NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Arizona - 21. ledna 2021   04:00

Vegas
Vegas
05:18' Theodore (Martinez, Tuch) • 08:33' Pietrangelo (Tuch, Kolesar) • 30:39' Mark Stone (Pacioretty, Hague) • 45:01' Theodore (R. Smith, Marchessault) • 46:14' Tuch (Mark Stone)
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Arizona
Arizona
31:52' Schmaltz  (Chychrun) • 47:38' Kessel  (Chychrun, Dvorak)
Vegas
Brenk, Lambert – Knorr, Nagy
T-Mobile Arena, Las Vegas
Arizona

Vegas Golden Knights poprvé v historii klubu vyhráli úvodní čtyři zápasy sezóny. Dnes na svém ledě porazili Arizonu poměrem 5:2. Domácí se dostali do vedení 3:0, za hosty pak snížil Nick Schmaltz. Shea Theodore a Alex Tuch poslali Vegas do vedení 5:1. Za Arizonu pak korigoval jen Phil Kessel.

Marc-Andre Fleury (VEG) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3%, odchytal 59:55

Darcy Kuemper (COL) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8%, odchytal 60:00.
Vegas poprvé v historii vyhrává úvodní čtyři zápasy v sezóně. V tomto zápase porazil Arizonu Coyotes 5:2. Vegas podalo velmi dobrý týmový výkon, který podpořil dobrou hrou Marc-Andre Fleury.
59:49'
Max Pacioretty (Vegas) to vzal na sebe, rychle se dostal do střelecké pozice a jeho ránu kryje Darcy Kuemper.
59:27'
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:37'
Alec Martinez (Vegas) rozehrával ze středního pásma, následně se jeho tým usadil v útočném pásmu.
58:17'
Přesilovku hraje Vegas, rozehrává od své branky.
58:01'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Kyle Capobianco – 2 min., vysoká hůl).
57:47'
Alex Pietrangelo (Vegas) to zkoušel individuálně, ale vypálit na branku nedokázal. Jeho pokus byl zblokovaný.
57:00'
Nicolas Hague (Vegas) pálil od modré čáry, jeho pokus končí těsně vedle branky, Darcy Kuemper (Arizona) zasahovat nemusel.
56:45'
Vegas už hraje v plném počtu.
56:18'
Marc-Andre Fleury (Vegas) se výborně natáhnul a nedal soupeři možnost zakončovat z bezprostřední blízkosti.
55:40'
Christian Dvorak (Arizona) výborně vypálil, ale jeho rána se od břevna odrazila zpět do hry. Hráči chvilku váhali, ale hra pokračuje dál.
55:02'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek se nastěhoval do útočného pásma, kde kombinuje.
54:03'
Zach Whitecloud (Vegas) zblokoval střelecký pokus soupeře, následně Vegas vyhodilo přes všechny čáry.
53:53'
Další přesilovka pro Arizonu.
53:53'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Tuch – 2 min., hákování).
53:49'
Komerční přestávka.
53:31'
Vegas je pod tlakem, Arizona hraje aktivně, ale domácí zatím mají tříbrankové náskok.
53:08'
Marc-Andre Fleury (Vegas) podržel své spoluhráče, Jason Demers (Arizona) měl velkou příležitost, ale nejprve trefil brankáře, a pak jeho pokus zblokovala obrana.
52:22'
William Karlsson (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána končí těsně vedle branky, nakonec ale gólman zasahovat nemusel.
52:00'
Jason Demers (Arizona) se dostal k zakončení, jeho pokus zblokoval obětavý Ryan Reaves (Vegas).
51:46'
Tomáš Nosek (Vegas) se krásně dostal do útočného pásma, ale vypálit už nedokázal.
51:01'
Arizona hraje v plném počtu.
50:39'
Vegas se dostalo do postavení minu hru. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
50:26'
Arizona vyhazuje přes všechny čáry, puk má Marc-Andre Fleury.
50:03'
Alex Pietrangelo (Vegas) už v klasické přesilovce pálil. Jeho tvrdá rána končí mimo branku, snad od tyče se puk odrazil.
49:38'
Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.
48:50'
Oddechový čas pro domácí.
48:50'
Přesně minutu budou hrát domácí přesilovku pět na tři,
48:50'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jason Demers – 2 min., sekání).
48:34'
Vegas má ponechanou výhodu.
48:18'
Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, hraje v početní převaze.
47:49'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., sekání).
47:38'
Arizona právě vstřelila branku!
Hostující celek se nyní prosazuje, pěkně spoluhráčovu střelu tečoval před brankou nepokrytý PHIL KESSEL. Asistence: Jakob Chychrun a Christian Dvorak.
47:16'
Během 73 vteřin se prosadilo domácí dvakrát a udělali důležité kroky k výhře v tomto zápase.
46:14'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Poprvé v sezóně proměnilo přesilovku Las Vegas. Do úniku se dostal ALEX TUCH. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak zakončoval přesně mezi betony. Asistence: Mark Stone.
45:01'
Při hře čtyři na čtyři se prosazují domácí. SHEA THEODORE dostal výbornou přihrávku od Smitha, a pak zakončoval do odkryté části branky. Pěkná akce Vegas. Asistence: Reilly Smith a Jonathan Marchessault.
44:30'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Drake Caggiula – 2 min., hákování).
44:05'
Brayden McNabb (Vegas) vyhazuje přes všechny čáry, domácí oslabení se dostává pomalu do své druhé poloviny.
43:50'
Vegas hraje přesilovku aktivně, pokouší se držet hru daleko od své branky.
43:20'
Hostující celek hraje další přesilovku, zatím ale domácí dostali puk daleko od své branky.
43:11'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., sekání).
43:11'
Nick Schmaltz (Arizona) se dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal.
42:52'
Aktivně vstoupili hosté do třetí třetiny, domácí zatím tak tak drží tempo hry. 0:3, tak vypadá statistika střel na branku ve třetí třetině.
42:24'
Phil Kessel (Arizona) se dostal do brejku, ale jeho ránu po ledě dokázal Marc-Andre Fleury vyrazit. Následně si připsal další zákrok.
41:59'
Clayton Keller (Arizona) se pokoušel dorážet, ale Marc-Andre Fleury kryje kotouč, buly před jeho brankou
41:36'
Reilly Smith (Vegas) prodloužil kotouč do útočného pásma šikovně, zakázané uvolnění se nepíská. Nicméně Vegas je pasivnější.
41:13'
Vegas vyhazuje tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
40:50'
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Hosté početní výhodu neproměnili.
40:01'
Začala třetí třetina, úvodní vhazování pro hosty.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, Mark Stone z brejku navýšil domácí vedení, a pak na rozdíl dvou branek snížil Nick Schmaltz. Po dvou třetinách vede Vegas 3:1.
40:00'
39:50'
Reilly Smith (Vegas) vyhodil přes všechny čáry.
39:20'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Domácí se tak tak brání.
39:00'
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:48'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., vražení na hrazení).
38:08'
Vegas neproměnili brejk tři na jednoho, na druhé straně měli hosté obrovskou šanci, ale Zach Whitecloud (Vegas) obětavým zákrokem zastavil kotouč, který mířil do branky.
37:41'
Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění.
37:30'
Ani tuto přesilovku Vegas neproměnilo, v tomto ročníku mu přesilovky nejdou.
37:17'
36:47'
Znovu musí Vegas bojovat o útočné pásmo.
36:16'
Polovina přesilovky je pryč, domácí hokejisté se zatím ani nedostali do útočného pásma stabilněji.
35:40'
Darcy Kuemper (Arizona) vyhazuje přes všechny čáry, kotouč zastavil domácí brankář, který rychle rozehrává.
35:17'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Conor Garland – 2 min., krosček).
35:08'
Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní také trochu štěstí, výborně si poradil se střelou soupeře, na druhé straně se výborně uvolnil Mark Stone, ale bekhendová střela nebyla důrazná.
34:44'
Alex Pietrangelo (Vegas) se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus ale končí mimo branku.
34:31'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
34:23'
Marc-Andre Fleury (Vegas) musel zasahovat proti střele od modré čáry, následně puk vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.
33:46'
Darcy Kuemper (Arizona) kryje ránu od modré čáry, snadná práce pro brankáře Coyotes.
33:24'
Alec Martinez (Vegas) se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal vypálit.
32:57'
Coyotes po vstřelené brance hrají hodně aktivně a dělají domácím velké problémy.
31:52'
Bleskově Arizona snižuje na rozdíl dvou branek. Po dobré přihrávce Chychruna před branku se prosazuje obranou neobsazený NICK SCHMALTZ. Hostující hráč dostal hodně prostoru a o tyč poslal puk do branky. Asistence: Jakob Chychrun.
31:30'
30:39'
Domácí hokejisté se znovu prosazují. Arizona přišla o kotouč ve středním pásmu. Max Pacioretty našel kapitána MARKA STONEA, který blafákem překonal brankáře soupeře. Pěkná akce a Vegas vede 3:0. Asistence: Max Pacioretty a Nicolas Hague.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí hokejisté vedou o dvě branky.
29:30'
Alex Tuch (Vegas) to vzal na sebe, jeho rána z horní části pravého kruhu končí nad brankou, Darcy Kuemper (Arizona) zasahovat nemusel.
28:57'
Přesilovka Arizony končí, hosté v početní výhodě na branku nevypálili.
28:52'
28:22'
Drake Caggiula (Arizona) dostal puk do útočného pásma, následná rána Jakoba Chychruna byla zblokovaná Royem.
28:00'
Chandler Stephenson (Vegas) hledal při vlastním oslabení před brankou spoluhráče, přihrávka byla ovšem nepřesná.
27:40'
Kyle Capobianco (Arizona) rozehrává od své branky, ale stabilněji do útočného pásma se hostující celek nedostal.
27:10'
Zakázané uvolnění hostujícího celku vrací hru před branku Kuempera.
27:00'
Vegas vyhazuje přes všechny čáry.
26:52'
Poprvé v zápase si přesilovku zahraje Arizona, v předchozím vzájemném zápase proměnila hned dvě.
26:52'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., držení).
26:26'
Komerční přestávka, Vegas vede i díky dobrému zákroku brankáře 2:0.
25:55'
Phil Kessel (Arizona) měl nyní velkou šanci Arizony, natlačil se před obránce a vypálil. Marc-Andre Fleury (Vegas) měl poprvé ve třetině výraznější situaci před svou brankou a dokázal si poradit.
25:25'
Hokejisté Las Vegas momentálně tvoří hru, hrají aktivněji, ale na nějakou výraznější šanci zatím ve druhé třetině čekáme.
24:47'
Zakázané uvolnění Arizony, vhazovat se tak bude před její brankou.
24:27'
6:0, tak vypadá statistika střel na branku v této třetině.
24:27'
Alex Tuch (Vegas) autorem další střely na branku, s níž si poradil Darcy Kuemper. Buly před jeho brankou.
24:14'
Bez výraznějších problémů se hostující celek dokázal poměrně snadno ubránit aktivní hře Vegas.
24:08'
23:43'
Mark Stone (Vegas) to vzal na sebe. Jako správný kapitán pálil ze střední vzdálenosti, Darcy Kuemper (Arizona) kryje jeho ránu.
23:20'
Alex Pietrangelo (Vegas) neudržel útočné pásmo, a tak se domácí připravili o tlak. Znovu tedy rozehrávají od své branky.
23:10'
Darcy Kuemper (Arizona) kryje další střelecký pokus, polovina přesilovky je pryč a tato disciplína se hráčům Vegas v tomto ročníku nedaří.
22:54'
Shea Theodore (Vegas) pálil nad branku od modré čáry.
22:24'
Tlak Vegas před brankou přerušil rozhodčí, vhazovat se bude ve středním pásmu po zásahu vysokou holí.
22:08'
22:08'
Přesilovka pro Vegas, druhá v tomto zápase.
21:50'
Vegas vyklidilo útočné pásmo, domácí tak rozehrávají z neutrální zóny.
21:21'
Další rána Arizony byla zblokovaná, výborně si počínal Zach Whitecloud před brankou Vegas.
20:50'
Sledujeme klidnější hokej v úvodu druhé třetiny, Derick Brassard (Arizona) se dostal do dobré pozice, jeho ránu tak tak vyrazil Marc-Andre Fleury.
20:06'
Znovu začala formace Tomáše Noska, která jen vyhodila tak, aby z toho nebyl icing.
20:01'
Za malý moment tady na Stripu v Las Vegas začne druhá třetina.
Shea Theodore (Vegas) a Alex Pietrangelo (Vegas) se dokázali prosadit v rpvní třetině, oba obránci vstřelili svou první branku v tomto ročníku NHL. Vegas mělo pomalejší start, ale dokázalo proměnit dvě z devíti střel, hosté ani jednu z šesti.
20:00'
19:47'
Puk vypadl v útočném pásmu domácích z hrací plochy, vhazovat se bude třináct sekund před koncem třetiny v obranném pásmu Coyotes.
19:30'
Shea Theodore (Vegas) rozehrává ve středním pásmu, nakonec je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.
19:00'
Poslední minuta hry v první třetině.
18:26'
Phil Kessel (Arizona) pálil z bezprostřední blízkosti, Marc-Andre Fleury (Vegas) byl připravený.
18:09'
Domácí by se dostali do ofsajdu, a tak nemohli pokračovat v útočné akci.
17:29'
Marc-Andre Fleury (Vegas) raději přerušuje hru, pálil Tyler Pitlick (Arizona). Buly před domácí brankou.
17:06'
Clayton Keller (Arizona) vedl zajímavou akci Coyotes, ale ani tento útočný výpad nebyl zakončený střelou na branku.
16:16'
Vegas rozehrává od své branky, vznikla z toho situace dva na jednoho, kterou ovšem domácí nedokázali vyřešit.
16:13'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí hokejisté vedou o dvě branky. Ale nyní se dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
15:17'
Vegas se dostalo pod tlak, ale dokázalo šikovně rozehrát od své branky, následně hosté znovu předvedli zakázané uvolnění.
14:49'
Nyní vidíme zakázané uvolnění na druhé straně, Darcy Kuemper musí být pozorný.
14:35'
Tyler Pitlick (Arizona) se dostal do útočného pásma, ale jeho spoluhráči mu nebyli dostatečnou podporou, a tak akce hostů končí.
14:11'
Poněkud komplikovaná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, buly před domácím brankářem.
13:26'
Jonathan Marchessault (Vegas) byl v dobré pozici před brankou, jeho ránu vyrazil hostující brankář, a pak se o zbytek postarala obrana.
13:10'
Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.
13:07'
Po delší době musel zasahovat domácí Marc-Andre Fleury. Komerční přestávka.
12:50'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.
12:30'
Tomáš Nosek (Vegas) se pokoušel probojovat se do útočného pásma, ale přes obránce se do střelecké pozice nedostal.
12:00'
Píská se zakázané uvolnění Coyotes, Phil Kessel (Arizona) na dlouhou přihrávku od spoluhráče nedosáhl.
11:26'
11:13'
Přesilovka pomalu končí, mnoho příležitostí si domácí celek nevypracoval.
10:47'
Ránu z první kryje betonem Darcy Kuemper, následně jeho tým znovu vyhazuje.
10:22'
Jordan Oesterle (Arizona) bekhendem dokázal vyhodit přes všechny čáry, znovu tedy domácí zakládají útočnou akci od své branky.
10:03'
Marc-Andre Fleury (Vegas) má znovu kotouč za svou brankou, Alex Pietrangelo (Vegas) rychle rozehrává.
09:42'
Arizona vyhazuje šikovně přes všechny čáry.
09:26'
Vegas v tomto ročníku čeká na úspěšnou přesilovku, zatím neproměnilo ani jednu, ani pět na tři.
09:26'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Tyler Pitlick – 2 min., nedovolené bránění).
09:26'
Dobře to udělal Tomáš Nosek, který se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.
08:58'
Domácí hokejisté vybojovali vhazování v útočném pásmu, ale do šance se nyní dostat nedokázali.
08:33'
Druhý gól ze třetí střely na branku. Vůbec první gól v dresu Vegas dává obránce ALEX PIETRANGELO. Jeho tvrdá rána zapadla přesně mezi tyčku a výstroj brankáře. Překvapivé zakončení z kruhu vedlo ke druhému gólu. Asistence: Alex Tuch a Keegan Kolesar.
07:45'
Obrovskou šanci měli nyní hosté, Johan Larsson (Arizona) se motal okolo branky a měl před sebou odkrytou část branky, ale nedokázal poskakující kotouč trefit přesně. Marc-Andre Fleury možná zasáhl.
07:23'
Komerční přestávka. Po pomalejším úvodu se Vegas dokázalo prosadit a vede.
06:53'
Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Golden Knigts, který dnes podruhé v sezóně hrají ve zlatém.
05:20'
Následně mělo Vegas další příležitost, ale rána končí vedle branky.
05:18'
Vegas se první střelou na branku dostává do vedení, tvrdou ránou z první se prosazuje na pravém kruhu stojící SHEA THEODORE. Dostal výbornou přihrávku od Martineze. Asistence: Alec Martinez a Alex Tuch.
05:06'
Domácí protečovali kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.
04:16'
Zach Whitecloud (Vegas) bojoval o kotouč v obranném pásmu, následovala rána od modré čáry, puk končí vedle branky. Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
03:36'
Vegas se poprvé dostalo do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázalo.
03:10'
Jakob Chychrun (Arizona) pálil z dobré pozice, trefil ale beton domácího brankáře. Následně puk vypadl na střídačku Vegas.
02:48'
Po přihrávce rukou sudí přerušil hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:40'
Rána od modré čáry končí mimo branku.
02:22'
Hra je nyní přerušená, vhazovat se bude před brankou Vegas, hostující celek vyhrál kotouč, ale k přímé střele se hned nedostal.
02:00'
V úvodu zápasu je aktivnější hostující celek, který se snadněji dostává do zakončení. Vegas na svou šanci zatím čeká.
01:32'
Jonathan Marchessault (Vegas) se pokoušel dobruslit kotouč v útočném pásmu, ale neměl dostatek rychlosti, puk získala obrana Coyotes.
Clayton Keller (Arizona) pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje domácí brankář, následně se hosté dostali do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
00:10'
utkán í začalo, na ledě je třetí formace Las Vegas, která se dostala pod tlak, Jason Demers (Arizona) pálil jako první, ale Marc-Andre Fleury v brance domácích byl pozorný.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – McNabb, Pietrangelo, Martinez, Theodore, Hague, Whitecloud, Kolesar – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, N. Roy, W. Carrier – Nosek, Reaves.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Chychrun, Goligoski, Hjalmarsson, Oesterle, Capobianco, Demers – Hayden, Schmaltz, Garland – Caggiula, Dvorak, Kessel – Keller, Brassard, Pitlick – Crouse, Jo. Larsson, Fischer..
Nejproduktivnějším hráčem Vegas je kapitán Mark Strone se čtyři body, na straně Coyotes je to Jakub Chychrun se čtyřmi body.
V posledním vzájemném zápase se Arizona dostala do dvoubrankového vedení. Las Vegas díky silné třetí třetině, kterou vyhrálo 3:0, dokázalo utkání otočit a vyhrálo 4:2.
Vegas Golden Knights odehráli tři zápasy a všechny vyhráli. Anaheim Ducks porazili 5:2 a 2:1 v prodloužení. V zatím posledním zápase Vegas vyhrálo 4:2 nad Arizonou Coyotes.
Arizona Coyotes z úvodních třech zápasů prohrála dva. V nájezdech nestačila 3:4 San Jose Sharks a Vegas 2:4. V tabulce Západní divize je na páté, první nepostupové, pozici se třemi body.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.