NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Ottawa - 17. prosince 2022   19:00

Detroit
Detroit
02:32' Veleno (Kubalík, E. Söderblom) • 14:56' Erne (Walman, P. Suter) • 32:14' Hronek (Perron, Raymond)
3:6
(2:2, 1:1, 0:3)
Ottawa
Ottawa
12:47' Batherson  (DeBrincat, Pinto) • 18:42' Chabot  (DeBrincat, B. Tkachuk) • 21:40' Batherson  (B. Tkachuk, DeBrincat) • 48:14' Giroux   • 52:48' Motte  (Kelly) • 56:49' Watson  (Giroux)
Detroit
StLaurent, Dwyer – Fournier, Cormier
Little Caesars Arena, Detroit
19 515 diváků
Ottawa

Je dobojováno a třetí třetina rozštípla otázku o tom, kdo si připíše body za výhru. Byla to Ottawa, kdo byl ve třetí části tím aktivnějším a hlavně důraznějším celkem. Vítěznou branku dal ve 49. minutě Claude Giroux a využil dnes třetí přesilovku hostujícího týmu. V 53. minutě pak ve vlastním oslabení skóroval Tyler Motte a když se Detroit v závěru odhodlal k dlouhé hře bez brankáře, tak ranou přes celé kluziště pečetil výsledek na konečných 3:6 Austin Watson. Detroit je po této porážce na čtvrtém místě Atlanticé divize se 32 body, Ottawa je ve stejné divizi na šestém místě s 30 body.

Detroit se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 ve Washingtonu, Ottawa bude hrát už zítra od 20:00 na ledě Minnesoty.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 19 515 diváků.
Česká a slovenská stopa

Filip Hronek (DET) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:36
Dominik Kubalík (DET) – 0+1, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:39

59:50'
Ještě jeden Talbotův zákrok, ten pak už nechtěl další vhazování a tak rychle rozehrál na spoluhráče.
59:27'
Domácí dohrávají zápas v útočném pásmu, snaží se alespoň o korekci nepříznivého stavu.
58:43'
Hosté jsou v plném počtu, Batherson je zase na ledové ploše.
58:28'
Larkin se sice prosmýkl do útočného pásma, jenže zcela mimo ideální úhel a skončil pouze v rohu.
57:52'
Samozřejmě pokračuje přesilovka domácích, jenže je to už hodně v křeči a hráči Ottawy vyhazují přes modrou čáru.
56:49'
Ottawa právě vstřelila branku!
Jenže buly vyhráli hosté, k puku se dostal AUSTIN WATSON a jelikož mohl zakončovat bez hrozby zakázaného uvolnění, tak zamířil a přes celé kluziště trefil prázdnou branku – 3:6. Asistence: Claude Giroux.
56:43'
Je tu velká šance Detroitu na případné drama. Dvě minuty za podrážení totiž dostal Drake Batherson a domácí budou hrát šest na čtyři.
56:05'
Málem bylo definitivně rozhodnuto, když od červené čáry zakončoval Tkachuk, o centimetry ale minul!
55:55'
Husso je na střídačce, je tu dlouhá power-play Detroitu!
55:55'
Nápor Detroitu se stupňuje, Talbot se tak má v posledních chvílích co otáčet.
55:27'
Teď nabízel Hronek přihrávku na teč, byla ale až moc prudká a pouze skončila mimo brankoviště.
54:59'
Hronek hýří aktivitou, nyní vyslal na Talbota prudkou střelu z dálky, gólman Ottawy vyrážel do rohu.
53:52'
Přesilovka Detroitu je u konce, oba celky jsou zase v plném počtu.
52:48'
Ledová sprcha pro domácí tým. Ottawa vybojovala ve vlastním pásmu puk, vznikl z toho kontr dva na jednoho, Kelly přihrál před brankoviště na TYLERA MOTTEHO a ten už snadno sklepával za Hussa – 3:5. Asistence: Parker Kelly.
52:40'
Hronek tentokrát nabíjel Perronovi, ten ale na Talbota nevyzrál.
51:58'
Po Hronkově přiklepnutí zakončoval Kubalík, Talbotovu branku těsně minul.
51:41'
Přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nick Holden.
50:58'
Další pouhé nahození k Talbotovi, puk zachytil Hamonic a už zakládá rotiútok.
49:50'
Detroit je teď směrem kupředu docela dost bezradný, nemůže se trvaleji usadit v útočném pásmu.
48:14'
Hosté ale pokračovali ve svém náporu a nakonec využili dnes už třetí přesilovku. Po rychlém návratu do útočného pásma sice Husso zneškodnil jednu střelu, puk se pak ale dostal na pravý kruh, odkud vystřelil přes hráče CLAUDE GIROUX a našel mezírku – 3:4! Bez asistence.
47:47'
Před Hussem velice aktivně pracuje Batheson, pomáhá mu i Giroux, zatím ale oba naráží na dobře postavenou obranu.
47:02'
No a na trestnou lavici zamířil Michael Rasmussen s dvouminutovým trestem za podrážení.
47:02'
Do šance se pravou stranou dostával Tkachuk, jeho střelu zvládl Husso vyrazit.
46:37'
Hosté mají ponechanou výhodu, hrají tak v šesti. Nikam ten nepospíchají.
46:10'
Dvě poměrně nepříjemné střely hostů. Jedna z ostrého úhlu, druhá zase od modré čáry. Obě dokázal Husso vytlačit mimo své brankoviště.
45:31'
Domácí v protiútoku, přes obránce zakončoval Sundqvist, mířil ovšem poměrně vysoko nad branku.
45:01'
Po rychlé kombinaci se mezi kruhy objevil hostující Giroux, z dobré pozice však minul!
44:06'
Puk doklouzal až za Talbotovu branku, zakázané uvolnění se nepískalo. Oba celky využívají volnější chvíle ke střídání.
43:02'
Gólman Ottawy zastavil i střelu Kubalíka, puk se vykutálel vedle jeho pravé tyče.
42:41'
V útočném pásmu si vybojoval puk Rasmussen a sám i zakončoval. Opět se blýskl Talbot se svým zákrokem.
41:27'
Ottawa oslabení ubránila bez úhony, hosté jsou v plném počtu.
41:10'
Po vyhraném buly se domácí bleskově dostali ke střele, ale nechali pouze vyniknout Cama Talbota.
41:05'
Nepovedený přechod domácích do útočného pásma, celá akce skončila pouze postavením mimo hru.
40:30'
Detroit pokračuje v přesilovce, hosté ale nyní razantně vyhazují přes všechny čáry.

Trestné minuty: 8:10
Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje remízový stav. Ve druhé třetině byli nejprve aktivnější hosté a ve 22. minutě se v přesilovce poprvé dostali do vedení. Husso nejprve vyrazil DeBrincatovu střelu, ale dorážku už na správné místo poslal Drake Batherson. Detroit se pak probral a i on využil přesilovou hru. Ta byla dokonce o dva může a o branku na současných 3:3 se prudkou ranou postaral Filip Hronek.
40:00'
39:27'
Tak ještě jedno vyloučení na straně Ottawy. U vlastního brankoviště se hákování dopustil Erik Brännström.
38:36'
Hosté se při přechodu modré čáry dopustili porušení pravidel, pískal se ofsajd.
37:48'
Detroit je v plném počtu.
37:37'
Kastelic si teď musel dávat velký pozor, aby na zádech udržel soupeře, který se snažil o případný brejk. Zvládl to na výbornou a rozehrál ještě jednu přesilovkou akci Ottawy.
36:48'
Giroux přihrál na pravý kruh na Chabota, i tuhle prudkou ránu zvládl gólman Detroitu vyrazit.
36:11'
Do levého kruhu dostal přihrávku DeBrincat, jeho golfák zvládl Husso vyrazit před sebe.
35:48'
Vyloučení na straně Detroitu. Ben Chiarot vyhodil puk přes mantinel a dostal dvě minuty za zdržování hry.
35:19'
Rozehru hostů vystihl Söderblom, už si rovnal puk na střelu, když mu jej v tom obrana na poslední chvíli vypíchla.
34:29'
Jak málo stačí k tomu, aby se změnil obraz hry. Detroit srovnal a už zase diktuje tempo hry.
33:46'
Ottawa se ubránila a už je zase v plném počtu.
33:00'
Pokračuje klasická přesilovka Detroitu, na ledě je stále i Filip Hronek, další jeho střelu už ale obrana hostů srazila.
32:14'
Detroit právě vstřelil branku!
I když kombinace vypadala hodně staticky a bez nápadu, tak to domácím vyšlo. Po mnoha výměnách puku si za kruhy našel pozici FILIP HRONEK a prudkou ranou trefil prostor nad Talbotovou vyrážečkou – 3:3. Asistence: David Perron, Lucas Raymond.
31:46'
Před vypuknutím velké příležitosti na srovnání skóre si domácí lavička vybírá oddechový čas.
31:46'
Vzápětí hosté nezvládli střídání a hráli v pěti! To znamená, že Detroit bude teď hrát 48 vteřin v pěti proti třem. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Brady Tkachuk.
31:43'
Zase je to velice slabá přesilovka ze strany domácích, Tyler Motte se dokonce dostával do brejku. Zakončoval však mimo.
30:34'
Hostující Erik Brännström následně vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Detroit.
30:32'
Zleva se před branku nahrnul Raymond a snažil se puk propasírovat přes Talbota do sítě. Ten si svým zákrokem nebyl úplně jist, ale nakonec zdárně atak domácích odrazil.
29:16'
Puk sice letěl přes všechny čáry až k Hussovi, dle sudích ale mohli domácí hrát a rozhodli se tak zakázané uvolnění nepískat.
28:38'
Määttä neměl na modré čáře prostor pro střelu, nebo nahození na branku, proto jen přihrával po mantinelu za bránu.
28:10'
Hned dvě Suterovy střely od modré čáry, obě byly zablokovány, Talbot byl bez práce.
27:31'
Před Hussem se snažilo vyšťourat puk hned několik hráčů z obou celků, gólman domácích z toho ale vyšel jako vítěz. Dopředu jde Detroit.
26:46'
Pryč je aktivita Detroitu, kterou tento celek hýřil před přestávkou. Nyní mají více ze hry hráči kanadského celku.
25:38'
Branku hostů bleskově objel Rasmussen a snažil se o bekhendové zakončení. Mířil ke vzdálenější tyčce a jen o kousek minul!
24:47'
Ottawa přečkala oslabení bez problémů, hraje se zase v pěti na obou stranách.
24:39'
Ve vlastním oslabení se k puku dostal Pinto, přebruslil obranu domácích a zápěstím se pokusil překvapit Hussa. Ten vyrazil před sebe.
24:01'
Tahle přesilovka se Detroitu vůbec nedaří, Chartier posílá vzduchem puk až k Hussovi.
23:30'
A opět letí puk až k Hussovi, ten spoluhráčům pomáhá dlouhým pasem.
23:11'
Giroux vyhazuje o mantinel přes všechny čáry.
22:47'
Hraje se docela v tvrdém duchu a je tu další vyloučení. Nyní na straně Ottawy a dvě minuty za vražení na hrazení dostal Mark Kastelic.
21:40'
Tuto přesilovku už Ottawa využila a dnes poprvé vede. Z pravého kruhu nejprve vystřelil DeBrincat, jeho ránu ještě Husso vyrazil, pak si ale volný puk přikopl na hůl DRAKE BATHERSON a zblízka dorazil pod horní tyčku – 2:3. Asistence: Brady Tkachuk, Alex DeBrincat.
20:54'
Detroit je už ve čtyřech a puk letí navíc přes všechny čáry.
20:43'
Po několika výměnách puku střílel DeBrincat, jeho rána byla ztlumena tečí a skončila vedle pravé Hussovy tyčky.
20:26'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ben Chiarot.
20:23'
Hosté dohrávají klasickou přesilovku a rozhodčí už signalizuje další vyloučení na straně Detroitu!

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která přinesla hokej, který se musel líbit divákům, méně už však trenérům. Ofenzívy přehrávaly obrany a oba gólmani se mnohdy museli překonávat se svými zákroky. Domácí se dvakrát dostali do vedení, nejprve se po Kubalíkově přihrávce prosadil Joseph Veleno a poté tečí tělem i Adam Erne, nicméně Ottawa vždy zareagovala a ztrátu smazala. První úspěch hostů zaznamenal z nulového úhlu Drake Batherson a v 19. minutě srovnal v přesilovce na současných 2:2 Thomas Chabot.
20:00'
19:59'
V úplném závěru třetiny ještě přilétla křížná přihrávka na pravou stranu na Girouxe, Husso se ale zvládl přemístit a střelu vyrazit!
19:28'
Puk letí přes všechny čáry až k Talbotovi, tohle oslabení zatím Detroit zvládá na výbornou.
18:54'
Ottawa bude navíc hrát další přesilovku, neboť dvě minuty za krosček dostal Dylan Larkin.
18:42'
Je zase srovnáno! Nejprve sice neuspěl Tkachuk, ale akce pokračovala, od modré čáry napřáhl THOMAS CHABOT a jeho projektil přes chumel hráčů se zastavil až v síti Hussovy branky. Góllman Detroitu toho nemohl moc vidět a je to 2:2. Asistence: Alex DeBrincat, Brady Tkachuk.
17:53'
Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení zamířil Joseph Veleno.
17:25'
Ottawa má ponechanou výhodu, hraje tak v šesti.
17:11'
Po delší době byl v práci i Husso, zasahoval proti nahození od modré čáry, na které neměl zrovna nejlepší výhled.
16:39'
A další forčekink Detroitu, Kelly pouze po mantinelu vyhazoval do středního pásma.
15:51'
Detroit pokračuje v aktivní hře, která se musí publiku líbit. Obrana hostů musí pohotově zachytávat rychlé výpady.
14:56'
A domácí tým si skutečně bere vedení zpět! Puk při akci doputoval na modrou čáru, odkud nahodil Walman, poměrně vysoká nabídka na teč trefila ADAMA ERNEHO do těla a odrazila se od něj přesně k tyčce Talbotovy branky – 2:1! Asistence: Jake Walman, Pius Suter.
14:38'
V levém kruhu měl prostor na střelu Pius Suter, okamžitě zakončoval a Talbot měl co dělat, aby se včas přemístil a puk nadrazil nad sebe. O zbytek se postarala obrana pohotovým odpálením.
13:37'
Detroit si chce vzít vedení ihned zase zpátky, sledujeme teď kombinaci v pásmu před Talbotem.
12:47'
Teď už je srovnáno. Za brankou domácích podržel puk DeBrincat, přihrál jej na DRAKEA BATHERSONA a ten z nulového úhlu našel mezírku na přesnou ránu. Trefil Hussa do ramene, od něj se puk odrazil do tyčky a spadl za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Alex DeBrincat, Shane Pinto.
11:47'
Moc nescházelo a bylo srovnáno. Po nahození z levé strany prošel puk až na brankoviště a trefil Hussovu tyčku!
11:18'
A další závar před brankou Ottawy, Talbot se v posledních okamžicích rozhodně nenudí. Opět ale vše na poslední chvíli zachránil.
11:13'
Přesilovka Detroitu je u konce, domácí ale i nadále na soupeře vyvíjí tlak.
10:46'
Závar před Talbotem. Po vyhraném buly se puk dostal na levou stranu k Perronovi, jeho ránu gólman Ottawy pouze vyrazil a musel volný puk ve svém brankovišti rychle přikrývat lapačkou.
10:40'
Detroit se konečně dostal k přesilovkové kombinaci a zakončil ji střelou z dálky. Tu ale Talbot bez větších problémů pokryl.
09:57'
A teď se dokonce do brejku dostal Parker Kelly, byl ale zezadu zastaven Larkinem a vystřelil vysoko nad branku.
09:33'
Úvod oslabení zvládají hosté na výbornou, už dvakrát vyhodili přes všechny čáry.
09:13'
Už se pískalo a dvě minuty za držení dostal Derick Brassard.
09:07'
Detroit má ponechanou výhodu, po zákroku na Velena se bude vylučovat na straně Ottawy.
08:32'
Brassard se prodíral středem, při naznačení střely byl už ale o puk obrán.
07:58'
Urputný souboj o puk za brankou Ottawy, hosté jej nakonec zvládli vyšťourat a posunout přes červenou čáru.
06:59'
Czarnik dostal příhru tak trochu na dlouhou hůl, tak pouze prodloužil puk do útočného pásma, kde se ho ujal hostující celek.
06:05'
Hned dvakrát vystřelil od modré čáry hostující Chabot, první pokus vyrazil Husso, ten druhý zablokovala obrana Detroitu.
05:22'
Z dálky střílel Hronek, Talbot jeho prudkou ránu vyrazil k mantinelu.
04:58'
Po průniku domácích středem se musel Kelly hodně snažit, aby celou akci ukončil pohotovým vypíchnutím.
03:45'
Detroit pokračuje v aktivní hře a předvádí rychlou kombinaci na jeden dotek.
02:32'
Domácí jdou do rychlého vedení. U zadního mantinelu si situaci prohlédl Kubalík, naservíroval příhru na najíždějícího JOSEPHA VELENA a ten střelou mezi betony překonal Talbota – 1:0! Asistence: Dominik Kubalík, Elmer Söderblom.
02:09'
Od úvodních okamžiků se hraje ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu bez zbytečných přerušení.
01:17'
Na opačné straně střílel z pravého křídla Motte a Husso si musel u své pravé tyčky dávat velký pozor.
00:24'
Hned z první akce zápasu tu byla šance. Domácí Perron si sjel před branku na přihrávku zpoza branky, ale zblízka Talbota nedokázal překonat.
00:01'

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Raymond, Larkin (C), Copp (A) – Perron, Rasmussen, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Erne – Kubalík, Veleno, E. Söderblom.
Trenér: Derek Lalonde

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Brassard, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Watson, Kastelic, Motte – Gambrell, Chartier, Kelly.
Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: StLaurent, Dwyer – Fournier, Cormier.
Hráči obou celků za malou chvíli nastoupí na ledovou plochu a po hymnách začne samotný zápas.

Filip Hronek (DET)
Dominik Kubalík (DET)
Jakub Vrána (DET) – v současné době mimo sestavu
Filip Zadina (DET)
Ottawa Senators

Ve stejné divizi se ottawští hokejisté nacházejí na osmém, tedy posledním místě. Dosud získali osmadvacet bodů. Sezónu tak příliš dobře nerozjeli. Ovšem nyní táhnou třízápasovou šňůru výher a ukazují se tak v lepším světle. Naposledy v kanadském derby porazili doma těsně 3:2 Montreal. Naváží na zlepšené výkony i dnes a prodlouží úspěšnou sérii?
Detroit Red Wings

Hokejisté Detroitu se v tabulce Atlantické divize nacházejí na čtvrtém místě s dvaatřiceti body a na elitní trojku ztrácejí sedm bodů. Letos se jim tedy celkem daří a rozhodně by mohli pokukovat po vyřazovacích bojích. Teď se jim však příliš nedaří. Čtyři zápasy v řadě totiž prohráli. Naposledy nestačili na Minnesotu, která doma vyhrála 4:1. Tuhle černou sérii by dnes na domácím ledě chtěli zastavit. V cestě jim bude stát kanadská Ottawa.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je další várka zápasů zámořské NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Detroit Red Wings a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.