NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Nashville - 13. března 2023   02:30

Anaheim
Anaheim
15:44' McTavish (Max Jones) • 24:46' Vatrano (Fowler, Silfverberg) • 57:39' Terry (Colt. White, Fowler) • 59:34' McTavish (Fowler, Zegras)
4:5
(1:2, 1:0, 2:2 - 0:1)
Nashville
Nashville
09:01' Tomasino  (Fabbro, Sissons) • 13:40' Novak  (Josi) • 41:47' Sherwood  (Novak, Josi) • 53:36' Trenin  (Co. Smith, Sissons) • 61:12' Novak  (Tomasino)

3. Jakov Trenin (NSH) 1+0
Závěr zápasu mezi Anaheimem a Nashvillem byl skutečně strhující. Nashville vedl už 4:2, v posledních dvou a půl minutách se ale povedlo domácím dvěma góly při hře bez brankáře srovnat a vynutit si prodloužení. Nastavený čas trval pouze 72 sekund, ale přinesl hned čtyři přečíslení! Anaheim šel dvakrát ve dvou proti jednomu, Nashville dokonce dvakrát ve dvou proti nikomu, pouze brankáři. A zatímco první nájezd na sebe dokázal Gibson vychytat, ten druhý už nikoliv. Ducks může hodně mrzet, že při vlastních přečíslení nedokázali zužitkovat své šance lépe. Nashville tak vítězí 5:4 po prodloužení.
61:12'
Nashville právě vstřelil branku!
A další útok dvou proti brankáři! A tentokrát už úspěšný! Nashville v neskutečné divočině rozhoduje díky souhře Tomasina a TOMMYHO NOVAKA, k němuž Tomasino před brankovištěm přiťukl kotouč, a hostující útočník rozhodl z levé strany brankoviště o vítězství Nashvillu. Asistence: Philip Tomasino.
61:03'
A další útok dva na jednoho ze strany Anaheimu, Saros ale zachránil svůj tým!
60:55'
Neskutečné! Napřed přečíslení dva na jednoho ze strany Anaheimu, přihrávka do pravé strany však neprošla. Následně Nashville vykombinoval soupeře a šel do přečíslení dvou proti nikomu, jen brankáři! Ale Gibson parádně zasáhl!
60:30'
Saros úspěšně zasáhl proti ráně Glasse a k puku se dostávají hosté.
60:01'
60:00'
59:34'
Anaheim právě vstřelil branku!
Tak to je paráda od Anaheimu, který povstal z popela a dvěma góly při hře bez brankáře srovnává na 4:4! O vyrovnání se postaral MASON MCTAVISH, který úspěšně dorazil za Sarosova záda střelu Fowlera! Asistence: Cam Fowler, Trevor Zegras.
59:03'
Tečovaná střela před brankovištěm Sarose končí pouze v rohu kluziště. Domácí dál drží puk.
58:50'
Teď už je Anaheim v útoku a rozehrává kombinaci.
58:35'
Ducks si musí dávat velký pozor. Jsou sice u puku, ale ne v útočném pásmu.
57:55'
Gibson je znovu na střídačce!
57:39'
Výtečně vykombinovaná akce a ještě je, o co hrát! Parádní křižná přihrávka Whitea, jenž našel v pravém kruhu volného TROYE TERRYHO, který si puk zpracoval a využil odkryté brány Nashvillu. Stál proti němu sice obránce, ale brankář Saros byl na opačné straně brankoviště a vůbec se nestihl přesunout. Asistence: Colton White, Cam Fowler.
57:21'
Gibson odpelášil na střídačku, domácí hrají v šesti!
56:40'
Nashville velmi dobře brání své pásmo a šetří čas. Nežene se bezhlavě do útoku, aby neriskoval ztrátu a nenabídl soupeři rychlý brejk.
55:30'
Čas Anaheimu nyní hodně rychle ubíhá. Domácí nutně potřebují vytvořit na své soupeře tlak a pokusit se o kontaktní gól.
54:45'
Shattenkirk se marně snažil prosadit přes bránícího Josiho.
53:54'
Zegras zpoza kruhů nutí Sarose k zákroku a přerušení hry. Komerční pauza.
53:36'
A nakonec se jim to také daří! Sissons i vkleče udržel kotouč a rozehrál rychlou akci na Smitha, jenž si objel branku Anaheimu a našel před brankovištěm JAKOVA TRENINA, který ideální střelecké pozice využil dokonale. Nashville vede 4:2! Asistence: Cole Smith, Colton Sissons.
52:30'
Stále se hraje a obrázek je stejný. Na hráčích Nashvillu je vidět, že chtějí vstřelit pojistku, protože dění z předchozích minut jim přidělalo spoustu vrásek.
51:35'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Nashville se snaží usadit v útočném pásmu, ale je poměrně svědomitě odrážen do neutrální zóny.
50:30'
Poměr střel je v tuto chvíli vyrovnaný 29-29. Na šanci však v posledních minutách jednoznačně vedou domácí. Smůla v koncovce je ale nyní sráží, ať už jde o tyč Silfverberga nebo několik šťastných reflexivních zákroků Sarose.
49:33'
Velká šance Anaheimu, kterou ale spálil McTavish! Saros byl povyjetý z branky a povedlo se mu lapačkou nadrazit kotouč do vzduchu po jedovaté ráně McTavishe. Po chvilce se puk snesl zpět na led a ještě se domácím povedlo dostat ho před kruhy, odkud pálil White, to už ale Saros chytá projektil do lapačky.
49:09'
Gibson si hlídal svým pohybem nepřesnou střelu z levého kruhu.
48:23'
Komerční brejk.
48:05'
Dlouhý úsek bez přerušení, ale prakticky také bez jakékoliv akce. Tempo se pokusili rozhýbat hosté, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.
46:12'
Comtois poslal Sarosovi pozdrav už od modré čáry. Brankář Nashvillu neměl s pukem sebemenší problém.
45:35'
Na druhé straně ledu Sherwood střílel z hodně ostrého úhlu. Jednou to vyšlo, tentokrát ne. Gibson má puk pod kontrolou.
45:01'
Další rychlý protiútok Anaheimu, pro změnu útok dvou proti jednomu. Terry to nakonec vzal na levé straně na sebe, Saros výborně zasáhl.
44:08'
Bleskový protiútok Anaheimu a tyč zastavila střelu Silfverberga z pravého kruhu! Saros měl teď obrovské štěstí, že mu branková konstrukce pomohla! Silfverberg se ale dostal ještě k dorážce a tu už dokázal Saros vyřešit svou nataženou nohou, kterou zabránil nejhoršímu. Puk odrazil bruslí.
44:01'
Změnili to hosté, Josiho střela se dostala až ke Gibsonovi, který úspěšně vyráží.
43:35'
Obrázek hry se v tuto chvíli nemění.
42:45'
Tempo hry je po gólu Nashvillu trochu povadlé. Hraje se převážně ve středním pásmu.
41:47'
Hosté se vrací do vedení! Ale gól to tedy byl... více než šťastný. KIEFER SHERWOOD zajel na zadní mantinel a viděl, že Gibson je nakloněný více, než by bylo záhodno. Zkusil tedy od zadního mantinelu poslat střelu do zad brankáře Anaheimu a povedlo se! Puk se odrazil od zad Gibsona do jeho branky. Asistence: Tommy Novak, Roman Josi.
40:42'
Icing Nashvillu byl odvolán, vhazuje se proto ve středovém kruhu.
40:24'
Silfverberg protečoval před brankou Nashvillu puk, Saros se musel hodně natahovat, aby jej odvrátil mimo brankoviště.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:28.
Anaheimu se díky Frankovi Vatranovi povedlo ve druhé třetině srovnat na 2:2, když se útočník Ducks prosadil ve 25. minutě. Od té chvíle měly oba týmy několik šancí, další branka ale prozatím nepadla.
40:00'
39:35'
Hosté drží puk za svou brankou a do útoku se neženou. To se publiku nelíbí a bučí.
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny. Nashville vede na střely 25-20, skóre je stále 2:2.
38:36'
Domácí vybojovali ve středním pásmu puk a využít se toho pokusil Zegras. Po přebruslení do levého kruhu však trefil pouze Sarosovu lapačku.
37:40'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok Anaheimu.
37:10'
Gibson betonem vykopl nepříjemnou střelu Tomasina zpoza obránce.
36:20'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Max Jones – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jérémy Lauzon – 5 min., bitka.
36:20'
Hra musí být přerušena. U střídaček se totiž do sebe pustilo několik hráčů. Hostující Lauzon dokonce shodil rukavice a vyzval Jonese na souboj. Byl to ale nerovný souboj, Jones byl bez šance.
35:58'
McCarron chtěl střílet po najetí mezi kruhy, puk mu byl ale sebrán bránícím protihráčem.
35:40'
Velmi rychle se Ducks vrátili do útoku. Grantovu střelu z levé strany si ovšem Saros našel a přerušil hru. Komerční pauza.
35:21'
A nakonec se to domácím nevyplatilo, vůbec totiž branku Nashvillu neohrozili.
35:01'
Fowler naznačil střelu od modré čáry, ale ještě raději puk podržel.
34:23'
Zegrasova střela byla před brankou protečována a skončila jen na zadním mantinelu za brankou Sarose.
32:55'
McDonagh chtěl ještě vylepšit útočnou akci ještě jednou přihrávkou. V levém kruhu ale Jankowskiho nenašel.
32:21'
Gibson musel znovu hasit požár před svým brankovištěm. Blýskl se dalším těžkým zákrokem a drží Anaheim ve hře.
31:25'
Na druhé straně kluziště střílel od modré čáry Lauzon, ale pouze do Gibsona, od nějž se puk odráží zpět do hřiště.
31:11'
Zajímavý křižný pas Zegrase skrz mezikruží. Puk si svého adresáta ale nenašel. Myšlenka však dobrá. Spoluhráč by byl zcela sám v levém kruhu.
30:28'
Znovu byl Gibson v permanenci. Nashville je v posledních minutách hodně aktivní, do vedení se mu ale prozatím vrátit nedaří.
29:39'
Gibson zastavil střelu Fabbra a má puk ve své lapačce. Už šestnáctý zásah domácího brankáře, který se ve druhé třetině rozchytal.
29:06'
Z kluziště musela být odstraněna krev po zásahu do Sissonsova obličeje. Ten schytal ránu hokejkou soupeře k oku, ale rozhodčí nevylučovali.
29:06'
Hra je přerušena v obranné třetině Anaheimu po střele Trenina, kterou má Gibson pod kontrolou a ve své moci.
27:51'
Další střela Barrieho tentokrát na Gibsona neprošla, Comtois se blýskl dobrým obranným zákrokem.
27:27'
Rychlý útok Nashvillu, přechod středního pásma a střela Sissonse z pravého kruhu. Gibson má kotouč pod kontrolou.
27:18'
To se zhruba po minutě změnilo. Zasahovat musel proti výpadu Zegrase po levém křídle Saros. Komerční pauza.
26:15'
Hraje se delší úsek bez přerušení, hra plynule plyne, ale na branky se teď nestřílí.
25:03'
Hosté se vypravili do útočného pásma, Josiho sražená střela však Gibsona neohrozila.
24:46'
A je vyrovnáno! Původně se zdálo, že střela FRANKA VATRANA se odrazila od horní tyče zpět do hřiště, ale rozhodčí okamžitě signalizoval gól Anaheimu! Kotouč se totiž odrazil od spojnice v brance, parádní trefa Vatrana. Asistence: Cam Fowler, Jakob Silfverberg.
23:29'
McCarron zpoza kruhů už procpal svou střelu na Gibsona. Domácí brankář přerušuje hru.
22:41'
Duchene a Tomasino stříleli z opačných stran útočného pásma Nashvillu, oba ale nemířili přesně. Jejich pokusy skončily shodně na zadním mantinelu.
22:06'
Saros musel znovu zasahovat, hodně těžkým zákrokem ale dokázal zastavit rozjetého McGinna, který protečoval prudký křižný puk spoluhráče, ale procpat ho za Sarose nedokázal.
21:11'
Zblokovaná střela Jonese z pravého kruhu. Anaheim vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně.
20:36'
Saros vyrazil střelu Silfverberga od modré čáry pouze před sebe a využít se toho snažil Lundestrom. Ten si vybruslil více do strany, ale dorážka z prostoru před brankovištěm mu nesedla a Saros napodruhé už získal puk pod kontrolu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:31.
První část první třetiny příliš pohledný hokej nenabídla, postupem času se ale oba týmy rozehrály a především začaly střílet. To se projevilo i na skóre. Nashville vede po úvodní dvacetiminutovce 2:1.
20:00'
19:32'
Tomasino se marně natahoval po přihrávce. Icing Nashvillu.
19:00'
Gibson má kotouč v lapačce po sražené střele soupeře. Přerušuje hru.
18:30'
První třetina se pomalu blíží ke konci. Domácí prohrávají na střely 6-10, oba celky se tedy ve druhé polovině úvodní periody poměrně rozstřílely.
17:40'
Znovu jsou hosté "vinní" přerušením hry. Tentokrát kvůli postavení mimo hru.
16:48'
Hosté hráli puk vysokou holí. Bude se vhazovat v jejich obranném pásmu.
16:31'
Postavení mimo hru Nashvillu. Komerční pauza.
15:44'
A teď ukázali svou ofenzivní sílu také domácí! Jones protlačil puk na MASONA MCTAVISHE, který z pravého kruhu prostřelil Sarose a snižuje na 1:2. Asistence: Max Jones.
15:21'
Hosté se přeci jen začínají v útoku cítit jako doma. McDonaghovu střelu Gibson vyráží, dorážka Afanasjeva byla zblokována.
14:20'
Saros musel nadvakrát zasahovat proti útočícím Kačerům, situaci ale zvládl, navzdory tomu, že v posledních minutách tak trochu nedobrovolně lelkoval v brankovišti.
13:40'
Ztráta domácích pustila do šance TOMMYHO NOVAKA, který si najel mezi kruhy a zamířil přesně k levé tyči Gibsonovy brány! Nashville vede 2:0. Asistence: Roman Josi.
13:01'
Hostující Smith prosvištěl velkou rychlostí kolem brankoviště a stihl protečovat puk, který ale Gibson zastavil svým betonem. Krátce předtím střílel Cal Foote od modré, a znovu byl v permanenci Gibsonův beton.
12:32'
Teď ovšem Sissonsova střela od modré pořádně provětrala lapačku Gibsona, který se blýskl hodně povedeným zákrokem!
11:15'
Nadále sledujeme střelecky poměrně chudé utkání, přestože už padl jeden gól. Nashville vede na střely pouze 4-2.
10:36'
Další tyč za Gibsonem! Tentokrát Afanasjev napálil tyč brány Anaheimu, kotouč pro změnu vyletěl mimo kluziště do ochranné sítě. Komerční brejk.
09:01'
Další střela ale už končí za Gibsonovými zády! Střela PHILIPA TOMASINA z levého kruhu lehce tečovala hokejku bránícího protihráče, zaletěla do pravé tyče a od ní se odrazila do branky Anaheimu. Asistence: Dante Fabbro, Colton Sissons.
08:38'
Duchene šikovně vystřelil z levého kruhu. Gibson puk vyrazil před sebe a obrana Anaheimu vyklidila pásmo.
08:14'
Josiho dělovka od modré zaletěla pouze k zadnímu mantinelu. Predators zůstávají v útočném pásmu.
07:40'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Maxime Comtois.
07:40'
Chyba střídačky Anaheimu. Domácí hráli v šesti, bude se znovu vylučovat. Komerční pauza.
06:55'
Prozatím není k vidění žádný ofenzivní hokej. Se střelami se poměrně šetří. A když už nějaká letí směrem na jednu z branek, většinou končí jen na zadním mantinelu.
06:11'
05:44'
Nashville vyhazuje puk mimo své pásmo. Anaheim sice držel útočnou třetinu poměrně dlouho, k další střele se ale nedostal.
05:18'
První střela Anaheimu v utkání. Fowler našel prostor ke střele od modré čáry, trefil jen beton Sarose.
04:19'
Hosté rychle vyhazují puk ze svého pásma.
04:11'
Michael McCarron – 2 min., nedovolené bránění.
03:10'
Úvod střetnutí se nese jinak v poměrně opatrném duchu. Prozatím se oba celky spíš oťukávají.
01:45'
Dvě střely hostujícího celku. Obě zlikvidoval brankář Gibson, který přerušil hru.
01:25'
Ani Benoit neohrozil branku Sarose. Jeho střela od modré čáry zaletěla na zadní mantinel.
01:11'
Zblokovaná střela Shattenkirka se na branku Sarose nedostala.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Harrington, Shattenkirk, Benoit, Colt. White, Beaulieu – McGinn, Zegras, R. Strome – McTavish, Terry (A), Max Jones – Vatrano, Silfverberg (A), Lundeström – Grant, Comtois, Leason.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), Fabbro, McDonagh (A), Barrie, C. Foote, Lauzon – Glass, Tomasino, Duchene – Sherwood, Novak, Asplund – Sissons (A), Trenin, Co. Smith – Jankowski, McCarron, Afanasjev.

Rozhodčí: Kozari, Hanson – Knorr, Toomey.
Anaheim přivítá v noci na neděli na svém ledě Nashville a pokusí se potvrdit, že v poslední době hraje relativně solidní hokej. Byť se to zdá vzhledem k postavení Anaheimu a faktu, že má nejhorší defenzivu v lize, poněkud divné, je to fakt. Ducks skutečně předvádí hokej, který potřebovali předvádět od začátku sezony, aby měli alespoň teoretickou naději bojovat o přední pozice. V tuto chvíli jim jsou jejich zlepšené výkony tak trochu k ničemu. A možná i kontraproduktivní s ohledem na draftovou loterii.

Nashville bojuje o postup do play-off, ale momentálně na něj ztrácí šest bodů. Predators sice mají tři zápasy k dobru oproti například Winnipegu či Seattlu a dokonce čtyři zápasy k dobru oproti Edmontonu, ale po odchodu několika hráčů a vesměs oslabení kádru to s nimi nevypadá úplně nejrůžověji.

V předchozích dvou zápasech proti Anaheimu však Nashville uspěl a rád by to zopakoval i tentokrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.