NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Montreal - 6. prosince 2022   04:40

Vancouver
Vancouver
36:44' Garland (Kuzmenko) • 38:28' Michejev (E. Pettersson, Boeser) • 44:02' Horvat (Höglander, Stillman) • 45:45' Michejev (E. Pettersson, Stillman) • 48:49' Studnicka  • 58:35' Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes) • 60:13' E. Pettersson
7:6
(0:4, 2:0, 4:2 - 1:0)
Montreal
Montreal
07:49' Caufield  (Harris) • 12:34' Suzuki  (Guhle) • 14:57' Monahan  (Suzuki, Matheson) • 16:17' Pezzetta  (Harris, Evans) • 55:23' Dvorak  (Dadonov, Armia) • 57:00' J. Anderson
Vancouver
S. Martin (17. Delia) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, Bear, Stillman, T. Myers – Höglander, Horvat, J. Miller – Michejev, E. Pettersson, Boeser – Kuzmenko, Dries, Garland – Studnicka, Aman, Lazar.

Česká a slovenská stopa:
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, +1 účast, 1 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:36

Tři hvězdy utkání:
1. Elias Petterson (VAN) – 1+2
2. Ilja Michejev (VAN) – 2+0
3. Nick Suzuki (MTL) – 1+1
Ještě ve 37. minutě vedli Canadiens 4:0, ve 49. minutě už dával Studnicka na 5:4! To ale nebylo všechno, tři minuty před koncem se Canadiens prosadili dvakrát během dvou minut a zdálo se, že odvrátí blamáž. Nebylo tomu tak, protože v závěrečné power play se Canucks podařilo vyrovnat a v následujícím prodloužení rozhodl o výhře Pettersson. Tohle byl úžasný zápas, možná jeden z nejzajímavějších v letošní sezoně NHL!
60:13'
Vancouver právě vstřelil branku!
Prodloužení trvalo jen pár sekund. Velkou chybu ve vlastním pásmu udělal Matheson, který uklouzl. Toho dokonale využil ELIAS PETTERSSON, který si nabruslil před brankoviště a mezi betony Montembeaulta rozhodl dnešní velmi zajímavé utkání! Bez asistence.
60:01'
Bláznivá třetí třetina! Canucks se nejprve podařilo dokonat obrat z 0:4 na 5:4 a vše vypadalo, že si dojdou pro vítězství. Pak Montreal zabral, otočil a vedl on. Nicméně v závěrečné powerplay srovnal Kuzmenko a uvidíme prodloužení.
60:00'
59:41'
Hráči Montrealu nastěhovaní v útočném pásmu, ale prozatím se nedokázali propracovat ke střelecké pozici.
58:35'
Pouze sedm sekund stačilo Canucks na využití přesilové hry! Nádhernou střílenou přihrávku vyslal z mezikruží Miller. Přesně postavený ANDREJ KUZMENKO jen nastavil hůl a znovu vyrovnává dnešní bláznivý zápas! Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.
58:28'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Johnny Kovacevic – 2 min., podrážení.
58:00'
Delia zamířil na střídačku, Canucks hrají v šesti a vhazuje se v útočném pásmu domácích.
57:41'
Z levého kruhu měl na hokejce dobrou pozici Dries, ale Montembeault vyrazil betonem zpět do hry.
57:00'
Montreal právě vstřelil branku!
Naprosto neskutečný zápas pokračuje! Po obratu domácích je tu bleskový obrat Canadiens. JOSH ANDERSON nabral neskutečnou rychlost a dostal se až do zakončení z pravého kruhu, které Delia vyrazil před sebe a Canucks nyní měli velkou smůlu. Zejména Hughes, který dojížděl akci a bruslí si srazil puk do vlastní branky! Bez asistence.
56:11'
Canadiens jsou znovu v útočném pásmu, dnes se psychická výhoda přelévá ze strany na stranu.
55:23'
A je znovu srovnáno, tohle bude ještě drama! Po vyhraném vhazování se dostal do zakončení backhandem Dadonov, s čímž si ještě Delia poradil. Jenže poblíž brankoviště byl CHRISTIAN DVORAK, který dorazil puk do odkryté branky a vyrovnal. Asistence: Jevgenij Dadonov a Joel Armia.
54:47'
Další dobrou pozici pro zakončení měl Studnicka, ale tentokrát minul branku soupeře. Nicméně domácím vyhovuje hra daleko od svého pásma.
53:19'
Dobrou rychlost ve středním pásmu získal Dadonov, ale domácí už brání pásmo minimálně ve třech hráčích.
52:08'
Montrealu se velmi těžko zakládá útok, psychická výhoda je nyní jednoznačně na straně Canucks.
50:58'
Canadiens zatlačili soupeře, nakonec jen střela od modré čáry Kovacevice, s níž si Delia s přehledem poradil.
49:43'
Dadonov hledal střílenou přihrávkou před brankovištěm Armiu, ale ten byl velmi dobře pohlídaný.
48:49'
Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.
48:49'
A je to tady, obrat dokonán! Obrovskou chybu vytvořil za vlastní brankou Montembeault, který trefil JACKA STUDNICKU, který to ale udělal úžasně. Podržel puk, najel si do střelecké pozice, využil rozhozeného brankáře Habs a dokonal neskutečný obrat! Bez asistence.
48:13'
Po nepovedené rozehrávce domácích se dostal do obrovské šance Evans, který zakončoval sám před Deliou, jenže přestřelil branku!
47:32'
Nahození Ekmana-Larssona poněkud překvapilo Montembeaulta, před nímž dorážel Lazar.
46:34'
Do střelecké pozice se málem dostal Caufield, který by z mezikruží určitě ohrozil branku, ale nezpracoval přihrávku.
45:45'
Neuvěřitelný návrat do zápasu! Ještě před deseti minutami hry to bylo 0:4 a máme srovnáno! Znovu spolupráce první lajny, když krásnou přihrávku skrz brankoviště vyslal Pettersson a tu dokázal ránou z první zužitkovat ILJA MICHEJEV. Asistence: Elias Pettersson a Riley Stillman.
45:32'
Delia nyní podržel domácí, Pezzetovu střelu dorážel Anderson, ale dva zásahy brankáře Canucks byli velmi dobré.
44:02'
A domácí jsou rázem na dostřel! Nahození Stillmana od modré čáry nevypadalo nebezpečně, jenže puk se příhodně odrazil, čehož využil před brankovištěm BO HORVAT a snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Nils Höglander a Riley Stillman.
42:49'
Dlouhou přihrávku na útočné modré čáře zpracoval Boeser, který se tak dostal do zakončení, ale hostující brankář vyrážečkou zasáhl.
42:06'
Z poměrně většího úhlu zakončoval Stillman, ale Montembeault se nenechal nachystat a upevnil prostor u bližší tyče.
40:59'
Od levé strany mantinelu zakončoval Suzuki, ale nebyl v ideální poloze a tak měl Delia usnadněnou situaci.
40:01'
Po bezmála 37 minutách to vypadalo s Vancouverem naprosto beznadějně, nicméně díky dvěma slepeným brankám se Canucks dostali zpět do hry. Nyní je to o dva góly a domácí hokejisté začali po snížení na ledě lítat. Canadiens jsou určitě za konec druhé třetiny rádi a mohou se v kabině uklidnit. Přece jen, stále je to Montreal, který vede o dvě branky.
40:00'
39:31'
Canucks opět v útočném pásmu, velmi nebezpečně dorážel před brankovištěm Lazar, poté pálil Hughes!
38:28'
To bude ještě zajímavý zápas! V krátkém sledu další branka a domácí jsou na dostřel. Dobrou práci odvedl za brankou Pettersson, který podržel puk a poté ve vhodný moment přihrál před brankoviště. ILJA MICHEJEV správně nastavil hůl a usměrnil puk ke vzdálenější tyči. Asistence: Elias Pettersson a Brock Boeser.
37:36'
Další pokus vyslal na branku Caufield, který je opět střelecky velmi aktivní, ale Delia vyrazil.
36:44'
Že by přeci jen zápletka? Krátce před koncem druhé třetiny domácí snižují. Od mantinelu posunul kotouč Kuzmenko šikovně na střed, kde si ho v rychlosti přebral CONOR GARLAND, který využil šance a poté co si položil brankáře snížil. Asistence: Andrej Kuzmenko.
35:49'
Hodně prostoru na vrcholku levého kruhu měl Ekman-Larsson, nicméně Montembeault i přes stížený výhled zareagoval.
35:04'
V početní výhodě Montrealu nešla žádná střela na branku, nezměnil to ani pokus v závěru od Xhekaje.
33:47'
Po rychlé kombinaci zakončoval na pravém kruhu Suzuki, jenže minul branku a navíc se Habs připravili o útočné pásmo.
32:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Oliver Ekman-Larsson – 2 min., podrážení.
32:09'
Caufieldovo nahození z poloviny hřiště zastavil Delia a nechal přerušit hru. Vhazovat se bude po levé straně.
31:15'
Canadiens hned odpovídají, docela slušnou šanci měl mezi kruhy Pezzetta, ale ani následná dorážka neskončila v brance.
30:02'
Ale tohle byla tutovka! Horvat zakončoval mezi kruhy přečíslení tři na dva, které poté do poloprázdné branky dorážel Höglander, ale minul!
29:11'
Obrovskou rychlost ve středním pásmu nabral Anderson, který se protáhl kolem obránce až před Deliu, který ale tentokrát podržel Vancouver!
28:36'
Hodně času na střelu měl u pravého mantinelu Schenn, ale Montembeault neměl žádný problém zastavit puk.
27:44'
Dlouhý tlak Canadiens se podařilo domácím nakonec přerušit a zasahovat po delší době musel i Montembault po střele Ekmana-Larssona.
27:01'
Nádhernou přihrávkou z otočky našel Suzuki u vzdálenější tyči Caufielda, kterému se ale nepodařilo dorazit puk do zcela odkryté branky!
26:17'
Canadiens strávili opět celé střídání v útočném pásmo, tentokrát ale Delia zasahovat nemusel.
25:12'
Po zavezení puku do útočného pásma zakončoval Armia, ale Delia si poradil, ačkoliv musel puk zkrotit nadvakrát.
24:26'
Ve velmi dobré střelecké pozici by Edmundson, ale z vrcholku kruhu přestřelil, ačkoliv měl čas zamířit.
23:38'
Schovanou střelu od modré čáry vyslal Boeser, ale Montembeault znovu vytáhl beton a vyrazil.
22:14'
Delia přehlédl při rozehrávce Monahana a ten málem potrestal jeho nepozornost, naštěstí pro domácí se brankář stihl vrátit do branky a zachránit situaci.
21:11'
Miller dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale Montembeault si našel cestu k puku a vyrazil do rohu.
20:01'
Za radosti opravdu obrovské části fanoušků Montrealu ve Vancouveru končí první třetina naprosto jednoznačně. Dění na ledě tomu ale úplně neodpovídá. Zejména prvních několik minut byli Canucks lepším týmem a Montreal se držel jen díky skvělým zákrokům Montembeaulta. Pak ale Canadiens začali využívat své šance a udělali rázný krok k vítězství.
20:00'
19:34'
Šikovně se před brankoviště soupeře protáhl Michejev, ale v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole a minul.
18:15'
Hráči Canadiens si v současné chvíli dělají v útočném pásmu soupeře, co se jim zachce. Delia musel řešit zakončení Dadonova a Armii.
17:05'
Delia se sotva rozkoukal a už před ním stál mezi kruhy Monahan, tentokrát mu ale pomohl obránce a zblokoval šanci!
16:17'
Střídání v týmu Vancouver Canucks:
ze hřiště odchází Spencer Martin, přichází Collin Delia.
16:17'
První třetina z říše snů pro Canadiens pokračuje! Rychlý protiútok vyřešil Harris velmi jednoduše, ale účelně. Od pravého mantinelu nahodil puk před branku, kde dojížděl MICHAEL PEZZETTA a ten jednoduše přehodil beton Martina, který míří z branky! Asistence: Jordan Harris, Jake Evans.
15:48'
Ekman-Larsson nahazoval puk od modré čáry, ale Montembeault zasahovat nemusel.
14:57'
Obrovský tlak z přesilové hry přetavili hosté v branku jen pár sekund po skončení početní výhody. Znovu v tom měl prsty Suzuki, který mohl střílet z pravého kruhu, ale viděl dobře postaveného SEANA MONAHANA, jenž nastavil hůl na jeho střílenou přihrávku a tečoval za bezmocného Martina. Asistence: Nick Suzuki a Michael Matheson.
14:21'
Nádherným pasem křížem pásma nachystal Suzuki šanci pro Caufielda, jemuž ale sjel kotouč při pokusu trefit poloodkrytou branku!
13:51'
Mezi kruhy dostal nabito na ránu z voleje Dach, jeho tvrdá střela jen těsně minula tyčku.
12:52'
Brock Boeser – 2 min., podrážení.
12:34'
Canadiens se ubránili oslabení a poté sami udeřili z brejku! Guhle našel fantastickou přihrávkou z vlastního pásma na útočné modré NICKA SUZUKIHO, který přesnou ránou nad lapačkou překonal Martina. Asistence: Kaiden Guhle.
12:10'
Zajímavý tlak Vancouveru v útočném pásmu během přesilové hry, ale Habs hráli velmi obětavě a veškeré pokusy zblokovali.
11:04'
Do útočného pásma zavezl ve hře čtyři na čtyři puk Guhle, mířil ke vzdálenější tyči, ale Martin betonem vyrazil.
10:24'
Joel Armia – 2 min., hákování.
09:47'
Před brankovištěm zakončoval Monahan, ale Martin byl velmi blízko a nedal soupeři šanci překonat.
09:04'
Nils Höglander – 2 min., hrubost,
Luke Schenn – 5 min., bitka.

Arber Xhekaj – 5 min., bitka.
08:40'
Na první pohled nezajímavou střelu vyslal Kovacevic, ale puk nakonec nebezpečně padal za záda Martina, který vyrazil ve stoje ramenem.
07:49'
Americký sniper přidává další zářez! Skvělou práci odvedl v útočném pásmu Harris, který udržel puk před modrou čárou. Mohl už sám střílet mezi kruhy, ale našel na levé straně připraveného COLA CAUFIELDA, který z první propálil brankáře! Asistence: Jordan Harris.
06:21'
Od modré čáry se krásně s kotoučem protáhl až před brankoviště Hughes, ale Montembeault drží výrazně Montreal!
05:17'
Zajímavý pas za obranu dojížděl Anderson, ale ani on známý svou rychlostí nedokázal dojet a tím se dostat do zakončení.
04:30'
Po odrazu kotouče raději Montembeault přerušil hru, poslední střídání byli Canucks blízko brance.
03:27'
A další obrovská šance Canucks. Pettersson se protáhl kolem obránce a přichystal šanci u vzdálenější tyči Millerovi, kterého ale skvělým přesunem vychytal Montembeault!
02:36'
Nebezpečné zakončení Studnicky bezprostředně před brankovištěm vytáhl pravým beton Montembeault!
01:41'
Xhekaj šikovně vyvezl kotouč z vlastního pásma, ale útok se mu nepodařilo založit.
00:48'
Z pravého kruhu zakončoval dvakrát po sobě Miller, ale Montembeault si hned připsal dobré zásahy betonem a vyrážečkou.
00:01'

Vancouver Canucks: S. Martin (Delia) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, Bear, Stillman, T. Myers – Höglander, Horvat, J. Miller – Michejev, E. Pettersson, Boeser – Kuzmenko, Dries, Garland – Studnicka, Aman, Lazar.
Trenér: Bruce Boudreau

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, Kovacevic, Xhekaj, Harris, Edmundson, Guhle – Caufield, Suzuki, Dach – Slafkovský, Monahan, J. Anderson – Dadonov, Dvorak, Armia – Pezzetta, Evans, R. Pitlick.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: McCauley, Pochmara – O'Quinn, Gibbons.

• 25 Z, 10 – 12 – 3, Skóre: 84:95, 23 b.
--------------------------------------------------------------------
Vancouver Canucks     (Pacifická divize)

Kosatky i letos spoléhají na výkony Petterssona, které jsou prozatím skvělé. Švéd má více jak bod na zápas, jenže celku z Britské Kolumbie funguje pouze první lajna. Zbytek se prozatím nepřidal, navíc Vancouver brzdí výkony brankářů. Jak Martin, tak i Demko jsou pod 90% úspěšností zásahů a v průměru inkasují více jak tři góly na zápas. V posledních pěti zápasech ale Canucks třikrát vyhráli, naposledy zdolali Arizonu.

• 24 Z, 12 – 11 – 1, Skóre: 70:83, 25 b.
Montreal Canadiens     (Atlantická divize)

Ačkoliv měl Montreal možnost první volby v draftu, nečekalo se, že by měl Juraj Slafkovský vliv na výkony Canadiens. Kanadský celek je tak i letos dole v tabulce a s postupem do play-off to nevypadá nadějně. Pozitivem jsou však výkony Colea Caufielda, který naplňuje potenciál a letos vstřelil už 13 branek. Habs vyhráli z posledních pěti zápasů tři, tudíž forma není zlá. Naposledy ale nestačili na Edmonton.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.