NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Minnesota - 13. března 2023   02:30

Arizona
Arizona
01:28' Hayton (Välimäki, B. Ritchie) • 12:00' Hayton (B. Ritchie, Boyd) • 38:48' B. Ritchie (Keller, Söderström) • 52:06' Keller (McBain, Hayton) • 64:09' Keller (Hayton, Välimäki)
5:4
(2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)
Minnesota
Minnesota
05:32' Zuccarello  (Middleton, Spurgeon) • 18:35' Reaves  (Shaw, Dewar) • 21:50' Boldy  (Klingberg) • 34:59' Dewar  (Shaw, Reaves)
Arizona
South, McIsaac – MacPherson, Kelly
Mullet Arena, Tempe
4 600 diváků
Minnesota

Utkání je u konce a my byli svědky obratu ve výsledku. Domácí vstupovali do třetí části s jednobrankovou ztrátou a touhou vše zvrátit. Minnesota se však nechtěla dát zadarmo a sama měla několik příležitostí, jak si vylepšit náskok, jenže Vejmelka v brance Arizony byl proti. A tak přišel vyrovnávací gól z hole Claytona Kellera, který nakonec poslal duel do prodloužení. V něm se dlouho hrálo celkem opatrným způsobem a už to vypadalo na nájezdy, když v poslední minutě rozhodl o výhře domácích opět Clayton Keller. Ten předvedl obrovský důraz a v pádu dorazil za brankovou čáru Haytonovu střelu. Arizona tak vyhrála 5:4 a po tomto výsledku je na sedmém místě Centrální divize s 59 body. Minnesota je ve stejné divizi druhá s 84 body.

Arizona se v dalším utkání představí ve středu od 3:00 doma proti Calgary, Minnesota bude hrát až ve čtvrtek od 2:30 na ledě St. Louis.

To je z tohoto přenosu vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Arizona právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Domácí tým si najel do útočného pásma, po krátkém kroužení a hledání vhodné pozice vystřelil Hayton, jeho rána Gustavssonovi vypadla na brankoviště a dojíždějící CLAYTON KELLER doklepl v pádu puk za brankovou čáru – 5:4! Asistence: Barrett Hayton, Juuso Välimäki.
63:44'
Oba celky posílají na led čerstvé trojice.
63:22'
Neuspěl ani domácí McBain, ten minul z levé strany.
62:08'
A málem se to vyplatilo hostům, když se po rychlé přihrávce dostal za obranu Boldy, na Vejmelku zkusil bekhendový blafák, byl však vytlačen a nezakončil přesně.
61:49'
Zatím to není příliš aktivní prodloužení, spíše se vyčkává.
61:14'
Domácí Keller nenašel prostor pro rozvinutí akce, raději tak přihrával dozadu a dobrovolně se vzdal útočného pásma.
60:39'
První vážnou střelu vyslal hostující Zuccarello, jeho prudká rána ale letěla poměrně velký kus nad branku.
60:01'
60:00'
59:11'
Platilo to i při pokusu hostujícího Hartmana, ten nezakončil a Vejmelka raději přikrytím puku přerušil hru.
58:58'
Neúspěšný výpad i na straně Arizony, obrany si dávají opravdu velký pozir, aby neudělaly v závěru třetiny chybu.
58:08'
Dumba se na modré čáře snažil najít prostor pro nahození, domácí obrana však na něj byla doslova nalepená. Vejmelka tak mohl pro tuto chvíli zůstat v klidu.
57:08'
Přesilovka Minnesoty je u konce, Boyd naskočil opět na ledovou plochu.
56:35'
Zuccarello přihrál na pravou stranu na Sundqvista, ten měl dokonce dva pokusy, Vejmelka oba zkrotil a přerušil hru.
56:03'
Domácím se povedlo vyhodit alespoň do středního pásma, na kompletní vystřídání to ale nebylo.
55:30'
U mantinelu předvedl drsný hit domácí Nemeth, tohle se ale obešlo bez vyloučení.
55:08'
Zase se vylučuje, přesilovku si zahraje Minnesota, dvě minuty za podrážení odsedí Travis Boyd.
54:50'
Minnesota předvedla pěknou akci, když se pravou stranou do pásma probil Johansson, povedlo se mu vytáhnout Vejmelku od brankové čáry, ale po bleskovém objetí jeho branky už nezasunul.
54:13'
Zakázané uvolnění hostů, ti tak alespoň na chvíli ukončují rostoucí nápor Arizony.
53:30'
Domácí cítí, že výhra v normální hrací době není nic nemožného a jsou to právě domácí, kdo vytváří velký tlak na brankovišti.
52:06'
Už to ale neplatí a je srovnáno! McBain naskočil z trestné lavice, zprava si najel do pásma, kde přihrál na střed na CLAYTONA KELLERA a ten zakončil do horní části Gustavssonovy branky – 4:4! Asistence: Jack McBain, Barrett Hayton.
51:53'
Domácí využívají více prostoru na ledě pro kombinaci, Gustavsson ale stále drží.
50:06'
Síly na ledě se srovnávají, neboť Mats Zuccarello obdržel dvě minuty za podrážení.
49:56'
Dvě minuty za hrubost navíc dostal domácí Jack McBain.
49:56'
Jak Lawson Crouse, tak i Jacob Middleton dostali pětiminutové tresty za bitku.
49:56'
Zase jsme zažili bitku, v pásmu Minnesoty se do sebe pustili Crouse a hostující Middleton. Lépe se k radosti publika vedlo domácímu útočníkovi.
49:25'
Povedlo se to až nyní při střele od modré čáry, do chumlu před Gustavssonem vystřelil Moser.
48:46'
Minnesota stupňuje svůj tlak v útočném pásmu, domácí mají celkem problém se vůbec osvobodit a založit protiakci.
47:29'
Na Vejmelkovi ztroskotal i Spurgeon, puk byl poté posunut do středního pásma.
46:44'
Za hosty se činil Zuccarello, vybojoval puk a v útočném pásmu hned přihrával na Steela. Ten se pokusil o střelu z hodně ostrého úhlu, Vejmelku tím ovšem nepřekvapil.
45:32'
Jack McBain se pokusil o individuální průnik, dostal se i do pásma, jenže se utopil v kličkách a puk mu ujel od hole ke Gustavssonovi.
44:48'
Od modré čáry nyní střílel hostující Dumba, tečovaný pokus skončil mimo ledovou plochu. Vhazuje se po Vejmelkově levici.
43:34'
Další pokusy domácích o srovnání skóre, obrana Minnesoty však svému gólmanovi všemožně pomáhá udržet těsný náskok.
42:56'
Od modré čáry vystřelil Moser a Gustavsson musel v tuto chvíli zasahovat. Neměl ideální výhled, přesto našel puk mezi svými chrániči.
42:04'
Dauphin chtěl křížným pasem na levé křídlo rozjet útok Arizony, jeho pas ale postrádal přesnost a skončil mimo centrum dění.
41:28'
Hosh Brown zastavil další výpad hostů, pomohl si hitem u mantinelu.
40:30'
První okamžiky třetí části patří hostům, zatím je to ale bez střeleckého vyjádření.

Trestné minuty: 19:17
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hosté z Minnesoty. Ti se dostali do vedení už ve 22. minutě, kdy proměnil své sólo Matthew Boldy. Vedoucí branka hosty velmi povzbudila a na Vejmelku se hrnulo velké množství útoků. Ten odolával až do 35. minuty, kdy jej překonal Connor Dewar a bylo to o dvě branky. Arizona se však ještě do přestávky dokázala do zápasu vrátit a na současných 3:4 upravil po rychlé akci Brett Ritchie.
40:00'
39:41'
Ještě jeden pokus o případné srovnání skóre, nyní si to už ale domácí pohlídali.
38:48'
No vida, je tu snižující branka. Domácí se dlouhým vyhozením dostali do útočného pásma, v něm Keller dobře podržel puk, poté jej postrčil na BRETTA RITCHIEHO a ten zblízka zasunul za Gustavssonova záda – 3:4. Asistence: Clayton Keller, Victor Söderström.
37:48'
Na Vejmelku to zkoušel i Merrill, český gólman je teď ale velkou oporou svého celku a drží šance Arizony nad vodou.
36:51'
Hosté v přečíslení dva na jednoho, finální přihrávku dostal Eriksson Ek, jenže nepovedlo se mu ideálně zpracovat a zakončoval až takřka z nulového úhlu.
36:13'
Akce Arizony středem, nebylo to ale nic, s čím by si Gustavsson neporadil.
35:45'
Domácí fanoušci nyní hodně utichli, slyšet jsou ale docela početné ostrůvky fandů Minnesoty.
34:59'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté unikají do dvoubrankového vedení! Arizona zaváhala ve vlastním pásmu, Shaw přihrál na CONNORA DEWARA, ten překonal Vejmelku prudkým pokusem nad jeho lapačku a upravil na 2:4. Asistence: Mason Shaw, Ryan Reaves.
34:11'
Zuccarello se dostal ke střele od kruhů, prudkým pokusem ale Vejmelkovu branku přestřelil.
33:50'
Není to teď už hokej v tak strhujícím tempu, oba celky začaly vycházet z dobré obrany.
32:58'
Další nepovedený přechod domácích do útoku, nyní to na levé straně nevyšlo Maccellimu.
31:38'
Do protiútoku se dostal Keller, ale ještě před střelou přes obránce byl obehrán a bylo po výpadu.
31:09'
Minnesota zůstává v útočném pásmu, Vejmelka je teď v ohni střel, hosté to zkouší ze všech možných pozic.
30:28'
Kelemen se vrátil na led, domácí jsou v plném počtu.
30:05'
Urputný souboj v pásmu Arizony, nakonec se pískalo, neboť nikdo nebyl schopen vydolovat puk od mantinelu.
29:45'
Domácím se daří oslabení zvládat na výbornou, nyní letí puk přes všechny čáry.
28:28'
Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení obdržel Miloš Kelemen.
28:20'
Náznak brejku v podání hostů, po Spurgeonově přihrávce se o zakončení pokusil Steel, slabá střela ale Vejmelku nepřekvapila.
27:35'
Berrett Hayton touží po hattricku a teď nebyl až tak daleko. Dostal se levou stranou do pásma a z kruhu hledal mezírku u bližší tyčky. Gustavsson tam byl ale včas a povedlo se mu puk zastavit.
27:15'
Český gólman přikryl puk a přerušil hru, malou chvíli předtím na něj vyslal nepříjemný pokus Mats Zuccarello.
26:45'
Nepřesná rozehrávka domácích, k puku se dostal Dumba a už otáčí hru k Vejmelkově brance.
25:21'
Po vyhraném buly přilétla na Gustavssona okamžitá střela, ten musel zasahovat u své levé tyčky.
24:31'
Jak Connor Mackey, tak i Mason Shaw samozřejmě dostali po pěti minutách za bitku.
24:31'
Dnes už třetí bitka, do té se pustili domácí Mackey a hostující Shaw. Oba rozdali několik povedených ran, vítězem se dá určit zřejmě hostující útočník.
23:46'
I ve druhé třetině tu máme svižný hokej z obou stran, útoky převládají nad obranami.
22:56'
Na opačné straně měl trochu prostoru Dauphin, přešel modrou čáru, jenže měl potíž se zpracováním neposedného puku a od levého mantinelu nezakončil.
21:50'
Hosté jdou dnes poprvé do vedení. Přihrávku do sóla dostal MATTHEW BOLDY, ten se s ničím nepáral a skóroval střelou na Vejmelkovu vyrážečku – 2:3. Asistence: John Klingberg.
21:01'
Na opačné straně střílel Keller, jeho prudký pokus ale letěl nad Gustavssonovu branku.
20:17'
Hned v úvodu druhé části tu byla kombinace mezi Zuccarellem a Spurgeonem a Vejmelka si musel krýt svou levou tyčku.

Trestné minuty: 12:12
Je za námi první třetina, která přinesla akční hokej, dvě bitky a hlavně čtyři branky. Jako první se už ve druhé minutě prosadil domácí Barrett Hayton se svou střelou z otočky a odšpuntoval útočné manévry. V šesté minutě bylo srovnáno, když střelou z pravého kruhu překvapil Vejmelku Mats Zuccarello. Dočkali jsme se i využité přesilovky, tu zapsala Arizona a autorem gólu byl opět Barrett Hayton. Už to vypadalo, že si domácí dokáží těsný náskok uhájit do šaten, když si v 19. minutě počkal u brankoviště na teč Ryan Reaves a srovnal na současných 2:2.
20:00'
19:37'
Domácí ještě v jednom útočném výpadu, vše skončilo vytlačením k zadnímu mantinelu.
18:35'
A zase je srovnáno! Po vyhraném buly objel s pukem branku Shaw, poté od mantinelu nahodil před brankoviště, kde byl připravený RYAN REAVES a ten pohotově sklepl za Vejmelkova záda – 2:2. Asistence: Mason Shaw, Connor Dewar.
18:27'
Závar před Vejmelkou, po příhře zpoza jeho branky na něj letěly hned dva puky a on měl docela práci se rychle přemisťovat. Nakonec přerušil hru.
17:54'
Nahození hostů do útočného pásma, za Vejmelkovou brankou ale pro tuto chvíli dobře zakročil Välimäki.
17:00'
Něco takového předvedla Minnesota i nyní, Zuccarellova střela z levého kruhu byla sražena až do ochranné sítě.
16:40'
Hosté i nadále touží po srovnání skóre, snaží se o rychlé kombinace, zakončené střelou.
15:34'
Söderström je už na ledě, Arizona je v plném počtu.
15:15'
Další vyhození domácích, nyní až ke Gustavssonově brance, přesilovka Minnesoty se chýlí ke svému konci.
14:43'
Moc nescházelo a domácí Keller se dostal k vyhozenému puku a tím pádem do brejku. Byl zastaven na útočné modré čáře.
14:02'
Hosté nyní reklamovali zákrok na Zuccarella v útočném pásmu, rozhodčí však zůstali v klidu a domácí poté vyhodili.
13:41'
Od modré čáry nahazoval Klingberg, puk prošel až k brance a Vejmelka musel u své pravé tyčky pohotově zakročit.
13:34'
Přesilovku si teď dají hosté, dvě minuty za sevření puku rukou totiž dostal Victor Söderström.
12:29'
Minnesota se samozřejmě hned cpe za srovnáním nepříznivého skóre a Vejmelka se musel na brankovišti hodně co ohánět.
12:00'
Přesilovka je využitá a domácí jdou opět do vedení! Po přechodu do útočného pásma přihrál zprava Boyd na nepokrytého BARRETTA HAYTONA, ten měl čas si zpracovat a prudkou ránu zápěstím poslat pod horní tyčku. Svou dnes druhou brankou tak upravil na 2:1. Asistence: Brett Ritchie, Travis Boyd.
11:36'
Domácí Arizona si zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Fréderick Gaudreau.
10:45'
Hraje se dlouho bez přerušení, puk létá od jedné branky ke druhé, nyní je to ale bez vyložených příležitostí a střel.
09:07'
Oba celky střídají během nepřerušené hry, dopředu se zpoza Gustavssonovy branky chystá hostující Minnesota.
08:06'
Na pravém kruhu zůstal zcela neobsazený Brown, dostal přihrávku a ihned zakončoval. Hostující brankář se zvládl přemístit a puk vyrazit do rohu.
07:24'
Domácí Hayton využil nepřesné rozehry Minnesoty a dostal se hned ke dvěma střeleckým pokusům. Oba mu vykryl připravený Gustavsson.
06:57'
Konečně se nám na ledě uklidnila nervozita, která vyústila ve dvě šarvátky a sledujeme teď svižný hokej z obou stran.
05:32'
Je srovnáno. Hosté dostali puk do útočného pásma, u pravého mantinelu si jej zpracoval MATS ZUCCARELLO, z kruhu vyslal rychlou střelu, kterou nachytal Vejmelku na hruškách a překonal jej mezi betony – 1:1! Asistence: Jacob Middleton, Jared Spurgeon.
04:28'
I v tomto případě dostali Liam O'Brien i Marcus Foligno po pěti minutách za bitku.
04:28'
A falší bitka. Tentokrát se do sebe u Vejmelkovy branky pustili O'Brien a Foligno a tohle už byl souboj na tvrdé pěsti. Tomu se podařilo údery shodit O'Brienovi helmu a celkově měl v šarvátce navrch.
03:16'
Vypadá to, že nás čeká nervózní duel, neboť po další akci, kdy byl tvrdě atakován hostující Zuccarello, tu byla zase strkanice. Tu ale rozhodčí rychle roztrhli a v tuto chvíli se obešli bez trestů.
02:59'
Jak domácí Bokondji Imama, tak i hostující Ryan Reaves dostali po pěti minutách za bitku.
02:59'
A máme tu regulérní bitku s přípravou shozením rukavic. Startujícím momentem byl Reavesův hit na Välimäkiho u mantinelu, což si nenechal líbit Imama a vyzval viníka na bitku. Ta ale byla opravdu krátká a skončila prakticky bez jediného pořádného úderu.
02:40'
Jak vidno, tak vedoucí branka Arizonu nabudila a už se zase hraje u Gustavssonovy branky.
01:28'
Velice povedený úvod pro domácí tým. Po buly v útočném pásmu byla k vidění krátké kombinace, nahození od modré čáry zachytil BARRETT HAYTON a bleskovou ranou z otočky se trefil pod horní tyčku Gustavssonovy branky – 1:0. Asistence: Juuso Välimäki, Brett Ritchie.
00:57'
První výpad domácích skončil hvizdem čárového sudího, vhazuje se ve středním pásmu.
00:01'

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – J. Brown, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Crouse (A), McBain, Maccelli – Kelemen, Boyd, O'Brien – B. Ritchie, Hayton, Keller (A) – Kassian, Dauphin, Imama.
Trenér: André Tourigny

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Goligoski, Klingberg, Merrill – Zuccarello, Hartman, Steel – Boldy, J. Eriksson Ek, M. Johansson – Sundqvist, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Shaw.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: South, McIsaac – MacPherson, Kelly.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Mullet Areně začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.