NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Devils - 19. listopadu 2021   01:00

Florida
Florida
19:53' Verhaeghe (Weegar) • 23:08' Luostarinen (Lomberg, Hörnqvist) • 24:25' Huberdeau (Duclair) • 28:15' Duclair (Huberdeau, Ekblad)
4:1
(1:1, 3:0, 0:0)
Devils
Devils
13:37' D. Hamilton  (Vesey, P. K. Subban)
Florida
S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Verhaeghe – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
Chmielewski, McCauley – Tobias, Hunt
FLA Live Arena, Sunrise
12 157 diváků
Devils
Blackwood (29. J. Bernier) – D. Hamilton (A), Graves, Severson (A), Ty Smith, P. K. Subban, Siegenthaler – Tatar, N. Hischier (C), Zacha – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Šarangovič, J. Boqvist, Kuokkanen – Zetterlund, M. McLeod, Vesey.

Zblokované střely soupeřem – 15:16
Florida jakožto sedmý tým v historii vyhrála devět úvodních domácích duelů v sezoně. O svém dnešním vítězství rozhodla ve druhé třetině, kdy dominovala a hlavně gól Huberdeaua, jenž přitom zaváněl ofsajdem kanadského útočníka, s hosty docela zamával. Floridě také pomohl gól Verhaeaghea do šatny sedm sekund před koncem první třetiny. V poslední dvacetiminutovce se už Florida soustředila jen na obranu a nesledovali jsme zrovna dvakrát pohledný hokej. Nicméně při hře pět na pět nedostali hosté svého soupeře pod soustavnější tlak. V závěru měli ještě k dispozici přesilovku šest na čtyři po konfliktu Gudase s Johnssonem.
59:52'
Severson zachytil vyhození a pak se dopustil ofsajdu.
59:24'
Po střele Hamiltona od modré čáry měl na hokejce Hischier snížení, ale Knight zasáhl levou nohou proti jeho dorážce.
58:51'
Domácí se osvobodili a pochopitelně se nepíská zakázané uvolnění.
58:33'
Silou vůle vyhodili snad napočtvrté domácí do středního pásma.
58:21'
Zachovu střelu z levého kruhu kryje Knight.
58:10'
A hrají powerplay šest na čtyři.
57:55'
A setkání Gudase s Johnssonem mělo své pokračování. Johnsson podrazil Gudase za bránou, tomu se to nelíbilo a strhl mu helmu. Potom ho naháněl po ledě. Devils mají přesilovku pět na čtyři, protože Gudas dostal dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nesportovní chování.
57:35'
Johnsson zpracoval přihrávku, ale Gudas zablokoval střelu.
57:20'
Nechybělo mnoho, aby rychlý Duclair se stahovačkou dostal přes Zachu, krátce poté přišel icing Devils, což Panthers určitě vyhovuje.
56:24'
Florida postavila obranný blok ve středním pásmu a Šarangovič neměl absolutně, jak projít.
55:54'
Píská se zakázané uvolnění Floridy.
55:12'
V závěrečné třetině ještě nedostalo New Jersey Floridu pod soustavnější tlak a čas pro něj utíká hodně rychle.
54:53'
Zacha se rozjel na pravé straně, ale bekhendem zakončil jen do brankáře Knighta, komerční přestávka.
54:29'
Forsling napálil kotouč zleva do pravé nohy Berniera.
54:02'
Eetu Luostarinen nahrával z levé strany, ale jeho pas se nesetkal s přesností.
53:29'
Vatrano obešel hráče a jeho pokus přes obránce vyrazil Bernier do ochranné sítě.
53:07'
Tippett hledal zleva Vatrana na kruhu, toho dostoupil Tatar.
52:43'
New Jersey střídá.
51:57'
Florida kontroluje hru v poslední třetině a upřímně řečeno – sledujeme docela nudný hokej.
51:14'
Bennett dostal nahrávku na osu do druhé vlny a uháněl na Berniera, jenže nedotáhl svůj bekhendový blafák na levou ruku Berniera.
50:52'
Jonathan Huberdeau nezpracoval nahrávku Gudase na pravé straně poté, co naskočil na led.
50:18'
Tatar měl rychlost na pravé straně a sklepával na střed na Mercera, ten mířil mimo branku.
50:03'
Icing New Jersey na pravé straně.
49:32'
Weeger rozehrál na hokejku Hischiera a hosté zaútočili, jenže Knighta neprověřili.
48:48'
Hischier postrčil na pravou stranu na Bratta, Knight potom zasáhl na bližší tyči.
48:03'
Zetterlund zkusil stahovačku na středu proti Ekbladovi, ten mu kotouč vypíchl.
47:23'
Boqvist si rychle vyměnil kotouč na pravé straně, ale Knight rychle doklouzal k přední tyči.
46:43'
Rána Šarangoviče na lapačku skončila vedle brány.
46:26'
Johnsson si před bránou přehodil puk na bekhend a Knight neměl s jeho pokusem sebemenší problém.
46:15'
Ofsajd Floridy na levé straně, následuje komerční přestávka.
45:46'
Fabian Zetterlund ujel po pravé straně, obránce jej stíhal, Knight potom odolal tlaku do brankoviště.
45:12'
Florida se v poslední třetině soustředí hlavně na obranu.
44:35'
Lundell prodlužoval kotouč z osy hřiště na pravou stranu jen k němu z hostů.
43:57'
Bratt si sjel na pravou stranu, ale včas byl zdvojený a Huberdeau mu odebral kotouč.
43:14'
Tatar nahodil kotouč zprava za branku na hokejku Knighta.
42:25'
Tippett se vyhnul bránícímu hráči na středu, ale na útočné modré čáře ztratil kotouč.
41:45'
Janne Kuokkanen trefil z pravé strany zblízka podle všeho tyč.
41:21'
Johsson si na středu říkal o nahrávku zleva za posledního beka, ale nedosáhl na kotouč.
40:50'
Gudas namazal Johnssonovi na polovině hřiště, ale ten poté neprošel přes Forslinga.
40:01'
Florida ve druhé třetině dominovala, New Jersey pořádně naštval gól na 3:1, kdy se zdálo, že Huberdeau přebíral kotouč v ofsajdu. Trenér Ruff si vzal výzvu, ale neuspěl. Verdikt se mu nelíbil ani poté, co sudí rozpažil a nadále protestoval. Devils mohli prohrávat i vyšším než tříbrankovým rozdílem, jenže pokus Lustarinena z úhlu vykopl Bernier na poslední chvíli na čáře. Bývalý gólman Los Angeles musel do brány v 29. minutě. Rychlým forhendovým blafákem totiž vyhnal volný Duclair Blackwooda na střídačku.
39:45'
Jeden z domácích hráčů upadl na modré čáře, ale Florida stačila přerušit útok soupeře.
39:20'
Domácí snad ještě nevystřelili při této přesilové hře.
38:51'
Ofsajd Floridy.
38:35'
Opět New Jersey vyhazuje a Ekblad nikam nepospíchá.
38:10'
Hosté posílají kotouč po levé straně ke gólmanovi.
38:03'
Hamilton podrazil Reinharta, který se z levého kruhu tlačil před Berniera.
37:45'
McLeod vystřelil zleva na bližší tyč do pravé ruky stojícího Knighta.
37:02'
Při situaci tři na dva přišla nahrávka zleva na střed na Bennetta, toho ale vychytal Bernier.
36:10'
Bratt nemohl z pravé strany do útočného pásma, protože by se jednalo o ofsajd.
35:23'
Při nahrávce Tippetta z pravé strany skočil někdo z hostů pod nohy domácímu útočníkovi.
35:12'
Komerční přestávka.
34:43'
Po pasu z otočky zakončoval razantně Reinhart z pravé strany a puk skončil na zadním mantinelu.
34:17'
Ekblad zastavil Zachu z pravé strany.
33:49'
Bennett se vrátil na plac, objel bránu, otočil se a pokus zleva přizvedl Bernier do ochranné sítě.
33:25'
Hosté se nedostali přes útočnou modrou čáru a Lundell dokonce vystřelil zleva do nohy Berniera.
32:55'
Knight zasahuje lapačkou proti nápřahu Seversona z pravé strany.
32:37'
Zacha podržel kotouč na levém kruhu, ale Knight vyrazil střelu na bližší tyč.
32:05'
Hamilton posunul kotouč na pravou stranu, střela zápěstím Hischiera šla mimo branku.
31:39'
Bennett dostane dvě minuty za vysokou hůl proti Gravesovi při rozehrávce hostů.
31:23'
Ekbladova střela z pravé strany končí v lapačce Berniera.
31:11'
Zakázané uvolnění New Jersey na levé straně.
30:46'
Eetu Luostarinen už střílel zleva do poloprázdné brány, ale Bernier ještě stačil na čáře vykopnout pravou nohu.
30:30'
Boqvist posílal kotouč zprava na levou stranu a když by nepřeskočil puk hokejku Lomberga, tak byl sám před gólmanem.
29:54'
Thornton začal brejk tři na dva, nakonec přišla rána Weegera od modré čáry z levé strany do připraveného Berniera.
29:20'
Florida dominuje ve druhé třetině, hlavně po gólu na 3:1.
28:52'
Brandon Montour stínoval Veseyho z pravé strany a nepovolil mu zakončit na přední tyč.
28:15'
Střídání v týmu New Jersey Devils: ze hřiště odchází Mackenzie Blackwood, přichází Jonathan Bernier.
28:15'
Florida právě vstřelila branku!
Domácí vyhráli buly na pravém kruhu a Huberdeau vymyslel potom od mantinelu perfektní nahrávku na střed a úplně volný ANTHONY DUCLAIR rychle zamíchal pukem a forhendovým blafákem podél pravého betonu vyhnal Blackwooda na střídačku. Asistence: Jonathan Huberdeau, Aaron Ekblad.
28:02'
Bennett si najel na střed a při jeho zakončení přerušil Blackwood hru.
27:40'
Golfák Bennetta z levé strany vykopl Blackwood, kterému ještě přejížděl protihráč.
27:14'
Domácí nahození ze středního pásma se zajímavě odrazilo k Vatranovi, ale ten minul branku.
26:37'
Johnsson naskočil na led a z levé strany poslal kotouč za branku soupeře, tam nebyl žádný z hostujících hokejistů.
25:55'
Tippett trefil zápěstím z pravé strany před sebou stojícího hokejistu.
25:15'
New Jersey vyhodilo a rozehrává Ekblad.
24:56'
Bennett si narazil na levé straně, ale z dobré pozice neskóroval.
24:25'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Andreas Johnsson – 2 min.).
24:25'
Bratt ztratil kotouč a následovala křižná přihrávka Duclaira na pravou stranu na JONATHANA HUBERDEAUA, ten zakončil na přední tyč. Blackwood jen máchl lapačkou. Přitom se zdálo, že přebíral kotouč v ofsajdu. Trenér Ruff si vzal challenge a poté, co sudí potvrdil gól, tak nadále nesouhlasil s finálním verdiktem. Asistence: Anthony Duclair.
23:35'
Zacha měl proti sobě Forslinga a ještě jednoho hráče a podle toho to také dopadlo.
23:08'
Florida otáčí vývoj zápasu! Střelu z levé strany dorazil EETU LUOSTARINEN bekhendem u pravé tyče. Asistence: Ryan Lomberg, Patric Hörnqvist.
22:51'
Ekblad nemohl zpracovat pas na pravé straně a následně radši vystřídal.
22:14'
Dobře myšlenou nahrávku za obranu na Vatrana zachytila defenziva hostů.
21:55'
Vatrano pálil zleva přes obránce do brankáře, Florida je aktivnější.
20:58'
Gudas střílel od modré čáry, pak si překopl kotouč Lundell a jeho pokus vyrážel Blackwood jen na Reinharta. Ten z brankoviště nedokázal překonat hostujícího gólmana.
20:34'
New Jersey hezky rozebralo obranu Floridy, na konci souhry se ale neprosadil Zacha bekhendem zleva sám proti Knightovi, ten zasáhl pravou nohou.
20:01'
New Jersey bylo v první třetině lepší a zaslouženě vědělo, když Hamiltonova střela se odrazila do ruky do tyče a potom do zad a následně těsně za čáru. Hosté byli při chuti po vstřeleném gólu a Blackwood toho moc na práci neměl. Ve chvíli, kdy se zdálo, že první třetina skončí výhrou Devils, tak se rozjel Carter Verhaeghe a výborným zakončením přes obránce zmrazil hostujícího brankáře. Devils docela zbytečně inkasovali gól do šatny a otázkou zůstává, jak to ovlivní zbývajících čtyřicet minut. Vzhledem k předvedené hře je prozatímní remíza pro hosty (asi) málo.
19:53'
Weeger na sebe natáhl forčekujícího Hischiera a na levé straně se mu rozjel do druhé vlny CARTER VERHEAGHE, ten střelou zápěstím přes Hamiltona o zadní tyč zaznamenal klasický gól do šatny. Asistence: MacKenzie Weegar.
19:25'
Eetu Luostarinen měl proti sobě na levé straně dva hokejisty a přišel o kotouč.
18:52'
Hosté vypíchli pas Thorntona zprava na střed na Vatrana.
18:18'
Weeger předal kotouč na levou stranu na Bennetta, ten donutil Blackwooda k zákroku na přední tyči.
17:51'
Bratt za posledním obráncem přehodil puk na forhend a snažil se zakončit mezi nohy Knighta.
17:29'
Po perfektním křižném pasu na levou stranu jel Tatar na Knighta, ale ten zakročil.
16:56'
New Jersey má lepší pohyb a evidentně mu pomohl zasloužený gól Hamiltona.
15:58'
Weeger najel mezi kruhy do druhé vlny a Blackwood posléze vykopl pravou nohu.
15:30'
Jegor Šarangovič se otočil na pravé straně, ale střela z úhlu prosvištěla vedle brány.
15:10'
Florida nyní ucpala svou obrannou modrou čáru.
13:37'
Devils právě vstřelili branku!
Weeger ztratil hokejku při souboji s Veseym na pravé straně, ten zabrzdil a nahrál pod sebe, DOUGIE HAMILTON následně vystřelil z pravého kruhu do levé ruky Knighta, od té šel kotouč do přední tyče a potom do zad a následně se odrazil těsně za čáru. McLeod byl ještě připraven doklepávat, ale už nebylo potřeba. Asistence: Jimmy Vesey, P. K. Subban.
12:49'
New Jersey je zatím při hře pět na pět lepším mužstvem.
12:26'
Johnsson krásně nahrál zprava na střed mezi kruhy na Mercera a ten tlačil kotouč mezi pravou ruku a tělo Knighta. Domácí brankář si povyjel a zasáhl.
12:04'
Huberdeau nedosáhl na nahrávku Bennetta na levé straně.
11:18'
Ekblad si vyměnil kotouč se spoluhráčem na pravé straně, ale potom neměl prostor na střelu z kruhu.
10:57'
Hischierův pokus z osy hřiště stáhl Knight do lapačky v době, kdy projížděl Tatar brankovištěm.
10:45'
Knight chytil střelu z levého kruhu.
10:27'
Boqvist vjel do útočného pásma a umístil střelu do pravé ruky Knighta, ten odrazil kotouč do ochranné sítě.
09:56'
Forsling překřížil útočícího hráče, jenže Vatrano si nerozuměl s Thorntonem na pravé straně.
09:12'
Hamilton byl při střele z pravé strany zablokovaný.
08:33'
Subban měl velmi dobrou pozici na levém kruhu, Knight vyrazil kotouč a stačil vystihnout i dorážku Hischiera.
07:53'
Knight se přesunul proti střele z levého obránce, komerční přestávka.
07:36'
Severson zakončoval z pravé strany, Knight vyrážel u vzdálenější tyče.
07:08'
New Jersey zatím nepřevedlo při přesilovce vůbec nic.
06:35'
Huberdeau měl otevřenou levou stranu, ale tak dlouho přemýšlel, zda nahrát, nebo vystřelit až nezvládl pas k delší tyči.
06:02'
Florida vyhodila kotouč k hostující obranné modré čáře.
05:50'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů na ledě).
05:46'
Hischier poslal kotouč v situaci dva na jednoho zleva přes obránce na Tatara a ten z pravé strany zakončil do tyče!
05:16'
Po nástřelu Vatrana z levé strany neuspěl Thornton bekhendovou dorážkou z bezprostřední blízkosti.
04:49'
Florida vysunula forčekink a nakonec kotouč skončil u Ekblada, následně pálil Vatrano z levé strany mimo branku.
03:52'
Huberdeau vybruslil na pravé straně, ještě nahrával k bližší tyči na Reinharta, ale ten trefil bekhendem brusli obránce.
03:11'
Bratt se tlačil před obránce na pravé straně, ale nedokázal potom posunout kotouč k zadní tyči na Johnssona.
02:44'
Ekblad si klepl o přihrávku a vypálil z jedničky na levé straně do vyrážečky Blackwooda na přední tyči.
02:10'
Vatrano našel nahozením z levé strany jen Hamiltona.
01:41'
Knight měl zakrytý výhled proti Seversonovi z pravé strany, ale si poradil si i s následnou dorážkou zleva.
00:45'
Mercer pokazil pas z pravé strany pod sebe a Florida tak nahodila kotouč na Lundella.
00:07'
Hischier poslal dlouhou nahrávku zprava na Zachu.
00:01'

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, S. Bennett, Huberdeau – S. Reinhart, A. Lundell, Verhaeghe – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist, Luostarinen, Lomberg.

New Jersey Devils: Blackwood (J. Bernier) – D. Hamilton, Ty Smith, Severson, Colton White, P. K. Subban, Siegenthaler – Holtz, N. Hischier, Zacha – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Tatar, J. Boqvist, Kuokkanen – Zetterlund, M. McLeod, Vesey.

Rozhodčí: Chmielewski, McCauley – Tobias, Hunt.
New Jersey Devils
Zatímco Florida vypadla na jaře v prvním kole s Tampou, tak New Jersey ani nepostoupilo do play-off. Ďáblové jdou do dnešního zápasu z devátého místa v tabulce Východní konference, když ve čtrnácti odehraných zápasech vytěžili na své konto celkem sedmnáct bodů. Svěřenci trenéra Ruffa, jenž kdysi vedl i Dominika Haška, naposledy podlehli v derby Rangers 3:4 po prodloužení. Obránce Subban a útočník Reaves si nemohli přijít na jméno a Reaves slíbil kanadskému obránci odvetu v příštím zápase. Jinak i v dnešním zápase se můžeme těšit na jedničku draftu z roku 2017, Švýcara Nica Hischiera, nebo běloruského reprezentanta Jegora Šarangoviče. Ten reprezentoval Bělorusko například na posledním MS, nebo v neúspěšné olympijské kvalifikaci.
Florida Panthers
Floridě čekající na vyhranou sérii play-off pětadvacet let se v letošní sezoně až nebývale daří. Domácí se totiž nacházejí na čele tabulky Východní konference, když mají stejně bodů jako druhý Washington, ale zápas k dobru. Domácí začali tuto sezonu skvěle, když vyhráli sedmkrát za sebou a pak je nerozhodila ani rezignace trenéra Quennevillea kvůli tomu, že kanadský trenér přehlížel sexuální napadení Kylea Beache v době, kdy v roce 2010 stál na střídačce Chicaga. Co naopak Pantery potěšilo, to bylo prodloužení smlouvy s kapitánem Barkovem do roku 2030. Barkov, který působil na Floridě už za dob Jaromíra Jágra, vyhrál v uplynulém ročníku National Hockey League Selke Trophy.
Vzájemné zápasy
Oba celky se už jednou utkaly v letošní sezoně a Florida má New Jersey, co vracet. Na začátku listopadu vyhráli Ďáblové doma jasně poměrem 7:3. Gólem se na tom podílel i Pavel Zacha.