NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Nashville - 12. ledna 2023   01:30

Toronto
Toronto
16:54' Tavares (Nylander, Liljegren) • 58:45' Marner (Nylander, Tavares)
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Nashville
Nashville
21:46' F. Forsberg  (Pärssinen, Duchene)
Toronto
M. Murray I (Samsonov) – Holl, Rielly (A), Giordano, Timmins, Liljegren, Sandin – Tavares (C), Marner (A), Järnkrok – Nylander, Bunting, Engvall – Kerfoot, Kämpf, McMann – Holmberg, D. Hunt, Aston-Reese.
O'Donnell, Rooney – O'Quinn, MacPherson
Scotiabank Arena, Toronto
18638 diváků
Nashville
Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi (C), Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Sissons, Pärssinen, F. Forsberg – Niederreiter, Granlund (A), Glass – R. Johansen, Duchene, Jankowski – Jeannot, Trenin, Novak.

3. John Tavares (TOR) 1+1
Vyrovnaná bitva mezi Torontem a Nashvillem přinesla rozuzlení až v samotném závěru. Od 22. minuty bylo skóre vyrovnané 1:1, ale pak přišla čtyři minuty před koncem hrubka Jankowskiho. Trefil obličej Riellyho svou holí, v obličeji domácího hráče byla krev a následovala čtyřminutová přesilovka Toronta. Přestože Maple Leafs po celý zápas hráli v početní převaze matně, na tuto klíčovou přesilovku se dokázali zmobilizovat a nakonec po krásné akci s přihrávkou do levé strany na Marnera dokázali strhnout vedení a následně i vítězství na svou stranu.
59:36'
Holl netrefil od vlastní modré čáry prázdnou klec soupeře. Je to jen zakázané uvolnění.
59:29'
Nepřesná Josiho střela, před brankovištěm Toronta se o puk rvalo několik hráčů, ale nakonec byl nejdůraznější Murray, jenž přerušuje hru.
59:20'
Oddechový čas pro tým Nashville Predators.
59:20'
Icing Toronta.
59:00'
Predators odvolávají brankáře!
58:45'
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs využívají dlouhou přesilovou hru! Nylander našel v levém kruhu MITCHELLA MARNERA, na kterého se usmívala zčásti odkrytá klec. Útočník Toronta toho využil i přes efektní skok Sarose, který ale kotouč zachytit nedokázal. Asistence: William Nylander, John Tavares.
58:10'
Maple Leafs se musí znovu vracet pro kotouč do hloubi svého pásma.
57:31'
Jarnkrok byl v dobré pozici v pravém kruhu, avšak nepovedlo se mu překonat Sarose, který se v posledních minutách překonává.
57:10'
McDonagh vyhodil kotouč ze svého pásma až na brankáře Murrayho.
57:00'
Nylander si sjel do levého kruhu, Saros výtečným zákrokem lapačkou podržel svůj tým.
56:15'
Domácím utekl puk do středního pásma, dostali se do hrozby ofsajdu a museli útočné pásmo vyklidit.
55:38'
Jelikož v obličeji faulovaného Riellyho byla krev, domácí dostanou příležitost prakticky dohrát zbytek základní části ve hře 5 na 4! Obrovská příležitost, aby strhli vítězství na svou stranu.
55:38'
Komerční pauza.
55:38'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Mark Jankowski – 2+2, vysoká hůl.
54:57'
Defenziva Toronta hodně pomáhá Murraymu. Další blok tentokrát obstaral Jarnkrok.
54:04'
Rovněž hosté se vypravili do útočného pásma, Niederreiterova střela z pravého kruhu však byla zblokována.
53:48'
Z obdobné pozice střílel také Rasmus Sandin. Brankář Nashvillu tentokrát přerušuje hru.
53:25'
Toronto se snaží o herní převahu a vystavuje defenzivu Nashvillu tlaku. Kerfoot ovšem z levého kruhu nechal vyniknout beton Sarose.
52:35'
Základní hrací doba se pomalu řítí ke svému konci. Utkání je v tuto chvíli zcela otevřené a každá chybička může rozhodnout.
51:54'
Stejně ale jako Murray. Bleskový protiútok Predators a zakončení Ducheneho zpoza kruhů. Murray zastavuje kotouč a přerušuje hru. Komerční pauza.
51:46'
Lijegren zkoušel štěstí z prostoru mezi kruhy, ale Saros opět podržel svůj tým. Dnes chytá výborně.
51:21'
51:02'
Hra byla přerušena kvůli střetu ve středním pásmu. Rozhodčí debatovali, jestli vylučovat hráče hostujícího týmu za tvrdý, ale nezaviněný, zákrok. Nakonec rozhodli, že se vylučovat nebude.
50:44'
Dvě zblokované střely Nashvillu. Toronto zatím úspěšně brání toto těžké oslabení.
50:23'
Střelu Forsberga zpoza levého kruhu drží Murray ve své moci a přerušuje hru.
49:58'
Novak střílel z prostoru mezi kruhy, Murray ale jeho pokus vyráží mimo nebezpečný prostor.
49:21'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Pierre Engvall – 2 min., držení hole.
49:17'
Nahození ze středního pásma zvládl Saros vytěsnit na zadní mantinel.
49:03'
Josi se prokličkoval až před pravý kruh, ale jeho střelecký pokus byl sražen obranou soupeře až do ochranné sítě.
47:56'
Na druhé straně kluziště pálil Carrier od modré čáry. Murray má kotouč pod kontrolou a přerušuje hru.
47:20'
Obrovská šance domácích, kterou ale nevyužil na pravé straně brankoviště Kerfoot! Dostala se k němu přihrávka z prostoru mezi kruhy, ale Kerfootovu jedovku z voleje zastavil výborným skluzem v brankovišti Saros.
46:44'
Saros čelil dalším dvěma zakončením soupeře. Puk nakonec ukořistil po ráně od modré čáry a ukryl ho pod lapačkou.
46:05'
Murray lapačkou zastavuje útočnou akci Josiho a přerušuje hru. Komerční pauza.
45:25'
Zajímavý průnik domácích po pravém křídle. Saros si s Nylanderovým nájezdem poradil a vytěsnil puk na zadní hrazení.
44:58'
A také ji nenašli. Naopak přišli o puk.
44:35'
Hosté se dokázali vymanit od mantinelu a rozehrávají kombinaci v útočném pásmu. Najít střeleckou pozici ale není snadné.
43:58'
Domácí byli už vytlačeni do středního pásma a dopustili se postavení mimo hru.
43:49'
Marner se snažil protečovat v levém kruhu puk směrem na branku Sarose, ale netrefil se.
43:25'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, v tuto chvíli ale také bez střeleckých pokusů.
41:48'
Timmins pálil od modré čáry jen do zadního mantinelu. Puk se odrazil k Sarosovi, který přerušuje hru.
41:10'
Menší tlak hostujícího týmu, kterému musel Murray čelit po ztrátě spoluhráčů za vlastní brankou. Těžkou situaci ustál a domácí vyváží puk ze svého pásma.
41:01'
Také Murray má na kontě první zákrok v závěrečné dvacetiminutovce. Vychytal pokus Granlunda zpoza levého kruhu.
40:09'
Rielly zkoušel štěstí od modré čáry, Saros si připisuje první zákrok ve třetí třetině.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:24.
Také druhá třetina nabídla jednu branku. Dosáhli jí tentokrát hosté, když už ve 22. minutě dokázal nadvakrát prodrat puk za záda Murrayho Filip Forsberg. Ve druhé třetině se probudily také obrany, které spoustu střel zblokovaly. I proto byla bilance v této části utkání jen 7-7, celkově vede Toronto 22-17. V dnešním utkání se navíc Maple Leafs vůbec nedaří přesilovky, ve všech třech domácí nedokázali nijak výrazně ohrozit branku soupeře.
40:00'
39:22'
Riellyho prudká rána zpoza levého kruhu, Saros přerušuje hru.
39:02'
Tavares z pravé strany vletěl s kotoučem až na okrah kruhu pro vhazování a svým bekhendem trefil Sarose do hrudi. Brankář hostů puk vyrazil na hokejku bránícího spoluhráče.
38:35'
Dle oficiální statistiky zatím Toronto v tomto utkání strávilo v útočném pásmu devět minut, takřka o čtyři minuty více než Nashville. Příliš z toho ale domácí doposud nevytěžili.
37:51'
Niederreiter před brankovištěm šikovně protečoval prudkou přihrávku, Murray ale opět úspěšně zasahuje. Komerční pauza.
37:01'
Duchene se marně snažil ohrozit branku Murrayho. Giordano jeho střelecký pokus nepropustil na brankáře Maple Leafs.
36:09'
36:00'
Ne, hra v početní převaze dnes Torontu vůbec nejde. Nejvíc času tráví návraty pro puk do vlastní třetiny a hledáním cesty do útočného pásma. Ani tato přesilovka nebyla jiná.
35:33'
Přeci přišla jedna střela Toronta v této přesilovce. Saros si ale s Engvallovým pokusem poradil. A hosté následně opět vyhazují.
35:09'
Ani během dlouhého zápolení u zadního mantinelu se nepovedlo Torontu usadit se v útoku. Další vyhození hostů.
34:13'
Domácí i potřetí začínají přesilovku ztrátou útočného pásma.
34:09'
Dante Fabbro – 2 min., nedovolené bránění.
34:09'
Dlouhý úsek bez přerušení je u konce. Lijegrenova střela z pravého kruhu byla sražena obranou Nashvillu. A bude se vylučovat. Komerční pauza.
33:01'
Teď toto skóre dorovnal Aston-Reese, jenž ale na Sarose nevyzrál.
32:38'
Hra se přesunula před branku Sarose, domácí se snaží najít střeleckou pozici. Se střelami je to vůbec ve druhé třetině trochu slabší. Stav projektilů je 4-3 pro Nashville.
32:09'
Hned po buly se snažil prosadit střelou zpoza kruhů kapitán Josi, jenže jeho ráno zblokoval bránící Bunting.
32:05'
Toronto se nepřesnou sehrávkou dopustilo icingu.
31:45'
Na druhé straně naopak Rielly mířil velmi dobře! Saros ovšem ramenem vytěsnil kotouč mimo tři tyče.
31:04'
Těžká střelecká pozice pro Johansena, jenž ve velkém předklonu nedokázal z mezikruží poslat kotouč směrem na Murrayho branku.
30:30'
Domácí vedou na střely 18-13.
29:40'
Odraženého puku mezi kruhy využil ke střele z bekhendu Forsberg. Murray kotouč zachytil a přerušil hru.
29:02'
28:47'
Ne, přesilovky Torontu dnes zatím nejdou. Opět se musí vracet až za svou branku.
28:24'
A další vyhození hostů.
27:56'
Zásluhou výborného napadání Nashvillem se Toronto dostalo do útočného pásma až po více než 40 sekundách.
27:16'
Nashville vyvezl puk ze svého pásma a odevzdává ho až nahozením za branku domácích.
27:02'
Mark Jankowski – 2 min., nedovolené bránění.
27:02'
Hra je ovšem v pásmu Nashvillu přerušena. Komerční přestávka.
26:55'
Hodně těžké chvíle pro Lauzona, který je na kluzišti už přes dvě minuty. Vývoj hry mu nedovoluje prostřídat.
26:15'
Poměrně dlouhý tlak hráčů Toronta na obranu i brankoviště Nashvillu. Bránící se Predátoři však zatím odolávají.
25:34'
Po dělovce Lauzona od modré čáry se Toronta vydalo rychle ze svého pásma a usazuje se před brankou soupeře.
24:53'
Hra je opět přerušena, kotouč v útočném pásmu Toronta vylétl do ochranné sítě.
24:29'
Zakázané uvolnění Nashvillu.
24:09'
Holl nestřílel ze zrovna ideální pozice. Satos kotouč snadné vyráží.
23:27'
Sandin zblokoval svou nohou střelu Ekholma zpoza kruhů. Tato střela musela hráče domácích hodně štípnout.
22:50'
Publikum se dožaduje vyloučení hráče Nashvillu po tvrdém střetu ve středním pásmu. Rozhodčí však mlčí a hra pokračuje.
22:20'
McMann měl na holi navrácení Toronta do vedení, před brankovištěm ovšem trefil střelou jen beton Sarose.
21:46'
Nashville právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Parssinen se u levého mantinelu rozhlédl a našel mezi kruhy najetého FILIPA FORSBERGA, který nadvakrát procpal kotouč za záda Matta Murrayho. Asistence: Juuso Parssinen, Matt Duchene.
21:02'
Bunting okradl v obranném pásmu Nashvillu hosty o kotouč, vybruslil si před kruhy a prudkou ránou prověřil připravenost Sarose na druhou část tohoto utkání.
20:27'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:35.
Toronto se v první třetině ujalo vedení 1:0, když v 17. minutě otevřel skóre John Tavares. Domácí byli hodně střelecky aktivní a v této statistice vedou 15-10. Obranám se zatím nedaří blokovat střely a na brankáře prochází i projektily, které nemají reálnou šanci skončit v brankách.
20:00'
19:32'
Lijegren prudce vypálil od modré čáry, před Sarosem nejspíš ještě došlo k teči. Brankář Nashvillu ale kotouč vyrazil do bezpečí.
18:52'
Niederreiter se neudržel nohou ve středním pásmu a způsobil ofsajd Predators. Josi po hvizdu ještě vystřelil na Murrayho, čímž rozezlel bránícího Holla.
18:12'
Kotouč vylétl na jednu ze střídaček. Další vhazování ve středním pásmu.
18:00'
Ofsajd Nashvillu.
16:54'
A je tu první gól utkání! JOHN TAVARES měl výborné postavení na levé straně brankoviště, dostal se k němu se štěstím kotouč od NYLANDERA a kapitán Maple Leafs toho využil. Bekhendem zvednul střelu nad beton přesouvajícího se Sarose a otevírá skóre. Asistence: William Nylander, Timothy Liljegren.
16:26'
Icing Nashvillu.
16:01'
Postavení mimo hru, v němž se ocitli domácí.
15:30'
Predators předvádí hodně silový hokej, na kontě už mají 12 bodyčeků. Přesto ale Toronto poměrně snadno získává střelecké pozice.
14:45'
Komerční pauza. Střelecký pokus domácích končí sražen v ochranné síti.
14:30'
Toronto vede na střely 11-9. Zatím je ke sledování hodně útočný hokej ze strany domácích. Na straně hostů hodně udělala přesilovka.
13:54'
Sandin výborným pasem našel před brankou Lijegrena, jehož teč musel řešit brankář Saros. Těžkou situaci ustál a připsal si už jedenáctý zákrok v utkání.
12:54'
Zblokovaná střela Engvalla skončila až v ochranné síti. Komerční pauza.
11:57'
11:56'
Bleskový protiútok domácího Marnera v oslabení. Saros přerušuje hru.
11:51'
A blýsknout se musel následně i proti dalším dvěma střelám. Nashville nyní brankáře Toronta vůbec nešetří.
11:26'
Při návratu do útočného pásma se až k brankovišti procpal Niederreiter, jenž protečoval přihrávku ze strany směrem na branku. Murray se blýskl dalším zákrokem.
10:59'
Přeci se Nashville dostal do šance. Glass byl dostatečně důrazný před brankovištěm a přinutil Murrayho k zákroku. Domácí následně vyhazují.
10:34'
Další úspěšné vyhození Toronta.
10:07'
Maple Leafs vyhazují kotouč ze svého pásma až na zadní mantinel hostů.
09:57'
Dryden Hunt – 2 min., krosček.
08:47'
McMann, který v dresu Maple Leafs debutuje v NHL v šestadvaceti letech, svou první střelu z pravého kruhu poslal do zadního mantinelu.
08:22'
Velká šance, do které se dostal Nylander. Ten byl vysokým obloučkem vyslán za obranu Nashvillu, ale v nájezdu na Sarose se neprosadil. Finský gólman jej dvakrát vychytal, když zastavil i jeho dorážku.
06:45'
Komerční pauza po střele Giordana od modré a zásahu Sarose.
06:02'
Lijegren svou střelu od modré čáry nezamířil přesně. Kotouč prosvištěl na zadní mantinel.
05:36'
Hru přerušuje icing hostujícího týmu, jemuž se nepovedla rozehrávka.
05:03'
04:45'
A když už přešli přes útočnou modrou, po pár sekundách zase Nashville vyhazuje.
04:12'
To je ze strany Toronta hodně bídná přesilovka. Domácí se prakticky ještě nepodívali do útočného pásma.
03:30'
Nashville výtečně šetřil čas během prvních desítek sekund oslabení. A dokonce se bude vhazovat v obranném pásmu Toronta.
03:03'
Tanner Jeannot – 2 min., nedovolené bránění.
02:17'
Výborný kontr hostujícího Jeannota, který dojel vyhozený kotouč a z pravé strany ohrozil Murrayho. Kotouč se následně odrazil až před kruhy, odkud přišla další prudká rána. Tu opět protečoval Jeannot a Murray zády do hřiští v pádu zázračně chytil puk, který mu zamířil do brankoviště.
01:52'
Kotouč vylétl až na střídačku Nashvillu.
01:11'
První střelu utkání na branku tak předvedlo Toronto. A celkem hned tři. Napřed pálili Marner s Jarnkrokem, po čemž Nashville dostal puk ze svého pásma. Domácí se však zase do útoku vrátili, Nylander objel klec Sarose a brankář hostů si připsal třetí zákrok v utkání.
00:12'
Duchene se mezi kruhy dostal k rychlé střele, která ale byla zastavena bránícím Hollem.
00:01'

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Holl, Rielly, Giordano, Timmins, Liljegren, Sandin – Tavares, Marner, Järnkrok – Nylander, Bunting, Engvall – Kerfoot, Kämpf, McMann – Holmberg, D. Hunt, Aston-Reese.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – Sissons, Pärssinen, F. Forsberg – Niederreiter, Granlund, Glass – R. Johansen, Duchene, Jankowski – Jeannot, Trenin, Novak.

Rozhodčí: O'Donnell, Rooney – O'Quinn, MacPherson.
Nashville hraje v poslední době skvěle. Vyhrál čtyřikrát v řadě, když uspěl nad Montrealem a následně vyhrál už tři zápasy z aktuálního tripu v Carolině, Washingtonu a Ottawě. Proti Torontu se tak bude jednat o čtvrtý zápas z aktuálního výjezdu. Díky posledním výkonům si Nashville výrazně polepšil v rámci Západní konference, byť stále nefiguruje v první osmičce tabulky této části ligy. Se 44 body ze 39 zápasů se nachází až na desátém místě, v zádech přitom má i obhájce Stanley Cupu z Colorada. Sezona se tak i přes aktuální dobrou formu zatím nevyvíjí úplně podle představ Predators.
Toronto ze 41 zápasů vydolovalo už 57 bodů, prezentuje se kvalitním útokem i solidní defenzivou a nachází se na druhém místě Východní konference, o skóre před New Jersey. Lepším je v rámci celé ligy vlastně jen dominující Boston. Maple Leafs uspěli v posledních dvou zápasech, kdy zvítězili 4:1 na svém ledě nad Detroitem a 6:2 na ledě Philadelphie. V utkání proti Nashvillu, s nímž se utká poprvé v sezoně, je kanadský celek považován za favorita.
Zámořská NHL nabídne v noci na čtvrtek celkem čtyři zápasy. Jedním z nich bude souboj mezi Torontem a Nashvillem, tedy mezi jedním z nejlepších týmů ligy a momentálně na hraně postupových pozic hrajícími Predators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.