Toronto tedy doma podlehlo Bostonu 2:5 a stav série je 1:2 na zápasy. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešní noci!
3. Jake Gardiner (TOR) 1+0
Toronto hned v úvodu třetí třetiny snížilo na rozdíl dvou branek a poté dostalo svého soupeře pod velký tlak. Výborný Tuukka Rask už ale až do konce zápasu svou klec uzamkl a další dramatizaci zápasu již Javorovým listům nepovolil. Naopak v čase 58:43 pečetil výsledek na 2:5 při domácí power-play David Krejčí, který dnes zaznamenal tři body a v tuto chvíli vede kanadské bodování play-off.

Bruins právě vstřelili branku!
Je hotovo! Hosté vybojovali kotouč, Horton ho nahrál DAVIDU KREJČÍMU a ten ho zavezl do opuštěné klece. David Krejčí se tak se sedmi body dostává do čela kanadského bodování play-off! Asistence: Nathan Horton, Milan Lucic.
58:30
Branka Toronta prázdná!
58:01
Dvě minuty do konce třetí třetiny.
57:44
Bruins teď pobývali dlouho v útočném pásmu, což je pro ně velice dobré.
57:21
Bergeron se vytočil zpoza branky a zasahovat musel Reimer.
56:24
Kadri neudržel útočné pásmo, čas se domácím rychle krátí.
55:30
Tečovaná střela, která jen o kousek minula Raskovu bránu.
55:11
Javorové listy vyslaly ve třetí třetině na Raska už 17 ran.
54:59
Průnik van Riemsdyka zastavila hostující obrana hodně hraničním zákrokem. Sudí k nevoli domácího publika nepískají.
54:06
Výborně zapracoval v defenzivě Bergeron, který sebral puk dorážejícímu Kesselovi. Toronto teď svého soupeře mačká.
53:28
Fransonovu ránu od modré zastavila pravá tyčka Raskovy svatyně!
52:59
Dělovku Frattina vykopl výborný Rask.
52:41
Seidenbergovu střelu od modré Reimer viděl a vyrazil betonem.
51:59
Oba týmy kompletní.
51:47
Před odkrytou brankou se ocitl van Riemsdyk,ale nedokázal do ní puk dostat!
53:32
Icing Bostonu.
51:23
Pohotově vypálil Kuljomin. Posílal puk pod břevno, ale Rask si poradil.
51:10
Zakázané uvolnění domácích hráčů.
50:16
Střelu Bozaka má Rask v lapačce.
49:58
Strkanice u střídačky Medvědů. Aktivní byla především dvojice Marchand – Kessel, která také skončila an trestné lavici.
49:35
Jeden z domácích hráčů to zkoušel z mezikruží, ale Rask byl na místě.
49:24
Po zákroku Raska přichází komerční přestávka. Domácím zbývá na zvrat už jen něco přes deset minut.
48:50
McClement ztratil rovnováhu před domácím brankovištěm, pro Toronto to ale dobře dopadlo.
47:47
Jágr vybojoval za brankou kotouč a hosté z toho mohli těžit. Jejich následný pobyt v útočném pásmu zakončil střelou právě Jágr. Branku těsně minul.
46:26
Po ráně Cháry musel opět zasáhnout James Reimer.
45:36
Po levém křídle se dostal do zakončení Lucic, Reimer si situaci pohlídal a vyrazil puk za bránu.
45:00
Kotouč vypadl z hrací plochy. Hra přerušena.
44:42
Gardiner si na modré našel pozici pro střelbu. Po jeho mohutném nápřahu dobře zasáhl Tuukka Rask.
43:45
Po střele Kessela Rask raději podržel puk.
43:21
Ranou přes obránce se prezentoval Jágr, Reimer zasáhl vyrážečkou.
40:47
Toronto právě vstřelilo branku!
Tak tohle domácí přesně potřebovali! Po zmatcích před brankou Bostonu si našel odražený kotouč PHIL KESSEL a doklepl ho do zcela prázdné branky. Rask už totiž ležel mimo své brankoviště. 2:4 a Javorové listy jsou zase ve hře. Asistence: James van Riemsdyk, Tyler Bozak.
40:05
Začala zkrácená domácí přesilovka.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 3:13.
Druhá třetina vyšla Bruins opravdu parádně a hosté tak mají velice blízko ke druhému vítězství v sérii. Ve 26. minutě nejprve zvýšil na 0:2 Peverley. Gól mu připravil Jaromír Jágr, pro kterého to byl první bod v letošním play-off. Toronto dokázalo snížit přesilovkovou trefou obránce Gardinera, ale hned o 49 sekund později Medvědi opět odskočili brankou Hortona. Ve 37. minutě navíc ve vlastním oslabení zvýšil už na 1:4 Paille.

Střely na branku ve 2. třetině – 16:15

Střely na branku celkem – 29:32
40:00
39:53
Druhá třetina se již pouze dohrává.
39:27
Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty pro Milana Lucice.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny. Medvědům se přesilová hra moc nedaří, ale teď jim to moc vadit nemusí.
38:04
Kadri naprosto zbytečně dohrál Seidenberga a jde na trestnou lavici. Přesilová hra Bruins.
36:37
Hosté skórují v oslabení a vedou už 1:4! Kessel chyboval, když jeho přihrávku zachytil rozjetý DANIEL PAILLE a svůj únik zakončil přesnou bekhendovou střelou.
36:06
Ránu Phaneufa Rask chytil, i když před ním stínil van Riemsdyk.
35:24
Příliš mnoho hráčů na ledě, přesilová hra pro Javorové listy.
35:20
Jaromír Jágr se dostal za záda obránců a jel sám na Reimera. Mířil pod lapačku, ale domácí brankář další inkasovaný gól nepřipustil!
34:34
To je odpověď! Nenápadná střela NATHANA HORTONA z úhlu pronikla za Reimerova záda. Sám střelec v první chvíli ani nevěděl, že skóroval, ale kotouč, který zůstal zavěšený na síťce v brance, byl jasným důkazem. Boston tak opět vede o dva góly. Asistence: Milan Lucic, David Krejčí.
33:45
Tak domácí nakonec přesilovku přeci jen využívají a snižují! JAKE GARDINER nejprve těsně minul branku, ale kotouč se k němu dostal o chvíli později znovu a obránce Maple Leafs se trefil zápěstím do horního růžku. Obrovská radost v aréně i přilehlých ulicích!
32:52
Tyler Bozak byl již potřetí za sebou vykázán z bodu pro vhazování.
32:52
Ránu Kessela zastavil Rask, který dnes působí velmi jistým dojmem.
32:30
Kotouč v ochranné síti za Raskovou brankou. Pokračuje přesilovka domácích 5 na 4.
32:08
Kotouč ale ve středním pásmu.
31:58
Seguin se dostal ke kotouči jen za cenu faulu. Domácí budou hrát přesilovku! Nejprve 4 na 3 a pokud nepřijde gól, tak pak ještě 5 na 4.
30:59
Kuljomin našel krásně Phaneufa, který z levého kruhu nastřelil tyčku Raskovy branky! Domácím teď scházelo trochu štěstí.
30:28
Oboustranné vyloučení. Milan Lucic (BOS) a Joffrey Lupul (TOR).
30:12
Těsně po polovině utkání přichází komerční přestávka.
29:48
V momentě, kdy na led naskočil z trestné lavice Bozak, vypálil Seidenberg. Kotouč skončil u Reimera.
29:04
Začíná krátká přesilovka hostí.
28:59
McClement se dostal před brankou ke kotouči a dokázal ho poslat na Raska. Ten vyrazil a poté dokázal zlikvidovat i následnou dorážku!
28:46
Ránu Phaneufa utlumil ve výstroji Tuukka Rask.
28:12
V útočném pásmu se snažil něco vymyslet Tyler Seguin, ale nepřešel přes obránce Gardinera.
27:45
Síly na ledě se srovnají. Na trestnou lavici odchází Tyler Bozak, který zbytečně zahákoval Zdena Cháru.
27:24
Hosté okamžitě vyhazují.
27:04
Příležitost pro Toronto. Na dvě minuty vyloučen hostující David Krejčí.
25:57
Air Canada Centre teď na okamžik úplně ztichlo a velkou zásluhu na tom má i Jaromír Jágr! Český útočník obral za brankou o kotouč obránce O'Byrneho a nahrál RICHOVI PEVERLEYMU, který zblízka nedal Reimerovi šanci. Jágr si tak připisuje první kanadský bod v letošním play-off. Asistence: Jaromír Jágr.
25:41
McClement tečoval nastřelený puk někam do ochranné sítě. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
25:02
Domácí ubránili oslabení a vrhli se do útoku! V situaci 2 na 1 nejprve nahrával Kessel Lupulovi, ale proti němu se Rask stačil přemýstit a výborně zasáhl. Vzápětí neuspěl ani Bozak.
24:18
24:15
V závěru přesilovky ještě vyzkoušel Reimera Jágr, domácí gólman vyrazil.
23:55
Ne, hosté v přesilové hře nemohou nic vymyslet.
23:04
Boston opět přišel o útočné pásmo.
22:48
Domácí vyhodili.
22:40
Střela Reddena od modré zůstala pod Reimerem. Hosté tak nemohli dorážet.
22:17
Bruins si zahrají přesilovku. Vyloučen Ryan O'Byrne.
22:02
Jágr na útočné modré uvolnil Peverleyho, který se řítil ze strany na Reimera, ale z úhlu trefil jen boční síťku.
20:50
Lucic pálil od levého mantinelu přímo do hrudi Reimera.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:11.
Po první třetině mohou být o něco spokojenější hosté z Bostonu, kteří odchází do šaten s vedením 0:1. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale při podrobnějším pohledu zjistíme, že Bruins měli přece jen větší příležitosti, takže je průběžný stav asi zasloužený. O jediný gól třetiny se postaral obránce Adam McQuaid, který se trefil od modré po vyhraném vhazování.

Střely na branku v 1. třetině – 13:17
20:00
19:59
V samém závěru třetiny to od modré zkusil Boychuk a Raimer ještě musel zasahovat.
19:45
Hosté v plném počtu, Jágr se hned zapojuje do hry v útočném pásmu.
19:18
Gardiner to vzal na sebe, zavezl kotouč do pásma a dokonce vystřelil. Rask přerušil hru.
19:11
Hosté vyhazují, Toronto nehraje povedenou přesilovku.
18:44
Vyhozený kotouč skončil v otevřených dvířkách domácí střídačky. Hra tedy přerušena.
18:19
Hosté vyhodili puk ze své obranné třetiny.
17:53
Toronto musí začít početní výhodu rozehrávkou od své branky.
17:42
Až teď je hra přerušena. Na trestnou lavici odchází Jaromír Jágr za podražení Bozaka.
17:28
Signalizované vyloučení pro hosty.
17:09
Icing Medvědů.
17:00
Dalekonosnou střelu Frasera raději podržel Rask.
16:32
Bekhend Lupula se mezi tyče nevešel.
15:01
Hostující drsňák Thornton se blýskl krásnou individuální akcí, kdy se z rohu kluziště natlačil až před branku, roztáhl si Reimera, ale pak nedokázal přehodit položený beton domácího gólmana.
14:23
Komerční přestávka. Uvidíme, jak na poměrně nečekaný úder soupeře Javorové listy zaeagují.
13:42
Hned po buly přichází gól Bruins! David Krejčí vyhrál vhazování na Lucice, který kotouč posunul na modrou čáru ADAMU MCQUAIDOVI a ten čistě propálil Reimera, který měl zřejmě zakrytý výhled. Asistence: Milan Lucic, David Krejčí.
13:38
Lucic svou střelou našel jen připraveného Reimera, který kotouč podržel ve své moci a neumožnil žádné dorážky.
12:56
Grabovskij vyzkoušel golfákem pozornost Raska, ten puk mířící na bližší tyč vytěsnil do rohu.
12:14
Sražená přihrávka domácích skončila někde na tribunách Air Canada Centre.
11:27
Jaromír Jágr je zatím mnohem více vidět než ve druhém zápase. Jeho pokus na zadní tyč musel vykopnout James Reimer.
10:49
Pokus Lucice byl přizvednut do ochranné sítě. Zatím se hraje velmi vyrovnané utkání.
10:18
Nahození Ference Reimer vyrazil.
10:07
Další bombu vyslal Boychuk, kotouč zůstal někde ve výstroji Reimera.
09:57
Reimer vyrážel dělovku od modré.
09:07
Raimer odrazil jen před sebe nahození z velké vzdálenosti a volného kotouče se ujal Tyler Seguin. Ten byl před Reimerem úplně sám, zkusil blafák, ale domácí brankář své předchozí zaváhání výborným zákrokem napravil.
08:27
Rozjetého Bozaka zastavil Boychuk.
07:46
Hosté se zahnali z pásma poté, co kotouč na modré nezkrotil Seidenberg.
07:21
Van Riemsdyk pálil zápěstím z levého kruhu, poté se ještě tlačil k dorážce, ale to už jen lehce posunul puk pod připraveného Raska.
06:50
Reimer musel podržet puk před dojíždějícími hráči Bostonu.
06:45
Lupulova bekhendová přihrávka hledala před brankou Frattina. Zastavil ji Rask.
06:11
Střelu Fransona od modré chytá Tuukka Rask. Po jeho zákroku se strhla před brankou menší strkanice, kterou však rozhodčí včas uklidnili. Komerční přestávka.
05:46
Střeleckou pozici si našel Jágr, trefil boční oblouk branky.
05:03
Tečovaná střela Seidenberga mohla být hodně nepříjemná, ale Reimer zasahovat nemusel díky dobré práci obránce Gardinera.
04:41
Zákrok Raska po střele Frasera od modré čáry. Brankář Bruins má kotouč v klíně.
04:02
Boychuk vyhrál bruslařský souboj s Lupulem a domácího útočníka tak do šance nepustil.
03:21
Komarov dostal dlouhou přihrávku a podél hrazení si nabruslil do střelecké pozice. Kotouč zůstal pod betony Raska.
02:17
Jágr nahazoval kotouč zpoza branky před brankoviště, ale tam se černá pryž neodrazila tak, aby Reimerovi zatopila.
01:50
Na druhé straně vypálil Lucic a Reimer si připisuje první zákrok.
01:43
Pěknou střelu zápěstím Kadriho musel vyrážet Tuukka Rask.
01:05
Grabovskij posílal kotouč před branku, kde se van Riemsdyk k zakončení nedostal.
00:25
Zakázané uvolnění Bruins.
00:08
Hned první přerušení hry. Vhazuje se před Raskem.
00:01
Zní státní hymna USA, po ní přijde na řadu kanadská.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Phaneuf, Gunnarsson, Franson, Fraser, O'Byrne, Gardiner – Kessel, Bozak, Lupul – Kuljomin, Grabovskij, van Riemsdyk – Komarov, Kadri, Hamilton – Orr, McClement, Frattin. Trenér: Randy Carlyle

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Redden – Horton, Krejčí, Lucic – Seguin, Bergeron, Marchand – Jágr, Kelly, Peverley – Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Kozari, Rooney – Henderson, Heyer.
V Air Canada Centre panuje už před utkáním velmi bouřlivá a také slavnostní atmosféra. Všichni příznivci Maple Leafs se po letech na play-off ohromně těší. Vítejte uprostřed kanadského hokejového šílenství!
Podívejme se v krátkosti ještě na druhý zápas série, který se odehrál v Bostonu. Po bezbrankové první třetině poslal domácí do vedení Horton, na gól přihrával i Krejčí, ale to bylo od domácích na dlouhou dobu vše. Ještě ve druhé periodě překonal brankáře Medvědů Raska hned dvakrát Joffrey Lupul a otočil tak skóre. Hned v úvodu třetí části navíc zvýšil na 1:3 Kessel a domácím nebylo nic platné ani snížení Boychuka z 51. minuty. Poslední slovo si totiž vzal tři minuty před konce James van Riemsdyk, který upravil na konečných 2:4. Toronto tedy srovnalo stav série na 1:1 a dá se očekávat, že příznivci v Air Canada Centru Bostonu připraví to pravé kanadské peklo.
V dresu Bostonu budeme moci sledovat dva výborné české útočníky, Davida Krejčího a Jaromíra Jágra. Zatímco Krejčí je v sérii zatím tahounem Bruins a s bilancí 1+3 vede klubové bodování, Jaromír Jágr v play-off ještě nebodoval a na ledě se ve třetím útoku spíše trápí. 41-letého veterána se ale veřejně zastal kouč Claude Julien, který připomněl, že Jágr prodělal před startem vyřazovacích bojů těžkou chřipku a jeho kondice stále není stoprocentní.
Zdravím všechny příznivce NHL. První kolo play-off nejkvalitnější klubové soutěže světa je v plném proudu a my spolu budeme sledovat třetí zápas série mezi Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins. Po dvou zápasech na ledě Medvědů je stav nerozhodný 1:1 na zápasy, když Bruins nejprve ovládli první duel v poměru 4:1, ale ve druhém utkání se z výhry 2:4 radovali hráči kanadského celku, který se do vyřazovacích bojů kvalifikoval poprvé od roku 2004.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.