NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Arizona - 11. února 2023   02:30

Chicago
Chicago
13:53' S. Jones (Katchouk, McCabe) • 22:43' Athanasiou (Lafferty) • 54:34' Blackwell (Athanasiou, Murphy) • 63:37' C. Jones (Athanasiou, Lafferty)
4:3
(1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Arizona
Arizona
01:28' Keller  (Chychrun, Schmaltz) • 12:34' Schmaltz  (Keller, Hayton) • 57:33' Bjugstad  (Keller, Välimäki)
Chicago
Hebert, Lambert – Suchánek, Hughes
United Center, Chicago
19 007 diváků
Arizona

Utkání je u konce a drama dospělo až do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že se ve třetí části branky nedočkáme a nakonec padly hned dvě. V 55. minutě dostal domácí do vedení Colin Blackwell, když zachoval duchapřítomnost a povedlo se mu dopíchnout puk z brankové čáry za Ingrama a vše vypadalo, že si to Chicago zvládne uhrát v základní hrací době. Jenže v 58. minutě přišla chyba a Nick Bjugstad rychlou ranou opět srovnal. Šlo se do prodloužení, v něm měly oba celky několik možností, aby pak rozhodnutí padlo po brejku Chicaga. Athanasiou své sólo ještě neproměnil, ale vyražený puk se dostal na hůl Caleba Jonese a ten celý duel zakončil vítězným gólem. Chicago tak vyhrálo 4:3 a je se 37 body na osmém místě Centrální divize. Arizona je ve stejné divizi na sedmém místě se 41 body.

Chicago se v dalším duelu představí už neděli od 4:00 na ledě Winnipegu, Arizona bude ve stejný den hrát od 2:00 v St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Chicago právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hosté nejprve promarnili slušnou příležitost, pustili soupeře k puku, do sóla se hnal Athanasiou a i když ten neproměnil, tak se v pásmu objevil ještě zcela nepokrytý CALEB JONES a z pravé strany překonal Ingrama – 4:3. Asistence: Andreas Athanasiou, Sam Lafferty.
62:27'
Střela McBaina byla sražena, skončila mimo led, vhazovat se bude před Stauberem.
61:53'
Přesto vznikl závar před Stauberem, gólman Chicaga musel vše vyřešit v ležící poloze.
61:23'
Chicago je zatím v nastavení aktivnější, hostům schází v obranném pásmu více pohybu.
60:43'
Z dálky to zkusil Athanasiou, a i když měl Ingram dobrý výhled, měl s pokrytím dělovky docela problém!
60:01'
60:00'
59:17'
Chychrun zastavil rodící se protiútok Chicaga, Blackwell skončil v rohu kluziště.
58:09'
A Arizona pokračuje v náporu, cítí, že by tohle šlo otočit ještě v základní hrací době.
57:33'
Arizona právě vstřelila branku!
Máme tu drama, hostům se totiž povedlo srovnat skóre. Po poněkud krkolomné snaze Chicaga přišla přihrávka mezi kruhy na NICKA BJUGSTADA a ten ranou okolo pravé Stauberovy ruky upravil na 3:3. Asistence: Clayton Keller, Juuso Välimäki.
56:55'
Je po přesilovce, Arizona je zase v plném počtu.
56:35'
Athanasiou po protiútoku Chicaga zakončoval z pravé strany, Ingrama trefil do ramene.
56:04'
Ve vlastním oslabení dostal prostor pro zakončení Chychrun, pohotová rána byla lehce tečována a skončila mimo ledovou plochu. Vhazuje se po Stauberově pravici.
55:46'
Po rychlé kombinaci v pásmu vystřelil golfákem Kane, Ingram se zvládl přemístit a dělovku vyrazit.
54:55'
Navíc je tu přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za podrážení totiž dostal Nick Ritchie.
54:34'
Domácí tým jde do vedení! Zprava se před branku dostal Athanasiou, i když byl těsně bráněn a dokonce se signalizovalo vyloučení, tak zakončil. Puk se zastavil na brankové čáře, čehož si všiml pozorný COLIN BLACKWELL a dopíchl jej za Ingrama – 3:2! Asistence: Andreas Athanasiou, Connor Murphy.
53:46'
Tlak nelze hostům upřít, jenže bez střel se k případnému vedení nedostanou. Obrana Chicaga pracuje ve svém pásmu na výbornou.
52:49'
Hosté do své hry přidávají i více hitů, Chicago s tím má docela problémy.
51:04'
Keller si vyjel zpoza branky a snažil se trefit prostor pod horní tyčkou. O kousek ale přestřelil.
50:45'
Arizona se snaží si vybudovat alespoň nějaký tlak, je to teď ale bez nějakého výrazného zakončení.
49:24'
C. Jones nyní zablokoval Välimäkiho a jeho bekhendové nahození z rohu kluziště. Arizona ale i nadále zůstává v útočném pásmu.
48:30'
Chyba Chicaga ve vlastním pásmu, McCabe ztratil puk, soupeř toho ale nevyužil. Nejblíže zakončení byl Fischer z ostrého úhlu.
47:55'
Rychlý přechod domácích do útočného pásma zakončoval Domi, Ingram byl ovšem na místě a puk vyrazil.
46:38'
Před brankovištěm Chicaga se objevil Bjugstad, měl to ložené na forhend, trefil ale pouze gólmanovu lapačku!
45:56'
Athanasiou útočil pravou stranou, byl však zastaven kousek za modrou čárou. A hra se nám otáčí opačným směrem.
44:10'
Až skoro florbalová kombinace s přihrávkami napříč pásmem v podání hostů, Stauber svým pohybem dokázal vše vybruslit.
43:24'
Po krátkém náporu před brankou Arizony se z dálky pokoušel Ingrama překvapit Johnson, na gólmana hostů si ale nepřišel. Ten přerušil hru a dal svým spoluhráčům možnost vydechnout.
42:59'
Chicago se probouzí a nyní se vše přesouvá k Ingramovi.
41:55'
Arizona zahájila třetí třetinu opravdu aktivně, zatím se hraje pouze před Stauberem.
41:23'
Další Stauberův zákrok, nyní dokonce s pukem mezi svými chrániči vyklouzal mimo své brankoviště.
40:15'
Hosté zahájili třetí část zhurta, ranou z levé strany totiž trefili Stauberovu tyčku!

Trestné minuty: 4:2
Čtyřicet minut hry je za námi a panuje nám vyrovnaný stav. I ten se ve 23. minutě postaral parádním bekhendem pod horní tyčku Andreas Athanasiou a odstartoval velice aktivní třetinu v podání Chicaga. To dalo dokonce ještě jednu branku po Domiho sólu a Raddyshově doklepnutí, gól však neplatil pro zákrok prvně jmenovaného na gólmana. Arizona na Staubera v této třetině recept nenašla a tak se do kabin odcházelo za výsledku 2:2 a vše je tak i nadále otevřeno.
40:00'
39:54'
Ještě jedno nahození na Staubera, prudký puk srazil před brankou postavený Murphy.
39:21'
Vyhozený puk skončil kousek od Ingrama, domácí čtveřice může vystřídat.
39:00'
Prostor nenašel ani Hayton, byl na to až příliš z úhlu.
38:33'
Hosté mají docela problém se usadit v útočném pásmu, o střeleckých pokusech zatím nemůže být ani řeč.
37:35'
Při následném návratu do obranného pásma se Caleb Jones dopustil faulu a dostal dvě minuty za držení. Přesilovka pro Arizonu.
37:28'
C. Jones nahazoval od modré čáry, přes množství bruslí se ale puk až brance nedostal.
36:45'
A už jsou hosté v plném počtu. Oslabení i přes několik těžkých okamžiků přečkali bez úhony.
36:24'
Puk letí vzduchem do středního pásma, přesilovka Chicaga se blíží ke svému konci.
35:44'
Seth Jones se už chystal ke své další střele, na poslední chvíli si to ale rozmyslel a raději podržel puk v útočném pásmu.
35:16'
Po několika pokusech domácích se Arizoně povedlo vyhodit přes všechny čáry.
34:45'
Chicago si zahraje přesilovku, na trestnou lavici zamířil Patrik Nemeth s dvouminutovým trestem za držení.
34:09'
Zase delší pasáž bez přerušení, oba celky střídají během hry. Dopředu se v současné době chystá Chicago.
33:34'
Hra se nám začala přelévat ze strany na stranu, za domácí hrozil Athanasiou, za Arizonu zase Nemeth.
32:15'
Po delší době se do útoku hnali hosté, velký kus práce odvedl McBain, ale i tak byl pouze vytlačen k mantinelu.
31:36'
Jenže v obraně hostů je dost okének. Chicago přispěchalo s dalším brejkem, tentokrát zakončoval Entwistle a Ingram měl zase plné betony práce.
30:57'
Arizona se nyní snaží tempo hry lehce zpomalit a nepouštět tak rozjeté domácí do dalších šancí.
30:15'
Velká šance domácích na vedení. Do sóla unikl McCabe, volil střelu, jenže trefil pouze Ingramův postoj!
29:56'
Po Blackwellově příhře zakončoval , trefil ovšem pouze boční síťku Ingramovy branky.
29:13'
Chicago se dostávalo do přečíslení dva na jednoho, McCabe hledal bekhendem Kanea, do této přihrávky ale skočil Nemeth a akci domácích přibrzdil.
28:03'
Domácí tým se radoval z branky, která by byla vedoucí a navíc opravdu povedená. Domi dostal pas do brejku, ten sice sám nezakončil, ale zadovkou pak přihrál na Raddyshe, který už sklepával do prázdné branky. Jenže u té příhry atakoval gólmana a gól tak nebyl uznán pro nedovolené bránění brankáři. Stav je tak stále 2:2.
26:28'
Je tu delší pasáž bez přerušení hry, jenže také bez výrazného zakončení na obě branky.
25:45'
Ve středním pásmu si hostující Maccelli zachytil letící puk, po levém křídle se vydal do útoku, z úhlu ovšem pouze vyprášil Stauberovu lapačku.
25:04'
Athanasiou hledal před brankou najíždějícího spoluhráče, trefil ale pouze Brownovu brusli.
24:22'
Arizona teď vyhodila tak šikovně, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění a Stauber musel pohotově rozehrávat na S. Jonese.
23:56'
Chicago je rázem na koni a zase se hraje u Ingramovy branky.
22:43'
Je srovnáno! Po souboji u mantinelu se s pukem na holi vydal k brance ANDREAS ATHANASIOU, hodil si jej na bekhend a rychlým pohybem jej pověsil pod horní Ingramovu tyčku – 2:2. Asistence: Sam Lafferty.
21:37'
Chicago se snažilo napadat rozehrávku soupeře, Chychrun to ale nakonec zvládl za vlastní brankou uhrát a hosté vyráží do protiútoku.
20:56'
Krátký závar před Stauberem, ten dokázal zakročit u své pravé tyčky a přerušil hru.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která přinesla ze strany hostů aktivní úvod a už ve druhé minutě se trefil Clayton Keller a otevřel skóre. Arizona pokračovala v sympatickém výkonu a když se ve 13. minutě prosadil i Nick Schmaltz, tak to s Chicagem mohlo začít vypadat nedobře. Domácí ale přispěchali s okamžitou odpovědí a ve 14. minutě snížil prudkou střelou Seth Jones. Oba týmy si pak ještě vypracovaly několik náznaků šancí, dalších branek jsme se už ale nedočkali a do šaten se tak odešlo za stavu 1:2.
20:00'
19:19'
Už to vypadalo, že se Kane dostane do rychlého brejku, stačil se však k němu stáhnout Välimäki a přibrzdit jej.
18:54'
Seth Jones dokázal alespoň nějak pokrýt Schmaltze, jeho střele tak scházelo více razance a Stauber si mohl připsat snadný zákrok.
18:20'
Závěr třetiny je dost rozkouskovaný, hře schází větší tempo.
17:55'
Za domácí to od modré čáry zkoušel Raddysh, tohle se zastavilo v lese nohou před Ingramem.
16:35'
Od pravého mantinelu vystřelili hostující Brown, Stauber zakročil svou holí.
16:03'
Už je po přesilovce, tohle Chicago ubránilo zcela bez problémů.
15:27'
Reese Johnson tečoval přihrávku na modrou čáru, tím vylétla ven a hosté musí opět opustit útočné pásmo.
14:48'
Puk letí přes všechny čáry, zatím to ze strany hostů není zrovna povedená přesilovka.
14:03'
Arizona si zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Caleb Jones.
13:53'
Už je ale sníženo. Pěknou přihrávku do úniku dostal Katchouk, ten byl při svém zakončení faulován, dokázal ale puk udržet, příhrou do druhé vlny našel SETHA JONESE, který nejprve naznačil rameny kličku, uvolnil se a ranou zápěstím překonal Ingrama – 1:2. Asistence: Boris Katchouk, Jake McCabe.
12:34'
A už je to o dvě branky. Hayton si zpracoval letící puk, poté i v pokleku posunul na Kellera, ten si počkal na nejlepší okamžik pro křížný pas na nepokrytého NICKA SCHMALTZE a ten neměl problém zamést puk za přemisťujícího se Staubera – 0:2. Asistence: Clayton Keller, Barrett Hayton.
11:34'
Několik pokusů o překvapivou akci na obou stranách, ovšem bez nějakého vážného zakončení.
10:52'
Od modré čáry se o nahození pokoušel Nemeth, přes houštinu těl se ovšem puk ke Stauberovi nedostal.
10:28'
Není to teď zrovna strhující hokej, hlavně Arizona hraje velkou údržbu.
09:21'
Vyhozený puk až za Stauberovu branku, oba celky střídají v nepřerušené hře, Kane rozjíždí útok Chivaga.
08:46'
Hosté pouze vyhodili do středního pásma, nyní je u puku Domi, ten zase vrací hru před Ingrama.
07:49'
Domi posouval na Kurysheva, jeho zakončení už nebezpečné bylo, jenže skončilo těsně vedle.
06:46'
Domácí začínají přidávat na tempu, koncovka ale zatím skřípe.
05:57'
Podobně to dopadlo i po střele Claeba Jonese přes obránce Arizony. Další snadný zákrok pro Ingrama.
05:06'
Až teď to od modré čáry zkusil Seth Jones, jeho pokus ovšem Ingram velice dobře viděl a neměl problém zakročit.
04:49'
Chicago je usazeno v útočném pásmu, jenže zatím je to hlavně o přihrávkách u mantinelu, odkud se zakončuje velmi špatně.
03:36'
Z pravého křídla zakončoval Domi, jenže na Ingrama bylo tohle málo, ten byl u své tyčky připraven.
02:40'
Chicago se pokoušel dostat do útočného pásma se snahou rychle srovnat, pískalo se však proti domácím a hra se přesouvá před Staubera.
01:28'
No a taky tu máme rychlý první gól. Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, Chychrun dobře podržel, poté jej posunul na rychlého CLAYTONA KELLERA a ten ranou od levého kruhu nemohl mířil lépe. Jeho pokus cinknul o tyčku a skončil za Stauberem – 0:1. Asistence: Jakob Chychrun, Nick Schmaltz.
00:40'
Začalo se docela důrazně, oba celky předvedly po jednom hitu, který se dal klasifikovat jako krosček, sudí jsou zatím v klidu.
00:01'

Chicago Blackhawks: Stauber (Mrázek) – S. Jones (A), McCabe, Murphy (A), J. Johnson, Mitchell, C. Jones – P. Kane (A), Dickinson, T. Johnson – Raddysh, Domi, Kurashev – Blackwell, Lafferty, Athanasiou – R. Johnson, Entwistle, Katchouk.
Trenér: Luke Richardson

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Nemeth, J. Brown, Stecher, Välimäki, Chychrun – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Kassian, McBain, O'Brien.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Suchánek, Hughes.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Zápas v United Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (CHI) úspěšnost 88,39%, průměr 3,98
Karel Vejmelka (ARI) úspěšnost 90,77%, průměr 3,15
Jan Jeník (ARI) 0 (0+0)
Domácí Chicago je v tuto chvíli na posledním místě Centrální divize s 35 body a na dnešního soupeře ztrácí už pět bodů. Poslední dva duely týmu nevyšly, Chicago padlo v Edmontonu vysoko 3:7 a poté i doma proti Anaheimu. Tento duel skončil po výsledku 2:3 po prodloužení.

Arizona je tedy na sedmém místě divize a do dnešního duelu půjde s výhrou v zádech. Na svém ledě Arizona vyhrála těsně 3:2 nad Minnesotou a 33 úspěšnými zákroky se na vítězství podílel i český gólman Karel Vejmelka.
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Chicago Blackhawks a Arizona Coyotes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.