SESTŘIH: 19. kolo extraligy, Vítkovice - Slavia Praha 3:2

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte pohodový zbytek večera a u dalšího onlajnu se na Vás budu těšit napočtenou.
Vítkovičtí po změně na trenérské střídačce pookřáli a po (pro fanoušky) velmi dlouhé době sehráli zápas, ze kterého urvali všechny tři body. Do první třetiny šli po hlavě a vypracovali si dvoubrankové vedení, druhá třetina přinesla po jedné brance na obou stranách a trochu pomalejší hru, v části třetí se Vítkovice dopustily zbytečného faulu necelou minutu před koncem a divákům začalo být ouvej, protože si vzpomněli na neslavné závěry zápasů minulých. Slavia se také zachovala standardně, jako ostatní soupeři Vítkovic a dala branku. Domácím se však podařilo necelou minutu do konce utkání ubránit svou klec, a tak zaslouženě vítězí.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Tomáš Svoboda
HC Slavia Praha – János Vas
60:00
59:58
Stále se nedaří domácím poslat puk do bezpečí...
59:54
Vítkovičtí si berou kotouč, ale jediné, co mohou dělat, držet jej dál od dotěrných hokejek hostujícího celku.
59:50
Slavia se stále drží u domácí klece..
59:42
Tomica míří na branku, nahrává ještě napravo na Valacha, ale ten střílí těsně mimo!!!
59:31
Hosté bojují v pásmu a přetahují se o kotouč, domácím se nedaří jej poslat do bezpečí.
59:23
Slavii se podařilo usadit s pukem v pásmu, gólman Slavie znovu mizí na střídačce!!
59:01
Furch zpět ve své brance.
59:01
Slavia právě vstřelila branku!
Krejčího rána do branky neprošla, odraženého kotouče se ale ujal TOMÁŠ VLASÁK a posílá jej nad Šindelářovým betonem, do branky – 3:2. Asistence: Daniel Tomica.
58:59
Krejčího pokus byl zblokován hráči před brankou.
58:23
Od levého kruhu pálil Vlasák, ale Šindelářova lapačka byla na svém místě.
58:09
Za nedovolené bránění je vyloučen vítkovický Vandas. Furch nastoupil na led po chvíli byl odvolán.
57:59
Húževka při prostupu do pásma předvedl velmi zajímavou kreaci, ale ofsajdu se vyhnul.
57:39
Vhazuje se ve středovém kruhu.
57:39
Oddechový čas pro hosty.
57:39
Húževka nahodil puk do pásma, spoluhráč za ním vystartoval, jeden z rozhodčích rozpažil, druhý signalizuje ofsajd...
57:27
Ofsajd pro změnu na straně hostujícího celku.
57:10
Burger si dělal prostor, ale sudí odpískali ofsajd.
57:00
Dnešní utkání sleduje 4 340 diváků.
56:43
Nepřesná přihrávka a je z toho zakázané uvolnění Vítkovic.
56:17
Knot neudržel kotouč v pásmu, hosté musejí vycouvat.
56:02
Slavia bojuje v rohu u domácí klece i puk.
55:28
Puk zašlápnut u mantinelu, sudí zaujali vyčkávací taktiku.
54:50
Šindelář se postavil střele Tomici.
54:31
Hosté přesunuli hru k Šindelářovi.
53:51
Hraje se v pásmu před Furchem, Kolouch dostal přihrávku do prázdného prostoru, hned z první mířil kousek nad slávistickou klec.
52:45
Zakázané uvolnění pro Slavii.
52:10
Stránský s pomocí vítkovického hráče přistál na Šindelářovi, jako ve zpomaleném filmu se všichni zvedají, stále se pokračuje ve hře.
52:04
Probíhá komerční přestávka.
51:35
51:00
Šindelář chytá velmi pozorně.
50:26
Hosté bojují jako lvi, ale domácí se brání neméně úspěšně.
49:57
Puk v bezpečí z pohledu domácího celku.
49:35
Bednář mířil v dobré situaci na branku, Vandas se uchýlil k obrannému faulu, za který však bude potrestán.
49:15
Furch v nejvyšší pohotovosti, puk byl nakonec uklizen do bezpečí.
48:45
Obě mužstva se střídají na kotouči.
47:48
Od modré pálil Šenkeřík, ale jen do Šticha.
47:28
Vítkovičtí se drží v pásmu.
46:50
Hraje se ve středním pásmu, hosté se snaží protlačit k Šindelářovi.
46:35
46:01
Na opačné straně se k brance dostávali hosté, ale Šindelář byl na svém místě.
45:41
Vítkovice u branky hostů, ale bez efektu.
45:16
45:07
Bednářova střela těsně minula svůj cíl.
44:48
Puk se znovu ocitá u Furcha.
44:11
Skupinka asi osmi hostujících fanoušků velmi hlasitě povzbuzuje své hráče k využití přesilovky.
43:46
Vítkovičtí znovu vyhazují kotouč.
43:25
Domácí vyhazují až za Furchovu klec.
43:16
Za sekání je vyloučen domácí Húževka a hosté si zahrají druhou přesilovku v dnešním utkání.
43:01
Oba gólmani si připsali po zásahu, ani jednoho však střela vážně neohrozila.
42:33
Vítkovičtí se chtěli probojovat do pásma, ale přišli o puk.
42:06
Hosté rozehrávají od své branky.
41:08
Doležal mířil do pásma i s pukem, ale přihrál hodně nepřesně na Stránského.
40:28
Hraje se v útočném pásmu Slavie, ale puk mají pod kontrolou domácí.
40:01
Druhá třetina uplynula v pomalejším tempu, vítkovičtí měli své dvoubrankové vedení a spíše vyčkávali, s čím se vytasí soupeř. Slavia chvíli před koncem dokázala snížit, ale domácí si to nenechali líbit a ještě před druhou sirénou gólem Němce znovu odskočili svému soupeři na dvoubrankový rozdíl.
Vítkovice právě vstřelily branku!
Co se nepovedlo napoprvé, povedlo se po nahrávce Svobody ERIKU NĚMCOVI napodruhé a svým gólem vrací domácím znovu dvoubrankové vedení – 3:1. Asistence: Tomáš Svoboda.
39:02
Němec si sjel k vyhozenému puku, zamířil zleva, ale jen do gólmana, který vyráží kotouč.
38:27
Hosté ucítili šanci a začínají více bojovat.
38:00
Na opačné straně se prosazoval Huna, ale Furch svou bleskovou lapačkou předvedl ukázkový semafor.
37:37
Nedáš – dostaneš. Hosté snižují poté, co se po sérii několika střel dokázal z mezikruží prosadit TOMÁŠ DOLEŽAL – 2:1. Asistence: Jan Stránský, János Vas.
36:28
Hra ve středním pásmu.
35:56
35:30
Po několika pokusech vítkovických hráčů je ten nejvýraznější ten, který předvedl Němec, ale Furch bezpečně lapá.
34:42
Slavia znovu vytěsnila puk do bezpečí a brání svou modrou.
34:01
Kotouč putuje až za vítkovickou klec.
33:56
Za podražení je vyloučen další hráč pražanů, tentokrát se jedná o Šticha.
33:56
33:22
Tomica se dostal do výborné šance, ale Šindelář s trochou štěstí kotouč vytěsnil.
33:02
Týmy se střídají u puku celkem pravidelně.
32:11
Hosté nakoukli do pásma, ale už se opět hraje u Furcha.
31:39
Hráči v červenobílých dresech drží puk za brankou a váhají s rozehrávkou.
30:00
Hodně nepřesné přihrávky teď vyprodukovali vítkovičtí, Sklenář toho využil, stáhl si kotouč ze vzduchu a zamířil do pásma, jeho dělovka z levé strany tvrdě orazila boční mantinel.
29:32
Při souboji u mantinelu končí puk znovu mimo.
29:04
Vítkovičtí usazeni a hledají nejlepší skulinku ve Furchově kleci.
28:49
Dlouho se v plném počtu nehrálo, za podražení putuje za katr hostující Kolařík.
28:17
Tato přesilovka vítkovickým příliš nevyšla, Slavia v plném počtu.
28:03
Domácí znovu zahajovali ze svého pásma, dostali se navíc do ofsajdu.
27:21
Od modré pálil tvrdě Štencel, ale jeho střela byla zblokována bruslí těsně před brankou.
26:17
Za podražení je vyloučen hostující Doležal.
26:17
26:01
Vítkovičtí si vypracovali pěknou šanci, ale chybělo lepší načasování.
25:24
Domácí se rychle dostali do pásma, ale Čerešňákova střela končí vedle branky.
24:53
Burger se dostal s pukem až k Furchovi, ale ten skočil po puku, Burger dojel po břiše k zadnímu mantinelu a branka Slavie se dostala ze své pozice...
24:01
Tomica s Vlasákem v situaci dva na jednoho, ale celou akci překombinovali a Vlasák mířil do připraveného Šindeláře.
23:46
Hra na vítkovické útočné polovině.
23:07
Sklenář se dostal do pásma, objel si vítkovickou klec a odjel střídat.
22:54
Káňa s Kolouchem dostali puk do pásma.
22:32
Klok rozehrává od své branky.
21:47
Střední pásmo je nejvytíženější, domácí mají kotouč pod kontrolou častěji.
20:41
Puk doputoval až k vítkovickému gólmanovi, který rozehrává.
20:28
20:17
Hosté rozehrávají druhou třetinu.
20:01
Vítkovičtí překvapili své fanoušky a hned v první části se ujali dvoubrankového vedení, kdy hlavně po prvním gólu nedali svému soupeři příliš šance ani prostoru na ledě. Na domácích je vidět extra snaha, mnohokrát se dostali do ofsajdu, ale nenechali si tím zkazit snahu o přechod do pásma. Uvidíme, co v kabině hosté z Prahy vymyslí a zda se domácím bude i nadále dařit praktikovat tento styl hry.
Další třetina začne přibližně v 17:57.
20:00
19:40
Slavia brání střední pásmo a snaží se dostat k Šindelářovi.
19:13
Vítkovičtí u své klece, ale mají puk pod kontrolou.
18:51
Kolouch si pěkně sjel před branku, nahrál rychle Káňovi, ale ten zblízka nastřelil jen gólmana.
18:20
Slavia rozehrává ze svého obranného pásma, Bednář poslal puk jen k vítkovickému hráči, a tak se Slavia dostala do ofsajdu.
17:54
Hned po vhazování puk zamířil na branku, Šindelář ve střehu.
17:49
Vlasák ve spolupráci s Bednářem neuspěl.
17:37
Domácí znovu rozehrávají, ale nedokáží se dostat přes střední pásmo.
17:06
Szturc v pásmu, ale puk se odrazil do středu kluziště.
16:57
Toto už tu dlouho nebylo, ofsajd pro vítkovické.
16:47
Tomica se tlačil do branky, ale Šindelář se k puku vrhl jako první.
16:37
Boj o kotouč v rohu u vítkovické branky.
16:19
16:14
Vítkovičtí střílejí na branku a sjíždějí si k dorážkám, po přerušení si Húževka něco vysvětluje s rozhodčím.
15:44
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:32
Puk zašlápnut za brankou Slavie.
15:22
Zpoza branky rychle nahrával Roman, Svačina z první zamířil jen do Furcha.
14:59
Vítkovičtí rozehrávají od Šindeláře, hosté dobře forčekují.
14:39
Roman poslal puk nečekaně na modrou, Zíbovi chyběly dva kroky.
14:24
Puk končí mimo hrací plochu.
14:19
Za podražení je vyloučen Valach.
14:14
Je signalizováno vyloučení Slavie, Šindelář opouští svou klec.
13:42
Furch měl teď z pekla štěstí, Szturc už už mohl slavit, ale hostující gólman na kotouč nakonec dosáhl.
13:24
Kucsera zavezl puk až za hostující branku, ale tam přišel o svou hůl.
13:00
Pražané na skok v pásmu, ale tam jen odevzdali kotouč.
12:48
Vítkovičtí se snaží příliš, je z toho opět ofsajd.
12:32
Ofsajd pro Vítkovice.
12:26
Vítkovičtí bojují o každý kousek ledu.
12:05
11:27
Romanova formace se znovu řítila do pásma, Roman křižně nahrál na Hunu, ale ten netrefil puk ideálně.
11:12
Nepřesná rozehrávka putuje na zakázané uvolnění Vítkovic.
10:39
Vítkovický ONDŘEJ ROMAN se dostal kousek za červenou k puku, před kruhy vystřelil a poslal puk pod břevno Furchovy svatyně – 2:0. Bez asistence.
10:26
Vas už už dostával puk u obranného pásma, ale Kovář mu jej vypíchnul a poslal zpět do pásma.
10:00
Furch teď nevěděl, ani kde mu hlava stojí, ani kde má puk. Po chvíli sudí ztratili puk z dohledu a hra je přerušena.
09:50
Vítkovičtí okupují prostor u Furchovy klece.
08:50
Vítkovičtí se dostávali do útoku, před našel Burger rychlého TOMÁŠE SVOBODU, který se před kruhem napřáhl a jeho tvrdá střela končí v síti – 1:0. Asistence: Jiří Burger, Peter Čerešňák.
08:37
Svačina se ocitl v brankovišti, hra je přerušena.
08:28
Vhazovat se bude po pravici gólmana Slavie.
08:19
Další ofsajd pro domácí pětici.
08:03
Szturc si to namířil přímo na branku, Furch raději přikrývá kotouč lapačkou.
07:51
07:51
Útok hostující pětice končí u vítkovického gólmana.
06:15
Sklenář se zjevil u domácí klece, ale nebyl přesný.
05:26
Na trestnou lavici putuje Barák za sekání.
05:20
Štencelova střela se prudce odrazila od zadního mantinelu.
05:02
Hosté vytěsnili hru do středního pásma.
04:44
Furch toho moc neviděl, ale puk se nakonec ocitá v rohu.
04:24
Vítkovičtí usazeni v pásmu.
03:29
03:27
Sudí mohli dle nových pravidel nařídit trestné střílení, ale rozhodli se jen potrestat Valacha za hákování.
03:27
Szturc se dostal do samostatného úniku, ale byl hákován, puk končí u Furcha.
03:04
Vítkovičtí i s pukem v útočném mezikruží, ale Furch nemusí zasahovat.
02:43
Hraje se na obranné polovině Vítkovic, hosté ale nemají puk zcela pod kontrolou.
02:13
Domácí vyhazují kotouč do bezpečí.
01:58
Hosté se derou před branku, nejšikovněji si počínal Bednář.
01:29
Domácí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Němec.
01:17
Vítkovický Kolouch dobře spolupracoval s Tomášem Svobodou u branky, ale bez efektu.
01:00
Po jednom z pokusů domácích se rozvlnila boční síťka.
00:47
Huna v pásmu, ale k puku se nedostal.
00:28
Slavia se musela vrátit do středního pásma, její nový útok nevyšel pro ofsajd.
00:12
Vhazování pro hosty, kteří rozehrávají zápas.
00:01

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel – Němec, Burger, T. Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, J. Káňa

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Knot, Valach, Štich, Novák, Barák – Tomica, Vlasák, Bednář – J. Doležal, Vas, Stránský – Sklenář, Školiak, T. Doležal – Poletín, Veselý

Rozhodčí: Homola, Polák – Jindra, Zíka.
Jak na tom po přestávce domácí budou a zda sebou nové trenérské duo přineslo čerstvý vítr, který bude hráčům vyhovovat, to vše se dozvíme už v tomto, 19. kole, Tipsport extraligy ledního hokeje. Buďte u toho s námi.
V prvním vzájemném utkání v této sezóně uhájili pražané svůj led, když vyhráli po šedesáti minutách 4:2. Nejúspěšnějším hráčem tohoto zápasu byl hráč Slavie Jaroslav Bednář, který byl u všech čtyř gólů – (1+3).
Lídrem kanadského bodování Slavie je aktuálně s devatenácti body Jaroslav Bednář (7+12). Nejlepším z obránců je s devíti body Juraj Valach (5+4). Hned 59 trestných minut nasbíral obránce David Štich. Do branky Slavie zatím nastoupili dva gólmani, Dominik Furch však oplývá lepšími statistikami – úspěšnost má 91,82% a průměr obdržených branek pak 2,46.
Statistikám Vítkovic vévodí s 15 body Ondřej Roman (7+8), nejlepším nahrávačem týmu je pak s devíti přihrávkami Vladimír Svačina (5+9). Nejlepším obráncem zůstává se sedmi body Lukáš Zíb (0+7), ke kterému se se stejným počtem bodů přidal Petr Šenkeřík (1+6). Nejtrestanějším hráčem domácích je pak s dvaadvaceti trestnými minutami útočník Ondřej Roman. Lepším gólmanem je momentálně Daniel Dolejš s průměrem 3,29 a úspěšností 89,77%.
Vítkovickému vedení došla po sérii posledních neuspokojivých výsledků trpělivost a po prohře na ledě posledního Zlína rezignoval i trenér Peter Oremus a domácí za něj museli hledat rychlou náhradu. Zvolili ze svého středu, na trenérský post dosadili Ladislava Svozila jenž ve vítkovickém klubu zastává funkci sportovního manažera. Jako jeho asistenta pak vybrali trenéra vítkovické juniorky a reprezentačního výběru do 18 let – Jakuba Petra.
Slavii patří v průběžné tabulce deváté místo, při bilanci 7-1-1-8 a skóre 38:49 nasbírali v dosavadním průběhu soutěže 24 bodů. Vítkovičtí se po ne úplně špatném začátku potácejí už nějakou dobu u dna tabulky, reprezentační přestávku strávili na 13. místě s bilancí 4-2-1-11, skóre 44:63 - za to vše si připsali 17 bodů.
V prvním kole po reprezentační přestávce se na ledě Vítkovic představí jeden z pražských celků, konkrétně HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.