NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Flyers - 3. dubna 2023   00:00

Pittsburgh
Pittsburgh
11:40' Rakell (Dumoulin, Malkin) • 14:53' Rakell (Malkin, Crosby) • 33:23' Rust (Crosby, Petry) • 58:48' Poehling (Granlund, Dumoulin)
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)
Flyers
Flyers
45:57' Deslauriers  (DeAngelo, J. van Riemsdyk) • 57:31' Konecny  (Frost, Farabee)

Utkání přihlíželo 18 310 diváků.
Pittsburgh v domácí aréně potvrdil roli velkého favorita, na domácím ledě porazil Philadelphii výsledkem 4:2.

Domácí udělali důležitý krok k zisku dvou bodů už v první třetině, v níž se dvěma trefami prezentoval Rickard Rakell. Tučňáci v prostředním dějství svůj náskok ještě navýšili. Letci nicméně střetnutí nezabalili a v závěrečné dvacetiminutovce se dostali na kontakt zásluhou tref Nicolase Deslaurierse a Travise Konecnyho, při hře Flyers bez gólmana pečetil vítězství Penguins střelou do prázdné brány Ryan Poehling.

Svěřenci kouče Sullivana se díky výhře vrátili na postupové osmé místo Východní konference o bod před Floridu. Letci zůstávají na čtrnáctém místě s šestibodovým mankem na Washington.
59:53'
Od modré čáry naposledy napřáhl Anthony DeAngelo. Caseyho DeSmitha nezaměstnal, kotoučem schytal d chráněných míst Jake Guentzel.
59:15'
Hosté se nevzdávají a i do třetice odvolávají gólmana. Kris Letang vyhodil šikovně tak, aby nemohla být řeč o zakázaném uvolnění.
58:48'
Oddechový čas pro tým Philadelphia Flyers.
58:48'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Definitivní razítko na vítězství Penguins dává RYAN POEHLING! Těžil ze špatného zpracování DeAngela na útočné modré čáře, kus černé gumy posléze bez problémů dovezl do prázdné brány. Asistence: Mikael Granlund a Brian Dumoulin.
58:18'
Hosté znovu získali útočnou třetinu a hrají bez gólmana. Útočnou třetinu ovšem příliš dlouho neudrželi, do střední puk posunul Brian Dumoulin po vystihnutí Laughtonova pasu na van Riemsdyka.
57:31'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je zaděláno na drama! Už při hře bez gólmana Letci snižují na rozdíl jediného gólu poté, co od Frosta obdržel výbornou přihrávku do předbrankového prostoru TRAVIS KONECNY, kanadský forvard umístil kotouč nad levé DeSmithovo rameno. Asistence: Morgan Frost a Joel Farabee.
56:52'
James van Riemsdyk si narazil s Nicolasem Deslauriersem, načež vypálil forhendovou delovku z levého kruhu, leč příliš vysoko.
56:25'
Od modré čáry vypálil forhendem Ivan Provorov. Casey DeSmith měl otevřený výhled, puk bez větších problémů vyrazil k hokejce Friedmana.
55:55'
Na zteč se samostatně vydal Morgan Frost. Osobního strážce ze hry vyřadil, vzápětí ale neuspěl jeden na jednoho proti Chadu Ruhwedelovi.
55:17'
Casey DeSmith umí hrát i s vyrážečkou. Za bránou zastavil puk pro Briana Dumoulina, ten rozehrával do střední třetiny na Rickarda Rakella.
54:55'
Domácí přestáli těžké dvě minuty ve čtyřech, nyní už pokračují v pěti i s kapitánem Sidneym Crosbym na ledě. Tučňáky dělí od vítězství posledních pět minut.
54:14'
Anthony DeAngelo vyčkal na správný okamžik k nahrávce od pravého mantinelu před bránu, kde Brian Dumoulin nepustil ke střele Kevina Hayese.
53:30'
Další velká příležitost Flyers, tu pro změnu fantasticky zastavil Casey DeSmith! Gólman se rychlostí blesku přesunul k pravé tyčce a ve skluzu vyrážečkou zastavil ránu Tippetta.
53:22'
Blízko kontaktní trefě byl Travis Konecny! Za kruhy si srovnal puk na střelu, kterou poslal do pravé části brankové konstrukce.
52:50'
Před vlastní bránou si proti pravidlům počínal domácí kapitán Sidney Crosby, když vysekl hokejku z rukou Morganu Frostovi. Přesilovka pro Philadelphii.
52:34'
Kris Letang odvážnou kličkou dostal za záda Morgana Frosta a postupoval dopředu, nahrávku Crosbymu zastavil Owen Tippett.
51:50'
Hosté jsou ve třetí třetině lepším týmem, potvrdili si vstřeleným gólem, že s Pittsburghem lze hrát. Nahození Catese od levého mantinelu skončilo v boční síťce.
51:12'
Zničehonic se v aréně ozval klakson. Překvapení byli nejen hráči a trenéři, ale i rozhodčí. Jak se ukázalo, tak se jednalo o chybné spuštění, žádné překontrolování nepřehledné situace není třeba.
50:57'
Před bránu Flyers sjížděl Jake Guentzel, který obdržel ideální nahrávku do hokejky od Bryana Rusta, ve snaze o střelu z voleje však promáchl.
50:25'
Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Ryan Poehling inkasoval dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu, k čemuž ale výraznou měrou přispěl sekerou přes jeho hokejku Travis Konecny.
49:40'
Zápas pokračuje v plném počtu, Travis Konecny je zpět na ledové ploše. Okamžitě protečoval vyhození DeAngela na Deslaurierse, toho zradilo zpracování.
49:21'
Na druhé straně se za obranou Flyers schoval Sidney Crosby. Z levé strany postupoval sám na gólmana, křižným projektilem neuspěl.
48:43'
A opět šance Flyers! Scott Laughton v přečíslení tří proti dvěma nahrál na střed Kevinu Hayesovi, ten napálil zápěstím gólmana do levého ramene.
48:07'
V oslabení zahrozil Joel Farabee. V mezikruží se zvládl natočit směrem k soupeřově svatyni, forhendovou ránu DeSmith kryl levým betonem.
47:33'
Sullivanova družina dostává výhodu přesilové hry. Drobným, leč viditelným háčkem si proti rozehrávajícímu Ruhwedelovi pomohl Travis Konecny.
47:19'
Pod tlakem si Brendan Lemieux nekomplikoval život a po pravém mantinelu odpálil kus černé gumy na zakázané uvolnění.
46:58'
Bez větších problémů domácí obsadili útočnou třetinu, ovšem Erssona nezaměstnali, Ivan Provorov vystihl Rakellův pas na Zuckera.
46:27'
Jakeu Guentzelovi rozhodčí odpískali postavení v brankovišti, což se nelíbí jak samotnému hráči, tak ani fanouškům. Buly ve středním pásmu.
45:57'
Ne, DeSmith čisté konto nevychytá! Vysoko forčekující van Riemsdyk za bránou obral Josepha a posunul touš na DeAngela, od nějž následoval rychlý pas před bránu, odkud NICOLAS DESLAURIERS z první vyslal gólové zakončení k pravé tyčce. Asistence: Anthony DeAngelo a James van Riemsdyk.
45:17'
Poměrně dlouho si dal na čas s rozehrávkou Nick Seeler. Nakonec zbytečně neriskoval a po mantinelu zapojil kolegu z obrany Camerona Yorka.
44:44'
Jako další z domácích řad zahrozil ránou od modré čáry Kris Letang, zakončení zkušeného kanadského beka se mezi tři tyče nevešlo.
44:26'
Až do levého kruhu dojel Jake Guentzel, který vyzkoušel štěstí forhendem na zadní tyčku, Samuel Ersson zakročil betonem.
43:54'
Dvouminutový trest za Malkina odpykal Danton Heinen. Po návratu vyčkal za defenzivní linií soupeře a dočkal se dlouhého pasu, jenže kotouč převzal až za modrou čárou, proto rozhodčí odpískal ofsajd.
43:27'
Po vyhození Petryho hosté poměrně brzy získali zpět útočnou třetinu, od pravého mantinelu nahazoval Joel Farabee nepřesně.
42:48'
Za pravým kruhem napřáhl k dělovce Anthony DeAngelo. Americký obránce vystřelil přímo do středu brány, brankář proto zakročil bez větších problémů.
42:23'
Philadelphia má k dispozici samozřejmě jenom dvouminutovou přesilovku. Hráči v bílém kombinují v útočné třetině a hledají recept na zatím stoprocentního DeSmitha.
41:49'
Ruský útočník Jevgenij Malkin má na kontě dvě asistence, ale zároveň je až nebývale nedisciplinovaný. Za zbytečné gesto směrem k rozhodčím po střetu mezi ním a Laughtonem si vysloužil dvě minuty za nesportovní chování, neustále protestující Rus si nakonec vysloužil osobní trest až do konce utkání, rozhodčími byl předčasně vykázán do kabiny.
41:27'
Pravou stranou pokusil štěstí Kevin Hayes. Neuspěl, stopku mu ukázkovým hitem vystavil obránce Pierre-Olivier Joseph.
40:44'
Nebezpečí v předbrankovém prostoru zažehnal pohotový Casey DeSmith, který vyrážečkou odpálil puk až do středního pásma.
40:10'
Závěrečná dvacetiminutovka byla zahájena vítězným buly Sidneyho Crosbyho, Jeff Petry následně nepřesně hledal stojícího Rusta.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:06.
Střely na bránu po 2. třetině: 25 – 20.
Pittsburgh míří za očekávaným vítězstvím a posunem zpět na postupové pozice. Ve druhé dvacetiminutovce navýšil náskok o další trefu, do třetí části tak nastoupí proti Philadelphii s komfortním tříbrankovým vedením v zádech. Jediný gól prostřední části obstaral Bryan Rust, který ve 34. minutě uspěl bekhendovým blafákem a střelou nad ruku brankáře. Letci také vstřelili jednu branku, ta však nemohla platit pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:00'
39:42'
Své defenzivní povinnosti si Kris Letang splnil na jedničku. Zachytil pohyb rozjetého Travise Konecnyho, kterého vytlačil do rohu kluziště.
39:14'
Sidney Crosby naznačil střelu, aby nakonec o pravého mantinelu ještě nahrával mezi kruhy, odkud Bryan Rust přestřelil.
38:20'
Tentokráte byl Drew O'Connor a v rychlostním souboji pokořil Athonyho DeAngela, tentýž hráč jej však obratem čistým způsobem o touš obral.
38:08'
Zakázané uvolnění domácího celku. Drew O'Connor ještě vyvinul velký tlak na Nicka Seelera, leč tělo před natlačit nezvládl.
37:41'
Hodně nepovedené nahození z levého kruhu vyprodukoval Ivan Provorov, Mark Friedman zastavil puk, poté jej bez rozmýšlení poslal do středního pásma.
37:06'
Hosté se radovali z první trefy v utkání jen pár vteřin. Morgan Frost sice uspěl střelou z otočky, ale jenom z toho důvodu, že DeSmithovi zabránil v zákroku v brankovišti ležící Farabee.
36:50'
Krátkou přesilovku domácí nevyužili. Dokonce ani nezískali útočnou třetinu, výbornou práci odvedl na opačné straně Joel Farabee.
36:05'
V levém kruhu zůstal trestuhodně volný Rickard Rakell. Švéd jako kdyby byl touto skutečností sám překvapen, při útoku na hattrick zakončoval slabě do brankářova betonu.
35:46'
Tentokráte se Sidney Crosby kotouče dočkal a vedl si velmi dobře, když proskočil mezi dvojicí konkurentům, následně vypálil forhendem příliš vysoko.
35:12'
Kris Letang v přečíslení příliš dlouho avizoval nahrávku na Sidneyho Crosbyho, jemuž zdárně zablokoval hokejku Ivan Provorov.
34:45'
Početní převahy si hosté užili necelou půl minutu, neboť při přechodu DeAngela do útočného pásma Noah Cates odstavil Petryho za cenu nedovoleného bránění.
34:23'
Třetí vyloučení v průběhu jedné třetiny přidává na své konto Jevgenij Malkin, jeho zásah holí do tváře Yorka již rozhodčí viděli velmi dobře.
33:44'
Jeff Petry na útočné modré čáře schytal hokejkou soupeře nepříjemný zásah do obličeje, což ale pozornosti rozhodčích uniklo, takže hra pokračuje bez přerušení.
33:23'
Jak je to jednoduché! BRYAN RUST po zisku puku vystartoval do protiútoku, cestou si narazil se Sidneym Crosbym a ve finále udělal bekhendový blafák zakončený ránou nad pravou ruku gólmana. Krásná, rychlá akce, jež dává ještě více klidu na hokejky domácího celku. Asistence: Sidney Crosby a Jeff Petry.
32:55'
Tlak Letců ještě chvíli pokračoval i při hře pět na pět, ovšem Casey DeSmith žádné nebezpečí řešit nemusel, pokus z velkého úhlu zblokoval bránící Ruhwedel.
32:35'
Jevgenij Malkin strávil i napodruhé na trestné lavici kompletní dvě minuty a určitě si bude dávat velký pozor, aby během pár minut nepřidal třetí prohřešek.
31:43'
Dlouho hostům trvalo získat zpět útočnou třetinu, aby v ní nakonec vydrželi zase jen pár vteřin, po pravém mantinelu uspěl odpalem Dumoulin.
31:02'
Zpoza pravého kruhu vyslal ostrý projektil Brendan Lemieux, obětavě zakleknuvší Josh Archibald zblokoval puk do ochranné sítě.
30:31'
Jevgenij Malkin ve hře dlouho nepobyl, podruhé v krátkém časovém sledu byl vykázán na lavici hanby. Opět za hákování, tentokráte se tohoto prohřešku dopustil na Seelerovi.
30:16'
Výsledkem tlaku byla ostrá rána Krise Letanga z levé strany modré čáry, kus černé gumy vyletěl těsně nad horní tyčku.
29:40'
Tresty Sanheima i Malkina jsou minulostí, takže utkání pokračuje v pěti na obou stranách, útočné pásmo kontroluje Pittsburgh.
29:15'
Do úniku sprintující Bryan Rust cítil, že se k němu zezadu blíží Nick Seeler, proto zabrzdil, čímž chtěl soka zmást, obránce do puku kopl bruslí a poslal ho do rohu kluziště.
28:44'
V mezikruží si našel prostor pro střelu Jason Zucker, puk letící těsně nad ledem Samuel Ersson bez větších problémů zastavil pravým betonem.
28:13'
Místo očekávané střely Pierre-Olivier Joseph ještě od modré čáry přihrával po levém mantinelu, pas na Crosbyho zachytil Kieffer Bellows.
27:31'
Síly na ledové ploše se okamžitě vyrovnávají, protože Jevgenij Malkin ve snaze o zabránění Provorovi ve vyhození ruského obránce zahákoval.
27:18'
Početní převaha pro Penguins. Ve středním pásmu předvedl zbytečný faul Travis Sanheim, když zezadu podrazil pod tlakem hrajícího Crosbyho.
26:50'
Opět si řekl o pozornost Kevin Hayes, který v pravém kruhu byl jako první u odraženého kotouče od zadního mantinelu, hrací předmět poslal do brankového oblouku.
26:29'
Nenápadná akce Philadelphie téměř vedla ke snížení. Brendan Lemieux ve finále akce vymyslel skvělý křižný pas na Kevina Hayese, Casey DeSmith se skvěle přemístil k levé tyčce a touš vytáhl betonem.
25:49'
Znovu v permanenci hostující gólman, který musel pro změnu předvést úspěšný zákrok, pokus Jevgenije Malkina z úhlu kryl levým betonem.
25:20'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Samuel Ersson. Kotouč zastavil za bránou, po levém mantinelu si vybral DeAngela.
24:47'
Brejk Flyers neměl dlouhého trvání. Justin Braun se sice levým mantinelem prosmýkl kolem Dumoulina, pak ale naslepo nenašel žádného ze spoluhráčů.
24:26'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Jeff Petry chtěl podpořit ofenzivu, jenže jeho samotného nepodpořili spoluhráči, proto od modré jen nahodil za bránu a odjel střídat.
23:57'
Po ztrátě Laughtona domácí vystartovali do přečíslení. Bryan Rust vyslal od pravého mantinelu střílený pas před bránu, do nějž položil hokejku Provorov.
23:36'
Přílišným váháním si pořádně zkomplikoval situaci Kris Letang, který nakonec volil vyhození po pravém mantinelu, z důvodu teči Rakella se nepíská ani icing.
22:53'
Za červenou čárou nahazoval Brian Dumoulin puk tak, aby zabránil zakázanému uvolnění. Travis Sanheim úspěšně udržel na zádech dotírajícího Malkina.
22:21'
Kus černé gumy vyletěl na hostující střídačku, kam jej poslal James van Riemsdyk, když přizvedl svižnou rozehrávku Chada Ruhwedela.
21:47'
Na druhé straně Brendan Lemieux skvěle vyřešil přečíslení přihrávkou na Joela Farabeeho, jenž ve velké příležitosti trestuhodně přestřelil.
21:17'
Vysokou rychlost vyvinul Jason Zucker a natlačil tělo před Anthonyho DeAngela, bekhendový pokus Samuel Ersson vytěsnil nad bránu levým ramenem.
20:39'
Travis Konecny levou bruslí kopl kotouč za sebe na hokejku Camerona Yorka, ten nepropálil chumel hokejistů stojících před bránou.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Úvodní buly zvládl vítězně Sidney Crosby, jenže Kris Letang vzápětí způsobil icing.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:13.
Střely na bránu po 1. třetině: 15 – 7.
Úvodní dějství zápasu mezi Pittsburghem a Philadelphií přineslo dva góly, přičemž o oba se postaralo favorizované domácí mužstvo. Na hattrick ve zbytku střetnutí může pomýšlet Rickard Rakell, jenž nejprve ve 12. minutě skóroval hodně šťastným způsobem, načež o tři minuty později šikovnou tečí využil přesilovou hru. Je zřejmé, že Tučňáci hrají o všechno, zatímco Letci dohrávají zbytek základní části spíše z povinnosti.
20:00'
19:39'
Hráči Penguins drželi soupeře pod zámkem v útočné třetině přes jednu minutu, až Wade Allison Letce osvobodil vysokým bekhendovým obloučkem.
19:16'
Bez přípravy vypálil od modré Brian Dumoulin. Samuel Ersson neměl úplně ideální přehled o hře a mohl poděkovat Cameronu Yorkovi, že k němu puk nenechal doletět.
18:40'
Bryan Rust vystihl rozehrávku ještě v útočném pásmu. Po chvilce rozmýšlení nabil do pravého kruhu Sidneymu Crosbymu, kapitán mužstva pálil z první nepřesně.
18:09'
Po zisku kotouče Kris Letang zazmatkoval a po pravém mantinelu vyhodil touš na zakázané uvolnění, přestože v těsné blízkosti neměl žádného konkurenta.
17:31'
Kieffer Bellows naznačil zakončení, aby nakonec vymyslel křižnou nahrávku do levého kruhu na Nicka Seelera, toho zradilo zpracování.
17:03'
Výborný zákrok vytáhl Casey DeSmith, když včas zaregistroval nahrávku před bránu na Travise Konecnyho, forhendový pokus směřující k levé tyčce sebral do lapačky.
16:49'
Od pravého mantinelu nahazoval James van Riemsdyk. Caseyho DeSmitha nezaměstnal, kus černé gumy zblokoval Brian Dumoulin levou bruslí.
16:13'
Brejk Flyers táhl po pravém mantinelu Scott Laughton. Zbavil se osobního strážce a chtěl se natlačit až před bránu, v čemž mu zabránil Chad Ruhwedel.
15:48'
Další inkasovaný gól Samuel Ersson zatím nepřipustil. Do poslední chvíle vyčkal na střelu Ryana Poehlinga, kterou udržel mezi betony.
15:26'
Domácí jsou při chuti. Po levém mantinelu nastartoval své motory Drew O'Connor, z ostrého úhlu ale rozvlnil jenom boční síť.
14:53'
Přesilovka využita a znovu sehrál klíčovou roli RICKARD RAKELL. Švédský útočník těžil z výborného stříleného pasu Malkina, touš lehkým dotekem usměrnil k pravé tyčce mimo Erssonův dosah. Asistence: Jevgenij Malkin a Sidney Crosby.
14:27'
Rychlou kombinační akci chtěl Sidney Crosby vyšperkovat nahrávkou před bránu na Jakea Guentzela, v poslední chvíli do ní vložil hokejku York.
13:50'
Úvod početní převahy hokejistům Penguins vůbec nevychází, po vyhození Ivana Provorova touš úspěšně odpálil do bezpečí i Laughton.
13:25'
Domácí mají možnost ještě vylepšit svůj náskok v početní převaze, seknutím přes Guentzelovu hokejku se provinil zadák Travis Sanheim.
12:30'
Hosté chtěli přispěchat s rychlou odpovědí. Kieffer Bellows v situaci dvou proti dvěma našel Travise Konecnyho, jenž minul volný prostor u pravé tyče.
11:40'
K prvnímu gólu Tučňáci přišli jako slepí k houslím. Dumoulin nabil na levou stranu RICKARDU RAKELLOVI, jehož hrubě nepovedená rána se odrazila od zadního mantinelu ohromně šťastným způsobem do zad nic netušícího Erssona a od nich pak za brankovou čáru. Asistence: Brian Dumoulin a Jevgenij Malkin.
11:20'
Obranou Flyers opomenutý Danton Heinen z levé strany najel před bránu, odkud volil zakončení bekhendem, Samuel Ersson udržel puk ve výstroji.
11:03'
Útočný výlet Jeff Petry završil až v útočném pásmu, kde chtěl touš propasírovat po levém mantinelu k Jevgenijovi Malkinovi, v čemž mu zabránil Brendan Lemieux.
10:46'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Noah Cates hledal Kevina Hayese, avšak ryhlostní schopnosti spoluhráče výrazně přecenil.
10:20'
Anthony DeAngelo si rozmyslel útok do plných, raději zacouval zpátky do obranné třetiny, odtud po mantinelu nahrál parťákovi z obrany Seelerovi.
09:59'
Sám proti třem s středem věřil Owen Tippett, Dva soky ze hry vyřadil, ovšem na dobře pozičně stojícího Briana Dumoulina už byl krátký.
09:05'
Zpoza pravého kruhu vypálil ze zápěstí Chad Ruhwedel. Samuel Ersson na střelu velmi dobře viděl a bez větších problémů ji lapil do lapačky.
08:47'
Mark Friedman vyprodukoval z levé strany netradiční bekhendové nahození, Wade Allison zvedl kus černé gumy až do ochranné sítě.
08:16'
Další útok hosté podnikli už v momentě, kdy se hrálo pět na pět. Bekhendový pas Catese k levému mantinelu vystihl dnešní jubilant Letang.
07:42'
Na druhé straně měl slibnou příležitost Morgan Frost, jehož v přečíslení dvou na jednoho vybídl k zakončení Travis Konecny, přesunující se Casey DeSmith zasáhl maskou.
07:13'
Křižným pasem do levého kruhu se prezentoval Jeff Petry. Rickard Rakell sklepával pro Jevgenije Malkina, ten z první napálil clonícího Seelera.
06:32'
Ivan Provorov si narazil s Noahem Catesem, načež ztratil kontrolu nad pukem za bránou soupeře. Vzápětí ji ještě získal, leč nepřesně rozehrával.
06:00'
Současné vyloučení na obou stranách. Mikael Granlund vyfasoval dvě minuty za hákování, Cameron York za nafilmovaný pád.
05:56'
Individuálně si věřil Jake Guentzel. Osobního strážce Kevina Hayese ze hry vyřadil, na Travise Sanheima už si nepřišel.
05:11'
Z ostrého úhlu pokusil střelecké štěstí Rickard Rakell. Samuel Ersson se nachytat nenechal, u levé tyčky nenechal ani centimetr volného místa.
04:34'
Krátce po buly vypálil z vrcholku levého kruhu Joel Farabee, kus černé gumy zamířil o pár čísel nad horní tyčku.
04:19'
Po úspěšném zákroku Caseyho DeSmitha pravým betonem zkusil Sidney Crosby vyslat do úniku Jakea Guentzela, výsledkem je zakázané uvolnění.
03:53'
Travis Sanheim si byl moc dobře vědom, že puk podle všeho bude hrát ještě v útočném pásmu. Vyzkoušel pozornost rozhodčího, který měl o situaci výborný přehled a zapískal postavení mimo hru.
03:20'
Pod tlakem dvou forčekujících hokejistů si Jeff Petry poradil velmi dobře, s hlavou nahoře po mantinelu za vlastní bránou uvolnil Dumoulina.
02:51'
Akci domácího mužstva zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí, ten správně odpískal postavení mimo hru po nedorozumění mezi Crosbym a Guentzelem.
02:25'
Dobrou práci odvedl ve středové kruhu Kevin Hayes, kde vymíchal na malém prostoru dva protihráče, načež nepřesně přihrával Bellowsovi za brusle.
01:47'
Hosté obsadili útočnou třetinu, ale jen na pár vteřin, nepovedené nahození Nicka Seelera pro sebe sebral Brian Dumoulin.
01:19'
V plné rychlosti převzal kotouč za vlastní bránou Travis Sanheim, bleskově zkontroloval postavení spoluhráčů a zvolil rozehrávku na Kevina Hayese.
00:49'
Od modré čáry nahazoval Chad Ruhwedel. Dobrou práci odvedl Ivan Provorov, ruský obránce srazil kotouč bruslí mimo tři tyče.
00:10'
Utkání mezi Pittsburghem a Philadelphií odstartovalo! Favoritem je domácí mužstvo, které potřebuje nutně bodovat, aby udrželo šance na play-off.
00:01'
NA ledové ploše probíhá ceremonie věnována domácímu obránci Krisi Letangovi, jenž právě dnes absolvuje svůj jubilejní 1000. zápas v NHL.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, P. Joseph, Ruhwedel, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Granlund, Poehling, Heinen – Archibald, Carter, D. O'Connor.
Trenér: Mike Sullivan

Philadelphia Flyers: Ersson (Sandström) – York, Provorov, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – Tippett, Frost, Farabee – Konecny, N. Cates, Laughton (A) – Lemieux, Hayes, J. van Riemsdyk – Deslauriers, Bellows, Allison.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Schlenker, O'Rourke – Flemington, Apperson.
Philadelphia Flyers

Letci nastoupí do utkání v roli outsidera, neboť se jim letos nedaří a v tabulce Východní konference okupují až čtrnáctou příčku, hůře na tom jsou pouze týmy Montrealu a Columbusu. Tortorellova družina ještě nedávno táhla pěknou šňůru čtyř vítězství v řadě, kterou ovšem utnula Ottawa, načež hokejisté Flyers nenašli recept ani na Šavle z Buffala, jimž podlehli v gólově bohatém klání 3:6. Produktivitě mužstva vévodí Travis Konecny se ziskem 55 bodů.
Pittsburgh Penguins

Tučňáky z Pittsburghu čeká těžká bitva o místenku v play-off. V již dlouho trvající bitvě s Floridou aktuálně tahají za kratší konec provazu, z devátého místa vzhlíží na Pantery s mankem jednoho bodu, ovšem zároveň mají jedno utkání k dobru. Svěřenci kouče Sullivana už po sedm zápasů střídají vítězství s porážkou a budou doufat, že tato série bude mít pokračování, protože naposledy doma prohráli s Bostonem těsně 3:4. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Sidney Crosby s 86 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Pittsburghem a Philadelphií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.