NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : San Jose - 25. ledna 2021   02:00

Minnesota
Minnesota
04:21' Parise (Kaprizov) • 36:47' Bjugstad (Spurgeon, Suter) • 47:20' Fiala (Suter, Parise)
3:5
(1:1, 1:2, 1:2)
San Jose
San Jose
19:02' Donato  (Labanc, E. Karlsson) • 26:39' E. Kane  (Meier, Donato) • 28:26' Gregor  (Ferraro) • 58:12' Burns  (Hertl) • 59:31' Nieto
Minnesota
Pochmara, Rooney – Flemington, Suchánek
Xcel Energy Center, St. Paul
San Jose

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Martin Jones (SJS) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 59:36
Žraloci ze San Jose se po vítězství posunuli před Arizonu na sedmé místo Západní divize. Minnesota zůstává druhá o dva body za Vegas.
San Jose zvládlo odvetné utkání proti Minnesotě na jedničku. Po sobotní porážce 1:4 to dnes byli Žraloci, kteří dnes tahali za delší konec provazu a po závěrečné siréně se mohli začít radovat z vítězství 5:3.

První gól střetnutí vstřelili domácí, když se v páté minutě prosadil střelou do pravého horního rohu Zach Parise. Hosté ovšem dokázali odpovědět ještě v úvodní dvacetiminutovce, s přispěním bránícího hráče se trefil Ryan Donato. Ve druhé třetině svěřenci kouče Boughnera dokonali obratzásluhou přesilovkové trefy Evandera Kanea a po neuznaném gólu domácího Bjugstada okamžitě odskočili na rozdíl dvou branek, do střeleckých listin se zapsal Noah Gregor. Domácí na třetí zásah dokázali zareagovat, Nick Bjugstad se na podruhé mohl radovat z již regulérního gólu.

V dramatické třetí třetině se domácí hráči dočkali vyrovnání stavu, za pouhé čtyři vteřiny dokázal využít přesilovky Kevin Fiala. Zápas směřoval do prodloužení, které ale v 59. minutě odmítl Brent Burns. Zkušený kanadský bek se chopil vlastní zblokované střely, nabruslil si s pukem až před bránu a bekhendem zvedl puk nechytatelně pod víko. Na tento zásah Minnesota odpověď nenašla, naopak při powerplay pečetil vítězství San Jose střelou do prázdné brány Matt Nieto.

59:48'
V závěrečných vteřinách zápasu je ještě vyloučen domácí obránce Carson Soucy, jenž sekerou zamezil bekhendové střele Gambrella.
59:31'
Rozhodčí po pečlivém přezkoumání gól ponechal v platnosti a tím definitivně pohřbil šance Minnesoty na bodový zisk.
59:31'
Kouč Evason ještě zkouší coach challenge, řešit se bude možné zakončení Nieta z ofsajdu. Je pravdou, že Burns byl na pravé straně hodně netrpělivý, zde budou rozhodovat centimetry!
59:31'
San Jose právě vstřelilo branku!
O vítězství hostujícího mužstva rozhoduje střelou do odkryté svatyně MATT NIETO. Američan se chopil volného puku v obranném pásmu, s nímž se vydal na zteč po levé lajně a po přejetí útočné modré čáry touš pověsil pod břevno. Bez asistence.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:31'
Minnesota vybojovala buly v útočném pásmu: Trenér Evason na nic nečeká a odvolává Kähkonena na střídačku. Hráči Wild zkouší powerplay!
58:12'
Fantastická individuální akce BRENTA BURNSE výrazně přibližuje vítězství Žralokům ze San Jose! Pětatřicetiletý kanadský bek nejprve vystřelil do nohy Greenwaye, ale rychle se zmocnil odraženého kotouče, mezi třemi protihráči se prokličkoval až před bránu a celou akci vyšperkoval bekhendovým zakončením do levého horního rohu. Asistence: Tomáš Hertl.
57:46'
Bek Karlsson počkal na vystřídání spoluhráčů, načež předal Ferrarovi a šel sám střídat. Oba týmy protáčejí lajny v rychlém sleduje, sledujeme fyzicky hodně náročný zápas.
57:10'
Jordan Greenway se vydal forčekovat na vlastní pěst. Brent Burns jej vyřadil ze hry očekávanou nahrávkou Vlasicovi napříč pásmem.
56:40'
Sörensenův trest tentokráte Evasonova družina potrestat nedokázala. Pokračujeme v plném počtu na obou stranách, zápas směřuje do prodloužení.
56:03'
Zpětnou nahrávku Hartmana na Sutera skvěle přečetl Tomáš Hertl. Čský útočník natáhl hokejku a dokázal černou gumu píchnout do středního pásma.
55:38'
Z vrcholku pravého kruhu střílel Kirill Kaprizov. Ruskému útočníkovi se položil do střely Vlasic, od jehož chráničů se puk odrazil do ochranné sítě.
55:05'
Evander Kane byl na buly úspěšnější a Brent Burns San Jose osvobodil. Hráči Wild musejí začít nový útok od vlastního brankáře.
54:34'
Podruhé v rozmezí jedné třetiny usedá na lavici hanby Marcus Sörensen, tentokráte za podrážení. Jeho první prohřešek domácí potrestali za čtyři vteřiny, podaří se jim stejný kousek i nyní?
54:24'
Zach Parise byl faulován, přesto ještě dokázal vypálit, brankář zasáhl maskou. S dorážkou neuspěl ani Hartman, pokračuje výhoda Minnesoty.
53:40'
Rychle zase na druhou stranu. Jared Spurgeon nahazoval na teč a směr letu puku dokázal pozměnit Joel Eriksson Ek. Černá guma prosvištěla nad horní tyčkou.
53:19'
John Leonard mohl strhnout vedení zpátky na stranu Sharks. Ujel posldnímu obránci Suterovi, avšak z bezprostřední blízkosti si vylámal zuby na Kähkonenově levém betonu.
52:46'
Kdo je ve třetí dvacetiminutovce hodně vidět, to je Kevin Fiala. Autor vyrovnávací trefy se zkoušel z pravého křídla natlačil na střed, přes Karlssona však neprošel.
52:32'
Greenway i Burns jsou zpátky na ledové ploše. Utkání pokračuje v plném počtu na obou stranách, na puku úřadují hráči Wild.
51:49'
Svěřenci kouče Evasona mají ve třetí části více ze hry. Z mezikruží pálil Matt Dumba do pravého betonu Jonese, Foligno z dorážky těsně minul.
51:13'
Jonas Brodin podržel touš za brankou a počkal, až se mu spoluhráči rozjedou do nacvičeného signálu. Nahrávka na Fialu vyšla dokonale, švýcarský forward střílel zápěstím z úhlu nepřesně.
50:55'
Hraje se ve čtyřech. Více volného prostoru využil k proniknutí do útočné třetiny Logan Couture, který na modrou nahrál Vlasicovi, tvrdá střela skončila v lapačce brankáře.
50:32'
Nervy pracují na plné obrátky. Poté, co Spurgeon trefil Hertla do pravé nohy, se puk odrazil na hostující střídačku. Po přerušení hry došlo k potyčce několika hráčů, rozhodčí vylučují jen nejaktivnějšího hráče z každé strany, a sice Greenwaye a Burnse.
50:10'
Zápas se přehoupl do závěrečné desetiminutovky základní hrací doby. V Minnesotě panuje vyrovnaný stav, šance na vítězství pro oba týmy zůstávají padesát na padesát.
49:47'
Domácí strážce svatyně Kaapo Kähkönen si vůbec nebyl jistý, jestli prudké zakončení Meiera udržel. Za jeho zády ještě kontroloval situaci Suter, avšak finský brankář touš nepustil z výstroje.
49:20'
Matt Dumba se obětavě položil do dělovky Kanea, avšak touš vyrazil jenom před sebe. S dorážkou přispěchal Labanc, mířil těsně nad.
48:56'
Fiala marně stíhal prudké vyhození kapitána Spurgeona. Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, neboť Karlsson měl k puku dříve než Švýcar.
48:20'
Psychicky teď bude mít určitě navrch Minnesota. Domácí dokázali stáhnout dvoubrankovou ztrátu a ještě mají dost času, klidně se mohou pokusit o skvělý obrat.
47:20'
Minnesota právě vstřelila branku!
Pouhé čtyři vteřiny stačily domácímu celku k potrestání Sörensenova faulu. Na modrou čáru dostal nabito KEVIN FIALA, proti tvrdé střele k pravé tyči Jones nestačil reagovat dostatečně rychle! Asistence: Ryan Suter a Zach Parise.
47:16'
Vyloučeným hráčem je Marcus Sörensen, jenž před malým okamžikem spálil velkou příležitost. Proti Kaprizovovi se provinil sekáním.
46:40'
Domácí si zahrají přesilovku, zatím jim je ponechána výhoda. Kaapo Kähkönen prchl na střídačku a do hry pustil šestého hokejistu Foligna. Domácí se usadili v útočném pásmu.
46:27'
Skvělý zákrok Kähkonena ještě drží Minnesotu ve hře! Patrick Marleau zadovkou z před brankového prostoru neuspěl, černá guma se ovšem šťastně odrazila k Sörensonovi, který střelou z pravé strany narazil na brankářovu lapačku!
45:38'
Noah Gregor zabojoval do defenzivy a stáhl ztrátu na Ryana Sutera. Do obránce se pak tvrdě opřel a přišpendlil ho na mantinel, volného pokuse posléze chopil Burns. Hra je ve středním pásmu.
45:12'
Mario Ferraro vyhodil jenom do míst, kde stál Zach Parise. Obránce měl ale veslké štěstí, protože americký útočník nedokázal neposedný puk udržet v útočném pásmu.
44:44'
O zastavení hry se postaral i na druhé straně chytající Kaapo Kähkönen. Fin si poradil s projektilem Kanea, rychle rozehrát mu nedovolil dotírající Hertl.
44:05'
Jonas Brodin nahazoval o poznání nebezpečněji. Před brankou navíc stál Marcus Foligno, jenž zkoušel tečovat s hokejkou mezi nohama. Neuspěl, Jones se vzápětí postaral o další přerušení.
43:33'
V podstatě z nouze nahazoval Carson Soucy od levého mantinelu. Moc dobře věděl, že tento pokus na vyrovnání není dostatečně prudký ani přesný, bek ovšem vybojoval alespoň vhazování v útočné třetině.
43:13'
Domácí hokejisté se snaží, avšak defenziva Žraloků pracuje velmi dobře. Kirill Kaprizov neměl proti dvojici obránců žádnou šanci na úspěch.
42:56'
Z velké výšky si Marcus Johansson skvěle sklepl kotouč do jízdy. Posléze chtěl gólmana zaskočit střelou z velkého úhlu, jež narazila na oblouk brány.
42:09'
Kevin Labanc měl proti sobě posledního protihráče, ale byl viditelně unavený a tak souboj se Spurgeonem neriskoval. Jen vyhodil a šel střídat.
41:10'
A další příležitost Wild! Kevin Fiala se chopil odraženého touše, vytočil se před bránu, avšak zápěstím mířil jenom na střed, kde byl opět Jones.
41:02'
Premiérový zákrok třetí třetiny jde za Jonesem. Kanadský gólman si byl vědom, že nahození Foligna jde vysoko nad, přesto si pro kotouč sáhl.
40:44'
Jonas Brodin nahodil puk za bránu soupeře a zapojil tak do hry Jonese, který se rozhodl vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Po mantinelu našel Burnse.
40:10'
První buly v závěrečné dvacetiminutovce zvládl lépe Logan Couture. San Jose bude chtít udržet, případně navýšit své vedení, avšak Minnesota soupeři určitě nedá nic zadarmo.

Hity – 10:13
Prostřední dějství přiblížilo vítězství hostům ze San Jose. Obrat Žraloků dokonal ve 27. minutě Evander Kane, který střelou mezi betony Kähkonena využil přesilovou hru. Domácí dokázali okamžitě odpovědět Bjugstadem, ale trenéru Boughnerovi se způsob dosažení gólu nelíbil a vzal si coach challenge, která byla úspěšná, gól neplatil. A Minnesota rázem dostala další tvrdý direkt. Místo srovnání stavu totiž utržila branku na 1:3 z hole Noaha Gregora, ten uspěl střelou zápěstím na vzdálenější tyč, Kähkonenovi propadl puk mezi betonem a vyrážečkou. Do třetí třetiny ale půjde Minnesota v kontaktu se soupeřem, jelikož ve 37. minutě vstřelil Nick Bjugstad regulérní gól, v před brankovém prostoru šikovně tečoval nahození Spurgeona mimo dosah Jonese.
40:00'
39:53'
Člen druhé obrany Erik Karlsson neriskoval a před Fialou vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Minnesota by ještě mohla vyprodukovat alespoň jeden střelecký pokus, musí ovšem uspět na buly.
39:18'
Tomáš Hertl byl nachytán v ofsajdovém postavení. S výrokem čárového není vůbec spokojený, teď už ho ale nezmění.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:56'
Po návratu na ledovou plochu zkoušel srovnat stav zápasu Jordan Greenway. Tvrdá střela příklepem měla potřebnou razanci, avšak Jones dokázal včas vykopnout pravý beton.
38:16'
Nick Bonino si zkoušel vytvořit prostor kolem Ferrara. To se mu nepodařilo a tak hru otočil dozadu na Spurgeona. Hokejisté v zeleném zůstávají na puku.
37:30'
Svěřenci trenéra Evasona jsou znovu na dostřel, což by jim mohlo vlít novou krev do žil. Domácí pokračují v útočení, chtějí vyrovnat ještě před druhou sirénou.
36:47'
Tento gól už NICKU BJUGSTADOVI nikdo nevezme! Od modré čáry nahazoval kapitán Jared Spurgeon a byl to právě kanadský centr třetí formace, jenž šikovně tečoval kotouč do protipohybu Jonese. Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Suter.
36:41'
Po přerušení hry došlo k drobné potyčce mezi Nikojem Knyžovem a Jordanem Greenwayem. Rozhodčí obě horské hlavy oddělili od sebe a poslali je vychladnout na trestnou lavici.
36:23'
Jordana Greenwaye se marně snažil zastavit Mario Ferraro. Obránce měl velké štěstí, protože mu kryl záda Vlasic, jenž získal kotouč do své moci.
35:51'
Dobrou práci odvedl Logan Couture, jenž si z mezikruží sjel s pukem na holi k mantinelu. Z této pozice vypálil, Kähkonen zakročil a přerušil hru.
35:08'
Kevin Fiala se snažil vysunutým forčekinkem donutit Karlssona k chybě. Jenže forčekoval sám a zkušený bek měl v blízkosti další tři spoluhráče, situaci tak měl výrazně usnadněnou.
34:36'
Marcus Foligno si vyměnil kotouč s Fialovou a z levého kruhu vyslal šiplavou ránu zápěstím, kterou Jones jenom vyrazil před sebe. Foligno přispěchal s dorážkou, tu pro změnu zblokoval Burns.
34:06'
Evander Kane si dovolil hokejkou seknout brankáře Kähkonena, který měl jasně kotouč v držení. Odplata na sebe nenechala dlouho čekat, na Kanaďana se vrhli hned dva domácí hokejisté.
33:40'
Brad Hunt zahrál pod tlakem na jedničku. Nenechal se rozhodit dotírajícím Couturem a zadovkou jej vyřadil ze hry. V klidu může rozehrát Eriksson Ek.
33:00'
Hosté konečně mohou vystřídat. Minnesota si vytvořila pěkný zámek, na jehož konci stála Dumbova střela do Jonesovy lapačky.
32:43'
Erik Karlsson je zpátky na ledě. Švédský obránce sprintuje do obranného pásma, aby pomohl unaveným spoluhráčům s bráněním.
32:15'
Výrazně přiblížit vítězství mohl San Jose český forward Tomáš Hertl. V oslabení nabral velkou rychlost po levé straně, zápěstím vypálil těsně nad.
31:43'
Přesilovky dnes zatím rozhodně nepatří mezi silné zbraň domácího týmu. Nick Bonino šel odvážně proti třem protihráčům, neuspěl hned proti prvnímu.
31:28'
Souboj v rohu mantinelu ovládl Ian Cole. Následovala nahrávka naslepo na modrou, kde Kanaďan očekával Ryana Sutera, ten se však vytáhl do pravého kruhu. Hra se přesouvá do střední třetiny.
30:43'
Minnesota bude mít šanci dostat zpátky na kontakt v přesilové hře. Na lavici hanby putuje Erik Karlsson, jenž přidržel hokejku Bjugstadovi a tím mu znemožnil zakončení.
30:30'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Jonese. Marc-Édouard Vlasic vyhazoval v naději, že by Marcus Sörensen ještě mohl kotouč tečovat, ale osmadvacetiletý Švéd na černou gumu i přes veškeré úsilí nedosáhl.
30:12'
Ian Cole mohl střílet, ale netroufl si, hrál pouze za bránu na Pariseho. Američan zkoušel obtočit bránu a zasunout kotouč k pravé tyči, ovšem narazil na Jonesův pozorný beton.
29:47'
Žraloci jsou při chuti. Labanc ujel společně s Tomášem Hertlem do přečíslení dvou na jednoho. Kanaďan volil nahrávku, český útočník skákavou žabičku promáchl.
29:12'
Snížení měl na hokejce Marcus Johansson. Švédský útočník dostal výbornou nahrávku před bránu, ale Jones mu skvěle zmenšil střelecký úhel a zakročil lapačkou.
28:26'
Tak to je hodně studená sprcha pro domácí mužstvo. Tomu byl před malou chvílí odvolán gól a soupeř z následného útoku odskakuje na rozdíl dvou branek. NOAH GREGOR si po mantinelu najel do pravého kruhu a svižnou střelou zápěstím prostřelil gólmana mezi pravým betonem a vyrážečkou. Asistence: Mario Ferraro.
27:45'
Tak pozor, gól neplatí! Trenér San Jose Boughner si vzal coach challenge, která byla úspěšná. Rozhodčí po shlédnutí videa došli k závěru, že Bjugstad atakoval Jonese v momentě, kdy měl puk pod kontrolou pod levým betonem.
27:45'
Skvělá odpověď Minnesotty, skóre je opět srovnané! Kaprizov nastřelil puk před bránu, kde se strhl velký boj o puk. Jones navíc ztratil stabitu, čehož využil NICK BJUGSTAD, černou gumu bekhendem propasíroval za brankovou čáru.
26:39'
Svěřenci kouče Boughnera využívají přesilovku a obracejí vývoj střetnutí na svou stranu. Meier dostal přihrávku na levou stranu, kde nezazmatkoval a v pravý čas nahrál pod sebe EVANDERU KANEOVI, který střelou z první poslal Kähkonenovi puk mezi betony. Asistence: Timo Meier a Ryan Donato.
26:02'
Útočné snahy hostujícího mužstva zpomalil ofsajd. Tomáš Hertl měl velkou rychlost, jenže před modrou zpomalil aby získal větší rozhled, s tím ovšem Leonard nepočítal.
25:41'
Úvod druhého oslabení zatím hokejisté Wild zvládají skvěle. Po buly nejprve vyhodil přes všechny čáry Matt Dumba, těsně před modrou pak Parise dokázal zastavit Labanca.
25:17'
Kevin Fiala ve středním pásmu trefil předkloněného Kanea vysokou holí do obličeje. Ve tváři kanadského útočníka není krvavé zranění, tudíž se jedná o dvouminutový trest.
24:57'
Kaapo Kähkönen chvíli nevěděl, kde je touš, avšak ve spolupráci s kolegy situaci přežil bez obdržené branky. Střelu Donata z velkého úhlu Dumba úspěšně zblokoval bruslí.
24:11'
Jordan Greenway málem potrestal s rozehrávkou váhajícího Ferrara. Beka obral o puk, ale než stihl cokoliv vymyslet, cestu mu zakřižoval a kotouč sebral Karlsson.
23:47'
Žraloci jsou aktivnějším týmem i ve druhé třetině. Odvážný průnik mezi třemi protihráči Kaneovi málem vyšel, ztroskotal až na Suterovi.
23:14'
Brent Burns střílenou nahrávkou vybídl ke skórování Nieta, který však střílel po ledě, kde byl připravený Kähkonenův pravý beton. Gólman při zákroku dostal bránu ze svého postavení, rozhodčí musel znovu zapískat do píšťalky.
22:42'
Po vyhraném buly okamžitě pálil příklepem Kirill Kaprizov. Martin Jones znovu připraven, v i tomto případě gólman přerušil hru.
22:25'
Nick Bonino se kličkou do forhendu uvolnil kolem Kanea. Z pravého kruhu zkoušel střílet zápěstím na zadní tyč, Jones puk udržel ve výstroji.
21:45'
Centr první formace Nick Bjugstad je zpátky na ledě. Rychle spěchá na střídačku, aby do hry pustil Erikssona, druhá lajna tak je kompletní.
21:20'
Zahrál si gólman Žraloků Jones, k němuž vyhodil puk Brodin, jenž čistým způsobem odstavil Leonarda. Brankář měl dostatek času na rozehrávku, zvolil pas Burnsovi.
20:51'
Hosté se dokázali poměrně rychle usadit v útočné třetině. Logan Couture poza brány přihrál Hertlovi, jemuž zakončení vůbec nevyšlo.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! San Jose o ni vstupuje v přesilové hře, z trestu Bjugstada uplynulo jen dvacet vteřin.

Hity – 7:9
V první třetině padlo po jednom gólu na každé straně. Více ze hry mají jednoznačně hosté, ale byli to domácí, kteří se v 5. minutě dostali do vedení, když Kaprizov bekhendovou přihrávkou vybídl ke skórování Zacha Pariseho a ten mířil z forhendu neomylně do pravého horního rohu. Hosty inkasovaný gól nepoložil a poslední minuty úvodní dvacetiminutovky Žraloci zaslouženě vyrovnali, i s pomocí teče bránícího hokejisty se mezi střelce zapsal Ryan Donato.
20:00'
19:45'
Další komplikace pro Minnesotu. Nick Bjugstad byl u mantinelu příliš netrpělivý. Proti Tomáši Herlovi si pomohl drobným háčkem, který je odměněn dvěma minutami.
19:02'
Je vyrovnáno! Žraloci dlouho cenili zuby a nakonec se po zásluze dočkali gólové trefy. Labanc přihrál do pravého kruhu RYANU DONATOVI, jenž ještě otřel střelu o Spurgeona, kapitán Minnesoty puk ztečoval mezi betony brankáře. Asistence: Kevin Labanc a Erik Karlsson.
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:33'
Boughnerova družina pokračuje v honbě za vyrovnáním. Mario Ferraro vyzkoušel dělovku od modré, která proletěla pár decimetrů vedle pravé tyčky.
18:13'
Joel Eriksson Ek měl být vyloučen, neboť hokejkou trefil do obličeje Evandera Kanea. Švédský útočník má štěstí, ani jeden z rozhodčích jeho prohřešek nezaznamenal.
17:23'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Nick Bonino. Sám se ve středu zbavil dvou protihráčů, ale šance na brejk nevyužil, místo toho nahodil za bránu a odjel střídat.
17:03'
Erik Karlsson přes veškerou snahu nedokázal zastavil puk na útočné modré. Následně musel vyjet skoro až do obranného pásma, aby mohl znovu rozehrát.
16:30'
Další z mnoha útoků San Jose zastavil hvizd rozhodčího. Na modré čáře byl příliš netrpělivý Marcus Sörensen, který do ofsajdu vystavil Nieta.
16:10'
Která nakonec nepřišla. John Leonard nabil k levému mantinelu Tomáši Herlovi, jemuž se kotouč svezl z hole, Kähkonen mohl zůstat klidným.
15:45'
Žraloci jsou opět v útočné třetině. Zámek rozpoutala elitní útočné trojka, pěkné kombinaci chybí už jen gólová tečka.
15:12'
Parisemu se nepodařilo protečovat kotouč do středního pásma. Dostatek volného času a rozehrávku tak ostal Radim Šimek, jenž nevymýšlel nic složitého, nahrál napříč pásmem kolegovi z obrany Knyžovovi.
14:43'
Do rychlého protiútoku vystartoval švýcarský útočník Kevin Fiala. Ten vyzval k souboji jeden na jednoho Burnse, za záda zkušeného kanadského beka se nedostal.
14:11'
Svěřenci kouče Boughnera jsou v první třetině aktivnějším týmem, přesto prohrávají. Kaapo Kähkönen zapsal devátý úspěšný zákrok po ráně Labanca z vrcholku levého kruhu.
13:47'
Logan Couture si počkal, až se před branku nashromáždí více hokejisté a až pak vypálil. Kähkonem měl situaci pevně pod kontrolou, touš ukryl v rukavici.
13:24'
Střelec dosud jediného gólu Zach Parise se činil i v defenzivě. Dobře vybruslil s Hertlem, jemuž bekhendovým vypíchnutím zabránil v zakončení.
12:55'
Matt Nieto se za branku vydal forčekovat Dumbu. Centr elitního obranného páru si i přes tvrdý hit od soka poradil, po pravém křídle uvolnil Kaprizova.
12:34'
A tak to také zůstalo. Ryan Hartman se zapojil do hry a hned se vydal na pomoc defenzivní složce týmu. On byl tím, kdo nadzvedl hokejku Burnse a získal černou gumu pro domácí.
11:56'
Ani na straně San Jose zatím nemůže být řeč o zdařilé přesilovce. Hokejisté v bílých dresech jsou sice opět v útočné třetině, ale kombinace je zatím bez střely.
11:22'
Domácí se dokázali ihned po vhazování osvobodit Boninem, ale hosté se rychle nastěhovali zpátky před bránu Kähkonena. Je na chvilku, dokud Suter neobral Leonarda.
10:34'
Přesilovku si vyzkoušejí i Žraloci. Ryan Hartman byl příliš agresivní v souboji s Gambrellem, jehož natlačil na vlastního brankáře. Dvě minuty za nedovolené bránění.
10:18'
V permanenci musela být i lapačka Kaapa Kähkönenena. Domácí strážce svatyně řešil o poznání snazší situaci, když zastavil nahození Kanea ze středového kruhu.
09:55'
Až s koncem týmového trestu se k zakončení od modré čáry dostal obránce Matt Dumba. Jones si našel místečko, odkud viděl na kotouč. Máchal lapačkou a kotouč v ní schoval.
09:14'
Početní převaha se zatím Minnesotě vůbec nedaří. Hráči v zelených dresech podnikli dva neúspěšné nájezdy do útočné třetiny, v obou případech útok zastavil Burns.
08:46'
Ve vlastním oslabení zahrozil Marcus Sörensen. Ten nabral velkou rychlost a odvážně si troufl na bekhendový blafá, který ovšem nedotáhl do úspěšného konce, kotouč mu sjel z čepele hole.
08:20'
Martin Jones chvíli nevěděl, kam vykopl černou gumu po střele Kaprizova. Ale měl štěstí, neboť mu pomohl spoluhráč Karlsson vystřelením puku za bránu soupeře.
07:54'
První přesilovou hru v utkání si zahrají hokejisté Minnesoty. Střídačka San Jose chybovala při střídání, v jeden moment bylo na ledě šest hráčů v bílém. Trest odpyká Labanc.
07:10'
Za vlastní svatyní odvedl výbornou práci Matt Dumba. Nenechal se rozhodit dotírajícím duem Couture, Donato. Středem doslal obloučkem kotouč do střední třetiny.
06:59'
Za Wild útočil na navýšení skóre Kirill Kaprizov. Ruský forward chtěl k asistence přidat i gól, rychlou střelu švihem po ledě Jones vykopl pravým betonem.
06:16'
Kevin Labanc si vyměnil puk s Meierem a pokračoval v jízdě vpřed. V plné rychlosti střílel zápěstím, Kähkonen pustil kotouč nad branku.
05:30'
Velká rána pro Žraloky ze San Jose. Ti chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, jenže Hertlovi ujel kotouč od čepele hole.
04:21'
Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, přesto úvodní branku vstřelili domácí! Kaprizov si o mantinel hodil puk kolem Ferrara a z pravé strany poslal bekhendovou přihrávku na nepokrytého ZACHA PARISEHO. Levé křídlo první lajny nevymýšlelo nic složitého, forhendem vystřelilo nad Jonesovo levé rameno do pravé šibenice. Asistence: Kirill Kaprizov.
04:04'
Rozhoří přerušuje hru a vykazuje hru do středního pásma. Patrick Marleau na modré udělal kličku navíc, do ofsajdu zkušeného Kanaďana vystavil Nieto.
03:55'
Z velkého úhlu zkoušel domácího brankáře překvapit Noah Gregor. FIn měl situaci pod kontrolou, černá guma navíc nemířil mezi tři tyče.
03:26'
Tomáš Hertl dosáhl přesně toho, čeho chtěl. Ze středného pásma nahodil puk do lapačky Kähkonena a získal pozici v útočné třetině.
02:30'
Noah Gregor v rychlostním souboji přespirntoval Colea a zakázané uvolnění se tak nepíská. Bek prohraný rychlostní souboj rychle napravil čistým hitem.
02:12'
Švýcarský forward Meier tentokráte zkoušel štěstí individuálně. Úspěšně se z pravé strany dostal před bránu, avšak bekhendem minul prostor u levé tyčky.
01:45'
Timo Meier zkoušel kouzla na pravém mantinelu. Nakonec zkoušel zadovku naslepo, spoluhráče Gambrella ovšem výborně pokryl Soucy.
01:03'
V permanenci musel být i na druhé straně chytající Kaapo Kähkönen. Finský strážce svatyně si dobře povyjel proti Labancovi, pokus z pravého křídla udržel v lapačce.
00:32'
Zkušený americký obránce Ryan Suter volil zajímavý nástřel, který forhendem tečoval Kaprizov. Jones zůstal v pozoru, po prvním zákroku přerušuje hru.
00:10'
Zápas mezi San Jose a Minnesotou byl zahájen! Na úvodní buly úspěšnější centr domácích Bjugstad, útočí Wild.
00:01'

Minnesota Wild: Kähkönen (Hammond) – Dumba, Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole, Hunt – Kaprizov, Bjugstad (A), Parise – Fiala, Bonino, Ma. Johansson – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask.

San Jose Sharks: M. Jones (Dubnyk) – Burns (A), Vlasic, E. Karlsson (A), Ferraro, R. Šimek, Knyžov – Labanc, Couture (C), Donato – Leonard, Hertl, E. Kane – Gregor, Gambrell, Meier – Nieto, Marleau, Sörensen.

Rozhodčí: Pochmara, Rooney – Flemington, Suchánek.

Radim Šimek (SJS)
Tomáš Hertl (SJS)
Jedná se o druhý letošní duel Minnesotty a San Jose. Ten první se odehrál před dvěma dny, Minnesotta na domácím ledě zvítězila s přehledem 4:1.
San Jose Sharks

Žraloci ze San Jose mají co napravovat. Loni se nedostali do play-off i přesto, že došlo k rozšíření postupujících, svěřenci kouče Boughnera totiž skončili na úplně posledním místě Západní konference s poměrně vysokým odstupem na ostatní protivníky.

Letos Žraloci doposud odehráli pět střetnutí s negativní bilancí dvou výher a tří porážek. Obě vítězství přišla až v nájezdech, kde nejprve ukázali hokejisté San Jose větší šikovnost oproti hráčům Arizony, posléze i proti soupeřům ze St. Louis.
Minnesota Wild

Minnesota byla jedním z týmů, kterým pandemie koronaviru a přerušení soutěže loni pomohl k postupu do vyřazovací fáze. Hokejisté Wild se do prvního kola dostali z desátého místa, ale jejich cesta play-off neměla dlouhého trvání, s Vancouverem vypadla ve čtyřech zápasech.

Do letošní sezóny vletěli svěřenci kouče Evasona skvěle. Doposud odehráli pět zápasů, přičemž odešli poraženi jedinkrát, v Anaheimu prohráli těsně 0:1.
Letošní ročník NHL je velmi specifický. Hlavním důvodem je koronavirus, kvůli kterému se sezóna dlouho odkládala. Vedení soutěže zrušilo konference a vytvořilo úplně nové čtyři divize, z nichž jedna je čistě kanadská. Zápasy se budou hrát pouze v rámci jedné divize, dojde tedy k výrazně častějšímu opakování vzájemných zápasů mezi jednotlivými týmy. Hlavním cílem je v těchto těžkých dobách omezit cestování v co největší míře. Nejen z důvodu pozdějšího startu nové sezóny, ale i pozdějšímu dohrání loňského play-off, sehraje každý z týmů v základní části 56 zápasů. Do vyřazovací části postoupí čtyři nejlepší celky z každé divize.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Minnesotou a San Jose.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.