Série mezi Lvem Praha a Metallurgem Magnitogorsk je srovnána na 1:1. Třetí zápas je na programu v úterý 22. dubna on 19 hodin v pražské O2 Aréně. Děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek neděle.
Dnešní utkání je u konce, nakonec se radují domácí hokejisté. První třetina byla ještě vyrovnaná, avšak ve druhé dvacetiminutovce vstřelili hráči Metallurgu tři branky. Na začátku poslední části ještě přidala ruská mašina Sergej Mozjakin čtvrtou branku, a o výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto. Lev už jen pár minut před koncem skóre korigoval na konečných 4:1 pro Magnitogorsk.
60:00
59:52
Potyčka dvou čtyřiadvacítek na dresech! O'Byrne a Maleňkich si to spolu vyřídili v pěstním souboji a vítězně odešel kanadský zadák. Možná i za to obdržel vyšší trest.

Vladimír Maleňkich (MET) – 2 minuty za hrubost
Ryan O'Byrne (LEV) – 2 + 5 minut + 20 minut osobní trest
59:39
Kotouč drží na svých hokejkách hráči pražského Lva.
59:22
Mäenpää rozehrává zpoza vlastní brány.
58:50
Kotouč je v moci domácích hokejistů, kteří se ještě snaží vstřelit pátou branku, a odměnit tak dnes skvělé publikum.
58:13
Probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu.
57:51
Lev se ještě odhodlává k závěrečnému náporu, už je ale nejspíše příliš pozdě.
56:35
Lev Praha právě vstřelil branku!
Lev si připisuje alespoň čestný úspěch a ničí Košečkinovi sen o čistém kontu. Kanadský útočník JUSTIN AZEVEDO převzal kotouč ve středním pásmu, protáhl se po levém křídle a střelou mezi betony vstřelil první branku Lva v dnešním zápase. Asistence: Mikko Mäenpää
56:19
Domácí už hrají ve velké pohodě, a tak je "nějaké" zakázané uvolnění či ofsajd vůbec netrápí.
55:45
Fanoušci v hale se perfektně baví, nyní Metallurg Ice Arenou probíhá mexická vlna.
55:13
Před domácí bránou se utvořila skrumáž hráčů, ze které se všichni snažili dorážet. Košečkin si ale opět poradil se všemi puky, které mířily směrem k jeho bráně.
54:04
Rychlá, zřejmě nacvičená kombinace, po která se Petr Vrána protáhl mezi obránci a vypálil. Jeho střela měla gólové parametry, Košečkin byl ale očividně opět proti a svou svatyni si ubránil.
53:38
Mozjakin se snažil rozehrát co nejrychleji, nikdo ale na jeho nabídku nedosáhl, a domácím je tak odpískáno zakázané uvolnění.
53:05
Kapanen tečoval puk mezi nohama před Košečkinem, avšak nasměroval ho až příliš vysoko a ruský brankář ani nemusel zasahovat.
52:04
Lev vede v této třetině na střely 8 – 3, avšak ani jedna se ještě neujala. Košečkin předvádí skvělé zákroky.
51:06
Osala vypíchl kotouč na modré čáře a upaloval sám na Vehanena, ten ale včas vyjel z brány a kotouč odklidil mimo dosah upalujícího útočníka finského původu.
50:41
Lev se stále snaží s utkáním něco udělat, začíná se na nich ale projevovat nervozita, jelikož čas se krátí a oni se stále nemohou střelecky prosadit.
50:08
Moc dlouho se ale hosté v útočném pásmu neudrželi, vlastní nepozorností se vyhnali do středního pásma.
49:37
Thörnberg zaváží kotouč do útočné třetiny, nahazuje ho na bránu a vydává se o něj bojovat.
49:07
Na led přichází první formace hostů což znamená velké nebezpečí.
48:28
Potěchin vystihl rozehrávku Lva na útočné modré a sám rozjíždí útočnou akci.
47:30
Domácí už budou nejspíše do konce utkání jen bránit svůj celkem vysoký náskok. Hosté z Prahy se sice snaží, sebevědomí jim ale stále zmenšují skvělé Košečkinovy zákroky.
47:12
Novotný dostal přesnou přihrávku do prostoru mezi kruhy, vypálil tahem, avšak ani touto střelou si na Košečkina nepřišel. Ten tak stále drží čisté konto.
46:52
Timkin napadá Ševce při rozehrávce a donutil ho chybovat.
46:13
Košečkin se v posledních minutách opravdu nenudí, nyní likvidoval střelu Thörnberga. I tentokráte byl úspěšný.
45:11
Novotný vystihl domácí rozehrávku a nabídl kotouč Ullstromovi, ten ale trefil pouze Košečkina.
44:45
Nyní už hraje Magnitogorsk v plném počtu.
44:33
Thörnbergova rána z pravého kruhu se také neujala, domácí opět vyhazují.
44:12
Další Vránovu ránu zlikvidoval Kočeškin.
43:57
Vrána pálil od modré, avšak nezamířil přesně mezi tři tyče.
43:31
Hosté to překombinovali, nedostali se ani ke střele a domácí tak opět vyhazují.
42:55
Ihned po buly domácí vyhazují přes všechny čáry.
42:45
Za sekání je vyloučen Bogdan Potěchin (MET).
41:39
Ridderwall to zkoušel tvrdou střelou z pravého kruhu, avšak neuspěl.
40:44
Metallurg právě vstřelil branku!
A už je pravděpodobně rozhodnuto! Ibragimov vypálil od modré, kotouč tečovaný Kovářem propadl Vehanenovi mezi betony a SERGEJ MOZJAKIN ho doťukl do odkryté sítě! To je studená sprcha pro Lva. Asistence: Jan Kovář, Rinat Ibragimov
40:01
Druhá třetina byla hodně divoká. Domácí se ujali tříbrankového vedení, a Lev to pravděpodobně nemohl unést. Ke konci třetiny jsme mohli vidět několik šarvátek, po kterých se hodně vylučovalo, což dost ovlivnilo hru. Rozhodující třetí třetina začne přibližně ve 14:55.
40:00
39:05
Potěchin (MET) – 2 minuty za nedovolené bránění.
Petr Vrána (LEV) – 2 minuty za sekání.
39:05
Potěchin byl ostře seknut Vránou a opět se bude vylučovat, avšak nikdo zatím neví na jaké straně.
38:53
Domácí hrají v plném počtu.
38:23
Další rána Azeveda z pravého kruhu, avšak zblokována. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
37:39
Němec pálil od modré čáry, avšak Košečkin vytáhl skvělý zákrok lapačkou a českému obránci zase o něco zmenšil sebevědomí.
36:53
Vyloučen je Timkin (MET) na dvě minuty za hrubost.
36:53
Vehanen opět zasahuje, avšak máme tu další potyčku. Hráči se po sobě doslova válí. V hlavní byl Timkin, který šel bránit své spoluhráče.
36:08
Kovář mohl přidat další branku, avšak Vehanen se roztáhl na brankové čáře a na poslední chvíli mu strčil lapačku do trajektorie letu puku.
34:54
Domácí jdou do tříbrankového vedení, bleskurychle využitá přesilovka! Po několika střelách se dostal kotouč k JANU KOVÁŘOVI, který ho už pouze dorazil do odkryté sítě. Asistence: Sergej Mozjakin, Danis Zaripov
33:58
Francis Pare (MET) – hrubost – 2+ 2 minuty.
Ryan O'Byrne (LEV) – hrubost – 2 + 2 + 2 minuty.
Michal Řepík (LEV) – hrubost – 2 + 2 minuty.
Tim Brent (MET) – hrubost – 2 minuty.

Domácí budou hrát přesilovou hru 4 minuty!
33:58
Za Košečkinovo klecí se strhla velká mela, po které se hráči rozdělili do několika dvojic. Nejaktivnější byli asi Řepík s Parem, kteří si to rozdali pěst na pěst. Uvidíme, jaké tresty sudí udělí.
33:19
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Celá akce začala u Kováře, který nahazoval kotouč na Vehanena. Kotouče se poté ujal Lee a přihrál ho volnému DANISU ZARIPOVOVI, který už neměl se zakončením žádný problém a uklidil kotouč do odkryté sítě. Asistence: Chris Lee, Sergej Mozjakin
32:36
Lev je usazen v útočné třetině a kombinuje v okolí Košečkina.
31:05
Thörnberg zavážel kotouč do útočného pásma, avšak na nějaké nerovnosti v ledu ho ztratil, a do útoku tak postupují opět domácí.
30:29
Lev nyní ožil a dostává domácí hokejisty pod tlak, ti se ale brání zatím velmi dobře.
30:00
Michal Řepík byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm se Řepík pokoušel o bekhendový blafák, na Košečkina si ale nepřišel.
30:00
Bylo nařízeno trestné střílení.
29:34
Kovář se protáhl pravém křídle a z pravého kruhu vyslal svižnou střelu zápěstím, Vehanen ale nemusel zasahovat.
28:33
Danis Zaripov se prosmýkl celou obranou Lva, prokličkoval se až před Vehanena, odkud se pokoušel zakončit bekhendem. Vehanen měl ale připravené betony, a kotouč tak za svá záda nepustil.
28:33
Další nepřesnost, tentokrát opět na straně Lva. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravici Vehanena.
28:15
Avšak s rozehrávkou chybovali i domácí hokejisté, bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.
27:50
Hosté jsou se svou rozehrávkou opatrní, i tak se nyní dopustili ofsajdu.
26:51
Nyní se Lev konečně dostal do útočného pásma a také párkrát zahrozil, ani jedna střela se ale neujala.
25:22
Lvu se nedaří dostat z obranné třetiny, kotouč pouze vyhazuje obloučky do středního pásma.
24:45
Hráči Magnitogorsku jsou stále usazeni v útočném pásmu a zásobují Vehanena množstvím střel.
23:03
A domácí jdou do vedení! Za brankou Vehanena se utvořila skrumáž hráčů, po které se ke kotouči dostal Magnitogorsk. Puk putoval zpoza brány až do prostoru mezikruží, kde byl připraven BOGDAN POTĚCHIN, který tvrdou ránou rozvlnil sít za Vehanenem. Asistence: Michail Juňkov, Sergej Těreščenko
22:54
Domácí mají silný tlak v útočném pásmu.
21:35
Sekáč v souboji u mantinelu přišel o kotouč a kupředu se drali domácí, celá akce ale skončila již za modrou čárou.
20:55
Kovář měl dobrou příležitost ke skórování, avšak puk trefil nepřesně a Vehanena neohrozil.
20:22
O rychlý přechod do útoku se pokoušeli i domácí, avšak ani oni se příliš dlouho neudrželi v útočném pásmu.
20:12
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Lva a ihned se žene do útoku.
20:01
STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ

Střely na bránu: 8 – 13
Vyhraná vhazování: 9 – 7
Vyloučení: 0 – 0
Hity: 16 – 8
Máme za sebou první třetinu druhého finále KHL. K vidění byl krásný hokej plný příležitostí ke skórování na obou stranách. Jak se utkání vyvine dál uvidíme přibližně ve 13:50, kdy začíná druhá perioda.
20:00
19:43
Novotný se dostal do výborné šance, avšak z blízkosti netrefil kotouč přesně, a ten si to tak namířil mimo tři tyče.
19:36
Timkin byl osamocený na útočné modré, avšak přihrávka na něj byla příliš prudká.
19:00
Osala hledal Pareho před bránou, avšak přihrávka se k němu nedostala a kupředu se dere Lev.
18:27
Kovářova rána od modré byla ztečována do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:43
Na ledě je opět první domácí formace a hokejisté Lva jim moc nestíhají. Kovář a Mozjakin si nimi dělají co chtějí.
17:16
Nepřesnosti jsou ale k vidění i na druhé straně, ani domácí nejsou bezchybní. Nyní se dopustili ofsajdu.
16:44
Lev má veliké problémy s napadáním domácích a nedaří se mu přesně rozehrát, puk tedy pouze vyhazuje.
16:09
Po rychlém brejku se ke střele z pravého kruhu dostal Sergej Mozjakin, Vehanen puk vytěsnil alespoň na tyčku!
15:40
Lev je usazen v útočném pásmu a kombinuje v okolí Košečkina.
14:40
Další důležitý zákrok Vehanena! Osala vyvezl kotouč zpoza brány a nahodil ho do brankoviště. Tam se o dorážku pokoušel Francis Pare, avšak puk přes Vehanenovy betony do brány neprocpal.
14:10
Antipin pálil z vrcholu kruhů, Vehanen si s jeho tvrdou střelou poradil a ukryl ji ve své lapačce.
14:08
Dvě obrovské šance na obou stranách! Nejprve se ke střele z mezikruží dostal Sekáč, avšak minul. Do rychlého brejku se následně řítil Juňkov, avšak ani on se neprosadil!
13:20
Domácí se uchýlili k tvrdší hře a zatím jim to vychází.
12:46
Maenpaa měl dobrou příležitost ke skórování, avšak minul.
11:45
Vrána to zkoušel svižnou střelou z levého kruhu, obránci ale byli aktivní a kotouč na Košečkina nepustili.
11:14
Danis Platonov byk sám osamocen mezi kruhy, perfektní přihrávku si ale nedokázal zpracovat, a promrhal tak dobrou šanci.
10:20
PO chybě Gragnaniho při rozehrávce se odhodlal ke střele Birjukov, Vehanen kotouč vyráží betony.
09:52
Ševc se dostal k dobré ráně od modré čáry, pro Košečkina to ale nebyl žádný problém.
09:05
Domácím se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
08:40
Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu a úspěšně napadají rozehrávku Pražanů.
08:18
Chyba v rozehrávce Lva málem skončila brankou! K volnému puku se dostal Francis Pare a z první vypálil, Vehanen jeho střelu chytil rychlým zákrokem lapačkou.
08:02
Pareho nahození se po teči ocitlo v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:51
Další útočné snažení Metallurgu zastavil čárový rozhodčí odpískáním ofsajdu.
07:21
Domácí se dostali ze souboje jako první a vyváží kotouč až k Vehanenovi. Ke střele se ale neodhodlali a sami se vyhnali z pásma.
06:47
Lev je usazen v útočném pásmu a hokejisté bojují o kotouč u mantinelu.
06:25
Košečkin si nyní připsal dva důležité zákroky, když zlikvidoval jak tvrdou střelu, tak i velmi nebezpečnou dorážku Azeveda.
05:51
Hraje se nahoru – dolu, šance si vytváří oba týmy. Nekoukáme se na nijak opatrný hokej, ale na pěkný útočný.
05:00
Thornberg a Vrána zamotali hlavy ruským obráncům, nějakou závažnější šanci si ale nevytvořili.
04:26
Sekáč se protahoval po pravém křídle až před Košečkina, kvůli těsné obraně se ale ke střele nedostal.
03:55
Zaripov a Kivář si párkrát vyměnili kotouč, Vehanen ale moc práce neměl.
03:31
První ruská formace je na ledě, a hosté jsou rázem pod tlakem.
02:57
Lev chvíli působil v útočné třetině, avšak těsná obrana Magnitky mu dělala problém, a o puk tak rychle přišel.
02:31
Lev výborně brání obranou modrou čáru, domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
01:55
Ullstrom se pokoušel o střelu z pravého kruhu, avšak jeho rána byl zblokována a Košečkin nemusel vůbec zasahovat.
01:12
Košečkin lehké nahození sráží do rohu kluziště, kotouč mají v moci domácí.
00:39
Lev se v prvních sekundách dostal pod menší tlak a raději pouze vyhodil kotouč, nyní už ale operuje v útočném pásmu.
00:05
Úvodní vhazování vyhráli domácí a rozjíždí první útočnou akci.
00:01
Líbezné tóny české hymny dozněly, ruská bude zpívaná ústy mladé ruské zpěvačky. Přidává se k ní i mnoho fanoušků. Troufám si tvrdit, že dnes bude velmi dobrá atmosféra.
Hala utichla a všichni povstali, na řadě jsou nyní státní hymny. Jako první zazní české, následovat ji bude ruská.
Za obrovského potlesku nyní přicházejí hráči Magnitogorsku v čele s Vasilijem Košečkinem.
Hokejisté Lva Praha nyní postupně jeden za druhým nastupují na ledovou plochu.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin "C", Zaripov, Kovář – Pare, Potěchin, Grigorenko – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Malinovskij – Timkin

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Novotný "C", Azevedo, Zackrisson – Vrána, Sekáč, Thörnberg – Řepík, Kapanen, Ullström – Ridderwall, Cingel, Matai

Rozhodčí: Bělov Alexej, Odins Eduard – Michel Alexej, Šichanov Roman.
První vzájemný zápas

První vzájemné utkání dopadlo lépe pro Lva, který zvítězil hladce 3:0. Průběh utkání si můžete připomenout zde.