NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Kings - 1. března 2023   02:00

Winnipeg
Winnipeg
15:52' Morrissey (Scheifele, Wheeler) • 17:35' Morrissey (DeMelo) • 26:08' Connor (Scheifele, Morrissey) • 32:00' Stenlund (Morrissey, DeMelo) • 38:26' Stenlund (Lowry)
5:6
(2:0, 3:3, 0:2 - 0:0)

0:1 (SN)

Kings
Kings
20:26' Kopitar  (Fiala, Doughty) • 29:14' Kopitar  (Edler, Byfield) • 30:43' Kopitar  (Doughty) • 41:26' Kopitar  (Grundström, Durzi) • 55:54' Vilardi  (Lizotte, Iafallo) • ' Kempe

Střely na bránu: 31 – 37 | Přesilová hra: 0/3 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 8
Hokejisté Winnipegu nakonec padli s Los Angeles 5:6 po samostatných nájezdech. Domácí to přitom měli dobře rozjeté. Po první třetině vedli 2:0, ve druhé části dokázali odpovědět na vyrovnání hostí na 3:3 a do kabin šli s vedením 5:3. To ale v závěrečné dvacetiminutovce neudrželi. V prodloužení gól nepadl a tak se rozhodovalo až v nájezdech, v nichž se trefil pouze Adrian Kempe. Hlavní postavou duelu však byl kapitán Kings Anže Kopitar, který skóroval hned čtyřikrát, což se mu povedlo podruhé v kariéře.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
Autorem vítězné branky je ADRIAN KEMPE.
Blake Wheeler musel dát, což nezvládl. Kings vítězí!
Adrian Kempe uspěl střelou na vyrážečku!
Kyle Connor zamíchal s pukem a šel do bekhendové kličky. Už to vypadalo, že skóruje, když mířil nad beton Copleyho. Ten ho však zvedl z ledu a předvedl fantastický zákrok!
Gabriel Vilardi orazítkoval levou tyčku domácí branky!
Scheifele střílel do vyrážečky Copleyho.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení neurčilo vítěze. Rozhodnou tedy až nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:52'
Domácí si dlouho měnili puk v útočném pásmu. Nakonec to zkusil z levé strany golfákem Josh Morrissey, Copley vyráží ramenem.
63:50'
Doughty přihrávkou zpoza branky našel Anžeho Kopitara, který zblízka zakončoval jen do položené hole Hellebuycka!
63:28'
Po vyhraném buly střílel Morrissey. Copley puk chytila hned rozehrál.
63:24'
Connor se z pravé strany prokličkoval před Copleyho. Ten si s jeho zakončením poradil a následně puk přikryl.
62:28'
Kevin Fiala si vybruslil do levého kruhu. Ránu na bližší tyčku vyrazil domácí gólman.
61:51'
Neal Pionk nejprve neúspěšně hledal před brankou Nikolaje Ehlerse. Poté pálil od modré, trefil však protihráče.
61:03'
Na druhé straně předal Danault v útočném pásmu Arvidssonovi, jehož střelu z levé strany pokryl Hellebuyck.
60:26'
Josh Morrissey nebezpečně střílel po dobré práci Connora. Copley v prodloužení poprvé zasahuje.
60:01'
Hokejisté LA Kings dokázali ve třetí třetině dotáhnout dvougólové manko a vybojovali si tedy prodloužení. Velkou zásluhu na tom, že získají minimálně bod, má autor čtyř gólů Anže Kopitar.
60:00'
59:53'
Hosté mají puk, ale daleko od branky soupeře. Zápas míří do prodloužení.
59:00'
Kempeho nahození ze středního pásma vyráží Hellebuyck. Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:29'
Stenlund našel Dylana DeMela. Ten pálil od modré čáry a Copley jeho projektil přizvedl do ochranné sítě.
57:27'
Udeřit mohli domácí! Po střele Joshe Morrisseyho, kterou zblokoval obránce, zůstal puk před brankovištěm. Tam si ho našel Mark Scheifele, který však trefil jen brankáře Copleyho!
56:30'
Hosté teď zřejmě mají psychickou výhodu. Uvidíme, zda se ji pokusí ještě v normální hrací době využít.
55:54'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají! GABRIEL VILARDI u pravého mantinelu využil zakopnutí obránce Samberga. Díky tomu se dostal až před Hellebuycka a střelou nad jeho levé rameno posílá Kings na remízový stav – 5:5. Asistence: Blake Lizotte a Alex Iafallo.
55:37'
Wheeler posunul do jízdy na Marka Scheifeleho, jehož střelu z pravé strany Copley vyrazil.
55:01'
Pět minut do konce třetí třetiny. Kings jistě udělají vše proto, aby z tohoto zápasu nevyšli s prázdnou.
54:20'
Lizotte na ledě, Kings tedy v plném počtu.
53:48'
Hosté ale vyhazují.
53:35'
Zatím nepříliš povedená přesilovka Jets, kteří se nyní snaží usadit v pásmu.
53:02'
Kupari v oslabení vyvezl puk. Ještě ho podpořil Matt Roy, jehož ránu z pravé strany krotil Hellebuyck.
52:19'
Blake Lizotte potrestán za podrážení. Domácí si zahrají další přesilovku.
51:23'
Domácí najížděli v podstatě ve dvou sami na branku! Do přihrávky Connora na Ehlerse se však stačil položit obránce, který puk holí tečoval mimo dosah útočníka Jets!
50:59'
Nástřel Gabriela Vilardiho z pravé strany trefil boční oblouk domácí branky.
50:00'
Stenlundovu akci doplňoval před branku najíždějící Niederreiter. Švýcarský útočník domácích se však přesné přihrávky nedočkal.
49:46'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Hellebuycka.
48:29'
Adrian Kempe se po naskočení z trestné lavice zapojil do útoku. Snažil se natlačit před bránícího hráče, ale puk mu ujel až k Hellebuyckovi, který ho přikryl.
48:22'
48:14'
Kyle Connor nabral rychlost na pravém křídle. Dostal se i do zakončení, ovšem Copley zasáhl úspěšně a podržel puk.
47:39'
Domácí uhájili útočnou modrou, ale nedokázali pak využít přesilové situace v pásmu. Ještě ale zůstávají u puku.
46:51'
Scheifele nahrával na osu Morrisseymu. Tomu střela nesedla.
46:21'
Po reklamní přestávce si domácí zahrají přesilovku. Na trestnou lavici už míří Adrian Kempe.
45:45'
Další nebezpečná střela Anžeho Kopitara! Puk se snesl do vzduchu a spadl za branku Jets.
45:34'
Nate Schmidt se dotkl puku vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:12'
Z pravé strany se natlačil do zakončení Mark Scheifele. Puk končí pod Pheonixem Copleym.
44:22'
Ze střední vzdálenosti střílel Blake Wheeler. Do akce šla opět vyrážečka brankáře hostí.
43:54'
Adam Lowry to zkoušel z levé strany na bližší tyčku. Copley zakročil vyrážečkou.
43:22'
Quinton Byfield se pokusil vystřelit přes DeMela, který puk srazil do ochranné sítě.
42:40'
Utkání je tedy opět zcela otevřené. Anže Kopitar si dnes nezaslouží prohrát, potřebuje ale i podporu spoluhráčů.
41:26'
Neuvěřitelné, co dnes předvádí ANŽE KOPITAR! Kapitán Kings dobruslil na levém kruhu volný puk a z nápřahu ho poslal do bližšího horního růžku nad vyrážečku brankáře Hellebuycka. Čtvrtý zásah Kopitara v tomhle zápase – 5:4. Asistence: Sean Durzi a Carl Grundström.
40:10'
Domácí ještě začínali třetí třetinu ve čtyřech. Teď už ale jsou v plném počtu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 4:10.
Statistika
Střely na bránu: 18 – 26 | Přesilová hra: 0/1 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 4
Druhá třetina nabídla šestigólovou přestřelku! Ani hattrick Anžeho Kopitara zatím hostujícímu týmu nestačí na příznivý výsledek. Jets totiž vedou nad Kings 5:3. Hosté z LA začali prostřední část rychlým snížením na 2:1, na které ve 27. minutě zareagoval parádní střelou do horního růžku Kyle Connor. Králové pak dokázali pohotovými tečemi svého kapitána Kopitara srovnat skóre na 3:3. O 77 sekund později však vrátil Tryskáčům vedení Kevin Stenlund. Domácí pak přežili těžké chvíle v podobě dlouhého oslabení, při němž je několikrát podržel brankář Hellebuyck. Necelé dvě minuty před přestávkou šli znovu do čtyř, ovšem v početní nevýhodě se dostali do brejku, který vyřešil Lowry nahrávkou na Kevina Stenlunda, který svým druhým dnešním zásahem stanovil prozatímní skóre.
40:00'
39:59'
Puk putoval po ose Kopitar – Byfield – Phillip Danault. Posledně jmenovaný střílel z pravého kruhu do připraveného Hellebuycka.
39:06'
Sean Walker střílel od modré čáry. Hellebuyck byl připraven.
38:26'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí skórují ve vlastním oslabení! Po chybě hostí se dostal k puku Adam Lowry. Ten s ním na levém křídle zamířil dopředu. V útočném pásmu si počkal na podporu KEVINA STENLUNDA, kterému poté nabídl puk do slotu žabičkou přes hůl bránícího Doughtyho a na nekompromisní ránu k levé tyčce Copley nedosáhl – 5.3. Asistence: Adam Lowry.
38:09'
Oba hráči dostali trest za hrubost. Nino Niederreiter ještě navíc obdržel dvojku za zásah do oblasti hlavy či krku. Kings tedy budou hrát další přesilovku.
38:09'
Nino Niederreiter u mantinelu sestřelil Seana Durziho! Na domácího útočníka okamžitě vystartoval Adrian Kempe, který se rozhodl pomstít svého spoluhráče!
37:24'
Z bezprostřední blízkosti střílel bekhendem Mark Scheifele. Copley podržel Kings výborným zákrokem!
37:00'
Od modré čáry vypálil Dylan Samberg. Copley zasáhl vyrážečkou.
35:59'
Domácí přestáli kritické minuty a nyní jsou konečně v plném počtu!
35:33'
Z vrcholu levého kruhu střílel vedle bližší tyčky Viktor Arvidsson.
34:57'
Matt Roy nabil na pravý kruh Arthurovi Kaliyevovi. Ten z první minul branku.
34:21'
Už v době, kdy byli domácí ve čtyřech, měl dobrou možnost Gabriel Vilardi. Dostal přihrávku na levý kruh a dobře mířil na vzdálenější tyčku. Hellebuyck však Jets podržel efektním semaforem!
33:58'
Brenden Dillon dostal dvě minuty za krosček. Hosté budou hrát krátkou přesilovku 5 na 3!
33:49'
Hellebuyck vyrazil vyrážečkou ránu Durziho. Poté přišla střela Arthura Kaliyeva, kterou domácí gólman odrazil nad sebe a před Viktorem Arvidssonem si pak kotouč stáhl do lapačky.
33:37'
Arvidsson se snažil o nahrávku do předbrankového prostoru, kterou domácí tečovali do hlediště.
33:10'
Saku Mäenalanen posílá kotouč až za hostující branku.
32:29'
Kopitar je dnes vynikající na buly. Opět ho vyhrál a střílet mohl Doughty. Branku netrefil, poté vyhodil Dillon.
32:15'
Rozhodčí si nakonec vystačili s dvouminutovým trestem.
32:15'
Dvě minuty za krosček vyfasoval domácí Logan Stanley. Rozhodčí si ale ještě berou tablet a zkoumají, zda to nebylo na větší trest!
32:00'
Domácí si berou zpátky ztracené vedení! KEVIN STENLUND sebral puk v rohu, vybruslil si na pravý kruh a zápěstím vymetl vzdálenější horní růžek Copleyho svatyně. Asistence: Josh Morrissey a Dylan DeMelo.
31:33'
Kopitar zase vyhrál buly v útočném pásmu. Tentokrát střílel Mikey Anderson, jehož pokus pokryl Hellebuyck.
31:30'
Po reklamní pauze přišel domácí icing. Zatím sledujeme gólově poměrně bohaté utkání.
31:22'
Od modré čáry to zkusil Sean Durzi. Tentokrát puk prolétl až k brance čistě a Hellebuyck ho schoval ve výstroji. Reklamní pauza.
30:43'
Tohle je zápas ANŽEHO KOPITARA! Slovinský kapitán Kings završuje hattrick a srovnává na 3:3. Kopitar vyhrál buly na modrou čáru, odkud přišlo nahození Drewa Doughtyho. To stačil Kopitar tečovat a Hellebuyck neměl šanci zareagovat. Asistence: Drew Doughty.
30:38'
Durzi našel Alexe Iafalla, který se v přečíslení 2 na 1 snažil nahrát Gabrielovi Vilardimu. Přihrávku srazil mimo hřiště obránce DeMelo.
29:59'
Z osy hřiště vypálil Sam Gagner. Copley puk schoval do lapačky. Následovat může reklamní přestávka.
29:40'
Tvrdou ranou z vrcholu levého kruhu se prezentoval Viktor Arvidsson. Hellebuyck vyráží.
29:14'
To už neplatí! Hosté jsou opět v kontaktu. Střelu Alexandera Edlera z levé strany útočné modré pohotově tečoval ANŽE KOPITAR a puk zapadl k pravé tyčce z pohledu Hellebuycka – 3:2. Asistence: Alexander Edler a Quinton Byfield.
27:49'
Utkání se nyní ve velkém tempu přelévá ze strany na stranu. Kings se samozřejmě nelíbí, že opět prohrávají o dva góly.
26:53'
Asistenci u Connorova gólu si připsal také Josh Morrissey. Ten byl tedy zatím u všech zásahů Winnipegu v tomto zápase.
26:08'
Teď už domácí skórují! Mark Scheifele zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal KYLEOVI CONNOROVI. Ten vypálil z relativně nególového místa u levého mantinelu, ovšem dokonale zaskočil Pheonixe Copleyho. Zamířil přesně do bližšího horního růžku nad pravé rameno klekajícího brankáře hostí – 3:1. Asistence: Mark Scheifele a Josh Morrissey.
25:30'
Pěkná souhra domácích. Karson Kuhlman ji zakončoval střelou z pravého kruhu, po níž zvonila tyčka!
25:12'
Morgan Barron se pokusil ohrozit hostující branku po jejím objetí. Střela mu ale sjela.
23:46'
Connor Hellebuyck vyjel za branku a pomohl svému týmu s rozehrávkou. Domácí brankář to zvládl dobře.
22:33'
Domácí rychle inkasovaný gól zmrazil a momentálně zase tápou při přechodu dopředu.
21:45'
Sean Walker střílel od modré čáry. Hellebuyck vyráží.
20:26'
Bleskově využitá přesilovka hostí! Těm na to stačilo 6 sekund. ANŽE KOPITAR vyhrál buly a sjel si na pravý kruh. Tam přišel křížný pas od Kevina Fialy, po němž kapitán Kings střílel do poloodkryté branky. Hellebuyck se nemohl stačit přesunout dostatečně rychle – 2:1. Asistence: Kevin Fiala a Drew Doughty.
Střely na bránu: 8 – 11 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
Po první třetině vede Winnipeg nad LA Kings 2:0. Domácí přitom dlouho pokračovali v ofenzivním tápání z posledních zápasů a zdálo se, že úvodní část směřuje k bezgólovému vyvrcholení. Pak to ale vzal na sebe obránce Josh Morrissey. Nejprve se po jeho střele vrátil puk do brankoviště, kde ho z pod betonu brankáře Copleyho posunul do hry Scheifele a právě Morrissey ho dorazil za brankovou čáru. Ani ne o dvě minuty později pak zadák Jets pálil přesně do horního růžku. Kings tedy budou muset nějak odpovědět, pokud chtějí v utkání uspět.
20:00'
19:56'
Ještě tlak Kings v posledních sekundách. Od modré čáry minul branku Drew Doughty.
19:01'
Běží už poslední minuta první třetiny.
17:55'
Hosté přispěchali s aktivitou. Dvě nebezpečné rány Quintona Byfielda v krátkém sledu pokryl Helelbuyck.
17:35'
Tryskáči po vstřeleném gólu obrovsky ožily a ze svého náporu vytěžily navýšení náskoku! Po nepřesné střele DeMela puk zůstal na domácích holích. Právě Dylan DeMelo pak poslal přihrávku na levý kruh, kam si sjel zcela nepokrytý JOSH MORRISSEY, který golfákem vymetl protější horní růžek hostující branky. Zadák Jets se tak postaral také o druhý střelecký úspěch kanadského celku – 2:0. Asistence: Dylan DeMelo.
15:52'
Domácí dávají první gól zápasu! Doslova tam puk dotlačili. Od modré čáry vystřelil obránce Josh Morrissey. Jeho pokus minul pravou tyčku, ovšem od zadního mantinelu se puk odrazil do brankoviště. Tam zůstal někde u pravého betonu Copleyho, který ho nedokázal přikrýt. Toho využil Mark Scheifele, jenž kotouč důrazem posunul do brankoviště, kam mezitím dorazil JOSH MORRISSEY, jenž hrací předmět poslal za brankovou čáru. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.
15:34'
Barron nyní vytvořil před hostující brankou, který nakonec vyřešil přikrytím kotouče brankář Copley. Následuje reklamní přestávka.
15:17'
Kevin Stenlund střílel z ostrého úhlu. Po zákroku Copleyho ještě dorážel Morgan Barron a Copley měl co dělat.
14:59'
Hosté ještě vyhodili a teď už jsou v plném počtu.
14:35'
Domácí chybovali na přihrávce a přišli o útočné pásmo.
14:22'
Nikolaj Ehlers hezky předal puk Samovi Gagnerovi, který se dostal k zakončení z pravé strany. Puk drží Copley.
13:30'
Domácím unikl puk do středního pásma.
12:58'
Alexander Edler dohrál zezadu Pionka a dostává trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro Winnipeg.
12:40'
Na sebe to zkusil vzít Nino Niederreiter. Ten individuálně zavezl puk na levý kruh a jeho střelu švihem vyrážel ramenem Copley.
11:41'
Tryskáči se v poslední době trápí v ofenzivě a také dnes to zatím není z jejich strany žádná sláva. Dosud vystřelily jen dvakrát na branku.
10:56'
Nyní tu máme další reklamní přestávku.
10:45'
Sean Durzi si sjel až na levý kruh, odkud ale netrefil domácí branku.
10:21'
Hostující hráči se nyní dopustili zakázaného uvolnění.
09:49'
Domácí brankář Hellebuyck dokázal vyrazit střelu Carla Grundströma i bekhendovou dorážku Arthura Kaliyeva.
09:12'
Na obou stranách se hraje v poměrně velké intenzitě. O kotouče se hodně bojuje, hráči nešetří krokem.
08:22'
Sean Walker zavezl puk do útočného pásma. Pak ho nahodil na Hellebuycka, který ho schoval do lapačky.
08:00'
Přihrávka Marka Scheifeleho měla oslovit Kylea Connora. Až k němu však puk přes obranu hostí neprošel.
07:17'
Střela Drewa Doughtyho byla tečovaná. Hellebuyck ale stačil zasáhnout.
06:34'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
06:09'
Morgan Barron pak zavezl puk do útočného pásma a bekhendem prověřil Copleyho. Ten vyrazil před sebe a volný kotouč musela odklízet obrana Kings.
06:00'
Členové čtvrté hostující formace si dobře měnili puk v útočném pásmu. Střela však nepřišla a Kaliyeva nakonec obral o kotouč Barron.
05:10'
Střely na branku – 1:4
04:51'
Hosté zahájili utkání aktivněji. Nyní se ale dopustili postavení mimo hru.
04:37'
Phillip Danault předal na útočné modré puk Kevinovi Fialovi. Ten si vybruslil až mezi kruhy, ovšem jeho střelu přizvedl do ochranné sítě jeden z bránících hráčů Winnipegu.
04:01'
Brenden Dillon vystřelil od modré čáry. První úspěšný zákrok si připsal Pheonix Copley v brance LA.
03:13'
Prvním pokusem se prezentoval Nico Niederreiter. Jeho ránu z osy zablokoval Roy.
02:21'
Z levého kruhu střílel Blake Lizotte. Dorážet se pak snažil Gabriel Vilardi, ale puk má Hellebuyck.
01:29'
Z pravé strany a ostřejšího úhlu to zkusil hostující Viktor Arvidsson. Connor Hellebuyck si připsal úspěšný zákrok.
00:52'
Premiérové střídání v dresu Winnipegu absolvuje útočník Nino Niederreiter, který přišel z Nashvillu.
00:01'
V USA je březen měsícem takzvané Black History, neboli historie černé rasy. Winnipeg se do akce zapojil oslavou svého bývalého hráče Raye Neufelda, který působil v původní organizaci Jets. V NHL odehrál téměř 600 zápasů.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg, Stanley – Wheeler, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Lowry (A), Niederreiter – Kuhlman, Stenlund, Mäenalanen – Gagner, M. Barron.
Trenér: Rick Bowness

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Vilardi, Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Kupari, Grundström.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Flemington, Apperson.
Winnipeg Jets:
Hokejisté Winnipegu usilují o postup do play-off. V tabulce Západní konference drží jednu ze dvou divokých karet, když uhráli 71 bodů ze 60 zápasů. Na Calgary, které je první pod čarou, navíc mají pětibodový náskok. Momentálně to však Tryskáčům zrovna nelepí. Prohráli už tři utkání v řadě. V posledních dvou případech navíc vůbec nepotěšili domácí fanoušky. Po prohře s Coloradem 1:5 následovala porážka 0:4 s Islanders. Kvůli zraněním nemohou hrát útočníci Cole Perfetti, Mason Appleton a David Gustafsson.