NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Nashville - 21. února 2021   01:00

Columbus
Columbus
23:46' Jenner (Harrington, N. Foligno) • 25:28' G. Carlsson (Bjorkstrand, Grigorenko)
2:4
(0:2, 2:0, 0:2)
Nashville
Nashville
12:58' Järnkrok  (Ellis) • 16:49' Sissons  (Kunin, Trenin) • 40:16' Järnkrok   • 40:45' F. Forsberg
Columbus
Merzlikins (43. Korpisalo) – S. Jones, Gavrikov, Peeke, Del Zotto, Harrington, G. Carlsson – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Stenlund, Grigorenko – Texier, N. Foligno (C), Jenner (A) – Domi, Riley Nash, Robinson.
Dunning, Rank – Marquis, Berg
Nationwide Arena, Columbus
Nashville
Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Benning, Borowiecki, Harpur – Mikael Granlund, Kunin, F. Forsberg – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Arvidsson, Haula, Tolvanen – Sissons, Trenin, Cousins.

To už je z tohoto utkání vše. Dobrou noc!
Tři hvězdy utkání
Calle Järnkrok (NSH) 2+0
Boone Jenner (CBJ) 1+0
Colton Sissons (NSH) 1+0
Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?
Elvis Merzlikins (CBJ) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 42:40
Joonas Korpisalo (CBJ) – 6 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 17:13

Pekka Rinne (NSH) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 59:56
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 23:45 (6:16, 10:19, 7:10)
Zblokované střely – 16:6
Vyhraná vhazování – 24:39
Trestné minuty – 13:7
Hity – 13:24
Hokejisté Nashvillu vrátili Columbusu čtvrteční porážku 0:3. Dnes byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili 4:2.

Hosté začali utkání velmi dobře a v první třetině se vypracovali dvoubrankový náskok. Ten jim svými góly zařídili Calle Järnkrok a Colton Sissons. Úvod druhé části vyšel lépe Columbusu, kterému se podařilo dvoubrankové manko vymazat. Ve 24. minutě se prosadil dokonce ve vlastním oslabení Boone Jenner a o necelé dvě minuty později zaznamenal svou premiérovou trefu v NHL Gabriel Carlsson.

V dalších minutách už byli nebezpečnější zase hosté, kteří si ale museli počkat na další trefy až do úvodu závěrečné dvacetiminutovky. V ní Modré kabáty totálně zaskočili hned v úvodní minutě. Nejprve napálil odražený puk do horního růžku Calle Järnkrok a vzápětí vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou Filip Forsberg. Ze zbytku utkání pak stojí za zmínku především zranění domácího gólmana Merzlikinse, jehož musel střídat Korpisalo a pak horní tyčka, kterou nastřelil v samotném závěru Järnkrok, jenž měl zaděláno na hattrick.
59:55'
Málem jsme tu měli hattrick. Calle Järnkrok se řítil sám na Korpisala a nastřelil horní tyčku! Vadit mu to ale tolik nemusí, o výhře Predátorů je rozhodnuto!
59:27'
Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1! Forsbergovu žabičku však před brankou netrefil ideálně Viktor Arvidsson!
58:50'
Hosté nepouštějí soupeře zpátky do své obranné třetiny a Blue Jackets tak nemohou pokračovat v power-play.
58:02'
Další buly ve středním pásmu. Korpisalo se vrací do branky a čeká, jak to dopadne.
57:56'
Nyní byl Columbusu odpískán ofsajd.
57:48'
Korpisalo odjel na střídačku, domácí to zkoušejí s šesti bruslaři!
57:12'
Domácí se nemohou dostat do nějaké větší šance. Do brejku teď navíc vyrazil na levém křídle Roman Josi. Ten objel branku a nabídl puk před brankoviště Mikaelovi Granlundovi, který ho neprotlačil za Korpisala. Následuje reklamní pauza.
55:53'
Od modré střílel Michael Del Zotto. Rinne zasahovat nemusel, pokus domácího obránce byl zablokován.
55:01'
Do konce utkání schází pět minut. Hosté drží dvougólový náskok.
53:37'
Další úspěšný zákrok Rinneho. Brankář Nashvillu pokryl ránu Olivera Bjorkstranda.
52:58'
Domácí se teď snažili něco vymyslet v útočném pásmu. Nakonec z toho vzešla přihrávka Jenenra, po které si s pukem vyjel před branku Alexandre Texier. Rinne byl připraven.
51:53'
Nick Cousins zajel s pukem za domácí branku, kde ale upadl při bruslařském obratu. Columbus se tak snadno ubránil.
51:24'
Nick Cousins vyrazil na levé straně dopředu. Do střely mu vložil hůl protihráč a puk skončil v ochranné síti. Reklamní přestávka.
50:40'
Nacházíme se už ve druhé polovině závěrečné části. Domácím se krátí čas na to, aby s utkáním něco udělali.
49:41'
Domácí se teď dvakrát marně pokusili založit útočnou akci. O puk vždy přišli u útočné modré.
48:39'
Střela Gabriela Carlssona od modré čáry byl sražena do ochranné sítě za brankou Pekky Rinneho.
47:32'
Hostující kapitán Roman Josi nahazoval od modré čáry, puk byl sražen do rohu.
46:40'
Rozhodčí viděli přihrávku rukou. Následuje reklamní přestávka.
46:17'
Riley Nash převzal puk na modré čáře od Gavrikova a nahozením vyzkoušel Rinneho. Ten moc neviděl stačil ale vyrazit kotouč lapačkou.
45:56'
Střely na branku – 20:41
45:30'
Po přihrávce Filipa Forsberga měl na holi jasný gól Viktor Arvidsson! Ten zakončoval už téměř do odkryté branky, ovšem na poslední chvíli se na brankové čáře zjevil levý beton Joonase Korpisala!
44:59'
Roslovic posílal kotouč na zadní tyčku, kde číhal Cam Atkinson. Do přihrávky vložil hůl obránce Fabbro, který si málem dal vlastní gól. Puk směřoval mezi betony Rinneho, který ale na poslední chvíli stačil dát nohy k sobě!
44:11'
44:01'
Na druhé straně zamířil v oslabení dopředu Boone Jenner. Svůj únik po pravé straně zakončil střelou do Rinneho!
43:54'
Erik Haula zkoušel Korpisala z ostrého úhlu. Ten zahřívací zákrok zvládl.
43:43'
Domácí vyhazují.
42:40'
Elvis Merzlikins si nepřirozeně otočil levou ruku poté, co se mu snažil puk z podlapačky vyškrábnout Arvidsson. Pokračovat nebude moci. Do brankoviště se staví Joonas Korpisalo.
42:40'
V brankovišti zůstal po jednom ze zákroků ležet Elvis Merzlikins! Rozhodčí už přerušili hru a za domácím brankářem míří lékař.
42:10'
Při forčekinku si počínal neopatrně Eric Robinson. Domácí útočník podrazil protihráče a poslal svůj tým do čtyř.
41:27'
Domácí se snažili rychle odpovědět. Střelu Kevina Stenlunda z vrcholu pravého kruhu ale pokryl Rinne.
40:45'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí dostali další úder! Po vhazování ve středním pásmu se dostal k puku FILIP FORSBERG. Ten přetlačil obránce Peeka a situaci 2 na 1 vyřešil střelou nad lapačku brankáře Merzlikinse. Bez asistence.
40:16'
Hosté vstoupili do třetí třetiny skvěle! Jeden z domácích obránců nešťastně odrazil puk mezi kruhy, kde byl připravený CALLE JÄRNKROK, který vymetl pravý horní růžek z pohledu Merzlikinse – 2:3. Bez asistence.
Hity – 6:18
Ve druhé třetině se Columbusu podařilo vymazat dvougólovou ztrátu. Ve 24. minutě se prosadil dokonce ve vlastním oslabení Boone Jenner, kterého krásně vyzval ke skórování obránce Harrington a o necelé dvě minuty později zaznamenal svou premiérovou trefu v NHL Gabriel Carlsson. Poté byl nebezpečnějším týmem Nashville, který si vytvořil několik velkých šancí. Brankář Elvis Merzlikins však svůj tým drží, připsal si už 31 zásahů.
40:00'
39:42'
Domácí zahráli na icing. Vhazuje se v útočném pásmu Predátorů.
39:01'
Oliver Bjorkstrand nedokázal využít podklouznutí obránce soupeře. Včas se vrátili další hráči Nashvillu. Běží už poslední minuta druhé třetiny.
38:37'
Rána Eeliho Tolvanena byla sražena do ochranné sítě za brankou Blue Jackets.
38:18'
Hostující hráči motají soupeře v jeho obranné třetině. Zatím tomu schází zakončení.
37:33'
Na druhé straně se prezentoval individuálním průnikem Boone Jenner. Jeho střela končí v Rinneho lapačce.
37:16'
Teď mohli skórovat opět hosté! Po odrazu od kotouče od mantinelu byl sám před Merzlikinsem Mikael Granlund, který bekhendem nezvedl puk přes položený levý beton. Stejně dopadl i dorážející Matt Duchene!
36:50'
Nadále se hraje rychlý hokej, ale bez dalších příležitostí.
35:07'
Střelu Nicka Foligna z levého kruhu vyrážel Rinne hřbetem lapačky. Na druhé straně to zkoušel o osy hřiště Viktor Arvidsson, Merzlikins byl však na místě.
34:27'
Parádní souhra hostí! Na jejím konci byl Eeli Tolvanen, který byl už sám před Merzlikinsem, ale po bekhendovém blafáku zakončil vedle tyčky! Následně puk dojel a poslal ho zpátky před brankoviště, kde hrací předmět neprotlačil za záda brankáře Erik Haula!
34:15'
Po ráně Erica Robinsona puk skončil ve výstroji Rinneho. Následuje reklamní přestávka.
33:52'
Další příležitost hostí. Luke Kunin se natlačil před branku z levé strany a po jeho přihrávce se snažil zamést puk za Merzlikinse Colton Sissons. Gólman domácích si opět připisuje úspěšný zákrok.
33:18'
Matt Duchene z pravé strany bekhendem nahazoval puk na Merzlikinse, který navíc musel čelit důraznému Viktorovi Arvidssonovi, jenž šel rovnou do branky. Brankář Columbusu kotouč udržel před brankovou čarou!
32:11'
31:30'
Hosté v přesilovce dlouho honili puk po rozích. Pak ho přeci jen vytáhli do nebezpečného prostoru a střela Filipa Forsberga nadělala Merzilinsovi velké problémy. Brankář Blue Jackets nakonec kotouč dostal mimo svou klec!
30:50'
Hosté v postavení mimo hru.
30:39'
Boone Jenner vyhazuje.
30:10'
Domácí Jack Roslovic dostává trest za podrážení. Přesilovka Nashvillu začne po reklamní přestávce.
29:22'
Kevin Stenlund si vybruslil s pukem na útočnou modrou, odkud ho nahodil na Rinneho. Ten ho schoval v lapačce.
28:40'
Ve druhé třetině se Columbus dostal do hry. Preds to budou mít těžké.
27:04'
Se střelou Jakova Trenina z levého kruhu si poradil Merzlikins.
26:53'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).
26:53'
Do bitky se pustili domácí kapitán Nick Foligno a Mark Borowiecki! Oba kohouti si budou nějakou dobu chladit hlavy na trestné lavici.
26:33'
Další dobrá příležitost domácích! Ránu Michaela Del Zotta z mezikruží pokryl Pekka Rinne. Reklamní přestávka.
25:28'
Columbus právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Oliver Bjorkstrand našel křížným pasem před branku najíždějícího obránce GABRIELA CARLSSONA, který zakončoval do poloodkryté branky. Pro Carlssona je to první trefa kariéry v NHL – 2:2. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Michail Grigorenko.
24:49'
Vypadá to, že domácí vstřelený gól povzbudil. Od modré střílel Gabriel Carlsson, Rinne vyráží.
23:46'
Domácí snižují ve vlastním oslabení! Zaútočili ve třech hráčích. Nick Foligno v útočném pásmu nahrál doleva Scottovi Harringtonovi, který vymyslel chytrý pas na vzdálenější tyčku, kde kotouč usměrnil do odkryté klece BOONE JENNER. Asistence: Scott Harrington a Nick Foligno.
22:19'
Na trestnou lavici odchází domácí obránce Seth Jones. Přesilovka pro Columbus.
20:22'
Predátoři už jsou v plném počtu.
20:15'
Domácí celek, který dohrává přesilovku, přibrzdilo postavení mimo hru.
Hity – 5:14
První třetina vyšla lépe Predátorům. Ti v ní byli střelecky aktivnější a také se hned dvakrát gólově prosadili. Ve 13. minutě se v přesilovce trefil Calle Järnkrok, který dorazil do sítě puk po ráně Ellise. V 17. minutě pak Kunin nahrál z rohu kotouč před branku a tam ho pohotově usměrnil za Merzlikinsova záda Colton Sissons. Modré kabáty tedy mají v šatně o čem přemýšlet.
20:00'
19:34'
Domácí si připravili několik dobrých pozice pro zakončení. Vedle ale skončila rána Setha Jonese i volej Patrika Laineho z levého kruhu.
18:52'
Sissons vystihl domácí nahrávku a vyhodil puk až za branku soupeře.
18:20'
Domácí budou hrát přesilovku! Matt Duchene zahákoval Robinsona a je prvním hráčem Nashvillu, který dnes navštíví trestnou lavici.
17:20'
Zajímavá situace, kdy na Rinneho letěl puk i hokejka jednoho z domácích hráčů. Gólman Nashvillu pokryl obojí.
16:49'
Hosté zvyšují svůj náskok! Luke Kunin poslal z rohu kluziště před brankoviště prudký pas, který zblízka usměrnil za Merzlikinsova záda COLTON SISSONS – 0:2. Asistence: Luke Kunin a Jakov Trenin.
16:18'
Rána Bena Harpura netrefila domácí svatyni. Kotouč se odrazil k hokejistům Columbusu.
15:41'
Nick Cousins bojoval o puk u mantinelu v útočném pásmu Preds. Nakonec byl ale domácími přetlačen.
14:26'
Predátoři zatím hrají dobře. Na střely vedou už 13:6.
12:58'
Hosté se ujímají vedení! Po jejich usilovné práci v útočném pásmu se puk dostal na osu hřiště, odkud vypálil Ryan Ellis. Merzikins jeho střelu vyrazil jen ke CALLEMU JÄRNKROKOVI, který svou dorážku poslal nad levou ruku gólmana Blue Jackets. Gól padl ještě v přesilovce Nashvillu. Asistence: Ryan Ellis.
12:40'
Po Ellisově přihrávce střílel z levého kruhu Viktor Arvidsson. Švédský útočník netrefil branku.
12:00'
Do Josiho střely vložil hokejku Cam Atkinson. Puk se snášel do brankoviště jako padající list, Merzlikins si ho ze vzduchu stáhl do lapačky.
11:26'
Josimu se nepovedla zadovka a domácí mohli vyrazit dopředu. Nahození Boonea Jennera chytil Rinne do lapačky a hned rozehrál.
11:05'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Michael Del Zotto – 2 min., nedovolené bránění).
10:47'
Na straně Columbusu je signalizováno vyloučení. Hosté zatím útočí v šesti.
10:00'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy vrátí před jejich lotyšského gólmana.
09:55'
Roslovic špatně rozehrál a hosté z toho mohli těžit. Puk se dostal k Lukeovi Kuninovi, který nejprve střílel z mezikruží a poté se dostal k ještě jednomu pokusu. Merzlikins si však připsal dva úspěšné zákroky.
08:45'
Filip Forsberg nahrál doleva Viktorovi Arvidssonovi, který místo střely zamířil za branku. Tu rychle objel a bekhendem se pokusil zasunout kotouč za brankovou čáru, ovšem Merzlikins volný prostor včas zalehl!
07:42'
Seth Jones našel diagonálním pasem Rileyho Nashe, který střílel z levého kruhu. Kotouč se od hole bránícího hráče odrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
06:47'
Kevin Stenlund nahodil puk jen za hostující branku a šel se svými spoluhráči střídat.
05:38'
Kotouč nyní vypadl na střídačku domácího Columbusu.
05:08'
Gabriel Carlsson zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na branku Nashvillu. Rinne ho raději drží v lapačce.
04:42'
Nyní střílel z vrcholu pravého kruhu Ben Harpur. Merzlikins svým zákrokem přerušil hru.
04:02'
Viktor Arvidsson se nyní dostal do zakončení z levé strany, které vyrazil Elvis Merzlikins ramenem.
03:25'
Domácí přidávají na aktivitě a na střely momentálně vedou 4:2.
03:01'
Seth Jones měl před sebou volný prostor na pravé straně útočného pásma. Zkusil střelu z úhlu, kterou Rinne vyrazil.
01:20'
Tutovku si ale vytvořili až Blue Jackets! Po nahození od modré čáry si našel před brankou volný kotouč Boone Jenner a jeho bekhendovou dorážku vytěsnil Rinne levým ramenem do tyčky!
00:34'
Hosté mají na kontě už dva střelecké pokusy. Merzlikins nejprve vyrážel ránu Romana Josiho, poté odrazil vyrážečkou pokus Rocca Grimaldiho.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Gavrikov, Peeke, Del Zotto, Harrington, G. Carlsson – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Stenlund, Grigorenko – Texier, N. Foligno (C), Jenner (A) – Domi, Riley Nash, Robinson.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Benning, Borowiecki, Harpur, Tinordi – Mikael Granlund, Kunin, F. Forsberg – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Arvidsson, Haula, Tolvanen – Sissons, Trenin, Cousins.

Rozhodčí: Dunning, Rank – Marquis, Berg.
Oba týmy se utkají už počtvrté v této sezóně. Zatím byl vždy úspěšnější domácí celek. Nashville na svém ledě zvítězil 3:1 a 5:2. V noci ze čtvrtka na pátek pak Columbus v Nationwide Areně triumfoval 3:0.
Columbus Blue Jackets:
Blue Jackets odehráli 18 zápasů, nasbírali 20 bodů a v tabulce Centrální divize se nacházejí na pátém místě, tedy těsně za pozicemi pro play-off. První ze dvou zápasů proti Nashvillu zvládly Modré kabáty výborně. Brankář Elvis Merzlikins si připsal čisté konto a pomohl svému týmu k výhře 3:0. Hráči Columbusu si tak napravili reputaci po předchozím nepovedeném utkání na ledě Caroliny, kde padli 3:7.