NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Montreal - 1. března 2023   04:30

Montreal
48:07' Guhle   • 49:59' Ylönen  (R. Pitlick, Dvorak) • 59:56' Dvorak  (Suzuki, Jos. Anderson)
San Jose
Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, Ferraro (A), Benning, Vlasic, MacDonald, Šimek – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Johnsson, Hertl, Zetterlund – J. Svečnikov, Sturm, Bonino (A) – Gregor, Lorentz, Lindblom.
Halkidis, Hebert – Hughes, Gawryletz
SAP Center, San Jose
Montreal

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno.

3. Jesse Ylönen (SJS) 1+0
Zápas je u konce, San Jose na domácím ledě sice dlouho vedlo, ale nakonec prohrává s Montrealem 1:3.

Ve třetí třetině se povedl Montrealu klíčový obrat. Nejprve v 49. minutě srovnal na 1:1 Kaiden Guhle a o necelé dvě minuty později už Canadiens vedli, když se prosadil po nezištné Pitlickově přihrávce Jesse Ylönen. Těsně před koncem pak přidal gól do prázdné branky Christian Dvorak.
59:56'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se CHRISTIAN DVORAK gólu do prázdné branky dočkal a o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto, Montreal vyhraje na ledě San Jose 3:1. Asistence: Nick Suzuki, Josh Anderson.
59:43'
Suzuki hledal před prázdnou brankou Dvoraka, ten ale jeho skákavou přihrávku nedokázal zkrotit.
58:54'
Rafaël Harvey-Pinard chtěl poslat puk do prázdné branky, ale trefil jen Coutureho.
58:37'
Z pravé strany vypálil Logan Couture, zlomil při tom ale hokejku.
58:10'
Kaapo Kähkönen už zůstává na střídačce a San Jose to zkusí v šesti proti pěti!
56:20'
Nick Suzuki se na chvíli dostal za obranu San Jose, ale byl tísněn, takže nedokázal pořádně zakončit. Kaapo Kähkönen teď svůj tým podržel.
55:40'
Dlouhá přihrávka na Barabanova byla nepřesná, a tak se píská zakázané uvolnění San Jose.
54:33'
54:28'
Allen stále v tomto oslabení nemusel zasahovat.
54:15'
Přesilovka se domácímu týmu vůbec nedaří, hosté opět vyhazují.
52:49'
Montreal se rychle dostal k puku a hned ho dokázal vyhodit.
52:33'
Kaiden Guhle je vyloučen za hákování, když fauloval Karlssona. Pro San Jose je tohle příležitost na vyrovnání.
51:22'
Domácí prakticky celý zápas vedli a nyní najednou prohrávají o gól. Uvidíme, jak se k závěru zápasu postaví.
49:59'
Hosté rychle otáčejí skóre zápasu na 2:1! Ferraro se vracel marně, takže postupovali dva hráči Montrealu sami na branku San Jose. Pitlick to provedl skvěle a předložil kotouč před prázdnou branku pro JESSEHO YLÖNENA, který už se nemohl mýlit. Asistence: Rem Pitlick, Christian Dvorak.
49:25'
Jonathan Drouin hledal před brankou Rafaël Harveyho-Pinarda, ten ale nedokázal těžký kotouč ideállně zpracovat na holi.
48:52'
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou hráčů San Jose.
48:07'
Je vyrovnáno na 1:1! Od modré čáry se do puku opřel KAIDEN GUHLE a kotouč prošel Käkhönenovi mezi betony až do brány. Brankář San Jose měl situaci ztíženou tím, že toho moc neviděl přes hráče před sebou. Závěr zápasu bude ještě dramatický. Bez asistence.
46:35'
Kotouč poskakoval v brankovišti Montrealu a už to vypadalo, že se konečně dočkáme druhého gólu v tomto utkání. Puk ale nakonec zastavila tyčka a následně ho posunul do bezpečí Matheson.
46:13'
Na druhé straně pálil z první obránce Marc-Édouard Vlasic a Jake Allen puk vyrazil do ochranné sítě.
45:12'
David Savard vypálil od levého hrazení, ale nepřekonal Kähkönena, který dobře zasáhl betonem a dál si drží čisté konto.
44:08'
Rafaël Harvey-Pinard objel branku a hledal spoluhráče, jeho psa však před brankou San Jose nikoho nenašel.
42:13'
Domácí byli pod tlakem, takže Radim Šimek raději vyhodil puk na zakázané uvolnění.
40:48'
Montreal začíná třetí třetinu aktivně a usazuje se v útočném pásmu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:29.
Střely na branku ve druhé třetině: 16:9.
Druhá třetině je u konce, San Jose stále vede na domácím ledě nad Montrealem těsně 1:0. Druhá třetina přinesla docela dost akce, ale chyběly jí góly. Jednoznačně aktivnějším týmem byli domácí, kteří svého soupeře přestříleli. Velkou šanci měl Couture, ale nepřekonal skvělého Allena. Podobně dopadl také v poslední minutě druhé třetiny při svých dvou velkých šancích Radim Šimek.
40:00'
39:57'
Šimek ještě střílel z levého kruhu bekhendem, ale znovu se neprosadil, vychytat ho dokázal betonem Allen.
39:28'
Český obránce Radim Šimek měl velkou šanci, poté co objel branku Montrealu ale trefil jen tyčku!
38:06'
Jake Allen nyní skvělým zákrokem podržel svůj tým, když chytil střelu Vlasica od modré čáry, kterou ještě těsně před ním tečoval Noah Gregor.
35:45'
Domácí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
35:35'
35:20'
Znovu se povedlo domácímu týmu vyhodit kotouč.
34:40'
Přesilovka se zatím Montrealu moc nedaří, nedokáže se usadit v útočném pásmu.
33:35'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
Michael Eyssimont – 2 min., sekání.
33:28'
Denis Gurjanov se po Suzukiho dobře přihrávce dostlal už do druhé velké šanci v utkání, znovu ale nevyzrál na Kähkönena, který skvěle zasáhl betonem.
32:54'
Justin Barron vystřelil od modré čáry, jeho střela ale neměla šanci na úspěch, protože Kaapo Kähkönen na ni celou dobu dobře viděl.
31:16'
Josh Anderson hledal před brankou Harveyho-Pinarda, ten ale jeho přihrávku přejel, a proto nemohl zakončovat.
30:03'
Nyní našel Eyssimont skvělou přihrávkou Coutura, který hned vypálil, ale nepřekonal Allena, který předvedl fantastický zákrok.
29:44'
Michael Eyssimont zakončoval z mezikruží bekhendem, ale ten byl velmi slabý a navíc ani netrefil branku.
28:18'
Gregor našel před brankou Johnssona, proti jeho střele ale skvěle zasáhl Allen.
27:46'
Vlasic si vyměnil puk s Gregorem a vystřelil z levé strany, trefil ale jen boční síť.
27:44'
Oba týmy v plném počtu.
27:09'
Denis Gurjanov se dostal do velké šance, díky skvělému bruslení se prosmýkl před Kähkönena. Překonat ho ale nedokázal, takže si na první gól v dresu Montrealu bude muset počkat.
25:44'
Jevgenij Svečnikov – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Josh Anderson – 2 min., hrubost.
25:44'
Allen předvedl zákrok a následně se před ním strhla mela, kterou budou pravděpodobně rozhodčí řešit vyloučením.
25:20'
Johnny Kovacevic střílel od pravého mantinelu, jeho střela z dálky ale nemohla Käkhönena překvapit.
24:39'
Domácí předvedli velmi rychlý přechod do útoku, který nakonec zakončil střelou z druhé vlny Logan Couture. Jeho pokus ale skončil jen v ochranné síti.
24:14'
Hra se přerušuje kvůli zakázanému uvolnění San Jose Sharks.
23:40'
Montreal dostal puk do útočné třetiny, ale bylo to za pomocí ofsajdu.
22:38'
Z pravé strany vypálil Johnny Kovacevic, ale jeho rána trefila jen blokujícího Maria Ferrara.
21:42'
Rychlá Mathesonova střela zasáhl na druhé straně Kaapa Kähkönena do masky.
21:06'
Andreas Johnsson hledal před brankou Hertla, ale nakonec ten puk prošel až na branku, takže Allen musel zasahovat betonem.
20:43'
Hra se poprvé ve druhé třetině přerušuje, na vině je zakázané uvolnění Montrealu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:32.
Střely na branku v první třetině: 14:16.
První třetina je za námi, San Jose vede na domácím ledě nad Montrealem 1:0. San Jose začalo utkání tím nejlepším možným způsobem, už v druhé minutě se ujalo vedení, když vstřelil svůj první gól v dresu Sharks Jacob MacDonald. Následovaly dvě nevyužité přesilovky Montrealu a pak také jedna v podání San Jose. První třetina přinesla velký počet střel na branku, ale mnoho opravdu velkých gólových příležitostí nikoliv.
20:00'
19:38'
Allen vyjel z branky, aby se dostal k puku jako první a ihned ho dostal pryč z obranného pásma Montrealu.
18:21'
Hertl se vrátil do obrany, aby pomohl svému týmu a zablokoval nebezpečnou Pitlickovu střelu.
17:33'
Nick Suzuki dobře střílel z levého kruhu. Kaapo Kähkönen zasáhl lapačkou, od které se kotouč odrazil těsně mimo jeho branku.
16:36'
Šimek posílal nahození na branku Montrealu, puk až k Allenovi ale nakonec neprošel.
15:44'
Michael Matheson tvrdě vypálil po Tierneyho přihrávce od modré čáry, nepřekonal ale Käkhönena, který dobře zasáhl betonem.
14:27'
Jake Allen předvedl na druhé straně jistý zákrok, pokračovat se bude po komerční přestávce.
13:23'
Hra je přerušena, protože Kaapo Kähkönen přikryl nahozený kotouč pod svou lapačku. Vhazovat se bude po jeho levici.
12:54'
12:19'
Erik Karlsson tvrdě vypálil od modré čáry, ale nepřekonal Allena, který předvedl výborný zákrok betonem.
11:32'
Montrealu se povedlo vyhodit kotouč.
11:01'
Uvidíme, jak bude vypadat přesilovka San Jose, když ji chybí důležitý člen Timo Meier, který byl nedávno vytrejdován do New Jersey.
10:54'
První přesilovku si zahrají také domácí, Jordan Harris je vyloučen za držení.
10:14'
Na druhé straně střílel z ostrého úhlu Michael Eyssimont, ale Jake Allen se překvapit nenechal a chytil puk.
09:30'
Rem Pitlick střílel z blízka z levé strany, nepřekonal ale Käkhönena, který mu nenechal u své pravé tyče žádný prostor.
09:10'
08:15'
Montreal sice stále drží kotouč v útočném pásmu, ale jeho přesilovce zatím chybí střelba.
07:33'
Michael Matheson vypálil z mezikruží, ale netrefil branku San Jose.
07:10'
Oskar Lindblom – 2 min., podrážení.
07:06'
Montreal bude hrát další přesilovku, prozatím má ponechanou výhodu.
05:31'
Josh Anderson se dobře dostal do útočného pásma, kde poté objel branku a vypálil, Käkhönena ale nepřekvapil.
04:24'
Domácí byli i po skončení přesilovky pod tlakem, až nyní se osvobodili a hraje přerušena kvůli hře vysokou holí.
03:43'
02:50'
San Jose se zatím dobře brání, nyní předvedl Kaapo Kähkönen dobrý zákrok lapačkou proti střele Drouina.
01:57'
01:43'
San Jose právě vstřelilo branku!
Skvělý vstup do utkání v podání San Jose, domácí rychle otevírají skóre zápasu! Prosazuje se JACOB MACDONALD, který se dostal o odraženému puku a poslal ho nechytatelně do horního růžku branky Montrealu. Je to první gól tohoto obránce v dresu San Jose. Bez asistence.
00:43'
Suzuki našel pěknou přihrávkou na levém křídle Gurjanova, který hned vypálil a Kähkönen si musel připsat první zákrok.
00:01'
Domácí San Jose nastoupí v zelených dresech, Montreal v dresech, na kterých převažuje bílá a modrá barva.
Stadionem SAP Center už zní hymna Kanady a následovat bude ta Spojených států. Poté už bude moci zápas začít.

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, Ferraro (A), Benning, Vlasic, MacDonald, Šimek – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Hertl, J. Svečnikov, Sturm – Bonino (A), Gregor, Lorentz – Lindblom.
Trenér: Quinn

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – J. Barron, Matheson, Savard (A), Guhle, Kovacevic, Harris – Gurjanov, Suzuki (C), Hoffman – Jos. Anderson (A), Drouin, Harvey-Pinard – Ylönen, Dvorak, R. Pitlick – Belzile, Tierney, Pezzetta.
Trenér: St. Louis.
Vzájemné zápasy

Bude se jednat o druhý vzájemný zápas v této sezóně. Ten první se odehrál na ledě Montrealu, kde dokázalo San Jose vyhrát 4:0. Dvěma góly tehdy zazářil český útočník Tomáš Hertl, dva body si připsali ještě Kevin Labanc a Logan Couture.
Montreal Canadiens

Montreal také nepatří mezi uchazeče o play-off, ačkoliv tomu není tak dávno, co se málem radoval ze Stanley Cupu, v roce 2021 byl dokonce ve finále, kde podlehl Tampě Bay. Jenže současnost není pro tento tradiční kanadský celek vůbec růžová, Canadiens jsou po 59 odehraných utkáních s 54 body na kontě poslední osmí v Atlantické divizi a v celé Východní konferenci jim patří předposlední patnácté místo. Aktuální formu ale Montreal nemá úplně špatnou, z posledních osmi duelů hned pět vyhrál. Naposledy však podlehl 2:5 Ottawě. Venku Montreal poslední dva zápasy vyhrál, naposledy uspěl 5:2 na ledě Philadelphie.
San Jose Sharks

San Jose nevstupovalo do sezóny s velkými ambicemi, s tím, že by mohlo bojovat o play-off se příliš nepočítalo, mužstvo bude v příštích letech potřeba přestavět, aby bylo znovu konkurenceschopné. Tyto předpovědi se potvrdily, Sharks jsou po 60 odehraných zápasech s 48 body na kontě až na předposledním sedmém místě v Pacifické divizi a na čtrnáctém místě celé Západní konference. Formu má San Jose velmi špatnou, z posledních šesti utkání vyhrálo jen jednou, naposledy prohrálo doma 3:4 na nájezdy se slabým Chicagem. Doma Sharks prohráli osm z posledních deseti utkání.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy San Jose Sharks a Montreal Canadiens. Zápas se odehraje na stadionu SAP Center v San Jose.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.