ovšem hladový Gabriel Landeskog se k němu nedostal, jelikož rychlejší byl obránce Colton Parayko.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – D. Toews, Makar, Graves, Girard, Cole, Timmins – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Saad, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, Calvert.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Parayko (A), Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Thomas, Hoffman – Sanford, Bozak, Kyrou – Clifford, Barbašev, Sundqvist.

2019: St. Louis – Colorado 3:1

Zajímavost: Čtvrteční výhra Blues přerušila sérii šesti utkání mezi těmito dvěma soupeři, při kterých pokaždé zvítězil domácí celek.

ST. LOUIS BLUES
2. místo (Západní divize), 1 zápas, 2 body, skóre: 4:1

Zatímco na domácí straně budeme sledovat snahu o srovnání účtů, Blues by rádi zůstali po úvodních dvou zápasech tohoto ročníku neporažení. V předchozím utkání sice po neubráněném oslabení krátce prohrávali, avšak i díky dvěma zásahům šestadvacetiletého Švéda Oskara Sundqvista cenný skalp přetáhli do svého držení. Jestli je pro St. Louis něco zásadní, pak znovu udržet nebezpečného Nathana MacKinnona mimo listinu střelců. O prakticky nemožný úkol se bude snažit soustředěná obrana v čele s nově příchozím Torey Krugem a jeho kolegou Coltonem Paraykem.

Lehký otazník visí nad brankovištěm. Binnington předvedl takřka bezchybný výkon, avšak sezona bude nesmírně náročná a každý odpočinek navíc se může hodit. Blues však letos nemají na střídačce stálici v podobě Jakea Allena, který odešel do Montrealu, nýbrž NHL doposud nepolíbeného Villa Husseho. Pokud by nastoupil, užil by si debut proti jednomu z nejofenzivnějších mančaftů soutěže.

Alespoň částečnou premiéru by měl v nadcházejícím utkání absolvovat Mike Hoffman. Posila z Floridy se svědomitě chystala už na předchozí partii, nakonec nicméně usedla mezi náhradníky. Místo v sestavě ale zcela jistě vznikne, neboť Sammy Blais ve čtvrtek ramenem nevybíravě napálil hlavu obránce Devona Toewse a odpyká si dvouzápasový trest. Trenér Craig Berube si bude přát, aby se Hoffman uvedl podobně jako Kyle Clifford, který se stal prvním debutantem v dresu Blues od října 2017, jenž okamžitě rozvlnil síť.

COLORADO AVALANCHE
8. místo (Západní divize), 1 zápas, 0 bodů, skóre: 1:4

Avs si domácí premiéru v nové sezoně určitě představovali jinak. Z prvního souboje proti Blues odcházeli jako jasně poražení, dnes je tedy čeká odveta, ve které budou mít šanci své zaváhání odčinit. V otevíracím duelu totiž prohráli po pěti úspěšných letech. Pro tuto sezonu vymyšlený formát navíc přináší další historickou zajímavost, kdy vůbec poprvé od roku 2005 Avs potkají v základní části stejného soupeře dvakrát v řadě. Naposledy se jim totéž stalo proti Vancouveru.

Kouč Jared Bednar musel zareagovat na špatné ofenzivní představení svého mužstva a v posledním tréninku přeházel složení formací. Gabriel Landeskog by se měl podívat do elitního útoku k Nathanu MacKinnonovi a Mikku Rantanenovi, v tomto složení už v uplynulých sezonách několikrát nastoupili. André Burakovsky, který zařídil jediný gól celku z Denveru v minulém klání, přitom doplní novou akvizici Avalanche Brandona Saada a zkušeného třicátníka Nazema Kadriho.

Český mladíček v sestavě Colorada Martin Kaut se během tréninku do jedné ze čtyř úvodních formací nevešel, jeho start se proto nedá očekávat. Šanci by mohl mít naopak brankář Pavel Francouz, jelikož předchozí duel s Blues odchytal jeho německý kolega Philipp Grubauer. Do zápasu se ani tentokrát nezapojí zkušený zadák Erik Johnson, který stále nesplnil všechny podmínky spojené s koronavirovým, zdravotním protokolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:10.