NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Seattle Kraken - 14. prosince 2022   01:00

Tampa
01:31' Cole (Kučerov, Hagel) • 07:24' Černák (Point, Kučerov) • 32:13' Perry (Colton, Sergačjov) • 33:28' Point (Kučerov, Hedman) • 35:36' Colton (Sergačjov, Cirelli) • 45:29' Stamkos (Hedman, Cirelli)
6:2
(2:1, 3:0, 1:1)
Seattle Kraken
18:39' McCann  (Eberle) • 59:55' Donato  (Gourde)
Tampa
W. McCauley, C. O'Donnell
Amalie Arena, Tampa
Grubauer (Mar. Jones) – A. Larsson, Dunn, Soucy, Schultz, Borgen, C. Fleury, G. Olofsson – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Donato – B. Tanev, Geekie, Sprong.

3. Michail Sergačjov (TBL) 0+2
Tampa ovládla zápas, Seattle se prosadil podruhé až pět sekund před koncem a na Floridě schytal debakl. Lightning jsou tak se 37 body na šesté pozici východní konference, Seattle zatím s 35 body zůstává v zápasní konferenci druhý.
59:55'
Seattle právě vstřelil branku! RYAN DONATO ještě pět sekund do konce utkání snižuje po hezké sólové akci. Asistence Yanni Gourde.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.
57:03'
56:36'
Proti ráně Daniel Spronga se Vasilevskij skvěle přesunul a sevřel betony.
56:09'
Nyní to vypadalo, že se dokonce Brayden Point dokáže utrhnout a jet sám na branku, ale nakonec ho soupeř nepustil.
55:34'
Další dvě rány Seattlu. Ta od McCanna ale byla mizerná, kotouč mu sklouzl z hole a Tampa se osvobodila.
55:18'
Seattle vypálil za přesilovku již třikrát. Dvě rány šly ale mimo branku a jednu zneškodnil Vasilevskij.
55:03'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Ian Cole – 2 min., držení.
54:59'
Dalekonosná rána jednoho z obránců Seattlu nenašla cíl. Mířila těsně nad břevno.
54:16'
Eberle se pokoušel překonat Vasilevského zprava, ale úspěšný nebyl.
53:36'
Domácí vyhodili přes polovinu, ale bylo to s tečí, takže nyní bez icingu bojují dále.
52:42'
Tampa se vydala do útočného pásma, nedostala se ale přes modrou čáru, kde byla odzbrojena.
52:01'
Nyní se ale na druhou stranu vydal Adam Larsson, který v samostatném úniku nedokázal překonat brankáře domácích.
51:45'
Tampa hraje velice aktivně i při pětibrankovém náskoku a Seattle dostává pod velký tlak.
51:26'
Seattle vyhodil přes všechny čáry, ale kotouče se dotkl Vasilevskij a proto se nepíská icing.
49:50'
Nyní se Seattle provinil zakázaným uvolněním.
49:45'
49:45'
Tampě se podařilo po delší době vyhodit.
49:27'
Jeden z hostů pálil z velice dobré pozice, ale zlomil přitom hokejku, a střela tak byla velice špatná.
47:45'
Cal Foote – 2 min., hrubost, odpyká Corey Perry,
Cal Foote – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Morgan Geekie – 5 min., bitka.
47:45'
Tentokrát se dost porval zase Foote s Geekiem. Oba hráči na sebe i cosi pořvávali. Sudí už ale situaci uklidnili.
45:29'
Tampa právě vstřelila branku! Po sérii vyloučení přichází další trefa domácího týmu. Puk putoval po ose Cirelli – Hedman – STEVEN STAMKOS. Kapitán Tampy se otočil před brankovištěm, přehodil si kotouč a nadvakrát ho dostrkal do branky. Asistence: Victor Hedman a Anthony Cirelli.

44:48'
Maroon s Gourdem se do sebe pořádně pustili.
44:31'
Cirelli dostal ve středním pásmu pořádný hit, načež se postavil a začal se prát. Strhla se větší rvačka.
43:43'
Po střele Krakenu si Vasilevskij nebyl jistý kde má kotouč a nechal v brance velkou díru. Soupeř ale gól nezaznamenal.
43:16'
Nyní musel za toušem spěchat jeden z hostů, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Zvládl to, pak byl ale rychel odzbrojen.
42:43'
Colton dovedl puk k brance, pak ho ale poslal po mantinelu a on ze třetiny vyjel.
42:15'
Při průniku Tampy do pásma jednomu z hráčů kotouč poodjel a tak ho soupeř mohl převzít a vyhodit.
41:52'
Seattle vyvezl kotouč a uvolnil se z talku Tampy, ta je ale rychle zpět.
40:01'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrál Seattle Kraken.
40:01'
Druhá třetina se Seattlu vůbec nepovedla. I když byl Kraken ze začátku mnohem aktivnější, druhá polovina prostředního dějství pro něj byla katastrofa. Tampa odšpuntovala kanonádu ve 33. minutě v přesilovce Perrym, následně předvedl obrovskou parádu ve 34. minutě Point a ve 36. minutě se prosadil také Colton. Vypadá to, že se utkání bude už pouze dohrávat.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Od modré čáry pálil jeden z hráčů hostů a byla to velice hezká rána. Ruský gólman ale nastavil rukavici a kotouč do ni lapil.
38:29'
Vasilevskij má další zákrok, opět to ale nebylo nic těžkého. Hra je přerušena.
37:54'
Po delší době v pásmu dlouho kombinuje i Seattle, který ale zatím nenachází cestičku ke střeleckým pozicím.
37:05'
Po zákroku a přerušení hry Vasilevským se u jeho klece strhla menší šarvátka. Sjeli se tam všichni hráči, kteří zrovna na ledě figurovali, ale moc se nepobili.
35:36'
Tampa právě vstřelila branku! Tohle už tak trochu zavání debaklem. ROSS COLTON dostal kotouč na levou stranu, moc se nerozmýšlel a tahem vypálil. Kotouč kolem levé tyčky doletěl až do branky a domácí vedou již o čtyři branky. Asistence: Michail Sergačjov a Anthony Cirelli.
35:28'
Tampa Po rychlých dvou gólech diktuje tempo a soupeř se vůbec nechytá.
33:28'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí skórují v rozmezí necelé minuty znovu! Toto byla neskutečná nádhera, kterou nyní ukázal BRAYDEN POINT. Ten si kotouč vzal na modré čáře, prokličkoval tři hráče, sjel si zprava k brankáři a bekhendem zakončil přímo do vzdálenější šibenice. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
32:13'
Tampa právě vstřelila branku! Tak tampa přece jen přesilovku využila. COREY PERRY dostal dlouhý pas na pravou stranu, na modrou čáru, odkud si sjel k brance, nenechal se obrat dvěma hráči a krásně střelu umístil mimo dosah gólmana. Asistence: Ross Colton a Michail Sergačjov.
31:21'
Úplně to stejné se navíc stalo ještě jednou a a z přesilovky už nezbývá ani minuta.
31:03'
Tampě se nyní nepodařilo přejít ani přes střední pásmo, kde ji soupeř obral a opět vyhodil k Vasilevskému.
30:22'
Hostujícíc tým vyhrál buly a okamžitě poslal kotouč přes všechny čáry.
30:17'
Brandon Tanev – 2 min., podrážení.
30:17'
Burakovského teč nemířila na branku. Vasilevskij tak nakonec ani nemusel zasahovat.
29:47'
Tampa Bay se nyní ubránila pouze dlouhým vyhozením, které hosté stihli dojet, takže se nejednalo o zakázané uvolnění.
29:22'
Další nepovedená akce domácího týmu skončila brejkem Krakenu.
28:36'
Seattle se zdržuje v této třetině v útočném pásmu značně více, než Tampa.
28:07'
Matthew Beniers dostal od Rosse Coltona pořádný hit o mantinel. Střídačka Tampy Coltonovi zatleskala. Bylo to krásné čisté odstavení.
27:44'
Jeden z hráčů Seattlu při přejedu do útočného pásma ve velké šanci zakopl a upadl.
26:14'
Vasilevskij se nyní musel obracet. Před ním se totiž vytvořila skrumáž a přišlo z ní hned několik dorážek.
25:59'
Bjorkstrand nasměroval kotouč do mezikruží na Donata, který ho ovšem vmetl jen na hruď Vasilevského.
24:41'
Tentokrát touš vyvezl Cirelli a následně rychle odjel vystřídat.
24:17'
Cole vyvezl puk do útočného pásma a nechal ho za sebou Cirellimu. Ten si však neporadil a nedokázal ani vystřelit.
23:38'
Maroon s Cirellim přejeli do protiútoku, ovšem nesehráli ho dobře a kotouč dostali pouze do rohu kluziště.
23:17'
Beniers získal puk před brankou Tampy a okamžitě prověřil Vasilevského, který se ovšem roztáhl.
22:50'
22:25'
A ani tentokrát se to Tampě nepovede. Gourde navíc ještě dobře napadala rozehrávajícíTampu za její brankou.
22:10'
Seattle znovu vyhodil a tohle oslabení sehrává opravdu parádně.
21:35'
Další vyhození, respektive vyvezení v podání Seattlu a první minuta přesilovky je skoro pryč.
21:05'
Seattlu se podařilo rychle po buly získat kotouč a poprvé v oslabení vyhodit.
20:50'
Vince Dunn – 2 min., držení.
20:26'
Yanniho Goudrea Vasilevskij dobře zná, vždyť ještě nedávno sám za aAmpu hrával. Tentokrát ho jednoduše vychytal.
Druhá třetina začala a Tampa opět vyhrála úvodní vhazování.
20:01'
První perioda začala velkým tlakem Tampy. Ta byla odměněna dvěma góly, které zaznamenali Kučerov a Černák. Pak ale její aktivita opadla a soupeř přebral iniciativu. Přestože mu to dlouho moc nevydrželo, stejně dokázal říct poslední slovo a snížit Jaredem McCannem na 1:2.
20:00'
18:39'
Seattle právě vstřelil branku! Hosté se poprvé trefují a snižují! Kraken ujel do přečíslení dva na jednoho a zakončil ho klasicky. Eberle přes obránce poslal kotouč na druhou stranu na JAREDA MCCANNA, který už puk poslal do odkryté části klece. Asistence: Jordan Eberle.
18:25'
Na druhou stranu zamířil v úniku Brayden Point, který si ale najel příliš moc na pravou stranu a už nedokázal německého brankáře překonat.
18:04'
Po buly před Grubauerem několik hráčů popadalo na kotouč. Nakonec ho vydoloval Seattle, který s ním ovšem v útočném pásmu nic nepředvedl.
17:53'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů ale pořádně nestřílí.
17:20'
Daniel Sprong si projel přes dva hráče soupeře, pálil ale ještě před vjezdem do útočného pásma.
16:33'
Tampa rozjížděla slibně vypadající akci, kterou ale zhatil ofsajd.
16:01'
Grubauer nepustil dlouhé nahození soupeře z obranné třetiny do branky. Kotouč nejdřív vzal do rukavice, ale rychle ho zase vyklepal.
15:40'
Seattle stále kombinuje v pásmu, ale střelecky mu to vázne.
15:21'
Domácí chybovali v útočné třetině, soupeř se tak dostal do šance, kterou ale neproměnil.
14:52'
Kraken se snažil udělat závar v pásmu, Tampa ale rychle přebrala kotouč a otočila hru.
14:25'
Kučerov sjel z levé strany k brance, kam do jízdy dostal přihrávku. Kotouč ale zachytil bekhendem a jeho rána nebyla z nejlepších.
13:50'
Domácí drží soupeře ve středním pásmu. Seattlu se nedaří projít dále.
13:01'
Olofsson pálil z dálky, jeho rána ale nadělala Vasilevskému problémy.
12:54'
Ian Cole spěchal za kotoučem, ovšem nedostihl ho. Píská se zakázané uvolnění.
12:27'
Jeden z hráčů Tampy si sjel na silné nahození a v jízdě ho tečoval. Kotouš ale šel těsně mimo.
11:46'
Tampa dokázala předvést dva rychlé přechody do útočného pásma, ani jeden z nich ale nevyužila.
11:28'
Vasilevskij zakryl prostor u levé tyče a Burakovského střela neměla šanci.
10:46'
Perbix dokázal vyhodit kotouč při tlaku soupeře, který Tampu na půl minutky zavřel.
10:12'
Eberle se snažil projet do pásma velice rychle, což se mu nakonec podél pravého mantinelu povedlo. Zakončit už ovšem nedokázal.
09:39'
Maroon se uvolnil na levé straně, najel si do kruhu, ale jeho rána šla hodně mimo branku.
09:16'
A Vasilevskij přerušil i nyní. Po následném buly už konečně i Tampa opustila pásmo
09:13'
Další zákrok pro Vasilevského taktéž nebyl žádným velikým nebezpečím. Opět ale ruský brankář přerušil hru.
Wennbergovu ránu si jednoduše uzmul do lapačky Vasilevskij. Ten pak zastavil hru.
07:24'
Tampa právě vstřelila branku! Po rychlém přechodu si vzal kotouč na starost Point. Ten ho nasměroval na pravý kruh, kam si sjížděl ERIK ČERNÁK, který následně poslal kotouč krásnou ránou přímo do vinglu. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.
06:58'
Tampa opravdu hodně tlačí soupeře v útočném pásmu. Seattle se k její brance skoro ani nedostává.
06:15'
Cirelli se dostal do pásma z pravé strany. Neměl komu nahrát, tak pálil od mantinelu, ale netrefil branku.
05:40'
Killorn dostal kotouč u pravé tyče. Naznačil ránu a počkal na pohyb Grubauera. Následně se ho snažil přehodit, ale německý gólman předvedl fantastický zákrok.
05:35'
Hedman pálil z dálky, jeho střelu tečoval Perbix. Grubauer ale vychytal.
05:05'
Hagel si krásnou stahovačkou udělal prostor v pásmu, sudí ale odpískali ofsajd.
04:12'
Černák zaspal v obraně, soupeř se dostal před branku z leva, ale střela šla až z příliš velkého úhlu.
01:31'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí se ujímají vedení. IAN COLE dostal pas před modrou čáru, kotouč si zpracoval a následně ho nahodil před branku. Kotouč ale doskákal až do ní. Asistence: Nikita Kučerov a Brandon Hagel.
01:20'
Paul zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přihrál Hagelovi. Ten ale neuspěl.
00:31'
Tampa už vyslala své první dva střelecké pokusy, oba dva ale bez problémů zastavil Grubauer.