Play-off 1. ligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vsetín : Jihlava - 9. března 2023   17:30

Vsetín
Vsetín
10:48' Holec (Klhůfek, Půček) • 30:18' Jonák (Říha, Rob)
Jihlava

Vsetín nakonec dokázal ve třetí třetině ubránit veškerou snahu Jihlavy o vyrovnání. V závěru dokázala Dukla přes dvě minuty držet hru při power play v útočném pásmu Vsetína, ale Žukov a obrana Vsetína dnes podali dobrý výkon!
Vsetín tedy využil domácí prostředí k zisku dvou vítězství a v neděli v Pelhřimově bude bojovat o třetí bod a tím postup do semifinále.
59:37'
Po vyhraném buly pálil Kolář, který však minul branku Vsetína.
59:34'
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
Boris Česánek – 2 min., hrubost.
59:34'
Vsetín se snaží urputně bránit hře power play Jihlavy. Žukov opět puk krotí ve své výstroji. A poté došlo k menší šarvátce.
59:06'
Harkabusova tvrdá rána nakonec nedošla až na branku a puk byl tečován do ochranné sítě.
58:50'
Rob dokázal dostat puk alespoň do středního pásma. Hosté se však velmi rychle vrací do útočného pásma.
58:32'
Po Hamanově střele zasahuje Žukov a hra je přerušena. Dukla měla nyní dobrý tlak.
58:07'
Dobrá střela byla zablokovaná. Klhůfek má následně problém dostat podél mantinelu puk ven z pásma a Jihlava udržela pásmo.
57:43'
Dukla to hned zkouší bez svého brankáře a uvidíme, jak se jim podaří hra power play.
57:31'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.
56:51'
Jonák vyrušil soupeře ve střední pásmu a skoro se dostal do úniku. Nakonec jej obránce dojel a nedovolil mu dál pokračovat.
55:37'
Holec měl problémy se zpracováním puku u modré čáry, přesto se mu nakonec podařilo udržet pásmo.
54:57'
Cachnín se postaral o další zákrok Žukova, kdy i v pádu dokázal zamířit mezi tři tyče.
54:31'
V akci tři na tři zakončoval Smetana, puk se hlučně odrazil od zadního mantinelu.
54:05'
Nyní je puk za brankou Žukova a vypadá to, že Vsetín ani tuto přesilovku nepřetaví v branku.
53:46'
Jihlavě se nepodařilo dostat puk z pásma a na modré jej zastavil jeden ze vsetínských hráčů. Jeho střela se zastavila v chumlu hráčů před brankou.
53:23'
Berzinš se po minutě trvání přesilové hry dostal do blízkosti branky, ale Beran včas zasáhl.
52:55'
Valaši jsou v pásmu, ale nedokáží dostat soupeře pod tlak. Přesilovky Vsetína zatím moc nešlapou.
52:24'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Fabien Kočí – 2 min., vysoká hůl.
52:11'
Cachnín je dnes hodně vidět a po výzvě od Pořízka se ocitl v dobré šanci, ale nedokázal zakončit puk k pravé tyči.
48:46'
Jihlava sice nyní přešla modrou čáru, ale velmi rychle o pásmo přišla.
48:20'
Vsetín pokračoval v tlaku a Smetana se postaral o zakončení, kterému musel Beran čelit.
48:00'
Rob přihrál na lotyšského útočníka Berzinše, ale puk mu přistál nepohodlně na čepeli a nedokázal zakončit.
46:56'
Vsetín napadá soupeře v jeho obranném pásmu a ve zbývajícím čase bude určitě sázet na stále více otevřenou hru Dukly.
46:13'
Chlubna poslal puk na Koláře a Žukov si nebyl zrovna úplně jistý při svém zásahu. Nakonec vše dobře pro domácí dopadlo.
45:51'
Skrumáž před brankou Vsetína, kterou nakonec vyřešil Žukov, který stále drží těsný výsledek.
43:39'
Smetana trefil se svou střelou jen Harkabuse a puk skončil v ochranné síti. Vypadá to, že Vsetín nevyužije ani tuto přesilovou hru.
42:00'
Vsetín se v pásmu snaží dostat do kombinace, ale spíše se bojuje o puk u mantinelu.
41:46'
Daniel Kolář – 2 min., nedovolené bránění.
40:53'
V první minutě závěrečné třetiny se Vsetín pokoušel něco vymyslet směrem k brance Jihlavy, ale Berana výrazně neohrozil.
40:01'
I ve druhé třetině byla Jihlava lepším týmem. Vsetín i nadále sázel spíše na defenzívu a na využívání nabídnutých šancí. Jihlava dokázala vyrovnat v přesilové hře pět na tři. Vsetín si však brzy vzal vedení zpět, poté co dokázal z nabídnuté šance skórovat. Určitě nás čeká zajímavá třetí část, kdy se rozhodne, zda si domácí uzmou do dalšího duelu takzvaný matchball.
40:00'
39:28'
Karabáček si rovnal puk ke slibné střele, ale na poslední chvíli mu puk vypíchl Přikryl.
38:13'
Beran se nyní zapojil do rozehrávky. Ovšem spoluhráčům se nepodařilo dostat puk z pásma a nakonec musel Beran zasahovat proti lehčímu nahození od Holce.
36:58'
Žukov zasáhl vyrážečkou a to proti snaze Miškáře. Jihlava po delší době operuje před brankou Vsetína.
35:17'
Vsetín se nyní snaží aktivně napadat kombinaci Jihlavy a to se jim daří. Alespoň to, že hosté se nyní nemohou dostat pořádně do útočného pásma.
33:40'
Miškář nepřihrál nejlépe a skoro se Vsetín mohl dostat do přečíslení. To se nakonec nekonalo. Ovšem vzápětí se do šance dostal Rob a moc nechybělo, aby šel Vsetín do dvou brankového vedení.
33:13'
Na druhé straně zákrok Berana, který betonem zneškodnil zakončení Říhy.
32:46'
Jihlava poměrně snadno prochází středním pásmem. Po dalším rychlém přechodu se do střely dostal Haman a Žukov vyrazil puk za svou branku.
31:55'
Patrik Miškář se skoro dostal do úniku, ale vsetínský hráč se s ním dokázal včas vrátit a zamezil mu dostat se k puku.
31:08'
Nebezpečný Cachnín mohl rychle opět vyrovnat, ale Žukov si dokázal vykrýt prostor a udržet puk ve výstroji.
30:18'
Vsetín právě vstřelil branku!
Vyrovnaný stav netrval dlouho. Nahození Říhy od modré čáry překvapivě Beran nedokázal udržet a ve skrumáži si puk našel VÍT JONÁK, který jej dostal za brankovou čáru. Asistence: Jiří Říha a Luboš Rob.
28:42'
Dukla právě vstřelila branku!
Jen čtyři vteřiny zbývalo, aby se Vsetín dostal do plného počtu. Havránek dlouho míchal s pukem, až si vybral TOMÁŠE HARKABUSE, který po velkém předchozím tlaku prostřelil Žukova. Asistence: Tomáš Havránek a Tomáš Chlubna.
28:27'
Vsetín zažívá horké chvilky, obrana i Žukov odolávají ze všech sil.
27:38'
Česánek vyhodil puk a jeden ze vsetínských hráčů dokázal vystřídat. Následně přišel ofsajd Jihlavy.
27:25'
Miškář minul branku! Dukla pokračuje v tlaku.
27:00'
Poprvé v této sérii můžeme vidět dvojnásobnou přesilovku. Pro Duklu určitě důležitý moment.
26:46'
Ondřej Němec – 2 min., podrážení,
Roman Přikryl – 2 min., sekání.
25:54'
Vsetín má dnes taktiku bránit a čekat na šance. Ta přišla nyní. Půček se ocitl v samostatném nájezdu, ale jeho pokus zamířil až moc vysoko! Nutno pochválit Ondračku, který dobrým pasem oslovil právě Půčka.
24:38'
Nyní se Jihlava sama připravila o pásmo a musí začít znovu. Vsetín vzápětí zastavuje jejich útok.
24:07'
Po delší kombinaci šance Jihlavy, ovšem Žukov opět pozorný a drží těsný náskok.
23:03'
Pavel Jenyš – 2 min., držení.
23:03'
Chlubna v šanci, který však nedokázal najít prostor mezi betony a Žukov parádně zakročil!
22:43'
Žukov nyní neudržel puk a hned z toho byly problémy před jeho brankou. Nakonec to dobře pro Valachy dopadlo.
22:24'
Jihlava pokračuje ve svém trendu z první třetiny a snaží se o vyrovnání.
22:01'
Miškář se dostal do pásma po pravé straně a zamířil přesně na hruď Žukova, který dokázal utlumit puk.
21:05'
Jihlava se hned v úvodu druhé třetiny dostala do šance, ale Harkabus to vzal na sebe, nicméně nezamířil nejlépe.
20:01'
Vsetín vytěžil v první třetině z minima maximum. Z ojedinělé šance dokázal skórovat a vyhrál první třetinu těsným náskokem. Jihlava byla po celou dobu aktivní směrem do útoku a Žukov musel předvést několik zákroků. Jednou mu pomohla i branková konstrukce.
20:00'
19:33'
Kajínkovo nahození skončilo za brankou Jihlavy a Dukla se dokázala dostat ven z pásma. Vypadá to, že v první třetině už se změny ve skóre nedočkáme.
18:55'
Zničehonic se do šance mohl dostat Jonák, který si obešel soupeře, ale do zakončení už se nedostal!
17:23'
Vsetín nezvládl tuto přesilovku a Jihlava se bez větších problémů ubránila.
16:59'
Říha až na podruhé dokázal dostat střelu puk na Berana a ten si připsal dobrý zákrok.
16:15'
Polovina přesilovky je pryč a Vsetín zatím Berana vůbec neohrozil. Říha rozehrává další útočný pokus od své branky.
15:38'
Vsetín se díky své nepřesnosti sám vyhnal z pásma, ale vzápětí se jim daří zahájit novou ofenzívu.
15:15'
Včera měl Vsetín celkem sedm přesilových her, ale neprosadil se ani jednou. Bude to v dnešním zápase lepší?
15:15'
Patrik Miškář – 2 min., hákování.
15:08'
Jonákovo napadání přineslo problémy pro Jihlavu a tak dlouho otravoval, že si vykoledoval faul na svou osobu!
14:22'
Vsetín se i nadále brání a vyhazuje puky do středního pásma. Jihlava naopak buší do obrany Valachů.
13:21'
Cachnín se mohl radovat z vyrovnání, ale Žukova nyní zachránila horní tyč!
13:09'
Vsetín ubránil své první dnešní oslabení. Nicméně Jihlava měla velmi dobrý tlak!
12:24'
Prudká rána Miškáře šla mimo a od mantinelu se odrazila až ven z pásma Vsetína. Domácí mají možnost rychle vystřídat.
11:57'
Z voleje střílel Haman a 6ukov jen vyrazil před sebe. Dukla pokračuje ve velkém tlaku!
11:29'
Nepříjemnou střelu Karabáčka pokryl Žukov. Dukla stále v náporu.
11:12'
Dukla vyhrála důležité buly a kombinuje v útočném pásmu Vsetína.
11:03'
Riku Sihvonen – 2 min., napadení.
10:48'
Vsetín se dočkal a skóruje hned z první větší šance. Klhůfek dostal prostor a vyslal dobrou střelu. Beran jen vyrazil před sebe a MIROSLAV HOLEC nakonec dorážkou zvedl puk a poslal jej do branky. Asistence: Pavel Klhůfek a Roman Půček.
09:38'
Němec vracel puk na Jenáčka a Brož lehce tečoval puk a skoro z toho byl malér. Nakonec se Vsetín dokázal dostat ven z pásma.
08:50'
Nadále platí, že Vsetín je víceméně v defenzívě a spíše se poctivě brání a čekají na nějakou chybu ze strany Jihlavy.
07:54'
Puk se nepříjemně odrazil od brusle jihlavského hráče a musel rychle zareagovat a přikrýt puk.
07:44'
Ondřej Smetana a Patrik Miškář se chtěli do sebe pustit, ale rozhodčí včas zasáhli a překazili jejich počínající strkanici.
06:49'
Harkabus naslepo poslal puk před branku Žukova, ale nikdo z jeho spoluhráčů neměl k puku blízko.
06:16'
Sihvonen jen bekhendem poslal puk ven z obranného pásma tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
05:37'
Jihlava stále pokračuje v úvodním náporu a nyní hledají cestu k brance v útočném pásmu Vsetína.
04:24'
Šik přihrál na Meluzina, ale v rychlosti nedokázal zpracovat puk a poslat jej na branku. Jihlava je v úvodu utkání aktivnějším týmem.
03:44'
Havránek zpoza branky přihrával na střed, ale tam nebyl už nikdo z řad jihlavských.
03:08'
Harkabus se pokoušel vystřelit přes Němce, ale ten byl dobře pozičně postavený a zablokoval střelu.
02:30'
Lichanec byl v dobré pozici, ale asi ani nečekal, že se k němu puk tak lehce dostane a nedokázal lépe zpracovat a zakončit.
02:02'
Půček poprvé v zápase prověřil pozornost Berana, který schoval střelu do své lapačky.
01:25'
Havránek hledal zpětnou přihrávkou někoho před brankou, ale tam to nyní měli domácí dobře pokryté.
01:02'
Po další útočné akci Jihlavy už se zrodila první větší šance, kdy Žukov lapačkou vyrazil puk zpět na ledovou plochu.
00:38'
Oba týmy se dostaly poprvé do útočného pásma, ale ani jeden z brankářů nemusel zasahovat.
00:01'

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Říha, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, O. Němec (A), Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
Trenér: J. Weintritt

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Kolář, Haman, Bilčík, F. Kočí, Vala, Dundáček, A. Dvořák – Harkabus (A), Skořepa (C), Karabáček – T. Havránek, Miškář, Šik – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, V. Brož.
Trenér: V. Ujčík

Rozhodčí: J. Hucl, J. Jaroš – M. Štofa, F. Pěkný.
První zápas v sérii přinesl velmi vyrovnanou bitvu. Vsetín však v duelu do třetí třetiny vstupoval s vedením o dvě branky. Jihlava však dokázala velmi rychle smazat toto manko a Jihlava následně hrála ve zbytku třetí třetiny lépe. Otočit skóre se jim však již nepodařilo a zápas dospěl do prodloužení. V nastaveném čase Vsetín hrál dokonce dvě přesilové hry a celkově více tlačil na Duklu. Nakonec se prosadil 48 sekund před koncem nastaveného času.
I dnes se dá očekávat vyrovnaná bitva a uvidíme, zda Dukla dokáže srovnat sérii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.