NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Winnipeg - 23. ledna 2023   01:00

Flyers
Flyers
18:39' Provorov (Tippett, York) • 38:27' Hayes (N. Cates, DeAngelo) • 42:35' Hayes (Frost, DeAngelo)
3:5
(1:3, 1:0, 1:2)
Winnipeg
Winnipeg
04:53' Jonsson Fjällby  (Dillon, Pionk) • 06:14' Connor  (Perfetti, Schmidt) • 08:31' Scheifele  (Wheeler, Ehlers) • 48:44' Kuhlman  (DeMelo, Dillon) • 59:33' Stenlund  (Dubois)
Flyers
MacDougall, Joannette – Brisebois, Cormier
Wells Fargo Center, Philadelphia
15 441 diváků
Winnipeg

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

3. Kyle Connor (WPG) 1+0
Philadelphia ztrácí důležité body. Proti Winnipegu zaspala úvod a z šesti střel třikrát kapitulovala. Provorov s Hayesem sice zařídili vyrovnání, ale Kuhlmanův šťastný gól z 49. minuty zase překlopil misky vah na stranu Jets, kterým pojistil výhru Kevin Stenlund.
59:33'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Konecnyho přihrávka byla Duboisem zvednuta do vzduchu. DeAngelův baseballový švih na modré čáře nezafungoval a KEVIN STENLUND odvezl vypadený puk do prázdné brány. Asistence: Pierre-Luc Dubois.
59:10'
Frost přihrál k brance na Laughtona, jenž se na pětníku vytáčel do brankoviště. Rittich měl spodek branky pohlídaný a s trochou štěstí byl trefen DeAngelovou dorážkou.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Hromadná tlačenice u mantinelu připravila Flyers o spoustu času. Díky icingu Pionka se každopádně vrací před Davida Ritticha.
58:10'
Dillon lacino ztratil puk v obranném pásmu a nechal vzniknout domácí tlak. Tečovaná rána Hayese se do brány nevešla.
57:35'
Konecnyho další střela k Rittichovi nedoletěla. Hosté vyhazují tak akorát daleko, aby nehrozil icing.
57:20'
Oddechový čas pro Phialdelphii. Nad led se po něm vydalo šest hráčů do pole, Sandström zůstal na střídačce.
57:15'
Travis Konecny měl čas na ose hřiště. Puk si tam narovnal na střelu a tu Rittich vyhlavičkoval do ochranné sítě.
56:19'
Diagonála Allisona byla pro Yorka nechytatelná, takže se z ní vyklubalo nevynucené zakázané uvolnění.
56:11'
DeAngelův pozdrav z dálky měl Rittich pod kontrolou. Na druhé straně Ehlers posunul puk na Sandströma a takřka zadarmo získal buly v útočném pásmu Jets.
55:15'
Dlouhovlasý útočník Jets byl během reklamní pauzy doslova odnesen do šatny. Zbytek zápasu se patrně odehraje bez něj.
55:15'
Axel Jonsson Fjällby byl Ristolainenem nastřelen do nohy. Vlastními silami se nebyl schopen postavit a rozhodčí proto hru přerušili.
54:42'
Jonsson Fjällby se snažil přebruslit Ristolainena. Ten ho za minutu dvanáct trochu rozhodl a Švéd z nestabilní pozice Sandströma neohrozil.
54:21'
Další ztráta času pro Philadelphii. York pokazil rozehrávku a zavinil zakázané uvolnění.
53:40'
Dvě minuty klidu vyrušila šance Catese. Rittich ji zneškodnil betonem. Příští střela Provorova už se ho netýkala.
52:01'
Deslauriersův propagační nástřel Rittich nepodcenil. Puk si nechal a na řadu tak přišla komerční přestávka.
51:10'
Axel Jonsson Fjällby naskočil z trestné lavice a hned se pohybem nabízel na přihrávku za obranu. Ta skutečně přišla, ale nebyla dost přesná.
51:04'
50:40'
Barron nabral puk na bekhend a zase ho odhodil k brance Sandströma, odkud ho přebírá obránce York.
50:09'
Tippettova rána bez přípravy prosvištěla vedle Ritticha a jeho branky. Jets se na chvíli osvobodili.
49:56'
DeAngelova střela skončila v rohu, odkud vylétl puk do ochranné sítě. Hayesova parta tentokrát odchází z ledu s nepořízenou.
49:25'
Adam Lowry na začátku oslabení odvezl puk na útočnou polovinu a pošetřil tam několik cenných sekund.
49:04'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Axel Jonsson Fjällby – 2 min., vysoká hůl.
48:44'
Velmi šťastný zásah pro tým z Manitoby! KARSON KUHLMAN se na úrovni brankové čáry snažil setřást Laughtona. Kotouč mu sjel z hokejky a mezi nohama Sandströma proklouzl do brány. Asistence: Dylan DeMelo, Brenden Dillon.
48:10'
47:45'
Wheeler měl volno na pravé straně. Vůbec mu ale nevyšla přihrávka na střed a přesilovka Jets pomalu končí.
47:20'
Flyers vyhodili a částečně prostřídali. Totéž udělali i hosté, za které ve slotu přestřelil Cole Perfetti.
46:38'
Tak to se hostům moc nepovedlo. Celou půlminutu si jenom přihrávali a teď už jsou proti čtyřem.
46:10'
Před osmadvacetisekundovou přesilovkou pět na tři si lavička Winnipegu vybrala oddechový čas, aby mohla elitní lajna nabrat síly.
46:10'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Travis Konecny – 2 min., držení.
45:50'
Scheifele se v pozici posledního hráče nechal obrat o puk Laughtonem. Ten spolupracoval s Konecnym a z hostujícího pohledu všechno hasil až Rittich.
45:06'
Dubois nezkrotil prudkou přihrávku do prostoru vedle branky, odkud chtěl uklidit puk do odkryté sítě.
44:50'
Ristolainen se obětoval a postavil se do dráhy Ehlersovy střely z vrcholku levého kruhu.
44:35'
Anthony DeAngelo – 2 min., sekání.
43:16'
Domácí jsou při chuti a snaží se skóre otočit. Z Farabeeho nepřesné střely zápěstím se tak zatím nestalo.
42:49'
Další problémy přivezl k brance Jets Konecny, pro kterého vybojoval puk Farabee. Nejproduktivnější hráč Flyers Ritticha bekhendem nepřehodil.
42:35'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Frostovu střelu bránící Dillon bruslí vychýlil na pravou stranu. KEVIN HAYES okamžitě vystřelil a Rittich na puk levou rukou těsně nedosáhl. Asistence: Morgan Frost, Anthony DeAngelo.
42:21'
Axel Jonsson Fjällby – 2 min., podrážení.
41:51'
Sandström dopředu počítal se střelou Barrona. Ten zprava pálil na zadní tyč, ale puk skončil na betonu gólmana.
40:58'
Scheifele zvládl souboj u mantinelu proti dvěma domácím a střelou z úhlu i trochu vylekal Sandströma.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 21 – 23 (13:11, 8:12).
Philadelphia nebyla ve druhé třetině lepší a jen díky brankáři Sandströmovi se držela na přijatelném rozestupu. Ten se ve 39. minutě navíc zmenšil na polovinu, protože si Rittich v oslabení nepohlídal přední tyč a pustil za sebe Hayesův 14. gól v sezoně.
40:00'
39:45'
Rychlá Farabeeho střela od mantinelu jediného Čecha v tomto zápase tentokrát nezaskočila. Kvůli teči Konecnyho to přitom neměl vůbec snadné.
39:01'
Dubois vzal brejk dvou na jednoho na sebe. Z pravého kruhu to zkoušel na zadní tyč. Štrejchl přitom pravou ruku Sandströma a od té se kotouč poroučel do ochranné sítě.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Stejně jako v první třetině domácí dávají gól minutu a půl před sirénou! Spokojen se svou prací v tomto případě nemůže být David Rittich, jenž nezavřel levou tyč proti střele z ostrého úhlu v podání KEVINA HAYESE. Asistence: Noah Cates, Anthony DeAngelo.
37:52'
Tippett z levého kruhu zase trefil před brankou stojícího van Riemsdyka. Ani tato teč ale nebyla tak účinná, aby spadla za Ritticha.
37:35'
York si vyměnil přihrávky s Tippettem a konečně za to vzal od modré čáry. Rittich byl vysloveně trefen tečí van Riemsdyka.
37:10'
Flyers rozjeli přesilovku trpělivou kombinací z hokejky na hokejku. Střílet se zatím nikomu nechce, diváci začínají být poměrně netrpěliví.
36:44'
Nate Schmidt – 2 min., nedovolené bránění.
36:30'
Muži v oranžovém už zase lapají po dechu. Střele Kuhlmana se postavil DeAngelo. Tu další od Stenlunda už pokryl brankář Sandström.
36:18'
Sambergova střela byla nejspíše tečovaná. Sandströmovi šel puk do protipohybu a na poslední chvíli proti němu vystrčil levý beton.
35:26'
Sandström je v těchto minutách určitě nejlepším hráčem Philadelphie. Nezaskočila ho ani další Pionkova rána od modré.
34:28'
Konecny čekal na druhou vlnu. Všiml si Ristolainena, jenže jeden z hostů přihrávku směřující k modré čáře odklonil do středního pásma.
33:56'
Connor neměl v levém kruhu dobrý výhled na branku. Udělal dobře, když nabil na střed Schmidtovi, jenž vypustil tvrdý golfák. Sandström ho vyrazil a zlikvidoval i bekhendovou dorážku Duboise.
33:26'
Felix Sandström si nic nedělal z provozu před brankou. Na první dobrou pohltil střelu Pionka a přerušil hru.
33:01'
Barron zaparkoval u Sandströmova brankoviště. Obdržel tam krátkou příhru z pravé strany, jenže zblízka švédského gólmana nepokořil.
32:37'
David Rittich zneškodnil dělovku Ristolainena a zabezpečil puk před dorážkou, ke které se blížil vysunutý Sanheim.
32:22'
31:59'
Pionk si rozmyslel ránu od modré a ještě přisunul puk doleva. Wheeler z jedničky minul a tím zároveň ztratil útočné pásmo.
31:17'
Ehlers nenašel Scheifeleho v optimální palebné pozici. Jets zkusili znovu zakombinovat, ale domácím se po nějaké době podařilo vyhodit.
30:32'
Ivan Provorov dostal tečovanou střelou Morrisseyho přímo do hlavy. Rozhodčí hru ihned přerušili, nicméně ruský bek se po krátké prohlídce od doktora sám zvedl a vrátil se na střídačku.
30:22'
Zack MacEwen – 2 min., hrubost.
29:42'
Seelerův projektil Rittich vyrazil. To nejhorší ho ale teprve čekalo. Jeho obránci totiž za sebou nechali Lauhgtona, jenž předkložil puk na druhou tyč. Hayes se trochu vytrápil se zpracováním a český gólman ho tygřím skokem vychytal!
29:21'
Když to nevyšlo zprava, tak to Tippett zkoušel po protější straně. Prokličkoval se ke střele, která byla pro Ritticha vcelku jednoduchá.
29:06'
Tippett měl chvíli pravý kraj hřiště jen pro sebe. Van Riemsdykovu přihrávku si ale zle zpracoval a moment překvapení byl tatam.
28:34'
Travis Konecny přetlačil Ehlerse. Morrisseyho se zbavil hezkou stahovačkou, ale poslední překážka v osobě Ritticha už byla nad jeho síly.
28:06'
York a Provorov po minutě a čtyřiceti vteřinách odjíždí střídat. Svůj part zvládli výborně, na Sandströma za celou dobu nic nepustili.
27:36'
Další dlouhý interval Winnipegu v útočném pásmu. Tentokráte se vše obešlo bez střely na branku.
26:43'
David Rittich si pokryl pravý dolní roh branky. Deslauriersova střela z ostrého úhlu proto neměla velkou šanci na úspěch.
25:51'
Kevin Hayes si špatně načasoval překročení útočné modré čáry. Zapískán mu byl ofsajd.
25:34'
Sandström vysvobodil unavené spoluhráče chycením Mäenalanenovy střely z pravého kruhu.
25:06'
Axel Jonsson Fjällby zlomil hokejku, když tvrdě pálil před pravým kruhem. Jets se i tak udrželi v točném pásmu a domácí pětka toho začíná mít plné zuby.
24:02'
Zahozená možnost Flyers! Tippett v přečíslení tři na jednoho přihrál van Riemsdykovi a ten ani netrefil bránu.
23:40'
Až s koncem přesilové hry zahájili Jets ostřelování domácí branky. Connor, Scheifele ani Ehlers se ale neprosadili.
23:13'
22:13'
Až po minutě přesilovky se hosté usadili v útočném pásmu. Perfettiho střela z levého kruhu Sandströma neprověřila.
21:48'
Rozlet Tryskáčů zhatil ofsajd.
21:30'
Morrissey zakládá přesilovkovou akci od vlastní branky.
21:13'
Travis Konecny – 2 min., hákování.
20:31'
Karson Kuhlman byl Seelerem doslova odvezen na zadní mantinel, když se vysokou rychlostí řítil na Sandströma.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 13 – 11.
Winnipeg da do konce deváté minuty l tři góly z prvních šesti střel na Felixe Sandströma a vybudoval si příjemný náskok. Střelecky plodnější Philadelphia zůstala aktivní a 91 sekund před přestávkou byla odměněna gólem Ivana Provorova.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:39'
Flyers si vylepšují výchozí pozici do příštích dvou třetin! Tippett bleskově překonal střední pásmo. Do poslední možné chvíle počkal s přihrávkou přes ležícího Schmidta a IVAN PROVOROV zblízka propasíroval puk za přesouvajícího se Ritticha. Asistence: Owen Tippett, Cameron York.
18:05'
Frostova střela přes obráncem skončila v rohu. Rittich zůstal ve střechu a poradil si s Tippettovým pokusem od mantinelu.
17:12'
Allison si ze vzduchu stáhl puk do zajímavé pozice v útočném pásmu. Na rozdíl od své první šance bránu trefil, ale spolu s ní i brankáře Ritticha.
16:35'
Lowry nepřesně dorážel DeMelovu zastavenou střelu od modré čáry.
15:57'
Provorov si udělal místo u modré čáry. Rittich střelu z osy s problémy vyrazil a vlastními silami odpálil puk do klidnějších vod.
15:25'
Schmidt se opřel do střely od modré čáry. Před Sandströmem došlo k teči a puk se objevil za bránou.
14:35'
Ehlers nabral rychlost a vystřelil zápěstím. Sandström si vylepšil statistiky jistým zákrokem lapačkou.
13:46'
Van Riemsdyk se unáhlil v brejku dvou na jednoho. Puk chtěl dát do volného prostoru, jenže Frost na něj nemohl dosáhnout.
12:45'
Konecny narazil do stromu, který před ním zasadil Schmidt. Protiakci Jets zastavilo postavení mimo hru.
12:13'
Noah Cates si z červené čáry nahodil puk pro sebe. Samberg mu ho vyfoukl a na řadě je další akce Winnipegu.
11:22'
Ehlers ukázal záda všem domácím obráncům, ale na Scheifeleho přihrávku před Sandströmem o kousek nedosáhl.
08:31'
Jets pokračují ve skvělé efektivitě a vedou už 3:0! Ehlers objel bránu a předložil puk na osu. Wheeler místo očekávané střely ještě nahrál doleva a to už se Sandström nestačil přesunout se zakončením volného MARKA SCHEIFELEHO. Asistence: Blake Wheeler, Nikolaj Ehlers.
08:21'
David Rittich špatně rozehrál a hodně rychle se musel vracet do brankoviště, kam mířila střela DeAngela.
07:54'
Ehlersův příklep zpoza kruhu zapadl do Sandstramövy lapačky. Švédský gólman si tímto efektním semaforem trochu spravil chuť.
07:15'
Provorov posunul puk na rozjetého Patricka Browna, jenž to na Ritticha neúspěšně zkoušel svým bekhendem.
06:14'
Další pohroma pro mužstvo z Pensylvánie! Cole Perfetti zachoval klid v přečíslení dva na jednoho. Předal puk do pravého kruhu a KYLE CONNOR ho s naprostou lehkostí zavěsil nad Sandströmovu lapačku. Asistence: Cole Perfetti, Nate Schmidt.
05:20'
Odpovědět mohl domácí útočník Wade Allison, jenže to by musel z osy kluziště trefit prostor mezi třemi tyčemi.
04:53'
Kanadský tým slaví první gól! Dillonovo vysoké nahození zpoza levého kruhu AXEL JONSSON-FJÄLLBY geniálně tečoval do protipohybu svého krajana Sandströma. Asistence: Branden Dillon, Neal Pionk.
04:23'
Van Riemsdyk s bezbrankovým stavem také nepohnul. Pálit nejspíše ani nechtěl, vypadalo to, že dává DeAngelovi střílenou přihrávku na teč.
03:40'
03:35'
Nesmělý Konecnyho útok během oslabení skončil na připravené vyrážečce Davida Ritticha.
03:02'
Dlouho to ale neplatilo. Dubois se protáhl mezi dvěma obránci a pokoušel se Sandströmovi propašovat puk mezi betony.
02:58'
02:55'
Connor neměl dostatečnou rychlost, aby mohl kvaltovat na Sandströma. Švédský gólman je zatím bez práce.
02:03'
York si na útočném výletě pěkně narazil s Farabeem. Se střelou zleva si na českého gólmana Winnipegu ale nepřišel.
01:40'
James van Riemsdyk – 2 min., hákování.
01:21'
Konecnyho volej postrádal přesnost. Puk odklouzal ven z útočného pásma Flyers.
00:58'
Pierre-Luc Dubois – 2 min., podrážení.
00:39'
Rittich se zdárně popasoval s tečovanou střelou Ristolainena. Potom všichni odjeli střídat, s rozehrávkou vyčkává DeMelo.
00:08'
Ze zahajovacího vhazování vydolovali puk domácí, kteří nastupují v oranžových dresech. Winnipeg je v bílomodrém.
00:01'

Philadelphia Flyers: Sandström (Hart) – York, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – N. Cates, Konecny, Farabee – Allison, Laughton (A), Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Perfetti, Dubois, Connor – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Mäenalanen, Stenlund, Jonsson Fjällby.
Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: MacDougall, Joannette – Brisebois, Cormier.
Vzájemné zápasy 2021/22

01.02.2022 Philadelphia – Winnipeg 3:1
27.04.2022 Winnipeg – Philadelphia 4:0.
Philadelphia Flyers

Letci se s příchodem roku 2023 masivně zvedli a přihlásili se zpět do souboje o play-off. Na dvanáctém místě Východní konference Philadelphii aktuálně chybí na osmý Pittsburgh šest bodů. Včera si tým z Pensylvánie odskočil do Detroitu a ve třetí třetině tam ubojoval těsnou výhru 2:1. Na marodce jsou kromě dlouhodobě vyřazeného Ellise útočníci Atkinson, Couturier a Laczynski.

Nejproduktivnější hráči:
• T. Konecny – 49 bodů (24+25)
• K. Hayes – 41 bodů (13+28)
• S. Laughton – 28 bodů (12+16).
Winnipeg Jets

Nenápadný klub z Manitoby je největším překvapením sezony. V Západní konferenci se nečekaně přetahuje s Dallasem o první místo, na které dnes ztrácí dva body. Pouhých čtyřiadvacet hodin před zápasem v Philadelphii se Winnipeg představil na ledě Ottawy a vcelku jasně zvítězil 5:1. Kvůli zraněním u toho nebyl obránce Stanley a útočníci Gustafsson s Appletonem.

• K. Connor – 56 bodů (23+33)
• J. Morrissey – 51 bodů (8+43)
• P.-L. Dubois – 49 bodů (20+29).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na konfrontaci mezi Philadelphií Flyers a Winnipegem Jets!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.