NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Nashville - 19. února 2023   20:00

Minnesota
Minnesota
20:09' Duhaime (F. Gaudreau) • 21:37' Kaprizov (J. Eriksson Ek, Zuccarello) • 41:23' Kaprizov (Hartman) • 59:39' Hartman (Brodin, Spurgeon)
4:3
(0:0, 2:1, 2:2)
Nashville
Nashville
37:03' Novak  (Gravel, Lauzon) • 55:04' Josi  (Ekholm, Novak) • 59:13' Niederreiter  (Josi, Novak)
Minnesota
Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek (A), Beckman – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.
Chris Lee, Michael Markovic. Čároví: Shandor Alphonso, Brandon Gawryletz
Xcel Energy Center, St. Paul
19255 diváků
Nashville
Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, Lauzon, Ekholm (A), Fabbro, Gravel – Duchene, R. Johansen, Granlund (A) – Tomasino, Glass, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – Pärssinen, Novak, Co. Smith.

3. Jared Spurgeon (MIN) 0+1
Nashville dokázal ve třetí třetině přečkat čtyřminutové oslabení a dokonce smazat dvoubrankovou ztrátu, když 47 sekund před koncem duelu vyrovnal na 3:3 Nino Niederreiter, jenže o pouhých 26 sekund později vrátil Minnesotě vedení Ryan Hartman a hosté už na těžký knockout odpovědět nedokázali. Parádní zápas a konec tohoto klání. Minnesota Wild 4 Nashville Predators 3.
59:39'
Minnesota právě vstřelila branku! Jonas Brodin na levém křídle vystřelil od modré čáry a dvakrát tečovaný puk se na vzdálenější pravé tyči od těla RYANA HARTMANA odrazil do sítě! Xcel Energe Center explodovalo radostí! Neskutečný závěr – 4:3. Asistence: Jonas Brodin a Jared Spurgeon.
59:13'
Nashville právě vstřelil branku! Domácí NINO NIEDERREITER skvěle vložil hůl do nízké střely Romana Josiho od modré čáry a přizvedl puk do levého horního rohu brány! Zázrak v podobě vyrovnání se skutečně stal! Do konce zbývá 47 sekund. Asistence: Roman Josi a Thomas Novak.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:46'
Minnesota minula pravou tyč odkryté brány a pískalo se zakázané uvolnění. Timeout pro hostující Predators.
58:29'
Juuse Saros naskočil na střídačku a Predators zkouší vyrovnat při hře bez brankáře – 3:2!
57:59'
Minnesota vyhodila puk podél střídaček na zakázané uvolnění a v závěru zápasu se ještě může strachovat o výsledek. Vhazování po levici Filipa Gustavssona.
56:23'
Kirill Kaprizov mohl ve třetí části zkompletovat hattrick, jenže šanci neproměnil. Poté přišla na řadu dlouhá čtyřminutová přesilová hra Wild, ani ta ale nebyla využita a Roman Josi navíc dokázal snížit. Drama.
55:19'
Predators zvládli přečkat v klíčový okamžik čtyři minuty v oslabení a poté vstřelit rychle kontaktní gól. Podaří se jim zázrak dovršit a vyrovnat? Reklamní přestávka.
55:04'
Nashville právě vstřelil branku! ROMAN JOSI předvedl na vrcholu pravého kruhu pěknou brzdu a pěknou střelou zápěstím poté zamířil pod levým teploměrem Filipa Gustavssona k bližší tyči! Asistence: Mattias Ekholm a Thomas Novak.
54:04'
Nino Niederreiter se vrátil z trestné lavice zpět na led a Predators teď musí sebrat všechny zbytky sil, aby se pokusili vstřelit kontaktní gól a případně ještě jeden.
53:19'
Minnesota nepřesně rozehrála a pískalo se proti ní zakázané uvolnění. Do konce přesilové hry 46 sekund.
52:48'
Matthew Boldy měl obrovské množství času, aby si na bodu levého kruhu zpracoval puk a zamířil, jeho střela zápěstím ale těsně minula vzdálenější pravou tyč.
51:24'
Filip Gustavsson si musel dát pozor na odraz puku od ochranného skla za bránou, situaci ale vyřešil a bekhendem rozehrál o hrazení za svou bránu – 3:1.
51:02'
Predators si zadělali na obrovské problémy. Hosté musí přečkat čtyři minuty v oslabení, poté rychle vstřelit kontaktní gól a ještě k tomu vyrovnat. To by byl zázrak.
50:11'
Mats Zuccarello vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím byla zablokována.
50:04'
Nino Niederreiter fauloval v rohu ledové plochy a dostal dvojnásobný trest za vysokou hůl. Minnesota bude hrát po komerční přestávce čtyři minuty přesilovou hru.
49:51'
Mats Zuccarello přenesl parádní přihrávkou z pravého křídla hru přes osu ledové plochy doleva a Kirill Kaprizov mohl zkompletovat hattrick, jeho střela ale skončila na bližší levé tyči brány!
48:46'
Connor Dewar vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím, rychle k němu ale přistoupil Kevin Gravel, který puk přizvedl do ochranného skla. Hra plyne.
47:38'
Thomas Novak má parádní formu a nyní mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase v blízkosti levé tyče, Filip Gustavsson ho ale vychytal a kotouč skončil za bránou.
46:58'
Wild si vytvořili tlak a na levém křídle vypálili od modré čáry, puk poté mířil k přední tyči brány, Juuse Saros ho ale vykopl pravým betonem do rohu ledové plochy.
46:27'
Mats Zuccarello nabral na levém křídle rychlost a posílal nápaditou zadovku za sebe, jenže jeho spoluhráč odjel na opačnou stranu útočného pásma a Preds otočili hru.
45:41'
Nashville vzápětí vystřelil na pravém křídle od hrazení a Filip Gustavsson puk snadno zachytil. Hra přerušena.
45:35'
Mikael Granlund teď konečně vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, Filip Gustavsson byl ale u pravé tyče připravený a navíc ještě rychle rozehrál hokejkou.
44:14'
Connor Dewar byl vyloučen na dvě minuty za držení a Nashville má příležitost vrátit se zpět do zápasu – 3:1.
43:55'
Mason Shaw vypálil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a Juuse Saros zůstal stát, protože věděl, že jeho pokus zamíří nad a skončí na ochranném skle.
41:23'
Minnesota právě vstřelila branku! Skvělý KIRILL KAPRIZOV si na obranné modré čáře hodil puk do jízdy a dotkl se ho až na vrcholu kruhu, odkud pak pěkně střelou zápěstím zamířil mezi levým betonem a lapačkou gólmana Juuseho Sarose ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Ryan Hartman.
40:43'
Thomas Novak se chystal vystřelit na bodu levého kruhu, jeho střela ale byla sražena do vzdálenějšího pravého rohu ledové plochy a brankář zůstal v klidu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-17; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 52%-48%; Hity: 17-21; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 21:56.
Minnesota Wild vstřelila na začátku druhé třetiny během necelých dvou minut dva góly, když se krátce po sobě prosadili Brandon Duhaime a Kirill Kaprizov, krátce před druhou přestávkou ale vrátil hosty zpět do zápasu Thomas Novak. Skóre po druhé třetině klání v Xcel Energy Center. Minnesota Wild 2 Nashville Predators 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:03'
Nashville právě vstřelil branku! THOMAS NOVAK vstřelil včera proti Floridě dva góly a dnes přidal další, když na levém křídle vybojoval puk, do poslední chvíle naznačoval přihrávku a poté krásnou střelou zápěstím vymetl nad vyrážečkou Filip Gustavsson přední horní roh brány! Preds snížili. Asistence: Kevin Gravel a Jérémy Lauzon.
35:13'
Roman Josi dobře vypálil na bodu levého kruhu a puk mířil do bližšího horního rohu, Filip Gustavsson ale zmrazil puk pod pravým teploměrem. Reklamní brejk.
34:09'
Connor Dewar v rychlém sledu dvakrát vystřelit na bodu levého kruhu pro vhazování, Predators k němu ale rychle přistoupili a obě jeho střely dobře zablokovali.
33:28'
Jordan Greenway se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a následuje krátká komerční přestávka – 2:0.
32:50'
Cody Glass byl v mezikruží v obležení dvou protihráčů, přesto dokázal zakončit a puk mířil k pravé tyči, kde brankář Filip Gustavsson vykopl puk levým betonem.
32:21'
Jérémy Lauzon chtěl na pravém křídle udržet útočné pásmo pro Predators, jenže puk se odrazil mimo ledovou plochu a jeden z fanoušků získá suvenýr.
31:25'
Přerušení tentokrát trvalo o něco déle, než obvykle, protože Predators museli po zakázaném uvolnění zpět na led. Puk poté skončil v ochranné síti a následuje krátká komerční přestávka. Minnesota již vede 2:0.
31:06'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení a Wild se před pár okamžiky dostali ke střele v pravém kruhu, Juuse Saros byl ale na přední tyči připraven a kotouč vyrazil mimo.
28:41'
Jordan Greenway dostal nádhernou kolmou přihrávku do jízdy z levé strany a jel sám na bránu, Juuse Saros ho vychytal pravým betonem!
27:28'
Vyloučený Dante Fabbro se vrátil z trestné lavice zpět na led a Wild pouze nahodili puk do útočného pásma.
26:34'
Kirill Kaprizov zamíchal s pukem na bodu levého kruhu, a přestože mu na chvíli sjel z hole, vystřelil zápěstím, jeho následný pokus byl ovšem Predators zablokován.
25:34'
Joel Eriksson Ek se neprosadil u levé tyče a po rychlém objetí brány ani u pravé, Juuse Saros předvedl rychlé přesuny a dobře zasáhl betony!
25:11'
Brandon Duhaime si chtěl z pravého křídla sjet před bránu a Dante Fabbro ho pak zezadu jasně podrazil.
24:54'
Ryan Johansen se snažil něco vymyslet na levém křídle, jenže byl velice rychle zdvojen. Wild brání velice dobře a nepouští soupeře do nějaké velké příležitosti.
24:02'
Mikael Granlund pěkně vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a puk mířil do vzdálenějšího horního rohu brány, Filip Gustavsson ho ale zřejmě vytěsnil mimo.
22:33'
Nashville se konečně probral a na levém křídle vyrazil do útočného pásma, hosty ale zastavilo postavení mimo hru a k ničemu se nedostali. Hra tedy byla přerušena.
21:37'
Minnesota právě vstřelila branku! Juuse Saros vyrazil střelu Matse Zuccarella z levého kruhu pouze před sebe a z dorážky ho překonal během přesilové hry KIRILL KAPRIZOV! Wild vedou 2:0. Asistence: Joel Eriksson Ek a Mats Zuccarello.
21:11'
Jérémy Lauzon vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl a Predators budou hrát po inkasováném gólu ve čtyřech.
20:09'
Minnesota právě vstřelila branku! Predators sice vyhráli vhazování, jenže poté si sami zadělali na obrovské problémy, když puk poslali za vlastní bránu. Frédérick Gaudreau poté na pravém křídle zvedl hlavu a od modré čáry puk nahodil směrem na bránu, před kterou byl dvakrát tečovaný, a zapadl do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Poslední se ho dotkl BRANDON DUHAIME a Wild vedou 1:0! Asistence: Frédérick Gaudreau.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 58%-42%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 21:00.
Juuse Saros předvedl v první třetině několik skvělých zákroků, a když už byl hráči Wild překonán, tak ho vpádu zastoupil Nino Niederreiter, který zabránil jistému gólu. Skóre. Minnesota Wild 0 Nashville Predators 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:35'
Mats Zuccarello zkusil vystřelit na bodu pravého kruhu a jeho pokus byl zablokován. Bývalý útočník New Yorku Rangers letos zaznamenal 55 bodů a vstřelil 20 gólů.
17:42'
Kirill Kaprizov zvedl po vyhraném vhazování rychle hlavu a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která zamířila nad bránu týmu Preds.
17:02'
Blíží se závěr první třetiny zápasu a zatím je skóre stále bezbrankové 0:0. Obrovskou zásluhu na tom má Nino Niederreiter, který dokázal vpádu zabránit jistému gólu.
15:54'
Predators vyhráli vhazování na pravém křídle a ihned vypálili od hrazení, následná střela ale zamířila nad bránu Filipa Gustavssona a v hledišti to hned zahučelo.
15:49'
Nashville přečkal oslabení a na pravém křídle vystřelil od modré čáry, puk ale zamířil do lapačky Juuseho Sarose a prostor dostává další komerční přestávka.
15:20'
Jonas Brodin vypálil v závěru přesilové hry na levém křídle od modré čáry a Juuse Saros puk vyrazil mimo.
14:54'
Predators se podařilo podruhé v rychlém sledu vyhodit podél střídaček a Wild musí začínat znovu od vlastní brány. Zatím to není ani z jejich strany příliš povedené.
13:45'
Minnesota má osmou nejlepší přesilovou hru v NHL a bude se to nyní snažit potvrdit. Při přesilové hře Nashvillu to byl ale tým v oslabení, který měl šance.
13:20'
Mason Shaw byl faulován v levém rohu útočného pásma a Dante Fabbro vyfasoval dvě minuty za podrážení.
11:33'
Matthew Boldy míchal s pukem za bránou u pravé tyče a nakonec vystřelil z ostrého úhlu, Juuse Saros byl ale na přední tyči připraven a zasáhl levým ramenem.
11:12'
Predators si vytvořili tlak a následovalo nahození od modré čáry na pravém křídlem, které skončilo v lapačce Filipa Gustavssona. Následuje komerční přestávka.
10:36'
Roman Josi vystřelil na levém křídle od hrazení a jeho střela byla přizvednuta nad bránu. Matt Dumba předvedl dobrý defenzivní zákrok. Stále bez gólu.
09:40'
Dante Fabbro byl teď zřejmě hráčem, který vypálil od hrazení na pravém křídle, Filip Gustavsson každopádně ukryl puk v lapačce a následuje krátký reklamní brejk.
08:41'
Jonas Brodin vystřelil na levém křídle od modré čáry a Juuse Saros toho tentokrát příliš mnoho neviděl, přesto dokázal na vzdálenější tyči zasáhnout svou vyrážečkou.
07:09'
Vyloučený Kirill Kaprizov je zpět na ledě a Wild měli během oslabení tři obrovské šance. Stále však 0:0.
06:17'
A další obrovská šance! Juuse Saros předvedl skvělý zákrok proti střele z úhlu a blízkosti a po zpětné přihrávce mohli Wild skórovat do prázdné brány z mezikruží, jenže střelu vpádu fantasticky zablokoval Nino Niederreiter! Šance v oslabení!
05:35'
Joel Eriksson Ek se řítil během vlastního oslabení sám na bránu a u levé tyče ztroskotal na pravém betonu Juuseho Sarose! Obrovská šance Wild.
05:09'
Kirill Kaprizov chtěl vybojovat puk za bránou Nashvillu, jenže zezadu zahákoval Jérémyho Lauzona. Menší trest.
04:48'
Hokejisté Predators neustále obehrávali útočné pásmo podél hrazení a bylo jen otázkou času, kdy se Wild povede vyhodit. Jako by se domácí báli vystřelit.
03:10'
Za zápasu už uběhly tři minuty a zatím čekáme na první opravdu velkou šanci, která by zaváněla úvodním gólem. Zatím je k vidění velké množství soubojů.
01:04'
Jacob Middleton teď vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Juuse Saros byl ale připravený a levým betonem puk vykopl.
00:40'
Příjemný nedělní večer, vítejte u sledování zápasu NHL mezi Minnesotou a Nashvillem. Oba týmy se potkávají podruhé v letošní sezóně a první duel vyhráli Preds.
00:01'

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon, Middleton, Dumba, Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, Beckman – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.
Trenér: Dean Evason

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi, McDonagh, Lauzon, Ekholm, Fabbro, Gravel – Duchene, R. Johansen, Granlund – Tomasino, Glass, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – Pärssinen, Novak, Co. Smith.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Chris Lee, Michael Markovic. Čároví: Shandor Alphonso, Brandon Gawryletz.
Nashville Predators

Nashville bojuje o účast v playoff a vysoký výhra nad Floridou může dodat týmu sebevědomí. Fantastický zápas odehrál Roman Josi, který vstřelil gól a připsal si k němu dvě asistence, zatímco Ryan McDonagh tři body za tři přihrávky a Thomas Novak dva body za dva góly.
Minnesota Wild

Minnesota Wild drží poslední čtvrté postupové místo v Centrální divizi a musí si hlídat záda, protože o pět bodů za ní je právě Nashville. Wild se představí v domácím prostředí pošesté v řadě, přičemž z předchozích pěti domácích utkání třikrát prohráli a dvakrát vyhráli o gól.
Centrální divize nabídne už v neděli večer souboj mezi dvěma týmy, které mají naprosto stejnou formu, když po sérii dvou porážek vyhrály, ale poté opět prohrály. Minnesota hostí Nashville a mezi oběma týmy je rozdíl pět bodů. Predators jsou na tom hůře, ovšem ne o moc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.