SESTŘIH: 3. semifinále play off, Sparta - Třinec 4:1

Vypjatý zápas zvládli lépe domácí, kteří udrželi své emoce na uzdě. Hosté naopak hlavně v závěru na ledě lítali doslova jako urvaní ze řetězu a nechybělo mnoho, aby se na ledě strhlo ještě něco mnohem horšího. Uvidíme, jak se přenese dnešní nálada do zítřejšího duelu, který začne opět v Praze ve stejném čase za stavu 1:2 na zápasy z pohledu Sparty.
60:00
60:00
Souběžně se závěrečnou sirénou jsou vyloučeni ještě Kumstát a Klesla.
59:36
Hosté se za rozhodnutého stavu alespoň rozhodli zpestřit závěr zápasu pěstními souboji. Se zlou se však potázali. Proti byl nejprve Forman a po něm i Polášek, který doslova vláčel jednoho z třineckých hráčů po ledě. Na ledě emoce doslova prýští a to se přenáší i do hlediště. Vylouřeni jsou za hrubost Foltýn, Ciencala, Pilař, Polášek a Forman.
Vyloučení: Dvě minuty za hrubost dostává Cincala a Foltýn, za domácí pak Pilař, Polášek a Forman.
59:19
Sparta právě vstřelila branku!
Je hotovo. Ze středního pásma se přesně do odkryté branky trefuje ROBERT SABOLIČ. Asistence: Tomáš Rolinek.
58:39
Výborný obranný zákrok Saboliče teď uchránil Spartu před další ostrou ranou. Slovinský útočník narušil kombinaci hostů a vyrazil puk do středního pásma.
58:33
Time out tentokrát pro domácí.
58:33
V domácím obranném pásmu je horko. Filip Novotný nebezpečnou střelu z mezikruží.
58:08
Hosté odvolávají gólmana a budou hrát power play.
58:08
Oddechový čas pro Třinec!
58:08
Je tu další bitka. Tentokrát se do sebe pustili domácí Kumstát s Třineckým Kleslou. Navrch měl tentokrát hostující obránce. Oba borci dostávají trest za hrubost.
57:24
Sparta vede o dvě branky a postaral se o to tvrdou střelou JAROSLAV HLINKA, kterého našel dobře na kruzích Pilař. Sparťanský rekordman pověsil puk do horního rohu. Asistence: Karel Pilař.
56:54
Sparta teď v oslabení hořela v zadních řadách. Pak ujel domácí Pech, ale jeho zakončení zastavil zásah hostující obrany. Hrubec má puk v lapačce.
56:24
Tečovaná střela od modré čary se odrazila od mantinelu nebezpečně k Hrubcovi, ten ale dobře zasáhl lapačkou.
56:16
Sparta bude hrát přesilovou hru. V útočném pásmu fauloval Plíhal a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
55:01
Sparťané jeli ve třech do třinecké obrany, pálil Forman, ale Hrubec se stihl přesunout a jeho střelu pokryl.
54:06
Ružička nebezpečně číhal na teč před Novotným. Sparťanská obrana teď trochu zaspala!
53:05
Sabolič mohl vrátit vyražený puk do branky, byl sám před Hrubcem, ale střela mu nesedla a gólman Třince kryje!
51:58
Dragoun a jeho pokus z levého křídla. Ale Hrubec je jistý a má puk pokrytý.
51:28
Třinec je kompletní.
50:23
Sparťané šli dva na jednoho, Rolinek volil přihrávku, ale hůl hostujícího bránícího hráče sparťanskou akci přerušila.
50:07
Polaškova střela pro změnu z druhé strany, ale Hrubec dobře viděl a našel puk v lapačce.
49:57
Vondrka trefuje z levého křídla břevno!
49:28
Třinečtí se budou bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Linhart.
48:31
Jednoduchý přechod do útoku zakončila rána Poláška, Hrubec neměl problémy.
47:54
Kuriozní situace. Puk vyražený Novotným si v lapčce našel na střídačce druhý sparťanský gólman Jaroslav Janus.
46:42
Dragoun dobře bojoval ve středním pásmu, chyběli mu centimetry k tomu, aby zasáhl puk a postupoval sám na branku.
46:23
Třinec tlačí. Od modré pálil Galvas, ale Novotný dobře viděl a má puk v lapačce.
45:17
Po nebezpečné zadovce bylo před Novotným znovu horko. Domácí měli štěstí, že nikdo z Třineckých nebyl poblíž...
43:43
Sparťanské přesilovce opět chybělo více střelby. Třinec oslabení přestál.
43:08
Dobrá střela Pilaře od modré byla tečována, ale Hrubec si i přesto poradil....
42:19
Zpoza branky dostal přihrávku Kumstát, ale pálil trochu ze záklonu a jeho pokus skončil po teči v ochranné síti.
41:43
A vzápětí bude mít výhodu přesilové hry. Polanský dostává dvě minuty za držení protihráče.
41:30
Sparta je v pěti.
41:04
Třinečtí v pokračující přesilovce přitlačili na pilu. Střela od modré však byla tečovaná a Novotný nemusel zasahovat.
40:01
Druhou třetinu nakonec ovládly hlavně emoce a otázkou je, zda-li sudí dokážou vůbec zápas ukočírovat v nějakých přijatelných mezích. Sparta se po další chybě Třince dostala do dvoubrankového vedení, ale hosté dokázali zareagovat po zajímavém tahu trenéra Kalouse, který vylepšil odvoláním gólmana přesilovku svého týmu. Na ledě je pořádně horko, třetí třetina jistě nebude vedena v rukavičkách. Zápas pokračuje ve 20:16.
40:00
39:58
Třinec hraje v plném počtu a ještě se bude vhazovat před Novotným.
39:30
Spartě asi není souzeno hrát v pěti. Bude se znovu vylučovat. Jan Buchtele dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
38:45
Poláškovu ránu z kruhů Hrubec vyráží mimo!
37:58
Vzápětí se strhla bitka, ve které Rolinek skolil Plíhala. Rozhodčí reaguje vyloučením obou borců. Sparta tedy hraje v přesilovce 4 na 3.
37:58
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec vsadil na hru bez gólmana a vyplatilo se! Střelu od modré čáry nakonec hosté dopravili za Novotného. Autorem branky je JAKUB KLEPIŠ. Asistence: Štefan Ružička.
37:33
A další trest na domácí straně. Dvě minuty za pro Vondrku za hákování. Bude se hrát 4 na 3.
37:27
Rozhodčí teď paradoxně nepískali několik zjevných faulů zřetelných i z tribuny, aby pak následně potrestali dorbnou potyčku Formana s Kleslou. Dvě minuty za hrubost na obou stranách.
35:51
Orsava ujížděl z křídla sám na branku, Novotný si však povyjel a jeho pokus zneškodnil! Třinecký borec se pak ještě snažil dorážet, ale nedokázal puk zasáhnout!
35:02
Vondrka dostal dobrou přihrávku zpoza branky, ale chvíli uklidňoval skotačící puk a jeho následná střela naprošla na branku.
34:21
Kumstát dostal na brankovišti zcela nesmyslně krosček, ale ačkoli to nejprve vypadalo, že to vyvolá bitku, nakonec se situace obešla bez konfliktu.
33:49
Bude se vylučovat na straně hostů. U mantinelu se držení dopustil Trončinský a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.
33:12
Jeden z hostujících hráčů zalehl během útočné akce Sparty puk na brankovišti, ale sudí neposoudili tuto situaci jako nedovolenou. Buide se jen vhazovat před Hrubcem.
32:00
Sparta si počíná důrazně v osobních soubojích a hosté se nemohou dostat na dostřel branky.
31:00
Třinec se snaží zvýšit obrátky, ale Sparta si v osobních soubojích počíná hodně důrazně.
29:34
Po potyčce za brankou Třince jsou souběžně za hrubost vyloučeni Piskáček a Polanský.
29:07
Klepiš chyboval v zadních řadách, namazal tak ROBERTU SABOLIČOVI, a ten si parádně poradil a bekhendem zasunul o tyčku puk za Hrubce. Bez asistence.
28:17
Rozhodčí teď v rohu kluziště viděli faul Pilaře a Sparta se bude bránit. Dvě minuty za podražení.
27:45
Sparta teď byla v několika náznacích šance, ale až k zakončení se nikdy neprobila...
26:30
Až teď vlétli hosté do pásma za nahozeným pukem a Novotný jej před dojíždějícími soupeři raději přikryl.
25:49
Sparta teď dobře střeží vlastní modrou čáru a udržuje hosty daleko od své branky.
24:23
Odražený puk od mantinelu nadělal Hrubcovi starosti, naštěstí pro hosty jej nikdo ze sparťanů před brankou nezasáhl.
22:28
Hlinka si z křídla vybruslil na osu hřiště, ale střelou do protipohybu gólmana těsně minul!
22:25
21:46
Polanský nepřesnou přihrávkou vyhnal svůj tým z útočného pásma.
21:22
Po přihrávce napříč pásmem střílel z první Štefan Růžička, Novotný se stihl přesunout.
20:45
Sparta vyhazuje a odchází střídat.
20:25
Hned v úvodu druhé části si Třinec vynutil přesilovou hru. Na dvě minuty za nedovolené bránění odchází Kumstát.
20:01
První třetinu nakonec zvádli lépe sparťané, kteří využili jediného zaváhání hostující obrany a ujali se jednobrankového vedení. Jinak byla hra v první třetině vyrovnaná. Sparta je aktivnější, ale Třinec pozorně brání. Zápas pokračuje v 19:13.
20:00
19:45
Sparta v závěru třetiny dobře drží modrou čáru a Třinec k ničemu nepouští.
19:16
Barinkou nahozený puk od modré čáry si Hrubec v pohodě stáhl lapačkou.
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
18:36
Puk je tečován mimo led a vhazuje se před Novotným.
18:01
Třinec po inkasované brance zvýšil obrátky a dostal Spartu pod tlak, ta se však zatím úspěšně brání.
16:51
Doudera chyboval při rozehrávce za brankou, nabídl puk sparťanům, Mikuš prostrčil puk na najetého JAROSLAVA HLINKU a ten prostřelil Hrubce! Sparta vede 1:0. Asistence: Juraj Mikuš.
15:56
Na druhé straně prověřil Novotného pozornost rychlou střelou Trončinský.
15:43
Ďaloga rozkmital své rychlé nohy, ujel obráncům po levém křídle, ale střílel už z velkého úhlu a Hrubec neměl problém.
15:01
Jednoduchá akce ve středním pásmu, po které se dobře uvolnil do zakončení Buchtele. Hrubec si ale s jeho střelou švihem poradil.
13:52
Piskáček čekal na modré na přihrávku od mantinelu, hosté ale dobře zasáhli a Sparta ztratila útočné pásmo.
13:20
Po komerční pauze se vhazuje před Novotným.
13:08
Třinečtí teď napadali hodně vysoko a rozrušovali rozehrávku Sparty. Ta má s přechodem do útoku i nadále problémy.
12:11
Domácí znovu v útočném pásmu, ale opět jen za brankou, odkud Hrubce nemají šanci ohrozit.
11:54
Zakázané uvolnění hostů.
11:46
Sparťané se snaží prodrat před Hrubce, ale hosté jsou pozorní a prostor před svým gólmanem čistí.
10:48
Klidnější pasáž hry ve středním pásmu. Puk je častěji na hokejkách domácích.
10:34
První vážnější situace před Novotným, ale sparťanský gólman si ve skrumáži našel puk.
08:57
08:48
Pěkný ťukec na závěr, Réway se ocitl sice v nadějné pozici – půlka brány byla prázdná – ale prudkou přihrávku dobře netrefil.
08:25
Polášek je aktivní na pravém kruhu, do dobré pozice ke střele se ale zatím nedostal.
08:00
Pražané kombinují, střelba žádná...
06:49
První přesilovka utkání bude zahalena do sparťanských barev – vyloučen je Dravecký za krosček.
06:27
Polášek chyboval v rozehrávce, poté ale vše napravil chytrým pasem na Saboliče.
05:43
Pražané mají ze hry o trochu více, hosté se snaží především o pozornou defenzivu.
04:35
Buchteleho pohotový pokus zblokován třineckou obranou.
03:42
Ďalogovi v nadějné pozici sjel puk z hole, Polášek se následnou ranou od modré neprosadil.
02:12
První náznak sparťanské touhy po tlaku – Eminger ale od modré puk na bránu nedostal.
01:41
Novotný přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.
01:09
Na levém křídle ztratil puk Rolinek, lépe si v protiútoku na stejném postu nepočínal ani třinecký střelec Adamský.
00:19
Holešovičtí začínají jen zahraným icingem.
00:01

HC Sparta Praha: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Sabolič, Hlinka (A), Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Réway, Dragoun, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla (C), M. Doudera, Galvas (A), Linhart, Roth, Trončinský, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Růžička, Pechanec. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer.
I přes porážku ve druhém utkání mohl sparťany těšit alespoň malý individuální úspěch. Jaroslav Hlinka si asistencí u čtvrté branky svého mužstva připsal už 600. kanadský bod v dresu Sparty!
Souboj Sparty a Třince očima čísel:

Klíčovou postavou Třince v domácích zápasech byl útočník Erik Hrňa. Proti Spartě už dvakrát skóroval a k tomu přidal tři asistence. Člen širšího reprezentačního kádru je se čtyřmi kladnými body nejlepším Ocelářem v bilanci +/-. Pět kanadských bodů má ovšem také Štefan Ružička, Hrňův kolega z útoku a autor pěti asistencí.

Na straně Sparty byl bodově nejproduktivnější Daniel Přibyl. Mladý centr nasbíral ve Slezsku tři body za gól a dvě asistence. Připíše si na svém ledě další body a pomůže Spartě srovnat stav série?
Třinec doma uspěl a Sparta má nůž na krku

V úvodním duelu série na ledě Třince byl domácí tým lepším mužstvem. Oceláři dokázali potrestat individuální chyby Pražanů a zvítězili jasně 6:2.

„Povedlo se nám dát dvě branky, pak jsme kontrolovali hru. Výborně zahrála každá pětka, všechny odvedly dobrou práci," liboval si po výhře Jiří Polanský.

Druhé utkání ovšem nabídlo vyrovnanější bitvu. Sparta po první třetině vedla 2:0, ale během minuty a 26 vteřin Třinec otočil stav zápasu. Hostům se sice podařilo získat vedení zpět, ale v závěru inkasovali a nakonec se Oceláři radovali z vítězství 5:4 po prodloužení.

Rychlý obrat Třince sparťany mrzel a obránce Adam Polášek moc dobře věděl, že si Sparta měla náskok pohlídat. "Ve druhém utkání jsme si potvrdili, že na ně máme, ale nemůžeme dostat za minutu a půl tři góly! To zvrátilo celý zápas, pak jsme dostali vyrovnávací gól dvě minuty před koncem. To se nesmí stávat."
Všem fanouškům extraligového hokeje přeji příjemný podvečer! Vítám vás u on-line přenosu ze třetího duelu semifinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy mezi pražskou Spartou a vítězem základní části z Třince. Úvodní buly bude vhozeno v 18:20.